Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (62)Реферативна база даних (2235)Книжкові видання та компакт-диски (264)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=АРИФМЕТИЧН$<.>+<.>K=ОПЕРАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 307
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мішта С.П. 
Пріоритетні напрями кредитування Ощадним банком діяльності суб'єктів господарювання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / С.П. Мішта ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація містить теоретичні узагальнення та нові методологічні підходи щодо фінансування діяльності промислових підприємств капіталом ощадних установ. Розроблені та пропонуються рекомендації по управлінню кредитними операціями банків на основі комплексного аналізу фінансової діяльності та кредитоспроможності підприємств. Загальні положення дисертації апробовані та впроваджені в банківських установах та промислових підприємствах м.Києва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.532.301

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ларченко Л.В. 
Структурний синтез функціонально-орієнтованих пристроїв з числоімпульсним кодуванням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / Л.В. Ларченко ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 1998. — 18 с. — укp.

Запропоновано метод обчислення та відтворення у технічних пристроях ступінчастих функцій одного класу з цілочисловою формою зображення аргументу, оптимальний з точки зору точності та часу обчислення. На основі запропонованого методу для прикладу розроблено математичні, операторні, структурно-функціональні моделі та алгоритми функціонування ступінчатих апроксиматорів для обчислення та відтворення дробово-ірраціональних, дробово-раціональних, ступеневих та гіперболічних функцій; цифрових пристроїв, виконуючих арифметичні дії над частотно-імпульсними сигналами, і багатофазових генераторів імпульсів. Наведена оцінка похибок запропонованих технічних рішень, частотних можливостей та надана інженерна методика їх розрахунку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-044.421

Рубрики:

      
3.

Вишневська Л.А. 
Клініко-статистичне прогнозування та профілактика гнійно-запальних ускладнень при лікворошунтуючих операціях у дітей з гідроцефалією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / Л.А. Вишневська ; Ін-т нейрохірургії АМН України ім. А.П.Ромоданова. — К., 1998. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена прогнозуванню та профілактиці ГЗУ, які виникають після лікворошунтуючих операцій у дітей з гідроцефалією непухлинного генезу. Використані дані комп'ютерного аналізу за методикою Вальда та Кульбака 335 інформаційних карт дітей з гідроцефалією. У 42 з них в ранньому післяопераційному періоді розвинулись запальні ускладнення з боку ЦНС. Визначені основні прогностичні критерії розвитку цих ускладнень. Прогностично несприятливими ознаками були: вік хворих менш 1 року, наявність виснаження, збільшення розмірів голови більше норми на 10-25 см, патологія вагітності, пологів, вади розвитку. Від'ємно впливали також вихідні порушення гомеостазу, наявність патогенної флори в області рани, зниження реактивності організму. Прогноз погіршується у випадках повторного, неадекватного дренування. Сприятливими ознаками були: вік дитини більш 1 року, невиражена гідроцефалія, відсутність супутніх захворювань та розладів гомеостазу. Підрахунок суми прогностичних коефіцієнтів несприятливих і сприятливих ознак дав можливість визначити ступінь ризику розвитку ускладнень. Якщо сума несприятливих ознак значно переважає, можливо прогнозувати розвиток ГЗУ нервової системи. При високому ризику цих ускладнень використано розроблений комплекс лікувально-профілактичних засобів. Він включає в себе контроль та боротьбу з внутрішньогоспітальною інфекцією, санацію запальних вогнищ, спеціальні методи обробки шунтуючих систем та операційного поля, корекцію імунореактивності та порушень гомеостазу, привентивне введення антибіотиків. Використання цих методів дозволило знизити частоту ускладнень на 33%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.636.770.42-387

Рубрики:

      
4.

Богач А.О. 
Моделювання термомеханічних процесів на фінішних операціях: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / А.О. Богач ; Одеський держ. політехнічний ун-т. — О., 1998. — 15 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К637.3-1с11

Рубрики:

      
5.

Шатківська Н.Ю. 
Експериментально-клінічне обгрунтування застосування аутофібринової клейової композиції при реконструктивно-відновних операціях на вусі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / Н.Ю. Шатківська ; Київ. НДІ отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 1998. — 22 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі обгрунтування застосування полімерів фібрину при реконструктивно-відновних операціях на вусі у хворих на хронічний гнійний середній отит. Вперше розроблений склад, методика отримання та застосування в клініці при реконструктивно-відновних операціях на вусі клейової композиції з крові пацієнта. Вивчені її біохімічні, мікробіологічні та адгезивні властивості. Введені до композиції антибіотик та лізоцим зберігають свою активність, не порушуючи властивостей основи композиції (фібриногену і тромбіну). Доведено, що стерилізація композиції гама-опроміненням не порушує її основних властивостей. В експерименті на піддослідних тваринах доведено, що морфологічні процеси відновлення барабанної перетинки із застосуванням АФКК проходять у більш ранні терміни, ніж у контролі. Клінічні дослідження, проведені при лікуванні 164 хворих на хронічний гнійний середній отит, дозволили встановити, що результати операцій із застосуванням АФКК та фібринового клею "Tissucol" кращі, ніж у контрольній групі спостережень. Застосування фібринових полімерів дозволило зменшити ризик післяопераційних ускладнень, забезпечити більш стійкі морфологічні та функціональні результати у віддаленому періоді після реконструктивно-відновних операцій на вусі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р685.346-99с03

Рубрики:

      
Категорія:    
6.

Зербіно Д.Д. 
Паралельні арифметичні обчислення на клітинних автоматах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Д.Д. Зербіно ; Нац. агентство з питань інформатизації при Президентові України, Держ. НДІ інформ. інфраструктури. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена вирішенню комплексу проблем, які пов'язані з реалізацією арифметичних обчислень на клітинних автоматах. Проаналізовано результати досліджень з паралельної обробки інформації і визначено місце клітинних автоматів серед всіх моделей паралельної обробки. Розроблено теоретичні основи моделі, що досліджувалася в орієнтації на арифметичні обчислення. Введено і формально обгрунтовано системи правил перетворень для виконання арифметичних та логічних операцій, а також для реалізації складних виразів та масових обчислень. Досліджено їх коректність і мінімальність. Введено узагальнення клітинних автоматів, описано систему моделювання клітинних обчислень, що реалізована автором.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з970.201

Рубрики:

      
7.

Болгов О.Є. 
Роль ООН в забезпеченні міжнародної безпеки після "холодної війни" (міжнародно-правові питання): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.Є. Болгов ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 1999. — 20 с. — укp.

В дисертації досліджено міжнародно-правові аспекти забезпечення міжнародної безпеки після закінчення "холодної війни". Основна увага відведена аналізу правової природи миротворчих операцій ООН, які в нових міжнародних умовах набули нового значення. Дослідження нормативного закріплення статусу операцій ООН по підтриманню миру покладено в основу наукових рекомендацій по вдосконаленню правового регулювання діяльності Генерального секретаря ООН по керівництву операціями по забезпеченню миру і визначення правового статусу військових контингентів ООН, які беруть участь у цих операціях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.212

Рубрики:

      
8.

Тимчук С.М. 
Принципи оптимізації хірургічного лікування хворих на рак гортані: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.19 / С.М. Тимчук ; Київ. НДІ отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 1999. — 42 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі розробки й оптимізації методів хірургічного лікування хворих на рак гортані, із максимальним використанням усього спектра діагностичних методів досліджень і визначення їхнього місця у виборі раціональних засобів реконструктивно-відновлювальних операцій у хворих при різних стадіях раку гортані. Використано систему комплексної діагностики поширеності пухлинного процесу: комп'ютерна томографія, безконтактне теплобачення, ехотомоскопія, радіоізотопна сцинтіграфія і методика визначення ознак регіонарного метастазування по реологічних показниках стану судин шиї. Описано розроблені хірургічні способи відновлення основних функцій гортані з застосуванням різноманітних аутотрансплантаційних матеріалів, об'єктивно доведена їхня ефективність. Показано можливості аутотрансплантації й удосконалені операції при раку гортані I - II стадій. Доведено, що гарним функціональним результатам реконструктивних опрацій сприяє правильний вибір аутотрансплантата. Так для реконструкції при I - II стадіях раку гортані цілком придатні м'якотканинні трансплантати, в яких при застосуванні немає обмежень у площі матеріалу для пластики і тому з їхньою допомогою можливо закривати великі дефекти слизової гортані в перебігу оперативних втручань. Для реконструктивних операцій із приводу раку гортані III стадії, після видалення пухлини й утворення значного дефекту гортані, рекомендовані жорсткотканинні або комбіновані трансплантати (тіло під'язикової кістки в комбінації зі шматком апоневрозу прямого м'яза живота або зі шматком із широкої фасції стегна). Це особливо стосується серединної локалізації пухлини і серединної з розповсюдженням на вестибулярний або підскладковий відділи гортані. Протипоказанням вважається наявність нерухомого конгломерату метастатичних лімфовузлів. Запропоновано варіанти реконструктивно-відновлювальних операцій при раку гортані III - IV стадій - трахеофарингеальні та трахеоезофагальні способи шунтування. Докладно освітлені переваги і недоліки різноманітних аутотрансплантатів, дані рекомендації про доцільність застосування того або іншого трансплантату при конкретних ситуаціях хірургічного лікування хворих на рак гортані і різних варіантів застосування променевої терапії (шкірний шматок, слизова носа, або щоки, хрящ вушної раковини, м'язовий шматок на ніжці, щитовидного хряща, під'язикової кістки, апоневрозу прямого м'яза живота і широкої фасції стегна). Освітлено питання застосування променевої терапії в категорії хворих раком гортані. Показано позитивні і негативні сторони променевої терапії в комплексному лікуванні хворих на рак гортані при застосуванні аутотрансплантаційного матеріалу. Доведено, що застосування передопераційного курсу променевої терапії на гортань і на зону трансплантату знижує функціональні результати при проведенні реконструктивних операцій. При проведенні післяопераційного курсу променевої терапії на реконструйовану гортань із застосуванням трансплантатів отримані позитивні результати, пов'язані з протизапальним фактором. Розглянуто проблему лікування регіонарних метастазів. Оцінено можливості при діагностиці метастазів різноманітних методів дослідження - комп'ютерної томографії, безконтактного теплобачення, ультразвукової томоскопії, сцинтіграфії, доплерографії. Запропоновано раціональні способиоперацій для лікування метастазів у регіонарні лімфатичні вузли. Оперативні втручання на лімфовузлах робили у випадках наявності клінічних ознак їхньої зміни і даних додаткових методів дослідження. За показниками виконувалися футлярно-фасціальне видалення лімфовузлів та операція Крайля. Об'єктивно доведений високий ступінь ефективності реабілітації основних функцій гортані після виконання реконструктивно-відновлювальних операцій, використаних у роботі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-59

Рубрики:

      
9.

Єрмольєв А.І. 
Прогнозування та профілактика ускладнень хірургічного лікування пухлин спинного мозку та хребта: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / А.І. Єрмольєв ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено прогнозуванню та профілактиці ускладнень хірургічного лікування пухлин спинного мозку. Використані дані поглибленого комп'ютерного аналізу 200 інформаційних карт хворих з пухлинами мозку. У 110 з них мали місце одне чи декілька ускладнень, які виникали під час чи після операції. Приведені дані прогнозування та профілактики таких ускладнень, як післяопераційні пневмонії, значної крововтрати, гострої серцево-судинної недостатності, а також смерті хворих. Установлені ведучі прогностично несприятливі ознаки цих ускладнень. Основними серед них були: локалізація пухлин в шийному та верхньогрудному відділі спинного мозку, злоякісність пухлин особливо тих, які проростали в хребет, внутрішньомозкова локалізація. Значний розмір пухлин, травматична операція, велика крововтрата, наявність супутніх захворювань, особливо урологічних, порушення дихання, трофічні розлади, порушення гомеостазу негативно впливали на результат операцій. Відсутність цих ознак була прогностично благоприємною. При підрахунку суми діагностичних коефіцієнтів прогностично несприятливих і сприятливих ознак вдавалось кількісно оцінити ризик частоти різних ускладнень і своєчасно цілеспрямовано використати комплекс профілактичних заходів. Основними серед них являються: тренування глибини вдиху, проведення сеансів СД з ПТКВ, туалетної бронхоскопії, превентивного введення антибіотиків, використання оптичної техніки, боротьба з висхідним набряком мозку, своєчасна корекція крововтрати та порушень гомеостазу. Це дало можливість знизити частоту пневмоній на 26,7%, гострої серцево-судинної недостатності на 13,9%, значних крововитрат на 28,1% та смертельних вип адків на 3,6%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.750.96-5

Рубрики:

      
10.

Защепкіна Н.М. 
Котонізація короткого волокна льону на обладнанні бавовнянопрядильних фабрик: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / Н.М. Защепкіна ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 1999. — 14 с. — укp.

Розглянуто один із напрямків розвитку ресурсозберігаючих технологій - використання власної сировинної бази України для потреб текстильної промисловості. Згідно з "Державною програмою розвитку легкої промисловості на період до 2000 року", де підкреслено, що одним із найважливіших напрямків розвитку легкої промисловості є зміцнення сировинної бази галузі та модернізація необхідного обладнання для переробки місцевих сировинних ресурсів. Розглянуто необхідні технологічні операції, які передують прядінню волокна з короткого волокна льону низьких номерів. Надано визначення цим технологічним операціям, а також - поняттям "котонін", види котонування, глибина котонування. У дисертації приводяться результати комплексних та математичних досліджень параметрів механічного котоніну, який було вироблено на різних технологічних ланцюжках різних підприємств України на бавовняному обладнанні, досліджено залежність параметрів механічного котоніну від заправочних параметрів чесальної машини, вибран оптимальний технологічний ланцюжок та вказано на залежність і зв'язок параметрів пряжі від параметрів котонованого волокна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М31-31

Рубрики:

      
11.

Іоргачов Д.В. 
Технологічні можливості підвищення довговічності інструменту для виробництва волокно-оптичних кабелів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / Д.В. Іоргачов ; Одес. держ. політехн. ун-т. — О., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням забезпечення необхідних якостей робочих поверхонь фільєр та дорн-пресформ завдяки раціональним технологічним параметрам, особливо на фінішних операціях, що сприяє підвищенню довговічності цих інструментів та якості волоконно-оптичної продукції, що виробляється. Розроблена модель для вивчення термомеханічних процесів, що супроводжують операцію шліфування робочих поверхонь інструментів, дозволяє одержати критеріальні співвідношення, технологічна реалізація яких дозволить запобігти дефектоутворенню на оброблюваних поверхнях, тим самим сприяти підвищенню їх довговічності. Дослідження впливу шорсткості робочих поверхонь інструментів на відшарування покриття від оптичного волокна дозволили установити межу величини шорсткості, нижче якої можна запобігти явищу відшарування і тим самим забезпечити необхідну якість оптично-волоконної продукції. За встановленими критеріями визначені фізико-механічні властивості інструментального матеріалу, технологічні заходи для одержання якісних заготовок. Алмазна обробка робочих поверхонь фільєр та дорн-пресформ кругами, параметри яких та режими шліфування чітко детерміновані властивостями твердих сплавів, дозволила підвищити довговічність інструменту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З861.1

Рубрики:

      
12.

Медведєв М.Г. 
Дослідження та розробка обчислювальних схем, базованих на комутаційних елементах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.03 / М.Г. Медведєв ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація орієнтована на дослідження та розробку обчислювальних схем, базованих на комутаційних елементах (КЕ) та на їх застосування при розробці функціональних моделей апаратних схем. Вводиться поняття комутаційного елемента, досліджуються його функціональні властивості, доводяться переваги використання КЕ замість логічних елементів при розробці цифрових схем. Запропоновано алгоритм побудови обчислювальної схеми на КЕ, яка реалізує довільну арифметичну та логічну функцію. Досліджено роботу схем багаторозрядного додавання, множення та порівняння на КЕ. Наводиться використання КЕ при побудові багатостанових мереж та розв'язку задач маршрутизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-042

Рубрики:

      
13.

Болдіжар О.О. 
Ендоскопічна склеротерапія варикозних вен стравоходу в профілактиці кровотеч при спленодекомпресивних судинних операціях у хворих цирозом печінки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.О. Болдіжар ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.А.Шупика. — Ужгород, 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням діагностики та хірургічного лікування цирозу печінки (ЦП). На основі клінічного аналізу 68 хворих вивчені запальні зміни з боку верхніх відділів шлунково-кишкового тракту (ШКТ)та порушення моторної функції, які супроводжують ЦП і залежать від ступеню варикозного розширення вен (ВРВ) стравоходу та шлунка, кількості кровотеч з ВРВ в анамнезі, ступеня печінкової недостатності. Ендоскопічна характеристика змін верхніх відділів ШКТ у хворих показала, що у 72% пацієнтів спостерігається езофагіт різного ступеню важкості, у 84% - гастрит. Моторні порушення у вигляді ГЕР спостерігаються у 74%, ДГР - у 17,6% хворих. У 23 (35,4%) хворих після сплено-декомпресивних операцій, не дивлячись на функціонуючий сплено-декомпресивний шутн, ВРВ стравоходу не спадаються. В зв'язку з чим у 2-х хворих на висоті кровотечі, а у 15 - в плановому порядку виконана ендоскопічна склеротерапія ВРВ стравоходу ІІІ ст. Кумулятивний аналіз стабільності хірургічного лікування по трьох основних параметрах - рецидив кровотечі, летальності до 5 років та портосистемної енцефалопатії показав, що задовільний результат лікування спостерігається у 92% хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.510.40

Рубрики:

      
14.

Жидєєва Л.І. 
Облік і аудит зовнішьоекономічної діяльності (на прикладі підприємств Полтавської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Л.І. Жидєєва ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Досліджуються організаційно-методичні аспекти обліку та аудиту зовнішньоекономічної діяльності підприємств та особливості формування витрат. Розроблено методику обліку розрахунків з іноземними партнерами за експортно-імпортними операціями. Запропоновано методику обліку операцій з банківськими платіжними картками. Розкрито особливості аудиту зовнішньоекономічної діяльності підприємства та обгрунтовано необхідність проведення перевірки операцій по суті, в цілому, за кожною господарською операцією. Розроблено методику аналізу операцій в сфері зовнішньоекономічної діяльності, враховуючи курс іноземної валюти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)258 + У9(4УКР)261.82 + У9(4УКР-4ПОЛ)229

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Возняк О.М. 
Діагностика і хірургічне лікування аденом гіпофіза у хворих похилого віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / О.М. Возняк ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Визначено особливості основних симптомокомплексів аденом гіпофіза у хворих похилого віку. З'ясовано основні структурні та топографо-анатомічні особливості цих пухлин. Уточнено оптимальний комплекс нейрохірургічних обстежень для формування хірургічного діагнозу. Вироблено рекомендації з периопераційного ведення хворих. Доведено і патофізіологічно обгрунтовано ефективність і доцільність застосування транссфеноїдальних втручань для видалення аденом гіпофіза у хворих похилого віку як при первинно діагностованих новоутвореннях, так і при операціях з приводу продовженого росту пухлин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.77

Рубрики:

      
16.

Фролов С.С. 
Діагностика, лікування та реабілітація хворих з поєднаною жіночою неплідністю: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.С. Фролов ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Робота присвячена застосуванню морфо-функціонального методу в діагностиці поєднаної жіночої неплідності та формуванню гомогенних груп хворих за сполуками чинників. Вивчено морфологічні особливості внутрішніх статевих органів під час лапароскопії та біопсіі яєчників, вміст стероїдних і гіпофізарних гормонів, дані тестів функціональної діагностики при різноманітних сполученнях чинників. Показано головну роль перітонеального фактору в патогенезі поєднаної безплідності та послідовність реабілітаційної терапії, що витікає з цього. Виявлені найбільш характерні гормональні порушення: функціональна гіперпролактинемія, латентна гіперандрогенія, нефізіологічні співвідношення лютеінізуючого та фолікулостимулюючого гормонів (ЛГ/ФСГ). Визначено критерії обсягу втручання на яєчниках при пластичних операціях. Розроблено і науково обгрунтовано 2-х етапну реабілітацію, що забезпечує фізіологічні репаративні процеси і корекцію нейро-гормональних порушень із використанням рослинних ноотропів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-3

Рубрики:

      
17.

Васюренко О.В. 
Управління банківськими операціями: методологія і практика: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.04.01 / О.В. Васюренко ; Укр. акад. банк. справи. — Суми, 1999. — 33 с. — укp.

Визначено сучасні проблеми розвитку банківської справи в Україні; представлено комплекс методичних рекомендацій з питань організації стратегічного і тактичного менеджменту банківських операцій; розроблено науково-методологічний підхід щодо раціоналізації управління залученням банківських ресурсів на основі методу компаративних січень; розроблено метод збалансованого динамічного управління активними операціями банків в сфері кредитування, запропоновано підхід щодо оптимізації прийняття рішень по здійсненню кредитних операцій. Розроблено метод оцінки ефективності банківських інвестицій, застосований на побудові інвестиційного конусу та встановленні залежності між очікуваним доходом і мірою вірогідності настання події "ризики"; розроблено методику управління валютними ресурсами, спрямовану на раціоналізацію вибору стратегії банку в умовах невизначеностей стану валютного ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-21

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Мичуда Л.З. 
Аналогові функціональні перетворювачі на комутованих конденсаторах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Л.З. Мичуда ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці та дослідженню принципів побудови та створенню нових аналогових функціональних перетворювачів з підвищеною точністю та розширеними функціональними можливостями на основі використання явища перерозподілу заряду в комутованих конденсаторах аналогових функціональних перетворювачів на комутованих конденсаторах (АФПК). Виконано класифікацію перетворювачів. Запропоновано та розроблено нові класи АФПК, зокрема, типу: логарифматор-антилогарифматор, N-логарифматорів-антилогарифматор на двох і одній конденсаторних комірках; з додатковим арифметичним блоком, а також - аналого-цифрові функціональні перетворювачі. Розроблено математичні та фізичні моделі АФПК. Запропоновано аналітичні вирази для характеристик перетворення та оцінки похибок АФПК. Розроблено алгоритми та пакет прикладних програм для дослідження АФПК на ЕОМ і макетні зразки АФПК, наведено результати досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-044.39

Рубрики:

      
19.

Ляховецький О.М. 
Методи функціонально-логічного проектування швидкодіючих арифметичних пристроїв на основі симетричних булевих функцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / О.М. Ляховецький ; Одес. держ. політехн. ун-т. — О., 1999. — 19 с. — укp.

Розробляється новий підхід до проектування швидкодіючих арифметичних пристроїв (АП), що грунтується на використанні властивості симетрії вхідних інформаційних сигналів, який забезпечує підвищення швидкодії АП, усунення апаратного надлишку АП за рахунок застосування специфіки їх операцій, спрощення та одноманітність процесу проектування і можливість формалізації та автоматизації деяких його етапів. Запропоновано методи функціонально-логічного проектування швидкодіючих багатооперандних суматорів та помножувачів, що грунтуються на використанні симетричних булевих функцій з частковою симетрією для опису функціонування АП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-047.1-02

Рубрики:

      
20.

Глумчер Ф.С. 
Анестезіологічне забезпечення та інтенсивна терапія при реконструктивних операціях на нижніх дихальних шляхах: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.30 / Ф.С. Глумчер ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 32 с. — укp.

Дисертацію присвячено анестезіологічному забезпеченню та інтенсивній терапії у 362 хворих, яким було зроблено 370 реконструктивних операцій на гортані, трахеї та її біфуркації. Найоптимальнішою методикою анестезіологічного забезпечення можна вважати внутрішньовенну анестезію під час операцій. Вентиляція легень є найскладнішою проблемою, однак за допомогою поєднання різних методик, серед яких важливе місце займає шунт-дихання та високочастотна штучна вентиляція, в усіх випадках її було вирішено. Завдяки вивченню показників газообміну в легенях під час операцій було проаналізовано переваги та недоліки кожної методики штучної вентиляції легень. Запропоновано алгоритм дій анестезіолога у хворих з важкою травмою нижніх дихальних шляхів. Багато уваги приділено веденню післяопераційного періоду, головним завданням якого було забезпечення прохідності дихальних шляхів. Визначені головні чинники, завдяки яким було значно покращено результати лікування за останні 10 років, насамперед, зниження летальності з 7,3 до 2,6%. Серед них: зниження випадків тяжкої гіпоксемії, артеріальної гіпотензії під час операції, зниження тривалості операційного втручання, ефективніша профілактика ускладнень з боку анастомозу, тромбоемболії легеневої артерії та гострого респіраторного дистресс-синдрому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р685.266

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського