Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1637)Журнали та продовжувані видання (315)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР-4ХАР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 119
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Релігія   
1.

Телуха С. С. 
Церковно-адміністративна та громадсько-політична діяльність митрополита Антонія (Храповицького) в Харківській єпархії (травень 1914 - червень 1918 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / С. С. Телуха ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження церковно-адміністративної та громадсько-політичної діяльності митрополита Антонія (Храповицького) в Харківській єпархії (травень 1914 - червень 1918 рр.). Наведено основні адміністративні заходи, які проводилися владикою Антонієм у Харківській єпархії. Досліджено діяльність Антонія з організації внутрішньої та зовнішньої місії православного духовенства Харківської єпархії. Розглянуто особисту участь Владики в організації благодійництва, проаналізовано її основні напрями, форми та результати. Визначено погляди владики Антонія щодо статусу та функцій Православної Церкви в нових післяреволюційних суспільно-політичних умовах, його роль у реформуванні церковного управління та відродження Патріаршества. Охарактеризовано відносини митрополита з українськими національними урядами, розглянуто позицію Владики щодо створення Української Автокефальної Православної Церкви. Зазначено, що митрополиту Антонію належить гідне місце серед видатних православних релігійних діячів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.09(4УКР-4ХАР)-35-028
Шифр НБУВ: РА378025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Шевченко С. В. 
Цінова політика сільськогосподарських підприємств в умовах ринку: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / С. В. Шевченко ; Полтав. держ. аграр. акад. — Полтава, 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Досліджено теоретичні основи та практичні аспекти формування цінової політики сільськогосподарськими підприємствами (СГП), обгрунтовано пропозиції щодо її удосконалення за умов ринку. Розглянуто еволюцію теорії ціни та ціноутворення, визначено його особливості в сільському господарстві. Проаналізовано тенденції розвитку сільського господарства України за сучасних умов, визначено вплив ціноутворення на прибутковість виробництва сільськогосподарської продукції. Визначено особливості формування цінової політики в СГП Харківщини різних форм власності. Запропоновано шляхи вдосконалення господарських шляхів між підприємствами різних сфер АПК щодо ціноутворення. Доведено, що формування цінової політики СГП за сучасних умов повинно здійснюватись на основі комплексного врахування факторів на глобальному, національному, галузевому та господарському рівнях. Обгрунтовано напрями вдосконалення цінової політики СГП, в тому числі з урахуванням державної підтримки цін, концентрації, інтенсифікації та диверсифікації виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ХАР)321-861
Шифр НБУВ: РА383383 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Матвєєва Н.М. 
Цінові важелі реформування ЖКГ як засоби регулювання розвитку міст (на прикладі підприємств водопостачання та теплопостачання Харківського регіону): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / Н.М. Матвєєва ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Проаналізовано технічний та фінансово-економічний стан підприємств ЖКГ України, який свідчить про необхідність кардинальної реформи галузі, запропоновано джерела коштів, які можна залучити для успішної реформи ЖКГ. Розглянуто підходи щодо залучення громадськості до процесу формування тарифів на послуги ЖКГ як одного з положень програми реформування ЖКГ та її ефективного виконання. Удосконалено визначення поняття "ціна житлово-комунальних послуг" (ЖКП). Надано пропозиції щодо формування ринкового середовища й ринкових механізмів з метою підвищення якості ЖКП шляхом розділення підприємств ЖКГ на дві групи: ремонтно-експлуатаційні підприємства і технологічні підприємства. Запропоновано удосконалити параметричну модель формування прибутку підприємств теплопостачання, а також "процесний" метод обліку витрат, що дає змогу використовувати етапи технологічних процесів підприємств ЖКГ - "вартісні центри" в якості об'єктів калькуляції, більш комплексно підійти до питань ціноутворення комунальної сфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ХАР)22 + У049(4УКР-4ХАР)684.41-861 +
Шифр НБУВ: РА353791

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Скоробогатов А.В. 
Харків у роки німецької окупації (1941 - 1943): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / А.В. Скоробогатов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 36 с. — укp.

На підставі вивчення вітчизняних і зарубіжних джерел відтворено справжню картину німецької окупації у Харкові - одному з найбільших міст СРСР, захопленого вермахтом. Розкрито сутність "нового порядку" та політики окупаційної влади, досліджено її коливання між ідеологією та військовим прагматизмом. Розглянуто діяльність місцевого українського управління, показано його роль в системі окупаційних органів влади. На підставі аналізу переважно німецьких джерел показано ставлення українського населення до німецької окупації. Детально розглянуто організацію, програму та діяльність основних політичних сил, зокрема, антибільшовицького спрямування, таких як дворянська організація, західноукраїнські та місцеві націоналісти. Переглянуто стару традицію зведення усіх потоків радянського руху Опору до партійного підпілля. Всебічно проаналізовано демографічний склад харків'ян, кліматичні, матеріальні, правові, соціальні умови життя населення під час німецької окупації. Вперше у вітчизняній історіографії розглянуто щоденні будні міських жителів і здійснено спробу обгрунтовати показники для вимірювання якості життя в окупаційний період. Досліджено статистику жертв війни й окупації. Висвітлено участь різних верств населення (незалежно від національності або партійної належності) у підпільній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР-2Х)622 +
Шифр НБУВ: РА346233

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Добрунова Л.Е. 
Харків доби національно-демократичної революції (лютий - грудень 1917 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.Е. Добрунова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено динаміку руху населення, зміни соціально-економічного становища, відновлення діяльності міських осередків політичних партій, роботу міського самоврядування, становлення нових владних структур. Висвітлено вплив внутрішніх і зовнішніх факторів на перебіг подій та результати боротьби різних політичних сил за владу в 1917 р. Відзначено, що зміни соціального і національного складу населення позначилися на розвитку революційних подій. Неспроможність уряду вирішити нагальні потреби соціально-економічної сфери призвели до загострення соціальної напруги у місті та переходу влади від легітимних до надзвичайних органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР-2Х)611
Шифр НБУВ: РА312799 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Захарченко Ю.М. 
Функціонування ринку молока в сучасних умовах господарювання: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.07.02 / Ю.М. Захарченко ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні положення і проаналізовано вітчизняні та зарубіжні літературні джерела, що розкривають методичні проблеми та соціально-економічні аспекти функціонування ринку молока й аналізу виробництва молока та молочної продукції в ринкових умовах. Комплексно досліджено стан та економічну ефективність виробництва і переробки молока на регіональному рівні. Виявлено та проаналізовано фактори, які впливають на функціонування молочного підкомплексу в ринкових умовах. Значну увагу приділено поглибленому організаційно-економічному аналізу та виявленню тенденцій розвитку виробництва молока та молочної продукції у світі, в Україні, в регіоні. Досліджено проблеми забезпечення кормовою базою продуктивної худоби, поліпшення порідного складу стада. Обгрунтувано необхідність впровадження спеціалізації під час виробництва молока у різних видах господарств. Визначено вплив аграрної реформи на розвиток молочнопродуктового підкомплексу, встановлено неефективність діючої системи дотування виробників молока через виплату господарствам ПДВ з реалізованої продукції. Доведено доцільність надання молокопереробним підприємствам пільгових сезонних кредитів для заготівлі молока. Запропоновано нову систему функціонування ринку молока на основі впровадження гарантованої закупівельної ціни на молоко незбиране та зменшення ПДВ для переробних підприємств на молочну продукцію до 3-5 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250.0-451.51 + У9(4УКР-4ХАР)325.250.0-451.51 +
Шифр НБУВ: РА327956

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Леонт'єва Ю.Ю. 
Формування та реалізація стратегії розвитку регіональної туристичної дестинації: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / Ю.Ю. Леонт'єва ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Розкрито теоретичні та методичні основи формування стратегії розвитку (СР) регіональних туристичних дестинацій (РТД), зокрема: визначено сутність та особливості формування РТД, підходи до формування та особливості СР РТД, розроблено підхід до оцінки рівня розвитку основних категорій ресурсів (ОКР) РТД. Проведено оцінки ресурсного забезпечення СР та ОКР РТД України. Проаналізовано тенденції та передумови розвитку туризму на Харківщині, ОКР Харківської регіональної дестинації (ХРД). Розроблено механізм реалізації СР РТД України на основі обгрунтування вибору СР, визначення її організаційно-економічного забезпечення. Запропоновано заходи щодо реалізації СР ХРД з впровадженням комплексної цільової програми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ХАР)684.413.58 + У9(4УКР-4ХАР)441.358
Шифр НБУВ: РА372574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Коваленко М.М. 
Формування та ефективність використання оборотних засобів у сільському господарстві (на матеріалах сільськогосподарських підприємств Харківської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / М.М. Коваленко ; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено питання формування та використання оборотних засобів сільськогосподарських підприємств. Проаналізовано сучасний стан забезпеченості сільськогосподарських підприємств оборотними засобами й ефективність їх використання. Визначено основні шляхи оптимізації управління оборотними засобами, які виходять із доцільності удосконалення їх структури, рівня співвідношення основних і оборотних засобів, механізму нормування оборотних засобів, приведення податкової та цінової політики держави до відповідної форми, яка б сприяла поліпшенню формування та використання оборотних засобів і більш прийнятної їх оцінки, застосування системи внутрішньогосподарського контролю. Розглянуто місце оборотних засобів у системі національних рахунків. Запропоновано заходи щодо узгодженості внутрішньогосподарського контролю й обліку оборотних засобів із показниками системи національних рахунків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-572 + У9(4Укр-4Хар)320-572
Шифр НБУВ: РА308269 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Гладенко І. В. 
Формування системи моніторингу інноваційної діяльності на машинобудівному підприємстві: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / І. В. Гладенко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Розроблено концептуальні засади моніторингу інноваційної діяльності (ІД) з використанням адаптованої до завдань інноваційної діяльності збалансованої системи показників, що, на відміну від існуючого положення, дозволяє з більшою достовірністю відслідковувати основні напрями забезпечення ефективної ІД у збалансованому вигляді. Удосконалено методичний підхід до формування бази моніторингових показників на основі всебічного врахування напрямків ІД підприємства та ранжування показників її оцінювання на підставі факторного аналізу, що дозволяє виділити й обгрунтувати показники, які в найбільшому ступені впливають на кінцеві результати ІД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ХАР)305.851.1-55
Шифр НБУВ: РА382006 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Підлісний Д.В. 
Формування системи місцевих органів державної адміністрації та самоврядування Харківської губернії за часів Гетьманату П. Скоропадського (квітень - грудень 1918 року): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Д.В. Підлісний ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі сучасних теоретико-методологічних засад уперше у вітчизняній історіографії висвітлено процес розбудови місцевих органів державної адміністрації та реорганізації установ місцевого самоврядування Харківщини у період кінець квітня - середина грудня 1918 р. З залученням широкого кола нових джерел проаналізовано зміни у кадровому складі, штатно-посадовій структурі, механізмі фінансування цих органів. Визначено коло їх повноважень. Висвітлено взаємовідносини між окремими ланками системи органів виконавчої влади та самоврядування Харківської губернії. Зроблено висновок, що гетьманські перетворення органів державної адміністрації та самоврядування мали системний характер і позначились на розвитку всіх складових місцевого апарату Харківщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР)611-5 +
Шифр НБУВ: РА360784

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Молодченко-Серебрякова Т.Г. 
Формування економічного механізму оцінювання міського житлового фонду у ринкових умовах (на прикладі Харківського регіону): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Т.Г. Молодченко-Серебрякова ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Висвітлено наукові проблеми щодо техніко-економічної оцінки житлової нерухомості з метою оподаткування. Наведено аналіз надходжень від податків на нерухомість до бюджетів різних рівнів, проаналізовано методи та підходи щодо визначення оподатковуваної вартості нерухомості (витратний, порівняльний і доходний). Виконано аналіз житлової нерухомості в багатоквартирних будинках м.Харкова з метою виявлення факторів, що впливають на вартість квартир. Встановлено перелік цінотвірних характеристик, що представлений класифікатором в узагальненому вигляді та містить основні та другорядні фактори, розраховано вагомість впливу кожного з них на вартість житлової нерухомості в багатоквартирних будинках, з'ясовано коефіцієнт співвідношення транзитної і нормованої площі, що характеризує комфортність проживання у квартирі. Запропоновано експлуатаційний коефіцієнт щодо коригування результатів оцінки фізичного зносу житлових будинків за урахування умов експлуатації. Розроблено методику розрахунку фізичного зносу житлових будинків за відсутності видимих пошкоджень і дефектів, розроблено методику розрахунку ринковї вартості житлової нерухомості в багатоквартирних будинках за використання кваліметричної факторно-критеріальної моделі, що дозволяє врахувати індивідуальні особливості кожної квартири. Доведено, що дана методика, розрахунково-аналітичний інструментарій і програмне забезпечення сприяють вірогідності й ефективності техніко-економічної оцінки нерухомості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ХАР)441.0-571.1 +
Шифр НБУВ: РА344052

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Демочко Г. Л. 
Формування і розвиток української радянської системи охорони здоров'я у Харкові (1919 - 1934 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Г. Л. Демочко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Висвітлено стан охорони здоров'я населення у Харкові та показано розвиток цієї галузі протягом часу, коли місто було столицею УСРР. З'ясовано вплив історичних, соціально-економічних умов на медичну сферу. На підставі аналізу зроблено висновок щодо особливостей формування медичних установ Харкова та посилення ролі в охороні здоров'я населення міста. Відзначено позитивні та негативні моменти у вирішенні завдань поширення мережі установ охорони здоров'я, забезпечення міста медичними кадрами, боротьби з епідеміями та соціальними захворюваннями, організації та діяльності системи робітничої медицини й охорони материнства та дитинства, надання швидкої допомоги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР-2Х)61-7 + Р11 г(4УКР-4ХАР)
Шифр НБУВ: РА385780 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Пасічник І.В. 
Фінансово-кредитне забезпечення інноваційної діяльності (на прикладі промислових підприємств Харківської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / І.В. Пасічник ; Укр. акад. банк. справи. — Суми, 2000. — 18 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади та методичні підходи до вдосконалення механізму фінансово-кредитного забезпечення інноваційної діяльності. Досліджено теоретичну сутність інновацій та визначено особливості впливу ринкового середовища на інноваційну діяльність. Детально проаналізовано сучасний стан реалізації інноваційних проектів та структуру фінансового забезпечення інновацій. Запропоновано і теоретично обгрунтовано підходи до активації діяльності комерційних банків шляхом кредитування інноваційних проектів, рекомендації щодо управління інноваційним портфелем банківських ресурсів та оцінки ефективності інноваційних проектів. Розроблено методичний підхід до визначення ставки дисконтування з урахуванням факторів інфляції та оподаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-56 + У9(4УКР-4ХАР)300-55-56
Шифр НБУВ: РА308056 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Васюренко Л.В. 
Фінансове забезпечення інвестиційної програми (на прикладі Харківського регіону): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Л.В. Васюренко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено методичні підходи та рекомендації для вдосконалення фінансового забезпечення інвестиційних процесів у межах єдиної інвестиційної програми. Проведено теоретичний аналіз суті та змісту поняття "інвестиційна програма". Узагальнено особливості впливу на фінансове забезпечення інвестиційних програм стосовно формування ринкового середовища. Проаналізовано стан розвитку інвестиційних процесів в Україні та впровадження зазначених програм на регіональному рівні. Удосконалено підхід до фінансової прогнозної оцінки доцільності втілення інвестиційної програми. Розроблено процедуру узгодження фінансового забезпечення між її проектами. Розглянуто інформаційну складову інвестиційної програми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 + У9(4УКР-4ХАР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА328444

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Просяник В.М. 
Фінансове забезпечення інвестиційної діяльності (на прикладі промислових підприємств Харківської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / В.М. Просяник ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Узагальнено сутність і зміст категорії "інвестиції". Систематизовано джерела інвестицій за ступенем трансформаційної мобільності. Детально проаналізовано особливості розвитку промислового виробництва та інвестиційної діяльності за трансформаційних умов. Розкрито фактори, які впливають на ефективність управління фінансовим забезпеченням інвестиційної діяльності. Введено нові критерії вибору інвестиційних проектів. Обгрунтовано стратегію залучення додаткових коштів. Розроблено підхід щодо оптимального фінансового планування інвестиційної діяльності. Запропоновано методологію підвищення ефективності прийняття рішень у сфері управління фінансовими інвестиційними ресурсами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)301-56 + У9(4Укр-4Хар)301-56
Шифр НБУВ: РА316817 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Медвідь М.М. 
Фінансова безпека регіонів України (на прикладі Харківської області): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / М.М. Медвідь ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено наукові засади та практичні рекомендації щодо удосконалення процесу забезпечення фінансової безпеки регіонів. Удосконалено методику дослідження системи фінансової безпеки регіонів, обгрунтовано комплекс показників її стану та визначено їх порогові значення. Запропоновано класифікацію станів фінансової системи регіонів, які розрізняються між собою проявом фінансових загроз і небезпеки. Розроблено методику оцінювання стану фінансової системи регіонів на базі послідовного порівняння показників фінансової безпеки з їх пороговим значенням. Удосконалено методику прогнозування стану фінансової системи регіону, зокрема, обгрунтовано доцільність використання економетричної модифікації методу багатовимірної лінійної екстраполяції. Оцінено стан фінансової системи Харківської області та здійснено її прогноз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ХАР)682.6 + У9(4УКР-4ХАР)261.1-995 +
Шифр НБУВ: РА355262

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Дідок Ю.В. 
Фімбріальні адгезини сальмонел та їх використання при конструюванні засобів специфічної профілактики сальмонельозу тварин: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Ю.В. Дідок ; Ін-т експерим. і клініч. ветеринар. медицини УААН. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено фімбріальні адгезини сальмонел, розроблено препарат для серопрофілактики та терапії сальмонельозу. Проаналізовано епізоотичну ситуацію щодо сальмонельозу великої рогатої худоби та свиней на території Харківщини за період з 1990 - 1999 рр. Встановлено, що мікробні клітини епізоотичних ізоляторів сальмонел, виділених від молодняка різних видів тварин, мають манозочутливі та манозостійкі фімбрії. Визначено умови культивування, які забезпечують високий рівень експресії фімбріальних адгезинів. Одержано відокремлені від бактеріальних клітин фімбрії, вивчено їх фізико-хімічні, структурні та імуногенні властивості. У досліджених епізоотичних ізоляторів сальмонел виявлено фімбріальні антигени, характерні для E.coli (типи К99, К88 ас, F41, Att25). Встановлено можливість передачі від ешерихій до сальмонел плазмід, що кодують синтез фімбрій. Розроблено технологію та виготовлено дослідну серію препарату сироватки антитоксичної та антиадгезивної проти сальмонельозу та ешерихіозу тварин, проведено її виробниче випробування, вивчення профілактичної та лікувальної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.41-8(4УКР-4ХАР)
Шифр НБУВ: РА313632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Мухіна І.Г. 
Участь національних меншин у суспільно-політичному та економічному житті Харківської губернії (XIX - початок XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.Г. Мухіна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

На базі широкого кола джерел здійснено комплексне дослідження процесу розселення різних національних груп. Проаналізовано соціально-правовий статус представників національних меншин, зокрема іноземців, основні етапи та причини їх розселення, динаміку збільшення їх чисельності, соціальний склад. Надано всебічну характеристику господарської та підприємницької діяльності представників національних меншин, висвітлено їх внесок у сфери виробництва та торгівлі. Досліджено участь представників різних народів у розвитку науки, освіти та культури Харкова та губернії. Розкрито мотиви, форми та засоби благодійної та громадської діяльності представників національних груп і національних громад у цілому, оцінено реальний внесок громадських організацій, зокрема створених національними меншинами, до системи соціального захисту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР)5-56 +
Шифр НБУВ: РА341771

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Колот І.П. 
Управління інвестиційним розвитком регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / І.П. Колот ; Харк. держ. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено поняття "інвестиції" та "інвестиційний розвиток" у типологічному розрізі. Використано методичний підхід до оцінки інвестиційної привабливості об'єктів шляхом внеску промислових підприємств до наповнення ВВП регіону. Оцінено вплив форми власності підприємств на прискорення інвестиційних процесів у регіоні. Розроблено модель функціонування інвестиційної інфраструктури, в якій враховано взаємозв'язок інфраструктурних підприємств. Запропоновано методичний підхід для рейтингової оцінки промислових підприємств, застосування якого дозволило визначити кількісне зростання інвестиційного потенціалу регіону. Визначено наявність суттєвих відмінностей за галузевою ознакою у положенні підприємств у рейтингу. Розроблено систему управління інвестиційним розвитком регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ХАР)-56-212
Шифр НБУВ: РА311367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Гелеверя Є.М. 
Удосконалення організаційно-економічного механізму утримання житлового фонду регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Є.М. Гелеверя ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2005. — 20 с.: табл. — укp.

Розроблено економіко-математичний апарат оцінки ефективності впровадження організаційно-економічного механізму утримання житлового фонду, що дає змогу здійснювати моніторинг та багатокритеріальну оцінку ефективності організаційно-економічних заходів у часі, а також проводити порівняльний аналіз ефективності впроваження даного механізму стосовно різних регіонів і міст. Наведено прогноз заборгованості населення щодо оплати житлово-комунальних послуг, що дає змогу більш обгрунтовано планувати фінансово-господарську діяльність житлово-комунального господарства регіону. Розроблено багатофакторну економіко-математичну модель залежності заборгованості з квартплат від соціальних чинників, що дозволяє диференціювати житловий фонд за ступенем ефективності діяльності з його утримання. Математично формалізовано причини заборгованості населення з оплати житлово-комунальних послуг та запропоновано механізм її ліквідації. Розкрито суть поняття "витрати на утримання житлового фонду", обгрунтовано необхідність застосування понять "витрати на обслуговування житлового комплексу", "витрати на функціонування житлового комплексу". Удосконалено механізми соціального захисту населення у житловій сфері, а також систему надання населенню житлових субсидій, що базується на більш повному врахуванні соціально-майнової диференціації населення. Розвинуто концесійні механізми розвитку підприємств житлового господарства. Розглянуто питання щодо застосування нових інформаційно-розрахункових технологій у системі житлово-комунальних платежів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ХАР)684 + У9(4УКР-4ХАР)441.20 +
Шифр НБУВ: РА338189

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського