Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (89)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>GRR=45УКР5-4ДОН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Новик В.А. 
Геологічна будова і етапи розвитку Єсаулівсько-Нагольчанського структурного вузла (Нагольний кряж): Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.01 / В.А. Новик ; НАН України. Ін-т геолог. наук. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Розглянуто структуру Єсаулівсько-Нагольчанського вузла та еволюцію (етапи) його формування. Встановлено на території даного структурного вузла структурно-формаційну межу, яка контролюється Єланчик-Ровеньківським розломом і відокремлює утворення вугленосно-теригенної формації амвросіївської світи від утворень теригенної флішоїдної формації дяківської серії середнього карбону, що визначило існування двох структурно-морфологічних типів золотого зруденіння - Ольховатського та Бобриківського. Виділено головні розривні порушення, зокрема, Нагольчанський розлом, визначено характер і напрямок рухів, їх послідовність. Розглянуто системи тріщинуватості в межах антикліналей, якими складається структурний вузол, та характер зчленування цих антикліналей. Визначено характер формаційного і літологічного контролю рудної мінералізації, а також закономірності розташування зруденіння в межах Єсаулівсько-Нагольчанського структурного вузла. На підставі ізотопно-геохімічних досліджень виявлено рудопідводні і можливі рудовмісні структури Єсаулівського та Гостробугорсько-Нагольчанського рудних полів. Висвітлено етапи розвитку Єсаулівсько-Нагольчанського структурного вузла, які охоплюють пов'язані між собою структуроутворення, магматизм і рудні процеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д59(45УКР5-4ДОН)0 + Д451(45УКР5-4ДОН)2 +
Шифр НБУВ: РА324078

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Шубін Ю.П. 
Геологічні критерії оцінки схованого гідротермального зруднення Північної антикліналі Донбасу: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.11 / Ю.П. Шубін ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості тектоніки кристалічного фундаменту та осадового чохла, мінералого-геохімічну спеціалізацію окремих подовжніх диз'юнктивів, а також вузлів їх перетинання. Встановлено особливості просторового розповсюдження мінералів і хімічних елементів. Досліджено гідротермальну мінералізацію рудопроявів і ділянок підвищеної мінералізації. Детально охарактеризовано типоморфні властивості окремих мінералів, особливості мінералоутворення та літологічний, структурно-тектонічний і мінерало-геохімічні критерії оцінки гідротермальної мінералізації Північної антикліналі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д450.011 + Д59(45УКР5-4ДОН)45
Шифр НБУВ: РА317914 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Шевченко О.А. 
Геохімія азоту в підземних водах зони гіпергенезу центральної частини Донбасу: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.02 / О.А. Шевченко ; НАН України. Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанню геохімії азоту в підземних водах зони гіпергенезу центральної частини Донбасу. Встановлено, що характер розподілу сполук азоту в підземних водах зони гіпергенезу центральної частини Донбасу визначається геохімічними особливостями підземних вод регіону. Розроблено критерії генетичного розподілу гідрогеохімічних аномалій азоту і з'ясовано, що вони утворюються як в результаті висхідного розвантаження азотвміщуючих флюідів по зонах тектонічних розломів, так і завдяки надходженню його з інфільтраційними водами. Побудовано модель гідрогенного утворення і руйнування техногенних азотвміщуючих мінералів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д464.3(45УКР5-4ДОН)

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Павлов І.О. 
Зсуви і зсувні зони у геологічній структурі Донецько-Макіївського району Донбасу: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.16 / І.О. Павлов ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2004. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження диз'юнктивної тектоніки Донецько-Макіївського району та її генезису. Вивчено його тектонічні структури, зокрема малоамплітудну тектоніку, реконструйовано параметри тектонічних полів напруг і деформацій. У геологічній структурі району виділено зсувні зони як самостійний морфлого-кінематичний тип розривів. Встановлено їх структурний парагенезис і механізм утворення його складових елементів, геологічний вік і взаємодію з іншими елементами геологічної структури. Виявлено генетичний зв'язок зсувних зон та основних ускладнюючих гірничо-геологічних чинників: раптових викидів, обвалень та завалів виробок. Встановлено можливість використання деяких характерних особливостей морфології та структурного парагенезису зсувних зон для здійснення гірничо-геологічних прогнозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д390(45УКР5-4ДОН)52 + Д59(45УКР5-4ДОН)39 +
Шифр НБУВ: РА333881

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Макєєва Н.П. 
Особливості геологічної будови і перспективи пошуків неструктурних пасток вуглеводнів у середньокам'яновугільному комплексі півничних окраїн Донбасу: автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.17 / Н.П. Макєєва ; Івано-Франк. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2009. — 22 с. — укp.

Проаналізовано особливості геологічної будови середньокам'яновугільних викладів (СВ) північних окраїн Донбасу, висвітлено перспективи виявлення неструктурних пасток та їх нафтогазоносності, наведено пріоритетні напрямки геологорозвідувальних робіт. Досліджено палеотектонічні та палеогеографічні умови осадконагромадження СВ. На підставі літофаціальних досліджень, критеріїв нафтогазоносності та щільності початкових прогнозних ресурсів вуглеводнів проведено районування території поширення СВ за ступенем їх перспективності. Охарактеризовано нові напрями подальших геологорозвідувальних робіт на нафту та газ, першочергові об'єкти для проведення параметричного буріння та детальних сейсморозвідувальних робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.452(45УКР5-4ДОН)-5 + Д432.452(45УКР5-4ДОН)-5 + Д432.452(45УКР5-4ДОН)-5
Шифр НБУВ: РА367807

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Безродний Д.А. 
Пружна анізотропія метаморфічних порід Кривбасу і її використання для вирішення задач тектонофаціального аналізу: автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / Д.А. Безродний ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Проведено експериментальні ультразвукові дослідження швидкостей об'ємних пружних хвиль на 177-ми зразках метаморфічних гірських порід Криворізької надглибокої свердловини та свердловини її полігону. Визначено їх акустичну та пружну анізотропію. Розроблено моделі тектонофацій, що відповідають деформаціям різної природи й інтенсивності, а також проведено числові розрахунки ефективних акустичних і пружних постійних цих моделей та реальних полімінеральних метаморфічних порід Криворіжжя. Для всіх досліджених зразків установлено акустичну та пружну симетрію їх текстур. Установлено взаємозв'язки між параметрами акустичної та пружної анізотропії та інтенсивністю дислокаційних перетворень. На підставі проведених експериментальних ультразвукових досліджень, визначених акустичної та пружної анізотропії гірських порід Кривбасу та результатів математичного моделювання розроблено методику акустичного текстурного аналізу тектонофацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д347(45УКР5-4ДОН)3 + Д59(45УКР5-4ДОН)347 +
Шифр НБУВ: РА359984

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Панкова М.Г. 
Реконструкція умов карбонового торфонакопичення за палінологічними та вуглепетрографічними даними (на прикладі Донецького басейну): автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.16 / М.Г. Панкова ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2007. — 19 с. — укp.

Визначено умови карабонового торфонакопичення на прикладі вугільних пластів Донецького басейну. На підставі використання нових методологічних підходів палеоекологічної інтерпретації палінолого-вуглепетрографічних даних встановлено особливості формування палеоторфяників ранньо- та середньокарбонового віку. Доведено, що вугілля різних вугленосних формацій відрізняється за вихідним рослинним матеріалом та умовами торфонакопичення, які контролюються палеогеографічними, геотектонічними та іншими факторами загального процесу осадконакопичення. На підставі палеоекологічного аналізу результатів палінолого-вуглепетрографічних досліджень вирішено актуальні теоретичні та практичні питання вугільної геології. Зокрема, визначено надійні структурні критерії (ПЕЦТН) стратифікації та кореляції розрізів вугільних пластів. Вперше розроблено класифікацію гумусового вугілля нижнього карбону Донбасу за ботанічною приналежністю вихідного рослинного матеріалу та доведено можливість її практичного використання для прогнозування його якості. Обгрунтовано методичні рекомендації щодо проведення реконструкції торфонакопичення, що дає змогу відтворити умови формування торф'яних покладів вугільних пластів та уточнює уявлення про процес вуглеутворення в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432(45УКР5-4ДОН)45-53 + Д59(45УКР5-4ДОН)43 +
Шифр НБУВ: РА353257

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Маметова Л. Ф. 
Структурно-мінералогічні перетворення газоносних пісковиків Донбасу: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.16 / Л. Ф. Маметова ; ДВНЗ "Нац. гірн. ун-т". — Д., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено постседиментаційні перетворення пісковиків руслових фракцій та узбережжя моря в південно-західних, центральних і північно-східних промислових районах Донбасу. Визначено типи мікродеформацій їх структури, появу яких спонукали тектонічні процеси у супроводі реакцій розчинення одних мінералів та утворення інших. На підставі аналізу поширення певних типів мікропорушень і характеру деформуючих процесів, зафіксованих мінералами пісковиків, встановлено їх взаємозв'язок та узгодження з тектонічною структурою, етапами розвитку басейну. За результатами дослідження карбонатів та інших мінералів визначено їх вплив на колекторські властивості. Розроблено способи реконструкції умов деформації, застосування яких ще на стадії попередніх геологічних робіт дозволяє оцінити фізичний стан гірничого масиву та підвищити рівень безпеки праці гірників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д452(45УКР5-4ДОН)419-3 + Д59(45УКР5-4ДОН)452
Шифр НБУВ: РА382463 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Зубова Л.Г. 
Теоретичні і прикладні основи відновлення техногенних ландшафтів до рівня природних (на прикладі териконових ландшафтів Донбасу): Автореф. дис... д-ра техн. наук: 21.06.01 / Л.Г. Зубова ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2004. — 32 с.: рис. — укp.

Досліджено проблему відновлення териконових ландшафтів Донбасу на основі встановлення закономірностей фізико-геологічних та геохімічних процесів, що відбуваються у відвальних породах. Доведено, що відсипка шахтних відвалів призводить до трансформації природних кальцієвих ландшафтів у териконові сірчанокислі та до появи на значній площі фізико-хімічних та біогеохімічних бар'єрів з накопиченням у грунтах та рослинах аномальних концентрацій важких металів. Запропоновано новий спосіб припинення шкідливого впливу відвалів за рахунок використання їх породи, сульфіди та силікати якої мають підвищену концентрацію галію та германію, у якості сировини для металургії. Запропоновано поетапну утилізацію терикоників за їх геохімічною активністю. Зазначено, що процес переробки базується на використанні прискореного біохімічного окиснення піриту відвальної породи. Удосконалено технологію рекультивації поверхні терикоників шляхом використання механічного мікротерасування за допомогою розробленого пристрою та екранування поверхні пласких відвалів сумішшю річкового мулу та породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821(45УКР5-4ДОН)10 + Д829(45УКР5-4ДОН)08 +
Шифр НБУВ: РА331500

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського