Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (46)Реферативна база даних (2598)Книжкові видання та компакт-диски (336)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=АНТЕН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 213
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кривопустов С.П. 
Стан серцево-судинної системи у дітей, які перенесли анте- та інтранатальну гіпоксію, і його патогенетична корекція: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / С.П. Кривопустов ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 31 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням дослідження стану серцево-судинної системи у дітей різного віку, які перенесли антенатальну та інтранатальну гіпоксію. При обстеженні 495 дітей із використанням, зокрема, допплєрехографії, вказано її вплив на різні ланки серцево-судинної системи - мозковий кровоплин, центральну, коронарну гемодинаміку, контрактильність і релаксаційну здатність міокарда обох шлуночків. Запропоновані показання та схеми застосування ніфедипіну, цинаризину, мілдронату у новонароджених під час їх постгіпоксичної адаптації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1-3

Рубрики:

      
2.

Лютик С.М. 
Розвиток і становлення топографії селезінки людини в ранньому періоді онтогенезу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / С.М. Лютик ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Тернопіль, 1998. — 16 с. — укp.

Аналізуються відомості про комплексне дослідження розвитку і становлення топографії селезінки людини на всьому протязі внутрішньоутробного розвитку від її закладки і до народження дитини включно. Отримано нові дані відносно топографії селезінки в різні вікові періоди пренатального онтогенезу. Знайдено морфологічні утворення, що являються джерелом виникнення деяких природжених вад та варіантів топографії селезінки, що має практичне значення при лікуванні травмованої селезінки. Виділено критичні термінаційні періоди та показано механізми можливого виникнення деяких аномалій селезінки. Одержані дані можуть бути основою для розробки нових методів антенатальної профілактики та постнатальної хірургічної корекції природжених вад селезінки у новонароджених та дітей раннього віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.91

Рубрики:

      
3.

Маліцький О.Г. 
Розробка національного комплексу техніки рухомого радіозв'язку силових державних структур України: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / О.Г. Маліцький ; Харк. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено створенню комплексу техніки рухомого зв'язку з максимальним залученням національного виробника, використанням вітчизняного науково-промислового потенціалу. Розроблено варіант тактико-технічного завдання на дослідно-конструкторську роботу та викладено ряд пропозицій щодо створення найбільш критичних елементів майбутніх засобів: невиступаючих широкосмугових антен, методів та алгоритмів підвищення завадозахисту радіоканалів. Проведено аналіз основних алгоритмів. Наведено рекомендації щодо практичного використання розроблених пропозицій та рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.16-01
Шифр НБУВ: РА308158 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Півненко С.М. 
Взаємодія обмежених у просторі нестаціонарних полів із діелектричними та металеводіелектричними структурами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / С.М. Півненко ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Теоретично та експериментально досліджено спрямоване випромінювання обмежених в просторі нестаціонарних полів (імпульсних хвильових пучків) та їх розсіяння на границях розділу шаруватих металеводіелектричних структур із втратами. Запропоновано алгоритм обробки просторово-часових експериментальних даних для визначення діелектричної проникності, провідності, товщини шару та частотно-кутової залежності коефіцієнту відбиття шаруватих структур. В загальному вигляді одержаний розв'язок задачі про випромінювання прямокутної апертурної антени, що збуджена нестаціонарним сигналом з довільною часовою залежністю і амплітудним розподілом щільності струму по апертурі з урахуванням довільної функції несинхронності збудження. Створено установку для експериментальних досліджень в часовій області за допомогою відеоімпульсів тривалістю сотні пікосекунд із застосуванням розроблених антен із щілиною, що розширюється. З вимірених часо-кутових характеристик визначені параметри кількох типів шаруватих діелектриків та радіопоглинаючих матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.452

Рубрики:

      
5.

Дробахін О.О. 
Радіофізичні принципи визначення параметрів об'єктів за значеннями узагальнених власних частот: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.01; 01.04.03 / О.О. Дробахін ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 33 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці методів визначення параметрів (розмірів, значень діелектричної проникності, коефіцієнтів відбиття, значень діаграм спрямованості, параметрів неоднорідностей) об'єктів (шаруватих діелектричних структур, неоднорідностей в них, а також в трактах телекомунікаційних систем, антен) і їх реалізації у вигляді вимірювальних систем. Ефект досягнуто за рахунок використання узагальнених власних частот (частот нулів, власних часів, просторових частот, власних товщин), що найбільш адекватні розв'язку конкретної задачі. Розвинуто математичні методи для визначення власних частот (спектральних параметрів) з підвищеною розділювальною здатністю і завадостійкістю. Побудовано клас НВЧ приладів для вимірювання на багатьох частотах з використанням принципів фур'є-голографії при наявності декількох опорних сигналів і принципів голографії з трьома опорними дільницями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.7 + В379.231,022

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
6.

Дроботов А.А. 
Оптимізація характеристик випромінювання суднових антен супутникових систем радіозв'язку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.07 / А.А. Дроботов ; Севастоп. держ. техн. ун-т. — Севастополь, 1999. — 28 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням оптимізації характеристик випромінювання супутникових антен суднового радіозв'язку. В роботі розробляється нова математична модель дифракційних антен, яка дозволяє врахувати той факт, що елементи антенної системи розміщені в зоні Френеля. Це дає можливість провести оптимізацію характеристик випромінювання дводзеркальних антен. Встановлені співвідношення, що дозволяють отримати характеристики випромінювання антенної системи з урахуванням впливу параметрів приводного шару дійсної атмосфери, що дуже важливо при проектуванні антенних систем супутникового радіозв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О461.1-01

Рубрики:

      
7.

Цигикало О.В. 
Розвиток і становлення топографії головних компонентів коренів легень людини в пренатальному періоді онтогенезу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.В. Цигикало ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 1999. — 16 с. — укp.

В дисертації розглянуті питання розвитку та становлення топографії головних бронхів та легеневих судин протягом пренатального періоду онтогенезу людини та у новонароджених. Уточнені джерела утворення основних компонентів коренів легень людини, простежено динаміку їх синтопічних кореляцій, вивчені особливості морфології воріт органа, визначені строки інтенсивного та уповільненого росту структур, що вивчаються - критичні періоди їх розвитку, а також встановлені особливості їх топографії у новонароджених. Отримані дані являються морфологічною основою для удосконалення існуючих та розробки нових методів хірургічного лікування патологічних процесів в ділянці воріт легень, а також для антенатальної профілактики та корекції вад розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110

Рубрики:

      
8.

Борискіна С.В. 
Розсіяння поверхневих хвиль та пучків на неоднорідностях у відкритих хвилеводах і на рефлекторах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / С.В. Борискіна ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Розглядається задача розсіяння поверхневої хвилі діелектричного хвилевода на діелектричних резонаторах та металевих порожнистих резонаторах, введення полів хвилевих пучків у такий хвилевод за допомогою діелектричних елементів зв'язку, а також задача випромінювання кругової циліндричної рефлекторної антени біля неідеальної плоскої землі. Для отримання матричних рівнянь другого роду типу Фредгольма використовується метод поверхневих потенціалів і метод аналітичної регуляризації. Напрямлений характер поля опромінювача включено до аналізу за допомогою методу комплексного джерела. Розроблено ефективні числові алгоритми, які можна застосувати для розробки смугозагороджувальних фільтрів, напрямлених елементів зв'язку та рефлекторних антен. Для двох поляризацій розраховано потужності переданої та відбитої поверхневих хвиль, а також втрати потужності на випромінювання та поглинання у резонаторі. Вивчено ефект збудження поверхневих хвиль вищих порядків у хвилеводі. Розраховано коефіцієнт напрямленої дії антени, її ефективність, коефіцієнт підсилення, випромінену та поглинену частини потужності, та порівняно їх з аналогічними характеристиками антени, розташованої у вільному просторі. Виявлено деякі ефекти, що не можуть бути описані за допомогою приблизних методів. Запропонований метод узагальнено на розв'язання задач розсіяння хвиль на діелектричних циліндрах довільних поперечних перерізів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.75

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Кийко В.І. 
Дослідження багатопроменевих антен для систем дистанційного зондування підстилаючої поверхні: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / В.І. Кийко ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню багатопроменевих і скануючих антен, що знаходять використання в радіометричних системах дистанційного зондування Землі аерокосмічного базування. Розроблено алгоритми розрахунку і оптимізації характеристик випромінювання таких антен. Вивчені фізичні закономірності збільшення рівня пересічення парціальних променів і зниження рівня бокових пелюсток дзеркальних антен і антенних решіток. Досліджені електродинамічні характеристики випромінюючих елементів з коловою поляризацією у вигляді кільцевих антен біжучої хвилі і антен витікаючої хвилі, а також можливість розв'язку антен за допомогою резонансної малоелементної гребінчастої структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.25

Рубрики:

      
10.

Яценко Е.О. 
Система лінійних антен в одновісному анізотропному середовищі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / Е.О. Яценко ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

У дисертації на основі методу інтегральних рівнянь макроскопічної електродинаміки, узагальнених на одновісне анізотропне середовище, розглянута задача про розсіяння електромагнітних хвиль системою двох тонких лінійних вібраторів, паралельних між собою і довільно орієнтованих щодо осі анізотропії середовища. Із інтегральних рівнянь електродинаміки одержана система сингулярних інтегральних рівнянь для густин струмів, наведених у кожному вібраторі. Ці рівняння зведені до системи рівнянь із малими параметрами і розв'язані методом часткового усереднення. Одержано аналітичні вирази для електромагнітних полів і випромінюваної потужності у далекій зоні. Досліджено струми і діаграми спрямованості по потужності системи симетричних активних і пасивних вібраторів у залежності від анізатропії середовища, розміщення антен у цьому середовищі, а також від геометрії самої антенної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.2

Рубрики:

      
11.

Калашніков О.М. 
Методи підоптимального синтезу функціональних пристроїв обробки сигналів з підвищенним завадозахистом: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.05 / О.М. Калашніков ; Одес. держ. політехн. ун-т. — О., 1999. — 34 с. — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню проблеми підвищення якості, ефективності та завадостійкості визначених пристроїв обробки сигналів (зокрема, нерекурсивних та рекурсивних цифрових фільтрів, фільтрів на поверхневих акустичних хвилях, деконволюторів, антенних решіток). Запропоновано новий уніфікований методологічний підхід до оптимального синтезу таких пристроїв, який полягає у формулюванні критеріїв синтезу (відносної середньоквадратичної похибки та відношення сигнал/завада) за допомогою узагальненого відношення Релея, та подальшої оптимізації за допомогою розроблених процедур. Встановлено, що такий підхід може бути застосований при синтезі пристроїв для обробки сигналів в частотній, часовій та просторовій областях. Основні результати роботи використовувались при вирішенні задач обробки інформаційних сигналів, для проектування пристроїв на поверхневих акустичних хвилях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-044.44

Рубрики:

      
12.

Юрченко І.В. 
Клінічне значення етапної діагностики природжених вад розвитку у дітей в оцінці ефективності заходів щодо їх попередження: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І.В. Юрченко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Містяться результати вивчення клінічного значення і ролі етапності допологової і післяпологової діагностики вад розвитку в системі медичних заходів щодо їх попередження у дітей. Показано необхідність застосування ультразвукового (УЗ) обстеження жінок з використанням ідеї "зворотнього" зв'язку. Вивчено матеріали пренатальної УЗ діагностики вагітних жінок у строки до 24 тижнів; безвибірно проаналізовано наслідки вагітностей плодами, у яких було діагностовано вади розвитку. На великому клініко-епідеміологічному матеріалі проведено порівняння показників частоти вад на підставі допологової та післяпологової діагностики, і їх регіональної структури. Основними формами вад за даними моніторингу ПВР є аномалії опорно-рухового апарату, серцево-судинної системи, сечостатевої системи, множинні ПВР (МПВР). Оцінено ефективність виявлення природженої патології на різних етапах. Визначено діагностичне значення системи безперервного медичного спостереження за дітьми з природженою патологією, починаючи з антенатального періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.050-3
Шифр НБУВ: РА306936 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Щербаков М.С. 
Особливості будови печінки щурів в ранньому постнатальному періоді в нормі та після внутрішньочеревного введення антигенів (анатомо-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / М.С. Щербаков ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 1999. — 16 с. — укp.

Робота присвячена дослідженню формування печінки щурів та її лімфоїдного компоненту на протязі першого місяця постнатального життя на фоні пригнічення її функції як лімфоїдного органу в нормі та після внутрішньочеревного введення антигенів на 18-у добу антенатального розвитку. Встановлено, що внутрішньочеревне введення антигенів викликає у новонароджених транзиторну гепатомегалію та змінює строки формування структурно-функціональних одиниць печінки, що супроводжується прискоренням еміграції з органу лімфоцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*694.6*33,022

Рубрики:

      
14.

Лащенко І.В. 
Широкосмужні малогабаритні мікрохвильові перетворювачі для вимірювання параметрів антенно-хвильовідних трактів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.07 / І.В. Лащенко ; Севастоп. держ. техн. ун-т. — Севастополь, 1999. — 23 с. — укp.

Дисертаційна робота присвячена розробці методів побудови широкосмужних малогабаритних, конструктивно простих мікрохвильових перетворювачів з малозалежними від частоти фазовими зсувами між всіма сигналами, призначених для високоточного вимірювання параметрів антенно-хвилевідних трактів. На основі вказаних перетворювачів розроблена математична модель вимірника, що дозволяє шляхом алгоритмічної обробки результатів вимірювання виключити домінуючі погрішності. Отримана формула для розрахунку фазового зсуву між сигналами, що підводяться до НВЧ (надвисокочастотних) діодів двох детекторних головок, що збуджуються похилими щілинами зв'язку, враховує всі геометричні параметри щілин: довжину і ширину, кут нахилу, координати центрів щілин. Проведена багатопараметрична оптимізація з метою отримання квазипостійного фазового зсуву в діапазоні частот хвилеводу і мінімізації частотної погрішності вимірювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.7-04

Рубрики:

      
15.

Мігляс В.Г. 
Розвиток і становлення топографії дванадцятипалої кишки людини в ранньому періоді онтогенезу: Автореф. дис...канд. мед. наук: 14.03.01 / В.Г. Мігляс ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2000. — 17 с. — укp.

Уточнено та доповнено дані літератури стосовно джерела та часу закладки дванадцятипалої кишки людини. Проаналізовано зміну топографо-анатомічних взаємовідношень дванадцятипалої кишки зі суміжними органами у період антенатального життя. Встановлено закономірності зміни форми та розмірів дванадцятипалої кишки упродовж пренатального онтогенезу людини. Одержані дані дають можливість з'ясувати причини виникнення варіантів будови та топографії дванадцятипалої кишки у процесі ембріогенезу. З'ясовано морфологічні передумови та час можливого виникнення деяких варіантів будови дванадцятипалої кишки у людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110.2
Шифр НБУВ: РА309600 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Шахова О.В. 
Нетрадиційна терапія загрози передчасних пологів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Шахова ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2000. — 18 с. — укp.

Визначено провідні антенатальні чинники ризику недоношування вагітності, розроблено систему виявлення середньостатистичної вірогідності передчасних пологів. Розглянуто основні ехо- та кардіографічні ознаки можливості недоношування вагітності, запропоновано бальну оцінку ступеня важкості загрози передчасних пологів. Із застосуванням сучасних клініко-статистичних, електрофізіологічних і морфофункціональних методів наведено результати здійснення низки лікувально-профілактичних заходів під час загрози передчасних пологів. Доведено, що проведення електрорелаксації матки і лазерного опромінення крові під час загрози недоношування вагітності забезпечує ефективне гальмування активності матки, нормалізацію гомеостазу функціональної системи "материнській організм - плід". Розроблено нові підходи щодо прогнозування і терапії передчасних пологів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.228-5
Шифр НБУВ: РА307767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Слободян О.М. 
Внутрішньоорганні взаємовідношення венозних структур печінки в пренатальному періоді онтогенезу людини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.М. Слободян ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2000. — 18 с. — укp.

Комплексно вивчено внутрішньо-печінкову топографію венозних структур та їх взаємовідношення в пренатальному періоді онтогенезу та у новонароджених. Завдяки застосуванню адекватних і найбільш інформативних методів морфологічних досліджень простежено динаміку ембріотопографії венозних структур печінки протягом раннього онтогенезу людини з урахуванням сегментарної будови органа. Визначено особливості будови й варіанти топографії всіх венозних структур печінки у плодів та новонароджених. Отримані результати можуть бути морфологічною основою для вдосконалення існуючих і розробки нових методів антенатальної профілактики, хірургічної корекції, а також сприятимуть уточненню діагностики природжених вад і набутих після народження захворювань печінки у дітей раннього віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110.2
Шифр НБУВ: РА308777 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Демус Е.А. 
Діагностичні і клініко-диференційні критерії різних форм полікістозної хвороби нирок у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Е.А. Демус ; Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання вдосконалення методів ранньої діагностики полікістозної хвороби нирок (ПХН) у дітей на основі виділення клініко-диференційних ознак різних генетичних варіантів ПХН і розробки критеріїв зарахування дітей до групи ризику за даною патологією. Встановлено показники розповсюдженості ПХН серед дітей різного віку. Розроблено діагностичну та клініко-генетичну карти хворого з кістозною трансформацією нирок. На підставі аналізу клінічного поліморфізму та результатів сучасних методів досліджень виділено клініко-диференційні критерії автосомно-домінантного й автосомно-рецесивного типів успадкування ПХН. Доведено високу ефективність використання ультразвукових (УЗ) методів дослідження під час масових обстежень дітей з метою ранньої діагностики ПХН. Виділено УЗ ознаки, характерні для різних варіантів ПХН. На основі вивчення чинників ризику та розрахунку коефіцієнтів різного ступеня ризику формування ПХН виділено три категорії найбільш інформативних ознак. Розроблено критерії зарахування дітей до групи ризику з ПХН і 3-етапну систему ранньої діагностики даної патології в антенатальному та постнатальному періодах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.569.695.4-3
Шифр НБУВ: РА311049 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Дубровка 
Аналіз скінченних антенних решіток на основі вісесиметричних апертурних випромінюючих елементів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.07 / Ростислав Федорович Дубровка ; Національний технічний ун-т України "Київський політехнічний ін-т". — К., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.47-01с116
Шифр НБУВ: РА308247

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
20.

Кириченко В.О. 
Зворотнє розсіювання електромагнітного поля об'єктами на поверхні моря у НВЧ і КВЧ діапазонах при ковзаючих кутах опромінення: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / В.О. Кириченко ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2000. — 14 с. — укp.

Досліджено характеристики поля електромагнітних хвиль міліметрового та сантиметрового діапазонів над морською поверхнею у випадку кутів ковзання, близьких до нуля, висотах розташування об'єкта дослідження, близьких до висоти морських хвиль, і малих висотах розташування антен радіолокаційних станцій. Наведено оцінки впливу значних затінень, що існують за малих кутів ковзання, на статистику флуктуацій множника ослаблення. З'ясовано особливості поляризаційних характеристик і структури спектрів радіолокаційного відбиття від морських хвиль та об'єктів малого розміру на морській поверхні (моторних, веслових і вітрильних човнів, буїв тощо) за малих кутів ковзання. Розроблено алгоритми і програмні засоби для вивчення динаміки зміни спектрів відбиття у часі. Вивчено характеристики радіолокаційного відбиття міліметрового та сантиметрового діапазонів від збурень на морській поверхні, що утворюються від руху суден ("корабельної хвилі"), розроблено моделі для їх опису. Оцінено можливості використання особливостей розсіювання електромагнітних хвиль міліметрового та сантиметрового діапазонів корабельними хвилями для поліпшення радіолокаційного спостереження судна і визначення параметрів його руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221.7 + З841.1
Шифр НБУВ: РА309536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського