Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (9)Наукова електронна бібліотека (27)Реферативна база даних (2028)Книжкові видання та компакт-диски (374)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=ІПОТЕЧНЕ$<.>+<.>K=КРЕДИТУВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 287
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Євтух Л.Б. 
Управління механізмом кредитування довгострокових програм розвитку економіки в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Л.Б. Євтух ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади та практичні рекомендації з метою вдосконалення управління механізмом кредитування довгострокових програм розвитку економіки у період трансформаційних процесів. Досліджено довгострокові програми в економіці України, запропоновано їх класифікацію. З'ясовано суть і структуру механізму кредитування зазначених програм, оцінено ефективність управління ним, здійснено прогнозування банківського довгострокового кредитування. Виявлено напрями поліпшення державного регулювання механізму кредитування довгострокових програм розвитку. Теоретично обгрунтовано управління банківськими установами механізмом кредитування даних програм. Розроблено пропозиції щодо організації кредитування у банку з застосуванням довгострокових цільових депозитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.240 +
Шифр НБУВ: РА339928

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Євтух О.О. 
Оцінка нерухомості в іпотечному кредитуванні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.О. Євтух ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено процеси стосовно оцінки нерухомості у процесі іпотечного кредитування. Запропоновано визначення нерухомості як об'єкта оцінки в іпотечному кредитуванні та розкрито її суть як товару, що об'єднує матеріальні компоненти, а також економічні та юридичні властивості, які впливають на різноманітні види її вартості. Розвинуто принципи оцінки вартості нерухомості та класифіковано їх за напрямками, а саме: принципи інвестування та формування вартості; принципи (загальні та спеціальні) проведення оцінки нерухомості. Розроблено алгоритм оцінки ринкової вартості вільних земельних ділянок, який передбачає вибір методу оцінки з урахуванням наявності ринкових угод, найбільш ймовірного використання земельної ділянки та наявності інформаційного забезпечення. Узагальнено методи оцінки ліквідаційної вартості та здійснено їх класифікацію. Удосконалено класифікацію ризиків нерухомості в іпотечному кредитуванні. Розвинуто теоретичні засади визначення розміру іпотечного кредиту на підставі стандартизації співвідношення між його розміром і вартістю нерухомості та виявлено характер впливу цього співвідношення на дохідність кредитних операцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-571.1-86 + У9(4УКР)262.245 +
Шифр НБУВ: РА337955

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Євтух О.Т. 
Іпотечний механізм ефективного використання і розвитку нерухомості: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.04.01 / О.Т. Євтух ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2002. — 32 с. — укp.

Розкрито соціально-економічну природу іпотеки та запропоновано поняття "іпотечний механізм" як взаємозв'язок певних елементів, за допомогою яких здійснюється прибутковий рух ресурсів. Наведено принципову схему роботи іпотечного механізму на макро- та мікрорівнях і показано їх взаємозв'язок, який призводить до виникнення в економіці ефекту іпотечного мультиплікатора. Вдосконалено класифікацію іпотеки як механізму кредитування. Визначено суть понять "споживча нерухомість", "дохідна іпотека" і розширено поняття "дохідна нерухомість". Проаналізовано підходи у визначенні пріоритетів принципів і методів оцінки нерухомості під час іпотечного кредитування. Висвітлено природу ринку іпотечного капіталу як похідного ринку нерухомості та фінансових ринків. Розроблено концепцію ефективності іпотечного механізму. З'ясовано основні напрями дослідження ефективності іпотечного кредитування, що полягають у порівнянні різних інструментів фінансування нерухомості та проведенні аналізу на макро- та мікрорівнях з застосуванням показників виміру економічного ефекту. Систематизовано економічні фактори, які впливають на ефективність роботи іпотечного механізму, досліджено їх взаємозв'язок. Визначено показник ефективності використання та розвитку нерухомості. Обгрунтовано комплексний підхід до визначення заходів раціоналізації іпотечного кредитування. Надано визначення кредитної політики іпотечного банку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)441.2-56
Шифр НБУВ: РА320229 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Єлейко С.В. 
Державне регулювання розвитку кредитних послуг в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / С.В. Єлейко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання формування та функціонування системи державного регулювання кредитних послуг. Проаналізовано особливості становлення кредитних відносин за умов ринкової економіки. Розроблено основні принципи формування ресурсної бази вітчизняних фінансово-кредитних установ, визначено ефективність кредитних операцій та їх ризиковість. Встановлено вплив кредитування на розвиток національної економіки, охарактеризовано інституційну структуру державного регулювання кредитних послуг, наданих банківською та небанківською системами. Досліджено зарубіжний досвід державного регулювання кредитних послуг й обгрунтовано можливості його впровадження в Україні. Розроблено рекомендації щодо мінімізації кредитних ризиків і методику прогнозування обсягів кредитування реального сектора національної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2-21 +
Шифр НБУВ: РА357843

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Єременко Д.В. 
Аудит агропромислових підприємств: методологія та організація: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Д.В. Єременко ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні, організаційні та практичні проблеми аудиту агропромислових підприємств. Узагальнено та розвинуто його теоретичні положення. Запропоновано шляхи вдосконалення методики аудиторського обслуговування агропромислових підприємств з використанням сучасних інформаційних технологій, організаційні підходи до реалізації галузевого напряму в регулюванні аудиторської діяльності, комплекс заходів і пропозицій для вдосконалення системи контролю якості аудиторських послуг. Розроблено організаційні підходи до сприяння розвитку аудиторського обслуговування агропромислових підприємств засобами кредитування аудиторських перевірок за пільгових умов. Запропоновані основні положення дозволяють удосконалити нормативну базу щодо регулювання аудиторської діяльності, зробити аудиторські послуги доступними для підприємств аграрного сектора економіки, підвищити якість аудиторського обслуговування, здійснювати системне планування та документування аудиторських перевірок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.1-218 в +
Шифр НБУВ: РА355508

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Іваненко О. І. 
Облік та аналіз активних операцій кредитних спілок: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / О. І. Іваненко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні питання розвитку систем обліку й аналізу активних операцій кредитних спілок. Обгрунтовано соціально-економічну сутність активних операцій кредитних спілок, запропоновано їх визначення. Уточнено склад і запропоновано класифікацію активних операцій кредитних спілок з метою систематизації аналітичного обліку та формування інформаційної бази їх аналітичної роботи. Охарактеризовано необхідність введення окремих рахунків і субрахунків для активних операцій за видами наданих кредитів. Здійснено комплексне дослідження методики бухгалтерського обліку та формування спеціальної звітності активних операцій кредитних спілок. Розроблено "Методичні рекомендації з організації бухгалтерського обліку в кредитних спілках". Запропоновано шляхи уніфікації спеціалізованої фінансової звітності, структури та змісту форм звітних даних кредитних спілок. Запропоновано методичне забезпечення оцінювання ефективності активних операцій кредитних спілок з використанням статистичних та економіко-математичних методів і моделей, що описують зв'язки між бальною оцінкою кредитної спілки та факторними економічними характеристиками. Встановлено доцільність коригування кредитного портфеля за напрямами кредитування на підставі врахування термінів дії кредиту, визначення найбільш перспективних напрямів і строків кредитування та запропоновано модель оптимізації кредитного портфеля кредитних спілок з метою стабілізації доходності та мінімізації ризиків неповернення кредитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.21-14 + У053.9(4УКР)262.1
Шифр НБУВ: РА383657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ігнатенко М.М. 
Українське село: соціально-економічні зміни (1991 - 2008 рр.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / М.М. Ігнатенко ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди. — Переяслав-Хмельниц., 2010. — 42 с. — укp.

Розглянуто комплекс соціально-економічних змін в українському селі, що відбувалися протягом 1991 - 2008 рр. Досліджено загальну еволюцію політичних підходів органів державної влади, перших керівників держави до проблеми виведення українського села з тотальної кризи. У контексті сучасних концептуальних підходів визначено місце та роль вітчизняної науки у розробці теоретичних основ аграрної політики, досягненні продовольчої безпеки України та формуванні аграрного ринку. Проаналізовано реальні наслідки для соціально-економічного розвитку села різних форм господарювання. Досліджено процес зародження нових економічних відносин на селі та ключові проблеми утвердження ринкових механізмів у системі технічного та технологічного постачання, інвестування, кредитування, оподаткування, ціноутворення. На підставі аналізу політико-правових, соціально-економічних чинників розглянуто процеси, пов'язані з утвердженням України на світовому продовольчому ринку, зокрема, у таких сегментах, як адаптація до міжнародних стандартів якості сільгосппродукції, залучення іноземних інвестицій, створення спільних підприємств, досягнення конкурентоспроможності. Вперше у вітчизняній історіографії зроблено спробу визначити місце та роль українського села у процесах державотворення, інтеграції незалежної України у світові та європейські інститути.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-232
Шифр НБУВ: РА370376 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ігнатенко М.М. 
Українське село: соціально-економічні зміни (1991 - 2008 рр.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / М.М. Ігнатенко ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди. — Переяслав-Хмельниц., 2010. — 42 с. — укp.

Розглянуто комплекс соціально-економічних змін в українському селі, що відбувалися протягом 1991 - 2008 рр. Досліджено загальну еволюцію політичних підходів органів державної влади, перших керівників держави до проблеми виведення українського села з тотальної кризи. У контексті сучасних концептуальних підходів визначено місце та роль вітчизняної науки у розробці теоретичних основ аграрної політики, досягненні продовольчої безпеки України та формуванні аграрного ринку. Проаналізовано реальні наслідки для соціально-економічного розвитку села різних форм господарювання. Досліджено процес зародження нових економічних відносин на селі та ключові проблеми утвердження ринкових механізмів у системі технічного та технологічного постачання, інвестування, кредитування, оподаткування, ціноутворення. На підставі аналізу політико-правових, соціально-економічних чинників розглянуто процеси, пов'язані з утвердженням України на світовому продовольчому ринку, зокрема, у таких сегментах, як адаптація до міжнародних стандартів якості сільгосппродукції, залучення іноземних інвестицій, створення спільних підприємств, досягнення конкурентоспроможності. Вперше у вітчизняній історіографії зроблено спробу визначити місце та роль українського села у процесах державотворення, інтеграції незалежної України у світові та європейські інститути.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-232
Шифр НБУВ: РА370376 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Ігнатенко М.М. 
Українське село: соціально-економічні зміни (1991 - 2008 рр.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / М.М. Ігнатенко ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди. — Переяслав-Хмельниц., 2010. — 42 с. — укp.

Розглянуто комплекс соціально-економічних змін в українському селі, що відбувалися протягом 1991 - 2008 рр. Досліджено загальну еволюцію політичних підходів органів державної влади, перших керівників держави до проблеми виведення українського села з тотальної кризи. У контексті сучасних концептуальних підходів визначено місце та роль вітчизняної науки у розробці теоретичних основ аграрної політики, досягненні продовольчої безпеки України та формуванні аграрного ринку. Проаналізовано реальні наслідки для соціально-економічного розвитку села різних форм господарювання. Досліджено процес зародження нових економічних відносин на селі та ключові проблеми утвердження ринкових механізмів у системі технічного та технологічного постачання, інвестування, кредитування, оподаткування, ціноутворення. На підставі аналізу політико-правових, соціально-економічних чинників розглянуто процеси, пов'язані з утвердженням України на світовому продовольчому ринку, зокрема, у таких сегментах, як адаптація до міжнародних стандартів якості сільгосппродукції, залучення іноземних інвестицій, створення спільних підприємств, досягнення конкурентоспроможності. Вперше у вітчизняній історіографії зроблено спробу визначити місце та роль українського села у процесах державотворення, інтеграції незалежної України у світові та європейські інститути.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-232
Шифр НБУВ: РА370376 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Ігнатенко М.М. 
Українське село: соціально-економічні зміни (1991 - 2008 рр.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / М.М. Ігнатенко ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди. — Переяслав-Хмельниц., 2010. — 42 с. — укp.

Розглянуто комплекс соціально-економічних змін в українському селі, що відбувалися протягом 1991 - 2008 рр. Досліджено загальну еволюцію політичних підходів органів державної влади, перших керівників держави до проблеми виведення українського села з тотальної кризи. У контексті сучасних концептуальних підходів визначено місце та роль вітчизняної науки у розробці теоретичних основ аграрної політики, досягненні продовольчої безпеки України та формуванні аграрного ринку. Проаналізовано реальні наслідки для соціально-економічного розвитку села різних форм господарювання. Досліджено процес зародження нових економічних відносин на селі та ключові проблеми утвердження ринкових механізмів у системі технічного та технологічного постачання, інвестування, кредитування, оподаткування, ціноутворення. На підставі аналізу політико-правових, соціально-економічних чинників розглянуто процеси, пов'язані з утвердженням України на світовому продовольчому ринку, зокрема, у таких сегментах, як адаптація до міжнародних стандартів якості сільгосппродукції, залучення іноземних інвестицій, створення спільних підприємств, досягнення конкурентоспроможності. Вперше у вітчизняній історіографії зроблено спробу визначити місце та роль українського села у процесах державотворення, інтеграції незалежної України у світові та європейські інститути.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-232
Шифр НБУВ: РА370376 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Ігнатенко О. С. 
Інвестиційне забезпечення розвитку агропромислового комплексу України / О. С. Ігнатенко. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена узагальненню теоретичних засад та розробці науково-практичних рекомендацій щодо вдосконалення інвестиційного забезпечення розвитку агропромислового комплексу (АПК) України. За результатами проведеного дослідження встановлено етапи формування та реалізації механізмів інвестиційного забезпечення агропромислового комплексу з урахуванням технологічних особливостей операційної діяльності з виробництва аграрних продуктів. У роботі визначено особливості та розкрито ключові проблеми організації інвестиційної діяльності АПК України. Удосконалено методичні підходи до оцінювання впливу економічних факторів на результативність інвестиційної діяльності в АПК. В роботі представлено наукові положення щодо перспективних механізмів та інструментів підтримки інвестиційної діяльності, з можливістю їх застосування та імплементації в практику вітчизняних агропромислових підприємств. Узагальнено науково-методичні засади державної підтримки та стимулювання інвестиційного кредитування АПК завдяки «здешевленню» кредитів, що передбачають застосування економічно доцільних моделей державно-приватного партнерства та включають реалізацію відповідних фінансових та організаційно-управлінських заходів. Обґрунтовано наукові положення щодо економічного аналізу динаміки структури кредитування АПК, які передбачають необхідність розрахунку аналітичних співвідношень між обсягом виданих кредитів та обсягом реалізації аграрної продукції, обчисленим за інституційним підходом, що дає змогу проводити ідентифікацію відносної кредитної спроможності позичальників АПК, в тому числі й у розрізі напрямів використання кредитного ресурсу та видів економічної діяльності. За результатами проведеного дослідження вдосконалено наукові положення щодо стратегічного управління інвестиційним забезпеченням розвитку АПК, які розроблено відповідно до запропонованої «Стратегії інвестиційного забезпечення розвитку АПК», метою якої має стати поліпшення структури та збільшення обсягу інвестиційних ресурсів, які залучаються за видами економічної діяльності з урахуванням встановлених пріоритетів соціально-економічної та продовольчої політики держави.^UThe thesis is devoted to generalization of theoretical bases and development of scientific and practical recommendations on improvement of investment maintenance of development of agro - industrial complex (AIC) of Ukraine. According to the results of the study, the stages of formation and implementation of mechanisms for investment support of the agro-industrial complex, taking into account the technological features of operational activities for the production of agricultural products was recieved. The thesis identifies the features and reveals the key problems of organizing the investment activities of the agro-industrial complex of Ukraine.Methodological approaches to assessing the impact of economic factors on the effectiveness of investment activities in the agro-industrial complex have been improved. The thesis presents scientific provisions on promising mechanisms and tools to support investment activities, with the possibility of their application and implementation in the practice of domestic agro-industrial enterprises. The scientific and methodological principles of state support and stimulation of investment lending to the agro-industrial complex are generalized due to "cheaper" loans, which provide for the use of economically feasible models of public-private partnership and include the implementation of appropriate financial and organizational measures. Scientific provisions on economic analysis of the dynamics of agribusiness lending structure are substantiated, which provide for the need to calculate analytical ratios between loans and sales of agricultural products, calculated by the institutional approach, which allows to identify the relative creditworthiness of agribusiness borrowers, including in terms of areas use of credit resources and types of economic activity. According to the results of the study, the scientific provisions on strategic management of investment support of agro-industrial complex development were improved, which were developed in accordance with the proposed "Strategy of investment support of agro-industrial complex development", the aim of which is to improve the structure and increase investment resources. socio-economic and food policy of the state.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Ілларіонов Ю.В. 
Лізинг: організаційно-правові аспекти (на прикладі корпоративного управління): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Ю.В. Ілларіонов ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Лізинг представлено як фінансово-господарський інструмент, що синтезує елементи оренди, кредитування, залучення інвестицій та купівлі-продажу. Акцентовано увагу на перерозподілі фінансових потоків у пріоритетні галузі економіки на засадах ринкової саморегуляції. Розглянуто двоїсту управлінську суть лізингової діяльності як об'єкта корпоративного управління. Створено комплексну правову, організаційну та інформаційно-технічну інфраструктуру інтеграції лізингу в економіко-правовому середовищі. Досліджено проблеми мінімізації ризиків. Обгрунтовано механізм корпоративного управління. Доведено необхідність кардинального реформування державної політики стосовно оподаткування в Україні. Внесено пропозиції щодо попередження зловживань у сфері лізингових відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.3 + Х819(4УКР)129 +
Шифр НБУВ: РА321590

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Іоненко К.В. 
Формування та оцінка фінансового потенціалу регіону: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / К.В. Іоненко ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості та запропоновано нові методи формування та оцінки фінансового потенціалу регіону у трансформаційній економіці. Удосконалено теорію та методологію фінансового потенціалу регіону, визначено його економічну сутність, роль і значення у розвитку регіональної господарської системи. Розглянуто структуру фінансового потенціалу регіону, виділено складові регіональної економічної системи. Класифіковано фактори впливу на формування фінансового потенціалу регіону. Проаналізовано особливості становлення фінансового потенціалу та окремих його складових у регіонах України. Проведено групування регіонів України за розміром фінансового потенціалу на одну особу. Обгрунтовано методичні підходи щодо формування зведеного фінансового балансу регіону як ефективного інструменту фінансового планування. Розроблено методи стимулювання діяльності інститутів фінансового ринку в регіоні з метою підвищення їх інвестиційної активності. Показано можливості використання на регіональному рівні сучасних форм банківського кредитування. Обгрунтовано доцільність створення регіональної лізингової компанії на основі банківського капіталу та необхідність формування регіональної ощадної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)26 + У049(4УКР)682.6 +
Шифр НБУВ: РА353142

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Ісмаілов В.Б. 
Банківське кредитування суб'єктів господарювання в умовах ринкової трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / В.Б. Ісмаілов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання банківського кредитування суб'єктів господарювання за умов ринкової трансформації економіки. Розкрито економічну суть і доведено об'єктивну необхідність банківського кредитування. Висвітлено його місце та визначальну роль у системі кредитного ринку України, а також відзначено особливості даного кредитування у країнах з розвиненою економікою. Здійснено аналіз регуляторної політики НБУ у сфері банківського кредитування та визначено його стратегічно важливий вплив на економічне зростання в країні. Досліджено сукупність ризиків, взаємопов'язаних з кредитною діяльністю комерційних банків. Визначено методи мінімізації процентних ризиків і формування оптимального кредитного портфеля за умов ризиковості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2 +
Шифр НБУВ: РА343608

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Іщенко Н. Ф. 
ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНІ ЗАСАДИ ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ АВТОМОБІЛЬНОГО ТРАНСПОРТУ ТА ДОРОЖНЬОГО ГОСПОДАРСТВА / Н. Ф. Іщенко. — Б.м., 2020 — укp.

Здійснено комплексне вивчення структури земель автомобільного транспорту України. Виконано поглиблений аналіз автомобільних доріг відповідно до їх технічної класифікації, пропускної спроможності, цільового призначення. Сформовано фактори впливу на розвиток, як автомобільної мережі, так і її транспортної інфраструктури. Наведено пропозиції з удосконалення нормативно-правової бази використання земель автомобільного транспорту та дорожнього господарства. Визначено основні завдання щодо забезпечення фінансової та інвестиційної політики, зокрема розвитку державно-приватного партнерства, довгострокового пільгового кредитування в енергозберігаючу техніку і технологію, технологічну модернізацію автомобільного транспорту.З'ясовано, що управління якістю будівництва чи реконструкції автомобільних доріг не має спеціалізованої нормативної бази. Доведено необхідність подальшого вдосконалення нормативних та нормативно-правових документів: перші потребують включення кількісних критеріїв якості як в окремі процеси, так і загальну оцінку робіт у дорожній галузі, другі – створення їх взаємопов'язаної системи, що забезпечить якісне будівництво та реконструкцію автомобільних доріг. Запропоновано механізм узгодження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для розміщення, будівництва та експлуатації об'єктів автодорожнього господарства. Наголошено, що законодавча база землекористування земель автомобільного транспорту повинна орієнтуватися на використання точної та актуальної інформації щодо протяжності автомобільних доріг, їх безперебійного функціонування та контролю відповідними службами автотранспортної інфраструктури, постійне уточнення стану дорожнього полотна для правильного планування та організації ремонтних робіт, проектування будівництва нових доріг та авторозв'язок. Реалізація запропонованих пропозицій до земельного законодавства сприятиме вирішенню проблем відведення та оформлення права користування земельними ділянками для розміщення, будівництва й експлуатації об'єктів автодорожнього господарства, які слід урахувати при підготовці відповідних законодавчих актів.З'ясовано, що регулювання землекористування автомобільного транспорту та дорожнього господарства полягає в тому, що склад, статус, порядок надання, вилучення (викупу) земельних ділянок, передачі автомобільних доріг в концесію, оподаткування землі, охорона навколишнього природного середовища визначено різними законодавчими актами, частина положень яких не кодифікувалася. Запропоновано напрями вдосконалення правового режиму земель дорожнього господарства, спрямування його на ефективне використання та охорону земель, спрощення процедури набуття прав на них.Обґрунтовано пропозицію внесення змін до статті 71 Земельного кодексу України про виокремлення земель дорожнього господарства в окрему статтю; проведення кодифікації визначення їх складу шляхом зміни Земельного та Податкового кодексів, законів України «Про транспорт» і «Про автомобільні дороги» та низки підзаконних актів. У додатковій (новій) статті Земельного кодексу доцільно врегулювати питання резервування земельних ділянок, установлення придорожніх, охоронних та санітарно-захисних зон уздовж автомобільних доріг та режими їх землекористування. Розглянуто еколого-економічну складову використання придорожніх смуг та визначено проблеми незаконного їх розорювання. Запропоновано впровадження на законодавчому рівні заходів щодо покращення екологічної ситуації та придорожніх територіях.З'ясовано, що резервування земель, є правовою необхідністю врегулювання земельних відносин, забезпечення потреб населення, галузей економіки в землі, її раціонального використання та охорони, зокрема для будівництва автомобільних доріг, та повинно здійснюватися згідно з вимогами чинних нормативно-правових документів.^UComprehensive research of the land road transport structure of Ukraine has been carried out. Automobile roads have been analysed in accordance with their technical classification, capacity, purpose. The factors influencing the development of both the automobile network and its transport infrastructure have been formed. Suggestions for regulatory improvement and legal base of road transport land use and road economy have been given. The main tasks for ensuring financial and investment policy, in particular the public-private partnership development, long-term preferential lending to energy-saving technology and technology, technological modernization of road transport have been determined.It has been determined that there is no specialized regulatory framework for quality management of road construction or reconstruction. Regulatory documents require the inclusion of quantitative quality criteria, both in individual processes and in the overall assessment of the work quality in the road industry. Regulatory - legal documents need further improvement, creation of an interconnected system that will ensure quality in roads construction and their reconstruction.The coordination project mechanism of land management for the allocation of land plots for the location, construction and operation of road facilities have been proposed. Legislative framework for land use of road vehicles should be directed to the use of accurate and up-to-date information on the length of roads, their smooth functioning and control by the relevant services of road transport infrastructure, constant updating of the condition of the roadway for proper planning and organization of repair works, design of construction and repair works auto junction. The implementation of the proposed suggestions in the land legislation would provide an opportunity to facilitate the resolution of allocation problems and registration of the right to use the land plots for the location, construction and road facilities operation, which should be taken into account when preparing the wording of the relevant legislative acts.It is established that the regulation of land use and road economy is that the composition, status, procedure for granting, removal of land (redemption), transfer of roads to concessions, land taxation, environmental protection are addressed in various legislative acts. acts whose parts have not been codified. The improvement directions of the lands legal regime of the road economy, its direction on the effective use and protection of the lands, simplification of the procedure of acquiring the rights to land have been proposed.The proposal to amend Article 71 of the Land Code of Ukraine and to separate the road economy land into a separate article of the Code has been justified. It has been considered that it is necessary to carry out codification of determining the composition of the automobile roads and road economy, by introducing the specific amendments to the Land and Tax Codes, Laws of Ukraine "On Transport", "On Roads", to a number of by-laws. In particuar, it is advisable to regulate the land reservation issues, establishment of roadside, protection and sanitary protection zones along automobile roads and land use regimes as part of an additional (new) article of the Land Code..The ecological and economic component of the roadside stripes use has been considered and the problems of illegal plowing has been identified. Legislative measures has been proposed for improvement the environmental situation of roadside areas.It has been found out that land reservation is a legal necessity for the regulation of land relations, meeting the needs of the population, branches of the economy in the land and its rational use and protection, in particular for the construction of roads and should be carried out in accordance with regulatory documents.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Акіліна О.В. 
Формування господарського механізму підприємств харчової промисловості в умовах переходу до ринкової економіки: Автореф. дис... канд. екон.наук: 08.06;01 / О.В. Акіліна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження теоретичних основ формування сучасного господарського механізму підприємств та методологічних підходів до формування господарського механізму з позицій його складових, а також практичні рекомендації щодо удосконалення існуючого господарського механізму підприємств харчової промисловості. Розроблено сучасну модель фінансового забезпечення господарської діяльності, яка враховує використання самозабезпечення, в тому числі самокредитування шляхом залучення коштів працівників підприємства (через емісію акцій або інвестиційний внесок) поряд з іншими формами фінансового забезпечення.Обгрунтовано концепцію впливу податкового регулювання на ефективність функціонування господарського механізму підприємств харчової промисловості, яка передбачає введення мораторію на внесення змін до податкової системи для стабілізації умов господарювання, введення у вітчизняну податкову систему податку з продажу замість податку на додану вартість на продукцію АПК з метою перенесення податкового навантаження з виробничих підприємств на кінцевих реалізаторів продукції, що дозволяє уникнути існуючі на сьогодні значні витрати власних обігових коштів підприємств на кредитування державного бюджету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.7-211
Шифр НБУВ: РА310480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Андрєєва Г.І. 
Діяльність комерційних банків в системі іпотечного кредитування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Г.І. Андрєєва ; Укр. акад. банк. справи. — Суми, 2005. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретичні та методичні засади становлення та розвитку системи іпотечного кредитування в Україні. Визначено загальносвітові тенденції та специфічні риси розвитку зазначеної національної системи. Поглиблено суть поняття "система іпотечного кредитування" за умов транзитивної економіки. Обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення інституціонального забезпечення цієї системи з метою відповідного захисту учасників ринку іпотечного кредитування. Досліджено механізм рефінансування іпотечного кредиту, визначено способи залучення фінансових ресурсів для стимулювання розвитку даного кредитування. На підставі аналізу діяльності комерційних банків на ринку іпотечного кредитування удосконалено механізм і порядок взаємодії підрозділів комерційного банку за умов роботи з майном, як засіб забезпечення зобов'язань за іпотечним кредитом. Розроблено рекомендації щодо становлення збалансованої системи іпотечного кредитування в країні, які містять комплекс заходів з формування первинного та вторинного ринку даних кредитів шляхом створення належного правового забезпечення іпотечної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.245 +
Шифр НБУВ: РА337027

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Андросов С.М. 
Забезпечення виконання господарських зобов'язань у сфері банківського кредитування: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / С.М. Андросов ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено правові засоби забезпечення виконання господарських кредитно-банківських зобов'язань. До наукового обігу введено нові узагальнюючі терміни - "господарські правовідносини у сфері банківського кредитування" та "господарське правопорушення, вчинене у сфері банківського кредитування", обгрунтовано доцільність їх використання. Запропоновано визначення понять "застава" та "державна гарантія". Систематизовано види забезпечення виконання господарських кредитно-банківських зобов'язань і правопорушень у сфері банківського кредитування, а також детермінанти господарського кредитно-банківського правопорушення. Обгрунтовано необхідність подальшого формування нормативно-правової бази щодо регулювання бюро кредитних історій. Визначено порядок застосування застави та державної гарантії. Розроблено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства України в частині регулювання відносин з забезпечення виконання господарських кредитно-банківських зобов'язань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.230.46 + Х839(4УКР)208 +
Шифр НБУВ: РА356724

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Андрущенко Г.І. 
Кредитні відносини у структурі фонду життєвих засобів: соціологічний аспект: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / Г.І. Андрущенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше визначено сутність, структуру й особливості функціонування кредитних відносин у системі збагачення фондів життєвих засобів у соціологічному аспекті. Проаналізовано етапи еволюції кредитних відносин за їх соціально-економічними критеріями в Україні із застосуванням формаційного та хронологічного підходів. Запропоновано визначення поняття кредитних відносин як різновиду соціальних зв'язків і соціально-довірчих відносин, форми соціального обміну. Розкрито сутність кредитування як соціального інституту. Обгрунтовано зміст соціологічного поняття "фонд життєвих засобів". Уперше структуру фонду життєвих засобів, яка складається з двох частин (натурально-речової та грошової) доповнено третьою - соціально-відтворювальною. Визначено мотиваційні чинники людської діяльності у суспільстві, що трансформується. Уперше виявлено соціальний вплив кредитних відносин на стан фонду життєвих засобів людини. Обгрунтовано шляхи удосконалення та проаналізовано вплив кредитних відносин на формування фондів життєвих засобів в українському суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665 + У9(4УКР)262.2 +
Шифр НБУВ: РА362683

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Анненков І.В. 
Довгострокове банківське кредитування підприємств: інституціональний аспект: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / І.В. Анненков ; Ін-т економіки пром-сті НАН України. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено роль довгострокового банківського кредитування підприємств у забезпеченні економічного зростання, досліджено генезис теорій банківського фінансового посередництва від неокласики до інституціоналізму. Проаналізовано інституціональні фактори розвитку довгострокового банківського кредитування підприємств. Проведено аналіз обсягів, складу та структури довгострокового банківського кредитування підприємств. Обгрунтовано заходи податкового стимулювання у сфері довгострокового кредитування підприємств. Визначено методичні підходи до оцінки кредитоспроможності юридичних осіб - позичальників комерційного банку та нормативної бази щодо формування резерву для покриття можливих втрат на кредитні операції комерційних банків. Розкрито методичний підхід до вдосконалення механізму формування обов'язкових резервів для відшкодування можливих втрат по кредитних операціях комерційних банків. Наведено рекомендації щодо формування сприятливого інституціонального середовища для розвитку довгострокового банківського кредитування підприємств в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.25 +
Шифр НБУВ: РА368616

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського