Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (205)Книжкові видання та компакт-диски (118)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=ШЛЯХОВ$<.>+<.>A=АННА$<.>+<.>A=ВЛАДИМИРОВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Шляхов В.В. 
Мультиалгебраїчні системи в моделюванні процесів факторизації: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.13.23 / В.В. Шляхов ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2010. — 32 с. — укp.

Введено поняття мультиалгебричної системи (МС) та знайдено необхідні та достатні властивості, за виконання яких індукуються базові МС, зокрема, мультивідношення та мультиоперації. Встановлено умови ізоморфізму МС, що дозволяє відрізняти різні системи у разі відмінності носія, та у разі відмінності головних відношень і операцій. Побудовано конкретну МС у вигляді лінійного простору. Знайдено умови існування метричних предикатів, що дозволяє оцінити викривлення метричних властивостей простору, що виникають за рахунок гомеоморфізму, присутнього в моделях сенсорних систем. Проаналізовано метричні та предикативні завдання факторизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.7,0 + З970.6-01
Шифр НБУВ: РА372660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Шляхова А.В. 
Нейрофізіологічні механізми ефектів фотостимуляції при експериментальній емоційній гіпертензії: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / А.В. Шляхова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

З використанням оригінальної методики вперше досліджено реакцію самофотостимуляції ритмічним світлом у щурів. Проведено порівняльний аналіз ефектів впливу ритмічної фотостимуляції та самофотостимуляції, а також особливостей реакції самофостимуляції в інтактних щурів та щурів з емоційною гіпертензією. Вперше показано, що вплив ритмічним світлом у діапазоні біопотенціалів мозку спрямовано змінює функціональну активність структур лімбіко-неокортикальної системи мозку та гемодинаміку щурів. Вперше описано характер електрогенезу неокортексу, гіпоталамусу, гіпокампу, мигдалеподібного комплексу мозку щурів піж примусовим і саморегульованим імпульсним фотовпливом у ритмі біопотенціалів мозку (4,6 і 9 Гц). Вперше виявлено вплив ритмічної фотостимуляції на формування позитивних і негативних емоційних реакцій, а також рівень артеріального тиску та електрокардіографічні показання. Показано, що диференційовані ефекти даних впливів залежать від методу фотодії (ритмічної фотостимуляціії та фотостимуляції), частоти, ритмічного світла й вихідного стану емоціогенних структур мозку контрольних щурів та щурів з емоційною гіпертензією. Експериментально доведено, що в процесі самофотостимуляції відбувається регулююча активація структурно-функціональних резервів мозку, яка спрямована на подолання стійкого патологічного стану, що призводить до відновлення фізіологічної активності з нормалізацією гемодинаміки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.522 + Р410.030-29
Шифр НБУВ: РА319237 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Шляхов Є.В. 
Облік витрат на виробництво і калькулювання собівартості продукції в управлінні хлібопекарними підприємствами: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Є.В. Шляхов ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2007. — 22 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та методичні положення бухгалтерського обліку витрат і калькулювання собівартості продукції на прикладі хлібопекарної галузі. Розглянуто актуальні проблеми управлінського й оперативного обліку. Наведено рекомендації щодо інтеграції обліку в загальну систему управління та підвищення оперативності даного процесу в результаті перебудови його організаційної структури. Розроблено варіант організаційної структури, що дозволяє впровадити запропонований інноваційний підхід у практику управління хлібопекарними підприємствами. Досліджено організаційні й технологічні особливості функціонування галузі. Наведено пропозиції щодо їх використання з метою удосконалення організаційної структури в центрах витрат і центрах відповідальності, а також формування інформаційної моделі витрат. Удосконалено багаторівневу класифікацію витрат на виробництво продукції, в якій враховано специфічні риси функціонування галузі. Побудовано інформаційну тривимірну матричну модель витрат, в якій розкрито їх сутність і визначено роль у діяльності основних центрів виникнення та відповідальності. Розроблено систему інформаційних моделей витрат хлібопекарних підприємств, в яких розглянуто їх елементи, цільові напрямки, центри виникнення та центри відповідальності. Удосконалено систему руху документів, що дозволяє оперативно документувати та визначати відхилення фактичних показників витрат від запланованих. Доведено другорядне значення бухгалтерської калькуляції собівартості продукції на хлібопекарних підприємствах і доцільність її визначення щодо укрупнених видів виробів. Встановлено, що у процесі побудови автоматизованих систем управління хлібопекарними підприємствами обов'язковим є дотримання принципів підпорядкованості структури інформаційної системи й організації обліку та моделювання витрат. Здійснено впровадження результатів наукового дослідження у практичну діяльність окремих підприємств хлібопекарної промисловості та навчальний процес Одеського державного економічного університету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.161-148.6 +
Шифр НБУВ: РА354220

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Шляхова Н.В. 
Особливості імунореактивності дітей, народжених від батьків-ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / Н.В. Шляхова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Установлено, що в більшості дітей (68,0 %), народжених від батьків-ліквідаторів аварії на ЧАЕС, спостерігаються імунні розлади, зокрема, у 36,5 % дітей виявлено імунодефіцитний синдром. Показано, що найбільші зміни в імунній системі спостерігаються в Т-системі та, у значно меншому ступені, - у В-системі й фагоцитарній ланці. У більшості дітей депресія Т-ланки імунітету супроводжується зниженням рівня сироваткових імуноглобулінів А, М, секреторного Ig A та підвищенням вмісту автоантитіл різної специфічності; для цих дітей характерні більш глибокі зміни імунологічних показників, ніж у груп порівняння. Виявлено, що імунні розлади дітей, народжених від батьків-ліквідаторів, мають місце внаслідок структурно-функціональних перебудов мембран імунокомпетентних клітин, що супроводжуються порушенням експресії їх рецепторів і зниженням функціональної активності, що розвиваються на тлі активації процесів перекисного окиснення ліпідів і пригнічення антиоксидантного захисту. Обгрунтовано необхідність диспансерного спостереження таких дітей у лікаря-імунолога та запропоновано патогенетичні підходи до імунореабілітації дітей, народжених від батьків-ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733-25 +
Шифр НБУВ: РА326129

Рубрики:

      
5.

Шляхова О.В. 
Пограничні пухлини яєчників: лікувальна тактика та прогноз: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / О.В. Шляхова ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Розглянуто актуальну проблему онкогінекології - обгрунтування клініко-морфологічної характеристики пограничних пухлин яєчників (ППЯ). Проаналізовано фактори, що визначають адекватну лікувальну тактику та прогнозування перебігу даної патології. Визначено клініко-морфологічні критерії для оптимізації хірургічного лікування, цілеспрямованого проведення ад'ювантної хіміотерапії та прогнозування перебігу захворювання. Відзначено високу складність диференціювання та діагностування ППЯ, що зумовлює необхідність лікування даної категорії пацієнтів у спеціалізованих онкологічних закладах і проведення диспансерного нагляду. Доведено, що обсяг хірургічного втручання відіграє основну роль у виникненні рецидивів ППЯ, а морфологічний метод залишається провідним для остаточного підтвердження діагнозу ППЯ. Експериментально обгрунтовано реальну можливість органозберігаючого лікування у молодих пацієнток з I стадією хвороби. Створено схему-алгоритм прогностичної оцінки перебігу ППЯ після хірургічного лікування. Визначено показання для проведення ад'ювантної хіміотерапії. На підставі комплексного клініко-морфологічного аналізу результатів обстеження хворих на ППЯ встановлено принципово новий прогностичний чинник об'єктивної оцінки перебігу захворювання за морфологічним критерієм "васкуляризація сосочків". Доведено, що ступінь щільності васкуляризації сосочків ППЯ (незалежно від серозного або муцинозного гістотипу), визначений методом мікроскопічного дослідження операційного матеріалу, принципово корелює з частотою виникнення екстраоваріальних дисемінатів (імплантатів) в органах і тканинах черевної порожнини та розвитком асциту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.715.2-59 +
Шифр НБУВ: РА336852

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Шляхов К.В. 
Ресурсозберігаючі конструкції малоповерхових житлових будинків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / К.В. Шляхов ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Проаналізовано теплові втрати малоповерхового житлового будинку через огороджуючі конструкції та вентиляцію. Визначено структуру теплових втрат, з використанням якої виявлено конструкції, що вимагають енергоефективної модернізації. Розроблено методику раціонального проектування огороджуючих конструкцій малоповерхових будинків, базуючись на концепції мінімальної загальної річної вартості. З використанням запропонованої методики раціонального проектування огороджуючих конструкцій розроблено математичні моделі та розв'язано задачі раціонального проектування: конструкцій, що межують з грунтом, стінового огородження та покриття. Зазначено ефективність застосування нерозрізних дрібнорозмірних залізобетонних балок неповного за висотою перерізу у порівнянні з розрізними. Визначено економічну ефективність конструктивного рішення малоповерхових житлових будинків, розробленого з використанням методики раціонального проектування огороджуючих конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н711.021-042 +
Шифр НБУВ: РА323811

Рубрики:

      
7.

Шляхов О.Б. 
Судовласники і моряки Азово-Чорноморського басейну в модернізаційних процесах кінця ХІХ - початку ХХ ст.: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / О.Б. Шляхов ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2004. — 35 с. — укp.

Висвітлено основні тенденції розвитку морського транспорту Азово-Чорноморського регіону наприкінці XIX - початку XX ст. Охарактеризовано кількісний, соціальний і національний склад судновласників, визначено особливості їх менталітету. Проаналізовано основні форми підприємництва в комерційному мореплавстві Півдня України та процес формування монополістичних об'єднань. Визначено джерела утворення та особливості складу судноробітників басейну. Зазначено, що в їх поглядах і соціальній поведінці переважали цінності традиційного суспільства. Доведено, що високий ступінь визиску пароплавних команд, відсутність у судновласників широких соціальних програм призвели до загострення протиріччя між працею та капіталом у комерційному флоті. Простежено характерні прояви соціального конфлікту, розгортання масового страйкового та профспілкового руху серед моряків на початку XX ст. Проаналізовано діяльність політичних партій в даному середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-2 +
Шифр НБУВ: РА334233

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Шляхов І. М. 
Тривожно-депресивні розлади, коморбідні з алкогольною залежністю, у жінок (клініко-психопатологічні, психотерапевтичні та психофармакотерапевтичні аспекти): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.16 / І. М. Шляхов ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено клініко-психопатологічні, особистісні та соціальні закономірності у жінок з тривожно-депресивними розладами, коморбідними з алкогольною залежністю (220 осіб). Виявлено закономірності, характерні для даної коморбідності. Розроблено діагностичні критерії, на підставі яких створено й апробовано алгоритм діагностики. Розроблено схему комплексного лікування, що включає психотерапевтичні та психофармакотерапевтичні методи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 + Р645.021.11
Шифр НБУВ: РА376296 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Аннаєв Б. С. 
Наукові засади формування інноваційного потенціалу виробничого підприємства в економіці знань / Б. С. Аннаєв. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт – процес формування інноваційного потенціалу виробничого підприємства в умовах економіки знань; мета – розробка та обґрунтуванні теоретичних положень, методичних підходів і рекомендацій щодо перманентного формування інноваційного потенціалу виробничого підприємства в умовах економіки знань; методи – діалектичний пізнання та спостереження; морфологічний, узагальнення, систематизації, системного підходу, декомпозиції націленого пошуку, структурно-семантичного перетворення, економіко-статистичного та динамічного аналізу, анкетування та емпіричного дослідження, графічний, порівняльного аналізу структурно-логічного моделювання, логічний новизна – полягає в розробці теоретико-методичного підґрунтя та рекомендацій щодо перманентного формування інноваційного потенціалу виробничого підприємства; результати – науково обґрунтовані та методично завершені рекомендацій стосовно формування інноваційного потенціалу виробничого підприємства; впроваджено – ТОВ «С-Інжиніринг» (довідка № 03/17-04 від 17.04.2018 р.), ТОВ «Поліпласт» (довідка № 21/02 від 21.02.2018 р.), ТОВ «Одеспромпак» (довідка №1/15 від 15.03.2018 р.)., в навчальному процесі Одеського національного політехнічного університету МОН України (акт впровадження від 20.04.2018 р.).^UObject – process of formation of innovative potential of a production enterprise in the conditions of knowledge economy; the purpose is to develop and substantiate the theoretical positions, methodological approaches and recommendations for the permanent formation of the innovative potential of the manufacturing enterprise in the conditions of the knowledge economy; methods – dialectical knowledge and observation; morphological, generalization, systematization, systematic approach, decomposition of the target search, structural-semantic transformation, economic-statistical and dynamic analysis, questioning and empirical research, graphical, comparative analysis of structural-logical modeling, logical novelty – is to develop a theoretical and methodological basis and recommendations on the permanent formation of the innovative potential of a production enterprise; results – scientifically substantiated and methodically completed recommendations regarding the formation of innovative potential of a production enterprise;implemented – LLC "S-Engineering" (certificate number 03 / 17-04 dated April 17, 2018), LLC "Polyplast" (certificate number 21/02 of 21.02.2018), LLC "Odespromak" (certificate number 1/15 of March 15, 2018), In the educational process of the Odessa National Polytechnic University of the Ministry of Education and Science of Ukraine (Act of Implementation dated April 20, 2018).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського