Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (219)Книжкові видання та компакт-диски (95)
Пошуковий запит: (<.>K=БОЯРСЬК$<.>+<.>K=ЗЕМЛЕВОЛОДІННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 41
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бондар В. В. 
Аграрна і соціальна історія пореформеного селянства в сучасному українському історіописанні: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / В. В. Бондар ; Ін-т історії України НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Охарактеризовано основні етапи дослідження даної теми, рівень її наукової розробки з використаннням великого комплексу історіографічних джерел. Проведено аналіз сучасної української історичної літератури з питань земельні реформи й їх наслідків, аграрної політики держави, господарювання та підприємництва селян за нових, ринкових умов, селянської кооперації, еволюції землеволодіння та землекористування, селянських рухів та ін. Вивчено питання соціальної історії селянства: його ментальність, соціальну поведінку, світобачення й уявлення. Показано перехід від описової історії побуту до аналітичного вивчення психологічних, демографічних і культурних сюжетів. Висвітлено сутність інституціоналізації та проаналізовано діяльність Інституту історії України НАНУ, Наукового товариства істориків-аграрників і Науково-дослідного інституту селянства в Черкасах, інших осередків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-283 + Т1(4УКР)-1(4УКР)5
Шифр НБУВ: РА371943 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Брославський В.Л. 
Аграрна політика російського царату на Правобережній Україні у 1793 - 1861 рр.: зміни у землеволодінні і землекористуванні: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Л. Брославський ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2007. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення джерел і літератури проаналізовано аграрну політику російського царату на Правобережній Україні у 1793 - 1861 рр. Відзначено, що після приєднання краю царський уряд ужив заходів щодо збільшення у регіоні російського землеволодіння. З цією метою значні земельні площі були передані наближеним до царського двору російським чиновникам. Основними шляхами зменшення шляхетського землеволодіння у краї у даний період були секвестр, конфіскація та викуп землі казною. Аграрна політика царату щодо католицької, уніатської та православної церков на Правобережжі полягала у зменшенні католицького, ліквідації уніатського та збільшенні православного землеволодіння та землекористування. Політика російського уряду щодо селянського землекористування на Правобережній Україні у зазначений період мала, як правило, протекціоністський характер. Царат намагався використати становище селян у боротьбі проти польських поміщиків. З цією метою у 1848 р. у краї проводилась інвентарна реформа. Однак вона не здійснила значного полегшення стану селян та не зумовила суттєвих змін у селянському землекористуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)472-21 +
Шифр НБУВ: РА354642

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Бундак О.А. 
Аграрний розвиток Волинської губернії в 1795-1861 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.А. Бундак ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

У дисертації досліджено історію Волині кінця XVIII-першої половини XIX ст., поширення російського господарювання в краї, еволюція основних галузей сільського господарства, форми землекористування та землеволодіння, промисли та зародження товарно-грошових відносин, становище селянства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)47-2

Рубрики:

      
4.

Петрик А.М. 
Боярство Галицько-Волинської держави (XII - XIV ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.М. Петрик ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено характерні риси й особливості політичного розвитку боярства в Галицько-Волинській державі XII - XIV ст. Вивчено економічне підгрунтя політичної могутності боярства, яке відобразилося в організації боярських вотчин і ленів, наявності спадкових землеволодінь, веденні господарства, структурі сільськогосподарського двору, наявності допоміжних промислів і участі у торгівлі. Простежено розвиток боярських родів, охарактеризовано їх роль у політичному житті держави. Розглянуто шлюбні контакти галицького та волинського боярства. Проаналізовано діяльність боярських партій та угруповань, причини та наслідки конфліктів між галицьким і волинським боярством. Боярство ніколи не було монолітним і єдиним організмом у своїх прагненнях. Були наявні внутрішні суперечності політичного й особистого характеру. Економічне посилення боярства в результаті поєднання вотчинної та службової системи землеволодіння та патриціату, а також внаслідок бурхливого розвитку ремесла, торгівлі та лихварства, зумовило становище панівної вестви населення як реальної та провідної соціальної сили, створило серйозні підстави для її політичних претензій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)430-2 +
Шифр НБУВ: РА349079

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Боярський О.О. 
Відшкодування шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю суду: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.О. Боярський ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено й обгрунтовано теоретичні основи зобов'язань, що виникають внаслідок заподіяння шкоди незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю суду. Проаналізовано суть поняття, типологію та зміст зазначених зобов'язань. Увагу приділено загальній характеристиці таких зобов'язань, визначено їх місце в системі зобов'язань. Розглянуто особливості суб'єктів зобов'язань, що виникають внаслідок заподіяння шкоди, а також специфіку підстав (умов) їх виникнення. Детально проаналізовано категорії незаконності рішень, дій чи бездіяльності суду як підстави виникнення зазначених зобов'язань, порядок і обсяг відшкодування шкоди, завданої цими суб'єктами. Наведено пропозиції стосовно вдосконалення норм чинного законодавства й узгодження положень Цивільного кодексу України, а також цивільного процесуального й адміністративного процесуального законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.15 +
Шифр НБУВ: РА359655

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Панишко Г.Т. 
Велике землеволодіння на Волині: 20-30-ті роки ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.Т. Панишко ; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України. — Л., 1998. — 17 с. — укp.

Досліджується еволюція великої земельної власності на Волині, вплив аграрної реформи на розміри поміщицьких маєтків, форми і методи господарювання та роль великої земельної власності у виробництві товарної сільськогосподарської продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр346)61-2

Рубрики:

      
7.

Цибуленко Л.О. 
Діяльність органів самоврядування Одеси, Миколаєва. Херсона щодо формування і розвитку муніципальної земельної та виробничої власності в кінці ХІХ - на початку ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.О. Цибуленко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено етапи становлення муніципального землеволодіння та організацію громадським управлінням системи землекористування, вплив на ці процеси формування транспортної мережі на Півдні України та участь в ньому міського самоврядування. Висвітлено механізми розвитку муніципального підприємства (скотопереробного, енергетичного, водопостачального, транспортного та ін. комплексів). Простежено розвиток муніципальної власності та роботу самоврядування в даній сфері за умов політичних трансформацій 1917 - 1920 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр7)52-536 + Х2(4Укр)5-623.131
Шифр НБУВ: РА315905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Циганенко Л. Ф. 
Дворянство Півдня України (друга половина XVIII ст. - 1917 р.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / Л. Ф. Циганенко ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. — Переяслав-Хмельницький, 2010. — 43 с. — укp.

Досліджено юридичне оформлення південноукраїнського дворянства, яке відбувалося у межах чинного законодавства. У формуванні аристократії Півдня України брали участь представники різних етносів - росіяни, українці, молдавани, серби, греки, грузини, що свідчить про поліетнічний склад вищого стану. Розглянуто структуру, склад дворянських зібрань, їх функції та повноваження, участь в системі органів влади. Охарактеризовано особовий склад дворянських зборів губерній, його зміни у залежності від урядової політики. Розкрито обставини та специфіку створення дворянського землеволодіння на Півдні України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)4/5-286
Шифр НБУВ: РА374689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Ликова В. В. 
Державні селяни Південної України в першій половині XIX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / В. В. Ликова ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено умови та процес формування державного селянства півдня України як єдиної соціальної категорії, наведено класифікацію груп державних селян за різними ознаками. Досліджено правове становище державних селян, особливості їх землеволодіння та землекористування на півдні України. Визначено напрямки й особливості розвитку сільського господарства селян. Простежено вплив історичного минулого регіону на духовну культуру державних селян Південної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)472-283
Шифр НБУВ: РА373771 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Олешко П.С. 
Еволюція землеволодіння на Волині - друга половина XIX - початок XX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / П.С. Олешко ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2001. — 17 с. — укp.

На підставі аналізу архівних документів, вітчизняних і зарубіжних історіографічних джерел проаналізовано процес реформування землеволодіння на Волині другої половини XIX - початку XX ст. Комплексно вивчено основні складові поземельних відносин на Волині, їх специфіку та регіональні особливості. Запропоновано новий погляд на аграрну реформу П.Столипіна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)5-2
Шифр НБУВ: РА315533 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Барабаш В.О. 
Ефективність господарської діяльності аграрних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.О. Барабаш ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та практичні засади розвитку аграрних підприємств (АП), шляхи підвищення економічної ефективності їх господарської діяльності, особливості формування та удосконалення організаційно-економічного механізму в постреформаційний період. Вивчено вплив сукупності економічних, виробничих, соціальних і природних чинників на формування господарського механізму АП. Виявлено, що високий рівень ефективності господарської діяльності досягається в тих АП, де забезпечується раціональне використання всіх складових господарського механізму, що грунтується на всебічному врахуванні різних аспектів технологічного процесу, економіко-фінансових компонентів, організаційно-управлінських рішеннях та вимогах ринку. Дієвість господарського механізму АП значною мірою визначається досконалістю цінової та фінансово-кредитної політики та оподаткування, розвитку ринкової інфраструктури. Установлено, що на ефективність функціонування господарського механізму АП негативно впливає згортання планово-економічної роботи та недосконалість методів керування підприємством за умов ринку. Відзначено, що важливим напрямом підвищення ефективності господарської діяльності АП є спеціалізація та концентрація сільськогосподарського виробництва, зокрема, запобігання подрібненню землеволодіння. Концентрація виробничого та трудового потенціалу дає змогу забезпечувати виробництво рослинницької та тваринницької продукції на інноваційній основі, а також підвищити конкурентоспроможність АП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.0-07 +
Шифр НБУВ: РА325365

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Колокольчикова І.В. 
Ефективне формування селянських (фермерських) господарств в ринкових умовах: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.07.02 / І.В. Колокольчикова ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розкрито вплив різних економічних факторів на розвиток господарської діяльності фермерів, обгрунтовано основні критерії оцінки ефективності фермерських господарств. Проаналізовано стан формування фермерських господарств, наведено пропозиції щодо удосконалення системи міжфермерської кооперації, механізму фермерського землеволодіння та землекористування. Розроблено схему організації маркетингової діяльності фермерських господарств, удосконалено механізм створення міжфермерської кооперації, створено регіональну службу маркетингу і маркетингової діяльності для фермерських господарств. Удосконалено механізм інвестування фермерських господарств шляхом об'єднання учасників-фермерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.4-07 +
Шифр НБУВ: РА327929

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Тулуш Л.Д. 
Земельне оподаткування у сільському господарстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Л.Д. Тулуш ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні питання земельного оподаткування сільськогосподарського виробництва, розглянуто його становлення та розвиток, проаналізовано механізм функціонування земельного податку за умов реформування галузі та підготовки Податкового кодексу. Узагальнено теоретичні засади земельного оподаткування, встановлено його подвійну економічну природу в сільському господарстві. Розглянуто особливості формування об'єкта земельного податку та принципи оподаткування окремих видів земельної ренти. Розглянуто розвиток платності землеволодіння в Україні та обгрунтовано необхідність внесення змін до податкового та земельного законодавства. Рекомендовано формувати законодавство стосовно справляння плати за землю на підставі економічної суті її складових. Встановлено особливості функціонування земельного податку в галузі на сучасному етапі. Проаналізовано діючі механізми цього податку та спеціального режиму прямого оподаткування на базі оподаткування угідь, виявлено їх наявні недоліки. Обгрунтовано принципи взаємодії земельного та прибуткового оподаткування в сільському господарстві. Викладено пропозиції щодо посилення стимулювального впливу земельного оподаткування на розвиток виробництва та удосконалення механізму обчислення та сплати земельного податку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.45 +
Шифр НБУВ: РА323691

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Шевченко В. М. 
Земельний ринок України 60-х років XIX - початку XX ст.: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / В. М. Шевченко ; НАН України, Ін-т історії України. — К., 2011. — 37 с. — укp.

Досліджено виникнення та функціонування земельного ринку в Україні 1860-х рр. - початку ХХ ст. Підсумовано наслідки наукової діяльності кількох поколінь вітчизняних і зарубіжних істориків та економістів, які у тій чи іншій мірі звертались до проблем земельного ринку. Висвітлено особливості його функціонування в Україні на рівні окремих її районів і губерній. Вивчено еволюційні процеси у ринково-поземельних відносинах після скасування кріпосного права. Розглянуто земельний ринок як важливу складову процесу заміни станового феодального землеволодіння безстановим, демократичним землеволодінням, головним чином через купівлю-продаж землі на ринку. Визначено умовні етапи еволюції ринково-поземельних відносин в Україні, кожен з яких відповідає певному періоду функціонування земельного ринку в його закономірностях та особливостях розвитку. Проаналізовано участь у ринково-поземельних операціях представників окремих верств і категорій земельних власників, як особистих, так і колективних. Охарактеризовано найбільш активних рушіїв процесу еволюції земельного ринку в Україні протягом другої половини ХІХ - початку ХХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-232 + У03(4УКР)503.20-51
Шифр НБУВ: РА382342 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Гур'єва О. С. 
Зернова проблема та криза хлібозаготівель в сільському господарстві Української СРР 1928 - 1933 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. С. Гур'єва ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Встановлено, що радянська історіографія висвітлює зернову проблему в контексті колективізації, індустріалізації й обгрунтування переваг усуспільненого сектору над індивідуальним дрібним селянським господарством, а сучасна розглядає їх через виявлення причин і соціально-демографічних наслідків Голодомору 1932 - 1933 рр., а також відносин влади та селянства. Доведено основну причину виникнення зернової проблеми - послідовна класова політика в сільському господарстві протягом 1917 - 1927 рр., спрямовану на ліквідацію поміщицького землеволодіння й обмеження селянських господарств. Зазначено, що синхронне здійснення колективізації, політики розкуркулення, хлібозаготівель з використанням карально-репресивних методів є основною причиною поглиблення зернової кризи та загальної деградації сільського господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)614-232
Шифр НБУВ: РА371819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Собчук В.Д. 
Знать Південної Волині на схилі середніх віків. Історико-генеалогічне та історико-географічне дослідження: Автореф. дис. канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Д. Собчук ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. Ін-т народознав. — Л., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено питання генеалогії та землеволодіння княжих і шляхетських родів Південної Волині під час перебування регіону з кінця XIV ст. до кінця 60-х рр. XVI ст. в складі Великого князівства Литовського. На підставі широкого кола джерел встановлено час та обставини переходу Південної Волині під владу литовських князів і простежено формування території Кременецького повіту. Розкрито роль давньоруської спадщини та земельної політики литовських князів у формуванні на півдні Волині місцевої знаті. Виявлено та реконструйовано всі княжі й шляхетські роди, що володіли в регіоні маєтками, а також визначено склад належних їм володінь та простежено їх історію. Розглянуто структуру землеволодіння Кременецького повіту на межі нової доби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)4-28/29 +
Шифр НБУВ: РА321224

Рубрики:

      
17.

Галуха В.Л. 
Комасація у Волинському воєводстві (1921 - 1939 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Л. Галуха ; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу широкого кола архівних документів, вітчизняної та зарубіжної історіографії, матеріалів періодичної преси досліджено передумови та підготовчі заходи до проведення комасації в краї у ході аграрної реформи Друглї Речі Посполитої. Комасаційний процес розглянуто у взаємозв'язку з напрямами аграрної реформи, а саме: ліквідацією сервітутів і меліорацією земель. Проаналізовано його закономірності й особливості. З залученням широкого кола статистичних матеріалів розглянуто динаміку комасації, з'ясовано політику держави щодо її проведення та фінансування. Висвітлено діяльність місцевих органів влади у ході її реалізації та внесок місцевого населення до виконання комасаційних робіт. Установлено вплив удосконалення системи землекористування та землеволодіння на соціальний і економічний розвиток краю. Відзначено, що ліквідація через- та вузькосмужжя позитивно впливала на обсяги сільськогосподарського виробництва, що дозволило селянам економити час витрати, більш раціонально застосовувати техніку та виробляти перспективну для ринку продукцію. Зазначено, що становлення капіталістичних відносин в економіці краю сприяло розвитку кооперації, підприємництва, певних галузей переробної промисловості, торгівлі й інфраструктури, що позитивно впливало на розширення кола джерел доходів населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)61-21 +
Шифр НБУВ: РА362414

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
18.

Харченко В.В. 
Ландшафтознавче обгрунтування вирішень локальних геоекологічних проблем (на прикладі Боярського природно-господарського підрайону): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.01 / В.В. Харченко ; Ін-т географії НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено ландшафтознавче обгрунтування розв'язання локальних геоекологічних проблем. Розкрито суть наукового поняття "природно-економічний потенціал ландшафтних комплексів", запропоновано методику грошової оцінки природно-економічного потенціалу (ПЕП) ландшафтних комплексів (ЛК), розраховано лісо-, сільсько-, рекреаційно-, рибогосподарський і природоохоронний ПЕП ЛК Боярського природно-господарського підрайону. Подано великомасштабні карти ЛК даного регіону й оцінювальні карти ландшафтів, здійснено сутнісну інвентаризацію геоекологічних проблем регіону. Наведено рекомендації щодо раціонального використання, охорони та відтворення Боярських ландшафтів комплексів даного підрайону для вирішення геоекологічних проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д829(45УКР1-4КИЇ)081 +
Шифр НБУВ: РА343020

Рубрики:

      
19.

Салімов Р. Р. 
Метод неконформного модуля у теорії відображень зі скінченним спотворенням / Р. Р. Салімов. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації розвинуто метод неконформного модуля для дослідження диференціальних, локальних, асимптотичних і граничних властивостей відображень зі скінченним спотворенням, кільцевих і нижніх Q-гомеоморфізмів, визначених у термінах неконформного p-модуля.Отримано характеризацію кільцевих і нижніх Q-гомеоморфізмів у термінах p-модуля і встановлено взаємозв'язок між цими гомеоморфізмами. Доведено аналоги нерівності М.О.Лаврентьєва про спотворення площі круга при квазіконформних відображеннях, леми Герінга про локальну ліпшицевість і теореми Ікоми--Шварца для кільцевих і нижніх Q-гомеоморфізмів, визначених у термінах p-модуля. Встановлено, що гомеоморфні розв'язки вироджених рівнянь Бельтрамі з узагальненими похідними є кільцевими й нижніми Q-гомеоморфізмами, де Q – дотична дилатація, й доведено узагальнені теореми про неперервне і гомеоморфне продовження вказаних розв'язків і їхню асимптотичну поведінку на нескінченності. Встановлено загальні умови на дотичну дилатацію, достатні для існування регулярних розв'язків задачі Діріхле для вироджених рівнянь Бельтрамі в довільних жорданових областях. Встановлено зв'язок класів Соболєва в областях комплексної площини, а також класів Орліча--Соболєва у просторі Rn за умови типу умови Кальдерона, з нижніми й кільцевими Q-гомеоморфізмами, визначеними в термінах p-модуля. Знайдено достатні умови локальної й логарифмічної гельдеровості, степеневого й логарифмічного порядку зростання гомеоморфізмів, що належать наведеним класам Соболєва чи Орліча-Соболєва. Встановлено достатні умови належності Q-відображень, визначених у термінах p-модуля, до класів Соболєва й доведено узагальнення теореми Боярського-Іванця про невиродженість якобіана відображення. Отримано оцінки зверху якобіана й операторної норми матриці Якобі, внутрішніх і зовнішніх дилатацій кільцевих Q-відображень відносно p-модуля. Узагальнено результат Ю. Вяйсяля про абсолютну неперервність на лініях квазіконформних відображень на відкриті дискретні відображення, що задовольняють певну p-модульну нерівність.^UIn the thesis, the method of the non conformal modulus is developed to research differential, local, asymptotic and boundary properties of mappings with finite distortion, ring and lower Q-homeomorphisms defined in terms of non conformalp-modulus. The characterization of ring and lower Q-homeomorphisms in terms of p-modulus is obtained and the relationship between these homeomorphisms is established. Analogues of the M.O. Lavrentyev inequality on the distortion of the area of a disk for quasiconformal mappings, the Gehring lemma on local Lipschitz property and the Ikoma--Schwartz theorem are proved for ring and lower Q-homeomorphisms defined in terms of p-modulus. It is established that homeomorphic solutions of degenerate Beltrami equations with generalized derivatives are ring and lower Q-homeomorphisms, where Q is a tangent dilatation, and generalized theorems on continuous and homeomorphic extension of these solutions and their asymptotic behavior at infinity are proved. The general conditions on the tangential dilatation sufficient for the existence of regular solutions of the Dirichlet problem for the degenerate Beltrami equation in an arbitrary Jordan domain are established. The connection of Sobolev classes in the domains of complex plane, as well as the classes of Orlicz-Sobolev in the space Rn under the Calderon type condition, with lower and ring Q-homeomorphisms defined in terms of p-modulus is established. Sufficient conditions of local and logarithmic Holder properties, power and logarithmic orders of growth of homeomorphisms belonging to the mentioned Sobolev and Orlicz--Sobolev classes are found. Sufficient conditions for Q-mappings defined in terms of p-modulus to belong to the Sobolev classes are established, and a generalization of the Bojarski-Iwaniec result on nonvanishing Jacobian is proved. Upper bounds of the Jacobian and the operator norm of the Jacobian matrix, inner and outer dilatations of ring Q-mappings with respect to p-modulus are obtained. An analogue of the Vaisala's result on absolute continuity on lines for mappings satisfying p-modulus inequality with respect to spatial cylinders is also given.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Чжан Х. -. 
Музично-естетичне виховання дошкільників у Китайській Народній Республіці та Україні: автореферат дис. ... д.філософ : 011 / Х. -. Чжан. — Б.м., 2024 — укp.

У дисертації проаналізовано й узагальнено теоретичні ідеї та досвід музично-естетичного виховання дітей дошкільного віку в КНР та Україні для визначення напрямів взаємного використання педагогічно цінних ідей та досвіду у сучасних умовах розвитку китайської і української дошкільної освіти. Актуальність дослідження зумовлена такими основними чинниками, як: відродження й оновлення культурного і освітнього потенціалу української і китайської націй; інтеграція обох країн до світового науковоосвітнього простору, що зумовлює необхідність вивчення українською педагогічною спільнотою актуального стану, тенденцій та перспектив розвитку систем освіти різних країн, аналізу їх позитивного досвіду з метою визначення найбільш ефективних напрямів власного поступу; збереження національної культурної специфіки України і КНР на тлі цивілізаційної глобалізації. На основі аналізу широкого спектру наукових джерел схарактеризовано ступінь дослідженості проблеми музично-естетичного виховання дошкільників, генезу ідеї музично-естетичного виховання дошкільників. Визначено термінологічне поле дослідження, проаналізовано й уточнено суть основних понять, що стосуються проблеми дослідження, а саме: «виховання», «естетичне виховання», «музичне виховання», «музично-естетичне виховання», «дошкільники», «музично-естетичне виховання дошкільників» в українській і китайській педагогічній думці. Проаналізовано теоретичні аспекти музично-естетичного виховання дітей дошкільного віку в КНР і Україні. З’ясовано мету, цілі, завдання музично-естетичного виховання дошкільників в обох країнах, визначено умови ефективності музично-естетичного виховання та принципи його організації. Проведено компаративний аналіз, виявлено спільні і відмінні риси у теоретичних підходах до організації музично-естетичного виховання дітей дошкільного віку в Україні і КНР. З’ясовано, що в Україні ставиться акцент на розвиток мовлення, збагачення словникового запасу та інтонацій через спів, а заохочення до творчості, закладання основ музичного навчання та вивчення українських музичних традицій є важливими компонентами. У Китаї увага приділяється формуванню базових музичних навичок, а також розвитку інтересу до мистецтва протягом усього життя, інтеграції сучасних освітніх технологій та інноваційної методики у музично-естетичне виховання, що сприяє формуванню морально-етичної ціннісної бази у дошкільників. Розкрито зміст музично-естетичного виховання дітей дошкільного віку в КНР і Україні для дітей молодшого, середнього і старшого дошкільного віку. Здійснено порівняльний аналіз змісту музичноестетичного виховання для дошкільників різного віку в Україні та Китаї: обидва підходи до формування змісту музично-естетичного виховання дошкільників сприяють розвитку музичних, моторних, соціальних та творчих здібностей у дітей. Український підхід більше зосереджений на розвитку музичних навичок, використанні інструментів та сприйнятті музики, в той час як китайський підхід акцентує увагу на створенні, творчості та соціальній взаємодії через музичну діяльність. У дослідженні визначено методи музично-естетичного виховання дітей в обох країнах: методи впливу на свідомість, що стимулюють інтерес дошкільників до музики, розвивають естетичну чутливість та творчі здібності; методи організації діяльності, що активізують безпосередню участь дітей через ігрові ситуації, музичні ігри та свята; методи стимулювання, які включають заохочення і покарання. Здійснено компаративний аналіз реалізації методів виховання: український підхід ставить більший наголос на імпровізації та стимулюванні творчої уяви, тоді як китайський підхід сприяє вільному мисленню, фантазії та вибору. У обох країнах використовуються словесні методи (бесіда, розповідь та пояснення), а також поєднання музики з іншими мистецькими формами. Здійснено порівняльно-педагогічний аналіз музично-естетичного виховання дошкільників КРН і України і окреслено перспективи імплементації ідей китайського і українського досвіду в дошкільні заклади освіти України та КНР відповідно. Впровадження китайського досвіду музично-естетичного виховання дошкільників у систему освіти України може мати такі перспективи: розширення переліку принципів музичноестетичного виховання, урізноманітнення методів виховання, інтеграція музики і образотворчого мистецтва, колективні творчі проєкти, акцент на самостійність і креативність дітей, використання українських традиційних музичних інструментів у музичних заняттях. Перспективи впровадження українського досвіду музично-естетичного виховання дошкільників у систему освіти Китаю: розвиток творчості та самовираження, розвиток мовлення, урізноманітнення форм виховання, розширення музичного репертуару, розвиток міжкультурного діалогу, заохочення і стимулювання до музичної діяльності.^UThe thesis analyzes and summarizes the theoretical ideas and experience of music-aesthetic education of preschool children in the PRC and Ukraine in order to determine the directions of mutual use of pedagogically valuable ideas and experience in the modern conditions of the development of Chinese and Ukrainian preschool education.. The relevance of the research is determined by the main factors. They are: revival and renewal of the cultural and educational potential of the Ukrainian and Chinese nations; the integration of both countries into the global scientific and educational space, which necessitates the study by the Ukrainian pedagogical community of the current state, trends and prospects of the development of the education systems of different countries, the analysis of their positive experience and problems in order to determine the most effective directions of their own progress; preservation of the national cultural specificity of Ukraine and the People's Republic of China against the background of civilizational globalization. Based on the analysis of a wide range of scientific sources, the degree of research into the problem of music-aesthetic education of preschoolers, the genesis of the idea of music-aesthetic education of preschoolers is characterized. The terminological field of the research is defined, the essence of the main concepts related to the research problem is analyzed and clarified. They are: "education", "aesthetic education", "musical education", "musical-aesthetic education", "preschoolers", "musical-aesthetic education of preschoolers" in Ukrainian and Chinese pedagogical thought. Theoretical aspects of musical and aesthetic education of preschool children in China and Ukraine are analyzed. The purpose, goals, tasks of musical and aesthetic education of preschoolers in both countries have been clarified, the conditions for the effectiveness of musical and aesthetic education and the principles of its organization have been determined. A comparative analysis was carried out, common and distinctive features in theoretical approaches to the organization of musical and aesthetic education of preschool children in Ukraine and the People's Republic of China were revealed. In Ukraine, emphasis is placed on the development of speech, enrichment of vocabulary and intonations through singing, and encouraging creativity, laying the foundations of musical education and studying Ukrainian musical traditions are important components. In China, attention is paid to the formation of basic musical skills, as well as the development of interest in art throughout life, the integration of modern educational technologies and innovative methods into musical and aesthetic education, which contributes to the formation of a moral and ethical value base in preschoolers. The content of musical and aesthetic education of preschool children in the People's Republic of China and Ukraine for children of younger, middle and older preschool age was disclosed. A comparative analysis of the content of musical and aesthetic education for preschoolers of different ages in Ukraine and China was carried out. Both approaches to the formation of the content of musical and aesthetic education of preschoolers contribute to the development of musical, motor, social and creative abilities in children. The Ukrainian approach focuses more on the development of musical skills, the use of instruments and the perception of music, while the Chinese approach emphasizes creation, creativity and social interaction through musical activities. In the study, the methods of musical and aesthetic education of children in both countries are defined. They are: methods of influencing consciousness that stimulate preschoolers' interest in music, develop aesthetic sensitivity and creative abilities; methods of organizing activities that activate the direct participation of children through game situations, musical games and holidays; methods of stimulation, which include encouragement and punishment. A comparative analysis of the implementation of education methods has been carried out. The Ukrainian approach places greater emphasis on improvisation and stimulating the creative imagination, while the Chinese approach promotes free thinking, imagination and choice. In both countries, verbal methods (conversation, narration and explanation) are used, as well as the combination of music with other art forms.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського