Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (13)Наукова електронна бібліотека (32)Реферативна база даних (1976)Книжкові видання та компакт-диски (595)Журнали та продовжувані видання (53)
Пошуковий запит: (<.>K=ІНТЕГРАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 259
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Чуча П. О. 
Французьке складне слово: функціонально-когнітивний аспект (на матеріалі художнього та публіцистичного дискурсів): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.05 / П. О. Чуча ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Виділено специфічні для французького словоскладання засоби утворення когнітивних моделей композитів з урахуванням особливостей метафоричних переносів. Встановлено, що моделі складних слів утворюються на базі операцій в слотах фреймів: перекомбінація, видалення, додавання слотів або інформації, перерозподіл акцентів в сценарії, включення складних прикметників до слотів імені, а також об'єднання паралельних фреймів та їх інтеграція. Формування когнітивної моделі композита з метафоричним значенням відбувається через перенесення нехарактерної концептуальної інформації в слотах, завдяки чому виникає когнітивна напруга й утворюється метафора. Встановлено потенціал складних слів французької мови в різних видах дискурсу та визначено характерні для них функції в тексті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-20 + Ш5(4ФРА)6-357
Шифр НБУВ: РА376030 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Маслій О. М. 
Формування фахової компетентності майбутніх офіцерів тилу у сфері військово-економічної логістики: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / О. М. Маслій ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б. Хмельницького. — Хмельницький, 2011. — 20 с. — укp.

Визначено, що основними чинниками, які впливають на ефективність процесу, є організаційно-педагогічні умови (вдосконалення системи управління підготовкою на підставі реалізації принципів логістики, організація систематичного підкріплення в майбутніх офіцерів мотивації грунтовного оволодіння високим рівнем знань і вмінь у сфері військово-економічної логістики, тестовий моніторинг якості підготовки та розвитку професійно важливих якостей для діяльності у сфері військово-економічної логістики, інтеграція фінансово-економічного, військово-технічного, військово-господарського, інформаційно-комп'ютерного, командно-управлінського та психолого-педагогічного напрямів підготовки, готовність викладачів до формування фахової компетентності майбутніх офіцерів у сфері військово-економічної логістики на основі їх професійного й особистісного самовдосконалення) та модель формування їх фахової компетентності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Ц + Ц4(4УКР)393.15-33:У
Шифр НБУВ: РА381325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Лавров А. І. 
Формування фахових знань майбутніх кваліфікованих робітників будівельного профілю у процесі вивчення спеціальних дисциплін: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / А. І. Лавров ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М. Коцюбинського. — Вінниця, 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано й експериментально перевірено педагогічні умови ефективного формування фахових знань майбутніх кваліфікованих робітників будівельного профілю засобами інтеграції. До педагогічних умов віднесені такі: інтеграція фундаментальних і професійно орієнтованих дисциплін у підготовці майбутніх робітників-будівельників; інтеграція змісту загальноосвітніх, загальнотехнічних і фахових дисциплін на основі компетентністного підходу; організація навчального процесу за модулями трудових навичок; використання інтерактивних методів навчання на основі ефективної організації методичної роботи в педагогічному колективі. Визначено та охарактеризовано показники та критерії сформованості фахових знань майбутніх робітників будівельного профілю. Встановлено рівні сформованості фахових знань кваліфікованих робітників-будівельників: початковий, середній, достатній, високий. Експериментально підтверджено ефективність даних педагогічних умов формування фахових знань майбутніх кваліфікованих робітників будівельного профілю. Доведено, що під впливом комплексу засобів розвитку пізнавальної активності учнів у навчанні можна забезпечити підвищення рівня оволодіння учнями фаховими знаннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч461.266 + Н. р(4УКР)23
Шифр НБУВ: РА379385 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Коханко О.Г. 
Формування у студентів знань і вмінь проектування уроку на засадах матрично-модульного підходу: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / О.Г. Коханко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Розглянуто структуру кваліфікаційних комплексних вмінь проектування уроку (ПУ), теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено модель поетапного формування у студентів комплексних вмінь ПУ на основі матричного-модульного підходу, теоретично обгрунтовано й апробовано у практиці навчання студентів матрично-модульну технологію ПУ. Розроблено та практично апробовано загальний алгоритм ПУ, систему знань-правил з ПУ та систему завдань з ПУ на засадах матрично-модульного підходу для студентів спеціальності "Початкове навчання". Запропоновано та практично перевірено зміст консультативних тренінгів для студентів IV курсу, основна мета яких інтеграція дидактичних і методичних знань і вмінь з ПУ у комплекс (систему).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.290 + Ч421.260.11 + Ч421.260.21 +
Шифр НБУВ: РА367580

Рубрики:

      
5.

Якимович О. Н. 
Формування соціально-економічних знань учнів професійно-технічних навчальних закладів сфери обслуговування: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / О. Н. Якимович ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М. Коцюбинського. — Вінниця, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше теоретично обгрунтовано педагогічні умови формування соціально-економічних знань учнів професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ) сфери обслуговування (професійна спрямованість соціально-економічних знань на максимальне врахування змісту професійної підготовки та специфіки сфери обслуговування; інтеграція цих знань у спеціальному проблемно-інтегративному курсі "Основи соціально-економічних знань", що передбачає як цілісне його вивчення, так і використання окремих тем під час вивчення інших дисциплін; варіативність методик навчання цих знань залежно від конкретних умов). Уточнено поняття соціально-економічних знань цих учнів й удосконалено методику їх формування. Подальшого розвитку набули теоретичні положення методики інтегративної професійної підготовки учнів ПТНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч461.266 + У9(4УКР)442 р2
Шифр НБУВ: РА380035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Багрій Г. В. 
Формування професійної компетентності майбутніх фахівців в сфері енергозбереження та енергоефективних технологій: автореферат дис. ... д.філософ : 011 / Г. В. Багрій. — Б.м., 2023 — укp.

Роботу присвячено проблемі формування професійної компетентності майбутніх фахівців в сфері енергозбереження та енергоефективних технологій. Розвиток системи освіти - одна з найважливіших сфер діяльності держави, оскільки завдяки їй держава піклується про своє майбутнє. Глобалізація міжнародних економічних зв’язків, інтеграція промислового виробництва України в світове господарство, становлення інформаційного суспільства, висувають нові вимоги та задачі до сучасної системи освіти, пріоритетом якої є конкуренто-спроможний, творчий, висококваліфікований фахівець, здатний до ефективної діяльності та самовдосконалення протягом життя. Сучасна освіта повинна відповідати реаліям, а сьогодні це отримання фахівця спроможного вирішувати професійні завдання в умовах енергетичної кризи України. Енергетичну кризу, а саме попит на енергоносії, спричинюють різноманітні чинники – як банальні проблеми з логістикою або фізичний дефіцит, так і глобальні енергетичні проблеми, викликані воєнною агресією Російської Федерації на території України. Водночас це є і глобальною екологічною проблемою.Дослідження складається з анотації, змісту, вступу, трьох розділів, висновків до кожного розділу, списку використаних джерел, загальних висновків і додатків.У вступі обґрунтовано доцільність вибраної теми дослідження; аргументовано актуальність проблеми підготовки майбутніх фахівців в сфері енергозбереження та енергоефективних технологій; схарактеризовано зв’язок дисертаційної роботи з науковими програмами, планами, темами; сформульовано мету, основні завдання, описано об’єкт і предмет дослідження. Доведено наукову новизну, яка полягає в тому, що: уперше розроблено та науково обґрунтовано модель формування професійної компетентності майбутніх фахівців в сфері енергозбереження та енергоефективних технологій; розроблено технологію її реалізації через інтегрований навчальний курс «Основи енергозбереження» / «Енергозбереження та енергоефективні технології», функціонування якого ґрунтується на визначених педагогічних умовах, зокрема, модифікації змісту на засадах професійної спрямованості, застосуванні елементів STEM-технологій в процесі підготовки майбутніх фахівців в сфері енергозбереження та енергоефективних технологій, впровадження інформаційно-комунікаційних технологій та відповідній організації самостійної роботи. Визначено компоненти, критерії та показники професійної компетентності майбутніх фахівців в сфері енергозбереження та енергозберігаючих технологій, охарактеризовано рівні її сформованості; подальшого вдосконалення зазнали форми та засоби професійної підготовки майбутніх фахівців в сфері енергозбереження та енергозберігаючих технологій у світлі компетентнісного підходу.Матеріали дослідження покладено в основу науково-методичного забезпечення навчальних дисциплін та організації процесу професійної підготовки здобувачів освіти в закладах фахової передвищої освіти. Отримані теоретичні висновки й результати дослідження можуть бути використані під час укладання навчальних програм дисциплін спеціального циклу, розроблення лекційних та практичних занять, написання навчальних, методичних посібників із проблем професійної підготовки майбутніх фахівців в сфері енергозбереження та енергозберігаючих технологій. Подано відомості про апробацію і впровадження результатів експериментального дослідження, про структуру й обсяг роботи, кількість публікацій.Проведене дослідження не вичерпує всіх аспектів проблеми формування професійної підготовки фахівців в сфері енергозбереження та енергоефективних технологій.Ключові слова: професійна компетентність, майбутні фахівці в сфері енергозбереження та енергоефективних технологій, педагогічні умови, структурно-функційна модель.^UThe work is devoted to the problem of forming the professional competence of future specialists in the field of energy saving and energy-efficient technologies. Modern education should correspond to the realities, and today it is obtaining a specialist capable of solving professional tasks in the conditions of Ukraine's energy crisis. The energy crisis, namely the demand for energy carriers, is caused by a variety of factors - both banal problems with logistics or physical shortages, and global energy problems caused by the military aggression of the Russian Federation on the territory of Ukraine. At the same time, it is also a global environmental problem.The study consists of an abstract, table of contents, introduction, three chapters, conclusions to each chapter, a list of used sources, general conclusions and appendices.The introduction substantiates the feasibility of the chosen research topic; the relevance of the problem of training future specialists in the field of energy saving and energy-efficient technologies is argued; the connection of the dissertation work with scientific programs, plans, topics is characterized; the goal, main tasks are formulated, the object and subject of the research are described. A scientific novelty has been proven, which consists in the fact that: for the first time, a model for the formation of professional competence of future specialists in the field of energy saving and energy-efficient technologies was developed and scientifically substantiated; the technology for its implementation was developed through the integrated training course "Basics of energy conservation" / "Energy conservation and energy-efficient technologies", the operation of which is based on defined pedagogical conditions, in particular, content modification based on professional orientation, application of elements of STEM technologies in the process of training future specialists in the field of energy conservation and energy-efficient technologies, introduction of information and communication technologies and appropriate organization of independent work. The components, criteria and indicators of the professional competence of future specialists in the field of energy saving and energy-saving technologies are determined, the levels of its formation are characterized; the forms and means of professional training of future specialists in the field of energy saving and energy-saving technologies underwent further improvement in the light of the competence approach.Research materials are the basis of scientific and methodological support of educational disciplines and organization of the process of professional training of education seekers in institutions of vocational pre-higher education. The obtained theoretical conclusions and results of the research can be used during the compilation of training programs of the disciplines of the special cycle, the development of lectures and practical classes, the writing of educational and methodological manuals on the problems of professional training of future specialists in the field of energy conservation and energy-saving technologies.In the first chapter, an analysis of the terminological system of the research was carried out and the content and structure of professional training of future specialists in the field of energy saving and energy-efficient technologies were theoretically substantiated. To clarify the essence of the main concepts "competence", "competences", "professional competence" the source base was analyzed.In the structure of professional competence (as components of professional competence), structural components are distinguished and argued: motivational; knowledgeable; practical; personalIn the second section, the state of professional training of future specialists in the field of energy saving and energy-efficient technologies is study. Pedagogical conditions for the formation of professional competence of future specialists in the field of energy saving and energy-efficient technologies have been identified.In the process of scientific research, a model of the formation of professional competence of future specialists in the field of energy saving and energy-efficient technologies was developed and theoretically substantiated. The essential characteristic of each of the components allows to reproduce the relationship between them, to determine the function of each component in the process of forming the professional competence of future specialists in the field of energy saving and energy-efficient technologies.Key words: professional competence, future specialists in the field of energy saving and energy efficient technologies, pedagogical conditions, structural-functional model.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Гриняєва Н. М. 
Формування професійно-орієнтованої іншомовної компетентності молодших спеціалістів сфери обслуговування. / Н. М. Гриняєва. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертації розглянуто проблему формування однієї з ключових компетентностей молодших спеціалістів сфери обслуговування у процесі їх професійної підготовки як іманентного складника фахової вищої та передвищої освіти. Уточнено сутність понять «компетентність», «іншомовна компетентність», сформульовано зміст поняття «професійно-орієнтована іншомовна компетентність», що ґрунтується на поєднанні іншомовних та професійних знань, умінь і навичок, системі цінностей та виявляється у здатності до здійснення ефективної професійно-орієнтованої іншомовної комунікації.Виявлено, що формування професійно-орієнтованої іншомовної компетентності молодших спеціалістів відбувається більш ефективно шляхом реалізації таких педагогічних умов: – формування у студентів позитивної мотивації до вивчення іноземної мови в закладі професійної (професійно-технічної) освіти;– створення іншомовного середовища у змісті підготовки молодшого спеціаліста;– моделювання професійних ситуацій іншомовної комунікації у вивченні іноземної мови;– інтеграція іноземної мови у процес навчання фахових дисциплін молодших спеціалістів сфери обслуговування.Визначено критерії й рівні, схарактеризовано показники сформованості професійно-орієнтованої іншомовної компетентності молодших спеціалістів сфери обслуговування. Основними критеріями визначено: іншомовні професійні знання, які характеризує глибину знань про іншомовний компонент професійного значення, психологічні й соціокультурні особливості іншомовного професійного спілкування; іншомовні професійні вміння – рівень застосування отриманих культурологічних професійних знань задля здійснення спільної професійної діяльності відповідно до культурних норм носіїв мови; іншомовні професійні взаємозв'язки – характеризує вміння використовувати наявні знання в умовах реальної комунікації з представниками досліджуваної культури, обирати адекватні до ситуації форми й норми спілкування з професійною групою, мовні та мовленнєві засоби комунікації; вирішувати проблемні ситуації у спілкуванні. Ключові слова: іншомовна комунікація, професійно-орієнтована іншомовна компетентність, молодший спеціаліст сфери обслуговування, педагогічні умови, структурно-функціональна модель, інтерактивні технології.^UIt is determined that professionally-oriented foreign language competence of junior specialists in the field of service is an integral ability of a future specialist, which allows him to successfully implement production tasks and functional responsibilities in various communicative situations and areas of foreign language communication based on a set of knowledge in vocabulary. - words and phrases characteristic of the language of specialists in a particular field of service), grammar (determine the adequate generation of sentences, texts), socio-cultural (determine the specifics of worldview, system of moral and ethical values, traditions, customs of different peoples) and special professional knowledge, skills and abilities. The pedagogical conditions are established and theoretically substantiated and the structural-functional model of formation of professionally oriented foreign language competence of junior specialists in the field of service is developed according to the generally accepted approaches to the organization of pedagogical process, including the purpose, principles, functions, components, complex of psychological and pedagogical conditions, means and algorithm professionally oriented foreign language competence of students – future professionals in the field of service. It is revealed that the formation of professionally-oriented foreign language competence of junior specialists is more effective through the implementation of the following pedagogical conditions:– development of positive motivation to learn a foreign language in the institution of professional (vocational) education;– creation of a foreign language environment for the training of junior specialists;– modeling of professional situations of foreign language communication during learning a foreign language;– integration of a foreign language in the process of teaching professional disciplines to junior specialists in the field of service.Criteria and levels are determined, indicators of formation of professionally oriented foreign language competence of junior specialists in the field of service are characterized. The main criteria are: foreign language professional knowledge, which characterizes the depth of knowledge about the foreign language component of professional significance, psychological and socio-cultural features of foreign language professional communication; foreign language professional skills - the level of application of the obtained culturological professional knowledge in order to carry out joint professional activities in accordance with the cultural norms of native speakers; foreign language professional relations - characterizes the ability to use existing knowledge in real communication with the representatives of the studied culture, to choose appropriate to the situation forms and norms of communication with a professional group, language and speech means of communication; solve problem situations in communication.Key words: foreign language communication, professionally-oriented foreign language competence, junior specialist in the field of service, pedagogical conditions, structural-functional model, interactive technologies.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Бондарчук І.В. 
Формування механізму реалізації інвестиційної політики в Україні: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.05 / І.В. Бондарчук ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Наведено теоретико-методологічні засади інвестиційної політики. Висвітлено сутність інвестицій та їх види, основні цілі здійснення зарубіжних інвестицій. Обгрунтовано економічні передумови реалізації інвестиційної політики в Україні. Розглянуто залежність ступеня зрілості національної економіки від рівня її інтегрованості у світове господарство. Доведено, що лібералізація умов інвестування поряд із змінами в стратегіях транснаціональних компаній сприяє ефективнішому освоєнню економічних ресурсів, що призводить до сучасних зрушень у сфері прямого зарубіжного інвестування. Розкрито проблеми функціонування зарубіжних інвестицій в Україні, основні чинники мотивації іноземного інвестування, внесено пропозиції щодо визначення пріоритетних напрямів залучення зарубіжних інвестицій. Визначено, що повноцінна інтеграція України у світове товариство неможлива без розширення виробничої діяльності національних компаній за кордоном. Обгрунтовано об'єктивну необхідність застосування правових та економічних важелів щодо регулювання фінансових потоків в економіку України. Розроблено та обгрунтовано концепцію державного управління інвестиційною політикою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56
Шифр НБУВ: РА308083 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Лашук Н. М. 
Формування медіакомпетентності майбутніх маркетологів у процесі фахової підготовки / Н. М. Лашук. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації досліджено проблему формування медіакомпетентності майбутніх маркетологів у процесі фахової підготовки. Уточнено сутність поняття «медіакомпетентність майбутніх маркетологів», з'ясовано структуру медіакомпетентості майбутніх маркетологів та виокремлено три компоненти (когнітивний, мотиваційно-діяльнісний та інтерпретаційно-оціночний), критерії (змістовний, мотиваційно-практичний та рефлексивно-аналітичний) з відповідними показниками, охарактеризовано рівні (базовий, достатній, креативно-технологічний) сформованості медіакомпетентності майбутніх маркетологів. Визначено, обґрунтовано доцільність й експериментально перевірено дієвість запропонованих педагогічних умов: організація медіаосвітнього простору, інтеграція медіаосвітніх елементів і технологій у процесі фахової підготовки майбутніх маркетологів; залучення студентів до творчої медіадіяльності у процесі фахової підготовки. Розроблено й обґрунтовано модель формування медіакомпетентності майбутніх маркетологів у процесі фахової підготовки. Результати проведеного педагогічного експерименту засвідчили ефективність визначених педагогічних умов формування медіакомпетентності майбутніх фахівців у процесі фахової підготовки.^UThe thesis is devoted to the problem of the formation of media competence of future marketers in the process of professional training. The general and specific factors in the formation of media competence of future marketers are analyzed, the essence of the concept of “media competence of future marketers” is revealed, the structure of media competence of future marketers is established, and three components (cognitive, motivational, interpretative and evaluative), criteria (informative, motivational-practical and reflexive-analytical) and indicators of media competence formation are identified, the levels of formation of media competence (basic, sufficient, creative and technological) are defined. The functions of media competence of future specialists (communicative, adaptive, protective, axiological, developmental, analytical, semiotic, aesthetic) are specified. The proposed pedagogical conditions are developed, systematized and substantiated: the organization of the media education space, the integration of media education elements and technologies in the process of professional training of the future marketing specialists; students' involvement into creative media activities in the process of professional training. The model of formation of future marketers' media competence in the process of professional training is developed. Objective, procedural-methodological and criterial-evaluative blocks of the model are determined. The objective block includes the aim, approaches, media theories, principles of formation of media competence. The procedural-methodological block consists of stages, pedagogical conditions, tools, forms and methods of formation of future marketers' media competence in the process of professional training. The criterial-evaluative block features the structure of future marketers' media competence, criteria, indicators, levels of formation of future marketers' media competence and the outcome. Four stages of implementation of the model of the future marketers' media competence formation in the process of professional training are identified: motivational-informational, communicational-functional, accumulative-organisational, praxeological-reflexive. The methodology of future marketers' media competence formation with the introduction of an additional special course, social media resources, trainings, discussions, club meetings, webquests and media projects, etc. is presented and implemented. The results of the pedagogical experiment confirmed the effectiveness of the proposed conditions of the formation of media competence of future marketers in the process of professional training.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Лі С. .. 
Формування креативної компетентності майбутніх фахівців декоративно-прикладного мистецтва в закладах вищої освіти / С. .. Лі. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження – процес формування креативної компетентності майбутніх фахівців декоративно-прикладного мистецтва. Предмет дослідження – педагогічні умови формування креативної компетентності майбутніх фахівців декоративно-прикладного мистецтва. Мета дослідження полягає в теоретичному обґрунтуванні, розробці та експериментальній перевірці педагогічних умов формування креативної компетентності майбутніх фахівців декоративно-прикладного мистецтва. Наукова новизна дослідження полягає в тому, що: уперше розроблено, науково обґрунтовано й експериментально підтверджено ефективність педагогічних умов формування креативної компетентності майбутніх фахівців декоративно-прикладного мистецтва в процесі професійної підготовки (формування особистісно спрямованої мотивації майбутніх фахівців декоративно-прикладного мистецтва на оволодіння креативною компетентністю як передумови стійкої мотивації до самовдосконалення майстерності й новаторства; дотримання етапності й послідовності в процесі формування креативної компетентності майбутніх фахівців декоративно-прикладного мистецтва в закладах вищої освіти як підґрунтя професійної підготовки; створення індивідуально-креативного середовища як засобу формування креативної компетентності майбутніх фахівців декоративно-прикладного мистецтва з метою активізації емоційної сфери, креативного потенціалу майбутніх фахівців декоративно-прикладного мистецтва); удосконалено зміст, форми, методи та технології формування креативної компетентності майбутніх фахівців декоративно-прикладного мистецтва; подальшого розвитку набули теоретичні положення щодо професійної підготовки майбутніх фахівців декоративно-прикладного мистецтва; трактування базових понять дослідження, критерії, показники та рівні сформованості креативної компетентності майбутніх фахівців декоративно-прикладного мистецтва. Практичне значення дослідження полягає в їхній достатній готовності до впровадження в процес професійної підготовки майбутніх фахівців декоративно-прикладного мистецтва в закладах вищої освіти. Розроблено й упроваджено оновлений зміст освітніх дисциплін: «Рисунок», «Живопис», «Основи композиції», «Технологія живопису», «Техніки графіки», «Кольорознавство»; інтеграція в професійну підготовку майбутніх фахівців декоративно-прикладного мистецтва дисципліни вільного вибору студентів «Композиція декоративно-прикладного мистецтва»; комплекс тренінгових вправ з розвитку креативного мислення, креативної компетентності; діагностичний інструментарій дослідження. Результати дисертаційної роботи можуть бути використані в системі професійної підготовки, неформаційної освіти та самоосвіти майбутніх фахівців декоративно-прикладного мистецтва.^UThe object of research is the process of formation of creative competence of future specialists in decorative and applied arts. The subject of research - pedagogical conditions for the formation of creative competence of future specialists in decorative and applied arts. The purpose of the research is to theoretically substantiate, develop and experimentally test the pedagogical conditions for the formation of creative competence of future specialists in decorative and applied arts. The scientific novelty of the research is that for the first time the pedagogical conditions of formation of creative competence of future arts and crafts specialists are theoretically substantiated and developed, which eventually provide: formation of personality-oriented motivation of future arts and crafts specialists to master creative competence; observance of stages and sequence in the process of formation of creative competence of future arts and crafts specialists in the institutions of higher education; creation of individual-creative environment as a tool of formation of creative competence of future arts and crafts specialists; the essence and structure of creative competence of future arts and crafts specialists are specified; the forms and methods of formation of creative competence of future arts and crafts specialists, methods of diagnostics of efficiency of the organization of educational process in establishments of higher education are improved; further development of scientific ideas about the peculiarities of professional training of future arts and crafts specialists, criteria and levels of creative competence of future arts and crafts professionals.The practical significance of the research is that the developed pedagogical conditions for the formation of creative competence of future arts and crafts specialists can be used by teachers of professional disciplines, as well as curators to develop forecasting skills, non-standard creative decisions, forming their own innovative and individual-creative style; skills of self-analysis of the results of their own practical activities; redefining one's own creative activity; ability to use a creative approach in practice.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Олійник Н.Ю. 
Формування екологічної компетентності студентів гідрометеорологічного технікуму у процесі навчання інформаційних технологій: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н.Ю. Олійник ; Укр. інж.-пед. акад. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Визначено понятійний апарат, структуру, вихідні принципи екологічної компетентності студентів та методи діагностики її сформованості. Досліджено світоглядне значення інформаційних технологій та на цій підставі обгрунтовано методичні засади формування екологічної компетентності студентів гідрометеорологічного технікуму. Описано методику її формування у процесі навчання інформаційних технологій, основою якої є інтеграція світоглядного, загальнокультурного та професійного складників підготовки майбутнього спеціаліста та творрче використання ідей, методів і принципів особистісно орієнтованого, проблемного, модульного та продуктивного навчання. Експериментально доведено позитивний вплив розроблено методики на формування екологічної компетентності студентів. Розглянуто дидактичні засоби формування екологічної компетентності студентів у процесі оволодіння інформаційними технологіями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23р(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА337056

Географічні рубрики:

      
12.

Ковальська Н.М. 
Формування готовності старшокласників до вибору професії у сфері менеджменту: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Н.М. Ковальська ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2003. — 19 с.: табл. — укp.

Розроблено вимоги до особистості сучасного менеджера та з'ясовано систему концептуальних положень і факторів професійного самовизначення старшокласників. Побудовано ієрархію мотивів вибору професії менеджера. Розкрито суть поняття готовності до вибору даної професії та розроблено критерії та рівні їх сформованості в учнів. Запропоновано курс "Основи мееджменту", який є однією з умов позитивного формування в старшокласників готовності до свідомого вибору професії у сфері менеджменту. Експериментально перевірено ефективність створеного програмного курсу за модульним принципом. Обгрунтовано модель формування зазначеної готовності (інтеграція процесу навчання на основі прогностично змодельованих мети, змісту та засобів їх реалізації, соціально значущих і особистісно-ціннісних мотивів, психологічної готовності й емоційного стимулювання учнів раціональними поєднаннями активних форм і методів навчання та виховання; консультаційна робота за результатами моніторингу).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.351.6
Шифр НБУВ: РА326976

Рубрики:

      
13.

Карпенко Ю. М. 
Формування готовності майбутніх фахівців з фізичної терапії, ерготерапії до професійної діяльності в реабілітаційних центрах / Ю. М. Карпенко. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження – професійна підготовка майбутніх фахівців з фізичної терапії, ерготерапії у закладах вищої освіти. Мета дослідження полягає у розробці, теоретичному обґрунтуванні та експериментальній перевірці ефективності моделі формування готовності майбутніх фахівців з фізичної терапії, ерготерапії до професійної діяльності в реабілітаційних центрах. Наукова новизна і теоретичне значення одержаних результатів дослідження полягає у тому, що: вперше розроблено, теоретично обґрунтовано та експериментально перевірено модель формування готовності майбутніх фахівців з фізичної терапії, ерготерапії до професійної діяльності в реабілітаційних центрах, що складається з цільового, теоретико-методологічного, процесуального й критеріально-оцінювального блоків, базується на методологічних підходах та принципах, описує форми, методи, засоби й етапи; обґрунтовано педагогічні умови ефективної реалізації моделі формування готовності майбутніх фахівців з фізичної терапії, ерготерапії до професійної діяльності в реабілітаційних центрах (оновлення змісту професійно-орієнтовних дисциплін з урахуванням специфіки професійної діяльності в реабілітаційних центрах; використання інноваційних технологій в освітньому процесі; інтеграція теоретичної та практичної підготовки у процесі проведення практик у реабілітаційних центрах); визначено критерії (мотиваційний, інформаційно-когнітивний, операційний, професійно-особистісний), показники та рівні (низький, середній, високий) сформованості готовності майбутніх фахівців з фізичної терапії, ерготерапії до професійної діяльності в реабілітаційних центрах і розкрито діагностичний інструментарій їх вимірювання; уточнено сутність понять «реабілітаційний центр», «готовність майбутніх фахівців з фізичної терапії, ерготерапії до професійної діяльності в реабілітаційних центрах» та «формування готовності майбутніх фахівців з фізичної терапії, ерготерапії до професійної діяльності в реабілітаційних центрах»; виявлено структурні компоненти готовності майбутніх фахівців з фізичної терапії, ерготерапії до професійної діяльності в реабілітаційних центрах (мотиваційно-ціннісний, пізнавальний, діяльнісно-практичний, особистісний).^UObject of study – professional training of future specialists in physical therapy, occupational therapy in higher education institutions. The purpose of the study is to develop, theoretically substantiate and experimentally test the effectiveness of the model of forming the readiness of future specialists in physical therapy, occupational therapy for professional activities in rehabilitation centers. The scientific novelty and theoretical significance is that for the first time the model of formation of readiness of future specialists in physical therapy, occupational therapy for professional activity in rehabilitation centers is developed, theoretically substantiated and experimentally tested. This model consists of purpose, theoretical and methodological, procedural and criterion-evaluation blocks, is based on methodological approaches and principles, describes the forms, methods, means and stages. Pedagogical conditions of effective implementation of the model of formation of readiness of future specialists in physical therapy, occupational therapy for professional activity in rehabilitation centers (updating the content of professional-oriented disciplines taking into account the specifics of professional activity in rehabilitation centers; the using of innovative technologies in the educational process) level of higher education in the field of knowledge 22 "Health" specialty 227 "Physical therapy, occupational therapy"; integration of theoretical and practical training in the process of internships in rehabilitation centers) are justified. Criteria (motivational, information-cognitive, operational, professional-personal), indicators and levels (low, medium, high) of readiness of future specialists in physical therapy, occupational therapy for professional activity in rehabilitation centers and diagnostic tools for their measurement are revealed. The essence of the concepts «rehabilitation center», «readiness of future specialists in physical therapy, occupational therapy for professional activities in rehabilitation centers» and «the formation of readiness of future specialists in physical therapy, occupational therapy to professional activity in rehabilitation centers» is specified. The structural components of readiness of future specialists in physical therapy, occupational therapy for professional activity in rehabilitation centers (motivational-value, cognitive, activity-practical, personal) are revealed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Карпова В. К. 
Формування готовності майбутніх учителів образотворчого мистецтва до використання комп'ютерної графіки у професійній діяльності / В. К. Карпова. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації здійснено теоретичний аналіз проблеми й запропоновано новий варіант розв'язання наукового завдання, що полягає в теоретичному обґрунтуванні системи формування готовності майбутніх учителів образотворчого мистецтва до використання комп'ютерної графіки у професійній діяльності. Установлено, що поняття «комп'ютерна графіка та САПР» потрактоване як сукупність засобів і прийомів, призначених для автоматизації кодування, оброблення, декодування та зберігання графічної інформації. Це багатофункційний складник графічно-інформаційних технологій, який найлегше сприймають та найшвидше обробляють (в інформаційному вимірі) і засвоюють люди, що відповідає особливостям сприйняття навколишнього середовища.Наукова новизна дослідження полягає в тому, що: уперше науково обґрунтовано сутність і структуру феномену «готовність майбутніх учителів образотворчого мистецтва до використання комп'ютерної графіки в професійній діяльності»; показники (інтерес до художньо-графічної діяльності, мотивація досягнення успіху в художньо-графічній і проєктній діяльності; володіння дизайнерськими знаннями, уміннями й сучасними комп'ютерними технологіями; володіння навичками дизайнерського та творчого мислення; самодіагностика й прагнення до дизайн-розвитку); науково обґрунтовано педагогічні умови (створення інформаційно-ресурсної бази для художньо-графічної діяльності майбутніх учителів образотворчого мистецтва за візуалізації навчального матеріалу засобами презентаційної комп'ютерної графіки; комплексне застосування методу проєктів у художньо-графічній підготовці майбутніх учителів образотворчого мистецтва; інтеграція інформаційних технологій із дисциплінами методично-практичної підготовки майбутніх учителів образотворчого мистецтва).Розроблено модель формування готовності майбутніх учителів образотворчого мистецтва до використання комп'ютерної графіки у професійній діяльності, що втілює компетентнісний, інформаційно-технологічний, технологічний підходи. Модель представляє взаємопов'язану сукупність елементів, структурована в цілісній системі, яка може бути реалізована відповідно до виокремлених етапів, що відображають логіку підвищення рівня готовності майбутніх учителів образотворчого мистецтва до використання комп'ютерної графіки у професійній діяльності. Ключові слова: готовність, майбутні вчителі образотворчого мистецтва, комп'ютерна графіка, професійна діяльність.^UIn the dissertation the theoretical analysis of a problem and offers a new solution to the scientific problem, which consists in the theoretical substantiation of the system of forming the readiness of future teachers of Fine Arts to use computer graphics in professional activities.We understand the concept of «computer graphics» as a set of tools and techniques designed to automate the encoding, processing, decoding and storage of graphic information. It is a multifunctional component of graphic and information technologies, it is the most easily perceived and quickly processed (in information terms) and absorbed by a person, corresponds to the peculiarities of human perception of the environment.The scientific novelty of the research is that: for the first time, the pedagogical conditions are justified (the creation of an information and resource base to ensure the artistic and graphic activities of future teachers of Fine Arts when visualizing educational material by means of presentation computer graphics; the integrated application of the project method in the artistic and graphic training of future teachers of Fine Arts; the integration of information technologies with the disciplines of methodological and practical training of future teachers of Fine Arts); a model of forming the readiness of future teachers of Fine Arts to use computer graphics in professional activities has been developed; preparation of future teachers of Fine Arts to use computer graphics in professional activities consists of the following criteria (motivational-value, cognitive-technological, reflexive).A model of forming the readiness of future teachers of Fine Arts to use computer graphics in their professional activities has been developed, which has implemented: competence-based, information technology, and technological approaches. The model is an interconnected set of elements, structured into a complete system, which is implemented in accordance with the selected stages that reveal the logic of the process of increasing the level of readiness of future teachers of Fine Arts to use computer graphics in professional activities.Keywords: readiness, future teachers of Fine Arts, computer graphics, professional activity.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Карпова В. К. 
Формування готовності майбутніх учителів образотворчого мистецтва до використання комп'ютерної графіки у професійній діяльності / В. К. Карпова. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації здійснено теоретичний аналіз проблеми й запропоновано новий варіант розв'язання наукового завдання, що полягає в теоретичному обґрунтуванні системи формування готовності майбутніх учителів образотворчого мистецтва до використання комп'ютерної графіки у професійній діяльності. Установлено, що поняття «комп'ютерна графіка та САПР» потрактоване як сукупність засобів і прийомів, призначених для автоматизації кодування, оброблення, декодування та зберігання графічної інформації. Це багатофункційний складник графічно-інформаційних технологій, який найлегше сприймають та найшвидше обробляють (в інформаційному вимірі) і засвоюють люди, що відповідає особливостям сприйняття навколишнього середовища.Наукова новизна дослідження полягає в тому, що: уперше науково обґрунтовано сутність і структуру феномену «готовність майбутніх учителів образотворчого мистецтва до використання комп'ютерної графіки в професійній діяльності»; показники (інтерес до художньо-графічної діяльності, мотивація досягнення успіху в художньо-графічній і проєктній діяльності; володіння дизайнерськими знаннями, уміннями й сучасними комп'ютерними технологіями; володіння навичками дизайнерського та творчого мислення; самодіагностика й прагнення до дизайн-розвитку); науково обґрунтовано педагогічні умови (створення інформаційно-ресурсної бази для художньо-графічної діяльності майбутніх учителів образотворчого мистецтва за візуалізації навчального матеріалу засобами презентаційної комп'ютерної графіки; комплексне застосування методу проєктів у художньо-графічній підготовці майбутніх учителів образотворчого мистецтва; інтеграція інформаційних технологій із дисциплінами методично-практичної підготовки майбутніх учителів образотворчого мистецтва).Розроблено модель формування готовності майбутніх учителів образотворчого мистецтва до використання комп'ютерної графіки у професійній діяльності, що втілює компетентнісний, інформаційно-технологічний, технологічний підходи. Модель представляє взаємопов'язану сукупність елементів, структурована в цілісній системі, яка може бути реалізована відповідно до виокремлених етапів, що відображають логіку підвищення рівня готовності майбутніх учителів образотворчого мистецтва до використання комп'ютерної графіки у професійній діяльності. Діагностичний зріз, виконаний після дослідницько-експериментальної роботи, підтвердив ефективність запропонованих формувальних засобів і відобразив стійку та статистично значущу динаміку впровадження експериментальної методики щодо формування готовності майбутніх учителів образотворчого мистецтва до використання комп'ютерної графіки в експериментальних групах як за окремими компонентами, так і цілісно.Перспективи подальшого наукового дослідження пов'язані з підготовкою майбутніх учителів образотворчого мистецтва до використання дизайнерського проєктування.Ключові слова: готовність, майбутні вчителі образотворчого мистецтва, комп'ютерна графіка, професійна діяльність.^UIn the dissertation the theoretical analysis of a problem and offers a new solution to the scientific problem, which consists in the theoretical substantiation of the system of forming the readiness of future teachers of Fine Arts to use computer graphics in professional activities.We understand the concept of «computer graphics» as a set of tools and techniques designed to automate the encoding, processing, decoding and storage of graphic information. It is a multifunctional component of graphic and information technologies, it is the most easily perceived and quickly processed (in information terms) and absorbed by a person, corresponds to the peculiarities of human perception of the environment.The scientific novelty of the research is that: for the first time, the pedagogical conditions are justified (the creation of an information and resource base to ensure the artistic and graphic activities of future teachers of Fine Arts when visualizing educational material by means of presentation computer graphics; the integrated application of the project method in the artistic and graphic training of future teachers of Fine Arts; the integration of information technologies with the disciplines of methodological and practical training of future teachers of Fine Arts); a model of forming the readiness of future teachers of Fine Arts to use computer graphics in professional activities has been developed; preparation of future teachers of Fine Arts to use computer graphics in professional activities consists of the following criteria (motivational-value, cognitive-technological, reflexive).A model of forming the readiness of future teachers of Fine Arts to use computer graphics in their professional activities has been developed, which has implemented: competence-based, information technology, and technological approaches. The model is an interconnected set of elements, structured into a complete system, which is implemented in accordance with the selected stages that reveal the logic of the process of increasing the level of readiness of future teachers of Fine Arts to use computer graphics in professional activities.The diagnostic cross-section conducted after the research and experimental work has confirmed the effectiveness of the proposed forming tools and reflected the stable and statistically significant dynamics of the implementation of the experimental methodology, on the formation of readiness of future teachers of Fine Arts to use computer graphics in experimental groups both for individual components and holistically.We see the prospects for further scientific research in the preparation of future teachers of Fine Arts for the application of design of project development.Keywords: readiness, future teachers of Fine Arts, computer graphics, professional activity.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Мартиненко Н. О. 
Формування готовності майбутніх пілотів до міжкультурної взаємодії у професійній діяльності: автореферат дис. ... д.філософ : 011 / Н. О. Мартиненко. — Б.м., 2023 — укp.

Дослідження складається з анотації, змісту, вступу, трьох розділів, висновків до кожного розділу, списку використаних джерел, загальних висновків і додатків. У вступі обґрунтовано доцільність вибраної теми дослідження; аргументовано актуальність проблеми готовності майбутніх пілотів до міжкультурної взаємодії; схарактеризовано зв’язок дисертаційної роботи з науковими програмами, планами, темами; сформульовано мету, основні завдання, описано об’єкт і предмет вивчення; умотивовано добір методів дослідження. Подано відомості про апробацію і впровадження результатів експериментального дослідження, про структуру й обсяг роботи, кількість публікацій. У першому розділі «Теоретичні засади формування готовності майбутніх пілотів до міжкультурної взаємодії у професійній діяльності» досліджено міжкультурну взаємодію як предмет наукових студій. Проаналізовано джерельну базу для з’ясування сутності основних понять: «культура», «взаємодія», «готовність», «професійна готовність». Термін «міжкультурна взаємодія» потрактований як процес діалогу представників різних культур із застосуванням засобів комунікації та вибору поведінки. Унаслідок такого процесу відбувається взаємовплив на когнітивному, соціальному, психологічному та емоційному рівнях. З’ясовано особливості змісту підготовки майбутніх пілотів до міжкультурної взаємодії в сучасних умовах. Обґрунтовано зміст і структуру готовності майбутніх пілотів до міжкультурної взаємодії. У структурі готовності виокремлено та аргументовано чотири взаємопов’язані компоненти: мотиваційний, когнітивно-діяльнісний, конативний, міжособистісний. У другому розділі «Організаційно-педагогічне забезпечення формування готовності до міжкультурної взаємодії у професійній діяльності» на підставі анкетування нинішніх і майбутніх пілотів досліджено стан сформованості готовності до міжкультурної взаємодії. Виокремлено критерії та їхні показники, а саме: ціннісний (соціокультурні взаємини, мотивація професійної діяльності, культурні цінності); пізнавальний (культурно-етнічні знання, культурно-етнічні вміння); поведінковий (сприятливий мікроклімат, саморегуляція, адаптивність); інтерперсональний (конфліктостійкість, толерантність, сенситивність). Відповідно до критеріїв диференційовано високий, середній і низький рівні сформованості готовності до міжкультурної взаємодії. Виявлено педагогічні умови формування готовності до міжкультурної взаємодії: формування ціннісних орієнтацій через створення позитивного психологічного клімату; організація командної роботи в процесі вивчення професійно орієнтованих дисциплін; інтеграція культурологічного аспекту в професійно орієнтовані дисципліни; стимулювання рефлексивного ставлення до процесу формування якостей міжкультурної взаємодії. Реалізація педагогічних умов відбувається за допомогою низки форм і методів: дискусії, бесіди, рольові ігри, сторителінг, брейнстормінг, проєкти, презентації, моделювання міжкультурних ситуацій, міжкультурний тренінг, позааудиторна та самостійна робота. У процесі наукового пошуку розроблено й теоретично обґрунтовано структурно-функційну модель формування готовності майбутніх пілотів до міжкультурної взаємодії в професійній діяльності, що складається з чотирьох взаємопов’язаних блоків: методологічно-організаційний (мета, завдання, наукові підходи, загальнодидактичні та специфічні принципи); змістовий (зміст, педагогічні умови, методи, форми й засоби); результативно-оцінювальний (компоненти, критерії, показники, рівні та результат). У третьому розділі «Експериментальне дослідження формування готовності майбутніх пілотів до міжкультурної взаємодії у професійній діяльності» викладено результати дослідження, перевірено ефективність упровадження педагогічних умов і структурно-функційної моделі формування готовності майбутніх пілотів до міжкультурної взаємодії. Констатовано суттєве підвищення середнього й високого рівнів сформованості готовності майбутніх пілотів до міжкультурної взаємодії. Середній рівень збільшився з 56,4 % до 62,1 % осіб; високий рівень зріс із 9,3 % до 27,9 % здобувачів вищої освіти, що засвідчило наявність позитивних змін у процесі навчання.^UThe work contains a justification of the appropriateness of the chosen research topic and the relevance of the problem of the readiness of future pilots of intercultural interaction. The purpose, main tasks, object and subject of research are determined; characterized methods of research. The scientific novelty and theoretical and practical receipt of results are determined. Information on testing and implementation of experimental research results, structure and scope of work, number of publications are provided. The first section «Theoretical principles of the formation of the readiness of future pilots for intercultural interaction in professional activities» highlights intercultural interaction as a subject of scientific research. The analysis of the source base of research on the basic concepts: «culture», «interaction», «readiness», «professional readiness» is carried out. The concept of «intercultural interaction» is interpreted as a process of dialogue between representatives of different cultures using means of communication and choice of behavior, as a result of which mutual influence is carried out at the cognitive, social, psychological and emotional levels. It analyses the features of the content of training future pilots for intercultural interaction in modern conditions. It determined the content and structure of the readiness of future pilots for intercultural interaction. The concept of «readiness of future pilots for intercultural interaction» is defined as the ability to adapt in a multicultural environment through effective communication, knowledge and respect for rules and norms of behavior, traditions of other cultures, skills to clearly form and perform professional tasks in standard and special flight conditions. In the structure of readiness, four interrelated components are distinguished and substantiated: motivational, cognitive-active, conative and interpersonal. The second section «Organizational and pedagogical support for the formation of readiness for intercultural interaction in professional activities» highlights the state of the formation of the readiness of future pilots for intercultural interaction by conducting a questionnaire of current and future pilots. The criteria and their indicators are allocated, namely: value (socio-cultural relations, motivation of professional activity, cultural values); cognitive (cultural and ethnic knowledge, cultural and ethnic skills); behavioral (favorable microclimate, self-regulation, adaptability); interpersonal (conflict resistance, tolerance, sensitivity). It differentiated high, medium and low levels of readiness for intercultural interaction according to the criteria. The pedagogical conditions for the formation of readiness for intercultural interaction: the formation of value orientations through the creation of a positive psychological climate; organization of teamwork in the process of studying professionally oriented disciplines; integration of the cultural aspect into professionally oriented disciplines; stimulating a reflexive attitude to the process of forming the qualities of intercultural interaction. The implementation of pedagogical conditions takes place through the following forms and methods: discussions, conversations, role-playing games, storytelling, brainstorming, projects, presentations, modeling of intercultural situations, intercultural training, extracurricular and independent work. In the process of scientific research, the structural and functional model of formation of the readiness of future pilots for intercultural interaction in professional activity, which consists of four interrelated blocks, has been developed and theoretically substantiated – methodological and organizational (purpose, objectives, scientific approaches, general didactic and specific principles); content (content, pedagogical conditions, methods, forms and means); effectiveness and evaluation (components, criteria, indicators, levels and result). The third section «Experimental study of the formation of the readiness of future pilots for intercultural interaction in professional activities» determines the results of the study by checking the effectiveness of the introduction of pedagogical conditions and the structural and functional model of the formation of the readiness of future pilots for intercultural interaction. As a result, we note a significant increase in the average and high levels of readiness of future pilots for intercultural interaction. Thus, it determined the effectiveness of pedagogical conditions and the structural and functional model of formation of future pilots’ readiness for intercultutal interaction. A statistically significant discrepancy in the indicators of the readiness of future pilots for intercultural interaction of the experimental group at the control stage of the experiment showed the feasibility of further implementation of the developed measures in the educational process.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Дорошенко Т. М. 
Формування готовності майбутніх менеджерів авіаційної галузі до професійної самореалізації / Т. М. Дорошенко. — Б.м., 2020 — укp.

Дослідження присвячено проблемі формування готовності майбутніх менеджерів авіаційної галузі до професійної самореалізації в процесі фахової підготовки.До наукового обігу введено поняття «готовності майбутніх менеджерів авіаційної галузі до професійної самореалізації» як інтегроване особистісне утворення, що охоплює спрямованість на професійну діяльність, наявність фахових знань, умінь і якостей, необхідних для якісного виконання професійних завдань у стандартних й особливих умовах управлінської діяльності на авіаційних підприємствах та в організаціях.Виокремлено, теоретично обґрунтовано й експериментально перевірено педагогічні умови формування готовності майбутніх менеджерів авіаційної галузі до професійної самореалізації в процесі фахової підготовки, а саме: розвиток внутрішньої мотивації майбутніх менеджерів авіаційної галузі до професійної самореалізації через розкриття особистісного потенціалу; міждисциплінарна інтеграція в професійній підготовці під час вивчення дисциплін економічного й авіаційного спрямування; забезпечення практичної спрямованості навчання через використання інноваційних методів квазіпрофесійної діяльності; розвиток професійно важливих якостей і вмінь через організацію рефлексивно-творчої діяльності. Розроблено структурно-функціональну модель формування готовності майбутніх менеджерів авіаційної галузі до професійної самореалізації в процесі фахової підготовки, що складається з чотирьох взаємопов'язаних блоків: цільового, теоретико-методологічного, організаційно-технологічного, оцінювально-результативного.Експериментально доведено ефективність запропонованих педагогічних умов формування готовності майбутніх менеджерів авіаційної галузі до професійної самореалізації, виявлено позитивну динаміку сформованості високого й середнього рівнів готовності майбутніх менеджерів авіаційної галузі до професійної самореалізації.^UThe actuality of the problem is exacerbated by the introduction of European requirements and recommendations for aviation manager's professional activity, which leads to separation of readiness for professional self-realization as a component of professional training. Managers should effectively organize professional activities, be able for finding special approaches to solving various non-standard situations, work with large amounts of information, have a high level of psychophysiological reliability, general and professional culture, etc. Formation of future aviation managers' readiness for professional self-realization is of particular importance. It enhances the effectiveness of a specialist's capability to work in conditions of international competition, to use fundamental knowledge in practice, which affects the quality of performance of his/her functional duties.Generalization and interpretation of scientific provisions made it possible to interpret the concept of "future aviation managers' readiness for professional self-realization" as an integrated personal formation, which includes focus on professional activities, professional knowledge availability, skills and qualities necessary for the high-quality performance of professional duties in standard and unusual conditions of management activities at aviation enterprises and organizations.Pedagogical conditions for the formation of future aviation managers' readiness for professional self-realization in the process of professional training have been defined. The first is the development of the internal motivation of future aviation managers for professional self-realization through the disclosure of their personal potential. The second is interdisciplinary integration in training while studying economic and aviation disciplines. The third is to ensure the practical focus of learning through the use of innovative methods of quasi-professional activities. The fourth is the development of professionally important qualities and skills through the organization of reflexive and creative activities. These conditions are implemented in appropriate forms and training methods: 1) conducting lectures in different modifications and practical sessions using interactive interaction techniques and a project method; 2) conducting binary classes using inter-subject relationships in the process of training; 3) use of business games and a case-study method; 4) conducting a training course in formation of the readiness of future aviation managers for professional self-realization.The structurally-functional model of the formation of future aviation managers' readiness for professional self-realization in the process of training, which provides an opportunity to effectively organize and implement a simulated process in a specialized HEI, has been justified. During the development of the author's structurally-functional model, the results of theoretical and empirical studies were summarized, approaches to problems in modern science were defined, components of the study readiness and the conditions for its effective formation were highlighted. The results of the implementation of the proposed pedagogical conditions for the formation of future aviation managers' readiness for professional self-realization and the structurally-functional model of preparing future aviation managers for professional self-realization during the formative stage of the experiment have confirmed the effectiveness of their influence.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Лабінцева Л.П. 
Формування вокально-хорової майстерності в процесі фахової підготовки майбутніх учителів музики: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Л.П. Лабінцева ; Луган. нац. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність і вперше розроблено технологію формування вокально-хорової майстерності майбутніх учителів музики на засадах поєднання вокально-хорового співу та ритмопластичних рухів. Визначено зміст й охарактеризовано складові процесу формування вокально-хорової майстерності, якими є: інтеграція вокально-хорової й ритмопластичної діяльності студентів, застосування елементів театральної педагогіки, використання театралізації пісні. Удосконалено засоби, форми та методи фахової підготовки майбутніх учителів музики. Показано доцільність використання особистісно орієнтованого, інтегративного та технологічного підходів щодо формування вокально-хорової майстерності майбутніх учителів музики у процесі їх фахової підготовки на музично-педагогічних факультетах ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.1-7р(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА349937

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Добровольська Н. Л. 
"Формування в майбутніх фахівців з інформаційних технологій англомовної компетентності в читанні та говорінні" / Н. Л. Добровольська. — Б.м., 2021 — укp.

Наукова новизна дослідження і основні її досягнення полягають в тому, що в ньому вперше теоретично обґрунтовано, розроблено й експериментально перевірено методику формування в майбутніх фахівців з інформаційних технологій англомовної компетентності в читанні та говорінні, яка передбачає взаємопов'язане та поетапне формування навичок і вмінь читання та говоріння (підготовчий, основний, завершальний етапи); використання системи вправ, що корелює з етапами і включає підсистеми і групи вправ, спрямовані на оволодіння студентами мовленнєвими навичками читання і говоріння, вміннями використовувати стратегії, розуміти фахові тексти, продукувати монолог- презентацію та брати участь в діалозі-обговоренні; реалізацію моделі організації навчання, яка передбачає цілеспрямоване формування навчально- стратегічної компетентності за допомогою відповідних груп вправ; удосконалено зміст формування в майбутніх фахівців з інформаційних технологій англомовної компетентності в читанні та говорінні, критерії відбору навчального матеріалу; подальшого розвитку набуло визначення критеріїв оцінювання рівня сформованості англомовної компетентності в читанні та говорінні.Практичне значення отриманих результатів полягає у: відборі навчального матеріалу, розробці комплексів вправ, укладанні методичних рекомендацій для викладачів щодо формування в майбутніх фахівців з інформаційних технологій англомовної компетентності в читанні та говорінні, створенні навчально- методичного посібника англійською мовою.Обгрунтовано етапи формування в майбутніх фахівців з інформаційних технологій англомовної компетентності в читанні та говорінні: підготовчий, основний, завершальний. Підготовчий етап спрямований на формування мовленнєвих навичок читання і говоріння та стратегічної усвідомленості. Основний етап передбачає формування вмінь ознайомлювального, вивчаючого, переглядового читання, вмінь аналізувати та узагальнювати інформацію, структурувати монолог-презентацію, вживати засоби міжфразового зв'язку, продукувати монолог-презентацію та брати участь в діалозі-обговоренні, подальший розвиток стратегічної усвідомленості, розширення лінгвосоціокультурних знань та формування відповідних умінь для забезпечення ефективної комунікації. На завершальному етапі відбувається інтегроване вдосконалення вмінь читання та говоріння, а також навичок та вмінь, на яких зосереджувалась увага на попередніх етапах.Запропонована система вправ для формування англомовної компетентності в читанні та говорінні корелює з етапами і складається із чотирьох підсистем, які включають групи вправ, виокремлені з урахуванням психологічних передумов взаємопов'язаного формування навичок та вмінь, лінгвістичних особливостей англомовного професійного дискурсу сфери інформаційних технологій, а також уточненого змісту навчання. Запропонована модель формування у майбутніх фахівців з інформаційних технологій англомовної компетентності в читанні та говорінні.Ключові слова: англомовна компетентність в читанні та говорінні, майбутні фахівці з інформаційних технологій, інтеграція, навички, вміння, стратегії, знання, система вправ, модель, експеримент.^UThe scientific novelty of the research consists in theoretical substantiation, development and experimental verification of the methodology of development of prospective information technology specialists' English competence in reading and speaking, which involves integrated and staged formation of reading and speaking skills; application of the system of exercises that correlates with stages and provides subsystems and groups of exercises aimed at students mastering vocabulary, grammar and phonetic skills, ability to use strategies, comprehend professional texts, produce a monologue-presentation and participate in a dialogue-discussion; implementation of the model of teaching, which provides for the purposeful formation of strategic competence with the help of special groups of exercises; refining the content of the development of prospective information technology specialists' English competence in reading and speaking, criteria of teaching materials selection; further development of the criteria for assessing the level of English competence in reading and speaking.The practical significance of the obtained results lies in: selecting teaching materials, elaborating complexes of exercises, composing methodological recommendations for teachers on developing prospective information technology specialists' English competence in reading and speaking, elaborating a manual in English.English competence in reading and speaking of prospective information technology specialists is the ability to understand and analyze information from professional texts and use it in spoken production and spoken interaction, choose appropriate to the situations and tasks verbal and nonverbal means to effectively fulfil communicative and professional objectives.The model of the development of prospective information technology specialists' English competence in reading and speaking, which takes into account the object (process of development of prospective information technology specialists' English competence in reading and speaking), purpose (development of prospective information technology specialists' English competence in reading and speaking at the level provided by the program), target audience (students in the field of knowledge 12 "Information technologies"), expected results (appropriate level of English competence in reading and speaking), stage (the first year of study), academic discipline (English for specific purposes), teaching aids (teaching materials); presupposes step-by-step implementation at the preparatory, main and final stages, control of results (diagnostic, current, final at the end of the semester and at the end of the year, self-control, mutual control). Two variants of the model have been offered. Version A provides for the purposeful formation of strategic awareness through an appropriate subsystem of exercises within the preparatory stage and its further development at the following stages. In variant B of the model there is no separate group of exercises for the formation of strategic awareness, which is to be developed at all stages.Key words: English competence in reading and speaking, prospective information technology specialist, integration, skills, abilities, strategies, knowledge, system of exercises, model, experiment.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Ольховська О.В. 
Формування архітектури університетських центрів XIX - першої третини XX століття (На прикладі України): автореф. дис... канд. архітект.: 18.00.01 / О.В. Ольховська ; Нац. акад. образотворч. мистец. і архіт. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено розвиток архітектури університетських центрів XIX - першої третини XX ст. як системи на психологічному, функціональному та матеріальному рівнях сприйняття. Установлено, що функціональна й організаційна структура університетських центрів як установи формувалась залежно від розвитку основної подвійної функції наука / освіта за певними етапами: виникнення / диференціація / інтеграція, що дозволяє визначити подальші тенденції розвитку у формуванні архітектурного простору університетських центрів відповідно як відкрита структура / гнучка структура / стійка структура. Виявлено характерні архітектурні одиниці мікросистеми міста та якісні зміни архітектурної форми споруд університетських центрів, що залежать від їх ролі у процесі розвитку суспільного буття та характеризується репрезентативністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.16:Ч30(4УКР)53 + Н712.35-022.5 +
Шифр НБУВ: РА359961

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського