Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (220)Книжкові видання та компакт-диски (14)
Пошуковий запит: (<.>K=ІЄРАРХІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Швець О. А. 
Вагітність та пологи як чинники зміни смисложиттєвих орієнтацій жінки: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.04 / О. А. Швець ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Виявлено, що вагітність, пологи та перші місяці догляду за дитиною становлять таку зміну соціальної ситуації розвитку, яка веде до значущих трансформацій ціннісно-смислової сфери особистості через формування нової внутрішньої позиції (внутрішньої материнської позиції) та виникнення особливої психологічної структури - внутрішньої картини вагітності, а трансформація смисложиттєвих орієнтацій жінки відбувається в контексті становлення та взаємодії цих психологічних систем. Доведено, що ієрархія ціннісних орієнтацій впродовж вагітності змінюється, як і ієрархія сфер життя й емоційна насиченість життя. Доведено, що основним структурним елементом смисложиттєвих орієнтацій, який зазнає найбільших трансформацій під впливом вагітності, пологів і перших місяців догляду за дитиною, є ціннісне ставлення до себе та до інших (компонент "смисли"), відбувається перехід від афективних парціальних форм ставлень і самоставлення до формування смислової системи ставлень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.31 + Ю937.231 + Р645.027
Шифр НБУВ: РА382774 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
2.

Яковенко А.І. 
Духовні цінності християнського людинознавства XX століття: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / А.І. Яковенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Проаналізовано філософські засади релігійного та світського розуміння суті духовності суспільства й особистості, що може бути критерієм у визначенні аксіології духовності. Відзначено, що як найважливіший фактор, що забезпечує формування та розвиток духовно здорового суспільства, є релігійна культура, яка базується на християнських цінностях, освічених духовним світлом православ'я. Зазначено, що за теперішніх часів актуальною є православна духовність, у якій чітко вибудована ієрархія життєвих цінностей. Обгрунтовано, що досвід духовно-морального виховання, що базується на православній етиці, особливо значимий для сучасних пошуків шляхів досягнення духовної цілісності людини. Показано, що християнським філософам, релігійним аналітикам християнське людинознавство, його уявлення про Бога, світ і людину імпонує своєю давністю, близькістю Біблії, що для них само по собі є умовою істинності та повчальної цінності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-43 + Ю217.3 +
Шифр НБУВ: РА353073

Рубрики:

      
3.

Буров О.Ю. 
Ергономічні основи розробки систем прогнозування працездатності людини-оператора на основі психофізіологічних моделей діяльності: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.01.04 / О.Ю. Буров ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2007. — 40 с.: рис. — укp.

Сформульовано та вирішено завдання підвищення ефективності функціонування енергетичних систем шляхом застосування систем прогнозування професійної працездатності оператора (ПО), які, на відміну від існуючих підходів, забезпечують надійність прогнозу на рівні 0,95. Методологічною базою надійної психофізіологічної оцінки та прогнозування ПО є трирівнева модель формування працездатності, згідно з якою запропоновано працездатність розглядати як стан "професійного гомеостазу", який формується в результаті інтерференції дії генетично обумовлених, вікових і поточних психофізіологічних чинників, ієрархія яких утворюється у результаті формування динамічного інформаційного контуру у структурі функціональної системи діяльності оператора, а стійкість контуру визначає рівень актуалізованої працездатності оператора. Розвинуто методологічний підхід і принципи синтезу комп'ютерних систем прогнозу працездатності операторів на різних стадіх їх професійної біографії, методичне та програмне забезпечення експериментальних досліджень професійно важливих психофізіологічних якостей операторів. Розроблено методики досліджень працездатності операторів за трьома групами відповідно до рівня її формування, а саме: для дослідження загального рівня ПО, повільноплинних змін її рівня, поточної ПО. На підставі даних експериментальних досліджень за лабораторних і виробничих умов доведено ефективність застосування розробленого методологічного підходу. Проведено аналіз ефективності створених систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж17 +
Шифр НБУВ: РА348494

Рубрики:

      
4.

Дутка Г.І. 
Закон у системі нормативно-правових актів України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Г.І. Дутка ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Теоретично досліджено роль закону в системі нормативно-правових актів незалежної України в контексті положень чинної Конституції України, тенденцій розвитку законотворчості в європейских, зокрема постсоціалістичних, країнах та формування правової держави. Зазначено щодо необхідності відрізняти "Закон" від суміжних понять "законодавчий акт", "законодавство". Виявлено, що найбільш суттєвим критерієм правового закону є невідчужувані та невід'ємні права людини. Досліджено проблему предмета закону. Зазначено, що у процесі будівництва незалежної правової людини в Україні відбулися зміни у сферах і напрямках законодавчого регулювання. На підставі їх аналізу констатовано, що предмет регулювання закону не є безмежним, він визначається сферою правового регулювання та має певні межі, обумовлені принципом розподілу влади. Розглянуто проблему співвідношення принципів верховенства права та верховенства закону. На підставі аналізу Конституції стверджено, що вона, закріплюючи принцип верховенства права, послідовно проводить принцип верховенства закону в системі нормативних актів. Принцип верховенства закону відображає корінний принцип демократизму - належність влади та її здійснення безпосередньо народом та через представницькі органи влади. Підкреслено, що підвищенню ефективності законодавчого регулювання та укріпленню принципу верховенства закону в системі нормативних актів сприяє більш чітка ієрархія законів. Запропоновано внести зміни до Конституції України та визначити статус видів законів за їх юридичною силою: Конституція, конституційні закони, органічні закони, звичайні закони. Розглянуто питання про колізії в законах. Надано їх поняття, визначено причини колізій законів, розглянуто шляхи і способи їх розв'язання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.31 + Х8(4УКР)-31 +
Шифр НБУВ: РА325749

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Мірошниченко А. М. 
Колізії у правовому регулюванні земельних відносин в Україні: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.06 / А. М. Мірошниченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка.. — К., 2010. — 31 с. — укp.

Для усунення та мінімізації колізій між актами різних галузей законодавства запропоновано побудову законодавства за принципом забезпечення загального регулювання. Визначено, що із внутрішньогалузевими земельно-правовими колізіями потрібно боротися шляхом кодифікації земельного законодавства. Запропоновано концепцію кодифікації та послідовність проведення кодифікаційних робіт. Розглянуто засади вирішення ієрархічних, темпоральних і змістовних колізій та їх поєднань. Обгрунтовано думку про те, що заздалегідь встановлена, абстрактна ієрархія змістовного та темпорального правил вирішення колізій не існує. Зазначено, що законодавець може скасувати новою загальною нормою попередню спеціальну, але не завжди це робить.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)111.03 + Х002.5
Шифр НБУВ: РА371948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Котовенко О.М. 
Кримінальна відповідальність за пошкодження об'єктів магістральних нафто- , газо- та нафтопродуктопроводів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.М. Котовенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено родовий, основний безпосередній, основний додатковий, обов'язковий безпосередній та альтернативні додаткові об'єкти пошкодження об'єктів магістральних нафто-, газо- та нафтопродуктопроводів. Вперше обгрунтовано, що предмети злочину, вказані у ст. 292 Кримінального кодексу (КК), характеризуються чотирма загальними ознаками, які мають певний юридичний зміст і є рівнозначними. Розкрито специфіку понять "пошкодження" і "руйнування" об'єктів магістральних трубопроводів, наведено пропозицію щодо доповнення диспозиції ст. 292 КК поряд із названими поняттями терміном "інше діяння". Обгрунтовано висновок про можливість ідеальної сукупності аналізованого злочину не тільки з посяганнями на власність, але й з хуліганством, що має важливе значення для відповідної оцінки скоєного. Розкрито зміст наслідків даного злочину, розвинуто й уточнено положення щодо визначення пошкодження та руйнування, а також можливості наслідків самостійних видів суспільно небезпечних дій. Встановлено, що у разі скоєння даного злочину виникає ієрархія наслідків : перший (проміжний) - пошкодження (руйнування) предмета, другий (похідний) - порушення нормальної роботи транспорту. Розглянуто специфіку причинного зв'язку під час вивчення пошкодження (руйнування) об'єктів магістральних трубопроводів. Подано детальний аналіз кваліфікуючих ознак складу злочину, що викликають труднощі у практиці застосування закону (скоєння злочину повторно, за попередньою змовою групою осіб, загальнонебезпечним способом, спричинення загибелі людей, інших нещасних випадків з людьми, аварій, пожеж, значного забруднення довкілля). З'ясовано, що пошкодження об'єктів магістральних трубопроводів може бути скоєне у межах однієї (умислу або необережності), а також подвійної вини (умислу й необережності). Всебічно розглянуто проблему суб'єкта аналізованого злочину, що має важливе значення для індивідуалізації покарання та запобігання протиправним вчинкам даного роду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)121
Шифр НБУВ: РА318115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Храброва О.В. 
Культурно-історична обумовленість феномену власності: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.04 / О.В. Храброва ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Розглянуто власність як культурно-історичний феномен, репрезентант дискурсивних тактик певної культури. Розглянуто відображення динаміки людських взаємовідносин у відносинах власності, а також зміну їх характеру. Наголошено, що відносини власності формуються та реалізуються як суперечливі практики міжсуб'єктних відносин, у межах яких конститується тип і спосіб відношення людини до навколишнього світу, до інших людей, до самого себе. Виділено три специфічні рівні, у межах яких практики міжсуб'єктних відносин з приводу власності виявляються у культурі, а саме: обмін, у процесі якого формується певний суб'єкт-власник; відношення до привласнюваних об'єктів, володіння якими закріплює статус суб'єкта як власника, базуючись на певних ієрархіях цінностей; основоположні способи привласнення та конституювання привласненого як власності. Ці рівні практик утворюють достатньо складні внутрішньокультурні взаємозв'язки, фіксуют неоднорідність і парадоксальність відносин, а також рівні тривалості у аспекті їх історичного розгортання. Проаналізовано кожну з даних практик у їх власній динаміці у контексті різних історичних і культурних пластів відношення власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:У + У010.253.3 +
Шифр НБУВ: РА346069

Рубрики:

      
8.

Сидоркіна М. Ю. 
Спільна художня творчість як чинник гармонізації сімейних стосунків: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.05 / М. Ю. Сидоркіна ; НАПН України, Ін-т соц. та політ. психології. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено спільну художню творчість (СХТ) сім'ї, розглянуто її як чинник гармонізації сімейних стосунків у сім'ях з дітьми молодшого шкільного віку. З метою організації СХТ сімей з урахуванням методології системного підходу й арт-терапії, типології видів спільної діяльності, запропонованої Л. І. Уманським, розроблено й апробовано програму сімейної арт-терапевтичної студії. Проаналізовано особливості та наслідки взаємодії членів сімей під час занять СХТ. Визначено вплив СХТ на такі параметри сімейної системи як гнучкість, згуртованість, межі й ієрархія. Встановлено зв'язок між частотою занять СХТ дітей і батьків та емоційною близькістю та гнучкістю сімейної системи. Проаналізовано типи проблем, за наявності яких доцільним є звертання сім'ї до СХТ, організованої у формі сімейної арт-терапевтичної студії з метою гармонізації сімейних стосунків. Наведено методичні рекомендації для ведучого сімейної арт-терапевтичної студії, а також додатковий цикл просвітницьких і психотерапевтичних занять для матерів, схильних до гіперконтролю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-994-06-734 + Ю945.401-82
Шифр НБУВ: РА378860 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Чорновол В. О. 
Структура і корозійна стійкість композиційних матеріалів Cu-Mo, Cu-W, отриманих методом електронно-променевого випаровування-конденсації: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / В. О. Чорновол ; НАН України, Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М. Францевича, Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Встановлено, що конденсатам Cu-W, Cu-Mo притаманна ієрархія шаруватої структури на мікро- та субмікрорівнях, особливості якої залежать від природи тугоплавкої складової, її взаємодії з міддю за присутності домішок і технологічних параметрів процесу. У композиційних матеріалах (KM) Cu-W, Cu-Mo виникнення шаруватості спостерігається у разі вмісту вольфраму та молібдену 4 - 5 %(мас.) і 7 - 8 %(мас.). Показано, що загальне підвищення концентрації тугоплавкого компоненту супроводжується підвищенням меж міцності, плинності та зниженням параметрів пластичності. На підставі комплексних досліджень встановлено залежність корозійної стійкості композитів від процентного співвідношення компонентів. Дослідження стійкості KM Cu-Mo, Cu-W до температури 1000 °С показали, що зростання вмісту вольфраму в KM Cu-W підвищує стійкість системи до окиснення, а швидкість перебігу корозійних процесів гальмується. З підвищенням вмісту молібдену в KM Cu-Mo стійкість до окиснення знижується, швидкість корозії прискорюється. Дослідно-промислові випробування КМ як електричних контактів, засвідчили позитивний ефект використання KM Cu-Mo як розривних контактів з оптимальним вмістом молібдену до 7 - 8 %(мас.) та KM Cu-W як вакуумних контактів для дугогасних камер з оптимальним вмістом вольфраму 52 - 54 %(мас).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91-18
Шифр НБУВ: РА380485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Борщ К. К. 
Трансформація статусно-рольових характеристик сучасної сім'ї в Україні: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / К. К. Борщ ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що ієрархія статусів членів сім'ї має тенденції до перетворення. Основна тенденція статусних і ролевих змін сучасної української сім'ї - від традиційного патріархального сімейства до егалітарного. Трансформація сімейних статусів супроводжується рольовими конфліктами, що здатні перетворюватися у складову життєвої кризи сім'ї. Сімейна криза може супроводжуватися як внутрішнім, так і зовнішнім рольовим конфліктом. Завдяки особливостям статусно-рольових характеристик української сім'ї, її трансформації відбуваються з врахуванням структурних зрушень одночасно у двох площинах. З одного боку, на декларативному рівні підсилюються матріцентрічні тенденції, що створює враження формування егалітарної сім'ї. З іншого боку, за активною участю самих жінок стабільно відтворюється патріархальні структури. Безконфліктна трансформація статусно-рольової структури сучасної сім'ї відбувається завдяки певній домовленості (конвенції) у подружніх стосунків. Проаналізовано, що домовленість відбувається не завдяки ієрархічним змінам і перерозподілу влади, а завдяки формуванню нової складової статусно-рольової структури сім'ї - конвенційних статусів. Конвенційні статуси, на відміну від аскриптивних і дескриптивних статусів, не успадковані від народження і не досягаються зусиллями окремого індивіда. Вони досягаються за допомогою домовленості декількох сторін, зокрема подружжя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*644
Шифр НБУВ: РА377102 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Воротнікова І.Г. 
Функціонально-семантичне поле починальності в німецькій мові у зіставленні з англійською мовою: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.17 / І.Г. Воротнікова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню та зіставному аналізу засобів вираження значення починальності у близькоспоріднених німецькій та англійській мовах. Комплексно досліджено засоби вираження починальності. Проаналізовано одиниці різних мовних рівнів, об'єднаних у функціонально-семантичне поле, яке має ієрархічну структуру. Функціонально-семантичне поле досліджено не як мовне явище, а як спосіб комплексного подання матеріалу. Головним критерієм об'єднання різних мовних засобів (лексичних, словотворчих, синтаксичних) у функціонально-семантичне поле визначено наявність у їх семантиці інваріантної семи початку дії. За результатами аналізу доведено, що функціонально-семантичні поля починальності німецької та англійської мов мають схожість та відмінності, причому спільні риси домінують над відмінностями. До рис схожості належать: структура поля, інвентар основних засобів вираження починальності, їх ієрархія. Основні відмінності засобів у порівнюваних мовах визначено наявністю (відсутністю) окремого елемента польової організації, їх кількісними та частотними характеристиками, особливостями їх семантики та функціонування. Встановлено риси схожості, зумовлені генетичною близькістю німецької та англійської мов; їх відмінності пов'язано з особливостями системи та структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.75 + Ш143.2
Шифр НБУВ: РА311697 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Линьов К.О. 
Централізація, децентралізація та нелінійність у державному управлінні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / К.О. Линьов ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено взаємозв'язок централізації та децентралізації. Встановлено вплив на управління державними нелінійними ієрархіями й особливості прояву співвідношення даних категорій у період соціальних трансформацій. З'ясовано специфіку понятійного елемента "нелінійна ієрархія" щодо державного управління з використанням відомого у теоріях самоорганізації принципу нелінійності. Визначено головні завдання, базові форми та основні способи реалізації децентралізації державного управління. Обгрунтовано пріоритетні напрями забезпечення процесів самоорганізації в державних управлінських структурах. Виявлено фактори, що сприяють їх активізації у межах формальних владних інститутів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01 +
Шифр НБУВ: РА334719

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Тупичак Л. Л. 
Інформаційні технології підтримки управлінських рішень в освітньому процесі з використанням логіко-когнітивних методів / Л. Л. Тупичак. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розробленню інформаційних технологій підтримки освітнього процесу підготовки фахівців з управлінської діяльності в організаційних, адміністративних, техногенних системах з використанням логіко-когнітивних методів. Охарактеризовано системну та логіко-когнітивну структуру навчального процесу підвищення рівня компетентності та якості навчання фахівців для управління складними системами з ієрархічною структурою. Виокремлено фактори впливу на навчальний процес та логіко-когнітивні характеристики особи як моделі інтелектуального агента, що навчається. Побудовано моделі впливу факторів на навчальний процес та формування компонент професійно орієнтованої управлінської компетентності. Обґрунтовано логіко-когнітивні процедури підготовки і прийняття рішень на підставі альтернативного вибору та процедури цілеорієнтації для відповідних типів управлінської діяльності. Виконано практичне оцінювання якості навчального процесу на підставі логіко-когнітивних методів, обґрунтовано структуризацію знань про об'єкти і системи управління з огляду на виділені фактори впливу на процес засвоєння знань когнітивної системи особи, що навчається. Розроблено структурно-функціональні моделі інформаційних технологій для підвищення якості формування і підтримки прийняття управлінських рішень з використанням логіко-когнітивних методів в освітньому процесі підготовки фахівців з управління.Ключові слова: інформація, дані, структура, стратегія, логіка, когнітивні методи, альтернатива, логістична змінна, класифікація, процес, управління, ієрархія.^UThis dissertation paper is devoted to the development of information technologies for supporting the educational process of specialists' training in management activities in organizational, administrative, and man-made systems with the use of logical-cognitive methods. The systemic and logical-cognitive structure of the educational process of improving the specialists' competence level and quality of training for managing the complex systems with hierarchical structure has been characterized. Factors of influence on the educational process and the logical-cognitive characteristics of the person as a model of the intellectual learning agent have been distinguished. Models of factors influence on educational process and the formation of components of professionally oriented managerial competence have been constructed. Logic and cognitive procedures of preparation and decision-making based on alternative choices and targeting procedures for appropriate types of management activities have been grounded. Practical assessment of the quality of the educational process on the basis of logical-cognitive methods has been performed; the structuring of knowledge about objects and management systems, taking into account the chosen factors influencing the process of learning the cognitive system of the learner has been grounded. Structural-functional models of information technologies for improving the quality of formation and support of managerial decision-making using logic-cognitive methods in the educational process of management specialists training have been developed.Keywords: information, data, structure, strategy, logic, cognitive methods, alternative, logistic variable, classification, process, management, hierarchy


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Ревунов О. М. 
Економіко-управлінський інструментарій оцінювання якості менеджменту будівельних підприємств / О. М. Ревунов. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню науково-прикладної задачі започаткування та впровадження інноваційної технології оцінки якості менеджменту будівельних підрядних підприємств - виконавців (стейкхолдерів) будівельних проектів. Розроблено процесно-орієнтовану технологію оцінки якості менеджменту TAQM (абревіатура від англ. “Technology assessment of quality management”), яку запроваджено в практику управління та економічної діагностики будівельних підрядних підприємств. Зміст та ієрархія параметрів та розрахунково-аналітична основа створеної технології підпорядковані особливостями операційної системи БПП, вимогам середовища будівельного проекту та особливостям інвестиційногоциклу. Покладена в основу технології економічна модель створює належні підстави для трансформації підсумків формалізованого оцінювання управлінського, виробничого, ресурсно-майнового та фінансового потенціалу БПП в інтегровану оцінку якості менеджменту досліджуваного підприємства як стейкхолдера будівельного проекту^UThe thesis is devoted to solving scientific and applied launch and implementation of innovative technologies assess the quality management of construction contracting companies - singers (stakeholders) construction projects. Developed process-oriented technology assessment of management quality TAQM (an abbreviation in english "Technology assessment of quality management"), which introduced the practice of management and economic diagnostics of building contracting companies. Content and hierarchy parameters and settlement and analytical foundation created technology features are subject to an operating system BCC construction project environmental requirements and characteristics of the investment cycle. Technology underlying the economic model provides reasonable grounds to transform the results of the formal evaluation of management, production, resource and property and financial capacity in the BCC integrated assessment of the quality management company investigated as stakeholder construction project.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Бігунов-Новіков Л. Ю. 
Формування та розвиток сітьових бізнес-структур / Л. Ю. Бігунов-Новіков. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено науково-практичним питанням формування і розвитку сітьових бізнес-структур в умовах невизначеності середовища господарювання. У дисертації визначено зміст сітьових бізнес-структур відповідно до інтегрованого підходу до їх дослідження, обґрунтовано доцільність їх вивчення як самостійної конкурентної одиниці економічного аналізу, сформовано категоріальний простір, у якому пояснюються особливості формування та розвитку сітьових бізнес-структур за умов високого рівня невизначеності середовища їх функціонування. Удосконалено аналітичні процедури та методичний інструментарій оцінювання економічної доцільності формування та розвитку сітьових бізнес-структур. Визначено інституційні передумови та тенденції «сітізації» економіки України. На основі реальних кейсів українських компаній здійснено оцінювання економічних результатів реалізації бізнес-проектів та партнерських програм за альтернативними формами організації трансакцій (ієрархія, ринок, сіть).^UThe dissertation is devoted to the scientific and practical issue of the formation and development of the Network Business Structure (NBS), subject to the uncertainty of the environment.The dissertation defines the content of network business structures in accordance with the integrated approach to their research, which is formed at the intersection of the substantive provisions of neoclassical, neo-institutional approaches, theories of social economy and games. A categorical space has been formed, which explains the peculiarities of the formation and development of NBS under conditions of a high level of uncertainty in the environment of their operation. In order to in-depth study of NBS on the basis of an integrated approach, the following concepts were introduced into scientific circulation: "network contract", "network rent", "network reputational rent", "network economic equilibrium", "transaction costs of NBS".


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Ахмеш Т. Н. 
Моделі і методи поведінкового робочого контролю розподілених систем моніторингу та діагностування на основі мереж Петрі / Т. Н. Ахмеш. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню актуальної науково-прикладної проблеми скорочення часу контролю розподілених систем моніторингу та діагностування (РСМД) шляхом розробки моделей та методів поведінкового робочого контролю, які базуються на мережах Петрі, автоматних експериментах, класі функціональних помилок, наскрізних і еволюційних підходах. На основі моделей та методів розроблено інформаційну технологію контролю РСМД. У дисертації подані властивості РСМД, виконаний аналіз методів робочого контролю, показане існування завдань, що вимагають розвитку методів на основі мереж Петрі, еволюційного пошуку, декомпозиції, які дозволяють скоротити час контролю. У дисертації отримали розвиток компонентна й ієрархічна моделі поведінкового робочого контролю РСМД з контрольними фрагментами в ієрархіях їх узагальненого квазіпорядку й міжрівневих відображень, які визначають умови контролю. Отримані компонентний і наскрізний методи поведінкового робочого контролю РСМД з еволюційним розпізнаванням контрольних фрагментів в ієрархіях узагальненого квазіпорядку та міжрівневих відображень, що зберігають контрольні властивості. Моделі й методи дозволили розробити нову інформаційну технологію поведінкового робочого контролю РСМД й реалізувати її у межах автоматизованої системі технічного діагностування РСМД.^UThe dissertation is devoted to the solution of the actual scientific and applied problem of reducing the time of testing of distributed system of monitoring and diagnosis (DSMD) by development of models and methods of behavioral online testing, based on Petri nets, automata experiments, class of functional errors, through and evolutionary approaches. On the basis of models and methods the information technology of testing of DSMD is developed. The dissertation presents the properties of DSMD, analyzes the methods of online testing, shows the existence of tasks that require the development of methods based on Petri nets, evolutionary search, decomposition, which reduce the time of check. The component and hierarchical models of behavioral online testing of DSMD with check fragments in hierarchies of their generalized quasi-order and interlevel mappings, which define conditions of check have been developed in the dissertation. Component and end-to-end methods of behavioral online testing of DSMD with evolutionary recognition of check fragments in hierarchies of generalized quasi-order and interlevel mappings, that retain check properties, are obtained. Models and methods allowed to develop a new information technology of behavioral online testing of DSMD and to implement it within the automated system of technical diagnostics of DSMD.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Бугайчук А. А. 
Закон як джерело кримінального процесуального права в Україні / А. А. Бугайчук. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертація є монографічним дослідженням, у якому комплексно, з урахуванням сучасних методів пізнання, здобутків вітчизняної та зарубіжної правничої науки, а також чинного законодавства України, зарубіжних країн, розкрито поняття та надано характеристику закону – джерелу кримінального процесуального права.В роботі проаналізовано стан наукової розробленості джерельної бази вітчизняного кримінального процесуального законодавства і констатовано, що комплексним розробленням цей напрям дослідження не вирізняється. Проведене вивчення наукових доробків засвідчує: відсутність осучаснених комплексних монографічних праць, присвячених закону як джерелу кримінального процесуального права; галузевий вплив на кримінальне процесуальне законодавство інших кримінальних процесуальних категорій і понять (правовідносин, структури і системи процесу, предмета і метода правового регулювання) та неоднозначність оперування деякими терміносистемами; наявність міждисциплінарного характеру значної кількості понять, категорій та інститутів у сфері джерел права; обрання об'єктом вивчення міжнародних договорів, судових прецедентів, чинність кримінально-процесуального закону, дефекти кримінального процесуального законодавства і прогалини кримінального процесуального права, еволюцію кримінального процесуального закону, понятійний апарат кримінального процесуального права, аналогію кримінального процесуального закону та інші суміжні категорії і явища – до оновлення КПК України (2012 р.).Визнання кримінального процесуального закону єдиним джерелом кримінального процесуального права видається автору хибним, зважаючи на змістовне наповнення терміну «кримінальне процесуальне законодавство». Системність і ієрархія кримінального процесуального законодавства визначають місце закону серед джерел кримінального процесуального права. Під кримінальним процесуальним законом пропонується розуміти кодифікований законодавчий акт, який регламентує порядок здійснення кримінального провадження, досягнення його завдань. У зв'язку з цим, стаття 1 КПК України, на переконання автора, потребує уточнення.Дослідження еволюції законодавчого забезпечення кримінального процесу в Україні дозволило з'ясувати, що перші законодавчі акти у сфері кримінального провадження мали комплексний, міжгалузевий, матеріально-процесуальний характер і риси кодифікованості, вирізнялись не складною, зокрема, одно -, двохелементною структурою (статті (артикули), об'єднані розділами/главами), наявністю певної систематизованості перших процесуальних інститутів, закріпленням основних засад судочинства. Більшості пам'яток права, незважаючи на різну назву (звід, статут, універсал, грамота, тощо), можна надати статус кодексу.^UThe dissertation is a monographic study, which comprehensively, taking into account modern methods of knowledge, achievements of domestic and foreign legal science, as well as the current legislation of Ukraine, foreign countries, reveals the concept and characteristics of law as a source of criminal procedural law.The paper analyzes the state of scientific development of the source base of domestic criminal procedural legislation and determines that this area of research does not differ in complex developments. The study of scientific works testifies to the absence of modernized complex monographic works devoted to the law as a source of criminal procedural law; sectoral influence on the criminal procedural legislation of other criminal procedural categories and concepts (legal relations, structure and system of the process, subject and method of legal regulation) and ambiguity of operation of some terminological system; the presence of an interdisciplinary nature of a significant number of concepts, categories and institutions in the field of sources of law; election as an object of study of international treaties, court precedents, the effect of criminal procedure law, defects in criminal procedure law and gaps in criminal procedure law, the evolution of criminal procedure law, the conceptual apparatus of criminal procedure law, the analogy of criminal procedure law and other related categories and phenomena - before the update of the Criminal Procedure Code of Ukraine (2012).Recognition of the criminal procedural law as the only source of the criminal procedural law seems to the author false, despite the content of the term «criminal procedural legislation». Systematic and hierarchy of criminal procedural legislation determine the place of law among the sources of criminal procedural law.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Терещенко В. О. 
Таксономічна ієрархія, генетична диференціація і особливості молекулярної еволюції в підродині Murinae Палеарктики: автореферат дис. ... д.філософ : 091 / В. О. Терещенко. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена питанням систематики, філогенії і молекулярної еволюції палеарктичної частини підродини мишачих Murinae, у першу чергу представників роду Apodemus s l. та підроду Mus. Підродина Murinae залишається зоною відносної таксономічної невизначеності, навіть в межах Палеарктики. Особлива увага приділяється Mus та Apodemus s. l., де число видів в межах цих родів за останні 40 років зросло з 12 до 26. Однак залишаються недостатньо з’ясованими питання про розмежування ряду видів і, відповідно, скільки видів існує взагалі. Причини полягають в неоднозначності видової дивергенції, а тому рішення проблеми пов’язане зі застосуванням системної концепції виду, згідно сучасної трактовки якої вид може являти собою систему супідрядних категорій (напіввид → аловид → вид). Особливе місце займає проблема родового членування. Перспективним регіоном досліджень мишей є Передня Азія, яка вважається однією з ключових областей становлення та розповсюдження представників підродів родів Mus та Sylvaemus. Накопичений матеріал за серією ДНК-маркерів в цій таксономічній групі дозволяє проводити порівняльні дослідження,^UThe dissertation is focused on issues of systematics, phylogeny and molecular evolution of the Palearctic part of the murine subfamily Murinae, primarily representatives of the genus Apodemus s l. and subgenus Mus. The subfamily Murinae remains an area of relative taxonomic uncertainty, even within the Palearctic. Special attention is paid to Mus and Apodemus s. l., where the number of species within these genera has increased from 12 to 26 over the past 40 years. However, questions about the delimitation of a number of species and, accordingly, how many species exist in general, remain insufficiently clarified. The reasons lie in the ambiguity of species divergence, and therefore the solution to the problem is connected with the application of the system concept of the species, according to the modern interpretation of which the species can be a system of subordinate categories (semispecies → allospecies → species). A special place is occupied by the problem of genus division. A promising region for mouse research is Southeast Asia, which is considered one of the key areas of formation and distribution of representatives of the Mus and Sylvaemus subgenera. Accumulated material for a series of DNA markers in this taxonomic group allows for comparative studies focusing on important aspects of molecular evolution. This concerns such a phenomenon as transition bias and its evolutionary compensation, because the ambiguous nature of nucleotide substitutions at different stages of divergence is


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Сабат В. І. 
Методологічні основи інформаційних технологій захисту документообігу в ієрархічних автоматизованих системах управління: автореферат дис. ... д. т. н. : 05.13.06 / В. І. Сабат. — Б.м., 2024 — укp.

В дисертаційній роботі досліджується науково-прикладна проблема створення методологічних основ інформаційних технологій формування методів та засобів захисту електронних ресурсів в складних ієрархічних структурах управління з вико¬ристанням автоматизованої системи документообігу (АСДО) в умовах підвищених ризиків і дії загроз та атак. Практична реалізація методу комплексного використання інформаційно-системної технології оцінювання ризику здійснювалась для поліграфічних підприємств, за допомогою розробленого в роботі алгоритму та програмного забезпечення, на основі чого виявлено 27 критичних та ймовірнісних загроз для активів підприємства, проведено ранжування активів у порядку зменшення їх схильності до ризиків. На основі практичної реалізації системно-концептуального методу захисту доступу до АСДО, з контролем рівня повноважень доступу до документів, збільшилась ефективність функціонування та управління поліграфічним підприємством на 20%.Ключові слова: автоматизована система документообігу, система захисту, управ¬ління повноваженнями, ризики, загрози, атаки, вразливості, політика безпеки, ієрархічні системи управління, ієрархія, логіка, категорії, кібербезпека.^UThe dissertation examines the scientific and applied problem of creating methodological foundations of information technologies for forming methods and means of protecting electronic resources in complex hierarchical management structures using an automated document management system (ADMS) in conditions of increased risks, threats and attacks. The practical implementation of the method of complex use of information and system technology for risk assessment is carried out for printing companies, with the help of the algorithm and software developed in the work, on the basis of which 27 critical and probable threats to the company assets are identified, the assets are ranked in decreasing order of their exposure to risks. On the basis of the practical implementation of the system-conceptual method of access protection to ADMS, with the control of the level of authorization access to documents, the efficiency of the printing company operation and management increased by 20%.Keywords: automated document management system, protection system, authori¬zation management, risks, threats, attacks, vulnerabilities, security policy, hierarchical control systems, hierarchy, logic, categories, cyber security.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського