Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (120)Книжкові видання та компакт-диски (95)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=ЯШИН$<.>+<.>A=ВАЛЕНТИН$<.>+<.>A=ВАСИЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Яшина Л.І. 
Міфопоетика епіки В.Дрозда: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Л.І. Яшина ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1999. — 19 с. — укp.

У дисертації обгрунтовується доцільність розгляду міфопоетики прози В.Дрозда як чинника художньої індивідуальності письменника. На матеріалі аналізу його творів 70-90-х рр. визначені естетичні і функціональні особливості міфологічних і фольклорних рецепцій, оригінальне використання яких дозволяє художньо виразити авторські концепції особистості і світу. Осмислюється своєрідність інтерпретації таких міфологічних мотивів, як пошуки щастя, "землі обітованої" ("Ирій", "Листя землі"), лаконтронії ("Вовкулака", "Злий дух. Із житієм"), теми роду, опозицій Добро-Зло, Життя-Смерть, образів-міфологем Землі, Дерева, Матері тощо. Звернено увагу на їх підпорядкованість завданню автора осмислити актуальні проблеми сучасності (екзистенційного стану особистості, руйнування її духовного світу), зокрема, у відповідності до власного світобачення і світовідчуття. Прочитання творів В. Дрозда в міфологічному аспекті відкриває перспективи для поглибленого розуміння художніх досягнень письменника, що є важливим етапом для створення грунтовного дослідження української прози 60-90-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Дрозд 534

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Яшина О.С. 
Моделювання динаміки фінансування проектів та програм створення нової техніки на основі детермінованого та імовірнісного подання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / О.С. Яшина ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Виконано системний аналіз впливу ресурсного та фінансового забезпечення на хід робіт проекту. Розроблено модель динамічної взаємодії фінансових його потоків. Запропоновано метод прогнозування ходу виконання науково-технічних проектів і програм за умов заданої динаміки фінансування. Розглянуто вплив ресурсів різних видів на тривалість робіт і розроблено модель зв'язку між часовими та вартісними параметрами робіт. Наведено низку моделей оцінки впливу на проект окремих критеріїв, що виникають через неузгодженість плану робіт з його фінансовим забезпеченням. Створено об'єктну модель процесу фінансування та розроблено архітектуру та програмне забезпечення комп'ютерної інформаційно-моделювальної системи аналізу динаміки фінансування проекту. За допомогою розробленої комп'ютерної системи здійснено аналіз проекту створення дистанційно-пілотованого літального апарата та програми навчання в частині ВПС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У0(4УКР)0-55-93в611 +
Шифр НБУВ: РА325060

Географічні рубрики:

      
3.

Яшина О.Г. 
Профілактика ускладнень перименопаузального періоду у жінок з метаболічними порушеннями: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.Г. Яшина ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького, НДІ мед. пробл. сім'ї. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему пошуку нового метода корекції перименопаузальних порушень у жінок з метаболічними розладами, що запобігає розвитку тяжких клімактеричних і метаболічних ускладнень у постменопаузі. Встановлено, що поширеність метаболічних порушень у пацієнток з клімактеричним синдромом (КС) становить 33,1 %. У 37,6 % жінок з метаболічними розладами має місце тяжка форма КС за даними модифікованого менопаузального індексу. Ефективність традиційної терапії клімактеричних порушень у них удвічі нижче, ніж у жінок без метаболічних розладів. У жінок з КС і метаблічними ознаками має місце підвищення рівня тестостерону в крові на 60,1 %, тригліцеридів - на 38,7 %, холестерону крові - на 16,5 % і ліпопротеїдів низької щільності - на 16,9 % у порівнянні з жінками без метаболічних розладів. У 32,2 % пацієнток з комбінацією клімактеричних і метаболічних порушень має місце збільшення рівня тестостерону, у третини - вірогідне зниження індивідуальних рівнів ліпопротеїдів високої щільності нижче 1,1 ммоль/л, а у половини - збільшення рівнів тригліцеридів вище 1,7 ммоль/л у порівнянні з жінками без метаболічних порушень у перименопаузі. Виявлено, що у 50 % пацієнток з клімактеричними та метаболічними розладами рівень тиреотропного гормону підвищений у порівнянні з жінками без метаболічних порушень, що свідчить про наявність субклінічного гіпотериозу. Відзначено, що використання нового методу індивідуалізованої корекції перименопаузальних порушень на підставі виявлення змін у ліпідному спектрі крові дозволяє знизити клімактеричні та метаболічні ускладнення у пацієнток у постменопаузі. Застосування замісної гормональної терапії з метаболічно активним прогестероном у жінок з клімактеричними та метаболічними порушеннями дозволило полегшити стан клімаксу на 53,6 % у перименопаузі та 57,8 % - у постменопаузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.59-5 + Р415.2-5 +
Шифр НБУВ: РА363960

Рубрики:

      
4.

Валентинов В.Л. 
Соціально-економічні передумови розвитку сільськогосподарської кооперації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.Л. Валентинов ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Висвітлено основні методологічні напрямки системного дослідження сільськогосподарської кооперації. Виявлено закономірності розвитку кооперації товаровиробників у практичному та теоретичному аспектах. Уточнено обгрунтування специфічної функціональної ролі кооперації у системі аграрних перетворень і аграрної політики. Визначено особливості дії соціальних факторів кооперації. Встановлено механізм впливу кооперації сільськогосподарських товаровиробників на підвищення їх конкурентоспроможності. Уточнено категоріальну структуру концепції кооперативного підприємства. Розроблено комплекс напрямків активізації сільськогосподарської кооперації: методологічні підходи до освітньої роботи, удосконалення фінансового механізму (обгрунтування оптимальної структури власних коштів, оптимальної стратегії повернення паїв), дії соціальних факторів та урахування зарубіжного досвіду в напрямку застосування процедур повернення паїв і пропорційного голосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.88
Шифр НБУВ: РА311826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського