Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (14)Реферативна база даних (1056)Книжкові видання та компакт-диски (59)
Пошуковий запит: (<.>K=АРГО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 70
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Штепан Є.В. 
Вдосконалення технології і параметрів переливу сталі з проміжного ковша в кристалізатор високошвидкісної сортової МБЛЗ: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / Є.В. Штепан ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Вперше встановлено, що у разі вдування аргону через стопормоноблок промковша досягається зменшення глибини проникнення струменя металу у ванну кристалізатора в 1,5 - 2 рази., максимальний ефект встановлено за умов витрат аргону на рівні 1,5 - 2 л/хв. Виявлено, що у разі збільшення витрат аргону глибина проникнення струменя зростає, що супроводжується підвищенням ступеня бурління меніска, що спричиняє забруднення сталі неметалічними вкрапленнями. Вперше встановлено, що вихрова воронка, яка формується у промковші за рівня наливу металу 300 - 4000 мм, зберігається у разі подальшого підвищення даного показника до 600 - 700 мм та існує протягом 5 - 8 хв, що сприяє захопленню теплоізоляційної суміші та заростанню внутрішньої порожнини стакана-дозатора. Уточнено уявлення щодо впливу струменя сталі на нерівномірність кристалізації сортової заготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К616.33 +
Шифр НБУВ: РА353282

Рубрики:
  

      
2.

Білас А.А. 
Відтворення арготизмів в українських перекладах французької художньої прози ХІХ - ХХ ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.16 / А.А. Білас ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблематику відтворення словотвірних, семантичних і функціональних особливостей арготизмів в українських перекладах французької художньої прози. Узагальнено та класифіковано критерії ідентифікації одиниць французького арго. Підтверджено положення, що "арго" є національно маркованим терміном французької лінгвістики. Проаналізовано французьке арго як лінгвокультурний бар'єр, розкрито лінгвостилістичні та словотвірні особливості аргонізмів і динаміку їх статусу у контексті перекладу. Розглянуто українських сленг і просторіччя як можливі перекладацькі відповідники французького арго. Обгрунтовано стратегію і тактику перекладу арготичної лексики. Охарактеризовано основні способи і прийому відтворення структурної й етнокультурної специфіки арготичних лексем. Досліджено способи та засоби перекладу соціальних різновидів французького арго, показано специфіку передачі експресивного, полісемантичного, образного (лексичного й фразеологічного) навантаження арготизмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш407 + Ш5(4ФРА)-318.37 + Ш5(4УКР)6-318.3 +
Шифр НБУВ: РА344491

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Плохотніченко О.М. 
Водневозв'язані і ван-дер-Ваальсові комплекси похідних пірамідину і бензолу в матрицях аргону і неону: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / О.М. Плохотніченко ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2006. — 16 с. — укp.

За методом інфрачервоної (ІЧ) спектроскопії досліджено процеси утворення H-зв'язаних комплексів фенолів, p-бензохінону, піримідину й 2-амінопіримідину у низькотемпературних матрицях аргону та неону. На підставі кількісного аналізу ІЧ-спектрів поглинання зразків, що містять досліджувані речовини за різних концентрацій, обчислено молярні інтегральні коефіцієнти поглинання для спектральних смуг ізольованих молекул і найбільш характерних смуг комплексів. Запропоновано комп'ютерну модель, що дозволяє досить точно оцінювати кількості комплексів різного складу у матриці аргону у широкому діапазоні концентрацій. На підставі порівняння експериментальних і розрахованих теоретично ІЧ-спектрів поглинання визначено структури комплексів, що утворюються в матриці. У всіх випадках виявлені комплекси формувалися внаслідок водневих зв'язків, а стекінг-комплекси знайдені не були.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г213.7,0 + Г513,0 +
Шифр НБУВ: РА346010

Рубрики:

      
4.

Мельничук М. Д. 
Вплив структуроформуючих чинників на електрофізичні властивості термоелектродних матеріалів: залізо, константан, хромель, мідь: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / М. Д. Мельничук ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше встановлено залежності зміни електроопору, термічний коефіцієнт електроопору, інтегральної термо-ЕРС термоелектродів залізо, мідь, константан, хромель за умов різкої циклічної зміни температури в середовищі аргону та на повітрі. Визначено величину похибки показів термопар, зумовленої термоциклуванням. Вперше визначено закономірності впливу ступеня пластичного деформування на номінальну статичну характеристику термопар залізо-константан, мідь-константан, хромель-константан. Вперше розроблено та зведено в єдиний комплекс методологічні основи оцінки ступеня пластичної деформації термоелектродного дроту за різних видів навантаження. Вперше встановлено оптимальні параметри стабілізаційного відпалу термоелектродного залізного дроту в стані поставки з метою усунення структурної неоднорідності та стабілізації термоелектричних властивостей. Експериментально встановлено величину інтегральних відхилень термо-ЕРС, викликаних реакторним опроміненням термоелектродів хромелю, копелю та константану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З322-544-042
Шифр НБУВ: РА379564 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Богданов С. Є. 
Дифузія та структурно-фазові перетворення у вольфрамі і кремнії при низькоенергетичній зовнішній дії: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.13 / С. Є. Богданов ; НАН України, Ін-т металофізики ім. Г.В. Курдюмова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше вивчено структуру та побудовано фізичну модель дифузії аргону в порошковому вольфрамі під час обробки в низькоенергетичній плазмі жевріючого розряду аргону. Показано, що за опромінення порошкового вольфраму іонами аргону в низькоенергетичній плазмі жевріючого розряду іони аргону не залишаються локалізованими в тонкому приповерхневому шарі, а поширюються на значні відстані в об'єм матеріалу від поверхні, що опромінюється. Методом радіоактивних ізотопів визначено глибини проникнення в моно-, полікристалічний та порошковий вольфрам. Показано, що радіаційні дефекти типу Френкеля збільшують концентрацію вакансій, як у решітці зерен, так і в межі зерен, що призводить до дифузії атомів Sі та Ті в силіцидний шар за вакансійним механізмом. Вперше показано, що низькоенергетична термоіонна обробка, що призводить до утворення радіаційно-стимульованих дефектів, супроводжується дифузією атомів переважно за вакансійним механізмом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К235.110.43 + В379.256,022 + В371.236,022
Шифр НБУВ: РА377495 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Четверіков С.Г. 
Діагностика та комбіноване лікування хворих на ехінококоз печінки та легень: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / С.Г. Четверіков ; Нац. ін-т хірургії та трансплантології ім. О.О.Шалімова. — К., 2007. — 35 с. — укp.

Запропоновано новий напрямок у лікуванні ехінококозу печінки та легень - використання малоінвазійних відеоендоскопічних оперативних втручань за умов проведення комплексної терапії ехінококозу. З'ясовано, що за хімічної обробки повідон-йодом стінок залишкової порожнини після ехінококектомії неускладненої кісти та термічної обробки ускладненої кісти не залишається життєздатних ехінококових комплексів, які є причиною місцевих рецидивів захворювання. Розроблено оригінальні методи термічної санації ехінококової порожнини після ехінококектомії з використанням вуглекислотного та неодимового АІГ-лазера, аргонової діатермокоагуляції. Розроблено нові методики лапаро- та торакоскопічних втручань у разі ехінококозу. Опрацьовано показання до їх застосування та заходи щодо запобігання ускладненням і дисемінації інвазійного матеріалу під час операції. Доведено, що використання малотравматичного оперативного втручання на фоні протирецидивної консервативної терапії сприяє підвищенню ефективності лікування хворих на ехікокоз печінки та легень за рахунок зниження частоти рецидивів і ускладнень після операції, скорочення тривалості періоду соціальної та трудової реабілітації, зниження рівня летальності. Розроблено алгоритм раціонального вибору методики оперативного лікування залежно від локалізації, розмірів кісти, фази життєдіяльності паразита, наявності ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.510.17 + Р457.365.230.17 +
Шифр НБУВ: РА355013

Рубрики:

      
7.

Симоненко О.Ю. 
Дослідження кріогенних технологій видобування рідкісних газів з побічних продуктів аміачного виробництва: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.14 / О.Ю. Симоненко ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено фізичні основи та технологічні прийоми розділення багатокомпонентних сумішей, що утворюються під час синтезу аміаку. Проаналізовано склад віддуттєвих потоків. Визначено шляхи надходження інертних газів в контур синтезу аміаку. Розраховано потенційні об'єми у побічних газах гелію, неону, аргону, криптону та ксенону. Обгрунтовано доцільну технологічну послідовність переробки віддуттєвих потоків. Проведено порівняльні дослідження способів очищення водневої фракції. Шляхом експериментальних досліджень вивчено процес остаточного очищення гелію від домішок за методом періодичної адсорбції за T = 78 К. Одержано залежності динамічної поглинальної здатності сорбенту. Обгрунтовано раціональні геометричні розміри апарата, які дозволяють максимально використовувати даний об'єм сорбенту. На основі процесу адсорбції запропоновано прийоми утилізації неону, криптону та ксенону. Розглянуто технологічні обмеження, що перешкоджають збагаченню важких інертних газів у рідкому метані. Запропоновано методи нагромадження криптону та ксенону у додаткових ступенях. Експериментально вивчено закономірності збагачення Kr і Xe у насадочних колонах.що допускають одержання сум-ші криптону та ксенону з загальною концентрацією 99,9 %. Проведено економічний аналіз процесів розділення багатокомпонентних потоків. Вивчено вплив фазового стану вироблюваних речовин на енергетичні витрати установки. Запропоновано методику розрахунку частки експлуатаційних витрат у разі випуску декількох цінних продуктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л263 +
Шифр НБУВ: РА357400

Рубрики:

      
8.

Оберемок О.С. 
Дослідження механізмів дифузії імплантованих домішок в шаруватих структурах на основі кремнію в умовах нерівноважної концентрації точкових дефектів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.С. Оберемок ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2005. — 16 с.: рис. — укp.

Досліджено вплив нерівноважних точкових дефектів на процеси перерозподілу домішок поблизу меж розділу фаз у твердому тілі, вивчено механізми прискореної дифузії домішок, їх електричну активацію та преципітацію, а також процеси гетерування рекомбінаційно-активних домішок у шаруватих структурах: мультикристалічний кремній - поруватий кремній - алюмінієва плівка. З'ясовано вплив ультразвукового (УЗ) випромінювання на процеси дифузії дефектів за умов імплантації іонів бору й аргону у кремній. Розроблено методику пошарового високочастотного розщеплення діелектричних матриць. Досліджено активацію домішки As після ізохронних й ізотермічних відпалів за присутності кисню та вуглецю. Доведено, що por-Si+Al/Si структура є ефективним гетерним шаром у разі швидких термічних відпалів. Виявлено, що УЗ опромінення у разі імплантації призводить до зменшення дефектності у вихідних і відпалених зразках, а також до пригнічення прискореної дифузії бору у кремнії. Запропоновано фізичну модель цього явища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.222,022 +
Шифр НБУВ: РА337038

Рубрики:

      
9.

Ієвлєв Д.М. 
Емісія фотонів кластерами металів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / Д.М. Ієвлєв ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2001. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.8,022 + В378.714.1,022
Шифр НБУВ: РА315312 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Гуменюк К.В. 
Ендовідеохірургічний спосіб стимуляції регенерації печінки у хворих на цироз аргоноплазмовою коагуляцією (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / К.В. Гуменюк ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2009. — 23 с. — укp.

З метою покращання результатів лікування хворих на цироз печіни (ЦП) розроблено та клінічно впроваджено новий малоінвазивний спосіб, призначений для стимуляції регенерації печінки за допомогою аргоноплазмової коагуляції. Встановлено, що після моделювання ЦП на дослідних тваринах 40,0 %-вим розчином чотирьоххлористого вуглеця, відбуваються патологічні морфофункціональні зміни у печінці з розвитком цирозу. Після проведення стимуляції регенерації печінки з використанням запропонованого способу у режимі 50 Вт у дослідних тварин виявлено позитивні морфологічні результати протягом 360 діб. У 38-ми (58,4 %) хворих на ЦП класу A та B за Child-Turcotte-Pugh установлено добрий клінічний результат й обгрунтовано доцільність та доведено ефективність запропонованого способу, який передбачає проведення ендовідеохірургічної стимуляції регенерації печінки за допомогою аргоноплазмової посегментної коагуляції, що дозволило покращити клінічний перебіг захворювання, білково-синтетичну, пігментну функцію печінки, виконати корекцію цитолітичного, мезенхімально-запального, холестатичного синдромів, покращити нагромадження радіофармпрепарату у печінці, кровопостачання у її судинах, зменшити прояви портального запалення, некрозів та фіброзу печінки. Це дозволило подовжити тривалість життя та його якість і знизити летальність з 21,4 % до 10,5 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.510.40 +
Шифр НБУВ: РА363244

Рубрики:

      
11.

Бойко В.В. 
Ендоскопічні електрохірургічні методи гемостазу при кровоточивих гастродуоденальних виразках (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.В. Бойко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено лікування 681-го пацієнта з кровоточивими гастродуоденальними виразками (ГДВ) групи FI A, FI B, FII A, FII B. Пептичні виразки діагностовано у 148-ми (21,7 %), дванадцятипалої кишки - у 503-х (73,9 %), виразки подвійної локалізації - у 30-ти (4,4 %) пацієнтів. З використанням даних застосування електрохірургічних мініінвазивних ендохірургічних втручань за активних кровотеч (FI) показано високу ефективність всіх засобів, а саме: електрокоагуляції - 93, 8 %, радіочастотної коагуляції - 98,4 %, аргоноплазмової коагуляції - 100 %, але частота рецидивів кровотечі досягає за електрокоагуляції 16,9 %, а у разі застосування радіочастотної та аргоноплазмової коагуляції - 9,7 % - 10 % відповідно, тобто в 1,8 та 1,7 раза менше. За результатами проведення ін'єкційної терапії та електрохірургічних мініінвазивних ендохірургічних втручань показано однаково високу ефективність для зупинки активної кровотечі та щодо частоти рецидивів кровотечі, але за ендоскопічного моніторингу виявлено суттєво більш виражені деструктивні зміни тканин у зоні впливу у порівнянні з монометодом електрохірургічних мініінвазивних ендохірургічних втручань. На підставі результатів застосування електрохірургічних мініінвазивних ендохірургічних втручань для профілактики рецидиву кровотечі у пацієнтів з зупиненою кровотечею за наявності стигмат (FII A, FII B) за кровоточивих ГДВ показано їх високу ефективність. Частота рецидиву кровотечі за умов застосування електрокоагуляції становить 13,2 %, радіочастотної - 6,6 %, аргоноплазмової - 7,1 %. Зроблено висновок, що використання радіочастотної та аргоноплазмової у порівнянні з електрокоагуляцією у групі пацієнтів FII A, FII B знижує частоту рецидивів кровотечі в 2 і 1,9 раза відповідно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.203.2-29 +
Шифр НБУВ: РА354182

Рубрики:

      
12.

Вербицька Т.І. 
Закономірності фазоутворення та термічна стабільність силіциду нікелю NiSi в тонкоплівкових системах Co - Ni, Ni - Ti, Ni - Si на монокристалах кремнію: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / Т.І. Вербицька ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2004. — 21 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.1,022 + В372.6,022 +
Шифр НБУВ: РА334313

Рубрики:

      
13.

Шаповалов Є.В. 
Засоби технічного зору як елемент зворотного зв'язку в системах стеження дугового зварювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Є.В. Шаповалов ; НАН України. Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Запропоновано засоби технічного зору для систем стеження за стиком без розроблення кромок на базі використання методу комп'ютерної обробки відеозображень лінії стикового з'єднання, одночасно освітленої джерелами структурованого та розсіяного світла. Проведено експериментальні та теоретичні дослідження спектрів аргонових дуг й обгрунтовано вибір оптичних діапазонів довжини хвиль видимого та ближнього інфрачервоного спектра, що є найвигіднішими для роботи засобів технічного зору АСУ ТП аргонодугового зварювання. Розроблено математичну модель розпізнавання образу стикового з'єдання на відеозображеннях з можливістю самонавчання. У даній моделі реалізовано покроковий метод ухвалення рішення про приналежність об'єктів до класів, що дозволяє значно скоротити об'єм обчислень і застосувати розроблену модель у системах реального часу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К641.51-5-043-05 +
Шифр НБУВ: РА344576

Рубрики:

      
14.

Бондаренко О.О. 
Збуджені стани молекул і кластерів аргону та криптону, сформованих у надзвукових струменях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / О.О. Бондаренко ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Веркіна. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Наведено результати дослідження вакуумного ультрафіолетового випромінювання (ВУФ) спектрів катодолюмінесценції молекул і кластерів аргону та криптону, сформованих у надзвукових струменях. Досліджено два конкуруючі канали релаксації енергії екситонів у кластерах (одно- та багатофононний), зумовлені розмірним квантуванням енергії всередині екситонних зон.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.8,022 + В253.330.730.48,022
Шифр НБУВ: РА320864 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Жуйков Г.Є. 
Інноваційні основи економіко-екологічної стратегії ефективного розвитку зрошуваного землеробства в нових умовах господарювання: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.02 / Г.Є. Жуйков ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2006. — 35 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження закономірностей і діалектичного взаємозв'язку економіко-екологічних складових ефективності розвитку зрошувального землеробства України за сучасних умов. Обгрунтовано концептуально-теоретичні, методологічні та методико-прикладні положення інтегральної оцінки ефективності функціонування зрошувальних аргосистем за економічними й екологічними характеристиками використання водо-земельного потенціалу. Проаналізовано вплив організаційно-економічних чинників і рівнів на економічно ефективний і екологобезпечний розвиток землеробства за умов зрошення. Сформовано стратегію ефективного розвитку землеробства за умов зрошення на інноваційних засадах використання економічного й екологічного потенціалу. Розроблено інноваційну модель і системний механізм підвищення рівня його екологізації в Україні. Висвітлено інноваційні підходи, критерії, завдання, напрями та методи управління земле-водокористуванням і охороною агроресурсів під час зрошення земель. Розглянуто практичні підходи до підвищення ефективності використання матеріально-технічних, трудових і водно-земельних ресурсів у зрошувальному землеробстві. Наведено рекомендації щодо пріоритетних напрямів використання зрошуваної ріллі залежно від природно-ринкового середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)451.511-55 +
Шифр НБУВ: РА346004

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Котляр О.В. 
Коливальні характеристики кристалічних структур з комбінованими дефектами: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / О.В. Котляр ; Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна НАН України. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

На мікроскопічному рівні проведено послідовний теоретичний аналіз високо- та низькочастотних особливостей коливальних характеристик кристалів, обумовлених комбінованими дефектами. Зокрема, побудовано аналітичну апроксимацію, що з високою точністю описує частоти, інтенсивності, загасання й умови утворення локальних коливань у кристалах з однозв'язною смугою квазісуцільного спектру. На базі цієї апроксимації одержано аналітичні вирази для характеристик локальних коливань комбінованих дефектів, таких як пари, трійки та четвірки домішкових атомів, а також легких домішок, розташованих поблизу гладкої та шорсткуватої поверхні. Розраховано характеристики щілинних (локальних) коливальних рівнів у розчинах PdH (PdD), обумовлених домішками D (H). Проаналізовано процес трансформації дискретних коливальних рівнів, локалізованих на домішкових атомах, у домішкову зону зі зростанням концентрації домішки. Вперше обгрунтовано можливість формування бозонних піків у неупорядкованих твердих розчинах, атоми яких мають тільки трансляційні ступені свободи. Досліджено вплив збуджень, що формують дані піки, на низькотемпературну теплоємність твердих розчинів аргону в криптоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.33 в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА360236

Рубрики:

      
17.

Бондаренко К.Л. 
Лінгвокультурні особливості українського та англійського сленгу: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.17 / К.Л. Бондаренко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено лігвокультурну специфіку українського й англійського сленгу. Виявлено онтологічні характеристики сленгу, арго та жаргонів. Розглянуто термінологічний апарат лексичного субстандарту. Обгрунтовано принципи семантико-ідеографічного структурування українського й англійського сленгу. Розроблено семантико-ідеологічну модель, згідно з якою українські й англійські сленгові лексичні одиниці було віднесено до лексико-семантичних полів "Назви живого: людини, тварини", "Назви продуктів господарської, технічної та соціальної діяльності людини" і "Назви абстрактних понять: явищ, ситуацій, подій" і дрібніших лексико-семантичних угруповань як їх конституентів. На підставі розробленої класифікації здійснено семантико-ідеографічну репрезентацію української та англійської сленгової лексики, якісне та кількісне зіставлення якої дало змогу виявити спільне та відмінне у сленгових картинах світу відповідних мов. Визначення спільного дозволило уточнити характеристики сленгу як універсального лінгвального феномену, що перебуває у площині неофіційної, "сміхової" культури та відповідно до цього структурує дійсність. Установлення відмінного у картуванні світу українським і англійським сленгом дало змогу розкрити особливості національного світобачення українців і англійців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-677.1 + Ш143.21-677.1 +
Шифр НБУВ: РА352111

Рубрики:

      
18.

Єрьомін С. О. 
Мас-спектрометрія нейтральних частинок, розпилених іонами з енергією до 170 кеВ: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.01 / С. О. Єрьомін ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено процеси іонного розпилення твердих тіл у широкому інтервалі енергій первинних іонів методом мас-спектрометрії вторинних нейтральних частинок. Із цією метою створено установку для мас-спектрометричного аналізу розпилених нейтралей, що дозволяє працювати у діапазоні енергій первинних іонів до 170 кеВ, та розроблено відповідні методики досліджень. Запропоновано методику обчислення коефіцієнта трансмісії іонно-оптичної системи монопольного мас-аналізатора з енергофільтром як функції енергії іонів. Методом комп'ютерного моделювання траєкторій електронів та іонів у системі аналізу розпилених частинок визначено оптимальні потенціали іонно-оптичних елементів системи, що забезпечують максимальну чутливість установки, для кожного із трьох режимів роботи. Проведено дослідження емісії нейтральних кластерів міді, а також процесу переважного розпилення ізотопів молібдену під час бомбардування поверхні іонами аргону в діапазоні енергій від 30 до 170 кеВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.566 в641.8,022 + В381.105.5,022
Шифр НБУВ: РА377347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Пугіна К.В. 
Молекулярно-динамічне моделювання іонного розпилення поверхневих металевих кластерів: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / К.В. Пугіна ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

З використанням методу молекулярної динаміки досліджено механізми іонного розпилення поверхневих металевих кластерів. Виконано молекулярно-динамічне моделювання розпилення іонами аргону низьких енергій (200 еВ) металевих кластерів (Cu, Au) з поверхонь металевих монокристалічних підкладинок (Cu, Au). Вперше встановлено, що за умов іонного розпилення поверхневих металевих кластерів мають місце напрямки переважного виходу розпилення атомів з кластерів. Встановлено залежність розвитку каскаду атомних зіткнень в нанорозмірному поверхневому металевому кластері від його геометрії. З'ясовано, які з ефектів, що обумовлені тепловими коливаннями атомів, обумовлюють температурну залежність виходу розпилення поверхневих нанокластерів. Визначено вплив підкладинки на формування напрямків переважного виходу розпилення речовини кластерів. За результатами моделювання двокомпонентних систем кластер-підкладинка (Au-Cu, Cu-Au) визначено вплив розбіжності значень сталих кристалічної гратки матеріалів кластера та підкладинки на інтенсивність розвитку каскаду атомних зіткнень в системі. Розроблено комплекс молекулярно-динамічних алгоритмів для моделювання розвитку каскадів атомних зіткнень в поверхневому металевому кластері. Досліджено вплив вибору потенціалу міжатомної взаємодії Cu-Cu на результати моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.8 в641.0,022 + В372.8 в641.0,022 + В372.8 в641.0,022
Шифр НБУВ: РА353978

Рубрики:

      
20.

Юркевич Р.М. 
Опірність сірководневій корозії та корозійному розтріскуванню феритно-аустенітних і феритно-перлітних сталей газовидобувного обладнання: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.14 / Р.М. Юркевич ; НАН України, Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

У ході дослідження встановлено основні закономірності впливу хімічного складу сталей, виду зварювальних матеріалів, поляризації на корозійні характеристики та опірність корозійному розтріскуванню феритно-аустенітних сталей та їх зварних з'єднань у сірководневих середовищах. Запропоновано ефективний вітчизняний інгібітор для захисту низьколегованих феритно-перлітних сталей від сірководневої корозії, сірководневого корозійного розтріскування під напруженням та розтріскування, ініційованого воднем. Вибрано промислові зварювальні матеріали для ручного аргоно-дугового та автоматичного зварювання двофазних сталей 12Х21Н5Т та О3Ч22Н6АМ3 та виявлено, що у сірководнево-хлоридних середовищах нетермооброблені однорідні та різнорідні (зі сталлю 12Х18Н10Т) зварні з'єднання цих сталей не чутливі до корозійного розстріскування під навантаженням постійною деформацією до межі плинності основного металу. Встановлено, що вітчизняний інгібітор Нафтохім-8 є найефективнішим серед досліджених для захисту трубних сталей від сірководневої корозії та наводнювання. Розроблено та впроваджено технологічний регламент з інгібіторного захисту обладнання Локачинського газового родовища з використанням даного інгібітора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К66-1 + И362-5-03 +
Шифр НБУВ: РА368094

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського