Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (66)Книжкові видання та компакт-диски (11)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=АМОРТИЗАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Бакай В.Й. 
Амортизаційна політика та оновлення основних фондів на промислових підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.Й. Бакай ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження підходів щодо визначення поняття "амортизація", а також проведено детальний аналіз формування та розвитку теорії амортизації. Запропоновано методику прийняття управлінських рішень щодо оновлення основних фондів промислових підприємств. Вдосконалено модель амортизаційних відрахувань, розроблено та впроваджено методику визначення оптимального терміну амортизації основних фондів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-571.16 +
Шифр НБУВ: РА343422

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Євтушенко С.М. 
Амортизація основних засобів у системі бухгалтерського обліку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / С.М. Євтушенко ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2004. — 22 с. — укp.

Досліджено порядок нарахування й обліку амортизації основних засобів у сільськогосподарських підприємствах. Обгрунтовано методику вибору методів амортизації залежно від виду об'єктів основних засобів і стратегії розвитку підприємства. Запропоновано використання методу заміни для тварин основного стада. Обгрунтовано нові способи визначення ліквідаційної вартості основних засобів на базі застосування усередненого відсотка за їх групами, що суттєво поліпшує якість облікової інформації та спрощує процес визначення ліквідаційної вартості в сільськогосподарських підприємствах. Розроблено нову форму реєстру з обліку нарахування амортизації за виробничим методом. Удосконалено первинні документи з обліку основних засобів та їх амортизації. Обгрунтовано порядок викладу в фінансовій звітності інформації про відтворення основних засобів, обгрунтовано необхідність складання відповідного звіту у Примітках до фінансової звітності підприємства. Запропоновано методику узагальнення й трансформації даних бухгалтерського обліку про нараховану амортизацію у показники податкової звітності з застосуванням коефіцієнтів коригування, що дозволить уникнути подвійного розрахунку амортизації для даних видів обліку та забезпечить її об'єктивне відображення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-145.711.6 +
Шифр НБУВ: РА334194

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Михайлов А.М. 
Відтворення основних засобів сільськогосподарських підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / А.М. Михайлов ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено організаційно-економічні засади відтворення основних засобів сільськогосподарських підприємств. Розкрито економічну сутність основних засобів, запропоновано їх класифікацію та проаналізовано особливості відтворення у сільському господарстві. Досліджено вітчизняний і зарубіжний досвід формування та впровадження механізму відтворення основних засобів у сфері аграрного виробництва. Виявлено негативні тенденції щодо відтворювальних процесів у сільському господарстві. З'ясовано, що амортизація, як основа відтворення, не виконує своєї функції, показано недосконалість державного регулювання та підтримки досліджуваного процесу. Розроблено й апробовано методичний підхід щодо відтворення основних засобів на підставі впровадження технологічної політики, застосування якої дозволяє оптимізувати склад машинно-тракторного парку, підвищити економічний ефект господарювання, що забезпечить формування джерел відтворення основних засобів. Обгрунтовано перспективні напрями державного регулювання та стимулювання інвестиційного процесу, спрямованого на оновлення основних засобів. Розроблено методику формування ціни на екологічно чисту продукцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-571.1-96 +
Шифр НБУВ: РА369140

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
4.

Кривуцький В.В. 
Державне регулювання діяльності природних монополій: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / В.В. Кривуцький ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 24 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи оптимізації механізму державного регулювання діяльності природних монополій. Удосконалено класифікацію підходів щодо трактування стуності монополії, уточнено зміст поняття природної монополії, яку запропоновано ідентифікувати з видами господарської діяльності, що за існуючого рівня НТП, цін на ресурси та попиту на продукцію характеризуються істотним ефектом масштабу, але лише за умови законодавчого захисту від руйнівної конкуренції. Удосконалено теорію формування відправної ціни претендентів на франшизу в частині оцінки такої складової собівартості як амортизація. Удосконалено механізм франшизи (набуття на аукціоні права монопольного постачання продукції), який розрахований на створення конкуренції на етапі надання прав господарської діяльності у сфері, яка належить до природої монополії. Запропоновано механізм гарантування оптимальної експлуатації основних засобів, що базується на їх переході у власність переможця аукціону. Виведено формулу економічної оцінки основних засобів, що дозволяє не лишше гарантувати їх оптимальну експлуатаацію, але й здійснення нових успішних інвестицій. Вперше доведено, що оцінка привабливості цінових пропозицій претендентів на франшизу має здійснюватися за критерієм мінімуму показника, що розраховується як сума добутків прогнозованих обсягів споживання продукції природного монополіста відповідною групою споживачів та величин цінових пропозицій претендента на франшизу за одиницю продукції для відповідної групи споживачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-13-21,01 +
Шифр НБУВ: РА341283

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Хома С.В. 
Облік і аналіз амортизації основних засобів на підприємствах нафтогазовидобувного комплексу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / С.В. Хома ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Тернопіль, 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, методичні та практичні питання обліку та аналізу амортизації основних засобів. Розкрито сутність поняття економічної амортизації за умов ринкових відносин. Досліджено взаємозв'язок між економічними категоріями "знос", "зношування", "амортизація". Визначено основні функції амортизації. Запропоновано удосконалені методики оцінки вартості придбання основних засобів, що вже були у використанні та обліку витрат на поліпшення основних засобів, впровадження яких сприяє подовженню терміну корисного використання активу без збільшення його якісних або кількісних характеристик. Встановлено порядок розкриття у податковій звітності інформації про амортизацію основних засобів. Обгрунтовано методику нарахування амортизації нафтових свердловин з застосуванням методу рекурентних норм. Розроблено форму первинних документів з обліку основних засобів та їх амортизації для підприємств нафтогазовидобувного комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.565.22-145.711.6 + У053.9(4УКР)305.652.2-571.16 +
Шифр НБУВ: РА356389

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Городянська Л.В. 
Облік і аналіз нарахування та використання амортизації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Л.В. Городянська ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Розвинуто науково-методологічні та практичні засади обліку й аналізу нарахування та використання амортизації. Досліджено економічний зміст і концепції нарахування амортизації. Висвітлено її основні узагальнювальні функції, здійснено оцінку чинних методик обліку амортизації в Україні. Розкрито суть поняття "амортизація" за умов переходу на національний стандарт бухгалтерського обліку. На підставі аналізу методів нарахування амортизації запропоновано їх класифікацію як методів пропорційного та прискореного нарахування, проведено їх обробку та наведено у економіко-математичному вигляді. Висвітлено результати обчислень амортизації основних засобів різних груп за даними підприємств житлово-комунального господарства, а також здійснено їх порівняльну оцінку у графічному вигляді. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення організації бухгартеського обліку на підприємстві як річної відомості нарахування та використання сум накопиченої амортизації. На підставі статистико-економічного аналізу стану формування й використання амортизаційних коштів в Україні, анкетування 120-ти підприємств України щодо застосування методів амортизації та їх порівняльної характеристики запропоновано концептуальні підходи й розроблено узагальнювальну методику нарахування амортизації, технологію її застосування й алгоритм реалізації. Згідно з цією методикою сукупність методів нарахування амортизації необхідно подавати у відносних показниках. Визначено напрями вдосконалення облікового й аналітичного процесу нарахування й використання амортизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-145.711.6 + У053.9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА338716

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Гаценко О.П. 
Облік необоротних активів в умовах формування ринкових відносин: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.П. Гаценко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Уточнено економічні категорії "основні засоби" та "основні фонди". Розкрито суть категорій "амортизація" і "знос" основних засобів та нематеріальних активів, а також з'ясовано їх функції. Узагальнено теоретичні та практичні питання обліку наявності, руху та вибуття основних засобів і нематеріальних активів за умов формування ринкових відносин. Розроблено пропозиції щодо удосконалення складу та діючої класифікації, а також проаналізовано основні засоби та нематеріальні активи відповідно до вимог ринкової економіки. Запропоновано удосконалені форми первинного обліку основних засобів у сільському господарстві. Удосконалено діючу методику нарахування амортизації та зносу основних засобів і нематеріальних активів, а також методику прогнозування активної частини основних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)20-145.711
Шифр НБУВ: РА310063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Зюкова М.М. 
Удосконалення обліку та аналізу основних засобів (на матеріалах хлібопекарських підприємств Полтавської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / М.М. Зюкова ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2004. — 17 с.: табл. — укp.

Розвинуто теоретичні положення щодо удосконалення обліку й аналізу основних засобів хлібопекарських підприємств за сучасних умов господарювання. Запропоновано рекомендації стосовно обліку витрат на утримання основних засобів з метою визначення джерел їх фінансування, а також щодо прогнозування ефективності використання за методами багатовимірного статистичного аналізу. Наведено класифікацію основних засобів для хлібопекарських підприємств. Удосконалено синтетичний облік їх руху та проведено аналітичний облік зазначених засобів. Визначено термінологію стосовно категорій "основні засоби" та "необоротні активи", "знос" і "амортизація". Запропоновано підходи до оцінки основних засобів за умов ринкових відносин, а також систему показників, факторів для аналізу ефективності використання основних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР-4ПОЛ)230.675.16-145.711 + У053.9(4УКР-4ПОЛ)306.751.6-571.1 +
Шифр НБУВ: РА328688

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Качан Д. А. 
Відтворення матеріально-технічної бази сільськогосподарських підприємств / Д. А. Качан. — Б.м., 2019 — укp.

У дослідженні поглиблено теоретичні, методологічні засади та практичні під-ходи до відтворення у сільському господарстві, яке підпорядковано дії загальних економічних законів, являє собою частину суспільного відтворення й інтегрує одиничні відтворювальні процеси на рівні сільськогосподарських підприємств. Систематизовано основні групи факторів, які визначають специфіку відтворення в сільському господарстві та впливають на характер використання ресурсів і виробничо-економічних відносин у сільськогосподарському виробництві.Виявлено дестабілізуючі фактори у відтворювальних процесах на рівні сільськогосподарських підприємств та обґрунтовано причини незабезпечення умов розширеного відтворення по кожному елементу МТБ. Обґрунтовано проведення порівняльного аналізу рівня забезпечення та ефективності використання елементів МТБ сільгосппідприємствами на основі інтегральних показників. Запропоновано доповнити систему показників ефективності використання земельних ресурсів комплексним показником, що характеризує віддачу бало-гектара, і забезпечить розрахунок економічної оцінки землі з урахуванням її родючості.Розроблено елементи системи управління матеріально-технічним забезпеченням на принципах логістики та удосконалено складові організаційно-економічного забезпечення відтворювальних процесів у сільськогосподарських підприємствах.Доведено необхідність запровадження інструментів стимулювання сільгосптоваровиробників щодо відновлення родючості сільгоспугідь на основі запровадження комплексу організаційно-економічних інструментів соціально-відповідального ведення сільськогосподарської діяльності.Ключові слова: відтворення, матеріально-технічна база, сільськогосподарське підприємство, основні засоби, земельні ресурси, облік ресурсів, амортизація.^UThe study deepens the theoretical, methodological principles and practical approaches to reproduction in agriculture, which is subject to actions of general economic laws, is a part of social reproduction and integrates single reproductive processes at a level of agricultural enterprises. The main groups of factors that determine specifics of reproduction in agriculture and influence a nature of use of resources and production-economic relations in agricultural production are systematized.Components of agricultural and logistics base of agricultural enterprise have been identified and a process of reproduction of MTB of agricultural enterprise is considered as a continuous process, which involves acquisition of new, reconstruction, technical re-equipment, modernization, renewal and overhaul of its elements.It is proved that informational and statistical support of calculation of basic indices of reproduction of MTB of agricultural enterprises is characterized by a simplified approach to formation of an array of data, since it is based mainly on a sample survey of agricultural enterprises.The destabilizing factors in reproduction processes at the level of agricultural enterprises are revealed and reasons for not ensuring the conditions of extended reproduction for each element of MTB are substantiated. It is estimated that 189 agricultural enterprises, or 2,3 % of their total number, provide enhanced reproduction, and 337 agricultural enterprises have extended reproduction on an innovative basis, or 4,1 % of total number, which requires the development of appropriate organizational and economic measures to intensify reproductive processes.It is proved that livestock breeding and pig breeding farms provide only a simple reproduction of biological assets, requiring an increase in their investment attractiveness and providing an objective valuation based on calculation of their fair value. The necessity of carrying out valuation of fixed assets and land at fair value is established for a purpose of objective assessment of the reproduction process and property status of the entity.A comparative analysis of the level of provision and efficiency of using MTB elements by agricultural enterprises on a basis of integral indicators is substantiated. It is proposed to supplement a system of indicators of efficiency of use of land resources with a complex indicator, characterizing an impact of point-hectare, and require a calculation of economic land valuation taking into account its fertility.It is proposed for agricultural enterprises to organize logistics organization on the principles of logistics, development of the institute of agrarian receipts, and for small agricultural producers – to be based on cooperative principles and creation of appropriate information support.The necessity of providing tax breaks for leasing companies and a responsibility of lessor for a quality of services rendered are grounded, as well as measures to enhance a role of depreciation in reproduction processes of the MTB elements of agricultural enterprises. A calculation of expediency of implementation of production method of depreciation calculation for fixed assets of 4–5 groups in crop production in a formation of expenses for determination of profit before taxation is carried out.The necessity of implementation of incentive measures for agricultural producers for a reproduction of farmland fertilizers by partial compensation of a cost of used organic fertilizers and a reimbursement of transportation and storage costs for straw used as organic fertilizer has been proved. The creation of a special Fund for Economic Stimulation of Agricultural Land Fertility is proposed, and possible sources of its formation are systematized.Elements of material and technical supply management system are developed on the principles of logistics and components of organizational and economic provision of reproductive processes in agricultural enterprises have been improved.It is substantiated that practical implementation of the proposed tools for reproduction of potential fertility of agricultural land requires a use of correction coefficients for a calculation of land tax and tax for the fourth group of payers. The necessity of foreseeing authority and responsibility of commodity producers for a preservation and rational use of agricultural lands, as well as a development of a regional system of soil fertility reproduction, which will promote an adoption of sound management decisions at a level of both united territorial community and separate agricultural enterprise is proved.Key words: reproduction, material and technical base, agricultural enterprise, fixed assets, land resources, inventory of resources, depreciation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського