Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Тематичний інтернет-навігатор (6)Наукова електронна бібліотека (18)Реферативна база даних (2838)Книжкові видання та компакт-диски (1285)Журнали та продовжувані видання (168)
Пошуковий запит: (<.>K=АПК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 385
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Погуляйко М.В. 
Аграрні підприємства в трансформаційних умовах державного регулювання АПК: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / М.В. Погуляйко ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні аспекти розвитку аграрних підприємств за трансформаційних умов державного регулювання АПК. Розглянуто концептуальні підходи стосовно перетворення аграрної сфери виробництва. Узагальнено досвід функціонування даних підприємств Луганщини та запропоновано оцінку державному регулюванню їх господарської діяльності. На підставі результатів дослідження регіонального аграрного ринку, зокрема ринку зерна, показано, що державний механізм підтримки сільськогосподарських виробників є недосконалим. Побудовано модель ринку зерна області, яку доцільно використовувати за умов цінової невизначеності. Запропоновано науково обгрунтований організаційно-економічний механізм регулювання аграрного виробництва на базі визначення оптимальних пропорцій щодо використання державних і ринкових важелів регулювання діяльності аграрних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-21,01 +
Шифр НБУВ: РА354656

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Яковець І.І. 
Аграрно-економічні засади раціонального використання ресурсного потенціалу спиртопродуктового підкомплексу АПК: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / І.І. Яковець ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Викладено основні результати дослідження проблеми підвищення ефективності виробництва спирту, лікеро-горілчаних виробів та іншої продукції спиртової промисловості на базі раціонального використання ресурсного потенціалу всіх інтегрованих у процесі виробництва галузей спиртопродуктового підкомплексу. Розроблено методичні рекомендації для визначення сукупної вартості ресурсного потенціалу та використання даного інтегрального показника під час оцінки ефективності виробничої діяльності підприємств спиртопродуктового підкомплексу. Висвітлено питання фінансового аналізу та економічної оцінки підприємницької діяльності в спиртопродуктовій галузі. Доведено залежність ефективності виробництва від рівня розвитку сировинної зони, видів сировини, рівня безвідходності її переробки та інших складових організації виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.752.3-553 687
Шифр НБУВ: РА312848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Семенченко Л.В. 
Адаптація аграрного техніко-технологічного сервісу до ринкових умов (на прикладі Волинської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Л.В. Семенченко ; Терноп. держ. екон. ун-т. — Т., 2005. — 20 с.: табл. — укp.

Досліджено особливості ринкових умов в аграрній сфері економіки. Висвітлено економічну суть аграрного техніко-технологічного сервісу та доведено об'єктивну необхідність його адаптації до ринкових умов. Запропоновано методику та здійснено оцінку ефективності аграрного техніко-технологічного сервісу у структурі АПК, здійснено оцінку матеріально-технічного забезпечення та обслуговування сільськогосподарських підприємств. Проаналізовано стан агрохімічного забезпечення даного виробництва. Наведено методичні підходи та практичні рекомендації щодо адаптації аграрного техніко-технологічного сервісу до нових умов господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ВОЛ)321.192 +
Шифр НБУВ: РА338473

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Драга Т.В. 
Адаптація зовнішньоекономічної діяльності агропромислового комплексу до умов світового ринку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Т.В. Драга ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 2002. — 19 с. — укp.

На системних засадах проаналізовано найбільш актуальні проблеми методології дослідження адаптації зовнішньоекономічної діяльності АПК до умов світового ринку, на теоретичному та практичному рівнях визначено закономірності даної адаптації з точки зору розвитку сільського господарства та харчової промисловості. Висвітлено питання розбудови системи адаптації зовнішньоекономічної діяльності АПК до норм і правил світового ринку в межах ГАТТ/СОТ, організаційно-економічного механізму інтеграції АПК з ринками країн-членів ЄС та виходу з конкурентоспроможною продукцією на Європейський ринок, а також захисту внутрішнього ринку від дискримінаційного імпорту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)832.0
Шифр НБУВ: РА320004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Гагай П.С. 
Адміністративно-правова кваліфікація деліктів, пов'язаних із порушенням права на інформацію про стан довкілля: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / П.С. Гагай ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми адміністративно-правової кваліфікації (АПК) деліктів, пов'язаних із порушенням права на інформацію про стан довкілля. Обгрунтовано авторське визначення АПК та її видів. Наведено основні правила та висвітлено особливості такої кваліфікації. Досліджено систему та повноваження суб'єктів АПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 + Х859(4УКР)021.11
Шифр НБУВ: РА373514 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Бабенко М.Д. 
Активізація і підвищення ефективності розвитку агропромислової інтеграції та кооперації в АПК регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / М.Д. Бабенко ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2005. — 19 с.: табл. — укp.

Досліджено теоретичні та методичні засади інтеграційних і кооперативних процесів у АПК. Проаналізовано ретроспективу їх розвитку й ефективність у регіоні. За результатами проведеного дослідження визначено основні напрями активізації та підвищення ефективності розвитку агропромислової інтеграції та кооперації, якими є оптимізація складу та розмірів інтегрованих і кооперативних формувань, забепечення необхідного для активізації й ефективного функціонування інтегрованих і кооперативних структур економічного середовища, удосконалення економічних відносин, створення ефективної інфраструктури ринку й удосконалення організації реалізації продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4МИК)321.88 +
Шифр НБУВ: РА338350

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Єранкін О.О. 
Акціонерний капітал підприємств: формування і управління (за матеріалами бурякоцукрового підкомплексу АПК України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.О. Єранкін ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання формування акціонерного капіталу та управління ним в бурякоцукровому підкомплексі АПК України та розроблено теоретико-методологічні і практичні рекомендації з метою використання потенційних можливостей акціонерної форми організації бізнесу для подолання системної кризи в підкомплексі та виведення бурякоцукрового виробництва на новий якісний рівень, який має відповідати сучасним вимогам ринкової економіки. Визначено аціонерний капітал як економічну категорію та обгрунтовано доцільність використання різних методів його оцінювання. Запропоновано оптимальну систему корпоративного управління для України. Здійснено періодизацію процесів формування акціонерного капіталу в бурякоцукровому підкомплексі України та розроблено методичні підходи до оцінки його функціонування. Наведено методику визначення оптимального співвідношення розподілу кінцевої продукції між учасниками бурякоцукрового виробництва та мінімальними цінами на готову продукцію. Висвітлено математичну модель оптимізації кількості акцій з правом голосу, які забезпечують прийняття необхідного для акціонера рішення на загальних зборах акціонерів та запропоновано нову процедуру формування органів управління акціонерного товариства. Обгрунтовано механізм формування регульованого ринку цукру шляхом доповнення механізму квотування конкурсним розподілом цукрових привілеїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)325.152.52-21
Шифр НБУВ: РА318604 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Синьоокий О.М. 
Антикризове регулювання ефективного функціонування ринку зерна України: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.03] / О.М. Синьоокий ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено економічну сутність криз, економічну рівновагу, економічне зростання та ділові цикли в розвитку національних макросистем. Узагальнено причини коливань розвитку світової економіки та проведено і ретроперспективне дослідження усіх значущих економічних криз новітньої історії з подальшим аналізом сучасних антикризових політик розвинутих держав світу. Розглянуто передумови виникнення й економічну природу криз в процесі розвитку аграрного сектору економіки України у складі СРСР, зміни, що відбулися в сільському господарстві у період державотворення та реформування АПК України, тенденції обсягів виробництва і споживання основних видів сільськогосподарської продукції та умови виникнення криз. Наведено рекомендації щодо економічної концепції формування аграрної політики як запобіжника виникнення криз і запропоновано методику попередження утворення криз у сільському господарстві України за існуючих умов міжнародної торгівлі в СОТ; запропоновано інструментарій керування ризиками функціонування зернового ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.570-97 +
Шифр НБУВ: РА369723 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Пономаренко О.Г. 
Аудиторська діяльність в аграрному секторі АПК: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / О.Г. Пономаренко ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості організації та методики здійснення аудиторської діяльності в аграрному секторі економіки. Наведено пропозиції щодо побудови ефективної системи аудиторського обслуговування агроформувань. Визначено класифікаційні ознаки супутніх робіт та послуг в аудиті, що є пріоритетним сегментом сучасного ринку аудиторських послуг. Розкрито сутність понять "аудит", "аудиторська діяльність", "якість аудиту". Визначено оптимальні організаційні форми суб'єктів аудиторської діяльності в аграрному секторі економіки для ефективної реалізації їх ринкової стратегії. Удосконалено механізм адаптації методики аудиту до використання замовниками інформаційних облікових систем. Розроблено алгоритм проведення аудиту в середовищі електронної обробки даних відповідно до класифікації його методичних прийомів. Запропоновано методику проведення аудиту специфічних об'єктів галузі (земельних відносин), визначено порядок оформлення робочих документів аудитора. Розроблено нові підходи щодо класифікації ризиків аудиторської діяльності. Розроблено концептуальні засади функціонування та розвитку аудиторської діяльності в аграрному секторі національної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.1-218 +
Шифр НБУВ: РА353704

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Овчарик Р.Ю. 
Аудиторський ризик в АПК: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Р.Ю. Овчарик ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Уточнено теоретичну суть аудиторського ризику, його зміст, об'єкти та суб'єкти. Вперше запропоновано методику визначення кількісного впливу властивого ризику на підставі кореляційного аналізу, яка дає можливість концентрувати увагу на суттєві зони ризику під час планування аудиту, більш об'єктивно й обгрунтовано визначати основні об'єкти та напрями аудиту економічної діяльності сільськогосподарських підприємств і підвищувати його ефективність. Удосконалено методику визначення вартості аудиторських послуг, з урахуванням витрат аудиторської фірми на проведення аудиту, розмір валюти балансу, попиту і пропозиції на аудиторські послуги, фінансового стану підприємства та рівня аудиторського ризику, що забезпечує об'єктивне формування вартості даних послуг. Наведено методику визначення суттєвих зон ризику у разі проведення аудиту з використанням методів економічного аналізу (горизонтального, вертикального, аналізу взаємопов'язаних показників статей балансу з іншими показниками фінансової звітності), зокрема, аудиту балансу на базі комп'ютерних технологій, що дає можливість скоротити витрату часу на проведення підготовчої стадії аудиту. Запропоновано ввести в Національний норматив аудиту N 12 новий параграф, суть якого полягає у методиці проведення паспортизації підприємств, що підлягають зовнішньому аудиту. Це забезпечить аудитора інформацією про рівень аудиторського ризику та його складових під час попереднього аудиту та дозволить знизити рівень невиявлення помилок у випадку проведення аудиту. Визначено шляхи зниженння аудиторського ризику та його компонентів на сільськогосподарських підприємствах Тернопільщини, основними з яких є: розширення номенклатури аудиторських послуг за рахунок консалтингу з питань обліку та оподаткування, обслуговування сільськогосподарських підприємств із складання фінансової та податкової звітності, інформаційне, методичне та нормативне забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)232.0-218
Шифр НБУВ: РА319521 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Шишова О.Б. 
Бізнес-планування в умовах адаптації сільськогосподарських підприємств до ринкової економіки: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.Б. Шишова ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та практичні питання з бізнес-планування за умов адаптації сільськогосподарських підприємств за умов ринкової економіки. Обгрунтовано теоретико-методологічні основи та соціально-економічні умови становлення бізнес-планування на етапі розвитку ринкових відносин в аграрних підприємствах. Удосконалено шляхи стратегічного планування за умов порушеного нееквівалентного обміну між сферами АПК. Як основу теоретико-методологічного аналізу запропоновано використовувати концептуальні засади та світовий досвід сучасного планування. Відзначено, що в системі впровадження адаптаційних рішень її основним функціональним елементом є бізнес-планування, що розкривається шляхом побудови системи бізнес-процесів забезпечення життєздатності підприємства та відображається змістом впливу середовищ його функціонування. Відзначено, що одержані наукові та практичні результати сприятимуть удосконаленню бізнес-планування на підприємствах з метою підвищення ефективності їх виробничо-господарської діяльності та соціально-економічному розвитку регіону та держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-233.1 +
Шифр НБУВ: РА365174

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Кулик В.А. 
Бухгалтерський баланс та його використання в процесі прийняття економічних рішень на підприємствах АПК: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / В.А. Кулик ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Висвітлено теоретичні та науково-практичні проблеми удосконалення бухгалтерського балансу (ББ) на підприємствах АПК. Доведено необхідність використання ББ в процесі прийняття економічних рішень. Розроблено концептуальні засади ББ, спрямовані на підвищення релевантності інформації, що наведена в ньому. Розкрито можливості застосування моделювання для удосконалення ББ, розроблено види моделей ББ, підпорядковані запитам користувачів. Апробовано методику аналізу ББ та здійснено критичну оцінку моделей визначення ймовірності банкрутства на прикладі підприємств АПК. Уточнено дію принципів ББ і фінансової звітності, що безпосередньо впливають на відображення інформації ББ за умов ліквідації підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.0-10
Шифр НБУВ: РА370239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Дадак 
Вдосконалення економічних взаємовідносин та їх організаційних форм між підприємствами молокопродуктивного підкомплексу АПК: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Оксана Орестівна Дадак ; Житомирський національний агроекологічний ун-т. — Житомир, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250.0-451.51
Шифр НБУВ: РА365946

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Єпішкіна О.В. 
Вдосконалення економічних механізмів експортної орієнтації використання ресурсного потенціалу агропромислових підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.В. Єпішкіна ; Півден. філіал "Крим. агротехнол. ун-т" Нац. аграр. ун-ту. — Сімф., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено економічну природу та розкрито суть категорії "експортоорієнтований потенціал". Визначено основні передумови та механізми експортної орієнтації агропромислових підприємств. Проаналізовано сучасний стан експортоорієнтованого ресурсного потенціалу підприємств АПК. Оцінено вплив економічних механізмів на інтенсивність і результативність зовнішньої торгівлі даних підприємств. Визначено пріоритетні екзогенні й ендогенні чинники, що впливають на ефективність використання експортного потенціалу агроформувань. Здійснено практичну реалізацію економіко-математичної моделі оптимізації ресурсної бази підприємств АПК за умов експортної орієнтації виробничої діяльності. Розроблено модель комплексного оцінювання конкурентоспроможних властивостей агропромислової продукції на світовому ринку. Запропоновано основні напрямки та перспективи вдосконалення механізмів зазначеної орієнтації використання ресурсного потенціалу підприємств АПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.0-553.8 +
Шифр НБУВ: РА354189

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Струк Н. Р. 
Вдосконалення управління матеріально-інформаційними потоками підприємств АПК на засадах логістики: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Н. Р. Струк ; Львів. нац. аграр. ун-т. — Л., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено теоретичні положення щодо удосконалення управління матеріальними й інформаційними потоками на засадах логістики на підприємствах АПК. Уточнено фундаментальні дефініції теорії логістики, зміст і принципи логістичного підходу, визначено стан і проблеми організації матеріальних та інформаційних потоків у комплексі логістичної діяльності даних підприємств. Визначено стан і проблеми організації матеріальних та інформаційних потоків у комплексі логістичної діяльності підприємств АПК за сучасних умов. Розглянуто особливості управління логістичними процесами на цих підприємствах, розроблено принципову структурну схему моделі управління виробничою діяльністю аграрного підприємства на основі збуту. Сформульовано пропозиції практичного характеру щодо оптимізації логістичних процесів на даних підприємствах, розроблено методику модифікованого АВС-ХУZ - аналізу як інструменту оптимізації матеріальних потоків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-591-21
Шифр НБУВ: РА382829 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Шолудько О.В. 
Вдосконалення функціонування ринку продукції скотарства (на матеріалах Львівської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.В. Шолудько ; Сум. нац. аграр. ун-т. — Суми, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади та методику дослідження ринку продукції скотарства. Зроблено економічну оцінку сучасного рівня розвитку галузі. Проведено комплексний аналіз ринку даної продукції за результатами дослідження попиту й пропозиції та оцінено чинники, що їх формують. Досліджено кон'юнктуру та ціноутворення на ринку м'яса та молока. Вивчено організацію виробничо-економічних зв'язків у м'ясо-молочному підкомплексі АПК. Обгрунтовано напрями вдосконалення функціонування ринку продукції скотарства. Досліджено рівень продуктивності тварин, за якого досягається прибутковість виробництва продукції скотарства. Обгрунтовано концептуальні засади реструктуризації м'ясо-молочного підкомплексу АПК. Розроблено рекомендації з удосконалення економічних взаємовідносин партнерів на ринку продукції скотарства та її переробки. Обгрунтовано перспективні параметри розвитку даного ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250-592 + У9(4УКР)306.751-592 +
Шифр НБУВ: РА324407

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Щекович О.С. 
Використання бюджетних коштів підприємствами агропромислового комплексу України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.С. Щекович ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності використання бюджетних коштів підприємствами АПК. Проаналізовано зарубіжний досвід підтримки та регулювання сільськогосподарського виробництва, на основі якого запропоновано використання в Україні методів страхування ризиків та регулювання виробництва окремих видів сільськогосподарської продукції. Визначено шляхи стабілізації фінансового стану сільськогосподарських виробників через впровадження фінансового оздоровлення сільськогосподарських підприємств на основі бюджетування. Відзначено, що власні фінансові ресурси сільськогосподарських підприємств на етапі їх реформування недостатньо фінансуються через ріст збитковості сільськогосподарських товаровиробників, ступінь зношеності основних фондів, неефективну амортизаційну та цінову політику. Наведено рекомендації щодо державної підтримки сільськогосподарських виробників шляхом фінансування з державного бюджету загальнодержавних програм їх розвитку, а також залучення коштів місцевих бюджетів на реалізацію місцевих програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.532.321 +
Шифр НБУВ: РА336759

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Гуменна О.В. 
Виставкова діяльність в АПК: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / О.В. Гуменна ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми сучасного стану розвитку й удосконалення управління виставковою діяльністю в АПК України. Визначено роль цієї діяльності у системі інвестиційно-інноваційного розвитку АПК та маркетингових комунікацій. Проаналізовано вітчизняний і закордонний досвід організації сільськогосподарських виставок та функціонування сучасного економічного механізму здійснення даної діяльності в Україні. Визначено особливості організації й управління виставковою діяльністю на підставі оцінки стану мікро- та макросередовища проведення виставок, визначення впливу сільськогосподарських заходів на впровадження науково-технічних розробок в Україні та розвиток підприємств АПК, а також аналізу господарської діяльності спеціалізованого виставкового центру. Обгрунтовано систему прийняття рішень щодо участі агропромислових підприємств у виставках, яка передбачає планування розподілу витрат на участь у виставці та модель результативності виставкової кампанії. Розроблено методичні рекомендації з підвищення ефективної діяльності виставкового підприємства шляхом формування функціональної моделі управління виставковими процесами на рівні виставкового центру, удосконалення елементів механізму врахування інтересів організаторів, експонентів і відвідувачів виставки, а також органів місцевого самоврядування, держави, галузі АПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)32 л612 +
Шифр НБУВ: РА338993

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Дячек С.М. 
Відображення в бухгалтерському обліку та аналіз резервів молокопереробних підприємств АПК: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / С.М. Дячек ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні питання бухгалтерського обліку й проананалізовано резерви молокопереробних підприємств АПК за сучасних умов господарювання. Вивчено процес бухгалтерського відображення та проведено аналіз резервування коштів господарюючих суб'єктів АПК, виявлено напрями його вдосконалення. Досліджено резерви як об'єкт обліку. Удосконалено їх класифікацію та виділено резерви, що створюються з метою страхування господарських ризиків та забезпечення аналітичності інформації для керівництва підприємства. Розкрито сучасний стан обліку резервів і розроблено пропозиції щодо вдосконалення методики обліку резервного капіталу та резерву сумнівних боргів. Визначено особливості розкриття інформації про резерви у фінансовій звітності й обгрунтовано напрями її вдосконалення. Запропоновано напрями комп'ютеризації обліку операцій з формування та використання резервів. Розроблено методику аналізу фінансових резервів суб'єктів господарювання й удосконалено методику аналізу фінансового стану підприємств з урахуванням резервів з метою визначення рівня резервного захисту підприємств і типу області його фінансової стійкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.675.135.3-145.711 + У053.9(4УКР)306.751.353.1-571 +
Шифр НБУВ: РА358247

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Сагайдак Р.А. 
Внутрішній контроль в управлінні сільськогосподарськими підприємствами: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Р.А. Сагайдак ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Сформульовано теоретичні засади внутрішнього контролю та досліджено його роль у підвищенні ефективності сільськогосподарського виробництва. Удосконалено класифікацію видів контролю за логічно-організаційною ознакою та систему принципів фінансово-господарського контролю. Здійснено оцінювання стану відомчого контролю та його практичну реалізацію на підприємствах АПК. Розкрито зміст і наведено визначення поняття "ревізія". Уточнено суть ревізії та її місце у системі внутрішнього контролю в управлінні підприємством. Наведено рекомендації щодо вдосконалення оформлення результатів ревізії. Виявлено особливості здійснення внутрішньогосподарського контролю в сільськогосподарських підприємствах з різними організаційно-правовими формами господарювання. Удосконалено та розвинуто організаційно-методичні засади даного контролю через запровадження у приватних сільськогосподарських підприємствах внутрішнього аудиту. Обгрунтовано його роль стосовно даних підприємств як важливого чинника вдосконалення внутрішньогосподарського контролю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.1-218 +
Шифр НБУВ: РА356916

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського