Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (215)Книжкові видання та компакт-диски (131)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=ЮХИМЕНК$<.>+<.>A=ЛІЛІЯ$<.>+<.>A=ІВАНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Юхименко Н.Ф. 
Гуманістичні параметри самореалізації особистості: потреби, інтереси, цінності: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Н.Ф. Юхименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Розглянуто гуманістичні засади самореалізації особистості, визначено роль в цьому процесі потреб, інтересів, цінностей. Проаналізовано філософські погляди на дану проблему в класичній філософії, визначено гуманістичне спрямування потреб, інтересів та цінностей в сучасній світовій філософії, висвітлено гуманістичні засади самореалізації особистості в історії української філософії. Визначено основні категоріальні поняття даної теми, розкрито діяльно-творчу сутність особистості. Формування ціннісної орієнтації особистості досліджено у взаємозв'язку з формуванням та усвідомленням потреб, інтересів. Показано, що в процесі самореалізації особистості відбувається гармонізація особистих і суспільних інтересів, гуманізація особистісної свідомості та самосвідомості, формується почуття патріотизму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.2 + Ю6*31-723 + Ю6*328.95 +
Шифр НБУВ: РА327278

Рубрики:

      
2.

Юхименко П.І. 
Монетаристські теорії та тенденції їх розвитку: історико-економічний аналіз: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.04 / П.І. Юхименко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Здійснено історико-економічне дослідження еволюції монетаристських теорій протягом XVII - XX ст. у контексті розвитку світової економічної науки. Висвітлено філософію, суть і тенденції розвитку теорії та практики сучасного монетаризму. На підставі багатоетапного аналізу визначено його теоретико-методологічні засади, розглянуто місце у структурі економічної теорії, а також взаємозв'язок та взаємодію з іншими концепціями. Досліджено трактування та розвиток основних ідей сучасного монетаризму у близьких до нього новітніх економічних теоріях (неоконсерваторів, "нових класиків"). Узагальнено теоретичне обгрунтування економічної політики монетаризму, висвітлено практику та соціально-економічні наслідки її втілення у країнах транзитивної економіки, зокрема Україні. Виявлено загальні тенденції та певні суперечності з теорією за умов практичної реалізації монетаризму. Проаналізовано основні причини трансформаційної кризи у монетаристський період розвитку економіки України, основні механізми та джерела монетизації економіки. Розкрито суть і еволюцію поглядів сучасних монетаристів щодо ролі держави в економіці за умов формування глобального монетаризму, здійснено пошук оптимальних меж втручання держави в економічне життя за умов перехідної економіки. Узагальнено концептуальні засади сучасної моделі соціально-економічного розвитку України на монетаристських засадах. Обгрунтовано напрями формування об'єктивних умов для її ефективного функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(0)026 + У03(0)026
Шифр НБУВ: РА341567

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Юхименко Г.Г. 
Особливості гемодинаміки при дифтерійних міокардитах у дітей та можливі підходи до лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Г.Г. Юхименко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено стан центральної гемодинаміки у разі дифтерії та дифтерійного міокардиту (ДМ) в дітей, удосконалено діагностику та патогенетичну терапію ДМ. Встановлено, що стан центральної гемодинаміки визначається ступенем тяжкості дифтерійної інфекції та ДМ. У разі дифтерії найбільш сприятливим запропоновано вважати гіперкінетичний варіант гемодинаміки, оскільки у випадку даного варіанта не розвиваються ускладнення з боку серця. Визначено додаткові критерії тяжкості дифтерійного міокардиту в дітей. До комплексної терапії дітей, хворих на ДМ, доцільно включати "Мілдронат" - кардіометаболічний препарат з позитивною інотропною дією на міокард, а також стероїдні та нестероїдні протизапальні засоби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.23-3 + Р733.410.130.11-3
Шифр НБУВ: РА318745 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Юхименко О. О. 
Особливості ротавірусної інфекції у дітей перших п'яти років життя та удосконалення підходів до її лікування: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.13 / О. О. Юхименко ; Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено вивчення даних анамнезу, клінічних проявів, результатів параклінічних досліджень крові сечі, копрограми у 2 238-ми дітей. Антигени ротавірусів визначено у випорожненнях у 1 067-ми дітей (47,68 %). Показано, що найчастіше ротавірусна інфекція реєструється у дітей перших двох років життя, а найбільша кількість випадків захворювання виникає упродовж зимових і весняних місяців року, що обгрунтовує запровадження щеплень проти неї. Визначено, що для дітей з ротавірусною інфекцією притаманно розвиток в дебюті захворювання зустрічається блювоти, зневоднення ІІ стадії, підвищення температури тіла до фебрильних значень. Виявлено, що наявність у дітей лейкоцитозу, паличкоядерного зсуву не виключає в них ротавірусної інфекції. Доведено ефективність й обгрунтовано доцільність використання імуноглобуліну для перорального уведення триглобулін на пробіотику лацидофіл у лікуванні дітей перших п'яти років життя з ротавірусною інфекцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.19-3
Шифр НБУВ: РА375962 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Юхименко А.І. 
Патогенні та мутагенні властивості вірусів озимої пшениці і можливість їх використання в селекційній практиці: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / А.І. Юхименко ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено патогенні та мутагенні властивості найбільш поширених в лісостеповій зоні України вірусів озимої пшениці: жовтої карликовості ячменю (ВЖКЯ) і смугастої мозаїки пшениці (ВСПМ). Наведено результати ідентифікації, досліджень біологічних властивостей та шкодочинної дії на озиму пшеницю ВЖКЯ і ВСМП. Встановлено індукцію спадкової мінливості за різноманітними ознаками у озимої пшениці внаслідок вірусного інфікування. Визначено ефективність мутагенної дії ВЖКЯ і ВСМП. Показано можливість використання вірусоіндукованої мінливості у селекції озимої пшениці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-315,033
Шифр НБУВ: РА310726 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Юхименко Н.М. 
Перенесення енергії в нових синтетичних пептидвмісних системах: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / Н.М. Юхименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Синтезовано пептидвмісні мономери і полімери на основі амінокислот для макромолекулярного дизайну та вивчено деякі їх фотофізичні і фотохімічні властивості. Відзначено, що наявність ефективного перенесення енергії фотозбудження в таких сполуках від бензильного фрагменту до фталімідного дає теоретичні підстави для фотостабілізації промислових арилвмісних полімерів. Вивчено кінетичні закономірності радикальної термо- та фотоініційованої полімеризації метакрилових похідних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л710.141 + Г714.22 +
Шифр НБУВ: РА330266

Рубрики:

      
7.

Юхименко Л.І. 
Психофізіологічні функції людей зрілого віку: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Л.І. Юхименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено психофізіологічні функції людей зрілого віку та вивчено зв'язки індивідуально-типологічних властивостей ВНД з сенсомоторними, психічними, вегетативними функціями та рисами особистості. За результатами дослідження встановлено, що психофізіологічні функції людей зрілого віку характеризуються закономірностями: досягнення максимального розвитку та стабілізація на високому рівні, нерівномірний та гетерогенний характер їх формування, високий ступінь залежності прояву сенсомоторних, психічних, вегетативних функцій, психологічної структури особистості від індивідуально-типологічних властивостей ВНД. Виявлено, що на етапі онтогенезу в осіб віком 18 - 27 років функціональна рухливість та сила нервових процесів, різні за складністю зорово-моторні реакції, властивості пам'яті та уваги досягають свого найвищого розвитку у людей віком 18 - 23 роки та мало змінюються до 25-ти років, а згодом мають поступове їх зниження. Установлено залежність між параметрами властивостей основних нервових процесів і складних сенсомоторних реакцій, обсягом короткочасної пам'яті та уваги, факторами психологічної структури особистості, а також характером реакцій серцево-судинної системи та її вегетативної регуляції під час вираженого нервово-емоційного напруження на екзамені. Виявлено, що особи з високими градаціями індивідуально-типологічних властивостей ВНД характеризуються більш короткими латентними періодами сенсомоторних реакцій, більшим об'ємом короткочасної пам'яті, уваги, вищими показниками моральної нормативності, стійкості до стресу та нижчими параметрами тривожності, нижчим рівнем функціонування серцево-судинної системи, а також меншою напруженістю регуляторних механізмів, ніж особи з низькою градацією типологічних властивостей ВНД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.43 + Е70*739.177.54 +
Шифр НБУВ: РА330154

Рубрики:

      
8.

Юхименко І. І. 
Технології зовнішньої політики Північної Кореї: автореферат дис. ... д.філософ : 291 / І. І. Юхименко. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертацію присвячено розгляду розвитку, та визначення зовнішньополітичних технології КНДР.Розкриті основні поняття та описані теоретико-методологічні основи дослідження технологій КНДР. Розглянуті теорії та концепції, які лягли в основу зовнішньополітичних технологій Пхеньяну. Відстежено історичні засади, які мали вплив на формування сучасних технологій зовнішньої політики КНДР. Проаналізовані суб'єкти технологій зовнішньої політики в КНДР за-для формування уявлення про логіку та послідовність в прийняті зовнішньополітичних рішень. З'ясовано, що є об'єктами для технологій зовнішньої політики КНДР, та проаналізовані суб'єктно-об'єктні відносини. Розкрито особливості зовнішньої політики Північної Кореї через технології ідеологізації, інструменталізації ядерного потенціалу та асиметричної дипломатії. Мета дослідження – конкретизація технологій зовнішньої політики КНДР та об'єктивна оцінка їх ефективності.Досягнення поставленої мети зумовило необхідність виконання комплексу наступних завдань: 1) розкрити основні поняття та описати теоретико-методологічні основи дослідження технологій зовнішньої політики КНДР; 2) роздивитися теорії та концепції, які лягли в основу зовнішньополітичних технологій Пхеньяну; 3) прослідити історичні засади, які мали вплив на формування сучасних технологій зовнішньої політики КНДР; 4) проаналізувати суб'єкти технологій зовнішньої політики в КНДР за-для 3 формування уявлення про логіку та послідовність в прийняті зовнішньополітичних рішень; 5) з'ясувати, що є об'єктами для технологій зовнішньої політики КНДР, та проаналізувати суб'єктно-об'єктні відносини; 6) розкрити особливості зовнішньої політики Північної Кореї через технології ідеологізації, інструменталізації ядерного потенціалу та асиметричної дипломатії.Об'єктом дослідження є зовнішня політика Корейської-Народної Демократичної республіки. Предмет дослідження – технології зовнішньої політики КНДР. Методи дослідження. Теоретичну і методологічну основу дослідження становлять загальні наукові принципи і методи пізнання, які широко використовуються в дослідженні зовнішньо та внутрішньо-політичних процесів, а також наукові підходи, пов'язані з особливостями досліджуваної теми.Аналіз зовнішньої політики країн з точки зору їх практичного та прикладних аспектів застосування та оцінки ефективності використання зовнішньополітичних інструментів передбачає використання технологічного підходу як головної методологічної рамки. Використання цього підходу як ключового методологічного інструменту в політичних дослідженнях було проаналізовано О.Ю.Висоцьким у серії його наукових робіт.Ще були розглянуті основні теорії та концепції зовнішньої політики КНДР скрізь призму історичного підходу, який вже довів свою ефективність та використовувався іншими політологами, наприклад цей підхід можна прослідкувати у роботах Г. Кіссінджера, Г. Моргентау чи Р. Арона. Вони зосередилися на вивченні історичних факторів, які визначають міжнародні відносини, у тому числі національні інтереси, стратегії та тактики, прийняті державами у різні періоди часу.Також були використані інструменти аналізу публічної дипломатії через публікації у ЗМІ. На сучасному етапі розвитку міжнародних відносин вони є джерелами які дозволяють прослідити як динаміку відносин між двома окремими країнами чи оцінити стан всієї світової політичної арени. 4 Використання таких наукових принципів необхідних для максимально повного аналізу технологій зовнішньої політики КНДР як принцип єдності історичного та логічного, принцип об'єктивності та комплексність та системність при вивченні всіх аспектів використання інструментарію за для досягнення зовнішньополітичних цілей. Ці принципи забезпечують критичний аналіз сукупності різноманітних фактів, які впливають на оцінку технологій, які використовує КНДР на дипломатичному рівні.^UThe dissertation is devoted to the consideration of development and definition of foreign policy technologies of the DPRK.The work reveals main concepts and describes theoretical and methodological foundations of the research of foreign policy technologies of DPRK. The theories and concepts that formed basis of Pyongyang's foreign policy technologies were considered. The historical foundations that had an impact on the formation of modern technologies of DPRK's foreign policy were traced. Subjects of foreign policy technologies in DPRK were analyzed in order to form an idea about the logic and consistency of foreign policy decisions. It was found out what are the objects for the technologies of the foreign policy of the DPRK, and the subject-object relations were analyzed. The peculiarities of North Korea's foreign policy were revealed through technologies of ideologization, instrumentalization of nuclear potential, and asymmetric diplomacy.The purpose of the study is to specify the technologies of DPRK's foreign policy and objectively assess their effectiveness. Achieving the set goal made it necessary to perform a set of the following tasks: 1) to reveal the main concepts and describe theoretical and methodological foundations of the research of foreign policy technologies of the DPRK; 2) examine theories and concepts that formed basis of Pyongyang's foreign policy technologies; 3) trace the historical foundations that had an impact on the formation of modern technologies of DPRK's foreign policy; 4) to analyze the subjects of foreign policy technologies in the DPRK in order to form an idea of logic and consistency of foreign policy decisions; 5) find out what are the objects of the DPRK's foreign policy technologies, and analyze subject-object relations; 6) reveal the peculiarities of North Korea's foreign policy through the technologies of ideologization, instrumentalization of nuclear potential, and asymmetric diplomacy. The object of the study is the foreign policy of the Democratic People's Republic of Korea. The subject of research is the foreign policy technologies of the DPRK. Research methods. The theoretical and methodological basis of the research is general scientific principles and methods of cognition, which are widely used in the study of external and internal political processes, as well as scientific approaches related to the peculiarities of the research topic.Understanding of foreign policy of states in practical and applied aspects, which is focused on evaluating effectiveness of their foreign policy tools, involves the use of a technological approach as main methodological prism. The application of the technological approach as a methodological tool in domestic political science research was described by O.Vysotskyi in a number of his publications.The main theories and concepts of the DPRK's foreign policy were analyzed through the prism of historical approach, which has already proven its effectiveness and was used by other political scientists, for example, this approach can be traced in the works of Kissinger H., Morgenthau H. or Aron R. They focused on the study of historical factors that determine international relations, including national interests, strategies and tactics adopted by states in different periods of time.The tools of public diplomacy analysis through media publications were also used. At the current stage of the development of international relations, they are sources that allow us to follow dynamics of relations between two separate countries or to assess state of the entire world political arena. The use of such scientific principles is necessary for the most complete analysis of the technologies of the foreign policy of the DPRK as principle of the unity of the historical and logical, principle of objectivity and complexity and systematicity when studying all aspects of the use of tools for the achievement of foreign policy goals. These principles provide a critical analysis of a variety of facts that influence the assessment of the technologies used by the DPRK at the diplomatic level.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського