Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (287)Книжкові видання та компакт-диски (263)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=ЭЛЬЧИН$<.>+<.>A=ВАГИФ$<.>+<.>A=ОГЛЫ$<.>+<.>A=МАМЕД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Мамедова А.І. 
Когнітивно-семантична і комунікативно-функціональна організація німецької народної загадки: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / А.І. Мамедова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено номінативну та комунікативну організацію німецької народної загадки (ННЗ) як продукт мовно-креативної діяльності етносу. Доведено, що міждисциплінарні дослідження сприяють вивченню лінгвопоетичної природи ННЗ, з'ясуванню її пареміологічних властивостей і просодичних параметрів. ПЗ побутує у пареміологічному фонді лінгвокультури у вигляді двох основих жанрів - віршованого та прозового. У номінативному аспекті розглянуто механізм референції, який базується на процесі кодування та декодування інформації у бінарній структурі "загадка - відгадка", типи та види логіко-смислових відношень між ними, а також шляхи та способи концептуалізації об'єктів позамовної дійсності, що зумовлює відбір ціннісних домінант і сприяє їх впрорядкуванню у вигляді специфічної концептосистеми. У межах комунікативного аспекта описано прагмасемантичні властивості ННЗ (актуальне членування, комунікативний динамізм, актомовленнєвий потенціал) з подальшим акцентуванням уваги на її предикативній організації (темпоральності, модальності, персональності) та синтаксичному аранжуванні (простих, паратактичних, гіпотактичних реченнях).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-70 + Ш3(4НІМ)-654 +
Шифр НБУВ: РА361905

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Мамедлі Магір Мамед Огли 
Лікування хворих на ранній сифіліс поєднаним застосуванням прокаїн-пеніциліну і бензатин-пеніциліну, а також феноксіметилпеніциліну (клініко-лабораторне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Мамедлі Магір Мамед Огли ; Укр. НДІ дерматології та венерології. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці методів лікування хворих на раній стадії А-сифілісу прокаїн-пеніциліном у сполученні з бензатин-пеніциліном, а також феноксіметилпеніциліном з урахуванням особливостей клініки, патогенезу захворювання і фармакотерапевтичних властивостей цих препаратів. Вивчено клінічні особливості та характер перебігу раннього сифілісу у хворих, що мешкають у різноманітних географічних зонах. Визначено фармакокінетичні особливості прокаїн-пеніциліну і бензатин-пеніциліну, а також - феноксіметилпеніциліну при лікуванні хворих на сифіліс. Проведено порівняльний аналіз найближчих і віддалених результатів лікування хворих на сифіліс із застосуванням прокаїн-пеніциліну, а також феноксіметилпеніциліну. Запропоновано нові ефективні і зручні методи лікування хворих на ранній стадії сифілісу. Розроблено критерії оцінки їхньої ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р591-52

Рубрики:

      
3.

Мамедов А.М. 
Особливості відновлювальної терапії хворих гіпертонічною хворобою - учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / А.М. Мамедов ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням удосконалення методів відновлювальної терапії хворих на гіпертонічну хворобу- учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Вивчено адаптивний вплив нормобаричної гіпоксії тіотріазоліну в комплексному лікуванні 184 хворих на гіпертонічну хворобу першої і другої стадії на стан центральної і периферичної гемодинаміки, вегетативної нервової системи, показників функції зовнішнього дихання і периферичної крові. Основні результати дослідження можуть бути використані при розробці індивідуальних комплексних програм відновлювальної терапії цієї категорії хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.424.100.30-4

Рубрики:

      
4.

Мамедов Джалал Джангір огли 
Прогнозування наслідків вогнепальних поранень черепа і головного мозку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / Джалал Джангір огли Мамедов ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2003. — 18 с. — укp.

На підставі аналізу ізольованих вогнепальних поранень черепа та головного мозку встановлено, що в мирний час переважають кульові поранення голови, а у військових локальних конфліктах переважають осколкові поранення. Доведено, що кульові поранення характеризуються більш важким ушкодженням головного мозку, а осколкові поранення - більш поширеними ушкодженнями м'яких тканин голови та кісток. Установлено, що прогнозування наслідків у випадку вогнепальних ушкоджень черепа та головного мозку залежить від характеру снаряда, що ранить (кульовий, осколковий), характеру поранення (проникне, непроникне), ходу раневого каналу (діаметральний, радіарний, сегментарний, тангенціальний), тяжкості стану хворого, а також термінів і адекватності надання спеціалізованої допомоги. Показано, що всі хірургічні втручання з приводу вогнепальних поранень черепа та головного мозку доцільно проводити в спеціалізованих нейрохірургічних установах, оскільки надання допомоги в кваліфікованих медичних пунктах часто (у 59 % хворих) потребує повторних хірургічних втручань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-7 +
Шифр НБУВ: РА325728

Рубрики:

      
Категорія:    
5.

Мамедов І.Р. 
Розробка нових методів передавання нерухомих і графічних зображень по каналах зв'язку. Теорія і техніка: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.12.17 / І.Р. Мамедов ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2002. — 32 с. — укp.

Вперше знайдено інформативність окремих ділянок сигналів ТВ-мовлення та застосовано статистичні методи часового ущільнення неінформативних ділянок цього сигналу сигналами нерухомих телевізійних зображень (НТЗ) і графічних зображень (ГЗ), за допомогою яких з'являється можливість визначення кількості інформації НТЗ і ГЗ, що підлягає передаванню. Для різних типів зображень отримано вирази для визначення допустимих значень зміни сигналу яскравості ТВ-мовлення та часових флуктуацій, що виникають у цифрових системах ТВ-мовлення та зв'язку. Запропоновано нові, більш точні методи та пристрої виявлення та компенсації часових флуктуацій і можливість застосування кожного з них залежно від умов приймання. Розроблено методику вибору форми сигналу й елементарного імпульсу, що дозволяє зменшити міжсимвольні інтерференції (МСІ). Визначено зміни імовірнісних характеристик сигналів НТЗ і ГЗ під час їх проходження через канали ТВ зв'язку: форми елементарного імпульсу на виході цього каналу у разі різноманітної форми імпульсу на його вході, кореляційну функцію сигналів НТЗ і ГЗ на виході каналу ТВ зв'язку, енергетичного спектра сигналів НТЗ і ГЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з94-01
Шифр НБУВ: РА318270 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Мамедов А.М. 
Управління територіальним розвитком міста з використанням методу оптимізації моделі витрати-випуск: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.20 / А.М. Мамедов ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Висвітлено методичні засади керування територіальним розвитком міст. Обгрунтовано представлення процесу цього керування у вигляді послідовності задач, що формуються за семантичними, методичними та інформаційними ознаками, пов'язаних між собою прямими та зворотними інформаційними різнотемповими потоками. Визначено, що більшість задач містобудівного планування та керування процесами розвитку містобудівних систем є задача оптимізації. Визначено та структуровано об'єкти містобудівного дослідження й проектування. Уточнено принципи внутрішньої організації зазначених систем, як основних об'єктів керованого розвитку, чинники й умови, що визначають їх поводження в часі й у просторі. Визначено принципи й методи економічного аналізу містобудівних систем, розроблено принципи, моделі, критерії оптимізації та межові умови їх соціально-економічної організації. Розроблено методику керування територіальним розвитком міста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-2К)310-210.301
Шифр НБУВ: РА326935

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Мамедов Г. А. 
Функції прокуратури в Україні та Азербайджанській Республіці (порівняльно-правовий аналіз): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.10 / Г. А. Мамедов ; Нац. акад. прокуратури України. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено основні етапи становлення та розвитку функцій прокуратури, виявлено спільне та відмінне у частині законодавчого закріплення функцій прокуратури в Україні і в Азербайджанській Республіці. З'ясовано тенденції формування сучасної моделі прокуратур даних країн. На основі комплексного порівняльно-правового аналізу чинних конституцій обох держав, їх законів про прокуратуру, процесуального законодавства та практики його застосування, законодавчого, практичного та наукового досвіду вивчено концептуальні проблеми оптимальної функціональної моделі прокуратури перехідного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)6 + Х891.9(5АЗЕ)6 + Х999.891
Шифр НБУВ: РА382659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Мамедов Н. І. 
Широкодіапазонна антенна система для рухомих об'єктів кх радіозв'язку: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.07 / Н. І. Мамедов ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О. С. Попова. — О., 2010. — 20 с.: a-мал. — укp.

Розроблено широкодіапазонну антенну систему для рухомих об'єктів короткохвильового зв'язку. Одержано новий математичний вираз для розрахунку й аналізу хвильового опору рамкового випромінювача еліптичної форми. Наведено методику розрахунку фазових контурів. Проведено розрахунок, аналіз та оптимізацію характеристик пристрою збудження двовходової рамкової антени у вигляді широкодіапазонного фазообертача на фазових контурах другого порядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.12-55
Шифр НБУВ: РА374603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Мамедов С. Г. 
Реструктуризація в системі антикризової адаптації банків в Україні / С. Г. Мамедов. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертаційній роботі вирішено важливе наукове завдання з поглиблення теоретичних засад, розвитку методичних підходів до реструктуризації і розробки практичних рекомендацій з її вдосконалення в системі антикризової адаптації банків в Україні.Розкрито визначення поняття «реструктуризація банку», виокремлено її сутнісні ознаки та критерії класифікації. Обґрунтовано зміст та функціональну структуру системи антикризової адаптації банків, виходячи з її об'єктів, суб'єктів та особливостей їх взаємодії. Удосконалено класифікацію способів реструктуризації банків, яка враховує характер підходів до здійснення реструктуризації та рівень економічних відносин.Проаналізовано сучасний стан банківського сектору України в контексті реструктуризаційних процесів. Здійснено оцінку системи антикризової адаптації бланків в Україні у розрізі її нормативно-правової, регуляторно-наглядової, кадрової, фінансової та інформаційної підсистем. Здійснено компаративний аналіз досвіду реструктуризації банків України та зарубіжних країн.Розроблено науково-практичні підходи та рекомендації з управління проблемною заборгованістю банків шляхом передачі непрацюючих активів компаніям з управління заборгованістю, формування та реалізації стратегії реструктуризації банківського сектору, удосконалення банківського нагляду в контексті реструктуризації банку. Удосконалено науково-методичний підхід до визначення потреби банків у реструктуризації, який, ґрунтується на аналізі характеристик його життєздатності, розроблено прогнозну модель фінансового результату банку, отриманого в ході реструктуризації.^UThe definition of the "bank restructuring" concept has been clarified, which, unlike the existing ones, involves the use of a number of organizational, regulatory, operational, technical, information, marketing and personnel changes of innovative nature in order to improve the organizational structure and financial condition, increase the efficiency and competitiveness of the bank, adaptation to the external environment in order to ensure the growth of the bank's market value in accordance with its development strategy.The classification of bank restructuring methods is improved, which, unlike existing ones, considers the nature of approaches to restructuring (transformation; reorganization; reforming; reengineering, financial rehabilitation) and the level of financial state (ordinary, preventive, crisis).The contents of the system of crisis adjustment of banks based on the complex interaction of economic entities regarding the use of restructuring tools is revealed. this makes it possible to obtain the end result of the anti-crisis measures, which is to achieve the objectives set by the banks with a view to stabilizing the factors of influence of the internal and external environment.The current state of the Ukrainian banking sector in the context of restructuring processes is analyzed. , in particular the dynamics of the banks quantity, the main indicators of the Ukrainian banking system performance, the indicators of the resource base formation, the volume of total and non-performing assets of the banking sector, the dynamics of the Ukrainian banks quantity in the liquidation status and in the temporary administration status, the amount of total actual cash inflows to insolvent banks in Ukraine.The system of anti-crisis adaptation of banks in Ukraine has been evaluated in the context of next directions of its functioning: the activity of the Deposit Guarantee Fund in the direction of withdrawal of insolvent banks from the market; National Bank of Ukraine improvement of the banking system, in particular by means of bank refinancing. A critical analysis of the legal regulation and organization, methodological, personnel, financial and information support of bank restructuring was carried out. The specific problems, weaknesses and unresolved issues in this area have been identified. The need to update the strategic program documents in the field of bank restructuring is emphasized. For this purpose, it is recommended National Bank jointly with the Cabinet of Ministers of Ukraine, the Deposit Guarantee Fund, the Independent Banking Association, the Association of Banks of Ukraine to develop the Banking Sector Restructuring Strategy. A conceptual scheme of banking sector restructuring has been developed, which, unlike the existing ones, aims at identifying priority areas, sources of financing, and also takes into account the totality of economic, organizational and legal bases of restructuring in the banking sector with state support in order to ensure its anti-crisis adaptation in the economic development of the country.The sequence of expediency reasoning of anti-crisis management measures of the bank activity, based on determining the depth of the crisis and the need for restructuring, has been further developed, which makes it possible to choose the optimal level and nature of anti-crisis management measures.The directions of improvement of banking supervision in the context of bank restructuring are defined, which, unlike the existing ones, are based on a clear delimitation of the functions of supervisory bodies taking into account the stages of the bank life cycle, which promotes more thorough search and implementation of measures aimed at effective restructuring in the course of restructuring changes.A methodological approach to the management of problematic bank debt by restructuring bank loans due to refinancing of the central bank, creation of a state debt management company and its active interaction with investors and financial market participants have been developed.The scientific and methodological approach to determining the need of banks for restructuring was improved, which, unlike the existing ones, is based on the analysis of strategic, financial stability, financial security and social indicators. It allows to consider the factors of change and to choose the most appropriate restructuring option depending on the bank's financial state.The forecasted model of the bank's financial result obtained during the restructuring is substantiated, which takes into account changes in the volumes of attracted resources, capital and contingent expenses of the bank. It allows to determine the optimal amounts of resources, income and expenses necessary to achieve the desired goals of the restructuring.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Мамедова Е. Р. 
Управління конкурентоспроможністю страхових компаній на ринку туристичних послуг. / Е. Р. Мамедова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено вдосконаленню теоретичних положень, розвитку методичного забезпечення і практичних рекомендацій до управління конкурентоспроможністю страхових компаній на ринку туристичних послуг. У першому розділі роботи систематизовано погляди науковців і проаналізовано літературні джерела щодо визначення понять «конкурентоспроможність», «управління конкурентоспроможністю», «туристичне страхування», за результатами яких обґрунтовано визначення поняття «управління конкурентоспроможністю страхових компаній на ринку туристичних послуг». Досліджено взаємозв'язок конкурентоспроможності з іншими поняттями теорії конкуренції, такими як «конкурентоспроможність страхової послуги», «привабливість страхової послуги», «конкурентна перевага», «конкурентна позиція», «конкурентний потенціал» та «конкурентна стратегія». Встановлено, що підґрунтям для забезпечення конкурентоспроможності страхової компанії на ринку туристичних послуг є розробка зваженої конкурентної стратегії та наявність конкурентного потенціалу, а метою – досягнення цільових конкурентних позицій на ринку туристичних послуг. Запропоновано рекомендації щодо формування маркетингового механізму управління конкурентоспроможністю страхових компаній на ринку туристичних послуг на основі уточнення його суті та складу, а також визначення пріоритетних маркетингових інструментів шляхом виокремлення ключових компонент маркетинг-мікс моделей, що сприятиме комплексному врахуванню основних аспектів конкурентоспроможності в процесі її управління. Запропоновано склад кількісних та якісних показників за ключовими компонентами конкурентоспроможності страхових компаній на ринку туристичних послуг на основі аналізу літературних джерел. У другому розділі роботи запропоновано матрицю визначення конкурентних позицій страхових компаній на ринку туристичних послуг з осями «темпи приросту валових страхових премій з туристичного страхування» та «частка страхової компанії на ринку туристичних послуг». За ключовими компонентами конкурентоспроможності страхових компаній на ринку туристичних послуг в дисертації сформовано систему найбільш репрезентативних показників шляхом: відбору первісного складу показників на основі узагальнення літературних джерел; усунення високої функціональної залежності між показниками з використанням кореляційного аналізу; зменшення кількості коефіцієнтів за допомогою багатовимірного факторного аналізу – методу «головних компонент». На основі методу факторних навантажень за кожною компонентою конкурентоспроможності запропоновано моделі розрахунку узагальнюючих показників, а з використанням правила «трьох сигм» розроблено інтервальні шкали для розподілу цих показників на п'ять рівнів, що формує інструментарій виявлення дисбалансів або потенційних можливостей в окремих аспектах процесу управління конкурентоспроможністю страхових компаній на ринку туристичних послуг та дає можливість вчасно розробити обґрунтовані заходи щодо нейтралізації слабких місць та випередити конкурентів на ринку туристичних послуг. На основі побудови моделі багатофакторної лінійної регресії та застосування правила «трьох сигм» запропоновано методичний підхід до інтегрального оцінювання конкурентоспроможності страхових компаній на ринку туристичних послуг, який передбачає аналіз впливу запропонованої системи показників за ключовими компонентами конкурентоспроможності на динаміку зміни конкурентних позицій, що надало змогу визначити вагу кожної компоненти в узагальнюючому показнику та встановити якісні рівні конкурентоспроможності страховиків, що є аналітичним підґрунтям управління її станом у поточній та довгостроковій перспективі. З метою прогнозування зниження здатності страхових компаній протистояти конкурентам на ринку туристичних послуг та приймати рішення щодо необхідності зміни конкурентної стратегії в дисертації на основі проведення конвергентно-дивергентного аналізу та використання методу ланцюгів Маркова розвинуто методичні положення щодо визначення ймовірності зміни рівнів конкурентоспроможності страхових компаній на ринку туристичних послуг. У третьому розділі роботи узагальнено склад показників та запропоновано методичний підхід до ідентифікації стадій життєвого циклу страхових компаній на ринку туристичних послуг. Для вибору конкурентної стратегії страхових компаній на ринку туристичних послуг запропоновано використовувати матрицю, розроблену в системі координат «стадія життєвого циклу страхової компаній» та «рівень конкурентоспроможності». На основі побудови задачі багатолінійної оптимізації сформовано модель оптимізації частки страхової компанії на ринку туристичних послуг. Практична цінність окремих результатів підтверджуються їх упровадженням у діяльність страхової компанії ПРАТ «Промислово-страхова компанія» (№ 103 від 05.10.2020 р.), туристичного агентства ТОВ «Найс Тревел» (№ 114-1 від 25.11.2020 р.) та використанням у навчальному процесі ХНЕУ ім. С. Кузнеця (№ 20/86-38-196/1 від 28.12.2020 р.).^UThe thesis is devoted to the improvement of theoretical provisions, development of methodological support and practical recommendations for managing the competitiveness of insurance companies on the market of travel services. The first section of the paper systematizes the views of scientists and analyzes the literature on the definition of "competitiveness", "competitiveness management", "travel insurance", the results of which substantiate the definition of "management of competitiveness of insurance companies on the market of travel services". It was investigated the relation between competitiveness and other concepts of competition theory, such as “the competitiveness of insurance services (products)”, “the attractiveness of insurance services (products)”, “competitive advantage”, “competitive position”, “competitive potential” and “competitive strategy”. It is established that the basis for ensuring the competitiveness of the insurance company on the market of travel services is the development of a balanced competitive strategy and the availability of competitive potential, the goal is to achieve targeted competitive positions on the market of travel services. It was developed recommendations for the formation of a marketing mechanism for managing the competitiveness of insurance companies on the market of travel services based on clarifying its essence and composition, as well as identifying priority marketing tools by identifying key components of marketing mix models, which will allow to take into account the main aspects of competitiveness in its management. The composition of quantitative and qualitative indicators on key components of competitiveness of insurance companies in the market of tourist services on the basis of the analysis of literature sources is offered. The second section of the paper proposes a matrix for determining the competitive positions of insurance companies on market of travel services with the axes of growth of gross travel insurance premiums and the share of the insurance company on the travel services market. According to the key components of the competitiveness of insurance companies on the market of travel services the system of the most representative indicators is formed by: selection of the initial list of indicators on the basis of generalization of literary sources; elimination of high functional dependence between indicators using correlation analysis; reducing the number of coefficients using multidimensional factor analysis – the method of principal components. Based on the factor load method for each component of competitiveness, models for calculating integrated indicators were proposed, and with using of the three-sigma rule interval scales were developed to divide these indicators into five levels, which forms tools for identifying imbalances or potential opportunities in certain aspects of insurance competitiveness management on the market of travel services, which makes it possible to develop in a timely manner reasonable measures to neutralize weaknesses and stay ahead of competitors on the market of travel services. Based on the model of multifactor linear regression and application of three-sigma rule, a methodical approach to integrated assessment of competitiveness of insurance companies on the travel services market was proposed, which provides analysis of the impact of the proposed system of indicators on key components of competitiveness on the dynamics of competitive positions and allows to identify the weight of each component in the integrated indicator and to establish qualitative levels of competitiveness of insurers, which is an analytical basis for managing its condition in the current and long-term perspective. In order to predict the decrease in the ability of insurance companies to compete with competitors on the market of travel services and identify the need to change the competitive strategy it was developed methodological provisions to determine the probability of changes in the levels of competitiveness of insurance companies in the market of travel services based on convergent-divergent analysis and the use of the Markov chain method, which take into account the key components of competitiveness in its integrated assessment. The third section summarizes the composition of indicators and proposes a methodical approach to identifying the stages of the life cycle of insurance companies on the travel services market. Based on the construction of the multi-line optimization problem, a model of optimization of the insurance company's share in the market of tourist services is formed. The practical value of individual results is confirmed by their introduction into the activities of the insurance company PJSC "Industrial Insurance Company" (№ 103 from 05.10.2020), travel agency LLC "Nice Travel" (№ 114-1 from 25.11.2020) and the use in the educational process of S. KUZNETS KhNUE (№ 20 / 86-38-196 / 1 dated 28.12.2020).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Мамедова С. М. 
Застосування штрафних санкцій в господарських відносинах / С. М. Мамедова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню правових засад застосування штрафних санкцій в господарських відносинах. На підставі проведеного дослідження вперше: аргументовано, що в господарських відносинах при застосуванні штрафних санкцій такий принцип юридичної відповідальності як принцип невідворотності відповідальності не є обов'язковим в зв'язку з тим, що пред'явлення до порушника вимоги про сплату штрафних санкцій є правом кредитора, а не обов'язком, і навіть при наявності правопорушення застосування штрафних санкцій можливе лише на підставі волевиявлення кредитора; запропоновано додаткові критерії класифікації штрафних санкцій в господарському праві за: 1) суб'єктом застосування; 2) предметом; 3) видом порушення; 4) періодичністю нарахування штрафних санкцій; запропоновано вичерпний перелік підстав, за наявності яких суд зменшує розмір таких санкцій; запропоновано надати суду право зменшити розмір штрафних санкцій.^UThe dissertation is devoted to the research of legal bases of application of penalties in economic relations. It was argued for the first time that in economic relations in the application of penalties, such a principle of legal liability as the principle of inevitability of liability is not mandatory due to the fact that filing a claim against the violator is the right of the creditor, but not obligatory, and even in the existence of an offense, the application of penalties is possible only on the basis of the will of the creditor. For the first time, the additional criteria for the classification of penalties in commercial law were suggested by: 1) the subject of application; 2) the subject; 3) type of the offense; 4) the frequency of penalties payout. The exhaustive list of grounds, according to which the court reduces the amount of such sanctions, was proposed for the first time. For the first time it was proposed to give court the right to reduce the amount of penalties.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського