Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (578)
Пошуковий запит: (<.>K=АЛЬДЕГІД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 82
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мусянович Р.Я. 
1-Алкіл(арил)тіо-2-поліфлуороалкілацетилени: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / Р.Я. Мусянович ; НАН України; Ін-т орган. хімії. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено синтезу 1-(алкілтіо)-3,3-дифлуоропропінів, 1-(алкілсульфініл)-3,3-дифлуоропропінів, 1-(алкілсульфоніл)-3,3-дифлуоропропінів, термічних перетворень, дослідженню реакцій нуклеофільного приєднання, циклоприєднання, вивченню хімічних перетворень отриманих флуоросірковмісних сполук. Запропоновано до використання у синтетичній практиці нові сполуки з високою реакційною здатністю - поліфлуоротіоацетилени. Вперше синтезовано та досліджено поліфлуоровані ацетиленсульфоксиди та ацетиленсульфони, отримані з високими виходами шляхом окиснення поліфлуоротіоацетиленів м-хлоронадбензойною кислотою. Розроблено зручний препаративний метод отримання поліфлуорованих єнамінів, що полягає у дії диметилформаміду та надлишку лугу на 1,1-дигідрополіфлуороалкілсульфіди. Показано, що реакції тіоацетиленів з амінами та меркаптанами проходять з високою селективністю та з утворенням відповідних флуоросірковмісних єнамінів і сульфідів. Взаємодією флуоросірковмісних єнамінів з сульфенілхлоридами синтезовано новий тип функціонально-заміщених флуоровмісних кетендитіоацеталів, які є зручними синтонами для подальших синтезів. Встановлено, що під час гідролізу кетендитіоацеталів у кислому середовищі утворюються дитіоацеталі дифлуоропіровиноградного альдегіду, які, за результатами ПМР та інфрачервоної спектроскопії, у розчині дейтероацетону та в кристалічному вигляді, існують виключно у формі єнолу. Під час термолізу тіоацетиленів синтезовано ряд функціоналізованих поліфлуоровмісних тіофенів. Внаслідок реакції ацетиленсульфоксидів, ацетиленсульфонів з різними дієнами отримано широкий спектр поліфлуоровмісних циклоаддуктів Дільса - Альдера, які є зручними попередниками для синтезу флуоровмісних біологічно-активних циклічних кетонів. За допомогою лужного гідролізу циклоаддуктів одержано ароматичні сульфоксиди та сульфони з флуорометильною групою в орто-положенні бензольного кільця. Показано можливість синтезу флуоро- та сірковмісних дигідропіридинів на основі взаємодії поліфлуорованих сульфонілацетиленів з азадієнами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.83
Шифр НБУВ: РА310508 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Фоміна О.В. 
Активність ферментів утилізації ендогенних альдегідів в окисно-відновних реакціях у щурів різного віку при іммобілізації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.В. Фоміна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Виявлено, що в процесі онтогенезу у щурів у тканинах внутрішніх органів виникають умови для зміни ефективності функціонування ферментів, які каталізують окисно-відновні шляхи утилізації карбонільних сполук метаболізму, за умов іммобілізаційного стресу. Вони зумовлюють виникнення "напруги" під час відновлення альдегідів в альдегідредуктазній реакції в печінці 1,5-місячних тварин, а також гальмування перетворень альдегідів в окисних і відновних реакціях у печінці та скелетному м'язі старих щурів. Вікове зниження швидкості утилізації ендогенних альдегідів у досліджених тканинах визначає зниження їх стійкості до вільнорадикального ушкодження. У зв'язку з цим важливу роль у підвищенні резистентності організму до дії ушкоджувальних факторів стресу відіграє спрямована регуляція утилізації ендогенних альдегідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П836.51 + Р252.51 +
Шифр НБУВ: РА342715

Рубрики:

      
3.

Муравйова О. О. 
Багатокомпонентні реакції гетероциклізації карбонільних сполук і азотовмісних бінуклеофілів у синтезі частково гідрованих похідних піридину та піримідину: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.03 / О. О. Муравйова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше на підставі багатокомпонентної реакції alpha,beta-ненасичених кетонів, карбонільних сполук та аміаку запропоновано та реалізовано метод синтезу 2,(2),4,6-три(тетра)арил(гетарил)заміщених 1,2,5,6-тетрагідропіримідинів і 1,5,9-триазаспіро[5.5]ундец-1-енів. Вивчено вплив S-проліну на співвідношення діастереомерів. Досліджено залежність перебігу трикомпонентних реакцій амідів ацетооцтової кислоти й альдегідів з 2-заміщеними 3-аміно-1,2,4-триазолами та 4-заміщеними 5-амінопіразолами від параметрів взаємодії. Встановлено, що найбільший вплив має температурний режим, який ефективно керує спрямованістю гетероциклізацій. Досліджено взаємодію 3-заміщених 5-амінопіразолів з альдегідами й амідами ацетооцтової кислоти та встановлено вплив природи замісника в альдегідній й азольній компонентах на позиційну та регіоспрямованість гетероциклізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.21-4 + Г264.11-4
Шифр НБУВ: РА375349 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Харченко О.І. 
Біохімічні механізми розвитку хронічної алкогольної інтоксикації та за умов дії оцтовокислого цинку: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.І. Харченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-29 +
Шифр НБУВ: РА369903 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Грабовецька Є.Р. 
Вікові особливості зміни активності ферментів катаболізму альдегідів у серці щурів при іммобілізаційному стресі: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Є.Р. Грабовецька ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено активність ферментів утилізації карбонільних продуктів вільнорадикального окиснення у серці щурів різного віку під впливом іммобілізаційного стресу. Встановлено, що у процесі онтогенезу змінюється активність альдегіддегідрогенази, альдегідредуктази й глутатіонтрансферази у мітохондріальній і постмітохондріальній фракціях серцевого м'яза. Встановлено, що за умов іммобілізаційного стресу, більшою мірою у щурів пубертатного віку, ніж у дорослих і старих тварин, виникає модуляція активності ферментів катаболізму ендогенних альдегідів у субклітинних фракціях серця. Виявлено, що у 1,5 - 2-місячних щурів зростає концентрація ТБК-реактивних речовин і шиффових основ у мітохондріальній і постмітохондріальній фракціях міокарда. З'ясовано, що у щурів пізнього пубертатного віку даний ефект більш виражений. Зроблено висновок, що виникнення таких зрушень свідчить про уповільнення процесів утилізації ендогенних альдегідів у серці щурів пубертатного віку під впливом стресу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.12*334 + Е60*730*112.4 + Е60*732.12*725.111.4 +
Шифр НБУВ: РА369122

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Ленга Е. Л. 
Вплив зміни фотоперіоду на стан глютатіонової системи печінки щурів за умов токсичного гепатиту: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / Е. Л. Ленга ; Чернівeц. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2010. — 21 с. — укp.

Встановлено, що інтенсивність пероксидного окиснення ліпідів та окислювальної модифікації білків, вміст відновленого глютатіону та активності ферментів глютатіонової системи у печінці щурів значною мірою визначаються функціональним станом епіфізу, змодельованим режимом освітлення за співвідношенням періодів світла та темряви. Виявлено у тварин з токсичним гепатитом ресинхронізацію ритмів показників глютатіонової системи, що виявлялося в часовому зміщенні максимального та мінімального значень показників і зменшенні амплітуди їх ритмів. З'ясовано, що за п'ятиденного внутрішньошлункового введення мелатоніну відбувається покращання функціонування глютатіонової системи печінки, що підсилюється за одночасного введення настоянки ехінацеї пурпурової та супроводжується підвищенням вмісту відновленого глютатіону, зменшенням рівня малонового диальдегіду й альдегід- і кетондинітрофенілгідразонів у гомогенаті печінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.26*725.111.2*114 + Р413.510.11-29
Шифр НБУВ: РА371202 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Якубовський В. П. 
Двохвилбові барвники на основі 4,4-дифлуоро-4-бора-3а,4а-діаза-s-індаценів: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.03 / В. П. Якубовський ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — К., 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Одержано аза-BODIPY з повністю хелатованим атомом бору. Показано, що більш поширене розташування фенільних ядер сприяє значному поглибленню максимуму поглинання та випромінювання барвників такого типу. На основі 8-метил-4,4-дифлуоро-3,5-дифеніл-4-бора-3а,4а-діаза-s-індацену та його аналога з карбоциклічними містками синтезовано ряд поліметинзаміщених похідних. Показано, що за природою забарвлення вони є барвниками-мероціанінами, в яких бородипірометен є кінцевим електроноакцепторним ядром. Одержано моно- та діацетальдегідозаміщені BODIPY, які використано для синтезу функціоналізованих моно- та дивінілзаміщених BODIPY. На основі моно- та діацетальдегідних похідних одержано несиметричні BODIPY з конденсованими гетероциклічними системами. На прикладі ацетальдегідрозаміщених BODIPY показано, що альдегідна група за м'яких умов взаємодіє з третинними амінами з утворенням єнамінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л624.5-106
Шифр НБУВ: РА385089 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Фесак О.Ю. 
Діазореакції вінілових етерів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.Ю. Фесак ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено взаємодії ароматичних солей діазонію з вініловими етерами. Встановлено, що за умов реакції купрокаталітичного хлорарилювання вінілові етери реагують з хлоридами, тетрафлуорборатами, тетрахлорокупратами арилдіазонію та 1-арил-3,3-диметил-1-триазенами та утворюють нестійкі продукти приєднання - 2-алк(ар)окси-2-хлоретиларени, які легко трансформуються у арилоцтові альдегіди. Визначено оптимальні умови синтезу арилоцтових альдегідів, встановлено залежність їх виходів від природи вінілового етеру, замісника ароматичного радикала діазосолі та значень pH реакційного середовища. Виявлено, що наявність замісників у <$Ealpha>- та <$Ebeta>-положенні подвійного зв'язку вінілбутилового етеру змінює хімічну активність таких етерів і не сприяє їх купрокаталітичному хлор-арилювання. Запропоновано новий ефективний варіант аніонарилювання ненасичених сполук - ацетоксиарилювання вінілових етерів з виходами, близькими до кількісних. Визначено шляхи утворення основних і побічних продуктів реакції, встановлено залежність їх виходів від природи етеру та замісника в ароматичному радикалі триазену. Показано можливість використання 1-арил-3,3-диметил-1-триазенів як альтернативних до солей діазонію арилювальних реагентів у реакціях аніон-арилювання та аніонарилсульфонілювання ненасичених сполук. Виявлено, що деякі з синтезованих похідних арилоцтових альдегідів проявляють рістрегулювальні властивості щодо рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г244.156-27 +
Шифр НБУВ: РА351053

Рубрики:

      
9.

Ємець С.В. 
Електрофільне сульфенілування і поліфтороалкілування 1-фенілпіразолів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / С.В. Ємець ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено реакції 1-фенілпіразолів із сульфенілхлоридами, поліфторованими аліфатичними альдегідами та 1-нітро-2-поліфтороалкілетиеленами. Проаналізовано хімічні властивості отриманих сполук і створено на базі цих реакцій методи синтезу невідомих раніше похідних піразолів і піразолінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.71
Шифр НБУВ: РА308532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Лут О.А. 
Електрохімічні процеси на поверхні платини в розчинах амінокислот: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.А. Лут ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Для реєстрації та обробки даних, одержаних внаслідок електрохімічних досліджень, розроблено та впроваджено комп'ютерні програми. Установлено механізм електроокиснення досліджених амінокислот завдяки проведенню квантово-хімічних розрахунків за методом самоузгодженого поля Хартрі - Фока у наближенні АМ1 і РМ3. Установлено, що електроокиснення гліцину, аспарагінової кислоти та метіоніну на платині відбувається у лужному середовищі (pH = 11 - 12) необоротно і є багатостадійним процесом. Розраховано кінетичні параметри та форму вольтамперних кривих і показано, що механізм електроокиснення амінокислот значною мірою залежить від їх концентрації, температури розчину, швидкості накладання потенціалу та природи фону. З урахуванням хімічного складу та будови амінокислот запропоновано вірогідний механізм їх окиснення та встановлено кінцеві продукти реакції. Показано, що продукти окиснення визначаються кількістю карбоксильних груп і природою гетероатомів, що входять до складу молекул. Установлено, що продуктами електроокиснення гліцину є метановий альдегід, аспарагінової кислоти - гідроксиетаналь, метіоніну - 3-метилсульфонілпропаналь. Відзначено, що результати електрохімічних досліджень добре корелюють з проведеними квантово-хімічними розрахунками, які підтверджують, що електроокиснення амінокислот відбувається постадійно через утворення карбоксикатіону. Електроокиснення гліцину та метіоніну супроводжується вивільненням двох електронів, аспарагінової кислоти - чотирьох електронів. На основі вимірювання молярних мас доведено, що для аніонів досліджених амінокислот не характерний процес утворення димерів. З використанням методу хронопотенціометрії з контрольованим змінним струмом одержано полярограми водних розчинів гліцину й аспарагінової кислоти, які можуть бути використані для кількісного визначення цих амінокислот. Розроблено методику стандартизації платинового мікроелектрода, що забезпечує одержання достатньо відтворюваних полярограм, за цього похибка полярографічних вимірювань не перевищує 4 - 5 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.73 +
Шифр НБУВ: РА360973

Рубрики:

      
11.

Кузь Т.В. 
Епідеміологічна характеристика та профілактика гепатитів В і С у Полтавській області: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Т.В. Кузь ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2007. — 23 с. — укp.

Вперше визначено епідеміологічні особливості поширення гепатитів B і C (ГВ і ГС) на Полтавщині. Одержано нові дані про дійсну інтенсивність, параметри, тенденції розвитку, рушійні сили епідемічного процесу (ЕП) ГВ і ГС. Виявлено провідну роль прихованого компонента ЕП, активність якого визначається переважанням субклінічних недіагностованих форм гострих і хронічних гепатитів. Встановлено дійсну інфікованість донорів крові вірусами ГB і ГC, уточнено форми та стадії інфекційного процесу. Проведено порівняльний аналіз чутливості різних методів виявлення слідів прихованої крові й удосконалено методику контролю якості передстерелізаційної очистки медичного інстуметарію багаторазового використання. Вивчено дезінтегрувальну дію дезінфікуючих засобів (ДЗ), які належать до різних хімічних груп, на нуклеїнові кислоти збудників ГВ і ГС й обгрунтовано доцільність застосування альдегідровмісних ДЗ для знезараження цих вірусів. Визначено основні напрямки удосконалення профілактичних і протиепідемічних заходів на Полтавщині щодо зниження інтенсивності ЕП ВГ з парентеральним механізмом передачі збудників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.16-3(4УКР-4ПОЛ) +
Шифр НБУВ: РА350541

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Кичкирук О.Ю. 
Застосування реакції амінометилювання для іммобілізації комплексотвірних аналітичних реагентів на поверхні кремнеземів: автореф. дис... канд. хім. наук: 01.04.18 / О.Ю. Кичкирук ; НАН України. Ін-т хімії поверхні ім. О.О.Чуйка. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено методи синтезу та досліджено властивості комплексотвірних хімічно модифікованих кремнеземних адсорбентів, одержаних завдяки використанню для іммобілізації органічних лігандів фенольного типу одностадійної реакції Манніха. З використанням реакції амінометилювання на кремнеземних носіях різної природи (силікагелів, силохрому) здійснено закріплення 8-оксихіноліну, 4-(2-піридилазо)резорцину, 1-(2-піридилазо)-2-нафтолу (ПАН). Установлено, що оптимальні мольні співвідношення реагент : аміновмісний органослан : альдегід становлять відповідно 1 : 1 : 2 за закріплення оксину та поверхнево-активної речовини та 1 : 2 : 4 у разі іммобілізації ПАН. З використанням методів інфрачервоної та ультрафіолетової спектроскопії визначено якісний і кількісний склад закріплених на поверхні кремнеземних матриць функціональних груп. Досліджено адсорбційні характеристики та кінетичні властивості одержаних адсорбентів щодо іонів токсичних металів за статичних і динамічних умов. За методами ЕПР і електронної спектроскопії досліджено будову комплексів міді з функціональними групами реагентів, закріплених на поверхні кремнезему. Показано можливість сорбційно-рентгенофлуоресцентного визначення мікрокількостей металів у водних розчинах з передконцентруванням іонів на кремнеземах з ковалентно закріпленими реагентами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г471,0 + Г252.3,0 +
Шифр НБУВ: РА356597

Рубрики:

      
13.

Кондакова Л.В. 
Іммобілізована на кремнеземах галактозооксидаза: одержання, властивості, застосування: Автореф. дис... канд. хім. наук: 01.04.18 / Л.В. Кондакова ; НАН України. Ін-т хімії поверхні. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розроблено методики одержання активних і стабільних препаратів галактозооксидази, іммобілізованої на вихідному кремнеземі та аміноорганокремнеземах, активованих 2,4-толуіленідіізоціанатом, хлористим ціануром та 2,4-галактогексодіальдозою. Визначено властивості гетерогенних каталізаторів з метою використання для аналізу галактозовмісних вуглеводів. Обгрунтовано спосіб одержання активних і стабільних препаратів галоктозооксидази, адсорбованої на вихідному кремнеземі. Виявлено, що за певних співвідношень ферменту та носія активність одержаних даним методом препаратів суттєво (~ у 20 разів) перевищує активність нативного біокаталізатора. Запропоновано одностадійний спосіб одержання препаратів галактозооксидази, ковалентно зв'язаних через аміногрупи поверхні за рахунок продукту ферментативного окиснення галактози (2,4-галактогексодіальдози). Показано, що одержані даним способом препарати мають активність більш високу у порівнянні з ферментом, закріпленим на активованих кремнеземних матрицях. Визначено оптимальні концентрації ефекторів, за яких іммобілізований та розчинний фермент мають максимальну активність і стабільність. Розроблено проточно-інжекційну систему, що включає реактор з іммобілізованою галактозооксидазою та проточний електрод Кларка, для аналізу субстратів ферменту. Показано можливість використання іммобілізованої галактозооксидази для визначення галактозовмісних вуглеводів у складних сумішах (молочних продуктах дитячого харчування та цукрового виробництва) та в тонкому органічному синтезі (одержання гліцеринового альдегіду).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.231-7 + Г298-7 +
Шифр НБУВ: РА343989

Рубрики:

      
14.

Коновалова О.Ю. 
Індикаторні плівки на основі желатинового гелю для виявлення та визначення лікарських органічних речовин: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / О.Ю. Коновалова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Охарактеризовано желатиновий гель фотоплівок як реакційне середовище за шкалою полярності розчинників і використано для створення прозорих індикаторних плівок для виявлення та визначення органічних речовин. Індикаторні плівки для первинних ароматичних амінів одержано іммобілізацією альдегідів (ваніліну, n-диметиламінобензальдегіду) в додатково гідрофорбізований желатиновий шар. Установлено особливості утворення основ Шиффа в желатиновому гелі. Показано можливість використання високодисперсних гексаціанофератів (II) Cu (II) та Co(II), синтезованих у желатиновому гелі фотоплівок як аналітичних реагентів для виявлення та визначення нітроксоліну. Прозорі індикаторні плівки придатні для спектрофотометричних визначень, контролю слідів розчину на твердих поверхнях, аналізу мутних середовищ, суспензій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г4с46 + Г461.313.2-95 +
Шифр НБУВ: РА365005

      
15.

Хижан О.І. 
Кінетика та механізм інгібуючої дії арилгідразонів при рідиннофазному окисненні органічних речовин: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.І. Хижан ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено кінетику та механізм антиоксидантної дії арилгідразонів ароматичних і гетероциклічних альдегідів у радикально-ланцюгових процесах окиснення органічних речовин (етилбензол, твін-80, соняшникова олія, полістирол) молекулярним киснем. Доведено, що зменшення міцності N-H зв'язку в ряду арилгідразонів призводить до підвищення реакційної здатності сполук не тільки в реакції з пероксирадикалами, але й у реакції з гідропероксидами та молекулярним киснем, тобто в реакціях непродуктивної витрати. Серед вивчених арилгідразонів встановлено антиоксиданти, які активно взаємодіють з пероксирадикалами та одночасно досить стійкі до дії молекулярних окиснювачів. Розглянуто особливості антиоксидантної дії арилгідразонів у процесах окиснення складних систем (соняшникової олії, полістиролу, твіну-80), обумовлені природою субстрату, умовами окиснення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.51
Шифр НБУВ: РА319954 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Балан У.В. 
Клініко-патогенетичні особливості комплексного лікування хронічних некаменевих холециститів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / У.В. Балан ; Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

Доповнено дані про імунні та неімунні механізми розвитку запального процесу в стінці жовчного міхура. Вперше доведено, що у разі хронічного некаменевого холециститу (ХНХ) спостерігається розбалансування роботи цитокінової системи. Встановлено наявність дисбалансу між процесами перекисного окиснення ліпідів і системи антиоксидантного захисту у хворих на ХНХ, що проявляється зменшенням активності церулоплазміни у сироватці крові та збільшенням рівня малонованого альдегіду та дієнових кон'югатів. Вперше виявлено порушення мікроелентного балансу у хворих на ХНХ, які проявлялись зменшенням вмісту в еритроцитах заліза, магнію, цинку, кальцію та зростанням рівня міді. Вивчено зміни вмісту цих макро- і мікроелементів у процесі лікування. Обгрунтовано доцільність включення до комплексної терапії цього захворювання урсодезоксихолевої кислоти та глутаргіну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.520.11-5 +
Шифр НБУВ: РА368442

Рубрики:

      
17.

Григоренко О.О. 
Конформаційно обмежені та жорсткі аналоги проліну: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.О. Григоренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено його реакцію з різними функціоналізованими альдегідами та кетонами. Установлено границі застосування методу. Визначено механізм процесу. Показано можливість використання N-нітроімінів у синтезі амінокислот. З використанням розроблених підходів проведено синтез трьох основних нових конформаційно обмежених і жорстких аналогів проліну. Проведено вивчення їх конформаційної поведінки. Синтезовано нові конформаційно обмежені та жорсткі піперазинони на основі біциклічних аналогів проліну. Розроблено новий підхід до похідних гексагідропіроло[1,2-a]піразин-1(2H)-ону. Проведено синтез нових жорстких аналогів лігандів CDS на основі камфори. Вивчено їх каталітичну активність у реакціях енантіоселективного відновлення кетонів комплесами борану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г297.1-4 +
Шифр НБУВ: РА351912

Рубрики:

      
18.

Сілонова Н.Б. 
Метаболічні процеси в організмі кролів за умов створення стану штучного вуглекислотного гіпобіозу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Н.Б. Сілонова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 18 с.: табл. — укp.

З'ясовано перебіг метаболічних процесів за умов формування у кролів стану штучного вуглекислотного гіпобіозу. Вивчено зміни фізіолого-біохімічних показників, концентрації метаболітів гліколізу та циклу трикарбонових кислот, коливань величини pH та вмісту газів у крові тварин. З'ясовано динаміку їх входження у стан штучного гіпобіозу, який храктеризується розвитком компенсованого респіраторного ацидозу. Установлено, що на початкових етапах формування гіпобіотичного стану внаслідок зниженого забезпечення тканин киснем активуються гліколітичні процеси, про що свідчить зростання рівня пірувату та лактату. Відзначено, що гіпобіоз характеризується активацією глюконеогенезу, що регулюється та контролюється рівнем pH і вмістом метаболітів проміжного обміну, а також порушенням процесів карбоксилювання - декарбоксилювання і гальмуванням інтенсивності функціонування циклу трикарбонових кислот. Виявлено, що зниження активності альдегіддегідрогенази призводить до зростання рівня ацетальдегіду у тканинах і підвищення співвідношення ацетальдегід/етанол, яке відображає зростання рівня анаеробних процесів, характеризує ступінь гіпобіотичного стану і є спільним для природного та штучного гіпобіозу у рослин і тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П671-272 +
Шифр НБУВ: РА337838

Рубрики:

      
19.

Олійник З. А. 
Наукове обгрунтування методичних підходів визначення специфічної активності дезінфекційних засобів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / З. А. Олійник ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М. Марзєєва НАМН України. — К., 2011. — 17 с. — укp.

Вперше в Україні за умов вітчизняної лабораторії досліджено бактерицидну, фунгіцидну та туберкулоцидну активність розчинів глютарового альдегіду та надоцтової кислоти за європейськими стандартами в тесті на носіях і здійснено оцінювання методів, які застосовувались. Адаптовано до вітчизняних умов методи європейських стандартів - кількісний суспензійний метод і метод на носіях. Розроблено нові методи визначення специфічної активності дезінфекційних засобів (ДЗ) з використанням європейських стандартів і чинної в Україні НМД - спрощений суспензійний та метод на поверхнях. Обгрунтовано сучасні методичні підходи та критерії гігієнічного оцінювання специфічної активності ДЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р193.940
Шифр НБУВ: РА379365 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Ткаченко О. Б. 
Наукові основи вдосконалення технології білих столових вин шляхом регулювання окислювально-відновних процесів їх виробництва: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.18.05 / О. Б. Ткаченко ; Нац. ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2010. — 44 с. — укp.

Вперше сформульовано та теоретично обгрунтовано механізм окисно-відновних процесів у виробництві білих столових вин, який полягає в лінійному вільнорадикальному окисненні компонентів вина за участі семихінонного аніон-радикулу, супероксид аніон-радикулу, гідроксильного та перекисного радикалів. Запропоновано новий підхід до оцінювання окисненості білих столових виноматеріалів, який базується на системі показників, що включає значення оптичної густини за довжиною хвилі 420 нм, масової концентрації титрованих кислот, фенольних речовин, процианідинів, альдегідів, терпенових спиртів, складних ефірів. Експериментально обгрунтовано та кількісно визначено антиокиснювальний ефект інгібіторів ОВ-процесів у виноматеріалах, розраховано формулу сумарного антиокиснювального ефекту, визначено його оптимальний діапазон.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л874.11
Шифр НБУВ: РА377247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського