Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (210)Книжкові видання та компакт-диски (172)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>A=ЯЩУК$<.>+<.>A=НИНА$<.>+<.>A=ИВАНОВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Ящук Л.В. 
Антропонімія Житомирщини XVI - XVII ст.: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Л.В. Ящук ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано антропонімійні (одно-, дво-, три- та чотиричленні) й антропонімійно-апелятивні іменування для ідентифікації осіб чоловічої статі Житомирщини XVI - XVII ст. Виділено продуктивні та непродуктивні антропонімні моделі, формули ідентифікації нижчих і вищих верств населення. Визначено склад чоловічого антропонімікону, а саме: християнські імена, їх фонетичні та словотвірні (повні, усічені, усічено-суфіксальні та суфіксальні) варіанти, слов'янські автохтонні (композитні, відкомпозитні) імена. Проведено кількісні підрахунки іменника. Виділено найуживаніші, поширені, маловживані та рідкісні імена. Установлено онімну й апелятивну лексику, відображену в основах прізвищевих назв. Виконано порівняння різних класів онімів і апелятивів під час створення прізвищевих назв представників соціальних низів і верхів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-316.2 +
Шифр НБУВ: РА356274

      
2.

Ящук Ж.М. 
Екзистенційність як художньо-естетичний метод в українській літературі ХХ століття: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.08 / Ж.М. Ящук ; Київ. ун-т ім.Т.Шевченка. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню екзистенційної естетики у творах українських авторів ХХ ст. (Є.Плужника, В.Стуса, І.Калинця) на рівні репрезентації її як художньо-естетичного методу. Аналізуючи теоретико-методологічні засади концепції екзистенціалізму та історико-соціальні передумови виникнення екзистенціалістської філософічності в культурологічному процесі України наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст., автор доводить об'єктивний характер існування екзистенційності як художньо-естетичного методу. Розкриваючи специфіку методології опрацювання художнього тексту, автор доводить правомірність використання обраної методологічної бази дослідження. Виявлення типізованих засобів і прийомів створення екзистенційної поетики текстів надають змогу визначити специфіку екзистенційної естетики як художньо-естетичного методу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-328.88

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Ящук Д.В. 
Економіко-математичні методи та моделі діагностики банкрутства українських підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / Д.В. Ящук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми кризового стану, неплатоспроможності та банкрутства українських підприємств та причини їх виникнення. Вивчено світовий та вітчизняний досвід розробки методів та моделей, які дозволяють проводити діагностику фінансової кризи на підприємствах та оцінювати ймовірність їх банкрутства. Визначено переваги та недоліки існуючих методів та моделей у контексті придатності їх для застосування на практиці. Проведено експериментальне тестування ряду проаналізованих методів та моделей на вибірці за українськими промисловими підприємствами з метою оцінити їх придатність щодо діагностики фінансової кризи та банкрутства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-932.1 в611
Шифр НБУВ: РА373319 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Ящук Т.С. 
Молочна продуктивність і якісний склад молока корів при застосуванні рекомбінантного соматотропіну: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / Т.С. Ящук ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено молочну продуктивність корів чорно-рябої породи, якісного складу молока, здоров'я тварин і новонародженого молодняка у разі застосування біосинтетичного соматотропіну великої рогатої худоби (БСТ). Проаналізовано вплив БСТ на ріст і розвиток нетелів у період 5 - 8 міс. тільності, а також молочну продуктивність, стан здоров'я та приплід первісток за перші 100 днів лактації. Встановлено, що введення БСТ великої рогатої худоби у дозі 500 мг/гол./14 днів коровам III-ї лактації та старше підвищує молочну продуктивність, а також сприяє зростанню вмісту жиру і білка; знижує концентрацію лактози у молоці, забезпечує вищий приріст живої маси, кращий ріст і розвиток, формування залозистої тканини вим'я у нетелів; не виявляє негативного впливу на здоров'я тварин, за умов продуктивності корів 12 - 15 кг/добу й оптимального рівня годівлі. У телят від первісток, яким на 5 - 8 міс. тільності вводили БСТ, на першому місяці життя відмічено зменшення середньодобових приростів і вмісту лейкоцитів, а також зниження концентрації gamma-глобулінів у крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-64,022 + П60-64,022
Шифр НБУВ: РА310115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Ящук С.М. 
Організація проектно-технологічної діяльності учнів основної школи на уроках трудового навчання: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / С.М. Ящук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Розроблено структурно-функціональну модель і визначено зміст, структуру й етапи проектно-технологічної діяльності учнів V - IX класів у процесі вивчення технічних видів праці. Запропоновано методику організації навчально-трудової діяльності учнів, що грунтується на виконанні особистісно значущих об'єктів проектування з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей школярів. Визначено педагогічні умови ефективного застосування моделі проектно-технологічної діяльності з метою розвитку творчої активності учнів V - IX класів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.266 +
Шифр НБУВ: РА334407

Рубрики:

      
6.

Ящукевич М.Є. 
Особливості формування фетоплацентарної недостатності у вагітних з пієлонефритом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / М.Є. Ящукевич ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Встановлено взаємозв'язок між ехографічними, доплерометричними та ендокринологічними показниками у жінок з пієлонефритом різної етіології, які мешкають у різних екологічних умовах. Це дозволило розширити існуючі дані про патогенез фетоплацентарної недостатності і науково обгрунтувати необхідність використання комплексу діагностичних та лікувально-профілактичних заходів з урахуванням етіології пієлонефриту та екологічних умов в зоні проживання. Запропоновано оптимальний варіант корекції фетоплацентарної недостатності у вагітних з пієлонефритом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.696.540.112-3

Рубрики:

      
7.

Ящук Л.Б. 
Спінові ефекти в молекулах кисню, озону та міжмолекулярних комплексах за участю кисню: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Л.Б. Ящук ; НАН України. Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського. — К., 2008. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г511.21,0 +
Шифр НБУВ: РА358608

Рубрики:

      
8.

Ящук І. П. 
Теорія та практика виховання студентської молоді вищих педагогічних навчальних закладів України (1920 - 1991 рр.): автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.01 / І. П. Ящук ; ДЗ "Луган. нац. ун-т ім. Т. Шевченка". — Луганськ, 2011. — 44 с. — укp.

Досліджено становлення та розвиток системи виховання студентської молоді педагогічних ВНЗ, розроблено концептуальні засади, визначено методологію розкриття наукової проблеми розвитку теорії та практики виховання студентської молоді педагогічних ВНЗ України XX ст. Висвітлено сучасні теоретичні засади виховання особистості студентів педагогічних ВНЗ. Запропоновано, науково обгрунтовано періодизацію розвитку виховного процесу педагогічних ВНЗ України, визначено чинники, що зумовлювали особливості виховання майбутніх вчителів у різні періоди. Визначено характерні тенденції виховання студентів педагогічних ВНЗ України впродовж кожного періоду. Розкрито зміст, форми виховання зі студентами вищих педагогічних закладів України даного періоду, окреслено можливості використання досвіду виховної роботи зі студентською молоддю в діяльності сучасних педагогічних ВНЗ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.3 г(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА382335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Ящук Н.О. 
Технологічні властивості зерна і борошна озимого жита залежно від режимів та термінов зберігання: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.15 / Н.О. Ящук ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено оптимальні режими та терміни зберігання продукції озимого жита залежно від її цільового призначення. Досліджено можливість зберігання та використання в хлібопеченні зерна жита з підвищеним вмістом пророслих зерен. Встановлено оптимальний термін зберігання зерна з вмістом пророслих зерен 15 % і одержаного з нього борошна - шість місяців. Проведено комплексні дослідження з одночасним вивченням змін якості зерна та борошна озимого жита сортів вітчизняної селекції в процесі зберігання за різних режимів. Висвітлено доцільність і ефективність використання хлібопекарських поліпшувачів у процесі зберігання зерна та борошна озимого жита та виявлено найкращі поліпшувачі для певної його якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л821.1-106.7 + Л822.1-106.7 +
Шифр НБУВ: РА368716

Рубрики:

      
10.

Ящук І.П. 
Формування життєвої компетентності особистості старшокласників загальноосвітних шкіл України: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / І.П. Ящук ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему формування життєвої компетентності особистості старшокласників загальноосвітних шкіл України. З'ясовано сутність і зміст понять "життєва компетентність", "життєтворчість", "соціальний розвиток" на підставі вивчення праць відомих вітчизняних і зурубіжних вчених. Розглянуто умови формування та розроблено й обгрунтовано схему постадійного становлення життєвої компетентності особистості старшокласників через адаптацію, індивідуалізацію та інтеграцію, які визначено процесами активного включення особистості в систему соціальних зв'язків і відносин. Виділено педагогічні функції формування життєвої компетентності особистості (інформаційну, адаптаційну, діяльнісну), які, в основному, збігаються з пріоритетними завданнями загальноосвітньої школи. Побудовано цілісну систему формування життєвої компетентності особистості старшокласників у загальноосвітній школі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.350.0
Шифр НБУВ: РА316001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Ящук В. С. 
Алгебраїчні структури, пов'язані з решітками / В. С. Ящук. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацiйна робота присвячена вивченню деяких властивостейрешiткових груп та решiткових кiлець, та зв'язкiв з вiдповiдними фазiструктурами; а також дослiдженню структури рiзних типiв алгебр Лейбнiца.У першiй частинi роботи розглянуто новi алгебраїчнi структури –решiтковi групи i решiтковi кiльця. Витоки їх виникнення знаходяться втеорiї L-фазi груп i L-фазi кiлець. Але якщо визначення L-фазi структурне є алгебраїчне (воно скорiше є функцiональне), то решiтковi групи йрешiтковi кiльця – це вже суто алгебраїчнi структури. Досить важливоючастиною роботи було встановлення зв'язкiв мiж L-фазi групами таL-фазi кiльцями з решiтковими групами та решiтковими кiльцями. Упроцесi з'ясування таких зв'язкiв одержано досить виразну загальну картинубудови решiткових груп i решiткових кiлець. Розглядуванi кiльця булиасоцiативними. Тому природно виникло питання про розгляд аналогiчнихрешiткових структур для неасоцiативних кiлець. Одним iз важливих типiвтаких кiлець є кiльця Лейбнiца та їх частинний випадок – алгебри Лейбнiца.Але на вiдмiну вiд теорiї асоцiативних кiлець та асоцiативних алгебр –теорiя кiлець Лейбнiца та алгебр Лейбнiца не дуже розвинена. Тому першнiж переходити до побудови решiткових структур над кiльцями Лейбнiцапотрiбно з'ясувати важливi питання про структуру кiлець Лейбнiца та алгебрЛейбнiца. Цим питанням присвячено другу частину дисертацiйної роботи.^UThe dissertation is a study of some properties of lattice groups and latticerings, and their relations to the corresponding fuzzy structures; as well as thestudy of the structure of various types of Leibniz algebras.In the first section of the dissertation considered new algebraic structures –lattice groups and lattice rings. The origins of their appearance are lie in theL-fuzzy groups theory and in the L-fuzzy rings theory. But if the definition ofL-fuzzy structures is not algebraic (rather it is functional), then lattice groups andlattice rings are already purely algebraic structures. A fairly important part of thework was to establish ties between L-fuzzy groups and L-fuzzy rings with latticegroups and lattice rings. In the process of elucidating such connections, a clearoverall picture of the structure of lattice groups and lattice rings was obtained.Only associative rings were considered. Therefore, the question of consideringsimilar lattice structures for non-associative rings naturally arose. One of theimportant types of such rings is Leibniz rings and their partial case – Leibnizalgebras. But unlike the theory of associative rings and associative algebras – thetheory of Leibniz rings and Leibniz algebras is not well developed. Therefore,before proceeding to the construction of lattice structures over Leibniz rings,it is necessary to answer important questions about the structure of Leibnizrings and Leibniz algebras. These questions are covered in the second part of thedissertation


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Навозенко О. М. 
Фотофізичні властивості та розробка композитів на основі ціанінових барвників для малоенергозатратних джерел світла / О. М. Навозенко. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розробці та дослідженню фізичних властивостей нових світловипромінюючих композитних матеріалів на основі ціанінових барвників. Виконано комп'ютерне моделювання просторової структури молекул Alq3 і домішок барвників. Створено нові борвмісні молекули з високим квантовим виходом для термічного вакуумного нанесення. На основі даних молекул як домішок зроблено композитні високоефективні флюоресцентні тонкі плівки.Вперше досліджено спектри поглинання, флюоресценції, збудження флюоресценції нових композитних плівок та здійснено ідентифікацію їх центрів поглинання та випромінювання. Встановлено та аналітично описано явище перенесення енергії електронного збудження в композитних плівках. Найбільш ефективне перенесення збудження від матричних до домішкових молекул відбувається при концентраціях домішок в матриці ~ 1-2 %. Отримані довжини середнього пробігу синглетних екситонів в матриці Alq3 складають 130-200 Å.За рахунок зміни хімічної будови кінцевих груп і σ-містка досліджуваних ціанінових борвмісних барвників отримано спектри випромінювання домішкових сполук 1415, 2983, 2414, 3022, які з матрицею Alq3 перекривають увесь видимий діапазон випромінювання Сонця.^UThe PhD thesis is devoted of studying of the physical properties of new light-emitting composite materials based on cyanine dyes. Computer simulation of the spatial structure and low-lying excited states of cyanine dyes and matrix molecules was performed. By modifying the chemical structure of styryl dyes and their neutral bases, the possibility of varying the absorption region in almost the entire visible range of radiation is realized. It is shown that the dipole moments in these compounds differ significantly in modulus and direction. It has been found that the cyclization of both terminal groups of symmetrical cyanine dye by BF2 bridge makes the total charge of molecule neutral but practically does not change the bond lengths in the π-electron system, and the neutral molecule, in turn, can be thermally deposited in vacuum. Also, the cyclization of cyanine molecules by the BF2 (BF2O) bridge gives rigidity of the molecular framework and thus leads to an increase in quantum yield. Series of new boron-containing molecules with a high quantum yield have been fabricated for thermal vacuum deposition. Based on these borcontaining molecules as impurities, composite high-performance fluorescent thin films are made by the thermal vacuum deposition. It is shown that it is possible to select such modes of film deposition in which the decomposition of the starting material does not occur. There are no spectral manifestations of destructive fragments in the studied films.For the first time the absorption and fluorescence spectra of new composite films were studied and their absorption and emission centers were identified. It was shown that at concentrations of boron-containing impurities in the Alq3 matrix of more than a few percent, the radiation intensity is significantly reduced due to the formation of aggregates. Analysis of the absorption, transmission and fluorescence spectra of composite films and computer simulation results of mutual spatial arrangement between dyes molecules indicates the presence of H-aggregates.The phenomenon of electronic excitation energy transfer in composite films is established and analytically described. The main evidence of the presence of electron excitation energy transfer is the fact that during excitation into the absorption region of the matrix molecules, the emitted depolarized radiation occurs in the fluorescence region of impurities. In this case, insignificant radiation is recorded in the spectrum region of the matrix with attenuation times less than the attenuation times in the spectrum region of impurities. The processes of electron excitation transfer in the Alq3 matrix were analytically described within the framework of the Faydish diffusion model of exciton motion. The most efficient transfer of excitation from matrix molecules to impurity molecules occurs at impurity concentrations of ~ 1-2%. The obtained lengths of the average run of singlet excitons in the films "Alq3-impurity" are 130-200 Å, the diffusion coefficient of excitons D is 3.3*10-4 cm2/s.Due to the change in the chemical structure of the investigated boron-containing dyes, such a total radiation spectrum of impurity compounds 1415, 2983, 2414, 3022 was obtained that with the Alq3 matrix it covers almost the entire visible range.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Гринь Д. В. 
Спектральні прояви взаємодії ДНК з іонами металів / Д. В. Гринь. — Б.м., 2021 — укp.

В роботі досліджено та проаналізовано спектральні прояви взаємодії іонів металів Co, Ni, Fe, Mg, Ag, Pt з ДНК в оптичному діапазоні енергій. Вивчено спектри оптичного поглинання, флюоресценції, фосфоресценції, збудження фосфоресценції макромолекули ДНК та лікарських препаратів та їх складових компонентів на їх основі.Показано що збурюючий вплив іонів кобальту та нікелю (так само як іонів заліза та магнію досліджених в попередніх роботах) на спін-орбітальну взаємодію в π електронних системах основ ДНК є незначним, що проявляється в відсутності помітних проявів ефекту «важкого атому» в оптичних властивостях, та експериментах по фотодеградації вказаних систем. На основі цього зроблено висновок, що іони Co та Ni (досліджені в даній роботі) та Fe та Mg (досліджені в попередніх роботах) зв‘язуються з фосфорними групами на периферії макромолекули ДНК. В той же час ланки ДНК із зв‘язаними з ними іонами цих металів, грають роль пасток мігруючих в макромолекулі ДНК триплетних збуджень, що проявляється в істотному гасінні фосфоресценції ДНК іонами Co та Ni. Отримана в роботі довжина пробігу триплетного збудження складає приблизно 50 А (18-20 пар основ ДНК), що співпадає з оцінкою цієї величини, отриманої в попередніх роботах.На відміну від іонів Co, Ni, Fe, Mg іони срібла істотно (в сотні разів) підвищують інтенсивність фосфоресценції ДНК та призводять до появи аденіно-подібної структури в спектрах фосфоресценції ДНК, що пояснюється проникненням цих іонів в простір між основами ДНК. Таке проникнення призводить до значного збурення спін-орбітальної взаємодії π електронів основ ДНК і таким чином прояву ефекту «важкого атому».Прикладна частина роботи пов‘язана з дослідженням впливу цисплатину (сполуки на основі платини, що є антираковим лікарським препаратом першого покоління) на спектральні властивості ДНК, спектральних властивостей та ефектів фотодеградації лікарського препарату Поліплатилен (що є комплексом ДНК з цисплатином – антираковим препаратом 2-го покоління). На підставі результатів досліджень запропоновано схему передачі електронного збудження в даному препараті. Зроблені висновки щодо впливу наявності металів на фотостабільність ДНК та їх токсичний вплив на ДНК.^UThe spectral manifestations of the interaction between metal ions Co, Ni, Fe, Mg, Ag, Pt and DNA in the optical energy range (ultraviolet and visible range) were investigated and analyzed. The spectra of optical absorption, fluorescence, phosphorescence, phosphorescence excitation of the DNA macromolecule, DNA-metal solutions and drugs based on them were studied.It is shown that the disturbing effect of cobalt and nickel ions (as well as iron and magnesium ions studied in previous works) on the spin-orbit interaction in π electronic systems of DNA bases is insignificant, which is manifested in the absence of noticeable effects of "heavy atom" on DNA spectral properties. The experiments on photodegradation of these systems were performed. Based on obtained results, it is concluded that Co and Ni ions (studied in this work) and Fe and Mg (studied in previous works) binds to phosphorus groups on the periphery of the DNA macromolecule. At the same time, DNA with associated ions of these metals, play the role of traps for migrating triplet excitations in the DNA macromolecule, which is shown by the quenching of DNA phosphorescence with presence of Co and Ni ions. The length of triplet excitation obtained in the work is approximately 50 A (18-20 pairs of DNA bases), which coincides with the estimate of this value obtained in previous works.Unlike Co, Ni, Fe, Mg ions, the silver ions significantly (hundreds of times) increase the intensity of DNA phosphorescence and reveal an adenine-like structure in it, which is explained by the ability of penetration these ions into the space between the DNA bases. Such penetration leads to a significant perturbation of the spin-orbit interaction of the π electrons of the DNA bases and to the influence of the "heavy atom" effect.The applied part of the work is related to the study of the effect of cisplatin (a platinum-based compound that is a first-generation anticancer drug) on the spectral properties of DNA; spectral properties and photodegradation effects of the existing drug “Polyplatylene” (a complex of DNA with cisplatin - anticancer drug, which is second-generation drug). Based on the results of research, a scheme of electron excitation transmission in this drug is proposed, and conclusions were made on the influence of the presence of metals to the photostability of DNA and their toxic effect on DNA.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Смалюк А. П. 
Вимушене комбінаційне розсіяння світла лазерних барвників у везикулярних полімерних плівках / А. П. Смалюк. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертаційна робота присвячена експериментальному дослідженню закономірностей протікання вимушеного комбінаційного розсіяння (ВКР) разом із хаотичною генерацією (ХГ) лазерних органічних барвників у сильнорозсіювальних середовищах (СРС) на прикладі везикулярних плівок. Отримані експериментальні залежності спектрів вторинного випромінювання представників родамінового та піромітенового рядів лазерних барвників від інтенсивності накачування, концентрації їх молекул та центрів розсіяння (везикул) а також температури. На основі отриманих даних зроблено висновок щодо підтвердження моделі протікання ВКР та ХГ в СРС як взаємно поєднаного процесу. На основі цієї моделі запропоновано методика отримання коливальних спектрів барвників по спектрам їх ВВ у СРС. З допомогою цієї методики отримані коливальні спектри досліджених барвників.Визначено необхідну умову для виникнення ВКР барвників у СРС.^UThe dissertation is devoted to the experimental study of the occurrence regularities of stimulated Raman scattering (SRS) together with random lasing (RL) of laser organic dyes in strongly scattering media (SSM) on examples of vesicular polymer films. The experimental dependencies of the secondary radiation spectra of laser dyes of rhodamine and pyrromethene series on pumping intensity, concentration of dye molecules and scattering centers (vesicles) as well as temperature are obtained. Based on the obtained data, a conclusion about confirmation the occurrence model of SRS and RL as a mutually coupled process was made. On the basis of this model, a method for obtaining the vibrational spectra from their secondary radiation spectra in SSM is proposed. Using this technique, the vibrational spectra of the studied dyes were obtained.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Джога О. В. 
Виробничо-технологічна підготовка бакалаврів галузі харчових технологій у педагогічних закладах вищої освіти / О. В. Джога. — Б.м., 2022 — укp.

Актуальність дослідження визначається тим, що вищі педагогічні заклади освіти, які готують бакалаврів за спеціальністю Професійна освіта (Харчові технології), мають вагомий досвід підготовки бакалаврів галузі харчових технологій з правом подальшої професійної діяльності у системі професійно-технічної освіти на рівні закладу професійно-технічної освіти, спроможних працювати у структурних підрозділах підприємств харчової промисловості різних галузей та закладах ресторанного господарства, виконуючи інженерно-технічну, проектну, виробничо-технологічну, організаційну, інженерно-дослідну функції. Тому актуалізується необхідність підготовки таких фахівців галузі харчових технологій, які володіли б не тільки педагогічною, а й виробничо-технологічною компетентністю, тобто були б здатні до ефективної реалізації як педагогічної, так і виробничої діяльності. У дисертації вперше обґрунтовано педагогічні умови виробничо-технологічної підготовки бакалаврів галузі харчових технологій у педагогічних закладах вищої освіти (позитивна мотивація до реалізації індивідуальної освітньої траєкторії та набуття досвіду практичної діяльності; інтеграція технологічних та виробничих знань у змісті дисциплін професійної підготовки та вільного вибору; застосування системи різнорівневих завдань та організація проєктної діяльності студентів для удосконалення змісту їх практичної підготовки) та експериментально перевірено їх ефективність. Розроблено та апробовано модель виробничо-технологічної підготовки бакалаврів галузі харчових технологій у педагогічних закладах вищої освіти. Уточнено зміст понять: «бакалавр галузі харчових технологій» як освітній ступінь, орієнтований на підготовку у педагогічних закладах вищої освіти професійно-компетентних фахівців для професійних закладів освіти, харчових підприємств і закладів ресторанного бізнесу зі сформованими загальними та професійними компетентностями в галузі харчових технологій та здатністю випускати продукцію, що відрізняється високою якістю, ціною та обслуговуванням та «виробничо-технологічна готовність бакалаврів галузі харчових технологій» – інтегрована якість, яка виражається в здатності застосовувати відповідні професійні знання, уміння, пов'язані з виробництвом продукції, обслуговуванням споживачів і наданням послуг на підприємствах харчової галузі різних організаційно-правових форм власності. Виробничо-технологічна підготовка бакалаврів галузі харчових технологій у педагогічних закладах вищої освіти визначається як цілеспрямовано організований цілісний освітній процес професійної підготовки майбутніх фахівців, спрямований на формування професійної компетентності та виробничо-технологічного досвіду через оволодіння системою понять, закономірностей, зв'язків, відносин, знань, умінь і способів дії та здатності здійснювати ефективну виробничу діяльність в умовах змінних сучасних технологічних процесів. У процесі дослідження удосконалено методику діагностування рівнів виробничо-технологічної готовності бакалаврів галузі харчових технологій за мотиваційним, когнітивним та діяльнісно-рефлексивним критеріями; форми, методи, засоби виробничо-технологічної підготовки бакалаврів галузі харчових технологій у педагогічних закладах вищої освіти.^UThe relevance of the study is determined by the fact that higher education institutions that train Bachelors in Vocational Education (Food Technology) have significant experience in training bachelors in food technology with the right to further professional activity in the system of vocational education institutions at the level of vocational education; able to work in the departments of the food industry of various branches and restaurants; performing engineering, design, production and technological, organizational, engineering and research functions. Therefore, the need to train such specialists in food technology, which would have not only pedagogical, but also production and technological competence to be able to implement effectively both pedagogical and production activities. For the first time, the thesis substantiates the pedagogical conditions of production and technological training of bachelors in food technology in pedagogical institutions of higher education (positive motivation to implement individual educational trajectory and gaining practical experience; integration of technological and industrial knowledge in the content of training and free choice; tasks and organization of students' project activities to improve the content of their practical training) and experimentally tested their effectiveness. A model of production and technological training of bachelors in food technology in pedagogical institutions of higher education has been developed and tested. The content of the concept «Bachelor of Food Technology” as an educational degree focused on training professionally competent specialists for professional educational institutions, food companies and restaurants with established general and professional competencies in food technology in pedagogical institutions of higher education and the ability to produce products of high quality, price and service. "Bachelors production and technological readiness in food technology" – integrated quality, which has been expressed in the ability to apply relevant professional knowledge, skills related to production, customer service and service provision in enterprises food industry of various organizational and legal forms of ownership. Production and technological training of bachelors in food technology in pedagogical institutions of higher education has been defined as a purposefully organized holistic educational process of professional training of future professionals, aimed at forming professional competence and production and technological experience through mastering the system of concepts, patterns, relationships, knowledge, skills and methods of action and ability to carry out efficient production activities in the conditions of changing modern technological processes. The method of diagnosing the bachelors' production and technological readiness levels in food technologies according to motivational, cognitive and activity-reflexive criteria and forms, methods, means of production and technological training of bachelors in food technology in pedagogical institutions of higher education has been improved in the research. The ideas of competence, personality-oriented, systemic, activity approaches in the context of the researched problem were further developed. Based on the analysis of the state of production and technological training of bachelors in food technology in pedagogical institutions of higher education, it was found that it largely repeats the system of teacher training in pedagogical institutions. Curricula and programs of engineering and pedagogical faculties and departments do not always take into account future specialists in the field of food technology. The work programs of the disciplines are dominated by general theoretical training, often not related to the specialization of the future specialist, his production and technological training, not developed direction of integration of production and technological knowledge during their study. Diagnosis of production and technological readiness of bachelors in the field of food technology showed that a significant number of students do not have professionally oriented motives to study in the chosen specialty. The results of testing and control work showed an insufficient level of scientific and theoretical knowledge about production technologies, control and evaluation of product quality.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Ящук А. В. 
Міська геральдика Південної України: тенденції татрансформації історичного розвитку (кінець XVIII – перше двадцятиріччяXXI ст.). / А. В. Ящук. — Б.м., 2023 — укp.

Метою дослідження було встановлення загальних закономірностейстановлення і розвитку міської геральдики Південної України.Існування міського самоврядування, як однієї з форм суспільної влади,супроводжується використанням власної символіки, що представляє публічнувладу міста перед його громадянами та уособлює внутрішню єдність громадиперед зовнішніми суб’єктами. Південна Україна, як історико-географічнийрегіон України, має тривалу традицію міського самоуправління. Протягом своєїісторії цей регіон ставав місцем взаємодії різних культур, тому його історіянасичена побутуванням цілої низки різних емблематичних систем, частина зяких мала стосунок до міського самоврядування, виникла внаслідоквзаємовпливів представників різних народів і культур й знайшла опосередкованевідображення у міській емблематиці та геральдиці.^UResearch on the topic of the dissertation was performed during 2017 – 2021, inaccordance with the plans of research work of the Department of Archival Studies andSpecial Branches of Historical Science, Faculty of History, Taras Shevchenko NationalUniversity of Kyiv.The aim of the study was to establish the general patterns of formation andhistorical development of urban heraldry of the Southern Ukraine. The existence ofcity self-government, as one of the forms of public power, is accompanied by the useof own symbols, which represent the public power of the city to its citizens and embodythe internal unity of the community to external actors. The Southern Ukraine, as ahistorical and geographical region of Ukraine, has a long tradition of urban selfgovernment, which can be partly traced back to antiquity.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського