Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (23)Реферативна база даних (116)Книжкові видання та компакт-диски (112)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=АНТИКВАРНІ$<.>+<.>K=МЕБЛІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Суліменко Г.Г. 
Автоматизована побудова викройок оббивки м'яких меблів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / Г.Г. Суліменко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено методи, алгоритми, програмне забезпечення та методики інтерактивного моделювання викройок оббивки м'яких меблів. Для побудови викройок запропоновано використовувати покриття поверхні дискретною рівноланковою чебишевською сіткою, що імітує розміщення ниток тканини на поверхні. Вихідна поверхня - параметризована гранна модель з коректною та надлишковою топологією. Встановлено властивості елементів рівноланкової сітки, з використанням яких пропонуються методи побудови покриття на довільних однозв'язних областях поверхні та критерії оцінки його якості. Проаналізовано ситуації, що призводять до спотворення покриття, сформульовано умови, за яких очікується поява зворотних чарунок. Надано класифікацію наслідків їх появи та запропоновано методи безвідмовної роботи підсистеми. Розроблено методи побудови швів та перерізів з відновленням топологічної коректності вихідної моделі, комплекс алгоритмів обробки растрової області, який включає її еквідистантне доповнення, векторизацію межі, лінійну згладжувальну апроксимацію межі з заданим параметром якості, типізовану остаточну інформацію про викройку з урахуванням технологічних умов. Створено підсистему побудови викройок, що спирається на ідеологію об'єктно-орієнтованого програмування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М134.133 + М461.02 +
Шифр НБУВ: РА321698

Рубрики:

      
2.

Брейдак Ю.Г. 
Гігієнічна регламентація полімервмісних матеріалів для виробництва корпусних меблів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / Ю.Г. Брейдак ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено санітарно-хімічні, радіо-, токсикологічні та мікробіологічні дослідження полімервмісних матеріалів для виробництва корпусних меблів. Доведено, що сучасні корпусні меблі за наявності деревних плит, личкувальних матеріалів, плит на основі поліефірних смол, лакових покрить є джерелом забруднення житлових приміщень формальдегідом, аміаком, дибутилфталатом, ацетоном, дихлоретаном та іншими хімічними речовинами, рівні міграції яких перевищують гігієнічні нормативи та негативно впливають на організм. Науково обгрунтовано гігієнічні критерії безпеки полімервмісних матеріалів для виробництва корпусних меблів і запропоновано методичну схему їх гігієнічної регламентації для потреб державної санітарно-епідеміологічної експертизи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.512.2 + М134.126-3
Шифр НБУВ: РА370578 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Якімцов В.В. 
Ефективність кооперування деревообробних підприємств з урахуванням екологічного імперативу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.В. Якімцов ; Держ. вищий навч. заклад Ужгород. Нац. ун-т. — Ужгород, 2009. — 20 с. — укp.

Удосконалено організаційні зв'язки підприємств за умов ринкової економіки за принципом кооперування, як абсолютно вільної їх форми. Визначено необхідність розробки оцінки ефективності кооперування, яка б характеризувала його з позиції економічної, екологічної та соціальної діяльності. Обгрунтовано зміст поняття "кооперування" за ринкових умов, "екологізація виробництва", досліджено специфіку підприємств деревообробної промисловості України щодо необхідності раціонального використання лісових ресурсів. Застосовано принципи теоретичної аргументації та системного підходу до розробки проблеми та визначення показника "інтегральна соціо-еколого-економічна ефективність". Запропоновано формули та методика розрахунку інтегрального показника соціо-еколого-економічного ефекту за ринкових умов для підприємств з виготовлення плитних матеріалів і меблів. Визначено складові інтегрального показника та чинники, що на нього впливають. Розроблено алгоритми розрахунків і графічну просторову модель інтегрального показника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.165.155.1-43 +
Шифр НБУВ: РА363744

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Окрошко Н.Г. 
Маркетингове забезпечення якості продукції на підприємствах ринкової орієнтації (на прикладі підприємств меблевої промисловості): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Н.Г. Окрошко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Визначено складові маркетингового забезпечення якості продукції на кожному етапі "петлі якості". Для підприємств України, які впроваджують сучасні системи якості, запропоновано критерії оцінки досягнутих результатів у процесі поліпшення якості. Удосконалено методику визначення показників якості меблів, запропоновано встановлення оптимального співвідношення "якість - ціна". Визначено важливі складові системного управління якістю на меблевих підприємствах, розроблено методику визначення ступеня задоволеності споживачів продукцією. З метою оцінки якості продукції запропоновано застосування удосконаленого методу аналізу ієрархій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-823.2-211.1 + У9(4УКР)306.165.155-823.2-211.1
Шифр НБУВ: РА308836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Дяків М.В. 
Міське меблярство Галичини XIX - XX ст.: історія, типологія, стилістичні особливості: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / М.В. Дяків ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2010. — 16 с. — укp.

Визначено технологічні прийоми, декоративні характеристики та засоби художньої виразності меблів. Проаналізовано твори, на підставі яких простежено діахронію типів для кожної типологічної групи, виявлено архетип і простежено його стереотипні зміни. Доведено, що меблярство має регіональні особливості, а механізмом їх збереження є художня традиція. Висвітлено стан ремісничого виготовлення меблів у Галичині, про що свідчить діяльність сучасних осередків меблярства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М134.1 г(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА370359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Белявцева В.В. 
Організація управлінського обліку в торгово-виробничих підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / В.В. Белявцева ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2006. — 17 с. — укp.

Розглянуто питання організації управлінського обліку в торгово-виробничих підприємствах з використанням сучасних інформаційних технологій. Визначено місце управлінського обліку в інформаційній системі підприємства, розкрито його роль та значення. Розроблено класифікацію витрат торгово-виробничого підприємства, що сприяє підвищенню ефективності прийняття управлінських рішень. Розроблено інструментарій і технології оперативного управління витратами комерційного підприємства. Досліджено роль бюджетування як елемента системи управлінськогобліку. Створено модель системи бюджетування, подану як технологію складання скоординованого за всіма підрозділами та функціями плану роботи комерційної організації. Розроблено бюджет фірми та здійснено розподіл витрат за центрами відповідальності з використанням облікових даних торгово-виробничого підприємтва, що здійснює виробництво та реалізацію меблів. Обгрунтовано доцільність включення модуля управлінського обліку в автоматизовану інформаційну систему торгово-виробничого підприємства. Розроблено модель побудови автоматизованої системи управлінського обліку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)242.11-21 +
Шифр НБУВ: РА344452

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Мільчевич С.І. 
Промисловий дизайн Закарпаття 40-х років XIX - 30-х років ХХ століття: культурологічний аспект: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав.: 26.00.01 / С.І. Мільчевич ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2010. — 16 с. — укp.

Проаналізовано промисловий дизайн (ПД) Закарпаття 1840 - 1930 рр. як явище художньої культури. Визначено передумови становлення та розвитку ПД даного регіону у досліджуваний період. Висвітлено роль художньо-фахової освіти в контексті її впливу на формування проектної культури (ПК) краю. Досліджено процес становлення та розвитку ПК побутових ливарних виробів і дизайну гнутих меблів у Закарпатті в період художньо-формотворчих та етнокультурних процесів. Визначено місце ПД регіону в європейській культурі зазначеного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ129.053(4УКР-9ЗАК)53
Шифр НБУВ: РА370279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Тищенко Л.М. 
Структурна організація й динаміка побутової лексики південнослобожанських говірок: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Л.М. Тищенко ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розкрито склад, структурну організацію, семантику й просторову варіативність та змінність у часі побутової лексики південнослобожанських говірок. На підставі аналізу назв житлових, господарських приміщень, назв меблів та предметів хатнього вжитку досліджено просторове розміщення, формальну й семантичну варіативність аналізованої лексики, висвітлено відношення даної тематичної групи південнослобожанських говірок до інших суміжних та просторово віддалених діалектів. Створено "Словник побутової лексики південнослобожанських говірок", що нараховує 1065 лексем та їх фонетичних і словотвірних варіантів, та "Атлас побутової лексики південнослобожанських говірок", що містить 112 номінативних карт. Виділено три умовно визначені зони обстеженого континуума: північну, південно-західну та південно-східну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-67
Шифр НБУВ: РА320862 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Луценко І.С. 
Формування логістичних систем на ринку меблів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / І.С. Луценко ; Київ. нац. торговельно-економічний ун-т. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Визначено основні теоретичні засади та практичні рекомендації щодо формування логістичних систем на ринку меблів України. Розглянуто основні фактори, що впливають на формування логістичних систем, принципи їх побудови, критерії та показники оцінки ефективності функціонування логістичних систем, надано методику їх розрахунку. Проаналізовано сучасний стан ринку меблів та його суб'єктів як ланок логістичного ланцюга. Досліджено проблеми транспортування, складування та реалізації меблів. Запропоновано основні шляхи їх розв'язання. Визначено методичні підходи щодо вибору каналів роздрібного продажу меблів, розміщення складського господарства, а також надано рекомендації щодо розвитку каналів роздрібного продажу товарів, зокрема, побудованих на засадахсучасних телекомунікаційних технологіях, удосконалення складської та транспортної інфраструктури як складових логістичної системи. Визначено основні шляхи забезпечення ефективного функціонування логістичних систем на підставі оптимізації товарних запасів, створення комп'ютеризованої інформаційної логістичної системи, удосконалення взаємовідносин між учасниками логістичного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.523.42
Шифр НБУВ: РА315057 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Усик С.П. 
Формування маркетингових стратегій меблевих підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / С.П. Усик ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, методичні та практичні питання формування маркетингових стратегій на меблевих підприємствах. Уточнено визначення основних категорій стратегічного управління. Удосконалено структурно-логічну модель процесу стратегічного управління та класифікацію маркетингових стратегій. Досліджено сучасні тенденції розвитку меблевої промисловості України та світу, зроблено оцінювання стратегічних позицій підприємств галузі на ринку меблів і визначено готовність менеджменту до стратегічних змін. Обгрунтовано загальну стратегію розвитку меблевої промисловості України. Запропоновано матрицю рекомендованих стратегій для підприємств залежно від їх розміру та рівня готовності до стратегічних змін. Визначено зміст стратегій за складовими комплексу маркетингу. Удосконалено методологічний інструментарій вирішення проблем стратегічного розвитку, що є актуальними для виробників меблів. Запропоновано варіанти організаційного забезпечення реалізації стратегічних змін. Обгрунтовано науково-методичний підхід щодо оцінювання ефективності маркетингових стратегій меблевих підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.165.155.1-211.1 +
Шифр НБУВ: РА369984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Жалба І.О. 
Формування системи маркетингових комунікацій підприємств на ринку меблів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / І.О. Жалба ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто наукові підходи до формування сутності маркетингових комунікацій (МК), системи МК з урахуванням положень концепції маркетингу взаємовідносин. Висвітлено регіональні особливості формування системи МК підприємствами ринку меблів, досліджено критерії вибору меблів споживачами. Розроблено організаційний механізм формування системи МК, надано рекомендації щодо формування удосконаленої структурної моделі системи МК та запропоновано методичні рекомендації щодо удосконалення програми МК за результатами досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЧЕН)421.523.42
Шифр НБУВ: РА375127 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Гнатюк М.В. 
Художні вироби з дерева в інтер'єрі народного житла Українських Карпат і Прикарпаття ХІХ - першої половини ХХ ст. (Історія. Типологія. Художні особливості): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / М.В. Гнатюк ; Львів. акад. мистец. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Висвітлено питання художньо-декоративного оздоблення помешкань гуцулів, бойків, лемків. Зібрано і систематизовано матеріал експедиційних досліджень об'єктів дерев'яної архітектури, меблів, які не були предметом вивчення раніше. Подано нові відомості з історії художньої обробки дерева, технік і технології виготовлення виробів, про розвиток народного і професійного різьбярства. Значну увагу приділено використанню народних різьбярських традицій у професійній художньо-конструкторській та педагогічній практиках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ125.508.04г(4УКР333) + Щ128.9г(4УКР333)5/6
Шифр НБУВ: РА307885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Чугай Н. М. 
Трансформація як засіб формування середовища для розвитку дітей / Н. М. Чугай. — Б.м., 2021 — укp.

Головною науковою проблемою дисертаційного дослідження є формування середовища для розвитку дітей, яке здатне до трансформації та сприяє соціально-комунікативному, пізнавальному, мовленнєвому, художньо-естетичному та фізичному розвитку дітей. Актуальність теми дослідження зумовлена необхідністю вивчення і аналізу новітніх формотворчих процесів у світовій дизайнерській практиці 2000-2019-х років, які свідчать про глибокі зміни в трактуванні теми трансформації в промисловому дизайні, про значні перебудови художньої мови дизайну. Сучасні формотворчі процеси в дизайні потребують їх аналізу та оцінки у контексті всього досвіду використання трансформації як засобу формування середовища для розвитку дітей. Наукова новизна роботи полягає в комплексному розгляді й аналізі особливостей формування середовища для розвитку дітей, здатного до трансформації. Вперше на основі наявних зразків дитячих меблів розроблено типологію трансформації меблів та обладнання середовища для розвитку дітей; розширено і удосконалено конструктивно-технологічні та художньо-образні особливості трансформації меблів та обладнання середовища для розвитку дітей; обґрунтовано функції, які виконує трансформація у формоутворенні предметного наповнення середовища для розвитку дітей та функції, які виконують меблі-трансформери для гри; запропоновано дефініцію визначень «дитячі меблі» та «меблі, що перевертаються»; запропоновано авторську модель середовища для розвитку дітей з функцією трансформації. Удосконалено спеціалізований матеріал, пов'язаний з формуванням предметного наповнення середовища для розвитку дітей. Підкреслено необхідність використання конструктивно-технологічних та художньо-образних особливостей трансформації в проєктуванні середовища для розвитку дітей. Удосконалено типову модель створення такого середовища.^UThe main scientific problem of the dissertation research is children's development environment formation, which is capable of transformation and promotes socio-communicative, cognitive, speech, artistic, aesthetic and physical children's development. The relevance of the research topic is due to the need of studying and analyzing of the latest design processes in the world design practice in 2000-2019, which indicate profound changes in the interpretation of the theme of transformation in industrial design, the significant restructuring of the artistic language of design. The researched processes in design need their analysis and evaluation in the context of the whole experience of using transformation as a means of children's development environment formation. The scientific novelty of the work lies in the complex consideration and analysis of the formation peculiarities of the environment, which is capable of transformation, for children's development. For the first time on the basis of existing samples of children's furniture the typology of transformation of furniture and the equipment of environment for children's development has been developed; the constructive-technological and artistic-figurative features of transformation of furniture and equipment of children's development environment have been expanded and improved; the functions performed by the transformation in the formation of the subject content of children's development environment and the functions performed by the furniture-transformers for playing have been substantiated; the definition of "children's furniture" and "shape-shifting furniture" has been proposed; the author's model of the environment with the function of transformation for children's development has been proposed. Specialized material related to the subject content formation of children's development environment has been improved. The necessity of using constructive-technological and artistic-figurative features of transformation in designing children's development environment has been emphasized. The typical model of creating children's development environment has been improved.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Косенко Д. Ю. 
Дизайн інтер'єру закладів середньої освіти: історичний розвиток і сучасні тенденції / Д. Ю. Косенко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації вперше проведено системний розгляд меблювання інтер'єру закладів середньої освіти як об'єкту дизайн-проєктування. Обґрунтовано та визначено поняття «меблювання інтер'єру» як предметно-просторової системи, визначено періодизацію історичного розвитку шкільного меблювання, виявлено закономірності його розвитку як на ранніх етапах, так і в сучасності. Визначено та охарактеризовано сучасні та перспективні тенденції розвитку шкільного меблювання. Автором розширено та вдосконалено категоріальний апарат дизайну інтер'єру закладів середньої освіти, систему вимог до інтер'єру та меблювання закладів середньої освіти та відповідних властивостей предметно-просторового середовища. Розроблено комплексну системну типологію меблювання інтер'єру закладів середньої освіти. За результатами проведеного дослідження сформовано рекомендації щодо дизайн-проєктування шкільних меблів, формування меблевої номенклатури, комплектації та організації простору приміщень середніх шкіл.^UThe dissertation for the first time systematically considers the furnishing of secondary schools as an object of design. The concept of “interior furnishing” as an object-spatial system is substantiated and defined, the periodization of the historical development of school furniture is determined, the regularities of its development are revealed both at the early stages and in the present. Modern and perspective trends of school furniture development are defined and characterized. The author expanded and improved the categorical apparatus of the interior design of secondary schools, the system of requirements for the interior and furniture of secondary schools and the relevant properties of the built environment. A comprehensive system typology of the interior design of secondary schools has been developed. According to the results of the study, recommendations were formed for the design of school furniture, the formation of the furniture nomenclature, suits completing and organization of the space of secondary schools.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Агліуллін Р. М. 
Дизайн корпусних меблів кухонь житлових будинків. / Р. М. Агліуллін. — Б.м., 2021 — укp.

Одним із пріоритетних та соціально важливих напрямів роботи дизайнера меблів є проєктування сучасних, зручних, надійних, інноваційних меблів. Зважаючи на важливу роль, яку відіграє приміщення кухні для людини, дизайнер житлового середовища та меблів має приділяти особливу увагу створенню умов максимальної комфортності для майбутніх мешканців. Стрімкий розвиток високих технологій призвів до значного зростання кількості та якості автоматизованих та механізованих пристроїв і інноваційних матеріалів, що стали сьогодні невід'ємною частиною повсякденного життя людини та дизайну кухні і її обладнання та меблів. Водночас ситуація дещо ускладняється через недостатню кількість наукових і методологічних досліджень у сфері дизайну корпусних меблів кухонь. Загалом можна стверджувати про певний випереджальний ефект, коли реальна практика дизайну корпусних меблів кухонь, яка стрімко змінюється, істотно випереджає відповідні теоретичні розвідки. У зв'язку з тим, що кухня з її меблями та обладнанням є важливою складовою середовища житлових будинків, сучасний дизайнер при проєктуванні кухонь, має брати до уваги необхідність застосовування на практиці останніх технологічних досягнень, що полегшують побут та підвищують рівень якості життя людини. Оскільки оснащення кухонь сучасними меблями, новітніми матеріалами й фурнітурою впливає і на формування художньо-образного вигляду інтер'єрів, дослідження дизайну корпусних меблів кухонь житлових приміщень на сучасному етапі є досить важливим і своєчасним. Отже, дослідження дизайну корпусних меблів кухонь житлових приміщень на сучасному етапі є актуальним науковим і прикладним питанням, а пропонована праця покликана розглянути нові грані та запропонувати можливі шляхи його розв'язання з урахуванням передового вітчизняного й зарубіжного досвіду.^UOne of the priority and socially important areas of work of a furniture designer is creating the design of modern, comfortable, reliable, and innovative furniture. Given the important role that the kitchen plays for a person, the designer of the interior environment and furniture should pay special attention to creating conditions of maximum comfort for future residents. The rapid development of technology has led to a significant increase in the quantity and quality of automated and mechanized devices and innovative materials, which have become an integral part of people's everyday life and the kitchen design and equipment. At the same time, the situation is slightly complicated by the lack of research and methodological studies dedicated to the design of kitchen furniture. In general, it can be argued that the real-life practice of kitchen cabinet furniture design, which can change monthly, is significantly ahead of the relevant theoretical investigations. As the kitchen with its modern furniture and equipment is becoming one of the key elements of interior, a modern designer faces the task, while creating the design, to consider applying in practice the latest technological advances that facilitate household activities and improve the quality of human life. As equipping kitchens with modern furniture, the latest materials and accessories also influences the formation of artistic and figurative look of the interior, the study of the design of kitchen cabinet furniture in residential houses at the present stage is rather important and timely.Thus, the study of the design of kitchen cabinet furniture in residential houses at the present stage is an actual scientific and applied issue, and the proposed study is designed to consider new facets and suggest possible ways to solve it, taking into account the best Ukrainian and foreign experience.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Мартиненко О. В. 
Організаційно-економічне забезпечення реалізації експортного потенціалу промислових підприємств / О. В. Мартиненко. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертацію присвячено поглибленню концептуально-теоретичних та розвитку науково-методичних положень, розробленню практичних рекомендацій щодо організаційно-економічного забезпечення реалізації експортного потенціалу підприємств деревообробної промисловості. Розглянуто теоретичні аспекти організаційно-економічного забезпечення реалізації експортного потенціалу промислового підприємства, узагальнено поняття «експортний потенціал підприємства»: як економічна категорія, що відображає сукупність основних засобів виробництва, запасів (виробничих, незавершеного виробництва, готової продукції, тощо), джерел ресурсів, які формують і використовують можливості розвитку підприємства, шляхом застосування якісного управління підприємством, для досягнення його визначеної мети; як економічний показник або комплекс показників, які надають кількісну оцінку експортному потенціалу, необхідну для здійснення управлінської діяльності підприємства. Проведено узагальнене дослідження сутності поняття організаційно-економічного забезпечення промислових підприємств, а також, в окремому порядку досліджено підходи до визначення терміну «управління», доповнено складові механізму та структуру організаційно-економічного забезпечення експортного потенціалу промислового підприємства. Визначено основні тенденції розвитку деревообробних підприємств України та проблемні аспекти їхньої діяльності: висока залежність сектору деревообробки від стану розвитку підприємств лісозаготівлі; недобросовісна конкуренція, зарегульованість ринку сировини та використання політико-правового положення при її розподілі; невирішеність питань ціноутворення на сировині ресурси; низький рівень рентабельності; висока частка експорту товарів первинної обробки; відсутність власних логістичних можливостей та експорту продукції у малих підприємств, яких функціонує більшість на ринку. Застосування методології таксономічного аналізу дозволило здійснити кількісний вимір різних за природою походження показників, у результаті дослідження було виявлено, що незважаючи на спеціалізацію досліджуваних підприємств, пов’язану із лісопильним та стругальним виробництвом та виробництвом виробів з деревини, вони володіють різним експортним потенціалом та можливостями його реалізації, що зумовлено їх різним організаційно-економічним забезпеченням. Здійснено аналіз чутливості експортного потенціалу до факторного впливу та визначено цільові фактори: зростання частки продукції з високою доданою вартістю та формування інтегрованих мережевих структур; керуючі фактори: рівень інноваційного розвитку, стан технологічної виробничої бази, наявність фінансово-інвестиційних ресурсів; фактори-індикатори: сировинне та кадрове забезпечення. Виявлено, що підприємства деревообробної промисловості повинні спрямувати зусилля на зростанні продукції з високою доданою вартістю (виробів вторинної обробки деревини) та формуванні регіональних інтегрованих структур. Змодельовано сценарії зміни всієї сукупності факторного впливу при умові зміни цільових факторів, які дозволяють формувати різні варіанти поведінки об’єкту в майбутньому під впливом факторів, які на нього впливають та виявляти умови сприяння і не сприяння обраній поведінці об’єкту. За допомогою використання методології імпульсного моделювання виявлено, що кожен сценарій характеризується різною швидкістю змін факторів, які впливають на експортний потенціал підприємства. За даними проведеного аналізу існуючих форм мережевих структур у деревообробній промисловості було розвинуто класифікаційні ознаки групування великих мереж ознаками типу договірних домовленостей (формалізовані, неформалізовані), організаційно-правової форми їх об'єднання (асоціація, громадська спілка, концерн, консорціум), рівнем активності (активні, малоактивні, неактивні). З метою економічно обґрунтованого вибору ядра великої мережевої структури проведено порівняльний аналіз ефективності діяльності підприємств лісозаготівлі, деревообробки та виробництва меблів та виявлено, що найвищою економічною результативністю володіють підприємства з оброблення деревини, які і мають становити ядро мережі. Результати кореляційно-регресійного аналізу підтвердили наявність щільного зв’язку між обсягами експорту, вартістю сировини та доданою вартістю у структурі вартості реалізованої продукції підприємства. Розроблені регресійні моделі є інструментом для підприємств деревообробної промисловості для планування їх організаційних змін, які пов’язані зі зростанням частки продукції з великою доданою вартістю.^UThe dissertation is devoted to the deepening of the conceptual and theoretical and development of scientific and methodological provisions, the development of practical recommendations for organizational and economic support for the realization of the export potential of enterprises of the woodworking industry. The theoretical aspects of organizational and economic support for the realization of the export potential of an industrial enterprise are considered, and the concept of "export potential of an enterprise" is generalized: as an economic category that reflects the totality of the main means of production, stocks (production, work-in-progress, finished products, etc.), sources of resources that form and use the opportunities of enterprise development, through the application of quality enterprise management, to achieve its defined goal; as an economic indicator or a set of indicators that provide a quantitative assessment of the export potential, necessary for the management of the enterprise. A generalized study of the essence of the concept of organizational and economic support of industrial enterprises was carried out, as well as, in a separate order, approaches to the definition of the term "management" were investigated, the components of the mechanism and structure of the organizational and economic support of the export potential of an industrial enterprise were supplemented. The main trends in the development of woodworking enterprises in Ukraine and problematic aspects of their activity have been determined: the high dependence of the woodworking sector on the state of development of logging enterprises; unfair competition, regulation of the raw material market, and the use of political and legal provisions in its distribution; unsolved issues of pricing of raw materials; low level of profitability; a high share of exports of primary processing goods; lack of own logistics capabilities and export of products in small enterprises, which are the majority in the market. The application of the methodology of taxonomic analysis made it possible to quantitatively measure the indicators of different natures of origin, as a result of the study it was found that despite the specialization of the studied enterprises related to sawmilling and planning production and the production of wood products, they have different export potential and opportunities for its implementation, which is due to their different organizational and economic support. An analysis of the sensitivity of the export potential to factor influence was carried out and the target factors were determined: the growth of the share of products with high added value and the formation of integrated network structures; governing factors: the level of innovative development, the state of the technological production base, the availability of financial and investment resources; indicator factors: raw materials and human resources. It was found that the enterprises of the woodworking industry should focus their efforts on the growth of products with high added value (products of secondary wood processing) and the formation of regional integrated structures. Scenarios of change of the entire set of factor influence under the condition of change of target factors are simulated, which allow to form of various variants of the behavior of the object in the future under the influence of factors that affect it and to identify the conditions of promotion and non-promotion of the chosen behavior of the object. Using the impulse modeling methodology, it was found that each scenario is characterized by a different rate of change of factors that affect the export potential of the enterprise. Based on the analysis of the existing forms of network structures in the woodworking industry, classification features were developed for the grouping of large networks by features of the type of contractual agreements (formalized, informal), the organizational and legal form of their association (association, public union, concern, consortium), the level of activity ( active, inactive, inactive). In order to economically justify the choice of the core of a large network structure, a comparative analysis of the efficiency of logging, woodworking, and furniture production enterprises was conducted and it was found that wood processing enterprises, which should form the core of the network, have the highest economic efficiency. The results of the correlation-regression analysis confirmed the presence of a close relationship between export volumes, the cost of raw materials, and added value in the structure of the cost of the enterprise's sold products. The developed regression models are a tool for enterprises in the woodworking industry to plan their organizational changes, which are associated with the growth of the share of products with a large added value.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Петренко І. Ф. 
Формування простору класної кімнати початкової школи України (кінець ХІХ ст. – 1991 р.): автореферат дис. ... д.філософ : 011 / І. Ф. Петренко. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації здійснено цілісний аналіз особливостей формування простору класної кімнати початкової школи України кінця ХІХ ст. – 1991 р. як основного структурного компонента шкільного простору, головного приміщення у школі, у якому забезпечуються необхідні умови для якісного освітнього процесу й усебічного розвитку дитини задля актуалізації позитивного досвіду за умов творення Нової української школи (НУШ). У зв’язку з появою нових викликів і проблем за умов психотравмувальних подій набуває актуальності вивчення історико-педагогічного досвіду минулого щодо створення сприятливого освітнього середовища й, зокрема, формування простору класної кімнати початкової школи, що дасть змогу не лише зберегти наступність у розвитку педагогічної науки, а й актуалізувати позитивний досвід в умовах творення НУШ. Простір класної кімнати початкової школи України з кінця ХХ ст. й до 1991 р. мав свою історію формування, що пов’язана зі зміною підходів до освіти, зміною культурного середовища, розвитку матеріально-технічної бази.Схарактеризовано теорію і практику облаштування простору класної кімнати в історії вітчизняної початкової школи в досліджуваних хронологічних межах, які розподілено на окремі етапи: дореволюційний (кінець ХІХ – початок ХХ ст.), 20–30-ті рр. ХХ ст., радянський (1939–1991 рр.), у якому виокремлено підетапи: 40–50-ті рр., 60-ті рр., 70–80-ті рр. ХХ ст. Актуалізовано історико-педагогічний досвід у формуванні простору класної кімнати як важливого компонента освітнього середовища Нової української школи – реформи загальної середньої освіти, що впроваджується в Україні.Простежено витоки і засади сучасних вимог до формування простору класної кімнати НУШ. На основі здійсненого узагальнення доведено, що простір класної кімнати Нової української школи має не лише відповідати викликам, вимогам і нормам, які постійно змінюються в контексті змін соціуму, а й спиратися на ідеї вітчизняних педагогів й великий практичний досвід початкової школи України з кінця ХІХ ст. й до 1991 р. Зроблено висновок, що багато аспектів, відображених у Концепції НУШ стосовно формування простору класної кімнати початкової школи, перегукуються з педагогічними ідеями й досвідом минулого.Схарактеризовано перспективні підходи до формування безпечного простору класної кімнати для дітей за умов пандемії Covid-19 та російсько-української війни, як-от: культурно-гуманістичний, системно-цілісний, ментально-емоційний, особистісно-розвивальний, соціально-географічний, дистанційний, локально-постерний, просторовий, коадаптивний, соціокультурний, середовищний, антропологічний, ергономічний, гігієнічний, інклюзивний та ін. Наукова новизна дослідження полягає в тому, що в ньому уперше:–?системно й цілісно розкрито особливості формування простору класної кімнати в контексті суспільно-політичних, соціально-економічних та культурологічних чинників досліджуваного періоду; –?систематизовано й узагальнено теорію і практику облаштування простору класної кімнати в історії вітчизняної початкової школи за досліджуваного періоду; комплексно й системно проаналізовано праці педагогів, психологів, гігієністів, архітекторів, у яких розглядалися питання шкільних будівель, організації класних кімнат у визначених хронологічних межах;–?з’ясовано, що трансформації у формуванні простору класної кімнати були пов’язані із завданнями, які ставила держава перед системою освіти, з урахуванням науково-педагогічних, ергономічних, антропометричних, гігієнічних та естетичних вимог кожного етапу розвитку освіти й педагогіки.У процесі наукового пошуку уточнено зміст базових понять «класна кімната», «простір класної кімнати», «формування простору класної кімнати». Простір класної кімнати розглядається як просторово-предметний компонент початкової школи, що включає в себе каркас, шкільні меблі, матеріально-технічне й навчально-методичне забезпечення освітнього процесу, сукупність та певне розташування яких створює умови для організації навчання. До складників класної кімнати віднесено речі, які в школі набувають особливого значення (знаки, символи, стенди, плакати, стіннівки і т. ін.).^UThe research provides a holistic analysis of the peculiarities of the formation of the classroom space of a primary school in Ukraine in the late nineteenth century – 1991 as the key structural component of the school space, the main room in the school, which provides the required conditions for a quality educational process and comprehensive development of the child in order to update the positive experience in the context of the creation of the New Ukrainian School. In connection with the emergence of new challenges and issues in the context of psycho-traumatic events, it is becoming relevant to study the historical and pedagogical experience of the past in creating a favourable educational environment and, in particular, the formation of the space of the primary school classroom, which would not only preserve continuity in the development of pedagogical science but also update the positive experience in the context of the creation of the New Ukrainian School. From the end of the twentieth century until 1991, the space of the primary school classroom in Ukraine had its own history of formation, which is associated with changing approaches to education, changing cultural environment, and the development of material and technical resources. The paper describes the theory and practice of classroom space arrangement in the history of the national primary school in the studied chronological periods, which are divided into separate stages: pre-revolutionary (late nineteenth – early twentieth centuries), 20–30s of the twentieth century, Soviet (1939–1991), in which the following sub-stages are identified: 40-50s, 60s, 70-80s of the twentieth century. There is updated historical and pedagogical experience in the formation of the classroom space as an essential component of the educational environment of the New Ukrainian School – the reform of general secondary education, which is being implemented in Ukraine. The paper traces the origins and principles of modern requirements for the formation of the New Ukrainian School classroom space. On the basis of the generalisation, it is proved that the space of the classroom of the New Ukrainian School must not only respond to the challenges, requirements, and norms that are constantly changing in the context of social change but also rely on the concept’s national educators and the extensive practical experience of primary schools in Ukraine from the late nineteenth century and till 1991. The conclusion is drawn that many aspects reflected in the New Ukrainian School Concept concerning the formation of the primary school classroom space resonate with pedagogical ideas and experiences of the past. The study describes perspective approaches to the formation of a safe classroom space for children in the situation of the Covid-19 pandemic and Russian-Ukrainian war, including cultural and humanistic, systemic, and holistic, mental, and emotional, personal development, socio-geographical, distance, local poster, spatial, co-adaptive, socio-cultural, environmental, anthropological, ergonomic, hygienic, inclusive, etc. The scientific innovation of the study is that for the first time:Systematically and holistically reveals the specifics of classroom space formation in the context of socio-political, socio-economic, and cultural factors of the studied period; The theory and practice of classroom space arranging in the history of the national primary school within the investigated chronological framework is systematised and generalised; the works of national educators, psychologists, hygienists, and architects, which addressed the issues of school buildings and classroom organisation in certain chronological terms are comprehensively and systematically analysed; It is established that the transformations in the formation of the classroom space were connected with the tasks assigned by the state to the education system, taking into account the scientific and pedagogical, ergonomic, anthropometric, hygienic, and aesthetic needs of each stage of development of education and pedagogy; In the process of scientific research, the content of the basic concepts of “classroom’’, “classroom space’’, and “formation of classroom space’’ is clarified. The space of the classroom is considered a spatial and subject component of a primary school, which includes the frame, school furniture, material, and technical, educational, and methodological support of the educational process, the totality and certain placement of which creates conditions for the organisation of training. The components of the classroom space include items that acquire a special meaning in the school (signs, symbols, stands, posters, wall hangings, etc.)


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Клепіковський В. Г. 
Кримінальний процесуальний аналіз огляду місця події як слідчої (розшукової) дії: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / В. Г. Клепіковський. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертація є першим в науці кримінального процесуального права комплексним дослідженням ролі огляду місця події в системі слідчих (розшукових) дій відповідно до актуального кримінального процесуального законодавства України.Встановлено, що будь-які процесуальні дії, направлені на збирання чи перевірку доказів, можна вважати слідчими (розшуковими) діями. У звʼязку з цим доцільно передбачити в ч. 1 ст. 223 КПК України не лише мету, а і особливості слідчих (розшукових) дій, які дозволять виокремити їх серед інших процесуальних дій, які також направлені на збирання доказів. Тому, задля уточнення відповідного положення пропонується ч. 1 ст. 223 КПК України викласти в наступній редакції: «1. Слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні, та які проводяться у спосіб, передбачений цією Главою». У порівнянні з чинною редакцією ч. 1 ст. 223 КПК України запропоноване визначення не є занадто обтяженим, при цьому акцентується увага на Главі 20 КПК України, в якій міститься вичерпний перелік всіх слідчих (розшукових) дій.Запропоновано задля чіткого визначення відмінностей між обшуком та оглядом в частині можливості відкриття закритих схованок та приміщень використовувати за аналогією положення кримінального процесуального законодавства, які стосуються втручання у приватне спілкування, відповідно до якого «спілкування є приватним, якщо інформація передається тазберігається за таких фізичних чи юридичних умов, при яких учасники спілкування можуть розраховувати на захист інформації від втручання інших осіб». Використовуючи дане положення, а також наявну практику ВС, можна дійти висновку, що якщо окремі приміщення, шафи, шухляди не закриті на додаткові замки, тобто слідчий може безперешкодно їх відкрити, то можна вважати, що їх обстеження допускається під час огляду. Якщо ж в місці проведення огляду знаходиться закритий сейф або будь-яке закрите приміщення, то це означає, що власник відповідного житла чи іншого володіння особи обмежує до нього доступ, а тому їх обстеження може відбуватися лише під час обшуку. При цьому необхідно підкреслити, що обмеження доступу означає не лише наявність замків, які необхідно відкрити, а і необхідність внесення зміни до обстановки житла чи іншого володіння особи (відсування меблів, зняття шпалер тощо).Визначено, що до ознак, за якими можна розмежовувати обшук та огляд, можна відносити об’єкти, які планується відшукати, а точніше обізнаність про них до моменту проведення відповідної процесуальної дії. Так, на момент ініціювання обшуку відповідна уповноважена особа вже повинна знати, що саме планується відшукати. На противагу обшуку під час огляду слідчий, дізнавач та прокурор не знають, що саме вони планують відшукати. Особливо яскраво це проявляється при проведенні огляду місця події, адже така дія, як правила, проводиться на початковому етапі досудового розслідування, інколи навіть до внесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР, а тому уповноважені службові особи з об’єктивних причин не знають, що саме вони шукають та які речі чи документи в подальшому будуть вилучені.^UThe dissertation is the first in the science of criminal procedural law to comprehensively study the role of inspection in the system of investigative (search) actions in accordance with the current criminal procedural legislation of Ukraine.It has been established that any procedural actions aimed at gathering or checking evidence can be considered as investigative (search) actions. In this regard, it is expedient to provide in Part 1 of Art. 223 of the Criminal Procedure Code of Ukraine not only the purpose, but also the features of investigative (search) actions, which will allow them to be distinguished from other procedural actions, which are also aimed at gathering evidence. Therefore, in order to clarify the relevant provision, part 1 of Art. 223 of the Criminal Procedure Code of Ukraine shall be amended as follows: "1. Investigative (search) actions are actions aimed at obtaining (collecting) evidence or checking already obtained evidence in a specific criminal proceeding, and which are carried out in the manner prescribed by this Chapter." In comparison with the current wording of Part 1 of Art. 223 of the Criminal Code of Ukraine, the proposed definition is not too burdensome, while attention is focused on Chapter 20 of the Criminal Code of Ukraine, which contains an exhaustive list of all investigative (search) actions.It is suggested that in order to clearly define the differences between a search and an inspection in terms of the possibility of opening closed hiding places and premises, by analogy, the provisions of the criminal procedural legislation relating to interference with private communication should be used by analogy, according to which "communication is private if information is transmitted and stored under such physical or legal conditions under which communication participants can count on protection of information from the interference of other persons". Using thisprovision, as well as the existing practice of the Supreme Court, it can be concluded that if individual rooms, cabinets, drawers are not closed with additional locks, that is, the investigator can open them without hindrance, then it can be considered that their examination is allowed during the inspection. If there is a closed safe or any closed room at the place of the inspection, it means that the owner of the corresponding housing or other property of the person restricts access to it, and therefore their examination can take place only during the search. At the same time, it must be emphasized that restricting access means not only the presence of locks that must be opened, but also the need to make changes to the interior of the home or other possessions of the person (moving furniture, removing wallpaper, etc.).It was determined that the objects that are planned to be searched can be attributed to the signs by which a search and an inspection can be distinguished, or more precisely, awareness of them before the relevant procedural action is taken. So, at the time of initiating the search, the relevant authorized person should already know what exactly is planned to be searched. In contrast to a search, during an inspection, the investigator, inquirer and prosecutor do not know what exactly they plan to find. This is especially evident when conducting an inspection of the scene of the incident, because such an action, as a rule, is carried out at the initial stage of the pre-trial investigation, sometimes even before the entry of information about a criminal offense into the Register, and therefore authorized officials for objective reasons do not know what exactly they are looking for and what things or documents will be seized in the future.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського