Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (30)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (1178)Реферативна база даних (972)Книжкові видання та компакт-диски (3407)Журнали та продовжувані видання (38)
Пошуковий запит: (<.>K=БИОГРАФИЧЕСК$<.>+<.>K=ОЧЕРК$<.>+<.>K=ЗАМЕЧАТЕЛЬН$<.>+<.>K=МИЛОРАДОВИЧ$<.>+<.>K=ГРИГОРИ$<.>+<.>K=МИЛОРАДОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Григоришен А.І. 
Агробіологічна оцінка технічних гібридних форм винограду в умовах півдня України: Автореф. дис.. канд. с.-г. наук: 06.01.08 / А.І. Григоришен ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2002. — 17 с. — укp.

Вивчено агробіологічні та технологічні властивості нових гібридних технічних форм винограду селекції Інституту виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова. За результатами фенологічних спостережень встановлено, що досліджені форми за показником тривалості продукційного періоду є пізніми та дуже пізніми, відзначено їх високу плодоносність та середньорослість. Для більшості гібридів характерним є добре або посереднє визрівання однорічних пагонів, а також висока зимо- та морозостійкість. Досліджено стійкість зразків до грибних хвороб (мілді, оїдіуму), а також до гнилі ягід і чорної плямистості на жорсткому інфекційному фоні, виявлено шість форм, стійких до трьох і одну (34 - 4 - 49) - до чотирьох хвороб винограду. Значна продуктивність і адаптивність більшості гібридних форм поряд з високою якістю виноматеріалів дозволяє зробити висновок щодо доцільності вирощування кращих з них за промислових умов, зокрема, чорноягідної Хаджибей (31 - 53 - 37) і білоягідної Загрей (34 - 4 - 49), білоягідну форму 39 - 35 - 88 рекомендовано використати для подальшої селекційної роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА318516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Коваленко О. О. 
Громадсько-політична та наукова діяльність Г. О. Милорадовича (1839 - 1905 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. О. Коваленко ; Черніг. нац. пед. ун-т ім. Т.Г. Шевченка. — Чернігів, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено громадсько-політичну та наукову діяльність Г. О. Милорадовича в контексті історичного процесу другої половини ХІХ - початку ХХ ст. Відтворено основні етапи його життєвого шляху, еволюцію світогляду та наукових уподобань. Висвітлено участь Г. Милорадовича у діяльності органів місцевого та станового самоврядування як земського гласного та предводителя дворянства Чернігівської губернії, охарактеризовано його доброчинну діяльність. Визначено роль Г. Милорадовича у створенні Чернігівської губернської вченої архівної комісії, розгортанні краєзнавчого руху, збереженні та популяризації історико-культурної спадщини регіону. З'ясовано дослідницькі пріоритети Г. Милорадовича, проаналізовано його внесок у вивчення історії та генеалогії вітчизняного дворянства, міст і сіл Північного Лівобережжя, доробок у галузі археографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-8 Милорадович Г. О.
Шифр НБУВ: РА383288 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Григоришин К.В. 
Кластероутворення у самогравітуючих системах: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / К.В. Григоришин ; НАН України. Ін-т теорет. фізики ім. М.М.Боголюбова. — К., 2008. — 16 с. : рис. — укp.

Наведено результати теоретичних досліджень просторово неоднорідних структур типу кластера у класичній та квантовій самогравітуючій системі у межах наближення локальної ідеальності газу. Одержано рівноважний розмір кластера та просторову функцію розподілу у самогравітуючій фермі-системі. Одержано рівноважний розмір кластера у самогравітуючій бозе-системі без наявності конденсованої фази та порівняно умови стійкості модельного гравітуючого конденсату Бозе - Ейнштейна та конденсату з короткодійним притяганням. Показано, що характеристичні масштаби просторової неоднорідності фермі-систем з кулонівською взаємодією таких, як самогравітучий газ і плазма, мають одну функціональну залежність від термодинамічних умов і констант взаємодії. Описано динаміку росту кластера та визначено умови кластероутворення у рамках статистичного опису системи та гідродинамічного підходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.22,022 + В372.8,022
Шифр НБУВ: РА358981

Рубрики:

      
4.

Григоришин О.М. 
Повздовжні флуктуації струму в анізотропних напівпровідниках з непружним розсіюванням носіїв: Автореф. дис. канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / О.М. Григоришин ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2003. — 20 с. — укp.

Узагальнено теорію поздовжніх флуктуацій струму на випадок напівпровідників із анізотропним і непараболічним енергетичним спектром носіїв та непружними механізмами їх розсіювання за наявності зовнішніх гріючого електричного та неквантуючого магнітного полів. Оцінено вплив непараболічності закону дисперсії енергії носіїв на величину і характер залежностей спектральної щільності та коефіцієнта анізотропії флуктуацій струму від температури. Показано, що в області низьких частот магнітне поле зменшує інтенсивність флуктуацій, а зі збільшенням частоти призводить до виникнення резонансних явищ, подібних до резонансу в коливній системі за наявності сил тертя. Встановлено, що електричне поле збільшує величину спектральної щільності флуктуацій струму і спричинює зміну її спектральної залежності за рахунок перерозподілу механізмів релаксаційних процесів. Уперше з єдиних позицій виявлено головні закономірності сумісної дії зовнішніх факторів (температури, напруженості електричного та індукції магнітного полів) на частотні залежності спектральної щільності та коефіцієнта анізотропії флуктуацій струму в напівпровіднику з параметрами p-телуру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.27,022 +
Шифр НБУВ: РА327883

Рубрики:

      
5.

Григоришин Є. В. 
Агроекологічні аспекти регулювання продуктивності ехінацеї блідої (Echinacea pallida (Nutt.) Nutt.) в умовах Лівобережної України / Є. В. Григоришин. — Б.м., 2021 — укp.

В дисертації вперше установлений характер впливу передпосівної обробки насіння УВЧ-опроміненням, гуматом натрію, наноміксом та їх сумішшю на посівні якості ехінацеї блідої; виділені етапи онтогенезу ехінацеї блідої за особливостями форми листових пластинок; запропоновано динаміку фітомаси ехінацеї протягом року представити як композицію міжсезонної та внутрішньо сезонної компонент; показано, що саме флуктуації температурного режиму є чинником, який впливає на продукційний процес у ехінацеї блідої; виділені рівні інтеграції та інтеграційної структури рослин; виявлено, що застосування стимуляторів проростання насіння здійснює вплив не тільки на швидкість та енергію проростання насіння, але й проявляє себе у динаміці зростання рослин протягом онтогенезу та стимулює розвиток морфометричих ознак, які визначають урожайність цієї культури.^UThe thesis for the first time established the impacts of seed pre-treatment with UHF radiation, Humate, Nanomix and their mixture on the quantitative indicators of Pale purple coneflower germination; Echinacea pale ontogeny stages are marked by features of leaf plates shape; proposed to present Echinacea biomass dynamics during the year as a mixture of off season and in season components; shows that the temperature fluctuations is a factor that affects the production process of Pale purple coneflower; marked the levels of integration and integration structures of plants; showed that the use of stimulants for seed germination has an impact not only on the speed and vigor of seeds, but also manifests itself in the dynamics of growth of plants during ontogenesis and stimulates the development of morphometric parameters that determine the yield of this crop. Supplemented: procedures for quantitative description of the dynamics of plant growth in ontogenesis; degree of plant organism integrity assessment tools.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського