Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (136)Книжкові видання та компакт-диски (89)
Пошуковий запит: (<.>A=ЯСЬК$<.>+<.>A=ЛИЛИ$<.>+<.>A=ВЛАДИМИРОВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Ясько А.Г. 
Диверсифікаційна компонента адаптації харчової промисловості України до вимог СОТ: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.03 / А.Г. Ясько ; НАН України; Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Запропоновано авторську методику визначення рівня диверсифікації харчової промисловості та на її основі проведено ранжування регіонів України за рівнем диверсифікації харчопромислових комплексів. Здійснено комплексну оцінку структурно-динамічних зрушень у розвитку харчової промисловості України. Обгрунтовано систему принципів та напрямів здійснення перспективної диверсифікації галузі, дотримання яких дозволить зробити цей процес цілеспрямованим і сприятиме оптимізації державної політики в галузі забезпечення продовольчої незалежності країни. Одержані результати можуть бути основою оцінки ступеня ефективності розвитку та раціональності структури харчової та переробної промисловості, використовуватися під час розробки програм перспективного розвитку АПК держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.7-43 +
Шифр НБУВ: РА366808

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Яськов Г.М. 
Математична модель та методи розв'язання задачі розміщення прямокутників з урахуванням припустимих відстаней: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Г.М. Яськов ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Для пошуку глобального оптимального розв'язку задачі використано ідею методу гілок і границь. Побудовано дерево розв'язків, яке охоплює усі крайні точки області припустимих розв'язків. Запропоновано метод пошуку локального оптимального розв'язку, який грунтується на методі зведеного градієнта та стратегії набору обмежень. Висвітлено метод переходу з одного локального оптимального розв'язку до іншого у напрямі зменшення функції цілі завдяки збільшенню вимірності простору, в якому розв'язується задача. Для реалізації методів, ефективність яких доведено числовим моделюванням тестових прикладів, розроблено програмне забезпечення. Враховано якість розв'язків (коефіцієнт заповнення прямокутника) та час виконання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В195.1,022 + Ж2-5-05
Шифр НБУВ: РА314710 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Яськів О.І. 
Оптимізація структурно-фазового стану азотованих шарів на титанових сплавах з метою підвищення корозійної тривкості в агресивних середовищах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / О.І. Яськів ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2000. — 17 с. — укp.

Розкрито закономірності зміни фазового складу поверхневих шарів титанових сплавів під час взаємодії з киснеазотвмісним середовищем. Розроблено основні вимоги до структурно-фазового стану нітридних та оксинітридних шарів для забезпечення тривалої працездатності промислових титанових сплавів у середовищах соляної, сірчаної та фосфорної кислот. Розглянуто вплив температурно-часових параметрів азотування на характеристики азотованого шару, дефектність і шорсткість нітридної плівки, її гомогенність за фазовим складом. Визначено роль структурно-фазового стану та параметрів термодифузійних шарів у захисті від корозії титанових сплавів. Запропоновано технологічні схеми формування гомогенних за фазовим складом нітридних шарів за умов, що температури нижчі за температуру поліморфного перетворення титану (750...850 C). Розроблено шляхи формування захисних оксинітридних шарів в азотвмісному середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.160.628 + К663.33-18
Шифр НБУВ: РА308208 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Ясько Л.В. 
Побудова тренувальних занять змагальної спрямованості кваліфікованих спортсменок у фехтуванні на шпагах: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Л.В. Ясько ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2003. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Удосконалено та обгрунтовано принцип побудови тренувальних занять змагальної спрямованості кваліфікованих спортсменок у фехтуванні на шпагах на підставі моделювання особливостей змагальної діяльності. Установлено зміни психофізіологічного стану кваліфікованих спортсменок у різні фази менструального циклу. Визначено взаємозв'язок їх психофізіологічного стану та спеціальної працездатності протягом даного циклу за умов планових тренувальних занять з бойовою практикою. Доповнено та поширено відомості щодо впливу спеціальних навантажень змагальної спрямованості на функціональний стан кваліфікованих спортсменок у фехтуванні на шпагах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.165.815 +
Шифр НБУВ: РА325982

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Ясько В.В. 
Рентгеноанатомічні особливості утворень грудної клітки у здорових міських юнаків і дівчат з різним соматотипом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / В.В. Ясько ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено регіонарні статеві та соматотипологічні особливості рентгеноанатомічних показників утворень грудної клітки та оцінки їх взаємозв'язку з антропометричними та соматотипологічними параметрами. На підставі проведеного комплексу досліджень уперше вивчено статеві та соматотипологічні особливості рентгеноанатомічних показників грудної клітки та ребер у практично здорових міських юнаків і дівчат Подільського регіону України й установлено взаємозв'язки антропометричних і соматотипологічних характеристик з рентгеноанатомічними показниками утворень грудної клітки. З використанням методів покрокового регресійного та дискримінантного аналізу у міських юнаків різної статі побудовано достовірні моделі визначення віку, статі, компонентів і соматотипу за Хіт - Картер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е71*60 в767.2 + Е70*698.133 +
Шифр НБУВ: РА346173

Рубрики:

      
6.

Яськів О. І. 
Розроблення основ технологій формування карбонітридних та карбооксидних термодифузійних покриттів на титанових сплавах: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.02.01 / О. І. Яськів ; НАН України, Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В. Карпенка. — Л., 2010. — 34 с. — укp.

Встановлено нові закономірності формування карбонітридних і карбооксидних шарів регламентованого структурно-фазового стану за багатокомпонентного термодифузійного насичення у вуглець-азот-кисневмісних середовищах. На підставі цього розроблено основи інженерії поверхні титанових сплавів для підвищення зносо- і корозійної тривкості. Систематизовано вплив температурно-кінетичних і газодинамічних параметрів карбонітрування та карбооксидування на склад потрійних сполук і характеристики модифікованих шарів. Встановлено шляхи зниження температури процесів карбонітрування та карбооксидування титанових сплавів нижче поліморфного перетворення. Показано, що зниження температури веде до зменшення вмісту вуглецевої компоненти у складі потрійної сполуки. Обгрунтовано та підтверджено можливість формування карбонітридних і карбооксидних покриттів без контакту з графітовою засипкою (неконтактний спосіб) за температур нижче поліморфного перетворення та показано технологічні переваги неконтактного способу насичення перед контактним. Запропоновано пояснення механізмів формування карбонітридних і карбооксидних покриттів, які відбуваються поетапно, через формування бінарних сполук (нітридів, карбідів) нестехіометричного складу та їх подальшу трансформацію у потрійні сполуки внаслідок взаємодії з активними компонентами (вуглецем, киснем) насичуючого середовища. Обгрунтовано критерії до фазового складу та морфології багатокомпонентних покриттів для забезпечення максимального рівня захисних властивостей у агресивних розчинах неорганічних кислот.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.160.43 + К651.64,351
Шифр НБУВ: РА375544 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Лилик О.Я. 
Становлення та розвиток міжбюджетних відносин в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.Я. Лилик ; Наук.-дослід. фінанс. ін-т при М-ві фінансів України. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Науково обгрунтовано концептуальні засади теорії міжбюджетних відносин та їх організації. Досліджено процес становлення та розвитку міжбюджетних відносин в Україні. Проаналізовано вплив основних чинників на становлення та розвиток міжбюджетних відносин. Виявлено основні етапи та тенденції, визначено основні проблеми розвитку міжбюджетних відносин в Україні та розроблено пропозиції щодо подальшого їх реформування в контексті зарубіжного досвіду організації цих відносин, а також особливостей нинішнього етапу розвитку економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.3
Шифр НБУВ: РА320015 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Яськов Г. М. 
Оптимізаційні задачі розміщення гіперкуль: математичні моделі, методи розв'язання, застосування / Г. М. Яськов. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена моделюванню та розв'язанню оптимізаційних задачрозміщення гіперкуль ( 2D, 3D та nD, n  4) в опуклих контейнерах (HSOA) зурахуванням мінімально допустимих відстаней та зон заборони, межа якихутворена циліндричними, сферичними поверхнями та площинами.Розроблено засоби математичного моделювання умов розміщення гіперкуль вобласті, обмеженій гіперсферичними, гіперциліндричними поверхнями тагіперплощинами, із застосуванням методу Ф -функцій Стояна.Побудовано математичну модель задачі HSOA та розглянуто її основніреалізації згідно з міжнародною типологією задач розкрою та упакування (Cutting&Packing) залежно від вигляду функції цілі (задача Open Dimension Problem абоKnapsack Problem), вимірності та особливостей метричних характеристик гіперкуль(конгруентність, розподіл радіусів, обмеження на значення радіусів), просторовоїформи контейнера (гіперпрямокутник, гіперкуля, гіперциліндр, n-політоп),обмежень на мінімально допустимі відстані та зон заборони.Створено методологію, в якій на основі аналізу вихідних даних таособливостей математичних моделей пропонуються ефективні стратегіїрозв'язання задач HSOA, що містять нові методи побудови допустимих початковихточок, методи пошуку локальних екстремумів та наближень до глобальнихекстремумів.Розроблені методи розв'язання задач HSOA ґрунтуються на методахнелінійного програмування, жадібному алгоритмі, методі гілок та меж,статистичній оптимізації, гомотетичних перетвореннях гіперкуль та контейнера.Ефективність запропонованих математичних моделей та методівпідтверджується порівнянням отриманих результатів з кращими світовимианалогами для різних реалізацій задачі HSOA, опублікованими в міжнароднихжурналах та доступних на сайтах http://hydra.nat.uni-magdeburg.de/packing/cst/cst.html, http://www.packomania.com. Наведено приклади розв'язанняпрактичних задач, які виникають в матеріалознавстві, ядерній енергетиці,порошковій металургії, адитивних технологіях, хімічній промисловості, медицині.Програмне забезпечення, розроблене в дисертаційній роботі, застосовуєтьсяна кафедрі прикладного матеріалознавства та обробки матеріалів Національногоуніверситету "Львівська політехніка". Отримані свідоцтва про реєстраціюавторського права на твір. Побудовані засоби математичного моделювання таметоди розв'язання задач розміщення використовуються в навчальному процесі вХарківському національному університеті радіоелектроніки в курсах"Моделювання геометричних об'єктів" та "Теорія прийняття рішень".Ключові слова: геометричне проектування, задача розміщення, круг, куля,гіперкуля, Ф-функція, математичне моделювання, нелінійна оптимізація, задача зізмінними метричними характеристиками контейнера, задача про рюкзак.^UThe thesis is dedicated to modeling and solving optimization problems of packinghyperspheres ( 2D , 3D and nD, n  4) into convex containers (HSOA) taking intoaccount the minimum allowable distances and prohibition areas, the frontiers of whichare formed by cylindrical, spherical surfaces and planes.Tools of mathematical modeling of the conditions of packing of hyperspheres intoa domain bounded by hyperspherical, hypercylindrical surfaces and hyperplanes makinguse of Stoyan phi-function technique are developed.A mathematical model of the HSOA problem is constructed and its maincharacteristics are studied. Variants of the mathematical model are considered accordingto the international typology of Cutting&Packing problems depending on the type ofobjective function (Open Dimension Problem or Knapsack Problem), dimension and thepeculiarities of the metric characteristics of hyperspheres (congruence, radii distribution,constraints on the radii values), the spatial shape of the container (hyperrectangle,hypersphere, hypercylinder, n-polytope), restrictions on the minimum allowable distancesand prohibition zones.In the methodology, which is created based on the analysis of the source data andthe peculiarities of mathematical models, effective strategies of solving HSOA problemsare proposed. The strategies involve new methods of construction of feasible startingpoints, searching for local extrema and approximations to global extrema.New methods for solving HSOA problems based on nonlinear programmingmethods, the greedy algorithm, the branch and bound algorithm, statistical optimization,42the idea of homothetic transformations of the hyperspheres and the container aredeveloped.The effectiveness of the proposed mathematical models and methods is confirmedby comparing the obtained results with the best world analogues for variousimplementations of the HSOA problem published in international journals and availableat http://hydra.nat.uni-magdeburg.de/packing/cst/cst.html, http://www.packomania.com.Examples of solving practical problems arising in materials science, nuclear powerengineering, powder metallurgy, additive manufacturing, chemical industry, andmedicine are given.The software developed in the thesis is used at the Department of AppliedMaterials Science and Materials Processing of the Lviv Polytechnic National University.Copyright certificates are registered. The constructed mathematical modeling tools andmethods for solving placement problems are used in the education process at the KharkivNational University of Radio Electronics in the "Modeling of geometric objects" and"Decision making theory" courses.Keywords: geometric design, packing problem, circle, sphere, hypersphere, phifunction,mathematical modeling, nonlinear optimization, open dimension problem,knapsack problem.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Ясько С. Г. 
Удосконалення процесів пневмоударного штампування тонколистових деталей рухомими середовищами / С. Г. Ясько. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню важливого науково-технічного завдання забезпечення якісних показників розмірної точності та шорсткості поверхонь тонколистових виробів, які виготовляють із застосуванням процесів пневмоударного штампування (ПУШ) шляхом визначення раціональних конструктивно-технологічних параметрів процесів і модернізації обладнання для зменшення трудомісткості виготовлення виробів, металомісткості оснащення, скорочення часу і витрат на технологічну підготовку в умовах багатономенклатурного виробництва при дискретно-нестабільних програмах випуску виробів. Проаналізовано виробничий досвід і наукові джерела інформації з забезпечення якості виробів, що отримують при розділових і формотворчих операціях тонколистового штампування. Запропоновано нові схеми виконання технологічних операцій та рекомендації з модернізації пневмоударного обладнання і штампувального оснащення. Встановлено основні фактори, що впливають на точність виробів, що отримують при розділових і формотворчих операціях, розроблено їх класифікацію в залежності від характеру і ступеня впливу на процес пневмоударного штампування. За результатами проведених експериментальних досліджень отримано функціональні залежності, що описують вплив конструкторсько-технологічних параметрів процесів і обладнання на характеристики точності деталей, які отримані пневмоударним штампуванням. Розроблені практичні рекомендації з проектування технологічних процесів і оснащення для операцій ПУШ пробивання-вирубування та витягування, які впроваджені у виробництво на двох підприємствах машинобудівної галузі.^UThe thesis is devoted to the solution of an important scientific and technical problem of providing quality indicators for sheet products manufactured using pneumatic impact stamping (PIS) processes, namely dimensional accuracy and roughness. Simultaneously with this task, the tasks of reducing the complexity of manufacturing products and metal consumption of equipment, reducing the time and resources spent on the technological preparation of production are being solved. The solution to these problems is ensured by determining the rational design and technological parameters of the processes, as well as the modernization of equipment for use in multi-nomenclature production with discrete-unstable product release programs. The production experience and scientific sources of information on ensuring the quality of products obtained during the separation and forming operations of sheet-stamping are analyzed. New schemes of technological operations and recommendations for the modernization of pneumatic impact equipment and stamping equipment are proposed. The main factors affecting the accuracy of products obtained during separation and shaping operations are established, their classification is developed depending on the nature and degree of influence on the process of pneumatic impact stamping. As a result of the analytical processing of the experimental studies, functional dependencies are obtained that describe the influence of the structural and technological parameters of processes and equipment on the accuracy characteristics of parts obtained by pneumatic impact stamping. The developed practical recommendations for the design of technological processes and tooling for PIS punching, cutting and drawing operations have been introduced into production at two enterprises of the machine-building industry.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Яськів А. В. 
Математичне моделювання високочастотних магнітних ключів для джерел вторинного електроживлення / А. В. Яськів. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі розв'язано актуальну наукову задачу розробки математичної моделі високочастотних магнітних ключів та її інтеграції в обчислювальне середовище для автоматизації проектування джерел вторинного електроживлення.Обґрунтовано для моделі вихідної характеристики МК представлення лекальним методом фрагментами синусоїдальних функцій, що суттєво знизило її обчислювальну складність та лягло в основу комп'ютерної моделі високочастотних МК. Запропоновано та обґрунтовано реалізацію моделі МК з допомогою цифрових технологій, а саме – її представлення у вигляді цифрового мікроконтролера. Обґрунтовано принцип масштабування моделі та вибір параметрів АЦП вхідної та ЦАП вихідної напруг МК, що забезпечило інтеграцію моделі МК у обчислювальні середовища для САПР радіоелектронних кіл. Така інтеграція забезпечує скорочення часу проектування ДВЕЖ за рахунок автоматизації процесу вибору параметрів високочастотних МК.^UIn current thesis a topical scientific task of high-frequency magamp switches mathematical model development and its integration into computer-aided design (CAD) programmes for magamp power converters design automation is solved. Such power converters are widely used in biomedical, space, lighting engineering, computer and IT technologies, transport systems, cellular network stations, office equipment, etc. Power supplies design automation is provided with computer aided design (CAD) programmes for electric circuits.In the dissertation the author proposes and reasons a representation of the high-frequency magamp switch model as a component with an output characteristic in a shape of a hysteresis loop. For the first time it is proposed and reasoned to represent the model of magamp switch output characteristic with the decomposition of magamp switch output current and voltage signals into trigonometric Fourier series. It allowed representing the hysteresis of magamp switch output current and voltage with the sum of sinusoids of different frequencies and amplitudes. An approach to modeling magamp switch output characteristic with fragments of sine functions (curve fitting method) was proposed and investigated for a sine function of one given frequency. It significantly decreased model's computational complexity. A computer model of high-frequency magamp switch output characteristic was developed based on its mathematical model. There was reasoned the use of a digital sine generator, that consists of discreet digital components, as the prototype of its structure, that provided the integration of the mathematical model into CAD computational environments. In contrast to the existing models, whose realization requires a large number of high-quality data, its input parameters, in particular saturation magnetic inductance Bs and coercive force Hc, are defined for every magamp switch core type and are available in datasheets. Based on the proposed magamp switch output characteristic computer model, a new magamp switch computer model was built. Its realization based on a digital microcontroller, with the further integration into CAD programme computational environment, was suggested and reasoned. Since magamp power converters are analogue devices, and the developed magamp switch computer model is realized with digital technologies, there was a need for magamp switch input voltage analogue-to-digital conversion (ADC), and its output voltage digital-to-analogue conversion (DAC). The principle of model's scaling, and the choice of input voltage ADC and output voltage DAC parameters was reasoned. It allowed magamp switch model integration into computational environments for CAD programmes for electric circuits. Design automation of power converters based on magamp switches was provided, hence the time required for their design was decreased.The environment for computer modeling of devices based on magamp switches was further developed, compared to its former version, gaining an integrated realization of the magamp switch computer model. An experimental magamp switch B-H characteristic was obtained to verify the developed magamp switch model. For this purpose, an experimental electric circuit with high-frequency magamp switch was built and investigated. Absolute error ε and mean-square deviation σ between modeled data and experimental results were calculated.Automation of magamp power converters design enhances development of new topologies. Within the framework of this research there were developed a power inverter, controlled power supply with ac output, and pulse dc voltage stabilizer, where the magamp switch operates along full hysteresis loop. There was developed dc voltage stabilizer, where magamp switch operates along partial hysteresis loop. This topology was implemented in State Scientific Technical Enterprise TEKHAS-K.The representation of high-frequency magamp switch output characteristic's mathematical model with fragments of sine functions (curve fitting method), and its computer realization with digital technologies provided the integration of magamp switch computer model into the computational environment of CAD programmes for electric circuits. This provided the automation of magamp power converters design that decreased its time, computational complexity, allowed the choice of magamp switch parameters without its necessary manual testing, enhanced development of new power converters topologies and series production of multichannel power supplies and power converters with high load current, and it is a topical and important practically useful result of the dissertation research.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Яськів В. І. 
Високоефективні напівпровідникові перетворювачі електроенергії на основі високочастотних магнітних підсилювачів / В. І. Яськів. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню науково-прикладної проблеми вдосконалення методів та засобів перетворення параметрів електроенергії в напівпровідникових перетворювачах на основі високочастотних магнітних підсилювачів.Запропоновано методи для вирішення актуальної задачі створення загальної концепції побудови високоефективних компактних високочастотних НПЕ в широкому діапазоні вихідних потужностей (десятки Вт – одиниці кВт) та забезпечення високого рівня їх уніфікації задля мінімізації матеріальних, фінансових та інтелектуальних затрат на етапі як розробки перетворювачів, так і їх виробництва.Розроблено інтервальну макромодель енергетичної характеристики високочастотного магнітного підсилювача у вигляді функції від вихідних параметрів перетворювачів електроенергії, яку покладено в основу методу оптимізації масо-габаритних та цінових характеристик осердь магнітних підсилювачів в широкому діапазоні вихідних потужностей з метою створення технології проектування уніфікованого ряду НПЕ з оптимальними масо-габаритними характеристиками осердь ВМП.З метою побудови НПЕ з високим рівнем струму навантаження запропоновано та досліджено методи організації паралельної роботи як імпульсних стабілізаторів постійної напруги на високочастотних магнітних підсилювачах, так і високочастотних нерегульованих транзисторних інверторів, які забезпечують рівномірний розподіл струму навантаження між окремими стабілізаторами та високу стабільність синхронної та синфазної комутації високочастотних інверторів.Запропоновано новий метод побудови керованих перетворювачів на основі ВМП з виходом на змінному струмі із широким діапазоном регулювання частоти вихідної напруги, який забезпечує низький рівень електромагнітних завад та високий рівень динамічних характеристик.Запропоновано та досліджено методи побудови ІСПН на ВМП з синхронним випрямленням, в яких керування польовими транзисторами випрямляча здійснюється безпосередньо у функції напруг високочастотного силового трансформатора інвертора, а керування польовим транзистором у вихідному фільтрі у функції уже наявних в НПЕ напруг дроселів насичення ВМП без введення будь-яких додаткових елементів чи схем керування ними. Результати проведених експериментальних досліджень електромагнітної сумісності НПЕ на ВМП засвідчили низький рівень їх електромагнітних завад випромінювання. Задля покращення електромагнітної сумісності запропоновано та досліджено використання в цих перетворювачах коректорів коефіцієнта потужності, що реалізовують принцип ОСС (One Cycle Control).Проведено дослідження в частотній області НПЕ на ВМП при замкнутому зворотному зв'язку з використанням пакета прикладних програм PSPICE.Результати роботи використано при проектуванні керованого трьохканального імпульсного джерело живлення електричних гальм системи електроприводу антени великого діаметра (ДНТП «ТЕХАС-К», м. Тернопіль), імпульсного джерела живлення автомобільного радіосканера (ТОВ НВФ «Інтеграл», м. Тернопіль), джерела живлення радіопередавальних та приймальних пристроїв систем дистанційного керування енергооб'єктами та обліку електроенергії (ТОВ ТКБР «Стріла», м. Тернопіль).^UThe dissertation is devoted to a solution of an actual scientific and applied problem of improvement of methods and means of electric power conversion parameters in semiconductor converters on the basis of high-frequency magnetic amplifiers.Methods for solving the topical problem of creating a general concept for high-efficiency compact high-frequency power converters design with a wide range of output powers (tens of W - kW), and ensuring a high level of their unification to minimize material, financial and intellectual costs at the stages of power converters development and production were proposed.There was developed an interval macromodel of energy characteristic of high-frequency magnetic amplifier as a function of power converters' output parameters. It is the basis of the method for optimizing mass and dimensions, and price of MagAmp cores in a wide range of output power to create the design technology for unified series of power converters with optimal MagAmp core weight and dimensions characteristics.In order to design power converters with a high level of load current, the methods of parallel operation organization for both pulse DC voltage regulators on high-frequency magnetic amplifiers, and high-frequency unregulated transistor inverters are proposed and investigated. Uniformity of the load current distribution between the individual stabilizers is ensured by a single feedback on the output voltage and does not depend on the technological variance of the MagAmp cores' parameters. The high stability of synchronous and in-phase switching of high-frequency inverters is determined by the only independent level of the remagnetisation rate limit of MagAmp core with rectangular hysteresis loop in the inverters positive feedback loops by output voltages. Both methods are implemented without the introduction of any additional feedback loops, provided that there are no specialized control circuits and additional power supply for them, at minimal use of discrete elements for the entire system. The result is achieved by coherence and interaction of electromagnetic processes in semiconductor and magnetic elements.A new method for design of controlled power converters based on high-frequency MagAmps with AC output with a wide range of output voltage frequency regulation is proposed. It provides a low level of electromagnetic interference and a high level of dynamic characteristics.A method for design of power converters based on high-frequency MagAmps with synchronous rectification is proposed and investigated. It allows control of field-effect transistors of the rectifier directly as a function of the voltages of the inverter's high-frequency power transformer, and excludes the flow of short circuit currents in the rectifier without introducing any additional elements or control circuits for them. To achieve a higher efficiency of the power converters, it is proposed to control the MOSFET, which is used instead of the diode in the output filter of the power converter, in the function of the already existing MagAmp voltages. Moreover, this method of output filter realization does not require any additional elements or control circuits. The carried out experimental study of the proposed methods confirms their effectiveness and ensuring high efficiency of the power converters in a 100% range of load current variation.The results of experimental studies of the electromagnetic compatibility of power converters based on high-frequency MagAmps showed a low level of their electromagnetic interference. To improve the electromagnetic compatibility, the use of power factor correctors based on the principle of OCC (One Cycle Control), has been proposed and investigated.A mathematical model of Magamp power converter was derived. It was investigated in a frequency domain for a closed feedback loop using PSPICE software package.The results were used in the design of a controlled three-channel switching power supply for electric brakes of the electric drive system of large diameter antenna (State Scientific Production Firm TEXAS-K, Ternopil,) switching power supply of car radio scanner (Scientific Production Firm Integral, Ternopil,) power supply radio transmitting and receiving devices of systems for remote control of power objects and the accounting of electric power (Ternopil Design Office Strila, Ternopil.)


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського