Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (317)Книжкові видання та компакт-диски (220)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=ЮРЧИШИН$<.>+<.>A=ГАЛИН$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Юрчишин 
Висновок експерта як джерело доказів у кримінальному процесі України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Віталій Дмитрович Юрчишин ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413
Шифр НБУВ: РА349036

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Юрчишин Г.М. 
Вплив етнографічних чинників на архітектурну організацію рекреаційного простору Гуцульщини (на прикладі Косівського, Верховинського та Надвірнянського районів Івано-Франківської області): Автореф. дис... канд. архітекури: 18.00.01 / Г.М. Юрчишин ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 23 с.: рис. — укp.

Представлено структуру етнографічних чинників та їх взаємозв'язок в архітектурній організації рекреаційного середовища Гуцульщини. З використанням системного підходу надано наукове обгрунтування та наведено структурну модель етнографічної рекреації, яку розглянуто як складову частину системи більш високого ієрархічного рівня. Розроблено класифікацію чинників впливу на особливості формування та функціонування рекреації, розглянуто місце етнографічних чинників у цій системі. Розвинуто методику виявлення впливу етнографічних чинників на формування та функціонування рекреаційної системи. Розвинуто методологію організації рекреаційного простору за умов ефективної реалізації етнографічних чинників, удосконалено прийоми організації даного простору Гуцульщини. Запропоновані підходи та прийми є базовими для вдосконалення рекреаційної системи Гуцульщини, підвищення соціально-еколого-економічної ефективності функціонування й естетичної привабливості закладів рекреації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР331)0 + Т52(23=УКР3А/Я)-4 +
Шифр НБУВ: РА346457

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Юрчишин В.М. 
Наукові основи застосування інформаційних технологій при управлінні процесами розробки нафтогазових родовищ: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.06 / В.М. Юрчишин ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2006. — 31 с. — укp.

Розроблено наукові засади застосування інформаційних технологій під час управління процесами розробки нафтогазових родовищ з використанням баз даних та баз знань. Установлено, що процеси пошуку, розвідки, розробки й експлуатації нафтогазових родовищ є слабо структурованими з неповною та нечіткою інформацією, яка вимагає постійного оновлення з використанням знань фахівців нафтогазової галузі. Базуючись на теорії категорій, запропоновано формувати бази знань для інформаційних систем, які дають можливість приймати раціональні технологічні рішення під час управління процесами розробки нафтогазових родовищ. Розроблено експертні системи з прогнозуванням нафтогазових покладів, колекторів вуглеводнів, вибору технологій обмеження припливу пластових вод у свердловину та вибору раціональної технології для інтенсифікації видобутку нафти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.3-5-05 +
Шифр НБУВ: РА346019

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Юрчишин О.М. 
Об'єкти дитячого дошкільного та позашкільного виховання надмалої місткості в житловому середовищі: автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.02 / О.М. Юрчишин ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 24 с. — укp.

Проаналізовано умови формування дитячих дошкільних закладів у житловому середовищі на прикладі Львова. За результатами проведених досліджень виявлено основні фактори формування мережі цих закладів, основні засади побудови їх простору, функціональну організацію, формування типів, структуру об'ємно-просторової організації та принципів проектування. Запропоновано розширення існуючої типології мережі дошкільних закладів позашкільного виховання у житловому середовищі. На підставі результатів натурного обстеження таких закладів, а також результатів проведеного опитування батьків і експертів у цій галузі запропоновано доповнити класифікацію закладів дитячого виховання шляхом урахування дитячих дошкільних закладів надмалої місткості. За результатами аналізу впливу соціально-політичних, економічних, демографічних факторів визначено оптимальні типи дошкільних і позашкільних установ надмалої місткості за ринкових умов України. Розроблено пропозиції щодо організації мережі таких закладів у житловому середовищі та запропоновано методологічні засади проектування нових типів дитячих дошкільних і позашкільних установ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н712.31 +
Шифр НБУВ: РА365177

Рубрики:

      
5.

Юрчишин І.І. 
Підвищення ефективності процесу складання з'єднань деталей з циліндричними поверхнями в умовах гнучкого виробництва: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / І.І. Юрчишин ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням підвищення ефективності гнучких технологічних процесів складання шляхом оптимізації компоновок модульних складальних роботів, які забезпечують задану точність позиціювання за умов мінімальних витрат на їх проектування та виготовлення. Встановлено аналітичні залежності для розрахунку елементарних похибок позиціювання. Запропоновано математичну модель сумарної похибки позиціювання модульних складальних роботів, які працюють у найбільш розповсюджених системах координат. Розроблено методику та систему автоматизованого проектування оптимальних конструктивно-технологічних параметрів і вибору складових модулів робота.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К68-6
Шифр НБУВ: РА309803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Юрчишин В.А. 
Продуктивність та особливості метаболічних процесів у несучих курей залежно від джерела протеїну і жиру в раціоні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / В.А. Юрчишин ; Львів. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень щодо впливу джерела протеїну та жиру в раціоні за рахунок використання в складі комбікорму для несучих курей продуктів переробки насіння соняшника та ріпаку (борошна, макухи та олії) вітчизняних сортів на перебіг обмінних процесів в організмі та яєчну продуктивність птиці. Відзначено, що заміна 10 % соняшникового шроту в складі комбікорму для курей у пік яєчної продуктивності соняшниковою та ріпаковою макухою, їх сумішшю позитивно вплинула на перебіг метаболічних процесів в організмі, суттєво підвищила яєчну продуктивність та покращила якість яєць. Доведено, що заміна 4 % тваринного жиру в складі комбікорму для курей соняшниковою та ріпаковою олією, їх сумішшю підвищила рівень лінолевої та ліноленової жирних кислот у плазмі крові, збільшила несучість та покращила якість яєць. Встановлено, що соєве, соняшникове та ріпакове борошно виявило позитивний вплив на метаболічну активність мікрофлори сліпих кишок несучих курей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.831,022
Шифр НБУВ: РА311513 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Юрчишин О.Я. 
Пружно-демпфуючі характеристики та прогнозування меж використання широкодіапазонних цангових патронів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / О.Я. Юрчишин ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розвинуто теорію створення та проектування широкодіапазонних цангових патронів стосовно визначення просторових коливань затиснутої у патроні заготовки з урахуванням зміни радіальної динамічної жорсткості патрона за кутом повороту шпинделя. Установлено, що детермінована складова радіальної жорсткості відповідає полігармонічному процесу з суттєвими третьою, шостою та другої гармоніками, а стохастична складова є квазістатичним за кутом повороту сили процесом і законом розподілу, близьким до нормального. Розроблено пружно-деформаційну модель цангового патрона та нову математичну модель коливального процесу системи шпиндель - патрон - деталь, які з урахуванням гістерезисного характеру пружно-демпфуючих характеристик цієї системи дозволяють комплексно оцінювати вплив демпфуючих і пружних властивостей контактних груп цангового механізму на рівень коливань заготовки. Здійснено математичне моделювання й експериментальне дослідження та визначено просторові динамічні похибки обробки циліндричних поверхонь. Для аналізу цих похибок запропоновано спеціальні методи порівняльного спектрального аналізу. За цього визначено області наявних максимальних динамічних похибок, їх амплітудні та частотні характеристики та надано рекомендації щодо зменшення максимальних і середніх проявів динамічних похибок. Розроблено математичну модель ідентифікації пружних і демпфуючих характеристик системи з урахуванням їх стохастичного характеру. Експериментально визначено підвищення не менше, ніж удвічі демпфуючих властивостей синтезованих тангенціальним розтином затискних елементів широкодіапазонного цангового патрона у порівнянні з традиційними, їх позитивний вплив на динамічну якість системи шпіндель - патрон - деталь токарних верстатів, що обробляють пруткові та трубні заготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К632-541.43 +
Шифр НБУВ: РА356828

Рубрики:

      
8.

Юрчишин Н. Г. 
Реалізація права приватної власності на ліси в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.06 / Н. Г. Юрчишин ; Національний університет біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)17 + Х839(4УКР)112.1
Шифр НБУВ: РА369236 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Юрчишин Т.В. 
Речення узагальненого змісту: структурно-семантичний і комунікативно-прагматичний аспекти: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Т.В. Юрчишин ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано існування окремого семантичного типу реченнєвих структур, що репрезентують узагальнення вираженого в них змісту й актуалізуються в мовленнєвій ситуації. Розкрито зміст поняття речення узагальненого змісту та визначено мовні й екстралінгвальні чинники узагальнення в реченнєвій конструкції. Визначено лексико-семантичне наповнення семантико-синтаксичних позицій, механізм узагальнено-особової регулярної реалізації структурної схеми та незаміщення суб'єктної семантико-синтаксичної позиції як мовні чинники узагальненя змісту в реченні. Осмислено некомунікативні закони довіри до зрозумілих висловлень, мовленнєвого самовпливу та залежності ефективності спілкування від комунікативних зусиль як чинники екстралінгвального характеру. Обгрунтовано комунікативну спрямованість узагальненого змісту в реченнєвій структурі. Визначено закономірності семантичної структури речень узагальненого змісту як інваріантної для конструкцій різної формальної будови. Проаналізовано висловлення узагальненого змісту як мовленнєві акти. Зроблено висновок про семантичну однотипність речень узагальненого змісту у разі відсутності в них визначальних особливостей структури та самостійного прагмалінгвістичного статусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-221 +
Шифр НБУВ: РА358677

      
10.

Юрчишин В.В. 
Стабілізаційна економічна політика в Україні в епоху глобалізації: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.В. Юрчишин ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Комплексно проаналізовано стан та динаміку розвитку макроекономічного середовища в Україні, визначено якісні та структурні зміни, які сприяють економічному зростанню. На підставі аналізу світового досвіду та уроків валютно-фінансових криз розвинуто концептуальні засади реалізації монетарної та валютної політики. Визначено роль і місце потоків капіталів як стабілізаційних чинників, а також їх вплив на поширення приватизаційних процесів та формування експортного потенціалу країни. Обгрунтовано пріоритетні завдання державної політики щодо вдосконалення механізмів, інструментів та заходів сприяння зростанню та розвитку, прискорення трансформаційних перетворень, в результаті чого відбуватиметься довгострокове економічне зростання та стійке підвищення добробуту населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-18
Шифр НБУВ: РА326904

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Андрусяк У. Б. 
Принципи функціонально-планувальної реорганізації замкових комплексів на прикладі Івано-Франківської області / У. Б. Андрусяк. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації досліджується актуальна проблема збереження та використання замкових комплексів (замків у сукупності з оточуючою забудовою й ландшафтом як складової історико-архітектурної цілісності) під нові функції. Отримав подальший розвиток науковий методичний підхід, згідно якого обґрунтовано алгоритм комплексної рейтингової оцінки впливу факторів на реорганізацію замкових комплексів, що обумовлює передумови нового функціонального використання об'єкту дослідження та визначення пам'яткоохоронних зон замкових комплексів, враховуючи зони візуального сприйняття об'єктів даного типу вздовж траєкторії туристичних маршрутів. Запропоновано принципи функціонально-планувальної реорганізації та практичні рекомендації щодо номенклатури об'єктів обслуговування, відповідно типам нового функціонального пристосування замкових комплексів^UIn the thesis the actual problem of preservation and use of castle complexes (castles in conjunction with surrounding buildings and landscape as part of historical and architectural integrity) for new functions is investigated. The scientific methodological approach was further developed. According to this approach the algorithm of complex rating estimation of factors of influence on reorganization of castle complexes is substantiated. As these factors predetermine the new functional use of the object of study and the determination of the security zones of the castle complexes. This approach also takes into account areas of visual perception of objects of this type along the trajectory of tourist routes. The following principles of functional and planning reorganization of castle complexes are formulated. Practical recommendations for the nomenclature of facilities are offered. These guidelines are designed for the types of new functional adaptation of castle complexes.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Юрчишин В. М. 
Лінгвопрагматичні характеристики сатири в британському медійному дискурсі. / В. М. Юрчишин. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертації на основі антропоцентричного та міждисциплінарного підходів здійснено комплексне дослідження лінгвопрагматичних характеристик сатири в британському медійному дискурсі на матеріалі журналу Private Eye. Опрацьовано теоретичні положення вивчення поняття сатири у сучасній науковій парадигмі знань, згідно з якою сатира є засобом вираження комічного, що характеризується наявністю гостро критичного ставлення до об'єкта сатиричної критики.Спостережено, що сатира успішно реалізує свій критичний потенціал у медіадискурсі, який першим реагує на всі актуальні зміни та негативні тенденції в суспільстві. Завдяки здатності поєднувати інформацію та розвагу, сатира успішно виконує три основні функції медіа: інформування, розважання та переконання.У рамках дискурсивного підходу до сатири, встановлено, що прайм та діалектичний елементи сатири є проєкціями реальної та міфічної площин, на перетині яких формується сатирична площина. Ці дискурсивні сегменти утворюються за допомогою метафоричного та метонімічного сатиричних методів. Метафоричний сатиричний метод, який використовується для формування прайм елемента сатири, включає набір інтердискурсивних стратегій формування сатиричного дискурсу, що встановлюють зв'язок мiж різними концептуальними доменами. Визначено, що метафоричний сатиричний метод реалізується за допомогою таких одиниць інтертекстуальності: ремінісценція, трансформовані цитати, прецедентні феномени, персоніфікація та стилізація. Ці одиниці інтертекстуальності з'єднують міфічні та реальні елементи та створюють сатиричний текст, в якому простежується відлуння попередніх текстів, подій та інших феноменів, інтерпретація яких підсилює когнітивний ефект.Метонімічний сатиричний метод, який охоплює стилістичні прийоми в межах одного концептуального домена, реалізується за допомогою прийомів сатурації, атенуації та заперечення. Мовними засобами актуалізації прийому сатурації є повтори, розмовна мова, стилістична несумісність, гра слів, жаргонізми, сленгізми та лексико-граматичні помилки. Метонімічний прийом атенуації реалізується за допомогою перифризу, евфемізмів та лексико-графічних кліше. Прийом заперечення актуалізується за допомогою мовних засобів експліцитного (not, never, no, nobody, nothing, nowhere, neither…nor) та імпліцитного заперечення (слова із префіксами un-, in, im-, dis-; прислівники із негативною імпліцитною конотацією та умовні речення). Найпоширенішим метонімічним прийомом формування діалектичного елемента сатири є сатурація (73,36 %). Відтак, постулюємо, що прийом інтенсифікації ознак предмета із метою зробити їх більш помітними переважає над прийомами заперечення (18,94 %) та атенуації (7,7 %).^UIn the framework of anthropocentric and interdisciplinary approaches, the thesis provides a comprehensive study of linguopragmatic features of satire in British media discourse on the material of Private Eye magazine. According to the scientific paradigm, satire is defined as a means to express the comic effect used for sharp criticism of the satirical target.Satire is shown to successfully fulfill its critical potential in media discourse in which all the current events, updates and negative tendencies in our society are promptly exposed. Due to its inherent capacity to incorporate information and entertainment, satire successfully performs the three major functions of media: to inform, to entertain and to persuade.From the discursive approach to analysing satire, it was determined that prime and dialectic elements of satire are the projections of real and mythical subdomains, which overlap to form a satirical domain. The prime and dialectic elements of satirical discourse are created with the help of the linguistic means referred to as metaphoric and metonymic satirical methods.The metaphoric satirical method, which is used to form the prime element of satire, involves a particular set of strategies of satirical discourse that are interdiscursive in their overall bearing. Thus, the metaphoric satirical method incorporates techniques that embody some degree of cross-domain conceptual mapping. It is established that the metaphoric satirical method is fulfilled with the help of such intertextual units: reminiscence, transformed quotations, precedent-related phenomena, personification, objectification and stylistic adjustment. These units bind together real and mythical elements and create a satirical text with traceable echoes of previous texts, events or other phenomena, the interpretations of which result in a stronger cognitive effect. The metonymic satirical method involves stylistic techniques that sustain a collision in-text that stays within the same conceptual domain, and is fulfilled through saturation, attenuation and negation. The metonymic satirical technique of saturation is realized through such linguistic means as repetition, colloquialism, stylistic inconsistency, word play, jargonism, slangism and lexico-grammatical mistakes. The metonymic satirical technique of attenuation is realized through the following linguistic means: paraphrase or undercoding, euphemisms and lexico-graphic clichés. The metonymic satirical technique of negation is realized through the means of explicit negation (not, never, no, nobody, nothing, nowhere, neither…nor) and the means of implicit negation (words with prefixes un-, in, im-, dis-; and verbs of implicit negation and conditionals). The metonymic satirical technique of saturation applied to form the dialectic element of satire is observed to be the most frequently used one (73,36 %). Thus, it is proven that the technique which saturates or exaggerates certain features of a subject, making them more obvious and subsequently less possible to be ignored by the reader, prevails over both the technique of negation (18,94 %) and the technique of attenuation (7,7 %).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського