Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (186)Книжкові видання та компакт-диски (185)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>A=Швець В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія: Будівництво   
1.

Швець В.В. 
Вдосконалення технології дрібнорозмірних бетонних виробів способом вібраційних термосилових впливів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / В.В. Швець ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2005. — 18 с.: рис. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально доведено можливість одержання бетонних виробів з поліпшеними фізико-механічними характеристиками шляхом взаємоузгодженого впливу вібрації, тиску та температури на бетон у період початкого структуроутворення. Оптимізовано процес набору міцності бетоном за умов вібраційного термосилового впливу залежно від величини параметрів температури нагріву, тиску, частоти повторної вібрації та тривалості впливів. Одержано квадратичні рівняння регресії та поверхні відгуку набору міцності бетоном для моменту розпалублення і через 28 діб тверднення за нормальних умов. Виведено аналітичну залежність зміни тиску у бетонній суміші під час повторного вібрування, яка дозволяє розраховувати величину початкового навантаження з метою виключення деструкцій від температурного розширення бетону. Удосконалено модель росту міцності бетону відповідно до умов вібраційного термосилового впливу, що враховує приріст міцності від віброущільнення, тиску, температури та подальшого тверднення, а також від визначеної кількості та інтенсивності повторних вібрувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.105.667-57 +
Шифр НБУВ: РА338390

Рубрики:

      
2.

Швець В.М. 
Вікові особливості змін енергетичного обміну міокарда при стресі та їхній взаємозв'язок з модуляцією вільнорадикальних процесів: автореф.дис ... д-ра біол. наук : 03.00.04 / В.М. Швець ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 38 с. — укp.

Вивчено вікові особливості змін енергетичного обміну в серці щурів, які було піддано іммобілізаційному стресу. Встановлено, що за умов цього стресу зменшується рівень енергетичного забезпечення міокарда. Важливе значення у виникненні цього зрушення має порушення енергетичного обміну за рахунок стимуляції вільнорадикальних процесів, за умов обмеження швидкості утилізації карбонільних продуктів обміну в серці. Встановлено, що зниження рівня енергетичного забезпечення міокарда за умов стресу супроводжується зрушеннями, що обмежують значення креатинфосфату як "енергетичного буфера", і зростанням інтенсивності анаеробного гліколізу, більшою мірою, у старих щурів. На відміну від дорослих тварин у них не обмежується швидкість окиснювально-відновних перетворювань у мітохондріях міокарда, що за умов тканинної гіпоксії, що виникає у разі стресу, відображає вікову дезадаптацію енергетичного метаболізму. Одержані дані свідчать про вікові відмінності у механізмі стабілізації енергетичного забезпечення серця у разі стресу. У дорослих щурів вони зумовлені появою адаптивних змін у швидкості окиснювально-відновних процесів у мітохондріях, а у старих - з гальмуванням процесів, спряжених з гідролізом АТФ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.701 + Е60*732.12 +
Шифр НБУВ: РА366553

Рубрики:

      
3.

Швець В.С. 
Історична драматургія Людмили Старицької-Черняхівської (проблематика і поетика): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / В.С. Швець ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Зазначено, що пріоритетним джерелом багатогранної творчості Л.Старицької-Черняхівської, відомої української письменниці доби раннього модернізму (кінця XIX - початку XX ст.), була національна історія, а також українське культурне та громадсько-політичне життя перших десятиріч XX ст. Системно та детально досліджено зміст і структуру, принципи та засоби художньої інтерпретації минувшини, розвиток майстерності письмениці у моделюванні історичних реалій за відродження української державності, національного характеру, в утвердженні духовних цінностей. Висвітлено жанрову еволюцію в історичній драматургії та виділено певні жанрові різновиди, а саме: історико-ліричну сцену ("Сапфо"), драми - історико-соціальну ("Аппій Клавдій"), історико-психологічну ("Гетьман Дорошенко"), історико-філософську ("Іван Мазепа"), історико-героїчну ("Розбійник Кармелюк"), "п'єсу в п'єсі" ("Милість Божа"), історико-драматичний етюд ("Останній сніп"). Висвітлено стильові особливості творів, традиційні та новаторські ознаки модифікацій жанрових різновидів, сюжетно-композиційних конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Старицька-Черняхівська, Л. 536 +
Шифр НБУВ: РА356882

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Швець В.П. 
Кінетика накопичення розсіяних пошкоджень конструкційних матеріалів у процесі напрацювання: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.02.04 / В.П. Швець ; Ін-т пробл. міцності ім. Г.С.Писаренка НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено параметри розсіяння характеристик пружності та міцності алюмінієвого сплаву та вуглецевої сталі в процесі масових випробувань за ідентичних умов статичного деформування. Одержано дані стосовно кінетики нагромадження пошкоджень різних класів матеріалів. Встановлено, що твердість за умов росту деформації збільшується незначно, водночас як коефіцієнти гомогенності з ростом деформації помітно зменшуються. Досліджено вплив напруженого стану матеріалу на оцінку пошкодження його структури під час експлуатації за параметрами розсіювання характеристик твердості. Одержано нові результати дослідження закономірностей деформування та кінетики нагромадження пошкоджень у теплостійкій реакторній сталі за високих рівнів напружень та за умов малоциклового навантаження. Обгрунтовано методику визначення показників чутливості виміряних значень твердості сталей та ступеня їх розсіяння до рівня напруженості матеріалу. Запропоновано новий спосіб оцінювання в'язкості руйнування матеріалів за розсіянням характеристик твердості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607 с108 + К204.01
Шифр НБУВ: РА375287 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Швець В.І. 
Механізми взаємодії систем регуляції агрегатного стану крові та водно-сольового обміну: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / В.І. Швець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 35 с. — укp.

Установлено, що взаємодія систем регуляції агрегатного стану крові та водно-сольового обміну реалізується через гормональні механізми, які контролюють водно-сольовий гомеостаз. Ефекторною ланкою в механізмах інтеграції даних систем є нефрон як структурно-функціональна одиниця нирок, тромбоцити й ендотеліоцити як клітинна основа первинного гомеостазу. Інтеграція систем регуляції агрегатного стану крові і водно-сольового обміну здійснюється за трьома рівнями: системного - через секрецію гормонів, органного - через зміни інкреторної діяльності нирок та клітинного - через зміни функціонального стану тромбоцитів і ендотеліоцитів. Фізіологічні зсуви на будь-якому рівні регуляції водно-сольового обміну або агрегатного стану крові закономірно індукують відповідну адаптаційно-компенсаторну реакцію з боку іншої системи. Надмірна активація або пригнічення будь-якого контуру регуляції водно-сольового обміну призводить до неадекватної реакції системи регуляції агрегатного стану крові. Виявлено, що ушкодження еферентної ланки взаємодії систем регуляції агрегатного стану крові та водно-сольового обміну зумовлює виникнення ланцюгу реакцій патологічного процесу. Одержано дані щодо особливостей екозалежних змін у системі регуляції агрегатного стану крові та водно-сольового обміну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2 + E60*730*112.5 +
Шифр НБУВ: РА354144

Рубрики:

      
6.

Швець В.Ф. 
Оперативна лапароскопія із застосуванням Nd-YAG-лазера, електро- та кріохірургії в лікуванні кломіфен-резистентних хворих з полікістозом яєчників: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.Ф. Швець ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.765.2
Шифр НБУВ: РА309673 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Швець В. О. 
Правове регулювання пенсійного забезпечення суддів в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / В. О. Швець ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження актуальних теоретичних і практичних проблем правового регулювання пенсійного забезпечення суддів в Україні. Розглянуто становлення та розвиток правового регулювання матеріального забезпечення суддів загалом і пенсійного забезпечення зокрема, міжнародно-правове регулювання даної сфери. Визначено поняття "соціальний захист судді", "пенсії", "пенсії судді", запропоновано її класифікацію та види, визначено поняття, "спеціальної пенсійної правоздатності судді", "пенсійних правовідносин", розглянуто питання правосуб'єктності, місця та значення спеціального стажу у пенсійних правовідносинах суддів. Увагу приділено правовому аналізу відставки та її наслідків. Розглянуто характеристику відставки як головний юридичний факт для призначення пенсії у відставці. Досліджено місце та вплив злочину на виникнення, зміну та припинення пенсійних правовідносин судді. Сформульовано конкретні пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства у сфері пенсійного забезпечення суддів, що дозволить удосконалити чинну систему пенсійного забезпечення суддів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)619 + Х891.9(4УКР)1-7
Шифр НБУВ: РА377166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Швець В.Я. 
Удосконалення механізму створення та підвищення ефективності функціонування акціонерних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / В.Я. Швець ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 1998. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемам становлення і розвитку акціонерних підприємств. Узагальнені особливості акціонерних підприємств, створених на базі державних. Запропонована методика визначення вартості майна державних підприємств, установлена наявність взаємозв'язку між величиною вартості майна, обчисленої методом капіталізації прибутку, нормою дисконту і періодом дисконтування. Розроблена програма проведення маркетингових досліджень для визначення ринкових можливостей підприємств. Обгрунтовані доцільність і принципи створення організаційної структури асоціативного типу, заснованої на делегуванні їй ряду управлінських функцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Швець В.Я. 
Управління розвитком виробничо-господарського комплексу міста: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.02.03 / В.Я. Швець ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2003. — 32 с.: рис. — укp.

Розроблено методологію оцінки та прогнозування структурних змін у виробничо-господарському комплексі міста на підставі використання моделей економічного зростання та розробки міжгалузевого балансу, обгрунтовано пріоритетні напрями розвитку зазначеного комплексу, його маркетингової орієнтації, які дають змогу підвищити інвестиційну привабливість традиційних галузей спеціалізації економіки міста та розвиток малого підприємництва. Запропоновано теоретичні положення щодо суті переходу як стану соціально-економічного розвитку, визначено основні підходи до розробки системи керування виробничо-господарським комплексом міста за умов якісних соціально-економічних перетворень. Виявлено основні тенденції відтворного процесу трудових ресурсів міста на підставі демографічних прогнозів якісних і кількісних змін у структурі його населення. Визначено дві основні складові у розвитку даного комплексу: створення нових робочих місць у традиційних галузях спеціалізації й розвиток малого та середнього бізнесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.0-21 +
Шифр НБУВ: РА327716

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Павлік І. Є. 
"Організація обліково-аналітичних систем суб'єктів господарювання в аграрному секторі економіки України" / І. Є. Павлік. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 071 – Облік і оподаткування. – Західноукраїнський національний університет Міністерства освіти і науки України, Тернопіль, 2020.Актуальність сучасного дослідження організації обліково-аналітичних систем суб'єктів господарювання в аграрному секторі економіки України пояснюється суттєвістю його ролі в забезпеченні продовольчої та енергетичної безпеки і потребою удосконалення галузевого бухгалтерського обліку й організації обліковоаналітичного забезпечення управління господарськими процесами в ньому. Як джерело прийняття управлінських рішень, обліково-аналітичні системи здатні сприяти підвищенню ефективності й конкурентоздатності національних сільськогосподарських товаровиробників, а тому повинні відповідати сучасним викликам і умовам, які закладаються Стратегіями розвитку сільського господарства в частині створення стабільної правової системи, що відповідає міжнародним і європейським стандартам, та вимогам ефективного функціонування аграрного сектору загалом.^UThe thesis for a scientific degree of the doctor of philosophy on a specialty 071 - the Accounting and taxation. - West Ukrainian National University of the Ministry of Education and Science of Ukraine, Ternopil, 2020.The relevance of the study of the organization of accounting and analytical systems of the subjects of the agrarian sector of the Ukrainian economy is explained by its great role in ensuring food and energy security and the need to improve sectoral accounting and management of production processes. As a source of managerial decision-making, accounting and analytical systems contribute to increasing the efficiency and competitiveness of national agricultural producers. Therefore, they must meet modern challenges and conditions stipulated by the agricultural development strategy, as well as meet the requirements of international standards and ensure the effective functioning of the agricultural sector.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Яцик Т. В. 
Облік, контроль та оподаткування операцій з криптоактивами. / Т. В. Яцик. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена поглибленню теоретичних, методичних та організаційних засад обліку, контролю та оподаткування операцій з криптоактивами. У роботі сформульовано висновки та рекомендації, спрямовані на удосконалення вказаних положень в умовах невизначеності ринкового середовища та становлення парадигми інноваційного розвитку децентралізованої фінансової системи.Здійснено критичний аналіз наукових підходів до розуміння сутності понять: «технологія розподіленого реєстру», «блокчейн», «криптоактиви», а також визначено їх співвідношення та взаємозв'язок. За результатами аналізу доведено, що технологія розподіленого реєстру є невід'ємним елементом розвитку інноваційної цифрової економіки та системи децентралізованих фінансів. Запропоновано авторське визначення сутності криптоактивів як цифрових активів, що функціонують за допомогою технології розподіленого реєстру, використовують криптографічний алгоритм, за умови прямої взаємодії двох сторін без участі посередників в децентралізованій мережі. Використання результатів аналізу дозволило систематизувати взаємозв'язки між категоріями, визначити місце криптоактивів в економіці та обліку.^UThe thesis provides a complex research, generalization of theoretical and practical regulations of accounting, control and taxation of operations with cryptoassets. The thesis presents the practical recommendations for improving the accounting, taxation and control of cryptoassets in the context of decentralized financial system. The thesis reveals the essence and impact of tokenization of the economy on the innovation process, refines the categorical system in the field of accounting, taxation and control, in particular, clarifies the relationship between the «distributed ledger technology» and «blockchain», and defines the concept of «cryptoassets». The analysis shows that distributed ledger technology is an integral part of the innovative development of a digital economy and decentralized finance. Cryptoassets – are digital assets that use distributed ledger technology, direct interaction of the two parties without the participation of intermediaries in the network and that are cryptographically secured by algorithms. The research determines the place of cryptoassets in the economy and accounting.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Новікова А. О. 
Формування в учнів основної школи умінь математичного моделювання у процесі навчання алгебри / А. О. Новікова. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі досліджено проблему формування в учнів основної школи вмінь математичного моделювання в процесі навчання алгебри. У праці проаналізовано науково-педагогічні дослідження у яких розглянуто питання реалізації прикладної спрямованості курсу математики; уточнено зміст поняття «прикладна спрямованість курсу математики» та «прикладна спрямованість шкільного курсу алгебри»; запропоновано теоретично обґрунтовану та експериментально перевірену методику формування в учнів основної школи вміння математичного моделювання. У дослідженні виокремлено методи реалізації прикладної спрямованості навчання курсу алгебри (математичне моделювання, навчальні проєкти, практичні роботи та навчальна практика), однак основним визнано метод математичного моделювання, тому засобом реалізації прикладної спрямованості навчання курсу алгебри є система прикладних задач. Визначено дидактичну схему реалізації прикладної спрямованості навчання шкільного курсу алгебри; сформульовано дидактичні вимоги до прикладних задач (змістова валідність, відповідність дидактичним цілям, диференційовна реалізовність, узгодженість з видом математичної моделі, наявність фабули задачі, повнота даних), що сприяють формуванню вміння математичного моделювання; розроблено добірку прикладних задач для курсу алгебри основної школи; представлено етапи розв'язання прикладної задачі; запропоновано модель формування вміння математичного моделювання. Ефективність запропонованої методики формування уміння математичного моделювання перевірено під час формувального експерименту. Результати, отримані в процесі дослідження, дають змогу стверджувати, що розроблена методика формування в учнів основної школи вміння математичного моделювання сприяє розвитку пізнавального інтересу; підвищенню мотивації учнів до навчання математики; поглибленню знань; засвоєнню алгоритму застосування математичного моделювання до розв'язання прикладних задач.^UThe dissertation is dedicated to the problem of formation of skills of mathematical modelling in pupils of basic school in the process of teaching algebra. Scientific-pedagogical researches which deal with applied nature of mathematics course are analyzed, the essence of the notion «applied nature of the course of mathematics» and «applied nature of the school course of algebra» has been specified, theoretically grounded and experimentally verified methods of formation of mathematical modelling skills in pupils of basic school have been suggested. It has been found out that «applied nature of the school course of algebra» is meaningful orientation of content, purpose, methods, organization forms, and means of teaching mathematics on: formation of methodological and essential relations of algebra course with practice; formation in pupils of mathematical skills which are necessary for real life and future professional activity. There have been singled out the method of realization of applied nature of the school course of algebra (mathematical modelling, studying projects, practical works, training practice), but the main method is considered to be the method of mathematical modelling. Accordingly, the means of realization of applied nature of the school course of algebra is the system of applied problems. The requirements to the applied problems system have been offered: content validity, correspondence to didactic aims, differentiating realization, sequence with a certain mathematical model; existence of content; fullness of data.The model of formation of the mathematical modelling skill in pupils of basic school has been worked out. This model includes goal-oriented, content-related, activity approach, controlling components. The effectiveness of the suggested methodology of mathematical modelling skill formation has been verified during forming experiment. The results of the research make it possible to claim that the elaborated methodology of mathematical modelling skill in pupils of basic school facilitates: development of perceptual interest; raising of pupils' motivation to learning mathematics, deepening of knowledge, mastering the algorithm of mathematical modelling usage for solving applied tasks.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Максименко М. А. 
Теплоізоляційні вироби з невентильованими повітряними прошарками, екранованими тепловідбиваючим матеріалом / М. А. Максименко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена підвищенню ефективності використання відбиваючої ізоляції, як це вказується в багатьох роботах, практично не змінюються в умовах високих і низьких температур, а також в умовах високої вологості і вібрації. Отримано результати досліджень проходження теплового потоку крізь зразки стінок із гіпсокартону, ДСП, скла, полікарбонату та екструдованого пінополістиролу. Виявлено, що в повітряному прошарку, розташованому перед фольгою температура поширюється нелінійно, утворюючи “стрибки”. Тобто повітряний прошарок нагрівається більше порівнянні з теоретично розрахованими даними. Проведено кваліфікаційні випробування термічного опору дослідних зразків з екструдованого пінополістиролу з двома замкнутими повітряними прошарками, розділеними фольгованим матеріалом загальною товщиною 60 мм.^UThe dissertation work is devoted to increase of efficiency of use of reflective isolation as it is specified in many works, practically do not change in the conditions of high and low temperatures, and also in the conditions of high humidity and vibration.The results of studies of the passage of heat flow through samples of walls made of plasterboard, chipboard, glass, polycarbonate and extruded polystyrene are obtained. It was found that in the air layer located in front of the foil, the temperature propagates nonlinearly, forming "jumps". That is, the air layer heats up more than the theoretically calculated data.Qualification tests of thermal resistance of prototypes made of extruded polystyrene foam with two closed air layers separated by a foil material with a total thickness of 60 mm were carried out.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського