Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (240)Книжкові видання та компакт-диски (90)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=ЩЕГЛОВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Щеглова Я.В. 
Аутоагресивна поведінка хворих на епілепсію (клініка, генез, профілактика): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Я.В. Щеглова ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження 230-ти хворих на епілепсію з психічними розладами, з яких у 150-ти спостерігалася аутоагресивна поведінка, а у 80-ти - вона не відмічалася ніколи. Досліджено та порівняно певні клінічні, особистісні та соціальні характеристики хворих. Проаналізовано структуру зазначеної поведінки хворих. Установлено клінічні, особистісні та соціальні критерії ризику аутоагресивної поведінки хворих на епілепсію. З використанням методу аналізу генезу аутоагресивної поведінки таких хворих виявлено чинники, що беруть участь у її формуванні та реалізації. Встановлено співвідношення провідних чинників генезу зазначеної поведінки та психопатологічних синдромів у досліджених хворих. Запропоновано заходи щодо покращання профілактики первинних і повторних аутоагресивних дій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.709.2 + Р64-32 +
Шифр НБУВ: РА363182

Рубрики:

      
2.

Щеглова А.М. 
Господарська діяльність аграрних підприємств і формування їх цінового механізму: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / А.М. Щеглова ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні та методологічні аспекти формування господарського та цінового механізму розвитку аграрних підприємств. Розглянуто суть і особливості функціонування даних підприємств України та Луганщини. Здійснено аналіз економічних і цінових умов функціонування сільськогосподарських товаровиробників. Обгрунтовано напрями вдосконалення механізмів державного регулювання аграрних підприємств з метою адаптації їх до умов ринкового середовища. Обгрунтовано методику визначення розрахунково-відтворювальної ціни й алгоритм її розрахунку. Сформульовано основні принципи державної політики у сфері цінових відносин в АПК за сучасних умов, а також у контексті їх перспективного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-861 +
Шифр НБУВ: РА354674

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Щеглов Д.В. 
Ендоваскулярне лікування внутрішньочерепних мішкоподібних аневризм у ранніх періодах крововиливу, ускладнених ангіоспазмом: автореф. дис... канд. мед. наук.: 14.01.05 / Д.В. Щеглов ; ДУ "Ін-т нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова АМН України" АМН України. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Проаналізовано результати комплексного дослідження та лікування 174-х пацієнтів, прооперованих з використанням внутрішньосудинного методу в ДУ "Науково-практичний центр ендоваскулярної нейрорентгенохірургії АМН України" у період з 2002 до 2008 hр. Розроблено критерії оптимізації обстеження хворих на підставі вивчення клінічного перебігу аневризматичного геморагічного інсульту за умов ангіоспазму. Важливе значення надано клінічним даним (оцінки стану за шкалою WFNS і шкалою Hant-Hess), а також церебральній ангіографії та комп'ютерній томографії. Розроблено показання до ендоваскулярного лікування хворих у різні терміни крововиливу. Вивчено особливості застосування балонів-катетерів та відокремлюваних спіралей для оклюзії аневризм: у гострому періоді крововиливу. Установлено, що ендоваскулярна оклюзія мішкоподібних аневризм може виконуватися за наявності ангіоспазму. Застосування відокремлюваних спіралей є більш ефективним у разі мікроаневризм за наявності аномальної будови судин екстра- та інтракраніальних відділів. Виявлено особливості тактики використання різних методів оклюзіїі залежно від локалізації, розмірів, анатомічної будови аневризм, колатерального кровообігу. Встановлено основні прогностично несприятливі ознаки аневризматичного крововиливу: III і IV типи ангіоспазму, наявність внутрішньочерепного крововиливу у 3 бали за класифікацією Fisher, розміри 1 - 20 мм, складну форму та багатокамерність аневризми. Розроблено алгоритм ангіопластики та фаркоінфузії залежно від типу ангіоспазму. Механічна ангіопластика особливо ефективна у разі ангіоспазму I і II типів. За умов ангіоспазму III і IV типів її обов'язково доповнюють болюсною (селективною та суперселективною) фармакоінфузією. Ангіопластика та болюсна фармакоінфузія проводяться на тлі стандартної 3-H терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.3 +
Шифр НБУВ: РА362242

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Щеглова О.Ю. 
Організаційно-технологічні рішення реконструкції 5-ти поверхових житлових будинків з використанням надбудови: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / О.Ю. Щеглова ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2006. — 19 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні та практичні розробки в області реконструкції житлових районів п'ятиповерхової забудови 1960 - 1970 рр. та житлових будинків перших масових серій. Висвітлено ефективність використання для металевих конструкцій маловуглеводних низьколегованих сталей підвищеної міцності. Наведено порівняльну характеристику властивостей одержаних закордонними виробниками металопрокату сталей з вітчизняними аналогічного класу 10Г2ФБ (С550), визначено перспективи використання низьколегованих сталей даного класу для застосування в реконструкції житлового фонду України. Доведено, що використання сталевого каркаса призводить до зниження матеріалоємності, трудомісткості і термінів зведення надбудов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н711-09 +
Шифр НБУВ: РА342692

Рубрики:

      
5.

Щеглов А.В. 
Підвищення ефективності технологічного процесу пунктирного висіву насіння соняшнику струминною пневмомеханічною системою: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / А.В. Щеглов ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Підвищено ефективність технологічного процесу висіву насіння соняшнику шляхом крокового формування початкового потоку та пневмоімпульсної подачі у грунт, що підвищує його рівномірність за умов зниження енергоємності. З використанням розроблених методик теоретично й експериментально досліджено операції процесу висіву під час крокового відбору, транспортування та пневматичного викиду насіння з присоски. За результатами проведених досліджень розроблено та виготовлено експериментальний зразок струминної пневмомеханічної системи, проведено його лабораторно-польові випробування та підтверджено ефективність запропонованого технологічного процесу висіву.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-451.3 + П072.419.214.11-12 +
Шифр НБУВ: РА365176

Рубрики:

      
6.

Щеглова Т.Є. 
Термінологічні словосполучення зі складним ад'єктивом: структурно-семантичний та когнітивний аспекти (на матеріалі підмови будівництва): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Т.Є. Щеглова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено термінологічні словосполучення зі складним ад'єктивом (СА), які функціонують у підмові будівництва. Висвітлено основні проблеми, пов'язані з вивченням складеного терміна як одиниці мови для спеціальних цілей (МСЦ), проаналізовано теоретичні підходи щодо його дослідження. Виявлено основні словотвірні типи СА у складі багатокомпонентного терміна: СА-чисті складання, суфіксально-складні ад'єктиви, СА-зрощення і СА з нульовим суфіксом. Досліджено препозитивні й опорні компоненти СА різних типів в аспекті визначення їх морфологічної природи. Розглянуто семантику перших і опорних компонентів СА, здійснено їх тематичне групування. Проаналізовано семантичні зв'язки компонентів СА, на базі яких виявлено гомогенний або негомогенний характер семантики всього СА. Розкрито семантику стрижневих компонентів термінологічних словосполучень зі складним ад'єктивом, які належать до сфери артефактів. Виділено тематичні групи стрижневих термінів у складі бікомпонентних найменувань артефактів. Обгрунтовано когнітивні засади відбору стрижневих термінів, які поєднуються зі складним ад'єктивом. Побудовано структурні моделі всіх складених найменувань підмови будівництва, які включають СА. Встановлено частоту утворення термінів за всіма типами структурних моделей. Виявлено типові моделі термінів, поширюваних СА. які репрезентують характер когнітивної діяльності людини у галузі будівництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.4 + Ш141.2-34:Н +
Шифр НБУВ: РА335201

Рубрики:

      
7.

Щеглов М. В. 
Узагальнення та застосування нерівностей Вітні, Дзядика та інших для алгебраїчних поліномів: автореферат дис. ... д.філософ : 111 / М. В. Щеглов. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертацiйне дослiдження присвячене наближенню різноманітних функцій поліномами та пов’язаними з ними функціями. Головною метою дослiдження є доведення класичних оцінок похибок наближення поліномами, що зберігають певні властивості функції, тобто забезпечують так звану апроксимацію з обмеженнями.. Значну увагу придiлено вивченнюформозберігаючого наближення, зокрема комонотонного та копозитивного – тобто таких, які зберігають проміжки монотонності та, відповідно, знакосталості вихідної функції. Сучасна теорія формозберігаючого наближення неперервних на відрізку функцій алгебраїчними поліномами майже настільки ж повна, як і відповідна теорія наближення без обмежень.Природнім поширенням цієї теорії є SPA (Shape­Preserving Approximation) періодичних функцій, а також SPA функцій комплексної змінної, які є значно складнішими. Тим не менш, за останні 20­25 років відбулось суттєве просування SPA періодичних функцій, але, як не дивно, остаточні результати були отримані для кусково­опуклих (2­монотонних) та qмонотонних функцій, але не кусково­монотонних (1­монотонних). Саме кусково­монотонні періодичні функції досліджені в 6­у розділі дисертаційної роботи. Що стосується SPA функцій комплексної змінної, то цей розділ теорії функцій ще знаходиться в початковому стані і певне просування міститься в розділі 4 дисертаційної роботи. Розділ 5, в якому розглядаються так званігібридні поліноми, є допоміжним для розділу 6, але, на наш погляд, має самостійний інтерес. Нарешті, важливим апаратом у багатьох доведеннях теорії функції є нерівність Вітні – зокрема, в теорії сплайнів, конструктивній теорії функції та ін. Поточковий варіант нерівності Вітні досліджується в розділі 3.^UThe thesis study is devoted to the approximation of various functions by polynomials and related functions. The main goal of the research is to prove classical estimates of approximation errors by polynomials that preserve certain properties of the function, that is, provide the so­called constrained approximation. The special attention is paid to the study of Shape Preserving Approximations (abbreviation SPA), in particular comonotone and copositive approximations ­ that is, those that preserve intervals of monotonicity and, respectively, sign of the given function. The modern theory of SPA of functions continuous on a segment by algebraic polynomials is almost as complete as the corresponding theory of approximation without constraints.A natural extension of this theory is SPA of periodic functions, as well as SPA of functions of a complex variable, which are much more complicated. Nevertheless, during last 20­25 years there has been a significant advance of this theory, but, surprisingly enough, the final results have been obtained for piecewise convex (2­ monotone) and q­monotone functions, but not piecewise monotone (1­monotone ). Namely the piecewise monotone periodic functions have been investigated in the 6th section of the thesis. As for SPA functions of a complex variable, this section of the theory of functions is still at the beginning of its development and some progress is presented in Chapter 4 of the thesis. Chapter 5, dealing with the so­called hybrid polynomials, is complementary to Chapter 6, but has, in our view, its separate interest. Finally, Whitney inequality is an important tool in many proofs of function theory ­ in particular, in spline theory, constructive function theory, etc. A pointwise version of Whitney's inequality is studied in Chapter 3.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського