Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (76)Реферативна база даних (1729)Книжкові видання та компакт-диски (407)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=АНАТОМІЯ$<.>+<.>K=НОСУ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 42
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Довгялло Ю.В. 
Аналітична анатомія брижових артерій: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / Ю.В. Довгялло ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Уперше комплексно досліджено на значному фактичному матеріалі кількісні показники русла брижових артерій товстої кишки (РБАТК), які можна використовувати як морфометричний еталон норми. Встановлено, що РБАТК є псевдофрактальною структурою, яка включає три морфологічні відділи: циклічний, проміжний і деревоподібний. Кожен з відділів складається з артеріальних сегментів або з розгалужень (дихотомій і трихотомій). Дихотомії складають 98 - 100 % від загальної кількості розгалужень. Встановлено структурно-різнорідні типи дихотомій. Проаналізовано наявність (або відсутність) зв'язку статі, вікової групи, виду брижової артерії, відділу та форми, типу цикла, рівня розподілу із морфометричними показниками відповідно до існуючих концептуальних моделей будови артеріального русла. Встановлено значення кількісних показників, які можна використовувати в якості морфометричного еталона норми РБАТК людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*692.131 + Е70*694.4
Шифр НБУВ: РА372212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Дмитрієв А.В. 
Аналітична анатомія русла вінцевих артерій серця людини: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / А.В. Дмитрієв ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2009. — 21 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження кількісних показників внутрішньоорганного артеріального русла серця людини та запропоновано їх варіанти, які можна використовувати як структурні критерії норми. За допомогою статистичного аналізу та математичного моделювання підтверджено морфофункціональну неоднорідність різних ділянок внутрішньоорганного артеріального русла серця людини. Запропоновано нові морфофункціональні принципи оптимальності різних ділянок внутрішньоорганного артеріального русла серця людини. Доведено, що русло повинно забезпечувати не лише мінімальні витрати біологічного матеріалу та мінімальну роботу, необхідну для просування крові, але й забезпечувати кров'ю максимально можливу за площею ділянку серцевої стінки. Обгрунтовано, що русло повинно забезпечувати максимальну тривалість експозиції крові й артеріальної стінки. З використанням генетичного алгоритму проведено селекцію оптимальних, відповідно до запропонованих принципів, кількісних показників внутрішньоорганного артеріального русла серця, які можна використовувати як структурні критерії норми. На базі математичної моделі створено комп'ютерну програму, що дозволяє генерувати фізичну модель внутрішньоорганного артеріального русла серця людини за умов норми, одержувати її візуальні зображення, імітувати внутрішньоартеріальну гемодинаміку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.345 + Е70*732.123 +
Шифр НБУВ: РА362451

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Шкляр А.С. 
Анатомія воріт нирки на етапах постнатального онтогенезу людини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / А.С. Шкляр ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Доведено, що на етапах постнатального онтогенезу має місце анатомічна мінливість форми та положення воріт нирки, що залежить від комплексу факторів (соматометричних, органометричних, віку, статі) та може бути виявлена з застосуванням способу визначення морфофункціональної асиметрії воріт нирки людини. З'ясовано, що форма та положення воріт нирки визначається віком, статтю, соматотипом, органометричними показниками нирки. Органометричні показники нирки у поєднанні з індикаторами її воріт відображають етапи постнатального онтогенезу людини, що може бути використано для вирішення специфічних задач секційної морфометрії. Обгрунтовано й застосовано спосіб побудови онтогенетичних морфохронограм воріт нирки, який дозволяє у стислому й інформативному вигляді відобразити їх достовірні зміни з урахуванням віку та статі, а також топографію судинних елементів нервово-судинного пучка у площині воріт. Досліджено системний взаємозв'язок між сомато-, органометричними показниками та морфометричними індикаторами воріт нирки людини, визначено комплекс сомато-, органометричних і морфометричних факторів, які впливають на індивідуальну анатомічну мінливість форми та положення воріт нирки на етапах постнатального онтогенезу людини. Створено інтегральну модель їх морфогенезу та вивчено закономірності їх анатомічного гістерезису у постнатальному онтогенезі людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*695.11 +
Шифр НБУВ: РА346432

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Ворощук 
Анатомія і топографія ниркових пірамід людини зрілого та похилого віку у проекції ниркових воріт (воксельне анатомічне моделювання): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Руслан Сергійович Ворощук ; Харківський національний медичний ун-т. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*695.11
Шифр НБУВ: РА359125

Рубрики:

      
5.

Васильєва Л.В. 
Анатомія камер і кровоносного русла серця в нормі та з відкритим передсердно-шлуночковим каналом у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Л.В. Васильєва ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімферополь, 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості будови серцевих камер, магістральних судин основи серця у нормі та з відкритим передсердно-шлуночковим каналом у дітей на етапах постанатального онтогенезу з урахуванням анатомії вінцевих артерій і венозного русла органа. Описано особливості вікових пертворень геометрії порожнин передсердь і шлуночків, порушення взаємовідносин між камерами з затримкою росту анатомічних структур. Виявлено характер змін трабекулярного відділу шлуночків. Проведено анатомо-ехокардіографічне зіставлення для ідентифікації анатомічних структур на сканограмах серця дітей. Визначено форми кровопостачання серця в нормі та з пороком, типи розгалуження вінцевих артерій, особливості зон дренування серцевих вен з характером зміни вінцевого синуса. Одержано нові відомості про будову стінок серцевих камер з урахуванням їх кровопостачання у разі поєднання відкритого передсердно-шлуночкового каналу з пороками конотрункусу (атрезією та стенозом устя легенового стовбура, загальним артеріальним стовбуром, транспозицією магістральних судин, відходженням аорти та легеневого стовбура від правого шлуночка).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.90
Шифр НБУВ: РА313635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Скорейко П.М. 
Анатомія лозоподібного сплетення та яєчкових вен у ранньому періоді онтогенезу людини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / П.М. Скорейко ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2007. — 18 с. — укp.

Встановлено топографо-анатомічні особливості венозних лозоподібних сплетень та яєчкових вен у ранньому періоді онтогенезу людини. На підставі застосування сучасних методів морфологічного дослідження проведено комплексне вивчення анатомії лозоподібних венозних сплетень і яєчкових вен і динаміки змін їх топографії у перинатальному періоді онтогенезу людини. Уточнено, деталізовано та систематизовано одержані дані щодо топографо-анатомічних особливостей венозної системи яєчка й її зв'язків з венами суміжних органів і структур. Розвинено вчення про перинатальну анатомію, просторово-часову динаміку становлення топографії й особливості синтопії яєчкових вен і лозоподібного венозного сплетення. Вивчено мінливість яєчкових вен у ранньому періоді онтогенезу, встановлено її залежність від соматотипу та кутів впадання яєчкових вен у нижню порожнисту (справа) та ліву ниркову (зліва). Визначено критичні періоди розвитку судинного русла яєчка. Вперше здійснено детальні графічні реконструкції судин яєчка та сім'яного канатика різних періодів перинатального розвитку людини, які поглиблюють сучасні уявлення про їх просторово-часову організацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*696.81 + Р251.74 +
Шифр НБУВ: РА350396

Рубрики:

      
7.

Євтушенко І.Я. 
Анатомія ниркових чашок людини зрілого та похилого віків: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / І.Я. Євтушенко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Містяться дослідження ниркових чашок з урахуванням прижиттєвих чинників, що можуть бути визначені за життя людини: віку, статі. Вперше отримано морфометричну класифікацію ниркових чашок людини зрілого та похилого віку, удосконалено модель чашково-мискового комплексу шляхом створення об'ємної морфограми ниркових чашок з урахуванням їхньої питомої ваги (у відсотку до загального об'єму всіх ниркових чашок) та віку людини (інтегральні значення по МОЗ). Отримала подальший розвиток морфофункціональна характеристика верхнього відділу екстраренальних сечових шляхів з позиції статево-вікової й індивідуальної анатомічної змінюваності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р694.454

Рубрики:

      
8.

Гораш Є. В. 
Анатомія сигморектального сегмента в ранньому періоді онтогенезу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / Є. В. Гораш ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського. — Т., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено особливості розвитку компонентів сигморектального сегмента у плодовому та ранньому неонатальному періодах онтогенезу, залежність топографоанатомічних взаємозв'язків між компонентами сигморектального сегмента як передумови виникнення природжених вад. Розглянуто типові анатомічні ознаки сигморектального сегмента в перинатальному періоді, варіантів його проекції стосовно серединної площини, гістоструктурної організації та хронологічної послідовності його топографоанатомічних взаємовідношень із суміжними органами та структурами живота у динаміці перинатального періоду. Типовими макроскопічними ознаками сигморектального сегмента в перинатальному періоді є наявність звуження кишкової трубки в місці переходу сигмоподібної ободової кишки у пряму; відсутність випинів і жирових привісків у межах сигморектального сегмента; зміна стрічок сигмоподібної ободової кишки на суцільний поздовжній м'язовий шар прямої кишки; переважання діаметрів очеревинного відділу прямої кишки та дистального відділу сигмоподібної ободової кишки над діаметром сигморектального переходу; наявність поперечної півкільцевої складки слизової оболонки. У динаміці перинатального періоду відбувається зміна кута між поздовжніми осями дистального відділу сигмоподібної ободової кишки та очеревинного відділу прямої кишки від тупого до гострого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110.2 + Р731.33
Шифр НБУВ: РА379258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Товкач 
Анатомія стравохідно-шлункового переходу в ранньому періоді онтогенезу людини: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Юрій Васильович Товкач ; Державний вищий навчальний заклад "Тернопільський держ. медичний ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*694.2*33 + Е70*694.3*33
Шифр НБУВ: РА365736

Рубрики:

      
10.

Гапонюк А.В. 
Клініко-патофізіологічні особливості перебігу вазомоторного риніту при тривалому застосуванні назальних деконгестантів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / А.В. Гапонюк ; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

За результатами обстеження 121-го хворого на вазомоторний риніт (ВР) за тривалого застосування назальних деконгестантів (НД) виявлено, що факторами ризику медикаментозної залежності до судинозвужувальних препаратів є початкові порушення функціонального стану вегетативної нервової системи (ВНС) у вигляді ваготонії, різко позитивної вегетативної реактивності, недостатності вегетативного забезпечення діяльності та еферентної симпатичної недостатності. Внаслідок зазначених порушень діяльності ВНС та депресії тонус у судин слизової оболонки носу, яка розвивається за рахунок постійної дії НД, розвивається медикаментозна залежність. Постійне застосування НД викликає динамічні зміни в діяльності ВНС, обумовлені стимулювальним впливом судинозвужувальних препаратів на симпатичний її відділ. Установлено, що тривале застосування НД призводить до ряду змін структурно-функціонального стану слизової оболонки з порушенням основних її захисних механізмів. Виявлено, що застосування підслизової вазотомії нижніх носових раковин у хворих на ВР за умов тривалого застосування НД не виключає можливості рецидиву захворювання у віддалений період (20 % спостережень) в першу чергу за рахунок збереженості факторів ризику медикаментозної залежності. Відзначено, що неефективність лікувальних заходів і вірогідність рецидиву захворювання та медикаментозної залежності від назальних деконгестантів за умов застосування лікування, заснованого на урахуванні вегетативних порушень (30,7 - 36,2 % випадків протягом 12 місяців спостережень), прямо пропорційні зростанню термінів попереднього користування судинозвужувальними препаратами, що пов'язано з необоротною втратою чутливості адренореактивних структур у разі застосування НД понад 1 рік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.440.11-3
Шифр НБУВ: РА326533

Рубрики:

      
11.

Сидоренко В.В. 
Макромікроскопічна анатомія блідої кулі головного мозку людини в системі стереотаксичних координат: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / В.В. Сидоренко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1998. — 18 с. — укp.

Захищається робота, утримуюча дослідження блідої кулі головного мозку людини в системі стереотаксичних координат з урахуванням впливу прижиттєво визначених факторів: вік, стать, довжина міжспайкової лінії мозку, анатомічна дисиметрія, форма черепа. Встановлено: координатні значення центральної частини блідої кулі виявляються стабільними, що дозволяє їх рекомендувати для практичного використання у стереотаксичній нейрохірургії при оперативних втручаннях на вивчаємій структурі, на морфометричні параметри блідої кулі виявляє достовірний вплив довжина міжспайкової лінії, вік, анатомічна дисиметрія; форма черепа і стать певного впливу на досліджуємі параметри блідої кулі не чинить. Здійснено упроваджування результатів дослідження у практичну діяльність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р634.477

Рубрики:

      
12.

Крівченко Ю.В. 
Макромікроскопічна анатомія і мієлоархітектоніка нервів надпід'язикових та підпід'язикових м'язів шиї людини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Ю.В. Крівченко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Встановлено, що розміри й об'єм надпід'язикових і підпід'язикових м'язів людини залежать від форми нижньої щелепи та шиї. В іннервації вивчених м'язів спостережено індивідуальну мінливість у топографії кількості нервових гілок, що підходять до м'язів. Установлено постійні та додаткові джерела їх іннервації. Між нервами м'язів правого та лівого боку виявлено міжм'язові нервові зв'язки. Для кожного з нервів визначено особливості розгалуження внутрішньом'язових нервів та зони їх найбільшої концентрації. З'ясовано, що внутрішньостовбурова будова нервів над- і під'язикових м'язів однотипна, а будова нервів щелепно-під'язикового та грудинно-під'язикового м'язів, які є багатопучковими, відрізняється від нервів інших м'язів, що мають малопучкову будову. Статистичний аналіз мієлоархітектоніки показав кількісні розбіжності в складі мієлонового компонента кожного з вивчених нервів, а інформаційний - однотипність їх будови, як каналів зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.78
Шифр НБУВ: РА318064 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Цівковський А.О. 
Макромікроскопічна анатомія та мієлоархітектоніка нервів дванадцятипалої кишки людини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / А.О. Цівковський ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Вивчено структурну організацію поза- та внутрішньоорганних нервів дванадцятипалої кишки. Під час дослідження використано макромікроскопічні, гістологічні, морфометричні методи та метод трансмісивної електронної мікроскопії. За характером гілкування артерій виділено дві форми у топографії підшлунково-дванадцятипалих сплетінь: концентровану та розсипну. Для розсипної форми визначено два варіанти розподілу паравазальних нервів: краніально-розсипний і каудально-розсипний. На підставі аналізу структурної організації паравазальних нервів дванадцятипалої кишки встановлено, що основну масу нервових волокон для різних вікових груп складають безмієлінові нервові провідники. Мієлінові волокна виявляються в значно більших нервах адвенціального сплетіння. У новонароджених та дітей загальна кількість мієлінових провідників збільшується, у нервах визначаються волокна середнього та великого діаметра. Встановлено, що під впливом лазерного опромінювання відбуваються зміни у нервах дванадцятипалої кишки щурів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-2
Шифр НБУВ: РА313543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Ольховський В.О. 
Макромікроскопічна та мікроскопічна анатомія нервів і судин шлунка людини на етапах онтогенезу: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.01 / В.О. Ольховський ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2004. — 36 с. — укp.

Уперше за допомогою комплексу класичних і сучасних мрфологічних методів дослідження вивчено морфогенез структурної організації поза- та внутрішньоорганних нервів шлунка людини на їх різних рівнях з урахуванням макромікроскопічної будови, гістотопографії, мієлоархітектоніки та особливостей взаємовідношень з іншими структурами стінки шлунка на етапах онтогенезу. Уперше визначено морфогенетичні особливості просторової організації мікроциркуляторного русла м'язового шару шлунка та формоутворення пошарових інтрамуральних нервових сплетень. Уперше одержано результати про становлення мієлоархітектоніки шлункових нервів блукаючих стовбурів та паравазальних нервів артерій шлунка в різних його частинах залежно від віку. Суттєво доповнено органометричну характеристику шлунка людини та його анатомічну мінливість з урахуванням форми, положення шлунка та деяких інших органометричних показників. На підставі одержаних результатів створено оригінальні анатомічні схеми та рисунки досліджених нервів і судин, які можуть бути використані у практиці абдомінальної хірургії з метою розробки нових, більш раціональних оперативних втручань на шлунку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*694.3
Шифр НБУВ: РА330944

Рубрики:

      
15.

Кулемзіна Т.В. 
Морфологія серця людини при повній транспозиції магістральних судин: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.01 / Т.В. Кулемзіна ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 36 с. — укp.

Досліджено проблему анатомічних і гістологічних особливостей серця людини у випадку повної транспозиції магістральних судин і супутніх пороків, які утворюють сполучення. За допомогою сучасних морфологічних методів досліджено анатомічні особливості будови серця у разі повної транспозиції магістральних судин у пацієнтів різного віку, динаміку змін анатомічної будови стінок порожнин серця та гістологічних змін міокарда. Повна транспозиція магістральних судин у життєздатних дітей поєднується з іншими пороками серця з такою частотою (від загального числа спостережень): відкритий овальний отвір - 61,2 %; дефект міжпередсердної перегородки - 23,9 %; відкрита артеріальна протока - 23,9 %; дефект міжшлуночкової перегородки - 44,8 %; аномалії розвитку магістральних судин - 14,9 %; аномалії розвитку клапанів серця - 9 %. Анатомія серця у разі повної транспозиції магістральних судин визначається формою пороку. Виразність і поширеність гістологічних змін у міокарді (ушкодження кардіоміоцитів і кардіосклероз) залежать від наявності співусть та віку дитини, а співвідношення компенсаторно-пристосувальних та альтернативних процесів у міокарді визначає перебіг пороку та є провідним чинником у розвитку декомпенсації серця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.110.501
Шифр НБУВ: РА315140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Носуліч А. М. 
Організаційно-економічний механізм оптової торговельної діяльності: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / А. М. Носуліч ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні та прикладні засади побудови організаційно-економічного механізму оптової торговельної діяльності. Розглянуто сутність даної діяльності, функції та місце суб'єктів її проведення в інфраструктурі оптового ринку. Розкрито механізм проведення оптової торговельної діяльності з позицій процесного підходу, визначено основні бізнес-процеси, які притаманні даному виду діяльності, охарактеризовано їх взаємозв'язки. Досліджено стан і ефективність господарювання суб'єктів оптової торговельної діяльності в Україні, виявлено особливості та проблеми даної галузі. Розвинуто понятійний апарат ідентифікації положення суб'єкта оптової торговельної діяльності на товарному ринку. Обгрунтовано методичні підходи до оцінювання привабливості цільової зони господарювання й удосконалено науково-методичний інструментарій формування пропозиції послуг оптового торговельного підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.30
Шифр НБУВ: РА375934 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Вертегел А.О. 
Особливості перебігу алергічної патології респіраторного тракту у дітей з гіперплазією лімфоглоткового кільця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / А.О. Вертегел ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Досліджено питання оптимізації діагностичних та лікувально-реабілітаційних заходів у дітей з алергічною патологією респіраторного тракту (РТ) на фоні гіперплазії лімфоглоткового кільця (ГЛК). Вивчено особливості клінічного перебігу, цитоморфологічної картини тонзил та слизової носу, реакцій перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) та антиоксидантного захисту АОЗ у крові та носоглотковому слизу, стану імунітету в дітей з алергічним цілорічним ринітом (АЦР) або бронхіальною астмою (БА) та ГЛК. Установлено, що в даних дітей на фоні більш тяжкого перебігу алергічних захворювань РТ існують особливі реакції збоку лімфоїдних утворень глотки, активація процесів ПОЛ, імунної системи, послаблення АОЗ. Дані особливості є інформативними маркерами алергічної патології РТ у дітей з ГЛК та їх викладено у вигляді диференційно-діагностичних таблиць для встановлення характеру запалення дихальних шляхів (алергічне, інфекційне), що обумовлює вибір терапії - місцеву санацію носоглотки полівалентним бактеріофагом або імунізацію ліофілізованими бактеріальними вакцинами. Застосування наведеної методики дало змогу підвищити ефективність лікувально-реабілітаційних заходів щодо АЦР і БА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.682.440.11-3 + Р733.412.202.-3 +
Шифр НБУВ: РА323289

Рубрики:

      
18.

Гаргін В.В. 
Патологічна анатомія вегетативної нервової системи серця при ішемічній хворобі серця: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.02 / В.В. Гаргін ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 36 с. — укp.

Вивчено роль вегетативної нервової системи серця у патогенезі ішемії серцевого м'яза. За результатами дослідження встановлено морфофункціональні зміни інтракардіальної нервової системи за різних форм ішемічної хвороби серця (ІХС). За умов ІХС розвиваються дистрофічні та реактивні зміни в інтракардіальній іннервації. Дистрофічні та деструктивні процеси нервових елементів мають прояв у набряканні нейронів з перинуклеарним набряком, глибокому розпаді тіл нейронів, фрагментації та вакуолізації нервових волокон, порушенні нагромадження рибонуклеопротеїдів, зниженні активності гістохімічних реакцій холінергічних і адренергічних структур, збільшенні питомої ваги атрофічних нейронів і зменшенні активно функціонуючих, появі "мозаїчності" нервової мережі з ділянками низької та високої щільності. Як реактивні зміни нервових волокон зазначено появу варикозних розширень нервових волокон, нерівномірну аргірофілію, деформацію осьових циліндрів, зміну розмірів ядра та його ектопії. Зміни в морфофункціональному стані інтракардіальної нервової системи призводять до тканинної гіпоксії міокарда, посилення дисфункції ендотелію, зміни чутливості кардіоміоцитів до катехоламінів, їх ушкодження, склеротичних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-2 +
Шифр НБУВ: РА351201

Рубрики:

      
19.

Ремньова Н.О. 
Патологічна анатомія вилочкової залози жінок, хворих на генералізовану міастенію: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / Н.О. Ремньова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено морфо-функціональні особливості вилочкової залози жінок з генералізованою міастенією (ГМ), що відбувається на фоні атрофії та гіперплазії тімуса. Проаналізовано певні дані, одержані з історій хвороб таких жінок, а саме: вік, ступінь тяжкості ГМ, час появи перших симптомів, захворювання, що супроводжують основне захворювання та перенесені раніше, наявність інших аутоімунних захворювань у цей час в анамнезі, проведене лікування до тімектомії та стан здоров'я після неї. Розглянуто показники клітинної та гуморальної ланок імунітету до та після тімектомії цих жінок. Досліджено післяопераційний катамнез й ефективність тімектомії, через 1 рік після її проведення. Генералізована міастенія з гіперплазією тімуса відбувається з атрофією істинної паренхіми тімуса, появою у розширених внутрішньочасткових периваскулярних просторах (ВПП) лімфоїдних фолікулів з гермінативними центрами, зниженням морфофункціональної активності епітеліальних клітин, зниженням експресії ендотеліальними клітинами ендотеліну-1, дефіцитом всіх клонів Т-лімфоцитів у тімусі і абсолютним дефіцитом Т-супресорів у самому тимусі та сироватці крові, дефіциті IgG і IgA у сироватці крові. Генералізована міастенія з гіперплазією тімуса відбувається з гіперплазією істинної паренхіми тімуса, появою у розширених ВПП лімфоїдних фолікулів з гермінативними центрами, підвищенням морфофункціональної активності епітеліальних клітин тімуса, підвищенням експресії ендотеліальними клітинами ендотеліна-1, порушенням диференційовки тімічних тілець і підвищенням всіх клонів Т-лімфоцитів у тімусі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.424.9 + Р415.14-2 +
Шифр НБУВ: РА354753

Рубрики:

      
20.

Сидоренко Р.В. 
Патологічна анатомія вушок серця при хронічній ішемічній хворобі серця: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.02 / Р.В. Сидоренко ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено структурні зміни вушок серця як морфо- (пато-) генетичних складових хронічної ішемічної хвороби серця (ХІХС). Процес ремоделювання вушок серця забезпечено реорганізацією їх морфофункціональних компонентів і характеризуються нерівномірно вираженою адаптивною гіпертрофією кардіоміоцитів, розвитком дистрофічних, некробіотичних і виражених склеротичних змін ендокарда, міокарда та судинного компонента, що збільшує функціональну недостатність вушок серця зі зниженням їх механічної та зростанням резервуарної функцій. Показано, що зростання дидактації їх порожнин супроводжується перерозподілом у кардіоміцитах секреторних гранул з пересердним натрійуретичним пептидом і зниженням показника їх оптичної щільності, що свідчить про вичерпання синтетичної активності кардіоміцитів, і разом з прогресуванням фіброзу стінки вушок може бути одним з факторів, що визначають зростання серцевої недостатності на пізніх стадіях ХІХС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-2 + Р251.7
Шифр НБУВ: РА375166 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського