Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (113)Книжкові видання та компакт-диски (97)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=ЯКУБЕНК$<.>+<.>A=НАТАЛ$<.>+<.>A=НИКОЛАЕВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Якубенко В.Д. 
Базисні інститути у трансформаційній економіці: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.01 / В.Д. Якубенко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 36 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні, соціально-економічні та прикладні проблеми взаємозв'язку базисних економічних інститутів - власності, влади, управління, праці - у контексті інстуціональної теорії. Здійснено комплексне дослідження та теоретичне узагальнення змісту та форм прояву відносин власності, влади, управління, праці на рефлексивному, парному та множинному рівні. Визначено функціональну специфіку інституціональної підсистеми економіки. Значну увагу приділено аналізу процесу реструктуризації інституціональних відносин у трансформаційній економіці. Висвітлено ідеологічні та теоретико-економічні розбіжності в концепціях трансформаційного процесу. Теоретично обгрунтовано та запропоновано комплекс заходів щодо розв'язання протиріч у процесі інституціоналізації корпоративного сектору економіки, соціалізації економічних відносин за трансформаційних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.34 +
Шифр НБУВ: РА338636

Рубрики:

      
2.

Якубенко В.П. 
Економіко-політичний механізм державного управління природними монополіями: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.П. Якубенко ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено організаційну схему та запропоновано технології погодженого розвитку (коеволюції) природних монополій і поведінкової стратегії країни. На підставі використання системного підходу визначено сутність і детермінати поведінкової стратегії країни. Проаналізовано залежності процесу її реалізації від особливостей формування цін на продукцію базових галузей економіки. Розглянуто державне регулювання діяльності природних монополій у контексті стратегічного управління. Розроблено технології державного управління природними монополіями за принципами їх погодженого розвитку з елементами національної економічної системи. Досліджено особливості державного управління діяльністю вітчизняної газорозподільної монополії. Наведено рекомендації щодо формування ділової стратегї ДК "Газ України" та активізації позитивного впливу діяльності газорозподільної монополії на реалізацію поведінкової стратегії країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-13-21 +
Шифр НБУВ: РА333232

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Якубенко В.М. 
Принципи соціальної держави: стан і перспективи їх реалізації в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.М. Якубенко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Досліджено правову природу принципів соціальної держави, критерії їх класифікації, шляхи і напрями підвищення ефективності механізму реалізації принципів соціальної держави в Україні. Аргументовано визначальну роль принципу людської гідності. Висвітлено історичні умови зародження ідеї соціальної держави й основні етапи розвитку концепції соціальної держави, закономірності переродження правової ліберальної держави до правової соціальної, а також особливості перетворення постсоціалістичних держав на соціальні. На підставі аналізу стану нормативного закріплення принципів соціальної держави та їх фактичної реалізації в Україні розроблено рекомендації щодо підвищення ефективності механізму реалізації цих принципів в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.01 + Ф1(4УКР)64 + Ф024 +
Шифр НБУВ: РА338765

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Якубенко Б.Є. 
Природні кормові угіддя Лісостепу України: флора, рослинність, динаміка, оптимізація: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.05 / Б.Є. Якубенко ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2007. — 47 с. — укp.

З використанням системного підходу наведено результати досліджень флори та рослинності природних кормових угідь Лісостепу України. Розглянуто аспект стосовно їх динаміки й оптимізації за умов антропогенезу. Установлено кількісний і якісний склад фітоценозу природних кормових угідь, флора якого утворює лучний флористичний комплекс за участі представників степового, болотного, псамофітного, галофітного, неморального та бореального, за типами екобіоморф переважну кількість становлять стрижнокореневі та кореневищно-полікарпічні види. Проведено біоморфологічний, екологічний, синантропний і господарський аналізи флори, які дають змогу використовувати характеристики видів, що зростають на угіддях даних типів, для методології майбутньої сертифікації природних кормових угідь. Розроблено класифікацію їх рослинності на домінантній підставі, серед якої найпоширенішею є лучна, що сформувалася за материкових і заплавних умов та є синтаксономічно найчисленнішою та найрізноманітнішою, її особливістю є наявність галофітних луків. З'ясовано динаміку процесів і спрогнозовано зміни рослинності природних кормових угідь, які зумовлюють провідну роль деградаційних процесів, які значною мірою зумовлюють синантропізацію екотопів і синантропізацію екотопів, а також визначають стан рослинності у майбутньому. Розроблено теоретичні принципи підбору злаково-бобових видів рослин для формування еталонних рослинних угруповань на основі природних фітоценозів. Створено методику оптимізації фітоценозів природних кормових угідь за умов антропогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П221(4УКР) + П221(4УКР) + П221(4УКР)
Шифр НБУВ: РА355001

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Наталіна Н.О. 
Стратегії політичної конвертації суспільних капіталів у пострадянських державах: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Н.О. Наталіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблему трансформації політичного поля пострадянських країн через групові й індивідуальні стратегії нагромадження та конвертації капіталів політичних акторів. З'ясовано особливості застосування концепції конвертації суспільних капіталів як методології дослідження політичних еліт у трансформаційних соціумах. Визначено специфіку економічного, соціального, політичного, символічного, культурного та гендерного капіталів у контексті системної трансформації за трьома рівнями аналізу: індивідуальним, груповим і соціоетальним. Виявлено вплив конвертаційних стратегій опозиційної еліти як групових політичних акторів на динаміку політичного поля України, Грузії, Молдови та Литви на початку XXI ст. Показано, що основною конвертаційною стратегією індивідуальних політичних акторів у політичному полі сучасної України є взаємоконвертація політичного й економічного капіталів. Як case study індвідуальних конвертаційних стратегій проаналізовано модель життєвого циклу політика Ю. Тимошенко та доведено, що домінувальною формою для неї є символічний капітал.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 +
Шифр НБУВ: РА363664

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського