Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (42)Книжкові видання та компакт-диски (108)
Пошуковий запит: (<.>K=ЄВАНГЕЛІЄ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Кашета Ю.В. 
Засоби передачі слов'яноруського синтаксису у "простій" мові варіанта Мелетія Смотрицького (риторичний аспект): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Ю.В. Кашета ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено системний опис та аналіз риторико-стилістичних особливостей передачі слов'яноруського синтаксису у "простій" мові початку XVII ст, репрезентованої у творах Мелентія Смотрицького. Порівняльне дослідження здійснено шляхом зіставлення "руського" перекладу Учительного Євангелія Калліста (Єв'є, 1616), здійсненого М.Смотрицьким, з його слов'яноруським оригіналом (Крилос, 1606). Послідовно впроваджувані перекладачем зміни в синтаксичному оформленні тексту прокоментовано в контексті загальних засад і настанов класичної риторики як теоретичного підгрунтя тогочасної літературної практики. Наведено класифікацію та характеристику стилістичних прийомів і риторичних фігур синтаксичного рівня, введених М.Смотрицьким до "руської" редакції під час перекладу церковнослов'янського тексту. Визначено роль засобів риторичного синтаксису в досягненні комунікативної мети проповідей, що складають Учительне Євангеліє.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)3-4 Смотрицький, М. 457 +
Шифр НБУВ: РА352532

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Тітаренко Ю.О. 
Збірка П.Тичини "Замість сонетів і октав": семантика і поетика: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Ю.О. Тітаренко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Запропоновано оригінальну повну інтерпретацію книги П.Тичини "Замість сонетів і октав", надано характеристику провідних мотивів і образів книги, проаналізовано її проблемно-тематичні аспекти, розкрито особливості конфлікту, з'ясовано значущість символів і метафор, зокрема, символіку кольорів, а також символіку, використану з метою оформлення обкладинки першого видання книги "Замість сонетів і октав". Здійснено спробу довести існування інтертекстуального зв'язку між книгою "Замість сонетів і октав" і Євангелієм від св. Івана, що дозволило розглядати досліджену книгу П.Тичини у новому контексті. Доведено тезу щодо доцільності сприйняття та оцінювання "Замість сонетів і октав" як цілісного художнього твору - поеми, а не як звичайної збірки поезій, написаних в один період. Охарактеризовано композицію третьої книги П. Тичини, визначено тип її словесної організації - поезії у прозі. Обгрунтовано раціональність погляду на третю книгу П.Тичини як на твір необарокової літератури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Тичина, П.Г. 535 +
Шифр НБУВ: РА355504

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Беліченко М.А. 
Поетика історичної прози Романа Іваничука (особливості часопросторових концепцій): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / М.А. Беліченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні проблеми часопросторових відносин у художньому творі. Вперше розкрито своєрідність поетики часопростору історичної прози Р.Іваничука. Проаналізовано малодосліджені твори письменника ("Шрами на скалі", "Смерть Юди", "Ренегат", "Євангеліє від Томи", "Через перевал") у контексті вивчення традицій і новаторства історичної прози. Розкрито особливості художнього моделювання часопростору, майстерність творення портретно-психологічних характеристик історичних осіб. Розглянуто оригінальні літературні підходи митця щодо відтворення внутрішнього світу персонажів. З'ясовано, що суміщення різночасових пластів надає можливість письменнику маніпулювати художнім часом і формувати часовий каркас твору. Виявлено, що структура художнього часу творів Р.Іваничука додатково ускладнена внутрішніми пропорціями фабульного та сюжетного, індивідуального й соціально-історичного, подієвого та ліричного, авторського та ліричного художнього часу. Доведено, що часопростір героїв органічно пов'язаний з реальною історією та надає можливості плинного єднання з нею, дистанціювання та наближення. Досліджено генезу та філософічність художнього мислення Р.Іваничука у вимірах його індивідуального письменницького стилю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Іваничук, Р. 534 +
Шифр НБУВ: РА353732

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського