Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (53)Реферативна база даних (509)Книжкові видання та компакт-диски (85)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=ІНВЕСТИЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 91
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Комаріст А.В. 
Управління інвестиціями в машинобудуванні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / А.В. Комаріст ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Досліджено функціонування системи управління капітальними вкладеннями на підприємствах машинобудівної галузі України в сучасних умовах. Набуло розвитку дослідження впливу податкової політики держави та процесу управління державним боргом на розгортання інвестиційної діяльності в Україні. Розроблено методичні підходи щодо визначення показника мінімальної ефективності інвестицій. Розглянуто зв'язок між параметрами фінансового ринку, а також вплив чинників фінансового ринку на вартість інвестиційного капіталу. Наведено рекомендації щодо управління капітальними вкладеннями та оцінки ефективності інвестицій в умовах високого рівня динаміки і невизначеності зовнішнього оточення підприємства. Подано методику відбору проектів реалізації капітальних вкладень з урахуванням економічного ефекту та ризикованості впровадження інвестицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851-56-21
Шифр НБУВ: РА308086 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Корабльов М.М. 
Методичні основи прогнозування валового внутрішнього продукту: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / М.М. Корабльов ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Робота присвячена питанням прогнозних розрахунків ВВП з врахуванням методології СНР. Оцінено місце і роль прогнозних показників ВВП в обгрунтуванні управлінських рішень, узагальнені основні методичні підходи до прогнозування ВВП в умовах перехідного періоду. Розроблена модель прогнозування ВВП, що базується на квартальній інформації щодо виробництва ВДВ в основних галузях виробництва товарів і послуг, кінцевому споживанні домашніх господарств і секторі загального державного управління, чистому експорті, чистих непрямих податках і інвестиціях. В моделі передбачається збалансування попиту і пропозиції під впливом дії ряду екзогенних змінних. Розроблено прогноз ВВП на короткостроковий період і середньострокову перспективу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.443.2

      
3.

Семерак О.С. 
Цивільно-правові аспекти регулювання та взаємного захисту іноземних інвестицій на практиці України, Угорщини, Польщі та Словаччини: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.С. Семерак ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Проводиться порівняльно-правовий аналіз правового режиму іноземних інвестицій за законодавством України, Угорщини, Польщі та Словаччини. Досліджуються цивільно-правові аспекти регулювання іноземних інвестицій та проблеми взаємного захисту майнових прав інвесторів. Аналізуються система допуску іноземних інвестицій, правовий статус іноземних інвесторів, правовий режим іноземних інвестицій, особливості правового регулювання іноземних інвестицій у спеціальних (вільних) економічних зонах. Розкриваються види та форми здійснення іноземних інвестицій, правовий статус підприємств з іноземними інвестиціями, дочірніх підприємств, специфіка спільної інвестиційної діяльності на підставі договорів (контактів). Розглядаються такі неакціонерні форми залучення іноземного капіталу, як лізинг, франчайзинг, консалтинг, концесійні договори та угоди про розподіл продукції. Досліджуються зміст цивільно-правових гарантій і способи захисту іноземних інвестицій та майнових прав іноземних інвесторів. Визначаються основні правові категорії у цій сфері - іноземні інвестиції, суб'єкти і об'єкти інвестиційної діяльності, інвестиційні спори. Аналізується зміст двосторонніх міждержавних Угод України про заохочення та взаємний захист іноземних інвестицій. Обгрунтовуються пропозиції і рекомендації по вдосконаленню чинного законодавства про іноземні інвестиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.306 + Х839(45)212.306 + Х932.211.13

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Шелест Я.В. 
Облік і аналіз інвестиційної діяльності підприємств чорної металургії: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Я.В. Шелест ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням удосконалення організації і методології обліку і аналізу інвестиційної діяльності підприємств. Визначено місце і роль інвестицій як об'єкту бухгалтерського обліку. Обгрунтовано модель взаємозв'язку процесів обліку, аналізу і управління інвестиціями і джерелами їх фінансування. Запропоновано методику обліку інвестицій підприємства, яка базується на принциповому розмежуванні підходів до обліку реальних фінансових інвестицій і джерел їх фінансування. Розроблено методику аналізу інвестицій, яка дозволяє користувачам аналітичної інформації самостійно проводити оцінку інвестицій підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.555.1-149.3

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Кардаш В.І. 
Регулювання інвестицій у розвиток соціальної інфраструктури регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / В.І. Кардаш ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено методи регулювання процесу інвестування соціальної інфраструктури регіону на прикладі житлово-комунального комплексу регіону з використанням регіональних важелів впливу. Важливе місце серед них посідає інвестиційне замовлення на розвиток житлово-комунального комплексу регіону. Запропоновано методи визначення потреби в інвестиціях і фінансових можливостей розвитку житлово-комунального комплексу регіону та методику формування муніципального інвестиційного замовлення на його розвиток. Викладено пропозиції щодо залучення коштів приватних інвесторів і населення на розвиток житлово-комунального комплексу регіону, формування системи економічного стимулювання інвестиційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56
Шифр НБУВ: РА312211 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:
  

      
6.

Вартанова О.В. 
Стратегічне управління інвестиціями в сфері підприємництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / О.В. Вартанова ; Східноукр. нац. ун-т. — Луганськ, 2000. — 24 с. — укp.

Розглянуто характерні риси підприємництва. Виявлено особливості здійснення інвестиційної діяльності в сфері підприємництва. Розкрито сутність нового підходу до розробки інвестиційної стратегії підприємницького типу та його характерні риси. Наведено характеристики основних видів інвестиційної стратегії та основних способів фінансування інвестиційної діяльності суб'єкта підприємництва, встановлено властиві кожному з них ризики. Розглянуто підходи до оцінки ризику кожного способу фінансування інвестиційної діяльності суб'єкта підприємництва, побудованого залежно від рівня ризику. Запропоновано підхід до оцінки результативності інвестиційної стратегії підприємницького типу. Розроблено алгоритм оцінки інвестицій у сфері підприємництва. Апробовано методику оцінки і прогнозування кон'юктури інвестиційного ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56
Шифр НБУВ: РА311497 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Малярчук І.І. 
Організація та механізм функціонування підприємств з іноземними інвестиціями (на прикладі структур видавничо-поліграфічного комплексу (ВПК): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / І.І. Малярчук ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання процесу організації та функціонування підприємств з іноземними інвестиціями в економіці України. Розглянуто проблеми, що мають місце в організації та діяльності організаційно-правових структур з іноземним капіталом, та на прикладі структур видавничо-поліграфічного комплексу обгрунтовано рекомендації щодо стимулювання їх міжнародного співробітництва. Розроблено стратегію та механізм діяльності підприємств на зовнішньому ринку, методичні підходи до комплексної оцінки результатів міжнародної діяльності, запропоновано алгоритм оцінки конкурентоспроможності експортної продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-56 + У9(4УКР)307.051-56
Шифр НБУВ: РА312760 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ткаченко Н.Е. 
Зниження фінансово-інвестиційних ризиків у зовнішньоекономічній діяльності підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.Е. Ткаченко ; Східноукр. нац. ун-т. — Луганськ, 2001. — 22 с. — укp.

Розглянуто питання щодо зниження фінансово-інвестиційних ризиків у пріоритетних видах зовнішньоекономічної діяльності підприємств, зокрема, спільних підприємств з іноземними інвестиціями та лізингових операціях. Розроблено систему фінансово-інвестиційних ризиків у зовнішньоекономічній діяльності підприємств, яка враховує відповідний вплив зовнішніх і внутрішніх факторів ризику. Запропоновано заходи щодо зниження ризиків лізингових платежів на етапі заключення лізингової угоди. Охарактеризовано метод зниження лізингових ризиків, який грунтується на виборі оптимального методу нарахування амортизації об'єкта лізингу і дозволяє достатньо точно встановлювати мінімальний термін лізингового договору, що мінімізує лізингові ризики. Описано методику оцінки фінансово-інвестиційних ризиків з урахуванням фінансового рейтингу підприємств і зон інвестування, яка дозволяє визначити інвестиційну привабливість і ризикостійкість підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)829.0-93-99
Шифр НБУВ: РА314613 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Юровський Р.І. 
Підвищення економічної ефективності природокористування на основі управління ресурсами вугільних шахт: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Р.І. Юровський ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено комплексну систему управління виробничими ресурсами вугільного підприємства, що дозволяє підвищити економічну ефективність природокористування. Висвітлено механізм градієнтного регулювання ступеня використання виробничих ресурсів з обліком стохастичності окремих параметрів і тіньових цін. Запропоновано модель управління запасами корисної копалини з обгрунтуванням доцільності їх перерозподілу між підприємствами. Наведено методику управління надійністю технологічної схеми за допомогою оптимального керування інвестиціями у разі обмеженості запасів з урахуванням впливу швидкості руху запасів у шахтному полі. Розкрито сутність поняття "ентропія" стосовно шахти як економічної міні-системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651.51
Шифр НБУВ: РА314021 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Таранський І.П. 
Управління інвестиційним забезпеченням підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / І.П. Таранський ; Нац. ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2001. — 21 с. — укp.

Розроблено ефективні методи вдосконалення управління інвестиціями. Встановлено необхідність розвитку теоретико-методологічних засад івестиційного забезпечення підприємств. Досліджено сутність і фактори формування інвестиційного попиту в підприємницькому середовищі, проведено маркетингові дослідження. Наведено пропозиції щодо оптимізації інфраструктурного забезпечення івестиційних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-56
Шифр НБУВ: РА313099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Синіговець О.М. 
Управління інвестиційним процесом на підприємстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / О.М. Синіговець ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Висвітлено питання теоретичного обгрунтування та методичного забезпечення управління інвестуванням на підприємстві за умов перехідної економіки. Визначено поняття "інвестиційний процес" та його складові, розроблено класифікацію інвестиційної діяльності за предметом, об'єктом і суб'єктом інвестицій. Використано комплексний, системний підхід до аналізу впливу внутрішніх факторів і зовнішнього оточення, визначено складові механізму управління інвестиційним процесом. Розкрито особливості формування інвестиційного процесу для забезпечення конкурентоспроможності товару та підприємства. Управління інвестиціями досліджено як складну динамічну та вірогідну систему. Показано особливості формування національної інвестиційної програми, виділено та розкрито її протиріччя, виявлено основні тенденції становлення. Розглянуто питання розробки інвестиційної стратегії, що забезпечує стійкий розвиток підприємства як сукупність інвестиційних проектів і використання структурно-логічних прийомів їх аналізу й оцінки. Запропоновано нові підходи до обгрунтування дисконту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-56-21
Шифр НБУВ: РА315261 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Паламарчук О.І. 
Принципи і форми інтеграції функції обліку в посиленні економічної безпеки промислових підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.І. Паламарчук ; Східноукр. нац. ун-т. — Луганськ, 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методичні положення у галузі бухгалтерського обліку для поглиблення його орієнтації на уникнення та послаблення загроз економічної безпеки промислових підприємств. Висвітлено існуючу систему організації бухгалтерського обліку промислового підприємства. Наведено принципи та форми інтеграції обліку з іншими функціями управління у питаннях уникнення загроз безпеки. Обгрунтовано необхідність інтеграції функції обліку з функціями планування, контролю, аналізу, регулювання. Запропоновано організаційні та інформаційні рішення, що створюють умови суттєвого поглиблення орієнтації обліку на посилення економічної безпеки підприємств. Доведено, що інтеграція функції обліку з іншими функціями управління підприємством передбачає зосередження сукупності функцій та персоналу у відділах, які безпосередньо здійснюють управління економічними процесами основних сфер діяльності підприємств: інвестиціями, фінансовим та матеріальним забезпеченням, виробництвом, збутом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.1 + У9(4УКР)301-99
Шифр НБУВ: РА314654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Маслак В.О. 
Ринкова інфраструктура та її вплив на економічне зростання виробництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / В.О. Маслак ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2002. — 17 с. — укp.

Визначено склад та ієрархічні залежності елементів сучасної ринкової інфраструктури, а також економічну суть та складу поняття "ринкова інфраструктура" як сукупності галузей, підприємств, видів діяльності, організаційно-правових та економічних відносин, які забезпечують функціонування, взаємодію та регулювання елементів економіки через інформаційні, фінансові та товарні потоки. Встановлено кореляційні залежності між інвестиціями в інфраструктуру та продуктивністю праці, обсягом продукції галузі для розвинутих країн і країн з перехідною економікою, зокрема для України. Створено економіко-математичну модель впливу розвитку ринкової інфраструктури на зростання виробництва, в якій враховано коливання кількості працівнриків за умов зростання виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.851-96
Шифр НБУВ: РА318019 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Гамаль А.М. 
Управління персоналом в умовах розвитку ринкових відносин: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / А.М. Гамаль ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено класичні та сучасні концепції управління персоналом, його структуру, зміст і мотивацію праці. Проведено структурно-функціональний аналіз управління персоналом і його розвитком, досліджено питання стимулювання праці менеджерів на підприємствах. Виявлено тенденції та розраховано довгострокові прогнози потреб у фахівцях та інвестиціях на їх підготовку. Розвинуто питання ранжирування посад за умов становлення ринкових відносин. Розроблено основні напрямки удосконалення управління персоналом, висвітлено принципи та засади формування цілеспрямованої кадрової політики, рекомендації з їх практичної реалізації. Запропоновано оптимальну модель поводження персоналу з метою його стимулювання до праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-640-21 +
Шифр НБУВ: РА321999

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Джеппарова З.Р. 
Економічні основи вдосконалення діяльності підприємств хлібопекарської промисловості Автономної Республіки Крим (на прикладі ВАТ "Кримхліб"): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / З.Р. Джеппарова ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Наведено методику визначення економічної ефективності діяльності підприємств хлібопекарської промисловості на прикладі ВАТ "Кримхліб". Розкрито роль хлібопекарської промисловості. Проведено системний аналіз її економічного стану. Розроблено управлінську стратегію та вивчено шляхи стабілізації діяльності підприємств даної промисловості, надано оцінку інвестиціям у її розвиток. Обгрунтовано методику розрахунку економічної ефективності роботи хлібопекарських підприємств з використанням нового важливого показника - "людського капіталу". Визначено кореляційно-регресійну залежність між часткою продукції за нерегульованими цінами та рівнем рентабельності. Класифіковано резерви організаційно-господарських формувань. Запропоновано стратегію стабілізації хлібопекарської промисловості та диверсифікації виробництва. Уточнено напрями стимулювання інвестицій в економіку галузі хлібопродуктів. Уточнено методику розрахунку оптимального розміру хлібопекарень. Наведено алгоритм розрахунку цінності капіталу хлібопекарських підприємств у процесі оцінки проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр-6Кри)306.751.6
Шифр НБУВ: РА319555 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Ніколенко В.Б. 
Прямі іноземні інвестиції в технічне забезпечення сільськогосподарського виробництва України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.Б. Ніколенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Розглянуто зміст поняття "прямі іноземні інвестиції" з застосуванням додаткових ознак щодо форм капіталу, суб'єктів, мети та джерел інвестування. Розвинуто теоретичні засади щодо залучення прямих іноземних інвестицій до аграрного сектору з питань позитивного та негативного впливу на економіку країни, що отримує інвестування, а також ролі вкладень іноземного капіталу у вирішенні питань інвестиційного забезпечення аграрної сфери, доцільності залучення прямих іноземних інвестицій у технічне переозброєння сільськогосподарського виробництва. Систематизовано методи щодо стимулювання надходжень прямих іноземних інвестицій в аграрний сектор України. На підставі проведеного аналізу вітчизняних та зарубіжних методик визначення економічної доцільності здійснення інвестування у разі проведення оцінки прямих інвестицій у вигляді сільськогосподарської техніки запропоновано використовувати критерій - строк окупності, доведено його переваги у порівнянні з іншими методами. Розроблено методику обгрунтування рішення щодо доцільності здійснення прямих вкладень у технічне переоснащення аграрних підприємств технікою з використанням комплексно поєднаних методів оцінки інвестицій та врахуванням особливостей здійснення підприємницької діяльності в аграрному секторі України. Уточнено та систематизовано основні економічні, політичні та соціальні чинники, від яких залежить надходження прямих іноземних інвестицій у сільське господарство України. Обгрунтовано пропозиції щодо застосування основних організаційних форм створення підприємств з іноземними інвестиціями, до статутних фондів яких іноземні інвестори вносять сільськогосподарську техніку, і створення на підставі розробленого бізнес-плану машинно-технологічних станцій. Надано пропозиції щодо поліпшення інвестиційного клімату в аграрному секторі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-56 +
Шифр НБУВ: РА322466

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Довгань Л.П. 
Фінанси акціонерних товариств в умовах трансформації економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.04.01 / Л.П. Довгань ; Акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2002. — 20 с. — укp.

Визначено теоретичні, правові та організаційні засади фінансів акціонерних товариств, особливості їх функціонування. Розкрито зміст фінансів підприємницьких структур. Розглянуто джерела формування фінансових ресурсів підприємств і можливості їх використання за сучасних умов. Запропоновано методику дослідження безпечних обсягів кредитування на підприємстві на підставі використання фінансового левереджу. Розроблено фінансову стратегію функціонування акціонерних товариств, яка включає визначення політики формування активів, оптимальної структури капіталу, управління активами та інвестиціями, управління фінансовими ризиками, дивідендної політики та політики формування прибутку. Обгрунтовано основні складові механізму державного регулювання діяльності акціонерних товариств. Висвітлено форми та методи залучення фінансових ресурсів на підприємстві. Узагальнено світовий досвід мобілізації фінансових ресурсів для підприємницької діяльності. Розглянуто деякі напрями підвищення ефективності використання фінансових ресурсів в акціонерних товариствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)291.6-93
Шифр НБУВ: РА318208 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Віторт Т.В. 
Інвестиції та економічне зростання: взаємозв'язок у перехідній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Т.В. Віторт ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 16 с.: мал. — укp.

Доведено, що високий рівень тезаврації коштів спричинив погіршання рівноваги пропозиції та попиту на інвестиційні ресурси. Виявлено, що у процесі приватизації державного майна частина заощаджень перетворюється на непродуктивні вкладення. Запропоновано періодизацію інвестування за умов перехідної економіки. Відзначено, що метою перехідної економіки повинен бути стійкий розвиток у межах сучасного світового погляду на цю концепцію. Доповнено типологізацію економічного зростання такими видами, як експортоорієнтоване та імпортозамінне. Визначено, що на перехідному етапі соціо-інституційні умови стають фактором, який зумовлює дію усіх інших факторів економічного зростання. Наведено систему причин найближчого та віддаленого порядків, які впливають на економічне зростання, інвестиції та взаємозв'язок між ними. З'ясовано можливість існування зворотної залежності між інвестиціями та економічним зростанням за умов ринкової трансформації інверсійного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 + У9(4УКР)0-96 +
Шифр НБУВ: РА321430

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Федорчук .Д.Е. 
Режим прямого іноземного інвестування (порівняльно-правове дослідження): Автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.04 / .Д.Е. Федорчук ; НАН України. Ін-т економіко-правових досліджень. — Донецьк, 2003. — 19 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття прямих іноземних інвестицій, головною ознакою яких є можливість іноземного інвестора здійснювати управлінський контроль за підприємством на території іншої країни. Проаналізовано режим прямого іноземного інвестування з урахуванням його змістових елементів, визначено його види. Уточнено поняття державних гарантій здійснення іноземного інвестування, надано рекомендації щодо приведення окремих гарантій у відповідність із Конституцією та вимогами міжнародного права. Досліджено природу та зміст юридичних понять "режим прямого іноземного інвестування", "пряма іноземна інвестиція", "гарантія здійснення інвестиційної діяльності", "інвестиційні стимули", "інвестиційні пільги", "обмежувальні інвестиційні заходи, пов'язані з торгівлею". Досліджено режим прямого іноземного інвестування відповідно до угод Світової організації торгівлі та в межах Європейського співтовариства. Проаналізовано питання захисту прав інвесторів, зокрема обгрунтовано доцільність запровадження в Україні принципу захисту легітимних очікувань прямих іноземних інвесторів. Розроблено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинного законодавтсва з метою вдосконалення режиму прямого іноземного інвестування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.3 + У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА328002

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Бажанова А.І. 
Організування та інвестування інтегрованих виробничо-господарських структур: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / А.І. Бажанова ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Удосконалено класифікацію інтегрованих виробничо-господарських структур шляхом уточнення існуючої класифікації та використання нових ознак, зокрема за стратегією розвитку та стратегією управління інвестиціями. З нових позицій запропоновано проведення етапів процесу формування інтегрованих виробничо-господарських структур і обгрунтовано їх послідовність. Набув подальшого розвитку механізм інвестиційної діяльності підприємств-учасників інтегрованої виробничо-господарської структури шляхом уточнення його складових елементів, якими є суб'єкти інвестиційної діяльності, їх функції, інвестиційний процес і визначення взаємозв'язків, що виникають між елементами цього механізму. Удосконалено процес реалізації інвестиційних проектів у межах інтегрованих виробничо-господарських структур шляхом виявлення особливостей і обгрунтування послідовності етапів процесу реалізації інвестиційних проектів учасниками даних структур. Розроблено методичні положення щодо оцінювання економічного ефекту від спільної інвестиційної діяльності учасників, які реалізують проекти за рахунок використання коштів спільного фонду фінансування інвестиційних проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА327428

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського