Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (221)Книжкові видання та компакт-диски (146)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>A=ЯНЧУК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Янчук І.Б. 
Взаємозв'язок структурних особливостей вуглецевих матеріалів з їх оптичними та механічними властивостями: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / І.Б. Янчук ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2005. — 17 с.: рис. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження впливу умов одержання та модифікації вуглецевих матеріалів на їх структурну досконалість, оптичні та механічні властивості. Вивчено полікристалічні алмазні й аморфні алмазоподібні вуглецеві плівки та нанопористі вуглецеві компоненти з використанням методів комбінаційного розсіювання світла та дослідження анізотропії електричного опору. Установлено, що попереднє нанесення алмазних нанопрекурсорів на поверхню підкладки сприяє підвищенню структурної досконалості та твердості осаджуваної алмазної плівки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 +
Шифр НБУВ: РА335186

Рубрики:

      
2.

Янчук В.І. 
Використання показника фенотипової стабільності рослин за господарсько-цінними ознаками при створенні нового вихідного матеріалу люцерни: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.І. Янчук ; Ін-т землеробства УААН. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Проведено вивчення спектру мінливості, кореляцій і повторюваності господарсько-цінних ознак у 18 сортозразків люцерни різного еколого-географічного походження в умовах центрального Лісостепу України. Автором запропоновано удосконалену методику індивідуально-групового добору рослин за комплексом ознак, яка базується на використанні показника фенотипової стабільності головних ознак в часі, оцінка якого проводиться по перевищенню середньопопуляційних показників цих ознак стандарту, вирощеного в тих же умовах. Створені три групи селекційних матеріалів по насіннєвій і кормовій продуктивності та скоростиглості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.2-317.4,022

Рубрики:

      
3.

Янчук А. В. 
Відшкодування збитків як спосіб захисту цивільних прав та інтересів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / А. В. Янчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено захист цивільних прав та інтересів шляхом відшкодування збитків на підставі актів цивільного законодавства, судової практики та наукових праць з питань цивільно-правового захисту та цивільно-правової відповідальності. Відшкодування збитків розглянуто як спосіб захисту цивільних прав і захід цивільно-правової відповідальності в сукупності. Досліджено особливості правовідносин цивільно-правового захисту шляхом відшкодування збитків. Запропоновано нові погляди на умови відшкодування збитків, в тому числі поведінку особи, яка має право на відшкодування збитків, та причинно-наслідковий зв'язок. Критично оцінено принцип повного відшкодування збитків у цивільному праві України, співвідношення обсягу та розміру збитків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)06 + Х839(4УКР)213.104
Шифр НБУВ: РА378883 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Янчук Р.М. 
Врахування регіональних тропосферних затримок при супутникових спостереженнях: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / Р.М. Янчук ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Розроблено теоретичні положення та методики врахування тропосферних затримок під час супутникових спостережень на довільних точках спостережень. Запропоновано модель урахування тропосферної затримки, яка базується на використанні метрологічних параметрів тропосфери за траєкторією поширення радіосигналу за довільних значень зенітної віддалі та виведено відповідні формули. Всебічно і грунтовно проаналізовано, запропоновано методику й алгоритм використання числових полів метеорологічних параметрів як джерела вхідних даних моделі, що дозволяє забезпечити результати спостережень актуальними й оперативними метеорологічними вимірами. Запропоновано вводити розраховані поправки за тропосферну затримку безпосередньо в результати вимірювань на станціях. З цією метою розроблено прикладне програмне забезпечення. Розроблено схему та виконано експериментальну перевірку основних положень дослідження з використанням даних перманентних станцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д131 + Д23с141.271 +
Шифр НБУВ: РА358034

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Янчук О. Є. 
Геодезичний моніторинг техногенно-навантажених територій: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.24.01 / О. Є. Янчук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено застосування супутникових технологій і геометричного нівелювання для геодезичного моніторингу техногенно-навантажених територій. Одержано функціональні залежності для визначення придатності пункту спостереження до знаходження координат з необхідною точністю залежно від фізичного закриття небосхилу перешкодами, тривалості видимості супутників та інтервалу часу спостережень. Розраховано точність визначення високоточним геометричним нівелюванням вертикальних рухів окремими нівелірними ходами, що опираються на тверді пункти, з використанням сучасних методів і засобів вимірювань. Розглянуто аспекти використання методу приведення результатів геодезичних спостережень до однієї епохи на підставі даних вимірювань та на основі побудованих аналітичних моделей. Удосконалено модель прогнозування просторового руху земної поверхні залежно від величин зміщення точок і часу. На основі теорії нечітких множин запропоновано методику оцінювання небезпеки осідань території залежно від інженерно-геологічних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д121.33
Шифр НБУВ: РА383191 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Янчук А.В. 
Ефективні елементи технології вирощування кукурудзи цукрової у Правобережному Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / А.В. Янчук ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розроблено елементи технології вирощування ранньої продукції кукурудзи цукрової за умов Правобережного Лісостепу України, що передбачає обгрунтування укриття посіву агроволокном і раннього строку сівби, підбір сортів і гібридів, використання розсадного способу, проведення пасинкування та застосування регуляторів росту рослин. Підібрано високоврожайні ранньостиглі сорти та гібриди кукурудзи цукрової, встановлено ефективність використання агроволокна та пасинкування. Визначено оптимальний спосіб застосування регуляторів росту рослин. Досліджено кореляційні зв'язки між ознаками кукурудзи цукрової. Обгрунтовано економічну ефективність вирощування кращих сортів і гібридів, застосування агроволокна, розсадного способу, видалення бічних пагонів і обробки регуляторами росту рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА364158

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Янчук Г.І. 
Застосування вартісного підходу в управлінні виробничими малими підприємствами: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Г.І. Янчук ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2007. — 19 с. — укp.

Удосконалено теоретичні положення та розроблено методичні рекомендації щодо застосування вартісного підходу в управлінні виробничими малими підприємствами. Розкрито сутність концепції управління на базі оцінок вартості підприємства. Проаналізовано підходи та методи оцінки бізнесу підприємства, а також визначення її цілі та призначення. Розглянуто особливості оцінки вартості бізнесу малих підприємств. Досліджено можливості використання методів оцінки вартості бізнесу на малих підприємствах. Розроблено концепцію застосування вартісного підходу щодо виробничих малих підприємств. Наведено методику розрахунку внутрішньої вартості бізнесу виробничого малого підприємства, призначенням якої є оцінка ефективності його діяльності, управління та власності. Уточнено можливості, конкурентні переваги та ринковий потенціал виробничого малого підприємства. Розроблено й апробовано методику визначення ринкового потенціалу виробничого малого підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9-862-21 +
Шифр НБУВ: РА354924

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Янчук П.І. 
Нейро-гуморальна регуляція кровообігу і дихання печінки: Автореф. дис... д- ра біол. наук: 03.00.13 / П.І. Янчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 40 с. — укp.

Виявлено специфічний та диференціойований вплив гормонів гіпофіза (вазопресину, окситоцину, кортикотропіну, тиреотропіну та соматотропіну) та наднирників (адреналіну та норадреналіну) на кровопостачання та дихання печінки. Вивчено зміни кровообігу та кисневого балансу печінки впродовж тривалого часу дії пептидних гормонів шлунково-кишкового тракту (ШКТ). Одержані дані дозволили припустити участь саморегуляторних і рефлекторних механізмів у реакціях печінкової гемодинаміки на введення даних гормонів. Показано можливість різних шляхів корекції постачання кисню до функціональних елементів печінки у разі зміни його споживання під впливом даних поліпептидів ШКТ. Встановлено, що між інтенсивністю дихання у печінці за дії майже усіх даних гуморальних факторів та тривалими змінами загального печінкового кровотоку існує прямий зв'язок. Вперше показано, що хронічне подразнення гіпоталамуса може призводити до розвитку внутрішньопечінкової форми портальної гіпертензії. Запропоновано та експериментально доведено нову концепцію про те, що гіпоталамус відіграє провідну та координуючу роль у нейро-гуморальній регуляції кровопостачання та дихання печінки: завдяки диференційованим впливам на функціональні елементи залози він контролює нервовим шляхом, або ж із залученням гормонів її кисневий баланс і кровопостачання під час реалізації гомеостатичних і поведінкових реакцій організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.26 +
Шифр НБУВ: РА323228

Рубрики:

      
9.

Янчук Г.В. 
Облік та звітність регіональних університетських центрів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Г.В. Янчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено питання щодо стану обліку та проблеми формування звітності регіональних університетських центрів, створених згідно з розпорядженнями Кабінету Міністрів України з метою покращення та раціонального використання бюджетних коштів за умов підготовки та систематичного підвищення кваліфікації спеціалістів для аграрного сектора. Уточнено суть певних понять, а саме: бюджетного обліку, доходів і видатків та звітності бюджетних установ з урахуванням особливостей функціонування регіональних університетських центрів. Розроблено трансформацію рахунків (субрахунків) обліку сільськогосподарських підприємств до бюджетного та облікового регістрів з метою переходу до меморіально-ордерної форми бухгалтерського обліку. Наведено рекомендації стосовно взаємодії формування облікової інформації на всіх ділянках бюджетного обліку університету та його структурних підрозділів. Адаптовано до умов центру регістри з обліку доходів і витрат. Обгрунтовано та запропоновано заходи щодо удосконалення обліку та звітності регіональних університетських центрів. Розвинуто зміст облікової політики, структури фінансування, порядок закриття рахунків у науково-дослідних господарствах за умов регіональних університетських центрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)247.321-15 +
Шифр НБУВ: РА342234

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Янчук Н.Д. 
Правове забезпечення концепції сталого розвитку сучасної держави: теоретико-компаративістський аналіз: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Н.Д. Янчук ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше у вітчизняній юриспруденції комплексно досліджено загальнотеоретичні та компаративістські аспекти правового забезпечення концепції сталого розвитку сучасної держави. Обгрунтовано необхідність підвищення ролі права у забезпеченні сталого розвитку як важливого засобу впливу на процеси сталості. Визначено проблеми правового забезпечення та реалізації принципів концепції сталого розвитку в національній правовій системі України. У порівняльному аспекті проаналізовано стратегію переходу країн на шлях сталого розвитку та виявлено позитивні та негативні тенденції впровадження відповідної правової політики у сучасній державі, що дозволило використати позитивний іноземний досвід для розробки концепції сталого розвитку й уникнути небажаних наслідків. Відзначено, що перехід до концепції сталого розвитку неможливий без трансформації прав людини. Використання цієї концепції дозволяє усунути протиріччя між правами нинішніх і прийдешніх поколінь, змінити антропоцентричний підхід у правах людини на біоцентричний, забезпечити соціально-економічні умови, що мають сприяти забезпеченню прав людини, вдосконаленню процедур захисту прав людини та громадянина. Запропоновано проект Національної концепції сталого розвитку України, спрямований на досягнення довгострокових цілей сталого розвитку на підставі докорінних змін правової політики України у цій сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.0 + Х002.4 +
Шифр НБУВ: РА365594

Рубрики:

      
11.

Янчук А.О. 
Проведення референдумів в Україні (конституційно-правові аспекти): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / А.О. Янчук ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше зроблено висновок про існування відокремленої групи суспільних відносин, врегульованих нормами права, що у сукупності утворюють самостійний інститут конституційного права - інститут референдумного процесу. Визначено місце референдуму в механізмі народовладдя, обгрунтовано доцільність вживання категорії "референдумний процес" для характеристики діяльності уповноважених суб'єктів щодо ініціювання, організації та проведення референдумів. Проведено розмежування суб'єктів референдумного процесу та його учасників, актів референдумів та актів референдумного процесу. Внесено пропозиції щодо вдосконалення правового регулювання стадій референдумного процесу, сформульовано ряд висновків теоретичного та практичного характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)53 +
Шифр НБУВ: РА365684

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Янчук В.М. 
Розробка засобів математичного моделювання міграції радіонуклідів в лісових екосистемах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / В.М. Янчук ; НАН України. Ін-т проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. — К., 2002. — 22 с. — укp.

Розроблено формалізовані описи компартментів лісових екосистем у вигляді ієрархічної структури. Удосконалено процедуру створення формалізованих описів шляхом доповнення описів природних екосистем складовими, що характеризують фактори забруднення. На підставі формалізованих описів побудовано процедуру формування математичних моделей внутрішніх процесів міграції радіонуклідів у лісових екосистемах (без змін їх загальної схеми) та між її компарментами. Запропоновано інформаційно-довідникову систему "Полинь", інтегровану з системою числового аналізу математичних задач "DSR Open Lab 1.0" для автоматизації побудови математичних моделей та аналізу відповідності результатів математичного моделювання міграції радіонуклідів реальним даним радіологічного моніторингу, прогнозування накопичення радіонуклідів окремими компартментами лісових екосистем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П327.1в641.0
Шифр НБУВ: РА319981 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Янчуков 
Структура зони гібридизації червоночеревої (bombina bombina L.) і жовточеревої (bombina variegata L.) кумок в Прикарпатті України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / Олексій Валерійович Янчуков ; НАН України; Інститут зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2002. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.341.132Dis(4УКР)
Шифр НБУВ: РА322408

Географічні рубрики:

      
14.

Янчук С.В. 
Теорія біфуркацій для сингулярно збурених рівнянь із запізненням та застосування до задач синхронізації: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.02 / С.В. Янчук ; Ін-т математики НАН України. — К., 2010. — 33 с. — укp.

Визначено універсальність біфуркаційного сценарію Екхауза для систем великої вимірності. Досліджено симетрично зв'язані системи звичайних диференціальних рівнянь і рівнянь з запізненням. За допомогою методу функцій Ляпунова одержано необхідні та достатні умови синхронізації. Доведено спектр власних значень положення рівноваги та Флоке-експонент періодичних розв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.14,0 +
Шифр НБУВ: РА370975 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Янчук Ю. В. 
Правове регулювання інформаційних відносин в глобальній мережі Інтернет / Ю. В. Янчук. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню питання правового регулювання інформаційних відносин у глобальній мережі Інтернет. Обґрунтовано необхідність розроблення юридичної концепції мережі Інтернет задлявизначення оптимального напряму законодавчого регулювання суспільних відносин, що пов'язані з її використанням. Здійснено теоретико-правовий аналіз різновидів інформаційних відносин, що з'являються у сфері електронної комерції (між учасниками у сфері електронної комерції); у сфері інформаційної безпеки особи, суспільства та держави в кіберпросторі; інформаційні відносини у сфері права інтелектуальної власності щодо захисту авторських прав на об'єкти, розміщені в мережі Інтернет; інформаційні відносини що виникають у зв'язку з використанням Інтернету речей. Запропоновано законодавчо визначити термін «Інтернет речей» як «систему функціональних елементів, що складається з об'єктів фізичного світу (пристроїв, сенсорів, мікропроцесорів), об'єднаних мережею Інтернет, що на основі програмного забезпеченняреалізують виконання завдань чи надання послуг дистанційно або за участі суб'єктів». На підставі аналізу правових норм як вітчизняного, так і зарубіжного законодавства, наукових здобутків провідних вчених запропоновано можливі напрями вдосконалення правового регулювання інформаційних відносин у глобальній мережі Інтернет, зокрема шляхом розроблення та прийняття кодифікованого нормативно-правового акту в інформаційній сфері, в якому особливу увагу доцільно приділити правовому регулюванню інформаційних відносин у глобальній мережі Інтернет.^UThis research focuses on the legal regulation of information relations related to the use of the Internet and Internet technologies. The global Internet network is an integral part of the information society and plays an important role in its further development. It occupies a prominent place in the history of the development of world civilization. It has been clarified, the term «Internet relations» is understood to be the social relations, which emergence and development were caused by the use of the Internet with the help of special software and hardware. Such relations arise in the Internet space between the participants, who act as bearers of subjective rights and obligations in relation to the realization of their information needs and interests. The classification of information relations in the global Internet network has been proposed in the following way: relations arising from the provision of access to the network, information resources (relations directly related to the Internet as a telecommunication network); relations arising in the field of e-commerce (between participants in the field of e-mmerce); relations arising in the field of information security of a person, society and state in cyberspace; information relations, which are found in the field of intellectual property rights in relation to the protection of copyright objects, placed on the Internet; information relations arising from use of the Internet of things. The initiative to adopt the Information Code of Ukraine is supported, a separate section of which is proposed to include the section «Legal regulation of relations related to the use of the Internet». It should contain relevant terms that are already defined in other laws regulations, and it is also necessary to amend the list with new definitions, such as: «Internet of things», «cloud technologies», «artificial intelligence», «Big data» and others. The proposed section should contain certain relevant provisions of the regulatory legal acts, in particular, the Laws of Ukraine «On e-commerce», «On electronic trust services», «On electronic documents and electronic document circulation», «On the basic principles of ensuring cybersecurity of Ukraine», and certain provisions of other acts of the legislation, which norms regulate information relations related to the use of the Internet.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Янчук К. В. 
Архітектурно-театральна творчість Ф.Кізлера / К. В. Янчук. — Б.м., 2021 — укp.

В роботі представлений детальний аналіз вітчизняних та закордонних праць на тему творчості Ф.Кізлера, визначений стан дослідженості архітектурно - театральної творчості Ф.Кізлера, розкрито методологію проведення дослідження, визначено напрямки архітектурно-театральної творчості Ф.Кізлера, проаналізовано його теоретичні і проектні роботи в контексті сучасних тенденцій в архітектурі і дизайні.^UThe paper presents a detailed analysis of domestic and foreign research into F. Kiesler's work, outlines the state of performed investigations of the research topic of F. Kiesler's architectural and theatrical work, elaborates the methodology of the study, identifies areas of F. Kiesler's architectural and theatrical work, examines his theoretical and design works in the framework of contemporary trends in design and architecture.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Янчук І. В. 
Фазоконтрастні Х-променеві томографія та інтерферометрія структурних порушень у кристалах / І. В. Янчук. — Б.м., 2021 — укp.

Встановлено особливості формування муарових зображень, що виникають у де-формаційному полі, утвореному при дії одновимірних рядів локальних зосереджених навантажень на вихідну поверхню аналізатора LLL-інтерферометра для випадків їх орі-єнтації паралельно або перпендикулярно вектору дифракції. Показано, що фазовий му-ар є своєрідним зондом, за допомогою якого можна оцінити величину деформації окре-мих зосереджених навантажень зі зміни періодів муарових смуг, а також визначити ха-рактер зміни сумарного деформаційного поля. Встановлено, що між значеннями сумарного навантаження та середньої частоти існує кореляція, яка дає змогу встановити функціональний зв'язок між ними. Запропо-новано метод, який дозволяє пов'язати залежність середніх просторових частот енерге-тичних спектрів муарових зображень та сумарного навантаження. Розроблено нові підходи до аналізу муарових розподілів інтенсивності на основі методу енергетичного спектру Фур'є. Встановлена різна чутливість до характеру роз-поділу джерел деформацій у низько- та високочастотних діапазонах радіальних розпо-ділів енергетичних спектрів муарових зображень. Встановлено, що формування муарових смуг на деформаційному полі, утвореному окремими двома рядами із локальних зосереджених навантажень, орієнтованих парале-льно, перпендикулярно чи під кутом, має спільні та відмінні риси. Відмінні риси поля-гають у формування різних за періодом та формою систем муарових смуг поблизу ло-кальних зосереджених навантажень у рядах. Спільним є те, що при віддаленні від рядів формуються еліпсоподібні муарових смуг на результуючому деформаційному полі.^UThe peculiarities of the formation of moiré images, that occur in the deformation field formed by the action of one-dimensional rows of local concentrated forces on the output sur-face of the analyzer LLL-interferometer for cases of their orientation parallel or perpendicular to the diffraction vector, were established. It is shown that the phase moiré is a kind of probe, which can be used to estimate the magnitude of the deformation of individual concentrated loads according o the change of periods of moiré bands, as well as to determine changes in to-tal deformation field.It is established that there is a correlation between the values of total load and average frequency, which allows to establish a functional relationship between them. A method, that allows to find the dependence between average spatial frequencies of the energy spectra of moiré images and total load, is proposed.New approaches to the analysis of moiré intensity distributions, based on the Fourier en-ergy spectrum method, have been developed. Different sensitivity to the nature of deformation sources distribution in low- and high-frequency ranges of the radial distributions of the energy spectra of moiré images has been established.It is established that in the case of formation of moiré stripes on the deformation field, created by two separate rows of concentrated loads, oriented in parallel, perpendicularly or at an angle, it has common and different features. Different features are in the formation of vari-ous in period and shape moiré stripes systems near rows of concentrated loads. The common is that, elliptical moiré stripes are formed on the resulting deformation field at a distance from the rows.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Янчук К. О. 
Індивідуальна підготовка до Дефлімпійських ігор елітної спортсменки в карате / К. О. Янчук. — Б.м., 2022 — укp.

Метою дисертаційного дослідження було – розробити та експериментально обґрунтувати програму підготовки елітної каратистки до Дефлімпійських ігор. Завданнями дисертаційного дослідження були: 1. Здійснити аналіз даних науково-методичної літератури з проблеми підвищення ефективності тренувальної та змагальної діяльності висококваліфікованих каратистів з вадами слуху. 2. Провести аналіз тренувального процесу елітної спортсменки з порушенням слуху під час підготовки до Дефлімпійських ігор 2013 р та визначити фактори, що впливають на підвищення її спортивної майстерності. 3. Встановити кореляційний взаємозв'язок між швидкістю виконання ударів у різні проміжки поєдинку та психофізіологічними показниками елітної спортсменки з вадами слуху. Розробити та експериментально обґрунтувати програму індивідуальної річної підготовки протягом чотирирічного циклу до Дефлімпійських ігор каратистки з порушенням слуху.Об'єктом дослідження був тренувальний процес та змагальна діяльність в карате елітної спортсменки з порушенням слуху.Предмет дослідження – зміст індивідуальної підготовки елітної спортсменки з карате з вадами слуху до Дефлімпійських ігор протягом чотирирічного циклу. Під час дослідження використовувалися такі методи: теоретичний аналіз та узагальнення даних науково-методичних літературних джерел, анкетування, антропометричні, фізіологічні та психофізіологічні методи, педагогічний експеримент, методи математичної статистики.Дослідження проводилось у чотири етапи протягом 2013-2021 років.Наукова новизна отриманих результатів полягає в тому, що в дисертаційній роботі вперше: - розроблено програму чотирирічної підготовки в карате до Дефлімпійських ігор на основі індивідуальних антропометричних, фізіологічних та психофізіологічних показників;- визначений вплив втрати слуху та супутніх особливостей на тренувальний процес у карате;- обґрунтовано програму підготовки в кожному макроциклі чотирирічного циклу, з використанням як двоциклових варіантів побудови макроциклів так і здвоєних циклів;- визначені зміни фізіологічних та психофізіологічних показників елітної спортсменки під впливом тренувальної методики протягом чотирирічного циклу підготовки;- обґрунтовано використання змагальних вправ високої інтенсивності на фоні втоми;- встановлено кореляційний зв'язок між швидкістю нанесення ударів та часу до виснаження в елітної спортсменки з вадами слуху;- визначена оптимальна кількість годин роботи в кожному році чотирирічного циклу для елітної спортсменки в карате;- встановлено на основі індивідуальних антропометричних та психофізіологічних показників найбільш ефективні удари елітної каратистки з вадами слуху, що лягли в основу її технічної підготовки.^UThe purpose of the study was to develop and experimentally substantiate a training program for an elite female karateka for the Deaflympic Games. The objectives of the dissertation research were: 1. To analyze the data of scientific and methodological literature on the problem of increasing the effectiveness of training and competitive activity of highly qualified karateka's with hearing impairments. 2. To analyze the training process of an elite female athletes with hearing impairment during preparation for the 2013 Olympic Games and to determine the factors influencing the improvement of her sportsmanship. 3. To establish a correlation relationship between the speed of execution of strikes in different intervals of the fight and the psychophysiological indicators of an elite female athletes with hearing impairments. To develop and experimentally substantiate a program of individual annual training for a four-year cycle for the Olympic Games for a female karateka with hearing impairment.The object of the research was the training process and competitive activity in karate of an elite female athletes with hearing impairment.The subject of the research is the content of the individual training of an elite female athlete in karate with hearing impairments for the Deaflympic Games during a four-year cycle. As research methods, the following were used: theoretical analysis and generalization of data from scientific and methodological literary sources, questionnaires, anthropometric, physiological and psychophysiological methods, pedagogical experiment, methods of mathematical statistics.The study was carried out in four stages during 2013-2021.The scientific novelty of the results obtained lies in the fact that in the dissertation work for the first time: developed and experimentally tested a methodology for improving the training process of an elite female karateka with hearing impairments during a four-year cycle;- reasonable construction of annual macrocycles, taking into account the individual indicators of an elite female karateka; the peculiarities of physical preparedness of an elite karateka during preparation for the Deaflympic Games have been determined; the influence of the author's methodology of individual training on the results of the competition is determined;- substantiated the use of competitive exercises of high intensity against the background of fatigue, as a method of increasing the special endurance of an elite female athletes with hearing impairments.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського