Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (232)Книжкові видання та компакт-диски (46)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>K=АКЦИЗ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бабич В.А. 
Адміністративна відповідальність за зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.А. Бабич ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2005. — 22 с. — укp.

Розкрито суть загального поняття адміністративної відповідальності, а також поняття адміністративної відповідальності за зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, на яких немає марок акциозного збору встановленого зразка. Проаналізовано суть, зміст і підстави цих адміністративних відповідальностей. Досліджено елементи й ознаки складу адміністративного правопорушення, здійснено аналіз системи податкових правил, розглянуто її недоліки, які не дозволяють здійснити належну систематизацію адміністративних правопорушень. Значну увагу приділено проблемам побудови чіткої взаємообумовленої системи адміністративно-правових норм у податковій сфері. Розроблено пропозиції щодо внесення змін до законодавства України у цій частині. Розглянуто класифікації адміністративних порушень, запропонованих різними вченими. З урахуванням виявлених недоліків та практики діяльності податкових органів наведено пропозиції щодо удосконалення процесу та порядку взаємодії між податковою міліцією та іншими правоохоронними органами, зокрема між податковою міліцією та Національним центральним бюро Інтерполу в Україні. Сформульовано рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства й адміністративно-юрисдикційної діяльності податкових органів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 + Х829(4УКР)221 +
Шифр НБУВ: РА339471

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ященко К.В. 
Гармонізація податкового законодавства України з законодавством Європейських Співтовариств про непряме оподаткування: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / К.В. Ященко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

З'ясовано співвідношення поняття гармонізації законодавства з уніфікацією, адаптацією, апроксимацією та наближенням (зближенням) правових систем. Визначено зміст гармонізації податкового законодавства України та ЄС про непряме оподаткування, виявлено розбіжності правового регулювання непрямих податків у вітчизняному та європейському законодавстві. Науково обгрунтовано теоретико-методологічні аспекти процесу гармонізації. Проаналізовано вимоги директив ЄС щодо гармонізації непрямих податків та ідентифіковано положення закондавства України, що потребують узгодження з нормативними актами ЄС про непряме оподаткування. Обгрунтовано механізм гармонізації податкового законодавства України та ЄС про непряме оподаткування. Наведено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до положень законодавства України про податок на додану вартість та акцизні збори з метою їх гармонізації з законодавством ЄС про непряме оподаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)22 + Х915.232.5-94 +
Шифр НБУВ: РА335780

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Еддауді Файсал 
Державне регулювання паливно-енергетичного комплексу в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Еддауді Файсал ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано концептуальні засади щодо вдосконалення методів і механізмів державного регулювання паливно-енергетичного комплексу (ПЕК) за умов глобалізації. Розкрито економічну суть глобалізаційних процесів у світовій економіці на початку XXI ст. Досліджено трансформацію ролі держави в регулюванні економічних процесів у цілому та у ПЕК. Розкрито особливість державного регулювання даним комплексом у країнах з різними моделями економіки на прикладі США, країн ОПЕК. Розглянуто дію державного регулювання протягом 1950-х рр. через цільові податки пільги в енергетичному секторі США та цільові траст-фонди й енергетичні акцизи в цій країні. Виявлено зміну векторів і механізмів державного регулювання під впливом глобалізації світового енергоринку. Запропоновано класифікацію чинників, що суттєво впливають на державне регулювання ПЕК в Україні та Марокко, зумовлених більш широким колом різноманітних за своєю економічною суттю чинників. Показано вплив фаз макроекономічних циклів на зміну системи державного регулювання національним господарством в цілому та зокрема ПЕК. Обгрунтовано концептуальні засади щодо вдосконалення механізму державного регулювання ПЕК у країнах, що розвиваються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-554-434-21,01 + У9(4УКР)0-554-434-21,01 +
Шифр НБУВ: РА360182

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Дрига А.Б. 
Непрямі податки в системі регулювання суспільного добробуту: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / А.Б. Дрига ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 15 с. — укp.

Досліджено аспекти вдосконалення механізму непрямого оподаткування в процесі ринкової трансформації економіки України. Розглянуто місце непрямих податків у податковій політиці, їх вплив на соціальний добробут населення. На підставі вивчення існуючих економічних теорій трактовано зміст категорій податку на додаткову вартість і акцизного збору. Досліджено ефективність використання непрямих податків у процесі реалізації фіскальної та соціальної функцій. Визначено перспективи їх збалансованості за умов податкової реформи. Обгрунтовано концептуальні напрями застосування непрямих податків в контексті активізації їх комплексного регулюючого впливу на суспільний добробут. Встановлено закономірності та механізми активізації підприємницької діяльності з використанням регулюючого впливу системи напрямого оподаткування на рівень суспільного добробуту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.413
Шифр НБУВ: РА318927 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Коротун В.І. 
Оптимізація акцизного оподаткування в харчовій промисловості: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / В.І. Коротун ; Нац. ун-т Держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади, світові та вітчизняні тенденції універсального та специфічного акцизного оподаткування в аспекті оптимізації його впливу на підприємства харчової промисловості. Проведено ретроспективний аналіз формування суті акцизного оподаткування. Розкрито зміст дефініції "оптимізація акцизного оподаткування" та запропоновано критерії такої оптимізації. Проведено емпіричний аналіз функціонування ПДВ і акцизного збору в Україні. Доведено потребу в індексації фіксованих ставок акцизного збору, встановлених у національній валюті. Розроблено й обгрунтовано економіко-математичну модель для визначення оптимального акцизного навантаження на суб'єктів господарювання, за якого сплата акцизів до бюджету є максимальною за мінімального акцизного навантаження. З використанням світового досвіду та сучасного стану акцизного оподаткування наведено пропозиції щодо його вдосконалення в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.81 + У9(4УКР)306.71-93 +
Шифр НБУВ: РА366053

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Білоконь М.В. 
Органи державного управління та місцеве самоврядування в Російській імперії у другій половині XIX ст. (на матеріалах Лівобережної України): історико-правове дослідження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / М.В. Білоконь ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано вітчизняні юридичні парадигми другої половини XIX ст. стосовно питань теорії співвідношення державної влади, державного управління та місцевого самоуправління. Детально охарактеризовано зміни у компетенції органів місцевого державного управління та місцевого самоуправління в аспекті їх взаємовідносин. Розглянуто правові основи взаємовідносин земських установ і галузевих губернських органів: казенних, акцизних і контрольних палат, акцизних управлінь та управлінь державного майна. Досліджено правові основи здійснення управлінських і наглядових функцій повітовою адміністрацією та органами селянського самоврядування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Рос)51-523.72
Шифр НБУВ: РА319497 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Баличев Є. Ю. 
Податки на споживання в Україні: організація справляння та фіскальні наслідки функціонування: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Є. Ю. Баличев ; ПВНЗ "Європ. ун-т". — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено еволюцію теоретичного обгрунтування податків на споживання, проаналізовано розвиток світової та вітчизняної практики оподаткування споживання. Досліджено структуру вітчизняної підсистеми податків на споживання, проаналізовано їх бюджетотвірну роль, регуляторний потенціал та особливості адміністрування. Обгрунтовано дефініцію регуляторного потенціалу податків як сукупність елементів податків, що дозволяють реалізувати цілеспрямований вплив на соціально-економічні процеси у ході справляння. Визначено вплив адміністрування податків на споживання на ефективність їх функціонування. Аргументовано заходи з оптимізації складу податків на споживання й удосконалення їх елементів в Україні, а також пропозиції щодо модернізації адміністрування податків на споживання в Україні (в частині запровадження вимоги стосовно окремого обліку платників акцизного податку, диференціації тривалості перевірок платників під час відшкодування ПДВ, застосування критеріїв позитивної податкової історії платника, деіндивідуалізації користування письмовими податковими консультаціями).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413-183
Шифр НБУВ: РА382235 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Оксентюк Б.А. 
Податкова система України в роки нової економічної політики (1921 - 1929 рр.): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.04 / Б.А. Оксентюк ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Висвітлено вплив основних теорій податків на формування податкової системи. Досліджено систему оподаткування народного господарства за етапами розвитку нової економічної політики, її залежність від ринкових умов. Розкрито поняття системи та структури оподаткування, а також роль прибуткового податку, гербового збору, акцизів у системі оподаткування. На підставі аналізу досліджено процес становлення та функціонування податкової системи та її вплив на формування структури бюджету в 1920-х рр. Розглянуто реальні умови оподаткування сільського господарства та промисловості, виявлено його основні недоліки, зокрема, класову направленість податків. До наукового обігу залучено архівний матеріал про становище різних складових структури податкової системи: індивідуальних селянських та колективних господарств, державної промисловості, оподаткування населення як єдиної економічної системи народногосподарського комплексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413-03 +
Шифр НБУВ: РА322160

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Єфименко Т.І. 
Податкове регулювання економічного розвитку: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.02.03 / Т.І. Єфименко ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2003. — 33 с. — укp.

Розкрито роль держави в регулюванні економіки, показано сутність податків як економічної категорії, висвітлено досвід податкового регулювання економічного розвитку в країнах з ринковою економікою. На основі аналізу стану податкової системи в Україні, особливо в частині об'єктів і суб'єктів оподаткування, обгрунтовано необхідність і функції держави в податковому регулюванні економічних процесів, визначено цілі, принципи і засоби податкового регулювання економічного розвитку та розроблено загальну схему регулювання. Проведено аналіз основних видів податків: на прибуток підприємств, з доходів фізичних осіб, на додану вартість, акцизний збір, оподаткування малого підприємництва. Розроблено пропозиції щодо зменшення податкового тиску на підприємства, раціоналізації пільг, збільшення надходжень до бюджету, удосконалення методів прогнозування, формування дохідної та видаткової частин бюджету як інструменту реалізації податкової політики держави, та визначення обсягів міжбюджетних трансфертів шляхом моделювання податкових зобов'язань на основі вдосконаленої оцінки податкового потенціалу територій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 +
Шифр НБУВ: РА327085

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Шевченко В.М. 
Правила переміщення через митний кордон України підакцизних товарів та відповідальність за їх порушення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.М. Шевченко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Досліджено проблеми правового регулювання діяльності митних органів України у боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил у підакцизному товарообігу. Розглянуто історичні аспекти виникнення та розвитку акцизу. Проаналізовано основні етапи формування та розвитку боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил, особливо під час переміщення підакцизних товарів. Охарактеризовано зміни адміністративно-юрисдикційних повноважень митних органів після прийняття Конституції України. Обгрунтовано висновок, що діюче митне законодавство не відповідає сучасному стану митної справи та митної політики, стримує розвиток господарської діяльності підприємств на внутрішньому та зовнішньому ринках. Адміністративно-юрисдикційна діяльність митних органів не забезпечує їх функціонування у даній сфері. Запропоновано законопроектні новації в кримінальному, адміністративному та митному законодавствах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)112.038 + Х829(4Укр)221
Шифр НБУВ: РА307948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Бех Г.В. 
Правове регулювання непрямих податків в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Г.В. Бех ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано зміст податкової системи України та особливості функціонування в ній непрямих податків, досліджено окремі їх види: податок на додану вартість та акцизний збір. Наведено пропозиції щодо внесення конкретних змін до Законів України "Про систему оподаткування", "Про податок на додану вартість", до Декрету Кабінету Міністрів України "Про акцизний збір". Обгрунтовано необхідність прийняття нових законодавчих актів і розроблено їх проекти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4Укр)22
Шифр НБУВ: РА317067 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Костенко Ю.О. 
Правове регулювання оподаткування фізичних осіб в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Ю.О. Костенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

По-новому аргументовано розмежування податкової правосуб'єктності платників на загальну та спеціальну на підставі принципу резидентства. Подано авторське визначення прибуткового податку як прямого податку, що сплачується фізичними особами безпосередньо або через податкових агентів із доходів, одержаних від усіх джерел протягом податкового періоду. Сформульовано визначення об'єкта даного податку як сукупного оподатковуваного доходу, який отримано фізичною особою за календарний рік і складається з місячних сукупних оподатковуваних доходів. Доведено необхідність відокремленого правового регулювання оподаткування майна фізичних осіб від юридичних. Аргументовано введення в Україні єдиного податку на майно фізичних осіб (рухоме та нерухоме). Обгрунтовано положення, що фактичними платниками непрямих податків є фізичні особи, які після всіх етапів перекладення податків купують продукцію, ціна якої містить податок на додану вартість або акцизний збір. Запропоновано авторські варіанти проектів Законів України: "Про прибутковий податок з фізичних осіб", "Про податок на майно фізичних осіб", "Про податок на промисел".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4Укр)212.22
Шифр НБУВ: РА319510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Салєнков А.В. 
Правове регулювання податкових платежів, що справляються при перетинанні митного кордону України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.В. Салєнков ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розкрито специфіку оплати податкових платежів під час перетинання митного кордону України, проаналізовано їх відповідність завданням формування правової, демократичної, соціальної держави, спрямованості на успішне реформування економічних відносин у період становлення ринкової економіки. Визначено правову природу мита, податку на додану вартість та акцизного збору. Виявлено характерні ознаки, за якими відмежовано мито від податків, розкрито його специфіку як основного різновиду обов'язкових платежів, які оплачуються під час перетинання митного кордону України. Визначено специфіку сплати податку на додану вартість та акцизного збору, охарактеризовано окремі елементи правового механізму регулювання даних платежів. Розкрито особливості реалізації податкового обов'язку платниками податків і податковими агентами. Наведено пропозиції щодо удосконалення чинного податкового законодавства України відносно платежів податкового характеру, які оплачуються під час перетинання митного кордону України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)222 + Х819(4УКР)112.038.1 +
Шифр НБУВ: РА362140

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Матчина І.Г. 
Стратегія розвитку ринку винопродукції України: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.02 / І.Г. Матчина ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2006. — 37 с. — укp.

Досліджено економічні закономірності формування попиту на винопродукцію залежно від рівня цін на неї та товари-субститути, доходів населення, а також вивчено споживачів за рядом соціально-економічних ознак. Установлено економічні закономірності формування ринкової пропозиції винопродукції залежно від стану та тенденцій розвитку виробничо-сировинного потенціалу галузі, товарних запасів, експорту-імпорту продукції, а також вивчено відносини виробників винограду та вина. Розроблено економічний механізм їх стимулювання у виробництві конкурентоспроможної кінцевої продукції. На підставі прогнозування споживчого попиту населення, обсягів експорту-імпорту, товарних запасів, обсягів та структури виробництва сировинної бази визначено перспективи розвитку ринку винопродукції України. Надано оцінку стану й ефективності державного регулювання виробництва й обігу алкогольної продукції в Україні та розроблено концепцію державної політики у цій сфері. Запропоновано методологію визначення рівня акцизних ставок, що дає змогу реалізувати фіскальну та регулювальну функцію податків. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення акцизної політики. Запропоновано концепцію формування зовнішньоторговельної економічної політики України у галузі винопродукції, базуючись на стимулюванні експорту та захисті від надмірного імпорту. Розроблено й обгрунтовано стратегію розвитку ринку винопродукції та надано пропозиції щодо її реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.512.7 + У9(4УКР)843.52 +
Шифр НБУВ: РА347922

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Лєхно О.І. 
Удосконалювання податкового менеджменту (на прикладі сільськогосподарських підприємств Криму): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / О.І. Лєхно ; Крим. держ. аграр. ун-т. — Сімф., 2000. — 16 с. — укp.

Розглянуто досвід розвинених країн щодо створення оптимальних податкових систем. Подано оцінку сучасного стану податкової системи України. Визначено вплив рівня оподатковування на норму прибутку сільськогосподарських підприємств Криму, а також з'ясовано методику виявлення відхилень від оподатковування. Доведено, що на кризу в сільському господарстві України вплинула податкова політика, адже її фіксальна спрямованість призвела до створення громіздкої, нестабільної податкової системи, занепаду фінансового становища підприємств. Досліджено, що визначальний вплив на діяльність підприємств справляють непрямі податки: ПДВ (податок на додану вартість) і акцизи, а також нарахування на фонд заробітної плати, адже їх доля в структурі податкових платежів складає більше 80%. Значну увагу приділено перевірці та контролю з боку податкових інспекцій, які стимулюють підприємства до чесної роботи та своєчасного погашення податкових зобов'язань. Зазначено, що для стабілізації становища агропромислового комплексу урядом було запроваджено фіксований податок, який складає 10 загальнодержавних податків. На жаль, поява цього податку реально дозволить зменшити податковий тягар лише на 14%, проте завдяки мораторію на ПДВ, що діє до 2004 року та мораторію на фіксований податок до 2001 року сільське господарство може перебороти "податкову" кризу. Велику увагу приділено засобам відхилення від оподатковування, частина яких пов'язана з тіньовою економікою, але суперечливість податкового законодавства визначила появу цілком легальних засобів зменшення податкового тягаря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У94Укр)261.413.45 + У9(4Укр-6Крм)261.413.45
Шифр НБУВ: РА308179 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Науменко М.А. 
Універсальні акцизи на сучасному етапі економічного розвитку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / М.А. Науменко ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто суть універсальних акцизів як складової частини непрямих податків. Здійснено дослідження загальних характеристик універсальних акцизів. Проаналізовано історичний розвиток і особливості справляння універсальних акцизів в окремих країнах світу. Досліджено розвиток універсальних акцизів в Україні. Проаналізовано чинний механізм оподаткування доданої вартості й адміністрування ПДВ в Україні. Узагальнено існуючі схеми ухилення від сплати ПДВ. Здійснено аналіз моживостей заміни ПДВ й інші податки (у тому числі інші універсальні акцизи). Визначено основні передумови ефективного функціонування ПДВ в Україні. Зроблено теоретичні узагальнення та висновки, визначено ряд заходів і розроблено практичні рекомендації щодо реформування механізму справляння ПДВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.81 +
Шифр НБУВ: РА344894

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Угляренко О.М. 
Формування фінансових ресурсів підприємств (на прикладі підприємств спиртової галузі України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.М. Угляренко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні питання визначення економічної суті фінансових ресурсів підприємств, закономірностей їх формування та впливу на фінансово-господарську діяльність. Удосконалено класифікаційні джерела фінансових ресурсів підприємств, досліджено їх економічну суть, фактори та важелі, що впливають на їх розмір. Вивчено питання щодо надходження виручки від реалізації як передумови формування джерел надходження і джерел повернення фінансових ресурсів підприємств. Здійснено аналіз складу та структури власних і запозичених (зокрема: позичкових, залучених і транзитних) джерел фінансових ресурсів заводів галузі. Значну увагу приділено дослідженню впливу оподаткування на формування фінансових ресурсів підприємств у спиртовій промисловості. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення податкової політики стосовно державних підприємств з виробництва спирту, а саме: введення оптимальної єдиної ставки акцизного збору на спирт і використання консолідованої системи визначення податку на прибуток заводами спиртової промисловості. Визначено шляхи підвищення ефективності формування фінансових ресурсів підприємств спиртової промисловості України та запропоновано створення спеціального фонду на рівні концерну "Укрспирт" для надання поворотної фінансової допомоги заводам з метою зменшення витрат за користування банківськими позичками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.752.3-93 +
Шифр НБУВ: РА338014

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Мамотенко О. П. 
Кримінально-правові засоби протидії незаконному поводженню з товарами у сфері акцизного оподаткування / О. П. Мамотенко. — Б.м., 2019 — укp.

Робота є теоретичним дослідженням кримінально-правових засобів протидії незаконному поводженню з товарами у сфері акцизного оподаткування. Охарактеризовано склад злочину, передбаченого ст. 204 КК України, як підставу кримінальної відповідальності за його вчинення та передумову застосування інших кримінально-правових засобів; розглянуто форми кримінальної відповідальності, а також звільнення від неї, спеціальну конфіскацію та заходи кримінально-правового характеру щодо юридичних осіб при вчиненні цього злочину в її інтересах. Доведено, що предметом цього злочину є не підакцизні товари, як визначено в законі, а замінники таких товарів, їх аналоги; основним безпосереднім об'єктом злочину – установлений законодавством порядок виготовлення та обігу підакцизних товарів. Податкова система є обов'язковим додатковим об'єктом цього злочину, а за наявності обставин, передбачених ч. 3 ст. 204 КК, страждає і факультативний об'єкт – безпека життя та здоров'я населення.Підсумковим результатом дослідження є пропозиція нової редакції ст. 204 КК, що могла б визначати засоби кримінально-правового реагування на вчинення цього кримінального правопорушення.^UThe presented paper is a complex research of the problem areas in the legal regulation and practical application of criminal law methods of countering unlawful handling of goods in the sphere of excise taxation. The topicality of the work is determined by the fact that the practice of application of the article 204 of the Criminal Code of Ukraine is accompanied by a number of issues, caused by ambiguous interpretation of the mechanism of countering the manifestations of the criminal activity in general and the specified criminal act in particular, as well as of the methods of criminal law response within the scope of the specified mechanism. The subject of previous theoretical researches was related exclusively to criminal responsibility for this crime while, eventually, the findings of such researches have partially lost their significance due to considerable changes in tax and criminal legislation. The article 204 of the Criminal Code of Ukraine does not contain a clear delineation of acts and methods of their execution. Purchase, distribution, storage, transportation of specific goods (part 1) and their production (part 2) are not separated acts, as generally interpreted, but rather serve as methods of execution of the same criminal act - unlawful handling of specific goods. The presented work provides characterization for each of these methods while such one as the production of goods similar to excisable goods is regarded as a backbone method which stipulates the existence of all other methods. The subject in elements of crimes under article 204 of the Criminal Code of Ukraine is a general one. Previous criminal record for similar offence (paragraph 2 of article 204 of the Criminal Code of Ukraine) does not transform the perpetrator into special subject. It is suggested to expand the scope of application of specified qualifying attribute by means of introducing amendments to the text of the law to include the reference to individuals who have the criminal record not only for this specific offence but also for other kindred offences. The basis for investigating criminal responsibility for unlawful handling of goods in the sphere of excise taxation as the main method of counteracting to this crime rests upon its official interpretation stated in the ruling of the Constitutional Court of Ukraine dated October 27th, 1999 in the case of parliamentary immunity. Two types of such responsibility, existing in Ukraine, are considered separately: 1) conviction with application of restrictions; 2) conviction without application of restrictions. The conclusive result of the research is represented by the suggestion to implement a revised version of the article 204 of the Criminal Code of Ukraine that could be utilized to determine the methods of criminal law response to committing of the scrutinized criminal offence.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Шейко К. В. 
Запобігання злочинам, що вчиняються у сфері виробництва і обігу алкогольних напоїв / К. В. Шейко. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація є кримінологічним дослідженням злочинів, що вчиняються у сфері виробництва і обігу алкогольних напоїв, особи злочинця, детермінуючого комплексу злочинної поведінки. За результатами емпіричного дослідження тенденцій вчинення зазначених злочинів, механізму функціонування ринку збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв та узагальнення міжнародного досвіду протидії цьому явищу, розроблено комплекс заходів загальносоціального і спеціально-кримінологічного запобігання цим злочинам. На практиці незаконне виробництво та обіг алкогольних напоїв відбувається переважно у формі незаконного підприємництва (злочинного бізнесу). Одноразові злочини в цій сфері трапляються рідко. Метою нелегального підприємництва є отримання максимального доходу від продажу алкогольних напоїв незаконного походження. Було встановлено, що підпільна галузь незаконного виробництва алкогольних напоїв в Україні в основному працює на задоволення попиту на дешеві та неякісні алкогольні напої на внутрішньому споживчому ринку. Основними каналами збуту алкогольних напоїв нелегального походження на споживчому ринку України є оптовий та роздрібний продаж через Інтернет; продаж через мережу торгових точок; продаж на розлив через заклади громадського харчування.Основну роль у визначенні злочинів, що розглядаються, відіграють економічні чинники. Серед них - зростання споживання алкоголю в Україні та світі; низька купівельна спроможність населення; значна різниця в цінах на алкогольні напої легального та нелегального походження; високі ставки акцизного податку тощо.Запропоновано системний підхід до вирішення проблеми незаконного виробництва та обігу алкогольних напоїв, який охоплює такі сфери: продумане реформування спиртової та алкогольної промисловості; виконання рекомендацій міжнародних програмних документів ВООЗ, ООН, ЄС щодо запобігання та зменшення шкідливого споживання алкоголю; перенесення пріоритетів профілактичної діяльності з виробництва алкогольних напоїв на ринок та незаконної торговельної діяльності; запровадження в Україні міжнародної системи виявлення та відстеження підакцизних товарів під час їх руху вздовж ланцюга поставок (Track & Trace); лібералізація цінової політики на алкогольні напої; удосконалення механізму державного контролю за якістю та безпекою алкогольних напоїв; виявлення та припинення злочинної діяльності, пов'язаної з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв.^UThe dissertation is a criminological research of crimes committed in the field of production and circulation of alcoholic beverages, the identity of the offender, determining the complex of criminal behavior. Based on the results of an empirical study of trends in these crimes, the mechanism of the market for illicit alcohol and the generalization of international experience in combating this phenomenon developed a set of measures for general social and special criminological prevention of these crimes. In practice, the illicit production and trafficking of alcoholic beverages is mainly in the form of illegal entrepreneurship (criminal business). One-time crimes in this area are rare. The purpose of illegal entrepreneurship is to obtain maximum income from the sale of alcoholic beverages of illegal origin. It was found that the underground industry of illegal production of alcoholic beverages in Ukraine mainly works to meet the demand for cheap and low-quality alcoholic beverages in the domestic consumer market. The main sales channels of alcoholic beverages of illegal origin in the consumer market of Ukraine are wholesale and retail sales via the Internet; sales through a network of retail outlets; sale for bottling through catering establishments. The main role in determining the crimes under investigation is played by economic factors. Among them is the growth of alcohol consumption in Ukraine and the world; low purchasing power of the population; significant difference in prices for alcoholic beverages of legal and illegal origin; high rates of excise tax, etc. A systematic approach to solving the problem of illegal production and circulation of alcoholic beverages is proposed, which covers the following areas: thoughtful reform of the alcohol and alcoholic beverages industry; implementation of recommendations of international program documents of the WHO, UN, EU on prevention and reduction of harmful alcohol consumption; shifting the priorities of preventive activities for the production of alcoholic beverages to the market and illegal trade activities; introduction in Ukraine of an international system for detection and tracking of excisable goods during their movement along the supply chain (Track & Trace); liberalization of pricing policy for alcoholic beverages; improving the mechanism of state control over the quality and safety of alcoholic beverages; detection and cessation of criminal activity related to the illegal production and circulation of alcoholic beverages.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Казацька М. Д. 
Правове регулювання акцизного податку в Україні / М. Д. Казацька. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація є комплексним правовим дослідження проблем правового регулювання акцизного податку в Україні. У роботі вирішено низку наукових завдань щодо аналізу правовогорегулювання акцизного податку в Україні. Проаналізовано положення податкового законодавства України щодо визначення акцизного податку, атакож зроблена характеристика та визначені особливості основних елементів цього податку. Вироблено пропозиції щодо вдосконалення правовогорегулювання акцизного податку з урахуванням права Європейського Союзу, законодавства окремих європейських країн та основних тенденцій у сферіакцизного оподаткування. За результатами дослідження обґрунтовано нові теоретичні та прикладні положення й висновки.^UNamely, it is suggested to determine the indirect taxes as the taxes which are imposed on transactions with goods/services and are included in their prices. Theinclusion of indirect taxes in the price of goods/services is neither a condition for their transferring, nor a basis for division of formal and real taxpayers.The author marks the following features of excise tax: it is a tax on specific goods that is incurred in connection with their production and importation; it iscalculated on the basis of objective characteristics of goods and is established in the form of a certain amount of money per unit or as a percentage of price (cost) of thegoods. The author emphasizes that excise taxpayers are special obligated subjects whose special status is due to their connection with excise goods and the legal requirement for their separate registration. The analysis of tax legislation of Ukraine reveals the distinction between the concepts of «registration of the taxpayers» and«record of the taxpayers» as exemplified by the registration procedure of the excise taxpayers.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського