Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (238)Книжкові видання та компакт-диски (252)Журнали та продовжувані видання (18)
Пошуковий запит: (<.>A=ЯКИМОВ$<.>+<.>A=НИНА$<.>+<.>A=АЛЕКСАНДРОВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Якимович М.Я. 
Вплив трансформуючого фактора росту типу beta на клітини лінії L1210 лейкемії миші з різною чутливістю до дії цисплатину: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / М.Я. Якимович ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню механізмів набутої резистентності злоякісних клітин лінії L1210 лейкемії миші до дії протипухлинного препарату цисплатину. Встановлено, що клітини цієї лінії, які проявляють підвищену стійкісь до дії цисплатину, є резистентними до впливу трансформуючого фактора росту типу beta (ТФР beta). ТФР beta пригнічує ріст і індукує апоптоз у клітинах лінії L1210, але не в клітинах сублінії, резистентних до дії цисплатину. Причинами стійкості до впливу ТФР beta можуть бути знижена експресія в клітинах даної сублінії рецептора I типу ТФР beta та підвищена експресія білка Smad6 - внутрішньоклітинного інгібітора передачі сигналу цього цитокіна. Поява резистентності клітин лінії L1210 до дії цисплатину супроводжується змінами у складі глікопротеїнів клітинних мембран, підвищенням чутливості клітин до гіпертермії, а також підвищеною продукцією ТФР beta 1. Клітини лінії L1210 з підвищеною резистентністю до цисплатину зберігають чутливість до дії деяких рослинних лектинів, зокрема - аглютиніну 1 з омели.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.022-29

Рубрики:

      
2.

Якимова Л.П. 
Економіко-математичне моделювання системи актуарного оцінювання недержавних пенсійних фондів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.11 / Л.П. Якимова ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Запропоновано концепцію моделювання системи актуарного оцінювання діяльності недержавного пенсійного фонду (НПФ). Систему актуарного оцінювання (САО) діяльності НПФ визначено як контрольно-діагностичну, яка забезпечує діагностування фінансового стану НПФ, концентрацію контрольних дій за основними напрямами його діяльності, реалізацію управлінських рішень стосовно досягнення стратегічних цілей та запобігання кризовим ситуаціям. Розроблено моделі, що є основою інтегрованої системи економіко-математичних моделей САО НПФ, а саме: стохастичні моделі актуарного оцінювання діяльності НПФ, моделі фінансових потоків і актуарного оцінювання зобов'язань НПФ, модель оптимізації портфеля пенсійних активів, моделі прогнозування діяльності НПФ. Для автоматизації та комплексного розв'язання завдань актуарного оцінювання діяльності НПФ розроблено методичне забезпечення інформаційно-аналітичної системи підтримки прийняття рішень в актуарному оцінюванні. Використано інтегровану систему економіко-математичних моделей та модель дерева цілей фінансової стабільності НПФ як метод, що забезпечує пошук рішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.7 + У9(4УКР)261.7 + У9(4УКР)261.7
Шифр НБУВ: РА355954

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Якимович Б.З. 
Іван Франко як книгознавець і видавець (1890-ті роки XIX ст. - 1916 р.): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.08 / Б.З. Якимович ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2008. — 38 с. — укp.

На підставі аналізу книгознавчих засад і видавничої продукції, нововиявлених документальних матеріалів досліджено видавничу діяльність І. Франка, яка охоплює період останнього десятиліття XIX ст. - час розквіту інтелектуальних і духовних сил митця та до його смерті 28 травня 1916 р. Досліджено участь І.Франка у виданні п'яти книжкових серій, а також його діяльність у Науковому товаристві імені Шевченка та Українсько-руській Видавничій Спілці у Львові. Визначено роль І.Франка як редактора та видавця власних творів і спадщини попередників, теоретика та практика видавничної справи. Комплексне дослідження видавничої діяльності письменника проведено у контексті вивчення суспільно-політичного та культурного життя українців Австро-Угорської монархії та Російської імперії, проаналізовано книгознавчі та джерелознавчі аспекти його видавничої спадщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Франко,І.Я. 39 +
Шифр НБУВ: РА358147

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Якимова С.В. 
Кримінологічна характеристика та попередження корисливих злочинів на залізничному транспорті (за матеріалами УМВСУ на Львівській залізниці): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С.В. Якимова ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне кримінологічне дослідження теоретичних і прикладних проблем запобігання корисливих злочинів на залізничному транспорті на сучасному етапі. Розкрито суть цих злочинів та наведено їх кримінологічну класифікацію. На підставі даних статистичного дослідження з'ясовано характерні ознаки різних видів корисливих злочинів на залізничному транспорті й осіб, які їх вчинили. Вивчено та систематизовано детермінанти таких злочинів. Розглянуто напрямки спеціально-кримінологічного запобігання корисливим злочинам з урахуванням пріоритетів діяльності галузі. На підставі теоретичних висновків, експертних оцінок та вивчення досвіду боротьби зі злочинами на залізничному транспорті України наведено рекомендації щодо вдосконалення їх запобігання за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)711.16 + Х883.9(4УКР)711.21 +
Шифр НБУВ: РА349106

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Якимович-Чапран 
Лексика на позначення наукових понять з мовознавства у пам'ятках української мови XVI-XVII ст.: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Дарія Богданівна Якимович-Чапран ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш1 в3 + Ш141.14-34:Ш1
Шифр НБУВ: РА362320

Рубрики:

      
6.

Якимов А.І. 
Розвиток системи пенсійного забезпечення в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / А.І. Якимов ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено закономірності розвитку та шляхи удосконалення системи пенсійного забезпечення в Україні, визначено чинники її пріоритетності в структурі соціальної політики держави. Наведено оцінку ефективності пенсійного забезпечення за двома основними критеріями - рівнем економічного розвитку та станом демократичних свобод. Уточнено суть пенсійного забезпечення як економічної категорії та визначено його роль у соціальному захисті населення. Проведено науково-критичний аналіз вітчизняних і зарубіжних теорій щодо формування механізмів успішного функціонування системи пенсійного забезпечення та наведено оцінку світового досвіду їх удосконалення. Досліджено особливості взаємозв'язку між чинниками економічного зростання та рівнем пенсійного забезпечення, проаналізовано специфіку впливу на розвиток пенсійної системи неформальних інституцій і визначено імовірні джерела фінансування перехідного процесу від солідарних до накопичувальних методів обчислення пенсій. Проаналізовано ефективність і специфіку національної системи пенсійного забезпечення й обгрунтовано перспективні напрямки її удосконалення. Охарактеризовано соціальні та економічні чинники негативного впливу на функціонування пенсійної системи в Україні. Запропоновано нові додаткові критерії класифікації пенсій і розроблено практичні рекомендації щодо поліпшення організаційно-економічного забезпечення пенсійної системи в Україні. Запропоновано ефективні варіанти побудови оптимальної стратегії фінансового планування та формування особистого пенсійного капіталу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)272.22 +
Шифр НБУВ: РА335818

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Якимович А.С. 
Флюктуації концентрації в подвійних металічних розплавах з обмеженою розчинністю компонент: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / А.С. Якимович ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено флюктуації концентрації у розплавах металічних систем (Pb - Sn, Pb - Bi, Bi - Sn, Bi - Ga, Bi - Zn, In - Bi, In - Sb, Al - Ni). Визначено взаємозв'язок флюктуаційних характеристик з мікронеоднорідною будовою для систем з обмеженою розчинністю компонентів у твердому стані. На підставі результатів вимірювання коефіцієнта динамічної в'язкості, електропровідності та рентген-дифракційних досліджень визначено температури структурних переходів статистичний розподіл - мікронеоднорідний розподіл атомів під час охолодження. З урахуванням даних в'язкості з використанням моделі асоціатів розраховано структурний флютуаційний параметр флюктуація концентрація - концентрація. Для критичних концентрацій монотектичних систем згідно з динамічною теорією ритичних явищ обчислено значення критичного індексу - критичний показник в'язкості. На підставі аналізу даних в'язкості, ентальпії змішування та рентгендифракційних досліджень розплавів системи In - Bi виявлено в біляевтектичних розплавах мікроугруповання різного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378,022 + К303-13 +
Шифр НБУВ: РА363971

Рубрики:

      
8.

Якимович О. Н. 
Формування соціально-економічних знань учнів професійно-технічних навчальних закладів сфери обслуговування: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / О. Н. Якимович ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М. Коцюбинського. — Вінниця, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше теоретично обгрунтовано педагогічні умови формування соціально-економічних знань учнів професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ) сфери обслуговування (професійна спрямованість соціально-економічних знань на максимальне врахування змісту професійної підготовки та специфіки сфери обслуговування; інтеграція цих знань у спеціальному проблемно-інтегративному курсі "Основи соціально-економічних знань", що передбачає як цілісне його вивчення, так і використання окремих тем під час вивчення інших дисциплін; варіативність методик навчання цих знань залежно від конкретних умов). Уточнено поняття соціально-економічних знань цих учнів й удосконалено методику їх формування. Подальшого розвитку набули теоретичні положення методики інтегративної професійної підготовки учнів ПТНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч461.266 + У9(4УКР)442 р2
Шифр НБУВ: РА380035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Якимович В. А. 
Імагологічний дискурс прози М. Матіос та Д. Рубіної / В. А. Якимович. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт: прозові твори «Просили тато-мама… Одкровення 1990 року», «Прощай мене», «Вставайте, мамко. Одкровення 1947 року», «Дванадцять службів. Одкровення 1951 року», «Юр'яна і Довгопол», «Апокаліпсис», «Солодка Даруся», «Москалиця», «Вирвані сторінки з автобіографії», «Черевички Божої Матері» М. Матіос та твори «Двойная фамилия», «Камера наезжает!..», «Воскресная месса в Толедо», «Холодная весна в Провансе», «На солнечной стороне улицы», «Вывеска», «Белая голубка Кордовы», «Почерк Леонардо», «Синдром Петрушки», «Джаз-банд на Карловом мосту», «Туман» Д. Рубіної. Результати, новизна: вперше проза української письменниці М. Матіос і російсько-ізраїльської авторки Д. Рубіної стала предметом спеціальної наукової розвідки крізь призму імагологічного дискурсу; вперше досліджуються образи інших народів у творчій свідомості письменниць під кутом зору утвердження або руйнування ними етнічних стереотипів; побудовано типологію образів персонажів творів М. Матіос та Д. Рубіної, розглянутих як дихотомія «свій – чужий». Галузь використання: Матеріали роботи можуть знайти застосування при викладанні окремих тем курсу історії української та зарубіжної літератур, лекцій із компаративістики, зокрема, імагології, у вищій і загальноосвітній школах, а також у наукових розвідках для сприяння подальшому розвиткові цих наукових дисциплін.^UThe object of the research: prose works «Father and mother invited… Revelation of the 1990», «Forgive me», «Get up, mother. Revelation of the 1947», «Twelve worships. Revelation of the 1951», «Yuriana and Dovgopol», «Apocalypse», «Sweet Darusya», «Moskalytsa», «The Pages Torn from the Autobiography», «The Shoes of the Mother of God» by M. Matios, and «Double Surname», «The Camera Comes In!...», «The Sunday Mass in Toledo», «A Cold Spring in Provence», «On the Sunny Side of the Street», «The Signboard», «The White Dove of Cordoba», «The Writings of Leonardo», «Petrushka's Syndrome», «A Jazz Band on Charles Bridge», «The Fog» by D. Rubina. The results and novelty: for the first time, the prose of Ukrainian writer M. Matios and Russian-Israeli author D. Rubina became the subject of special scientific exploration through the lens of imagological discourse; for the first time, other peoples' images are explored in the writers' creative minds from the perspective of affirming or destroying ethnic stereotypes; a typology of character images of works by M. Matios and D. Rubina is considered as a dichotomy of “own – foreign” is constructed. Field of application: the materials of scientific research may be used in teaching particular issues of the courses of history of Ukrainian and foreign literatures, lectures on comparative literature studies, particularly on imagology, in higher and secondary education institutions, as well in scientific works to further develop these scientific disciplines.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Ліщук Н. О. 
Насильницькі дії, що вчиняються щодо жінок: причини та запобігання / Н. О. Ліщук. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню питань насильницьких дій щодо жінок, основних причин та умов учинення таких дій, аналізу їх стану та динаміки і віктимологічних особливостей, а також розробки основних напрямів і шляхів удосконалення діяльності, спрямованої на запобігання протиправних дій у цій сфері. У результаті виконаної роботи отримано певні науково-теоретичні результати, які мають значення не лише для науки, а й для діяльності правозастосовних органів.У процесі дослідження проаналізовано існуючі в науковій літературі визначення жінки-жертви насильницьких дій та запропоновано авторське визначення даного поняття, під яким пропонується розуміти особу, якій злочином завдано проти її волі фізичної, моральної, майнової чи психологічної шкоди, що стало наслідком її особливого соціально-рольового статусу у суспільстві.Доведено необхідність застосувати щодо винної особи обмежувальні заходи у випадку повторного засудження особи до позбавлення волі без умовного звільнення від його виконання за злочини, пов'язані з домашнім насильством. Оскільки така поведінка винного свідчить про небажання стати на шлях виправлення, а також це забезпечить належний захист прав жертви насильства у майбутньому.^UThe thesis is devoted to the study of the issues associated with the acts of violence against women, primary reasons and conditions of committing such acts, analysis of their state, dynamics and victimologic peculiarities, as well as development of principal directions and ways to improve the activity directed at the prevention of wrongful acts in this area. As a result of the research performed, we have obtained certain scientific and theoretic findings, being of significance not only for science but also for the activity of law enforcement authorities. In the course of research, the definitions of the female victim of violence used in the scientific literature have been analyzed, and the author has suggested her own definition of the given notion, which is a person who suffered from physical, moral, property or psychological harm inflicted against her will as a result of a crime and being on the grounds of her special social and role status in the society.In case of reconviction of a person for crimes associated with domestic violence when conditional release is not possible, the necessity to order the liable person held without bail has been substantiated, because such behavior of the guilty person bears evidence of his or her unwillingness to change for the better. Besides, this will help to ensure proper further defense of the rights for the victim of violence.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Мигаль Р. В. 
Катування: кримінологічний аспект / Р. В. Мигаль. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація охоплює вивчення кримінологічної характеристики катування, а також детермінант формування особистості злочинця, що вчиняє такий злочин, та проблеми його попередження. У рамках виконаної дисертації отримано науково-теоретичні результати, які мають значення не лише для науки, а й для діяльності правозастосовних органів.У дисертації проведено ретельний аналіз міжнародно-правових актів, які захищають громадян від катувань та жорстокого, нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження чи покарання (загальні, які захищають права людини і громадянина в різних сферах, і на спеціальні, які захищають людину від застосування до неї катування).Доведено, що під жертвою слід розуміти особу або певну сукупність людей у будь-якій формі їх інтеграції, яким прямо або опосередковано завдана фізична, моральна або матеріальна шкода злочином, незалежно від того, чи визнається особа потерпілою у встановленому законом порядку і чи вважає себе такою. Віктимологічна профілактика попереджає людину, що вона може стати жертвою катувань в силу своєї поведінки, яку треба змінити, щоб не ризикувати. Віктимологічна профілактика покликана обмежити ризик стати жертвою катувань, вона вчить людей, що треба захищати себе від цих зазіхань, профілактика попереджає, що люди при цьому повинні вчитися не на своїх помилках, а на помилках тих, хто вже встиг стати жертвою катувань. Багато що залежить від їх поведінки, від уміння правильно орієнтуватися у кримінальній ситуації. Головне для профілактики віктимної поведінки – попередити ситуацію, при якій людина може стати жертвою катувань.^UThe thesis covers the study of the criminological characteristics of torture, as well as the determinants of the formation of the identity of the offender who commits such a crime and the problems of its prevention. Within the framework of the dissertation, scientific and theoretical results were obtained, which are of importance not only for science but also for the activity of law enforcement agencies.The thesis provides a thorough analysis of international and legal regulations that protect citizens from torture and cruel, inhuman or what degrading treatment or punishment (general, protecting human and civil rights in various areas, and the special, which protect people from use of torture).It has been argued that the victim should be defined as a person or a certain set of people in any form of their integration, who directly or indirectly inflicted physical, moral or material harm on a crime, regardless of whether the person recognizes himself as a victim in accordance with the established procedure and whether he considers himself such. Victimology prevention warns a person that he or she may be a victim of torture because of his or her behavior, which must be changed in order not to risk it. Victimological prevention aims to limit the risk of becoming a victim of torture, it teaches people on the need to protect themselves from these attacks, prevention warns that people should learn not from their mistakes but the mistakes of those who have already become a victim of torture. Much depends on their behavior, the ability to properly navigate a criminal situation. The main thing in preventing victim behavior is to prevent a situation in which a person may become a victim of torture.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Болібрух Н. Б. 
Кримінологічна модель особистості студента закладу вищої освіти, який вчиняє корисливо-насильницький злочин проти власності / Н. Б. Болібрух. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена розробленню кримінологічної моделі особистості студента ЗВО, який вчиняє корисливо-насильницький злочин проти власності, а також розвитку можливостей її практичного використання в цілях вирішення нагальних завдань запобігання цьому виду злочинів. У результаті виконаної роботи отримано наукові результати, які мають значення для подальшого розвитку кримінологічної теорії, а також модернізації сучасної системи запобігання вчиненню студентами ЗВО корисливо-насильницьких злочинів проти власності.У роботі проаналізовано співвідношення понять «методологія», «методика» і «техніка» стосовно вирішення дослідницьких завдань цієї дисертаційної роботи. Проаналізовано кримінологічний зміст основних принципів системного аналізу. Доведено переваги використання моделювання в цілях кримінологічного пізнання феномену особистості студента ЗВО, який вчиняє корисливо-насильницький злочин проти власності.Обґрунтовано необхідність у посиленні ролі та значення правовиховної складової в організації освітньої діяльності ЗВО. З цією метою, зокрема, запропоновано низку змін і доповнень до чинного законодавства.За результатами кримінологічного моделювання уточнено основні цілі, завдання та умови ефективності виховно-профілактичної впливу на студентів ЗВО у напрямку недопущення вчинення ними корисливо-насильницьких злочинів проти власності. Визначено найдієвіші педагогічні методи та прийоми спеціально-кримінологічного запобігання.^UThe dissertation is devoted to the development of a criminological model of the personality of a student of higher education institution, who commits a violent acquisitive crime against property, as well as the development of opportunities for its practical use in order to solve urgent problems of preventing this type of crime. As a result of the work, scientific results have been obtained that are relevant for the further development of criminological theory, as well as for the modernization of the modern system of preventing the students of higher education institutions from committing violent acquisitive crimes against property.The paper analyzes the correlation between the concepts of "methodology", "method" and "technique" in relation to solving the research problems of this dissertation. The criminological content of the basic principles of system analysis is analyzed. The advantages of using simulation for the purpose of criminological knowledge of the phenomenon of the personality of a student of higher education institution committing a violent acquisitive crime against property are proved.The necessity to strengthen the role and importance of the legal education component in the organization of educational activities of higher education institution is substantiated. To this end, a number of amendments to the current legislation have been proposed.According to the results of criminological modeling, the main goals, objectives and conditions of the effectiveness of educational and preventive influence on students of higher education institution in the direction of preventing them from committing selfish and violent crimes against property are specified. The most effective pedagogical methods and techniques of special criminological prevention have been identified.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Гуцул Р. Р. 
Кримінологічне забезпечення індивідуальної профілактики корисливих злочинів неповнолітніх / Р. Р. Гуцул. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація охоплює вивчення питань індивідуальної профілактики корисливих злочинів неповнолітніх загалом та їх кримінологічне забезпечення. У межах виконаної дисертації отримано науково-теоретичні результати, які мають значення не лише для науки, а й для діяльності правозастосовних органів.У роботі проаналізовано наявні в науковій літературі визначення поняття корисливих злочинів неповнолітніх, індивідуальної профілактики корисливих злочинів неповнолітніх і запропоновано авторське тлумачення цього поняття. Індивідуальну профілактику корисливих злочинів неповнолітніх розглянуто як діяльність, яка спрямована винятково на виявлення осіб, від яких можна очікувати вчинення правопорушень, і здійснення впливу на них та їхнє довколишнє соціальне середовище (мікросередовище) з метою позитивної корекції поведінки цих осіб, усунення, послаблення або нейтралізації криміногенних чинників, що діють у цій сфері.Визначено, що форми профілактичної діяльності держави та громадськості є численні, їх здійснення вимагає високоякісного інформаційно-аналітичного і методичного забезпечення, яке покладається на правоохоронні органи. Особливе місце у профілактичній діяльності корисливих злочинів неповнолітніх відводиться правоохоронним органам, що згідно із Законом України «Про Національну поліцію» є одним з головних спеціалізованих суб'єктів профілактики правопорушень.^UThe dissertation covers the study of individual prevention of juvenile delinquency in general and their criminological support. Within the framework of the completed dissertation scientific and theoretical results were obtained, which are important not only for science, but also for the activity of law enforcement agencies.The paper analyzes the definitions of the concept of mercenary crimes of minors available in the scientific literature; individual prevention of mercenary crimes of minors, and the author's interpretation of this concept is offered, in particular: individual prevention of mercenary crimes of minors is.It is determined that the forms of public prevention, as we see, are numerous, and their implementation requires high-quality information-analytical and methodological support, which is entrusted to law enforcement agencies. A special place in the prevention of mercenary crimes of minors is given to law enforcement agencies - one of the main specialized entities for crime prevention.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Пірко М. І. 
Українська книговидавнича справа в Галичині (1919–1939): історичні умови, проблематика, внесок у національний рух / М. І. Пірко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації проведено комплексний аналіз української книговидавничої справи в Галичині у 20–30-х рр. ХХ ст., її організаційних засад, ідеологічного спрямування, особливостей тематики книжкових видань та їх впливу на формування читацьких інтересів, рівень освіти і культури, формування національної свідомості українців в умовах бездержавності. Проаналізовано суспільно-політичні чинники, що впливали на реалізацію національно-культурних потреб українців Галичини у міжвоєнний період, які опинилися у складі відновленої Польщі. Досліджено вплив правової бази Польської держави щодо українського національно-культурного руху, передусім книговидавничої справи. На основі друкованих видань того часу висвітлено динаміку українського книговидання в Галичині у 20–30 ті рр. ХХ ст., розвиток видавничої мережі в реґіоні. Проаналізовано громадсько-організаційні засади створення і діяльності видавничих установ, книговидавнича активність яких залежала від політичних, соціально-економічних та культурних змін, що відбувалися на території Галичини зокрема, і в державі загалом. Досліджено видавничу кооперацію як одну з організаційних форм національного руху та засіб реалізації інтелектуальних потреб українців. Комплексно вивчено тематику книжкових видань, їх функціональне призначення, читацьку авдиторію та її пріоритети у виборі літератури. Досліджено шляхи книгорозповсюдження в Галичині та їх ефективність у доведенні видавничої продукції до народу.^UThis dissertation is devoted to deep analysis of the Ukrainian book publishing in Galicia in the interwar period, its organizational foundations, ideological orientation, publication themes and the impact on the development of readers' interests, levels of education and cultural development, and contribution to an increase in the national consciousness of Ukrainians in a period of statelessness. The work covers the social and political factors that influenced the implementation of programs which responded to the national and cultural needs of Ukrainians in Galicia in the interwar period, who were part of the restored Second Republic of Poland. The research thoroughly analyzes the impact of the juridical framework of interwar Poland on the Ukrainian national and cultural movement, with special attention to book publishing. The dynamics of Ukrainian book publishing in Galicia in the 1920s and 1930s is examined on the basis of the printed publications of that period. This dissertation analyzes the ideological, social and organizational principles underlying the establishment and operations of publishing houses, whose publishing activity depended on the political, social, economic, and cultural changes which took place in the region in particular and in the country as a whole. The author studied publishing cooperatives as one of the organizational forms of the national movement and a means of responding to the intellectual demands of Ukrainians. The topics of books, their functional purpose, readership and its priorities in the choice of literature are comprehensively studied in this dissertation. The work examines the ways in which books were distributed in Galicia and their effectiveness in bringing the published materials to the people.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Шелестак Л. Р. 
Вишкіл офіцерів запасу в цивільних вищих навчальних закладах Львова (1944–1991) / Л. Р. Шелестак. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації проведено комплексний аналіз системи вишколу офіцерів запасу на прикладі цивільних вищих навчальних закладів Львова радянського періоду, її правових та організаційних засад, ідеологічного впливу, особливостей впровадження та проведення.Вперше ґрунтовно охарактеризовано систему підготовки офіцерів запасу в цивільних вищих навчальних закладах Львова радянського періоду, проаналізовано та охарактеризовано етапи військового навчання студентів, особливості теоретичного курсу за профілями навчання та рівень практичного вишколу студентів у таборах. Всебічно досліджено військові кафедри в системі подвійного підпорядкування та зроблено спробу окреслити колективний портрет офіцера кафедри. Досліджено репресивну функцію військових кафедр та їх ідейно-виховний вплив на студентів, з'ясовано роль студентського руху в реформуванні та ліквідації системи військового вишколу на завершальному етапі існування Радянського Союзу.Фактичний матеріал та висновки роботи можуть використовуватися в лекційних курсах з новітньої історії України, історії вищої освіти та вищих навчальних закладів Львова, курсах із військової історії ХХ ст., підготовці спецкурсів для студентів гуманітарних та військових факультетів закладів вищої освіти України, а також в узагальнених науково-популярних працях, наукових студіях з історії військової справи та вищої освіти, підручниках, енциклопедичній та довідковій літературі.Отже, впровадження вишколу офіцерів запасу в цивільних вищих навчальних закладах Львова в радянський період, мало на меті не лише завдання сформувати навчений офіцерський резерв армії, витрачаючи на це менші кошти та час, ніж у військових структурах, але і виховати осіб, що здобували вищу освіту, патріотами радянської держави.^UThe dissertation provides a comprehensive analysis of the system of reserve officers training on an example of civil higher educational institutions of Lviv in the Soviet period, its legal and organizational bases, ideological influence, features of implementation, and realization.The system of the reserve officers training in civil higher educational institutions of Lviv in the Soviet period was thoroughly characterized and analyzed for the first time, in particular: the stages of the student military training, features of the theoretical course according to the training profiles, level of the practical training. Furthermore, military departments in the system of dual subordination were comprehensively studied, was attempted to outline the collective portrait of the department officer. Finally, the repressive function of military departments and their ideological and educational influence on students was explored and clarified the role of the student movement in reforming and liquidating the system of military training at the final stage of the existence of the Soviet Union.The actual material and conclusions of the work can be used in lecture courses on the modern history of Ukraine, history of higher education and higher educational institutions of Lviv, courses on the military history of XX century, in preparing special courses for students of humanities and military faculties of the higher educational institutions in Ukraine, studies on the history of military science and higher education, popular science works, textbooks, encyclopedic and reference books.Thus, launching reserve officers training in civil higher educational institutions of Lviv in the Soviet era was aimed not only at forming a trained officer reserve of the army spending less money and time than in military structures, but also to educate people getting higher education as patriots of the USSR.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Якимова Н. С. 
Поведінкові моделі суб'єктів ринку праці в новій економіці / Н. С. Якимова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено обґрунтуванню та розробці теоретико-методологічного забезпечення, науково-методичних основ і практичних рекомендацій щодо регулювання поведінкових моделей суб'єктів ринку праці в новій економіці. Уточнено понятійно-термінологічний апарат дослідження економічної поведінки людини. Визначено сутність та характеристики поведінки суб'єктів ринку праці. Систематизовано наукові підходи до визначення нової економіки та окреслено її вплив на формування поведінкових моделей суб'єктів ринку праці.  Ідентифіковано та проаналізовано систему чинників впливу на тип поведінки суб'єктів ринку праці. Досліджено когнітивні засади коректності та раціональності поведінкових моделей суб'єктів ринку праці. Проаналізовано освітній потенціал суб'єктів ринку праці як чинник вибору поведінкових моделей. Виявлено інституційні та цифрові передумови трансформації національної економічної системи. Проведено оцінку можливостей, обмежень і загроз ринку праці України у контексті формування трудового потенціалу нової якості. Виокремлено галузевий контекст прогресивного типу поведінкової моделі працівника. Розроблено механізм регулювання поведінкових моделей суб'єктів ринку праці в новій економіці. Удосконалено інституційне регулювання поведінки суб'єктів ринку праці. Здійснено моделювання поведінкових траєкторій суб'єктів ринку праці. Запропоновано поведінкові інструменти в системі державного регулювання ринку праці. Обґрунтовано стратегічні напрями забезпечення конкурентоспроможності національного ринку праці. Розроблено алгоритм моніторингу поведінкових моделей суб'єктів ринку праці як основи інформаційно-аналітичного забезпечення державної політики.^UThe dissertation is devoted to the substantiation and development of theoretical and methodological support, scientific and methodological bases and practical recommendations for the regulation of behavioral models of labor market actors in the new economy. The conceptual and terminological system of research of human economic behavior is specified. The essence and characteristics of the labor market actors' behavior of are determined. Theoretical and applied principles of the study of labor market actors' behavioral models in the new economy, based on the separation of the behavioral model of the employee, employer, unemployed, unemployed, self-employed and employed in the household, have been improved. Scientific approaches to the new economy definition are systematized and its influence on the formation of labor market actors' behavioral models are outlined. The system of issues influencing the type of labor market actors' behavior is identified and analyzed. The classification of economic indicators of labor market actors' behavioral models transformation is proposed, which allows prediction of deviations from the rational behavior model, determination possible results (positive or negative) of such behavior, assessing the level of its stability and transformation probability in the future, influencing the existing behavioral models of the labor market subjects, adjusting them in order to spread the optimal patterns of behavior. The cognitive principles of correctness and rationality of labor market actors' behavioral models are studied. The educational potential of labor market actors as a factor in the choice of behavioral models is analyzed. Institutional and digital preconditions for the transformation of the national economic system are identified. An assessment of opportunities, limitations and threats of the labor market of Ukraine in the context of forming labor potential of a new quality is conducted. The branch context of progressive employee's behavioral model type is singled out. The typical features of modern labor market subject in the new economy are identified and systematized, taking into account gender and age characteristics, level of professional education, employment opportunities, breadth of employment, alternatives in employment for more profitable application of labor, opportunities for freelance employment, comparison of costs and work results. A mechanism for regulating the behavioral models of labor market actors in the new economy has been developed, which is methodologically based on the principles, methods, rules and tools for managing behavioral models at the macro-, micro- and household and individual levels. Institutional regulation of the labor market actor's behavior has been improved. The modeling of behavioral trajectories of labor market actors is carried out. Behavioral tools in the system of labor market state regulation are proposed. Strategic directions of ensuring the competitiveness of the national labor market have been formed. The algorithm of monitoring the behavioral models of the labor market actors as a basis for information and analytical support of state policy is substantiated. It is proved that the introduction of the developed concept facilitates the transition from paternalistic state policy to state policy of nudging based on the application of behavioral economics, which will form productive models of behavior of labor market actors and increase their motivation by providing «subject-subject» relations in order to achieve maximum social and economic benefits for the labor market actors and social welfare.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського