Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>I=РА370037$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Рихлік В.А. 
Особливості становлення сучасної української політичної еліти: автореф. дис. ... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.А. Рихлік ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Наведено обгрунтування та тлумачення поняття "сучасна українська політична еліта", під якою розуміється привілейована частина суспільства, що знаходиться при владі, бере безпосередню участь у прийнятті та здійсненні політичних рішень (яка не обов'язково наділена певними моральними, розумовими чи будь-якими іншими здібностями, але чітко усвідомлює свої інтереси) та основною метою своєї діяльності вважає конвертацію політичного капіталу в економічний чи навпаки. З'ясовано стан і ступінь наукової розробки поняття "політична еліта" та його сутність в історії зарубіжної політичної думки. Показано, що питання походження, розвитку, становлення еліти, проблеми політичної елітиризації суспільства були предметом аналізу мислителів від найдавніших часів до сьогодення. Розглянуто націоналістичну та консервативну концепції елітизму та їх характерні риси в дослідженнях українських вчених. Висвітлено сутність діяльності політичних еліт в доперебудовну добу. Визначено основні передумови формування політичної еліти незалежної України та здійснено класифікацію процесу їх становлення, що безпосередньо пов'язано зі зміною політичної еліти на виборах, що відбувались протягом 1991 - 2009 рр. Виділено та проаналізовано періоди становлення сучасної української еліти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)8 +
Шифр НБУВ: РА370037 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського