Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Тематичний інтернет-навігатор (3)Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (64)Книжкові видання та компакт-диски (169)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=БАБИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Бабинець І.І. 
Закарпаття в системі міждержавних відносин України і Угорської Республіки (1991 - 2004 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.І. Бабинець ; Ужгор. нац. ун-т. — Ужгород, 2004. — 24 с. — укp.

Досліджено процес становлення та розвитку системи українсько-угорського міждержавного співробітництва у 1991 - 2004 рр., місце і значення у формуванні міждержавних відносин прикордонної Закарпатської області України. На підставі аналізу архівних матеріалів, протоколів Державних Зборів Угорщини, наукових здобутків вітчизняних та угорських дослідників, вивчення діяльності преси обох країн охарактеризовано етап зародження їх двосторонньої співпраці на початку 1990-х рр., встановлено особливості формування договірно-правової бази міждержавних відносин. Досліджено розвиток політичного діалогу України та Угорщини на всіх рівнях, еволюцію, стан і перспективи розвитку їх транскордонного співробітництва як важливого підрівня цілісної системи двосторонніх взаємин. Висвітлено українсько-угорські зв'язки у межах Карпатського Єврорегіону. Розглянуто культурно-гуманітарну та економічну співпрацю Закарпаття з прикордонними територіальними громадами Угорської Республіки. Проаналізовано діяльність змішаної українсько-угорської комісії з питань забезпечення прав національних меншин. Охарактеризовано становище угорців в Україні й українців та русинів в Угорщині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)64-6 +
Шифр НБУВ: РА331926

Рубрики:

      
2.

Литвиненко 
Культурне коло бабине(за матеріалами поховальних пам'яток): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.04 / Роман Олександрович Литвиненко ; НАН України; Інститут археології. — К., 2009. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(237УКР)26-431.1 + Т493.11
Шифр НБУВ: РА365835

Рубрики:

      
3.

Бабинін Д.О. 
Обгрунтування та результати застосування ендоуретральних стентів у хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Д.О. Бабинін ; АМН України. Ін-т урології. — К., 2006. — 18 с. — укp.

На підставі визначення особливостей клініко-уродинамічних характеристик хворих на доброякісну гіперплазію передміхурової залози (ДГПЗ) обгрунтовано тактику малоінвазивного лікування даної патології. Вперше показано доцільність малоінвазивного лікування хворих на ДГПЗ з застосуванням ендоуретральних стентів як альтернативного методу до більш травматичного - цистостомії. Встановлено особливості клінічного перебігу захворювання, а також зміни показників уродинаміки нижніх сечовивідних шляхів після ендоуретрального стенування у порівняльному аспекті з пацієнтами, які знаходились на диспансерному нагляді або одержували консервативне лікування. Вперше за допомогою радіологічних діагностичних критеріїв визначено особливості морфологічної структури та кровопостачання простати за ДГПЗ. Обгрунтовано показання та протипоказання для проведення ендоуретрального стенування у хворих з оперативним ризиком. На підставі радіологічного забезпечення визначено критерії відбору стентів для проведення даної операції. Удосконалено техніку ендоуретрального стенування для кожного хворого залежно від анатомічних особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.696.2-5 +
Шифр НБУВ: РА344966

Рубрики:

      
4.

Бабин І. М. 
Облік та контроль витрат і доходів платних послуг підприємств споживчої кооперації: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / І. М. Бабин ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Розглянуто тенденції та перспективи розвитку підприємств з надання платних послуг. Виявлено вплив організаційно-технологічних особливостей діяльності даних підприємств на побудову обліку та контролю витрат і доходів. Проведено науково теоретичне узагальнення економічної й облікової сутності витрат і доходів. Вдосконалено їх класифікацію для підприємств з надання платних послуг для цілей обліку, аналізу, контролю й управління. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення первинного обліку, форм облікових регістрів і внутрішньої звітності. Запропоновано номенклатуру аналітичних рахунків і субрахунків для обліку витрат і доходів. Розглянуто класифікацію загальновиробничих витрат і запропоновано логіко-структурну модель їх розподілу. Здійснено напрями вдосконалення внутрішньогосподарського контролю на базі застосування методу моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)242.18-149.32 + У052.9(4УКР)842.18-149.32
Шифр НБУВ: РА371358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Бойчук В. В. 
Первісний синкретизм в генезі стародавніх культур Північного Причорномор'я: автореф. дис. ... канд. культурології : 26.00.01 / В. В. Бойчук ; МОНМС України, Крим. ун-т культури, мистец. і туризму. — Сімф., 2011. — 20 с. — укp.

Виявлено ознаки естетико-сакрального структурного комплексу джерел ямної, катакомбної, бабинської, зрубної, білозерської, скіфської, сарматської, гунської архіологічних культур як об'єкт дослідження основи моделей культур Північного Причорномор'я епох енеоліту, бронзи та раннього заліза. Визначено критерій наявності естетико-сакрального комплексу як методичну основу аналізу структури культуротворчого феномену первісного синкретизму європейських культур доби каменю. Досліджено естетико-сакральні риси культуротворення європейських спільнот як первинний структуруючий стрижень феномену первісного синкретизму. Розроблено схему естетико-сакрального механізму (етапи "дообразу", "праобразу", "образу") як фактор культуротворчого втілення первісного синкретизму європейських культур епох верхнього палеоліту. Проаналізовано динаміку дієвості естетико-сакрального культуротворчого механізму в процесах соціокультурної інтеграції європейських спільнот епохи мезоліту. Досліджено генезу становлення моделі культур спільнот Північного Причорномор'я епох неоліту, енеоліту, бронзи на основі трансформації "ідеальних типів" як продукту функціонування естетико-сакрального культуротворчого механізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)0-7 + Ч111.151
Шифр НБУВ: РА385203 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Санжаров С.М. 
Східна Україна на рубежі середньої-пізньої бронзи: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.04 / С.М. Санжаров ; НАН України. Ін-т археології. — К., 2007. — 33 с. — укp.

Проведено дослідження понад 2 000 поховань та 115-ти поселень катакомбної та абашевської спільнот. Доведено, що на етапі закінчення доби середньої бронзи еволюційний розвиток пізньокатакомбної культурно-історичної області, зазнавши змін внаслідок зовнішнього абашевського впливу, перейшов до фінальної стадії та продукував витоки посткатакомбних утворень. Встановлено, що датою перших контактів місцевих пізньокатакомбних племен з мігруючим доно-волзьким абашевським населенням розвинутого етапу є XXII ст. до н.е., після яких відбувалися культурно-історичні процеси у межах фінальнокатакомбних (бабинських), пізньоабашевських і фінальноабашевських формувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45УКР)26 +
Шифр НБУВ: РА350291

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Семенюк Н.Є. 
Фітопланктон різнотипних водойм м.Києва: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Н.Є. Семенюк ; НАН України. Ін-т гідробіології. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Визначено основні закономірності розвитку фітопланктону в різнотипних водоймах мегаполісу за таксономічними ознаками, індексом Шеннона, чисельністю, біомасою, вмістом хлорофілу a, сапробіологічною характеристикою. Доведено репрезентативність фітопланктону як біологічного показника екологічного стану водойм мегаполісу. Досліджено 554 види водоростей (594 внутрішньовидові таксони) зі 169-ти родів, 36-ти порядків, 16-ти класів і 8-ми відділів, з яких 3 види і 1 різновид - нові для флори України. Встановлено зниження структурних показників фітопланктону (видові, надвидові ознаки, індекс Шеннона), зумовлене збільшенням впливу антропогенного чинника незалежно від типу водойм. Зареєстровано пряму достовірну кореляцію між біомасою фітопланктону і вмістом хлорофілу a у водоймах з домінуванням природних процесів та відсутність між даними показниками у водоймах, де дія антропогенного чинника інтенсивніша. Поділено водойми Києва за трофічним статусом на мезотрофічні (оз. Синє, затока Собаче гирло), евтрофні (оз. Бабине, став Горіховатський) та гіпертрофні (став Бетонний на р.Нивка, став на струмку Сирець). Зазначено, що найбільш видові ознаки властиві фітопланктону евтрофних водойм. Класифіковано водойми за показниками різноманіття фітопланктону на 4 типи, співставлення яких з категоріями екологічного статусу Водної Рамкової Директиви ЄС 2000/60 визначено від "доброго" до "поганого" статусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.631.3(4УКР-4КИЇ) +
Шифр НБУВ: РА352745

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Бабин І. А. 
Підвищення ефективності роботи системи промивання доїльних установок / І. А. Бабин. — Б.м., 2020 — укp.

Метою досліджень є підвищення ефективності роботи системи промивання доїльних установок шляхом застосування відповідного автоматизованого техніко-технологічного забезпечення із обґрунтованими конструктивно-режимними параметрами.Встановлено аналітичну залежність руху двофазного мийного розчину молокопровідною лінією доїльної установки з урахуванням гідравлічного удару, які обґрунтовують амплітудно-частотні характеристики системи промивання в залежності від конструкційних параметрів системи й фізико-механічних характеристик двофазного мийного розчину.Розроблено математичні залежності, що уможливлюють оптимізацію режимних параметрів повітряного інжектора в залежності від конструктивних параметрів молокопроводів за мінімізації швидкості зміни тиску на довжині молокопровідної лінії й забезпечує руйнування молочних відкладень.Отримано залежності якісних показників процесу промивання, які встановлюють вплив режимних характеристик повітряного інжектора системи промивання та конструкційних параметрів молокопровідної системи доїльної установки.Отримали подальший розвиток залежність швидкості руху мийного розчину з врахування силових характеристик адгезії та фізико-механічних показників молочних відкладень, яка враховує конструкційні параметри молокопроводу та фізико-механічні характеристики мийного розчину, за якої уможливлюється подолання сил адгезії молочних відкладень.Удосконалено методику дослідження забрудненості молокопровідної лінії на основі інтенсивності проходження світла заданого спектру через досліджуваний шар та встановлено кореляційний зв'язок між товщиною шару забруднення та інтенсивністю світлового потоку й коефіцієнтом поглинання світла шаром забруднення.^UThe purpose of the research is to improve the efficiency of the washing system of milking machines by applying appropriate automated technical and technological support with the substantiated design and mode parameters. To achieve this goal, a scientific hypothesis has been put forward, according to which the efficiency of the washing system of milking machines depends on the hydrodynamic processes of movement of two-phase washing solution and can be ensured by the automated control of the regime parameters of technical and technological support.Analytical dependences of the movement of a two-phase detergent on the milk-conducting line of the milking machine taking into consideration hydraulic shock, which substantiate the amplitude-frequency characteristics of the washing system depending on the design parameters of the system and physical-mechanical characteristics of the two-phase detergent, have been determined.Mathematical dependences have been developed that make it possible to optimize the regime parameters of the air injector depending on the design parameters of the milk system under the conditions of minimizing the rate of pressure change on the milk line and ensuring the destruction of milk sediments.The dependence of the velocity of the detergent taking into account the force characteristics of adhesion and physical-mechanical parameters of milk sediments, which covers the structural parameters of the milk-conducting line and physical-mechanical characteristics of the detergent, which enables overcoming the adhesion forces of milk sediments.The dependence of the influence of the design and mode parameters of the hydroinjector of the washing system of the milking machine, which creates a jet of detergent of directed action on the purification degree of the surface of the milk-conducting system from milk sediments, have been further developed.The method of studying the contamination of the milk-conducting line on the basis of the light intensity of a given spectrum through the studied layer has been improved and the correlation between the thickness of the contamination layer and the intensity of light flux and the light absorption coefficient of the contamination layer has been defined.The physico-mathematical model of operation processes of the hydro-injector of the washing system, that creates a jet of detergent of directional action for cleaning the inner surfaces of the milk-conducting system, has been developed. As the result of theoretical studies, the dependence of the radius of the area of impact of the jet and its pressure on the surface of the milk-conducting system from the inner diameter of the nozzle, the distance to it at different values of the pressure at the outlet of the nozzle has been obtained.The expediency of using the developed equipment for automatic determination of the contamination of the milk-conducting line in the technological operation of washing milk systems has been experimentally proved. The dependence of the thickness of the layer of milk moving in the glass tube on the resistance of the photoresistor, which receives the light, is partially absorbed by the layer of milk.Experimental studies of the air injector operating modes of the system have revealed the dependence of the rate of pressure change and changes in the degree of purity of the milk-conducting line from the working vacuum pressure, the volume flow rate of air through the air injector, the duration of the injection of the air injector and the duration of the pause.The dependence of the value of the force of the jet of washing solution on the surface and the degree of cleaning of the surface from milk deposits after washing from the pressure at the outlet of the nozzle, the distance between the nozzle and the surface and its inner diameter.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Бабинський А. Б. 
Патріархальний рух в середовищі українських греко-католиків у діаспорі (1964-1989 рр.) / А. Б. Бабинський. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна праця є першим в українській і зарубіжній науці системним дослідженням процесу формування та розвитку українського мирянського патріархального руху як суспільно-релігійного явища української діаспори у 1964–1989 роках. Робота базована на широкій джерельній базі, яка включає велику кількість неопублікованих матеріалів з Історичного архіву УГКЦ в Римі, а також архівних колекцій української діаспори в Стемфорді, Клівленді та Чикаго (США). Окрім церковно-історичних методів дослідження, вперше в українській богословській науці було використано методологію діаспорних студій, а зокрема концепт «діаспорної релігійності», який було застосовано як теоретичну модель для аналізу феномену патріархального руху. Дослідження є вагомим внеском для подальшого вивчення історії УГКЦ і української діаспори в ХХ столітті та з'ясування ролі релігії у діаспорних спільнотах. Воно може застосовуватись у процесі підготовки навчальних матеріалів з історії Церкви та світового українства, а також у плануванні державної стратегії України щодо української діаспори.^UThis dissertation is the first systematic study of the formation and development of the Ukrainian Patriarchal Movement as a socio-religious phenomenon of the Ukrainian diaspora in 1964–1989 in Ukrainian and international studies. The research is based on an extensive source base, including numerous unpublished materials from the Historical Archive of the Ukrainian Greek-Catholic Church in Rome (Italy) and archival collections of the Ukrainian diaspora in Stamford, Cleveland and Chicago (USA). Besides standard methodology used in the humanities, for the first time in Ukrainian theological studies, research methods from diaspora studies were used. In particular, as a theoretical framework to analyze the phenomenon of the Patriarchal Movement, the concept of «diasporic religion» was adopted. This dissertation is a significant contribution to further research in the history of the UGCC and the Ukrainian Diaspora in the twentieth century, as well as to the deepening of understanding of the role of religion in diaspora communities. It can be used in the preparation of educational materials on the history of the Church and the Ukrainian diaspora, as well as in planning a state strategy of Ukraine concerning the Ukrainian diaspora.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Бабина О. М. 
Інноваційно-інвестиційна діяльність у розвитку альтернативних джерел енергії / О. М. Бабина. — Б.м., 2020 — укp.

У роботі здійснено дослідження та доповнення теоретичних основ інноваційно- інвестиційної діяльності у розвитку альтернативних джерел енергії щодо уточнення понятійно-категорійного апарату. Виявлено та систематизовано особливості інноваційно-інвестиційної діяльності у розвитку альтернативних джерел енергії та обґрунтовано шляхи імплементації світового досвіду інноваційно-інвестиційної діяльності для розвитку альтернативних джерел енергії в Україні. Запропоновано методичний підхід до рейтингування регіонів України за потенціалом для інноваційно-інвестиційної діяльності у сфері альтернативної енергетики. Здійснено аналіз інноваційно-інвестиційної діяльності у розвитку альтернативних джерел енергії, що дозволило визначити домінантні тенденції такої діяльності. Проаналізовано інвестиційні можливості підприємництва з позицій розвитку інноваційної діяльності у виробництві енергії з альтернативних джерел. Удосконалено економіко-математичне моделювання розвитку альтернативних джерел енергії, що дозволяє побудувати поліваріантні прогнози розвитку альтернативних джерел енергії в розрізі областей України, а також розробити механізм розвитку альтернативних джерел енергії. У роботі запропоновано та обґрунтовано методичний підхід до оцінки ефективності розвитку інноваційно-інвестиційної діяльності у виробництві альтернативних джерел енергії, який дозволяє здійснити всесторонню оцінку ефективності відповідно до сучасних суспільних вимог.^UThe researches and improvements of the theoretical bases of innovation and investment activities in the development of alternative energy sources in terms of clarifying the conceptual and categorical apparatus have been carried out. The systematization of factors taking into account and selection of those which have a dominant influence on the processes of innovation and investment activities in the development of alternative energy sources has been proposed. The world experience of innovation and investment activities in the development of alternative energy sources has been analyzed and the ways of its implementation in Ukraine have been substantiated. In particular, it has been proposed to adapt the experience of developed countries of the world to current conditions of development of our country, using a wide range of ways to stimulate the use of alternative energy sources.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського