Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (61)Книжкові видання та компакт-диски (39)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=ЯЦКЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Яцкевич О.О. 
Концепт "воля" в українській мовній картині світу: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.О. Яцкевич ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено мовні засоби вираження концепту "Воля" в український мовній картині світу. Проведено комплексний аналіз імені концепту в парадигматичному, синтагматичному й епідигматичному аспектах, виявлено структурно-семантичні особливості й образно-асоціативний потенціал імені в текстах художньої літератури XVIII - XXI ст., фольклору та в мовленні сучасних носіїв. Представлено смислову структуру концепту "Воля" у вигляді концептуальної моделі. Виявлено метафоричні та метонімічні моделі як способи концептуалізації абстрактної сутності етносвідомістю. Удосконалено методику аналізу концепту з абстрактним іменем, враховуючи особливості семантики абстрактного імені, характер впливу внутрішньо- й позамовних чинників на її формування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-31 +
Шифр НБУВ: РА367355

Рубрики:

      
2.

Яцкевич А.Я. 
Кульшово-поперековий синдром у хворих похилого віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / А.Я. Яцкевич ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження поєднаної патології тазостегнового суглоба та поперекового відділу хребта у хворих похилого віку. Проаналізовано результати обстеження та лікування 110-ти хворих похилого віку з тазостегновино-поперековим синдромом (ТСПС). У даної категорії пацієнтів вперше визначено два типи перебігу ТСПС, які відрізняються активністю процесу та певною динамікою клінічних, рентгенологічних і лабораторно-інструментальних показників. Виділено дві клінічні форми ТСПС: повільно-прогресуючу та агресивно-прогресуючу. Встановлено вікові особливості перебігу ТСПС у пацієнтів похилого віку, якими є обов'язкове структурне ураження усіх компонентів статокінематичного ланцюга стегно-таз-хребет. У всіх пацієнтів виявлено явища остеодефіциту різної вираженості та безпосередню залежність перебігу ТСПС від його тяжкості. Удосконалено комплексну консервативну терапію, запропоновано схему послідовного лікування хворих на стаціонарному й амбулаторному етапах. Удосконалено та вперше апробовано нові засоби лікування: лазерорефлексотерапію, комплексну блокаду попереково-крижового відділу хребта, схеми застосування препаратів "Структум" та "L-лізин-есцинат", адаптовано методи мануальної терапії та ЛФК. Розроблено альтернативну стосовно нестероїдних протизапальних засобів методику боротьби з болем. Запропоновано новий підхід до лікування хворих похилого віку з ТСПС, що передбачає проведення обгрунтованої симптоматичної, патогенетичної та функціональної рухової терапії з урахуванням соматичного стану хворих, супутньої вісцеральної патології, наявності системного остеопорозу, активності перебігу ТСПС та джерела больової імпульсації. Створено систему діагностики та методику консервативного лікування ТСПС у осіб похилого віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.1-92 + Р458.25-92 +
Шифр НБУВ: РА350098

Рубрики:

      
3.

Яцкевич І.В. 
Організаційно-економічні форми взаємодії малого і великого підприємства в телекомунікаційній сфері: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.В. Яцкевич ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні засади щодо організаційно-економічних форм взаємодії малого та великого підприємства. Розроблено рекомендації, що стосуються створення малого підприємства у телекомунікаційній сфері, а також оцінювання ефективності його діяльності. Досліджено економічну характеристику суб'єктів малого підприємництва та їх інтеграційні можливості за сучасних умов шляхом використання певних організаційно-економічних форм, а саме: франчайзингу, венчура, аутсорсінгу, субконтракту. Визначено, що одним з перспективних напрямів створення та функціонування малого підприємства є телекомунікаційна сфера. Наведено визначення малого підприємства у телекомунікаційній сфері. Обгрунтовано критерії класифікації, види послуг, що надаються, оптимальну кількість працівників, що дозволяє забезпечити наукове обгрунтування вибору діяльності підприємницького суб'єкта. Виконано системний розгляд основних проблем, виявлених у процесі діяльності малих підприємств у даній сфері. Розглянуто вплив малого підприємства у телекомунікаційній сфері на розвиток галузі та регіону. Установлено, що ефективним розвитком підприємств є взаємодія з великими підприємствами на базі аутсорсінгової та венчурної організаційно-економічної форми. Запропоновано організаційні підходи до створення, розвитку й оцінювання ефективності діяльності суб'єктів малого підприємництва у телекомунікаційній сфері у сільській місцевості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)386.1 + У9(4УКР)291.9 +
Шифр НБУВ: РА355626

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського