Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (18)
Пошуковий запит: (<.>GRR=23=УКР6 А/Я$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Пономарьова 
Греки Приазов'я: етнонаціональні процеси в аспекті трансформації традиційної культури: автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.05 / Ірина Семенівна Пономарьова ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2007. — 33 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР6 А/Я) + Т3(4УКР=9ГРЕ)
Шифр НБУВ: РА352617

Рубрики:

      
2.

Редькіна Л.І. 
Етнопедагогічні традиції виховання підростаючого покоління у караїмів Криму: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / Л.І. Редькіна ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2006. — 40 с. — укp.

Висвітлено народнопедагогічні традиції виховання підростаючого покоління у караїмів Криму, джерела зародження караїмської народної педагогіки, зокрема, фольклору, релігійної та морально-дидактичної літератури, традицій, звичаїв. Викладено основні положення виховання в караїмській етнопедагогіці в аспекті загальнолюдських цінностей та національних особливостей народу. Розкрито зміст народнопедагогічних традицій підготовки підростаючого покоління караїмів Криму до життя, досліджено їх спільні та відмінні риси з народнопедагогічними традиціями виховання кримських татар, євреїв та українців. Визначено основні тенденції становлення та розвитку караїмської школи на основі народних традицій виховання і навчання дітей та її утвердження в даному регіоні. Проаналізовано просвітницьку та педагогічну діяльність кримської інтелігенції в ХІХ - на початку ХХ ст., її роль у відродженні духовної спадщини народу, а також значущість ідей і цінностей караїмської етнопедагогіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч313(4УКР) + Ч421.352.13 + Т52(23=УКР6 А/Я)-52 +
Шифр НБУВ: РА341709

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
3.

Гоман 
Походження та етнополітичний розвиток причорноморських ногайців в XIII-XVI ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Юрій Олексійович Гоман ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр7=9Ног)4 + Т52(23=Укр6 А/Я)
Шифр НБУВ: РА320548

Рубрики:

      
4.

Гнесь Л.Б. 
Принципи формування архітектури сільського житла німецьких колоністів 1772 - 1939 рр. в Галичині: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Л.Б. Гнесь ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 24 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження маловідомих до цього часу садиб і будівель німецьких колоністів. Виявлено принципи та закономірності архітектурно-планувальної організації житлових будинків, господарських будівель і споруд залежно від періоду будівництва, містобудівельної ситуації, місцевої будівної бази, природних чинників. Виявлено дисперсний (хутірський) тип розселення німецьких колоністів, який набув поширення у кінці XIX ст.: 55 об'єктів у німецьких колоніях, обмірних і обстежених під час наукових експедицій 1997 - 2005 рр.; 25 об'єктів, запропонованих австрійськими інженерами для забудови колоній, виявлених в результаті архівних пошуків. Прослідковано взаємовпливи архітектурно-будівельної культури німецьких колоністів та місцевого українського населення Галичини щодо архітектурно-просторової організації садиби та планувальних, конструктивних і художньо-декоративних прийомів вирішення будівель, а також їх деталей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР331=НІМ)0 + Т52(23=УКР6 А/Я)-423 +
Шифр НБУВ: РА339826

Рубрики:

      
5.

Зіневич Н.О. 
Циганський етнос в Україні (історіографія та джерела): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Н.О. Зіневич ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Комплексно розглянуто історію становлення та розвитку циганознавчих студій в Україні. Висвітлено основні етапи історії народознавчих інституцій, в які здійснювались циганознавчі студії, простежено еволюцію та визначено специфіку українських циганознавчих студій у загальнонауковому контексті, зокрема, їх джерелознавчу та етнографічну спрямованість. Здійснено історіографічний аналіз праць з актуальних і дискурсивних питань етносоціального, суспільно-політичного й історико-культурного розвитку циган в Україні, а також проблем самоідентифікації циганської національної меншини в Україні та процесів етнічної маргіналізації. Проаналізовано специфіку джерельної бази циганознавства в Україні, а саме: архівних джерел з історії циган, матеріалів циганських музеїв та колекції, статистичних обліків, періодичної преси. Досліджено український фольклор з метою вивчення українсько-циганських міжетнічних взаємин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т529ц + Т52(23=УКР6 А/Я) +
Шифр НБУВ: РА339919

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського