Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1190)Журнали та продовжувані видання (515)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4Укр-4ДОН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 80
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шаповалова О.В. 
Циклічні форми інструментальної музики композиторів Донеччини у жанровому контексті сучасної української музики: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / О.В. Шаповалова ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено твори камерно-інструментальної та симфонічної музики 1970-х рр. - початку XXI ст. композиторів Донеччини, розглянуто особливості їх жанрово-стилістичної презентації у процесі історичного розвитку української музики у відповідному жанровому контексті. Вперше у вітчизняному музикознавстві здійснено комплексно-аналітичне вивчення проблем становлення та розвитку жанрово-номінативних і вербально-номінативних камерно-інструментальних і симфонічних циклічних творів на культурно-художніх теренах Донбасу у музично-мистецькій інфраструктурі культурного життя України другої половини XX ст. Розкрито вплив суспільно-історичних і соціокультурних процесів у державі на становлення музичної, зокрема інструментальної, культури Донеччини. З використанням гносеологічного та аксіологічного підходу розглянуто інструментальні твори композиторів Донеччини як художні феномени. Зроблено критичну оцінку художньо-естетичного рівня інструментальної музики України на прикладі творчості членів Донецької організації Національної спілки композиторів України, висвітлено їх здобутки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.054 + Щ313(4УКР-4ДОН)6-81 +
Шифр НБУВ: РА355413

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Бутенко Т.О. 
Формування регіональної моделі ефективного господарювання: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / Т.О. Бутенко ; Ін-т екон.-прав. дослідж. НАН України. — Донецьк, 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему формування регіональної моделі ефективного господарювння на основі теоретичних узагальнень і емпіричної перевірки гіпотези інвестиційного зростання економіки регіону. Розроблено методичні положення, спрямовані на її реалізацію. Уточнено дескриптивне та конструктивне визначення регіональної господарської системи. Синтезовано основні типологічні риси моделей господарювання. Теоретично узагальнено методи оцінювання його ефективності. Проаналізовано стан основних факторів виробництва у господарській системі регіону. Визначено основні специфічні характеристики існуючої моделі господарювання в регіоні. Проведено емпіричну перевірку ефективності господарювання з використанням існуючої моделі в регіоні. Розроблено структурно-логічну регіональну модель ефективного господарювання. Обгрунтовано критерії ефективного господарювання в регіоні за умов впровадження розробленої моделі. Запропоновано організаційне забезпечення реалізації регіональної моделі ефективного господарювання. Наведено положення стратегії (моделі) ефективного господарювання промислового регіону, а саме: диверсифікацію галузевої структури виробництва та перерозподіл надприбутків від експорту продукції з низьким ступенем переробки у виробничо-технологічні системи сучасного та нового технологічних укладів; забезпечення цільових витрат частини доходу, що надходить на рахунки платоспроможних підприємств як покриття амортизаційних витрат, на інвестиційні потреби; створення та використання системи регіональних банків розвитку та центрів інвестиційного проектування з метою стимулювання інвестиційної активності у перспективних напрямках економічного зростання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ДОН)60 +
Шифр НБУВ: РА361283

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Жерновий І.А. 
Формування промислово-аграрних структур у господарському комплексі регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / І.А. Жерновий ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2005. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні аспекти розвитку нових організаційно-правових форм сучасного агробізнесу в регіоні за умов інституційних перетворень аграрного сектору України. Розкрито специфіку відтворювального процесу в даному секторі, уточнено його визначальні умови, обгрунтовано переваги переходу сільського господарства на новий шлях інтенсивного розвитку. Розглянуто відмінності потенціалів господарських комплексів регіонів України, які обумовлюють особливий вплив на економічні умови відтворювання в аграрній сфері, що, у свою чергу, знаходить відображення у виборі форм господарювання, масштабах концентрації виробництва, особливостях розвитку агропромислової інтеграції. Форми власності та господарювання, що виникають за сучасних умов у системі агробізнесу, відповідають рівню розвитку продуктивних сил, ступеню суспільного розподілу праці, особливостям організації виробництва. Обгрунтовано, що його подальший розвиток припускає формування цілісної, інтегрованої системи, функціонування якої грунтуватиметься на з'єднанні вертикальних і горизонтальних зв'язків, що дозволить максимально ефективно з'єднати наявні ресурси регіонів. Запропоновано організаційно-економічний механізм створення промислово-аграрних формувань за рахунок залучення великих регіональних промислових інвесторів. Наведено рекомендації з територіальної організації виробництва, обгрунтовано основні принципи, що забезпечують системність розвитку регіонального агробізнесу. Виявлено чинники макросередовища, що впливають на ефективність функціонування структур агробізнесу нового типу. Наведено пропозиції щодо створення єдиної інформаційної системи підтримки агробізнесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ДОН)320 +
Шифр НБУВ: РА340471

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Калиниченко М.П. 
Формування маркетингово-логістичного механізму функціонування ринку робочої сили: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / М.П. Калиниченко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено концептуальні положення та обгрунтовано науково-методичні засади формування та реалізації маркетингово-логістичного механізму функціонування ринку робочої сили на підприємствах і у регіонах. Розвинуто теоретичні засади формування та функціонування внутрішніх і зовнішніх ринків. Проаналізовано залежність внутрішніх і зовнішнього сільського ринків робочої сили за умови монополізації попиту щодо здатності до праці з боку великих агроформувань як структурних підрозділів промислових підприємств. Визначено основні тенденції та закономірності розвитку сільського ринку робочої сили. Обгрунтовано напрями стратегії регіонального маркетингу робочої сили.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.4 + У9(4УКР-4ДОН)240.523.3 +
Шифр НБУВ: РА337089

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Кучко-Бадіна В. А. 
Формування інституційних умов для ефективного використання регіональних ресурсів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / В. А. Кучко-Бадіна ; НАН України ; Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2011. — 19 с. — укp.

Визначено регіональні ресурси як сукупність основних видів економічних ресурсів, що знаходяться та можуть бути залучені в суспільне виробництво матеріальних благ лише на даній території. Розглянуто особливості інституційних умов, що впливають на використання регіональних ресурсів (на прикладі делегування повноважень по управлінню державним майном, проведення експерименту в гірничо-металургійній галузі, використання спеціального режиму господарювання). Виділено критерії ефективного використання регіональних ресурсів, основним серед яких запропоновано використовувати наявність або відсутність їх втрат. Удосконалено прийоми структурного аналізу використання ресурсного потенціалу регіону на основі виявлення загальних тенденцій у динаміці його складових. Досліджено підходи до аналізу результатів використання регіональних ресурсів на основі виділення відповідних періодів впровадження інституційних умов. Запропоновано комплексний підхід до оцінювання впливу інституційних умов на динаміку розвитку економіки регіону, заснований на використанні методів прикладної статистики. Удосконалено прийоми вирішення завдань щодо визначення різних варіантів ефективного використання регіональних ресурсів, засновані на вживанні методів прогнозування. Виділено домінанти довгострокового створення інституційних змін у регіоні, що грунтуються на виборі відносин власності, економного використання природних ресурсів, раціонального використання трудових ресурсів, ефективного використання основних засобів. Удосконалено механізм контролю дотримання інституційних умов в економіці регіону з урахуванням встановлення прямого та зворотного зв'язку між суб'єктами взаємодії та об'єктом дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1 + У9(4УКР-4ДОН)0-553.8
Шифр НБУВ: РА381994 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Лепа В.В. 
Управління соціальним ризиком (на прикладі Донецької області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / В.В. Лепа ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено методи управління соціальним ризиком у регіоні. Проаналізовано підходи до визначення суті та ролі соціального ризику в сучасному суспільстві. Запропононовано визначення та класифікацію соціальних ризиків. Наведено методи кількісної оцінки рівня соціального ризику. Викладено метод моделювання соціальної мобільності населення регіону з застосуванням теорії марківських процесів як спосіб прогнозування соціального розвитку регіону. Наведено методи кількісної оцінки рівня та наслідків соціального ризику у вигляді визначення витрат жмттєвого потенціалу з соціально обумовлених причин. Проведено комплексну оцінку витрат на компенсацію реалізованого соціального ризику на рівні регіону. Розглянуто шляхи удосконалення механізму перерозподілу бюджетних коштів реіону на підставі прогнозування рівня соціального ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ДОН)0-99
Шифр НБУВ: РА320463 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Гуржій Н.М. 
Управління маркетинговою діяльністю підприємств в умовах ринкової економіки: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н.М. Гуржій ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи удосконалення управління маркетинговою діяльністю торговельних підприємств Донецької області. Розкрито сутність та основні задачі управління маркетинговою діяльністю. Проведено дослідження стратегічного, тактичного та інноваційного маркетингу. Охарактеризовано основні етапи стратегічного управління маркетингом, розглянуто маркетингові ризики та запропоновано методи їх мінімізації. Проведено дослідження існуючої системи управління маркетингом на торговельних підприємствах Донецької області. Проаналізовано маркетингові ризики, наведено результати моніторингу маркетингу відносин. Розроблено та рекомендовано до впровадження комплексну систему управління маркетингом та модель стратегічного маркетингу для торговельних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ДОН)421.1-211.1-21 +
Шифр НБУВ: РА353962

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Братковський М.Л. 
Управління громадянською злагодою в регіоні: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.04 / М.Л. Братковський ; Донец. держ. акад. упр. — Донецьк, 2002. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено закономірності становлення громадянської злагоди та наведено характеристику кожної з них, виявлено передумови необхідності й можливості управління громадянською злагодою на регіональному рівні, розроблено концептуальну модель регіонального управління громадянською злагодою. Запропоновано концепцію моделювання управління громадянською злагодою в регіоні та надано методичні рекомендації щодо реалізації регіональної моделі у формі конфедерації суспільно-політичних організацій як управління громадянською злагодою з боку громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.013 + Х819(4УКР-4ДОН)011.219-9 + С5*667.1*333.641.212 +
Шифр НБУВ: РА322391

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Сиволап Л.А. 
Управління інвестиційною діяльністю в умовах ринкової економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Л.А. Сиволап ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2002. — 19 с. — укp.

Узагальнено основні підходи щодо розуміння суті інвестиційної діяльності на сучасному етапі, а також охарактеризовано її стан і тенденції розвитку. Обгрунтовано необхідність стратегічного спрямування інвестиційної діяльності за умов ринкових перетворень. Досліджено систему менеджменту інвестиційної діяльності промислових підприємств: проаналізовано практику зазначеної діяльності ВЕЗ і ТПР Донеччини, продіагностовано процес управління інвестиційною діяльністю підприємств, розглянуто механізм управління інвестиційними ризиками підприємств. Наведено рекомендації щодо удосконалення системи управління інвестиційною діяльністю з позицій комплексного та системного підходів. Обгрунтовано методичні підходи стосовно стратегічного управління даної діяльності. Розроблено стратегії управління інвестиційним потенціалом підприємств, інвестиційним портфелем ВЕЗ і ТПР та інвестиційними ризиками підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)301-56 + У9(4Укр-4Дон)301-56
Шифр НБУВ: РА319695 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Войнорубов 
Удосконалення управління розвитком виробничої сфери регіону: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.04 / Дмитро Олександрович Войнорубов ; Донецька держ. академія управління. — Донецьк, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ДОН)300-21
Шифр НБУВ: РА331423

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Акулов-Муратов В.В. 
Удосконалення механізмів державного управління та контролю в сфері охорони, захисту, використання та відновлення лісів в Донецькій області: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.В. Акулов-Муратов ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження механізмів державного управління та контролю у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів на Донеччині. Удосконалено теорію та розроблено сучасні моделі державного регулювання у даній сфері, обгрунтовано ефективні шляхи подальшого розвитку та формування комплексного механізму державного впливу на її розвиток. Висвітлено питання організації охорони, захисту, використання та відновлення лісів на Донеччині, розглянуто методи реалізації даного напряму державної політики. Розглянуто структуру й особливості функціонування органів державного управління та контролю у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів, ретроспективно досліджено їх діяльність. Проаналізовано актуальні проблеми правової відповідальності за порушення лісового й екологічного законодавства. На підставі принципів державного управління, лісового й екологічного законодавства розроблено концепцію та комплексний механізм регулювання державного управління та контролю у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів на Донеччині (степова зона лісорозведення) як складного соціально-економічного явища, наведено пропозиції щодо удосконалення його розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР017 + П344(4УКР-4ДОН)б +
Шифр НБУВ: РА368005

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Грищенко І. І. 
Удосконалення державного управління станом навколишнього середовища в екокризовому регіоні: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / І. І. Грищенко ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено нові принципи та заходи щодо удосконалення державного управління станом навколишнього середовища в екокризовому регіоні України. Проаналізовано ефективність сучасної екологічної політики країни, проведено зіставлення її принципів з принципами вирішення екологічних проблем у країнах ЄС. Досліджено чинну регіональну систему державного управління станом навколишнього середовища, встановлено сучасні закономірності формування екологічної ситуації на Донеччині та її впливу на здоров'я населення. На основі результатів комплексної еколого-гігієнічної оцінки якості об'єктів довкілля й аналізу стану суспільного здоров'я визначено провідні чинники ризику для здоров'я населення та території підвищеної екологічної небезпеки. Запропоновано ключові принципи щодо удосконалення державного управління станом навколишнього природного середовища. Визначено необхідність удосконалення інформаційного механізму державного управління на підставі перерозподілу функцій суб'єктів екологічного моніторингу та створення регіональної системи соціально-екологічного моніторингу з центром в обласній санепідемстанції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР-4ДОН) в2:У,022 + Х819(4УКР)021.13
Шифр НБУВ: РА384594 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Костровець Л.Б. 
Теоретико-методичні засади удосконалення механізмів державного регулювання зайнятості населення (регіональний аспект): Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Л.Б. Костровець ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретичні узагальнення, а також розвинуто методичні засади дослідження ринку праці та механізму державного регулювання зайнятості населення. Запропоновано систему формування раціональної структури зайнятості, яка грунтується на сприянні самозайнятості та розвитку малого підприємництва, стимулюванні ринкового попиту, здійсненні цілеспрямованої інвестиційної політики, вдосконаленні функціональної підготовки робочої сили. Запропоновано структуру регіонального управління у сфері зайнятості за принципами децентралізації, яка дозволить налагодити співробітництво між багатьма місцевими організаціями (державним і приватним секторами, урядом, органами місцевого самоврядування, недержавними оргнізаціями) та агенством регіонального розвитку зайнятості для формування механізму партнерства та розробки стратегії розвитку. Визначено сучасні тенденції демографічного розвитку та формування зайнятості населення Донеччини. Досліджено теоретичні засади формування зайнятості населення. Вивчено досвід зарубіжних країн у даній сфері. Розроблено методичну схему дослідження трансформації структури зайнятості та визначено основні напрямки забезпечення раціональної структури зайнятості населення регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ДОН)240.5-21.01 +
Шифр НБУВ: РА349061

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Сліпенький В.В. 
Стратегічне маркетингове управління підприємством в умовах ринкової економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.В. Сліпенький ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2004. — 19 с.: табл. — укp.

Визначено основні передумови розвитку стратегічного керування в Україні. Розроблено алгоритм процесу стратегічного маркетингового управління. Здійснено оцінку привабливості стратегічного клімату. Здійснено відповідний аудит організації маркетингу в підприємствах, які досліджувалися. Проаналізовано систему маркетингової діяльності. Вивчено питання щодо використання маркетингових інновацій у досліджених підприємствах, оцінено ступінь досягнення їх стратегічних маркетингових цілей. Проаналізовано стан розробленості стратегій маркетингового управління в підприємствах, а також товарну, цінову, збутову, комунікаційну, кадрову політику. За результатами бенчмаркінгу стратегічного маркетингового управління на корпоративному, процесному та портфельному рівнях маркетингу підприємств, що досліджуються, побудовано поле бенчмаркінгу. Розроблено комплексну систему стратегічного маркетингового управління підприємством, а також карту стратегічних груп. Рекомендовано корпоративні, функціональні та інструментальні стратегії для досліджених підприємств. Запропоновано стратегічні зміни в організації маркетингового управління підприємствами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.1-211.1 + У9(4УКР-4ДОН)421.1-211.1 +
Шифр НБУВ: РА328640

Географічні рубрики:

      
15.

Малишко О.В. 
Стимулювання інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / О.В. Малишко ; НАН України. Ін-т екон.-правов. дослідж. — Донецьк, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Виявлено та оцінено основні фактори інвестиційної привабливості регіону та окремих його територій за сучасних умов, у тому числі територій пріоритетного розвитку. Визначено умови, які є базою для схеми стимулювання інвестиційної діяльності на даних територіях, а також елементи цієї схеми. Зазначеними умовами є: дотримання трибічного балансу інтересів території, інвестора й банка, наведено формулу цього балансу; забезпечення регіональних гарантій інвестиційної діяльності; дотримання достатності банківського капіталу. Проаналізовано необхідні правові умови для впровадження схеми стимулювання інвестиційної діяльності. Наведено визначення терміну "інвестиційний капітал територій". Обгрунтовано нові підходи до оцінки інвестиційної привабливості територій пріоритетного розвитку з погляду банку, який фінансує інвестиційні проекти, та проведено ранжування територій за нею. Обгрунтовано необхідність вибору форми забезпечення інвестиційних (кредитних) зобов'язань інвестора (реціпієнта інвестицій) на територіях пріоритетного розвитку, у тому числі для суб'єктів малого бізнесу (колективне поручительство для групи малих підприємців).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ДОН)0-56 +
Шифр НБУВ: РА328247

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Кудрейко І. О. 
Соціолінгвістичний портрет малих міст Донеччини: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / І. О. Кудрейко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено соціолінгвістичний портрет (СЛП) міст Донеччини як одного з визначальних показників формування і становлення сучасної мовної ситуації в досліджуваному регіоні. Здійснено порівняльну характеристику СЛП міст Амвросіївки, Докучаєвська, Єнакієвого, Сніжного, Тореза, Шахтарська з загальною сучасною мовною ситуацією в Донецькій області. Значну роль у мові міста відіграють особливості структурності та структурованості населення, що є показником минулих і сучасних міграційних процесів людей, напрямів мовно-соціальної політики та форм їх економічної реалізації. Розглянуто динаміку національно-мовного складу населення як досліджуваних міст, так і регіону загалом і встановлено основні причини сучасного вияву мовної ситуації з наявними сферами активного / напівактивного / пасивного навантаження української та російської мов та витворення ядерної / напівпериферійної / периферійної площин внутрішньоміського навантаження української / російської мов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.3 + Ш121(4УКР-4ДОН)1
Шифр НБУВ: РА382689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Бровар О. В. 
Соціальні умови розвитку вугільної промисловості Донбасу (1943 - 1964 рр.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / О. В. Бровар ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 37 с. — укp.

Досліджено комплекс соціальних проблем, пов'язаних із відбудовою, реконструкцією та розвитком вугільної промисловості Донбасу в повоєнне двадцятиріччя. Проаналізовано тенденції життєдіяльності шахтарського соціуму в контексті соціально-економічної політики керівництва держави. Простежено динаміку соціальних процесів, їх особливості в різних суспільно-політичних реаліях. Охарактеризовано заходи влади у сфері охорони праці, підготовки кваліфікованих кадрів для підприємств вугільної індустрії. Здійснено внесок фундаментальної та відомчої науки у вдосконалення та розробку нових видів техніки й інноваційних технологій, зменшення ризиків на виробництві, підвищення продуктивності праці. Висвітлено питання матеріального та морального заохочення, соціального забезпечення, вирішення житлової проблеми, задоволення матеріальних потреб гірників, оптимізації їх побуту, охорони здоров'я й організації культурного дозвілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)63-24 + Т3(4УКР-4ДОН)63-24
Шифр НБУВ: РА373597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Кузіна К.В. 
Соціальні проблеми шахтарських міст Донбасу (1950-1980-ті роки): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / К.В. Кузіна ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2009. — 18 с. — укp.

Комплексно проаналізовано процес формування та ррозширення мережі шахтарських мість Донбасу, а також відтворено цілісну картину змін міської соціальної інфраструктури, життя, культури та побуту городян протягом 1950 - 1980-х рр. Виявлено особливості соціального розвитку зазначеної категорії міст. Вони полягали у специфічних умовах протікання урбаністичних процесів, виробничій монофункціональності, наявності значних жіночих трудових ресурсів, відомчій належності об'єктів соціальної інфраструктури, недостатньому рівні розвитку міського господарства. У шахтарських містах було сформовано своєрідне середовище, яке може бути кваліфіковане як "напівміське". Зазначено, що загострення соціальних проблем в шахтарських містах у другій половині 1980-х р. призвело до страйків робітників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДОН)63-2 + Т3(4УКР55)63-2 +
Шифр НБУВ: РА367191

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Богомол Н.І. 
Синтез корпоративної системи управління контрольно-ревізійною діяльністю у регіоні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Н.І. Богомол ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено функціонування контрольно-ревізійного управління (КРУ) за умов трансформаційної економіки. Виявлено зростаючу напруженість роботи виконавців контрольно-ревізійних дій та, зокрема, організаційного відділу. Обумовлено необхідність розробки корпоративної системи управління контрольно-ревізійною діяльністю на рівні регіону. Вивчено особливості стратегічного планування контрольно-ревізійного процесу. Розроблено моделі оперативного коригування планів у вигляді розпоряджень на проведення позачергових ревізій, що визначають необхідність оперативного інформування керівництва про навантаженість галузевих відділів і підрозділів у містах та районах. Визначено місце та роль семінарів і шкіл економічного навчання для підвищення кваліфікаційного та професійного рівня контролерів-ревізорів. Запропоновано концептуальну модель корпоративної системи управління контрольно-ревізійною діяльністю у регіоні, в якій використовуються механізми та економіко-математичні моделі їх реалізації, що підвищують кількісні та якісні показники діяльності КРУ, ідеї реінжирингу, методи контролінгу та сучасні інформаційні технології. Розроблено структуру комп'ютерної системи підтримки рішень корпоративної системи управління контрольно-ревізійною діяльністю у регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр-4Дон)261.8-212.116.1
Шифр НБУВ: РА319548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Наумова М. М. 
Синтез гнучких механізмів управління потенціалом у виробничому менеджменті економічних систем: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / М. М. Наумова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено сучасний стан виробничого потенціалу галузі. Проведений за період 1997 - 1999 рр. аналіз показав високий ступінь зносу основних фондів обладнання чорної металургії, відсутність зростання обсягів виробленої продукції. Галузь має провідне значення для економіки регіону та України в цілому. Досліджено роль та тенденції розвитку виробничого потенціалу, визначено чинники, що впливають на якісні параметри досліджуваного об'єкта. Охарактеризовано ефективність реалізації системи менеджменту виробничого потенціалу економічних систем. Для оптимізації системи управління виробничим потенціалом чорної металургії на регіональному рівні розроблено концепцію менеджменту виробничого потенціалу металургійних підприємств України для сучасних умов їх існування; запропоновано варіант оптимізації операційного леверіджа, що разом з розробленою системою адаптивної фінансової діагностики має практичну цінність у процесі зниження фінансових та валютних ризиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-211.1 + У9(4УКР-4ДОН)305.551-211.1
Шифр НБУВ: РА312752 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського