Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (22)
Пошуковий запит: (<.>GRR=23=УКР7,4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Титар О.В. 
Бароко та народний стиль у формуванні слобожанської ментальності: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.12 / О.В. Титар ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 16 с. — укp.

Здійснено філософський аналіз концепту слобожанської ментальності, формування та проявів феномену слобожанської ідентичності. Проведено порівняльний аналіз теоретичних підходів щодо ментальності. Досліджено дану ментальність через соціокультурні та мистецькі репрезентації в церковному будівництві та філософській думці. Установлено два типи таких репрезентацій у слобожанській ментальності, що характеризуються через уведення поняття стилю, а саме: бароко та народний стиль. Зазначено, що стиль інтерпретується як специфічна структурно-семіотична модель. У аспекті локальної ідентичності та стилю проаналізовано репрезентації слобожанської ментальності у візуальному та вербальних аспектах. Доведено, що гетьмансько-державний стиль (бароко) виступає як динамізуючий фактор національного буття, а народний стиль - як гармонізуючий у просторово-часовій локалізації на Слобожанщині XVII - XVIII ст. Показано, що оскільки опозиція бароко - народний стиль, то він виступає аналогом відомих культурологічних дихотомій на позначення динаміки - стабільності, а слобожанська культура завдяки відкритості, діалогізованості та толерантності свого дискурсу належить до таласократичного типу культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.282.11 + Т52(23=УКР7,4)-75 +
Шифр НБУВ: РА325063

Рубрики:

      
2.

Воропай М.В. 
Етнокультура українців Північно-Східної Слобожанщини в другій половині XX - на початку XXI століть: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / М.В. Воропай ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

На підставі певних джерел і аналізу наукової літератури досліджено етнокультуру українців, які мешкають за межами основного етнічного масиву - на території Курської, Білгородської та Воронізької областей Росії. Увагу приділено етнодемографічним процесам, функціонуванню української мови та проблемі самовизначення українців у XX - на початку XXI ст. Розглянуто форми та методи заселення Північно-Східної Слобожанщини, що сприяє кращому розумінню причин сучасного становища етнокультури місцевих українців. З'ясовано стан збереженості традиційної календарної, весільної та родильно-хрестильної обрядовості українців за умов мешкання на стику державних кордонів двох країн і культур. Проаналізовано причини трансформацій народної обрядовості, зміни або втрати обрядових дій календарних чи сімейних свят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР7,4) +
Шифр НБУВ: РА364518

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського