Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (53)Реферативна база даних (519)Книжкові видання та компакт-диски (87)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=ІНВЕСТИЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 91
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Віторт Т.В. 
Інвестиції та економічне зростання: взаємозв'язок у перехідній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Т.В. Віторт ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 16 с.: мал. — укp.

Доведено, що високий рівень тезаврації коштів спричинив погіршання рівноваги пропозиції та попиту на інвестиційні ресурси. Виявлено, що у процесі приватизації державного майна частина заощаджень перетворюється на непродуктивні вкладення. Запропоновано періодизацію інвестування за умов перехідної економіки. Відзначено, що метою перехідної економіки повинен бути стійкий розвиток у межах сучасного світового погляду на цю концепцію. Доповнено типологізацію економічного зростання такими видами, як експортоорієнтоване та імпортозамінне. Визначено, що на перехідному етапі соціо-інституційні умови стають фактором, який зумовлює дію усіх інших факторів економічного зростання. Наведено систему причин найближчого та віддаленого порядків, які впливають на економічне зростання, інвестиції та взаємозв'язок між ними. З'ясовано можливість існування зворотної залежності між інвестиціями та економічним зростанням за умов ринкової трансформації інверсійного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 + У9(4УКР)0-96 +
Шифр НБУВ: РА321430

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кужелєва Г.О. 
Інвестиційна діяльність господарюючих суб'єктів у трансформаційній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Г.О. Кужелєва ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні проблеми активізації інвестиційної діяльності за умов соціально-економічних трансформацій. Вивчено теоретичні аспекти її формування та становлення, проаналізовано суть і роль у сучасній економіці у контексті світового досвіду. Запропоновано визначення поняття "інвестиційна діяльність", розмежовано поняття "інвестиційна діяльність", "інвестиція", "інвестування", "інвестиційний процес". Установлено головні та специфічні властивості даної діяльності як економічної категорії, що дозволяє її характеризувати на базі юридичного підходу. Проаналізовано чинники механізму активізації інвестиційної діяльності в Україні щодо ролі банківської системи, бюджетно-податкової політики та розвитку фондового ринку. Виявлено основні джерела власних і залучених (іноземних) інвестиційних ресурсів. Досліджено тенденції їх накопичення та розподілу між галузями та регіонами України. Розроблено концептуальну модель механізму державного регулювання інвестиційних процесів за умов трансформації економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-56 +
Шифр НБУВ: РА351877

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Прокопенко І.А. 
Інвестиційна діяльність нерезидентів в умовах інтеграційних процесів: фіскальний аспект: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / І.А. Прокопенко ; Держ. податк. адмін. України, Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2009. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичне обгрунтування можливостей фіскального регулювання діяльності інвесторів-нерезидентів за умов інтеграційних процесів. Показано значення прямих іноземних інвестицій (ПІІ) для зростання економіки та підвищення її конкурентоспроможності. Проаналізовано надходження ПІІ в Україну з різних інтеграційних угруповань і розроблено пропозиції щодо залучення капіталів нерезидентів у контексті економічного прагматизму. Розкрито значення фіскального регулювання як складової державного механізму управління інвестиційною діяльністю нерезидентів в Україні. Виявлено тенденції залучення ПІІ в економіку України за ознаками нерезидентства. Визначено масштаби, специфіку та проблеми інвестиційної діяльності нерезидентів в Україні. Проаналізовано особливості функціонування спільних підприємств, підприємств зі стовідсотковими іноземними інвестиціями (іноземних підприємств), транснаціональних корпорацій, спеціальних економічних зон, територій пріоритетного розвитку. Запропоновано селективні регулятивні механізми оподаткування з метою стимулювання інвестиційно-інноваційної діяльності нерезидентів. З'ясовано, що найбільш вагомими для підвищення конкурентоспроможності, реструктуризації та зростання економіки є пільги, що надаються з податку на прибуток і мають інноваційний характер. Рекомендовано терміни надання податкових пільг встановлювати відповідно до тривалості інноваційних циклів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 + У9(4УКР)261.413 +
Шифр НБУВ: РА362302

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Жарун О.В. 
Інвестиційна діяльність та її економічна ефективність у сільськогосподарських підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.В. Жарун ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України, Півден. філіал "Крим. агротехнол. ун-т". — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання підвищення економічної ефективності інвестиційної діяльності у сільськогосподарських підприємствах за умов ринкової економіки. Розкрито економічну суть інвестицій та розглянуто їх класифікації. Охарактеризовано інвестиційну діяльність та її розвиток в Україні. Визначено інвестиційну привабливість сільськогосподарських підприємств у регіоні. Досліджено джерела формування інвестицій. Висвітлено методи оцінювання ефективності інвестиційної діяльності у сільському господарстві. Проаналізовано умови даної діяльності і визначено її економічну ефективність. Установлено напрями та джерела фінансування інвестиційної діяльності підприємств. Обгрунтовано напрями підвищення економічної ефективності вкладення інвестицій у сільськогосподарські підприємства. Розроблено блочну економіко-математичну модель для обгрунтування стратегії інвестування сільськогосподарських підприємств різних типів спеціалізації та регіону. Проведено розрахунок потреби в інвестиціях сільськогосподарських підприємств різних виробничих типів, а також дисконтованих вигод за двома варіантами розвитку подій за різної ставки дисконту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-56 +
Шифр НБУВ: РА364748

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Якубовський С.О. 
Інвестиційна діяльність транснаціональних корпорацій в умовах сучасного економічного розвитку: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.05.01 / С.О. Якубовський ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2003. — 32 с. — укp.

Висвітлено еволюцію державного та наддержавного регулювання діяльності транснаціональних корпорацій. Виявлено основні конкурентні переваги провідних сучасних транснаціональних корпорацій. Побудовано регресійні моделі, які дають змогу кількісно та якісно проаналізувати взаємозв'язок між залученими та вивезеними прямими іноземними інвестиціями та основними економічними показниками двадцями восьми країн. Досліджено вплив діяльності іноземних філій транснаціональних корпорацій на міжнародну конкурентоздатність національних економік. Запропоновано заходи щодо підвищення міжнародної конкурентоспроможності економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.916-56 +
Шифр НБУВ: РА328241

Рубрики:

      
6.

Бовш Л.А. 
Інвестиційна політика підприємств готельного господарства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Л.А. Бовш ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уточнено визначення понять "інвестиція", "інвестиційна політика" (ІП), доповнено перелік важливих для практики критеріїв класифікації інвестицій. Розкрито зміст і розроблено структуру ІП підприємства, послідовність її розробки та визначено критерії оцінки ефективності ІП підприємств. Проаналізовано фактори, що впливають на формування ІП підприємств, побудовано модель економіко-організаційного механізму управління інвестиціями на підприємстві. Висвітлено стан і перспективи розвитку підприємств готельного господарства (ПГГ), надходження інвестицій в ПГГ України та їх вплив на економічне зростання країни. Розглянуто досвід щодо формування ІП на підприємствах і можливості його використання за сучасних умов розвитку підприємтсв, проведено оцінку інвестиційної привабливості ПГГ, визначено основні шляхи вдосконалення управління ІП ПГГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.357-56
Шифр НБУВ: РА372637 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Назаренко А.В. 
Інвестиційне забезпечення розвитку біоенергетичного сектора сільського господарства: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.03 / А.В. Назаренко ; Ін-т економіки та прогнозування НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено основи інвестиційно-інноваційного розвитку економіки, зв'язок між капітальними інвестиціями й енергоефективністю. Визначено шляхи підвищення енергоефективності у сільському господарстві за рахунок власного виробництва та використання відновлюваних енергоресурсів. Висвітлено екологічну й економічну ефективність виробництва біопалива. Проаналізовано ринок ріпаку як основної енергетичної сировини в Україні й Європі. Наведено стратегію розвитку повноцінного ринку біоенергетичних ресурсів і визначено шляхи стимулювання виробництва та споживання біопалив у державі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.152.541.58-56 +
Шифр НБУВ: РА370898 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Хорошун Ю. В. 
Інвестиційне забезпечення стратегічного розвитку аграрного сектору національної економіки / Ю. В. Хорошун. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено подальшому розвитку теоретичних та методичних засад інвестування аграрного сектору національної економіки та розробці концептуальних підходів і практичних заходів щодо інвестиційного забезпечення агросектору для досягнення стратегічних цілей соціально-економічного розвитку держави. У роботі узагальнено внесок основних наукових шкіл економічної науки у розвиток теоретичних основ інвестиційного забезпечення економіки та її секторів. За результатами вивчення національних особливостей досвіду країн-лідерів в розвитку аграрного сектору конкретизовано заходи інвестиційного забезпечення діяльності аграріїв, які доцільно імплементувати в українську практику стратегічного інвестування агровиробництва. Запропоновано методику параметричного аналізу стану та тенденцій розвитку аграрного сектору економіки України та його інвестиційного забезпечення. Сформований комплекс параметрів (показників) представлено трьома блоками індикаторів, відповідно до визначених етапів аналізу: аналіз тенденцій розвитку аграрного сектору сучасної світової економіки та визначення місця України в стратегічних змінах; аналіз обсягу, структури та джерел капітальних і прямих іноземних інвестицій; аналіз обсягу та структури інвестицій за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, обсягу та структури інвестицій за результатами угод на ринку злиттів і поглинань в аграрній сфері. Визначено стан та тренди розвитку аграрного сектору української економіки у контексті світових тенденцій. Запропоновано технологію комплексного оцінювання регулюючого впливу держави та ринкових сил на інвестиційне забезпечення в агросекторі економіки. У межах запропонованого управлінського підходу до встановлення впливу інвестицій в аграрний сектор на результати його функціонування здійснено оцінювання кількісної міри щільності зв'язку та якісної характеристики сили зв'язку між результатами діяльності та інвестиціями агросектору із застосуванням інструментів кореляційно-регресійного аналізу. Як результативні ознаки обрано обсяг валової доданої вартості виду діяльності «Сільське, лісове та рибне господарство», обсяг продукції сільського господарства у господарствах усіх категорій, зокрема рослинництва та тваринництва. Як факторні величини визначено: капітальні інвестиції, капітальні інвестиції підприємств, капітальні інвестиції у матеріальні активи, капітальні інвестиції у нематеріальні активи, прямі інвестиції, кредити, надані нефінансовим корпораціям, процентні ставки за кредитами нефінансовим корпораціям, касові видатки за функціональною класифікацією видатків та кредитування державного і місцевих бюджетів, касові видатки за програмною класифікацією видатків та кредитування державного бюджету, чистий прибуток підприємств. Застосовано методику сегментування регіонів національної економіки для цілей стратегічного розвитку агросектору. Сегментування проведено за критерієм регіональної подібності-відмінності моделей функціонування економіки агросектору кожного регіону. За результатами оцінювання регіони поділено на чотири групи: із значними обсягами виробництва і значною кількістю зайнятих, із незначними обсягами виробництва та незначною кількістю зайнятих, значними обсягами виробництва та незначною кількістю зайнятих, незначними обсягами виробництва та значною кількістю зайнятих. Для груп регіонів із відповідною моделлю агросектору визначено пріоритети та обґрунтовано орієнтири стратегічного інвестування.Окреслено концептуальні підходи до інвестиційного забезпечення аграрного сектору на засадах міжрегіонального партнерства. Визначена послідовність формування концептуальних підходів до інвестзабезпечення агросектору України.^UThe dissertation is devoted to further development of the theoretical and the methodological bases investment in the national economy the agricultural sector. The development of conceptual approaches and practical measures for investment is supporting the agricultural sector to achieve strategic goals of the socio-economic development at the state.The paper summarizes the contribution of the main scientific economics schools to the development the theoretical foundations of investment support of the economy. According to the studying results the national peculiarities of the experience the leading countries in the development of the agricultural, the measures of investment agrarians support are specified. The method of the parametric analysis the state and the trends of development at the agricultural sector of the economy of Ukraine and its investment support is offered. The formed set of parameters (indicators) is represented by three blocks of indicators, in accordance with the defined stages of analysis: the analysis of trends in the agricultural sector of the modern world economy and determining the place of Ukraine in strategic changes; analysis of the volume, structure and the capital sources and the foreign direct investment; the analysis of the volume and the investments structure at the expense of state and local budgets, the volume and structure of investments as a result of the agreements on the mergers market and the acquisitions in the agricultural sector. The state and trends of the development the Ukrainian economy agricultural sector in the context of world trends are determined. The technology of complex assessment of the regulatory influence of the state and market forces on investment provision in the agricultural sector of the economy is proposed. A managerial approach to establishing the impact of investment in the agricultural sector on the results of its operation is proposed. Regression analysis tools were used to establish the effectiveness of investment support of the agricultural sector of the economy. A rather weak degree of dependence of the indicators of gross value added of the agricultural sector, agricultural products, crop production and animal husbandry on investments from various sources directed to the agricultural sector was revealed. The only exception is bank lending. According to the analysis of the dynamics of the investment attractiveness index of Ukraine in the rating of the European Business Association, it is established that the efficiency of investing in its economy is negatively affected by non-transparency of the judiciary and corruption, as well as other factors. lack of motivation of strategic and insecurity of real investors.Within the proposed management approach to establishing the impact of investment in the agricultural sector on the results of its operation, the quantitative measure of the communication density and the qualitative characteristics of the strong relationship between performance and investment in the agricultural sector using correlation and regression analysis tools. The volume of gross value added of the type of activity "Agriculture, forestry and fisheries", the volume of the agricultural products in farms of all categories, including crop production and animal husbandry, were chosen as effective features. The factor values are capital investment, capital enterprises investment, capital investment intangible assets, capital investment in intangible assets, direct investment, loans to non-financial corporations, interest rates on loans to non-financial corporations, cash expenditures by functional classification of expenditures, and lending to government and local budgets, cash expenditures according to the program classification of the expenditures and crediting of the state budget, net profit of enterprises. The method of the segmentation region of the national economy for the strategic development of the agricultural sector is applied. The segmentation was carried out according to the criterion of the regional models similarity-differences the functioning of the economy the agricultural sector of each region. According to the evaluation, the regions are divided into four groups: with significant production volumes and a significant number of employees, with insignificant production volumes and a small number of employees, significant production volumes and a small number of employees, insignificant production volumes, and a significant number of employees. For groups of regions with the appropriate model of the agricultural sector, priorities have been identified and guidelines for strategic investment have been substantiated.Conceptual approaches to investment support of the agricultural sector based on interregional partnership are outlined. The sequence formation of the conceptual approaches to investment provision of the agricultural sector of Ukraine is determined


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Посилкіна О.В. 
Інноваційно-інвестиційний розвиток фармацевтичного виробництва і проблеми його фінансового забезпечення: Автореф. дис... д-ра фармац. наук: 15.00.01 / О.В. Посилкіна ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2003. — 36 с.: рис., табл. — укp.

Науково обгрунтовано методологічні та методичні підходи щодо активізації інноваційно-інвестиційних процесів у фармацевтичному виробництві шляхом впровадження сучасних фінансово-економічних механізмів та побудови багатоканальної та багаторівневої системи їх фінансового забезпечення. Запропоновано інноваційну модель розвитку виробництва з урахуванням специфіки фармацевтичної галузі, обгрунтовано її головні характеристики та принципи побудови. Розроблено організаційні засади впровадження стратегічного фінансового менеджменту на хіміко-фармацевтичних підприємствах (ХФП). Запропоновано модель створення в Україні фармацевтичної промислово-фінансової групи (ПФГ). Доведено необхідність системного підходу до оцінки ефективності інноваційно-інвестиційної діяльності ХФП, запропоновано використання інтегрального показника її розвитку, розроблено методику його вимірювання. Обгрунтовано концепцію управління інвестиціями за умов фармацевтичного виробництва. Розроблено галузеву методику оцінки інноваційно-інвестиційних проектів. Опрацьовано пріоритетні напрямки удосконалення управління власними фінансовими ресурсами ХФП за умов їх інноваційно-інвестиційного розвитку. Теоретично обгрунтовано та розроблено методичні рекомендації з впровадження оптимальної моделі управління оборотними активами ХФП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952-56 +
Шифр НБУВ: РА326556

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Сукурова Н. М. 
Іноземне інвестування як чинник інноваційного розвитку економіки регіонів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / Н. М. Сукурова ; ДВНЗ "Ужгород. нац. ун-т". — Ужгород, 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні та методичні підходи щодо інноваційного розвитку економіки регіонів України за рахунок іноземного інвестування. Здійснено аналіз сучасного стану розвитку економіки регіонів України, що дозволиляє виділити групи регіонів за рівнем економічного розвитку, порівняти одержані результати з інвестиційною привабливістю регіонів і виокремити місце прямих іноземних інвестицій в інноваційному розвитку економіки регіонів. Побудовано модель інвестиційно-інноваційного розвитку економіки регіонів, що вказує на прямий позитивний зв'язок між прямими іноземними інвестиціями й інноваційним розвитком економіки регіонів. Запропоновано сукупність стратегічних заходів щодо реалізації моделі інноваційного розвитку регіонів України з використанням інструментарію інвестиційно-інноваційної проблематики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55 + У9(4УКР)0-56
Шифр НБУВ: РА380214 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Подольський Р.Ю. 
Інтеграція будівельного комплексу України до світового господарства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Р.Ю. Подольський ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та розроблено методичні підходи щодо шляхів інтеграції будівельного комплексу України до світового господарства. Наведено рекомендації стосовно удосконалення процесу управління іноземними інвестиційними ресурсами. Досліджено роль і значення інтеграційних процесів за сучасних умов господарювання. Висвітлено організаційний механізм інтеграційних перетворень та надано характеристику особливостей управління іноземними інвестиціями на підприємствах будівельного комплексу України. Оцінено дієвість реалізації інтеграційних процесів у національній економіці, проаналізовано вплив макрофакторів зовнішнього ринкового середовища на ступінь інвестиційної привабливості даного комплексу. Проаналізовано ефективність функціонування будівельних організацій України, здійснено діагностування управління факторами внутрішньофірмового середовища на зазначених підприємствах. На підставі результатів дослідження запропоновано комплекс показників для розрахунку ступеня інвестиційної привабливості, використаний у розробленому механізмі її оцінки, а також методичний підхід щодо підвищення ефективності процесу управління іноземними інвестиційними ресурсами на підприємствах будівельного комплексу України за умов його інтеграції до світового господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)310-56 +
Шифр НБУВ: РА337066

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Волощенко Л.М. 
Інтеграція України у світову систему господарства через спеціальний режим інвестування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Л.М. Волощенко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні підходи щодо аналізу співробітництва національних економік у контексті їх інтеграції у світовий економічний простір, роль територій зі спеціальним режимом інвестування у розвитку інтеграційних процесів. Здійснено аналіз світових інвестиційних процесів, стану і передумов активізації інвестиційних процесів в Україні, розкрито роль спеціальних (вільних) економічних зон і територій пріоритетного розвитку в забезпеченні іноземного інвестування як регіонального аспекту світових інтеграційних процесів. Розроблено рекомендації щодо удосконалення організації копмлексного управління інвестиціями на територіях зі спеціальним режимом інвестування, створення дворівневої системи управління даними територіями. Запропоновано враховувати соціальний аспект як обов'язкову складову реалізації інвестиційного проекту, елемент соціально-економічної моделі територій зі спеціальни режимом інвестування. Розроблено систему стимулювання іноземних інвесторів в залежності від пріоритетності об'єкту інвестування, обсягу інвестиції та терміну її дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА327067

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Горячова Н. В. 
Інтелектуальні інвестиції в інноваційній діяльності підприємства / Н. В. Горячова. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вдосконаленню теоретико-методичних засад інтелектуальних інвестицій в інноваційній діяльності підприємств та розробці науково-практичних рекомендацій в управлінні, формуванні та реалізації інноваційної стратегії на промислових підприємствах України.У першому розділі «Теоретичні основи управління інтелектуальними інвестиціями в промисловій галузі» проаналізовано теоретичні основи інвестицій із різних точок зору науковців, що визначило багатоаспектність даного поняття та є ключовим фактором розвитку підприємства, регіону, держави, галузі.В процесі дослідження інтелектуальних інвестицій було визначено матеріальні цінності, які забезпечують зростання національної економіки, та включають процес вкладання інвестицій у розвиток підприємства. Інвестиційна діяльність є основою для отримання економічного ефекту та виступає в якості гаранту стійкого економічного розвитку. Приведено авторське визначення цього поняття. Аналіз теоретичних думок науковців дає можливість для побудови моделі інвестиційної поведінки підприємства в інноваційному середовищі на промислових підприємствах.Визначено та систематизовано теоретичні поняття інвестицій, вплив інтелектуальних інвестицій, людського капіталу та інноваційної діяльності на економічну ефективність промислового підприємства та галузі. Проведено дослідження теоретичного поняття «людський капітал», що є стимулом для розвитку підприємства, на який впливають три чинники: минулий період; зміни в економіці підприємства; знання, які стосуються зміни кадрового потенціалу; наукові поняття зарубіжних та вітчизняних дослідників (інвестиція, людський капітал, інтелектуальний капітал). Доведено, що взаємодія людського капіталу та інтелектуального капіталу дає підприємству вагомий економічний ефект завдяки неординарним рішенням, думкам, професійним навичкам та знанням людського капіталу. Визначено теоретичний підхід до оцінки економічного ефекту інтелектуальних інвестицій на промислових підприємствах, типи оцінки вартості, критерії оцінки інтелектуальних інвестицій, методи (надлишкового прибутку, чистого прибутку, ринкова вартість на об'єкт) та підходи оцінки інтелектуальних інвестицій.У другому розділі «Аналіз стану ефективності та оцінки інтелектуальних інвестицій в промисловій галузі» визначено: аналіз інтелектуальних інвестицій світового ринку та України на прикладі країн світу; п'ятірку кращих країн світу за даними індексу глобальної економічної інформації; витрати на інноваційний розвиток та частка ВВП країн світу; динаміку країн у глобальному інноваційному індексі. За даними ВОІВ, що об'єднує такі міжнародні системи, як: РСТ – міжнародна патентна система (винаходи); Мадридська система – міжнародна система товарних знаків; Гаазька система – міжнародна система промислових зразків, досліджена та проаналізована інноваційна діяльність країн світу.Проаналізовано та розкрито аналіз інтелектуальних інвестицій в Україні на винаходи, корисну модель, товарний знак, що впливають на стійкий розвиток промислових підприємств України, виявлено тенденції цих факторів для подальшого визначення шляхів розвитку інноваційної діяльності підприємств.Обґрунтовано, що в Україні інноваційний регіональний потенціал використовується частково. Управління інноваційним розвитком в Україні недостатньо розроблено, як теоретично так і практично, часто не враховуються ресурсні дані регіону, що створює додаткові труднощі для розвитку та функціонування.Проаналізовано конкурентні переваги підприємств вагонобудівної галузі України на прикладах проектно-конструкторських бюро України та вагонобудівних підприємств Європи, структуру подачі заявок на об'єкти права інтелектуальної власності та отриманий економічний ефект від впровадження інноваційної діяльності кошти, які можна зекономити при використанні вагонів поліпшених конструкцій, проведений аналіз сучасного стану інноваційної діяльності вагонобудівної галузі.В третьому розділі «Удосконалення управління інтелектуальними інвестиціями на промислових підприємствах» в моделюванні міжнародного трансферу знань в економіці доведено в рамках економетричної моделі з використанням панельних даних, встановлений зв'язок між залежною зміною ВНП на душу населення і регресорами запропоновано та розраховано в глобальному та регіональному аспектах, згрупованими у 4 інтеграційно-технологічних кластери, в результаті обґрунтовано висновок про часткову достовірність висунутої гіпотези у формуванні міжнародних зв'язків виробництва, трансферу і споживання знань, що в подальшому використано у вагонобудівній галузі.Розроблено механізм управління інтелектуальними інвестиціями на мезорівні, що дає можливість проаналізувати основні чинники внутрішнього і зовнішнього середовища підприємства та проведення аналізу інноваційного потенціалу промислового підприємства, що є головною умовою конкурентоспроможного розвитку та переходу до нової, цифрової економіки.^UThe dissertation is devoted to the improvement of theoretical and methodological intellectual investments in the innovative activity of enterprises and the development of scientific and practical recommendations in the management, formation and implementation of an innovation strategy at industrial enterprises of Ukraine.In the first section, «Theoretical Foundations of Intellectual Investment Management in the Industrial Sector», the theoretical foundations of investment from different perspectives of scientists are analyzed. development of enterprise, region, state, industry.In the process of intellectual investment research, the material values that ensure the growth of the national economy have been identified and include the process of investing in the development of the enterprise. Investment activity is the basis for gaining economic impact and acts as a guarantor of sustainable economic development. The author's definition of this concept is given. The author's definition of this concept is given. The analysis of the theoretical opinions of scientists gives the opportunity to build a model of investment behavior in an innovative environment at industrial enterprises.Theoretical concepts of investment, the impact of intellectual investment, human capital and innovation activity on the economic efficiency of an industrial enterprise and industry are defined and systematized.The theoretical concept of «human capital», which is an incentive for the development of the enterprise and which is influenced by three factors, has been carried out: the past period; changes in the economy of the enterprise; knowledge related to changes in human resources; scientific concepts of foreign and domestic researchers. It is proved that the interaction of human capital and intellectual capital gives the enterprise a significant economic effect due to extraordinary decisions, thoughts, professional skills and knowledge of human capital.The theoretical approach to the estimation of the economic effect of intellectual investment in industrial enterprises, the types of cost estimation, the criteria of the valuation of the intellectual investment, methods and approaches of the estimation of the intellectual investments are determined.In the second section, «Analysis of the state of efficiency and evaluation of intellectual investment in the industrial sector» is defined: analysis of intellectual investment of the global market situation on the example of the countries of the world; the top five countries in the world according to the Global Economic Information Index; expenditures on innovative development and a share of GDP of the countries of the world; country dynamics in the global innovation index. According to WIPO, which integrates such international systems as: PCT - international patent system (inventions); Madrid system - international trademark system; The Hague system is an international system of industrial designs, researched and analyzed innovative activity of the countries of the world.The analysis of intellectual investment in Ukraine for inventions, utility model, trademark influencing the sustainable development of industrial enterprises of Ukraine is analyzed and revealed.It is substantiated that in Ukraine innovative regional potential is partially used. The management of innovative development in Ukraine is underdeveloped, both theoretically and practically, often not taking into account the region's resource data, which creates additional difficulties for development and operation.The competitive advantages of the enterprises of the railway industry of Ukraine on the examples of design bureaus of Ukraine and the railway construction enterprises of Europe, the structure of applying for objects of intellectual property rights and the obtained economic effect from the introduction of innovative activity, the money that can be saved when using the wagons of improved designs, are analyzed. the current state of innovative activity of the railway industry.In the third section «Improving the management of intellectual investment in industrial enterprises» in modeling the international knowledge transfer in the economy with the purpose of verification in the framework of the econometric model using panel data, the relation between the dependent change of GDP per capita and the regressors is proposed and calculated and regional aspects, grouped into 4 integration technology clusters, resulting in partial concluded credibility hypothesis in shaping the international ties of production, transfer and use of knowledge.The mechanism of intellectual investment management strategy at the meso level has been developed, which makes it possible to analyze the main factors of the internal and external environment of the enterprise and to analyze the innovative potential of the industrial enterprise, which is the main condition for competitive development and transition to a new, digital economy.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Вівчар О.Й. 
Активізування інвестиційної діяльності підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.Й. Вівчар ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 22 с. — укp.

Розроблено методичні рекомендації щодо оцінювання ефективності активізування інвестиційної діяльності підприємства (ІДП) з використанням відносних показників, які характеризують обсяг залучених та вкладених підприємством інвестиційних ресурсів і ефективність їх використання. Удосконалено методичні рекомендації з оцінювання рівня ризикованості заходів щодо активізування ІДП, які базуються на розрахунку середньозваженого значення коефіцієнта варіації факторів, що зумовлюють ризик активізування ІДП та коригування на його величину узагальнювального показника ефективності активізування ІДП. Запропоновано принципи планування процесу активізування ІДП, уточнено суть планування стратегічного та реалізації відповідної стратегії. Розкрито суть понять "інвестиція" та "активізування ІДП". Наведено класифікацію методів активізування ІДП на підставі показників, які характеризують активізування ІДП, а також чинників, що на них впливають.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-56 +
Шифр НБУВ: РА333566

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Головніна О. Г. 
Державне регулювання розвитку людського капіталу в умовах економічних викликів / О. Г. Головніна. — Б.м., 2022 — укp.

Людський капітал – це соціально-економічна категорія, що відображує поперше, самозростаючу вартість, притаманну людині від народження, що розвивається протягом життя в єдності взаємозав'язків структури, нагромаджується при використанні, зменшується при невикористанні; по-друге, визначений запас здоров'я, знань, навичок, здібностей, мотивацій, сформований інвестиціями в майбутнєпокоління, у нарощення запасу для цілеспрямованого розвитку підприємницького, інтелектуального, корпоративного, соціального потенціалу; особистості, цільових груп, домогосподарства, компанії, регіону, держави; по-третє, з специфікою видової структури за рівнем розвитку, за видами благ, за характером змін у часі, за рівнем формування (мікро, мезо, макро), в-четверте, це обмежений ресурс і форма капіталу, що здатна приносити дохід з синергетичним ефектом, сильним впливом на політичний, економічний і соціальний розвиток; в-п'яте, це водночас індивідуальне, колективне, суспільне благо, що визначає національне багатство країни; в-шосте, це величина сукупних ресурсів, призначених для його формування і розвитку, які визначають добробут за рахунок сумісної діяльності суб'єктів – домогосподарства, компанії, регіону, держави у визначений час. Досліджено генезис теорії людського капіталу, концептуальні підходи до його визначення, структури, сформульовано теоретико-методологічні засади управління. Проведено етапізацію концепцій людського капіталу та встановлено, що концептуальність та визначення кількісної оцінки людського капіталу вимагає поєднання економічних, соціальних засад, класичної, неокласичної теорій, маржиналізму, інституціоналізму, неоінституціоналізму, еволюційної економіки.Розвиток людського капіталу максимізується в умовах держави суспільного добробуту, що підтверджено аналізом міжнародних індексів. Методологія управління, формування та розвитку людського капіталу, яка обгрунтована закономірностями загального розвитку, окупності системи та формах їх прояву, дозволила сформулювати поняття «формування», «розвиток» людського капіталу, сформувати моделі його державного регулювання і добробуту. Сформульовано класифікатор змін, що визначає тип змін на основі міжнародної оцінки відповідності країни світовому рівню розвитку та національній оцінці формування людського капіталу, що є основою для визначення сфер і спрямування заходів державного регулювання для підвищення рівня життя. Враховуючи, що діагностика стану людського капіталу та оцінка відповідності України світовому розвитку за формуванням людського капіталу визначено як недостатнє, дериваційне, державне регулювання його розвитком повинно орієнтуватися, в першу чергу, на інституційні зміни при розв'язанні економічних викликів, що виникли при неспівпаданні інтересів суб'єктів різних рівнів управління. Стратегія людськогокапіталу обгрунтувала сфери, пропозиції, заходи, механізм пропозиції, заходи, регулювання добробуту. Прогнозування розвитку людського капіталу в Україні враховує оцінки розвитку КМУ, МВФ, Всесвітнього банку та засновано на реалізації пропозицій інституціонального соціально-економічного спрямування. Для удосконалення формування та розвитку людського капіталу, врегулювання економічних викликів запропоновано: в соціальній сфері змінити базовий вектор орієнтації з доходів на сукупні витрати для забезпечення умов відтворення людського капіталу і підвищити розмір прожиткового мінімуму до перевищення величини сукупних витрат; на цій основі встановити постійну соціальну підтримку для соціально незахищених верств населення; відповідно, змінити базу для нарахування субсидій з доходів - на сукупні витрати і встановити часову базу розрахунку субсидій при визначенні статусу субсидіанта на момент нарахування та порядку їх надання; забезпечити щоквартальне інфляційне корегування бази, меж соціальних стандартів; в житловій сфері перемістити витратний вектор на суспільні вимоги утримання і розвитку, а саме, на основі інституціалізації житлового комплексу, націоналізації приватизованих інфраструктурних об'єктів, що розташовані в ньому, і передання їх кондомініуму;впровадження моделі зоналізації населених пунктів з встановленням історикокультурних зональних коефіцієнтів утримання житлового комплексу, історикокультурологічного місцевого податку на прибуток від нового будівництва, реконструкції на території громади та цільового фінансування пам'яток історії, культури; в інфраструктурній сфері обслуговування нат засадах державно-приваногопартнерства – інституціалізація й розвиток придорожньої інфраструктури та в освітній сфері – запровадження системи «Навчання–праця–гідне життя» на засадах фіскальнопільгового фінансування, а в соціально-екологічній - формування витрат на охорону довкілля, екологічних інновацій як складової соціальних витрат компаній, регіону, держави. Запропоновано створити Національний фонд сприяння розвитку людського капіталу для поєднання інтересів, спроможності та перспектив контрагентів цільового фінансування розвитку людського капіталу.^UA human capital is a socio-economic category that represents firstly, quality ofselfgrowing cost, inherent to the man of age, that develops during life, has a tendency to piling up, grows at the use; secondly, the certain stocked a health, knowledge, skills, capabilities, motivations, formed by investments in a future generation, in the increase of supply for purposeful development an enterprise, intellectual, corporate, social potential; personality, target groups, household, company, region, state in obedience to an aim; thirdly, it is a limit resource and form of capital, that is able to bring income with a sinergistical effect, by strong influence on political, economic and social development; fourth, it at the same timeindividual, collective public blessing, that determines national riches of country. The theoretical base of necessity of state interference is in-process complemented and developed with a recreation and development of human capital. The model of government control of forming of human capital is improved on the basis of hisstructure. In his composition such components as payment in future generations, physiology, enterprise, intellectual, social capital, transactional effects, effects of the corporate and public blessing enter after a memberwise analysis. On a classification sign after the types of blessing a human capital is formed by the private, collective and public blessing. By the nature of timehistories elements in a human capital structure are distinguish conditionally-permanent and conditionally-variable to composition. Forecasting the development of human capital in Ukraine is based on the principles of implementation of proposals with appropriate institutional, legislative and regulatory justification. In order to improve the formation / development of human capital and overcome the settlement of economic challenges, it is proposed to: in a social sphere on the basis of establishment of permanent social help for the socially unprotected layers of population in the size of exceeding above the combined average monthly charges on one person: establishment of living wage in the size of exceeding above the combined average monthly charges, to change a base for the extra charge of subsidies from acuestss - on the combined average monthly charges; to set the sentinel base of calculation of subsidies at determination of status of person that gets subsidies, in the moment of extra charge unlike present - for 6 last months), of order of their grant; to provide every quarter inflationary amendment bases, limits of social standards; in a housing sphere on the basis of institutionalization of housing complex, nationalizations of privatized him infrastructural objects; an input of model of laying out is on the zones of settlements with establishment of historically-cultural community charge on a profit from new building, reconstructions with expansion on territory of society; single-sourcing of sights of history, culture; in an infrastructural sphere - institutionalization of wayside infrastructure; in an educational sphere is an input of the system "learning-work-decent life" on principles of state-private partnership, fiscal-favourable financing taking into account interests of all levels of management, interests of the Ukrainian union of industrialists, businessmen, growth of human capital fund; forming of charges on the guard of environment as a constituent of social charges of companies, region, state, ecological innovations at creation of wayside infrastructure, developed of sphere of housing complexes; for stimulation of financing of forming of ЛК to create the National fund of assistance to development of human capital.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Мерзляк А.В. 
Державне управління іноземними інвестиціями: регіональний аспект: Автореф. дис. д-ра наук з держ. управління: 25.00.02 / А.В. Мерзляк ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Проведено комплексний та системний аналіз аспектів державного управління іноземними інвестиціями на рівні регіону в умовах трансформації економіки, визначено основні елементи економіко-організаційного механізму залучення іноземних інвестицій та обгрунтовано їх раціональні правові форми, розроблено нові підходи до механізму управління інвестиційною діяльністю органами місцевого самоврядування. Обгрунтовано концептуальні засади внутрішнього інвестиційного потенціалу економіки промислового регіону. Запропоновано методичні підходи до аналізу інвестиційної привабливості регіону та визначення критеріїв ефективності використання іноземного капіталу в ринковій економіці. Доведено, що для створення сприятливих умов розвитку регіону необхідне запровадження в процесі адміністративної реформи спеціальних механізмів впливу органів місцевого самоврядування на вдосконалення інвестиційного законодавства, інституціональної структури інвестиційної діяльності, які б враховували регіональну специфіку. Систематизовано головні завдання регіональної влади із залучення іноземного капіталу, основні елементи економічного механізму залучення іноземних інвестицій та обгрунтовано їх раціональні правові форми. Описано концептуальну інтегровану модель залучення прямих іноземних інвестицій, що пропонується як одна з можливих моделей аналізу і прогнозування. Встановлено преспективу надходження іноземних інвестицій та інвестиційні можливості регіону, розроблено довгострокову політику державного управління інвестиційним процесом в інституціонально-ринковій трансформації економіки. Визначено можливості реальної інтеграції України в Європейський Союз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56-21 +
Шифр НБУВ: РА328018

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Янишев Д.О. 
Державне управління лізинговим процесом в Україні: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / Д.О. Янишев ; Акад. муніцип. упр. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано стан досліджень теорії та практики лізингової політики як напряму державного управління інвестиціями, що враховуються сучасною науковою галуззю "Державне управління". Удосконалено класифікацію видів лізингу з метою розробки заходів державного регулювання лізингової діяльності. Запропоновано визначення поняття державного управління лізинговим процесом. Узагальнено та систематизовано засоби, форми та методи державного управління лізинговим процесом. Визначено особливості та сучасний стан лізингового процесу. Проаналізовано тенденції розвитку державного управління у даній сфері. Уточнено організаційні форми управління лізинговим процесом у державній лізинговій політиці. Удосконалено систему організації державного лізингу в аграрному секторі. Розроблено систему державного управління лізинговим процесом на регіональному рівні. Запропоновано заходи з удосконалення державної підтримки лізингового процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.0 + Х839(4УКР)921.132.6
Шифр НБУВ: РА372511 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Джеппарова З.Р. 
Економічні основи вдосконалення діяльності підприємств хлібопекарської промисловості Автономної Республіки Крим (на прикладі ВАТ "Кримхліб"): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / З.Р. Джеппарова ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Наведено методику визначення економічної ефективності діяльності підприємств хлібопекарської промисловості на прикладі ВАТ "Кримхліб". Розкрито роль хлібопекарської промисловості. Проведено системний аналіз її економічного стану. Розроблено управлінську стратегію та вивчено шляхи стабілізації діяльності підприємств даної промисловості, надано оцінку інвестиціям у її розвиток. Обгрунтовано методику розрахунку економічної ефективності роботи хлібопекарських підприємств з використанням нового важливого показника - "людського капіталу". Визначено кореляційно-регресійну залежність між часткою продукції за нерегульованими цінами та рівнем рентабельності. Класифіковано резерви організаційно-господарських формувань. Запропоновано стратегію стабілізації хлібопекарської промисловості та диверсифікації виробництва. Уточнено напрями стимулювання інвестицій в економіку галузі хлібопродуктів. Уточнено методику розрахунку оптимального розміру хлібопекарень. Наведено алгоритм розрахунку цінності капіталу хлібопекарських підприємств у процесі оцінки проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр-6Кри)306.751.6
Шифр НБУВ: РА319555 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Рижакова Г.М. 
Економічна діагностика та багатокритеріальна оптимізація портфелю будівельних інвестицій: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.03 / Г.М. Рижакова ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено інноваційні теоретичні засади економічної оцінки, формування раціонального складу та ресурсно-календарного планування портфеля будівельних інвестицій. Відзначено, що запропоновані інноваційні економічні моделі оцінки та оптимізації складу портфеля інвестицій забезпечують раціональну структуру джерел фінансування, належний рівень фінансової стійкості інвестора та задовільний рівень приросту ліквідних активів проектів у складі портфеля, а також високу прибутковість і надійність їх виконавців. На базі одержаних наукових результатів розроблено методику економічного обгрунтування процесів управління реальними інвестиціями та програмний комплекс "Поетапна економічна діагностика та формування раціонального портфеля інвестицій".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)310-56 +
Шифр НБУВ: РА345510

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Рудь Л.П. 
Економічне обгрунтування інвестиційної діяльності в сільському господарстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Л.П. Рудь ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми розвитку й активізації інвестиційної діяльності у сільському господарстві Харківщини. Уточнено поняття "інвестиція" та структуру інвестиційних проектів сільськогосподарських підприємств. Систематизовано теоретичні положення щодо моделі інвестиційної діяльності у сільському господарстві з урахуванням специфічних особливостей галузі. Обгрунтовано класифікацію інвестицій даних підприємств. Розроблено методику комплексної рейтингової оцінки інвестиційної привабливості сільськогосподарських підприємств і методику оцінки ризику інвестиційних проектів цих підприємств за сучасних економічних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-56 +
Шифр НБУВ: РА345480

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського