Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (14)Реферативна база даних (81)Книжкові видання та компакт-диски (61)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=БРЕСТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Коваль В.В. 
Брест-Литовська конференція 1918 р.: діяльність делегації УНР по укладенню мирного договору з державами Четвертого союзу: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.В. Коваль ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Здійснено джерелознавчий порівняльний аналіз документів, що відображають перебіг Брестської мирної конференції. Періодизовано хід перговорів між делегаціями УНР та інших держав. Зроблено висновок, що в Бресті проходили дві паралельні конференції - між Четвертим Союзом і Росією та між Четвертим Союзом і Україною. Доведено, що Брест-Литовський мирний договір було укладено відповідно до українських вимог і пропозицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)611.29-607 + Т3(4Укр)611-6
Шифр НБУВ: РА318357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Мельничук В. Г. 
Геологія та міденосність нижньовендських трапових комплексів південно-західної частини Східноєвропейської платформи: автореф. дис. ... д-ра геол. наук : 04.00.01 / В. Г. Мельничук ; Ін-т геол. наук НАН України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Досліджено походження, тектонічну позицію, стратифікацію, речовинний склад, деформаційну структуру, гідротермальні зміни та міденосність нижньовендських трапів південно-західної частини Східноєвропейської платформи. Обгрунтовано гетерогенність трапової формації, в якій виділено чотири петрогенетично відмінні трапові комплекси: західнобузький, верхньоприп'ятський, брестський і біловезько-подільський. Встановлено, що вони утворились на окремих стадіях вендського трапового магматизму, який проявився в південно-західній частині платформи у зв'язку з функціонуванням мантійного плюму. Вдосконалено стратиграфічну схему нижнього венду (лапландський горизонт) України виділенням трьох нових основних стратонів і трьох допоміжних. Уточнено схему поділу трапів регіону на структурно-фаціальні зони та підзони. Ними визначено металогенічне районування Волинського міднорудного району. В трапах встановлено регіональну та локальну мінералогічну зональність гідротермальних змін, які відповідають цеолітовій і преніт-пумпеліїтовій фаціям метаморфізму. Переглянуто уявлення деформаційної структури трапів на користь більшої ролі плікативних деформацій у Волинському палеозойському піднятті. Показано, що спеціалізованим на мідь є вехньоприп'ятський траповий комплекс. Від нього відбулося зараження міддю порід інших комплексів в процесі її гідротермального перерозподілу. Визначено найдієвіші стратиграфічні, петрографічні, мінералогічні, структурно-тектонічні, палевулканологічні прогнозні фактори міденосності трапів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432(45УКР)1-51
Шифр НБУВ: РА375452 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Притуляк П.П. 
Політика Центральної Ради щодо війни, укладення і реалізації Брестського мирного договору (березень 1917-квітень 1918 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / П.П. Притуляк ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню проблем теорії та практики діяльності Центральної Ради щодо війни та миру в роки Першої світової війни. Розглянуто і висвітлено вплив революції на військово-політичну ситуацію в українських землях. Аналізується участь делегації УНР на переговорах у Бресті щодо необхідності підписання сепаратного миру з країнами Центральної Європи. Розглянуто питання реалізації Брестского миру обома сторонами в плані його ратифікації, виконання угоди про військову допомогу, підписання економічного договору згідно брестських постанов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-32 + Т3(2)611.29-607
Шифр НБУВ: РА306985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Клок В.І. 
Суспільно-політичне становище польського населення Східної Галичини (1918 - 1923 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.І. Клок ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено суспільно-політичне становище польського населення Східної Галичини у 1918 - 1923 рр. З'ясовано, що радикаліазція польського політичного руху на завершальній стадії Першої світової війни в Галичині обумовлена українсько-автрійськими домовленостями в Брест-Литовському 9 лютого 1918 р. З'ясовано, що після даних подій польська політична еліта усвідомила потребу об'єднатися з метою відбудови "великої" Польської держави в кордонах 1772 р. та визнала безперспективними подальші сподівання на допомогу Відня. Розглянуто основні етапи формування польської громадської думки щодо українців, української влади та подій українсько-польської війни 1918 - 1919 рр. Проаналізовано процес формування польської адміністрації в Галичині в 1918 - 1923 рр. та етапи інкорпорації краю до складу II Речі Посполитої. Досліджено основні суспільно-політичні проблеми польського населення Галичини у 1919 - 1923 рр., висвітлено відносини між польською владою й українським національним рухом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ПОЛ)612 + Т3(4УКР331)612-56 +
Шифр НБУВ: РА358833

Рубрики:

      
5.

Борисенко С.А. 
Українсько-російські відносини: квітень - грудень 1918 року: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / С.А. Борисенко ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознав. ім. М.С.Грушевського. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Висвітлено вплив на зовнішньополітичний курс Української Держави умов Брестського мирного договору та німецько-австрійської окупації. Проаналізовано формування концепції керівництва Гетьманату щодо стосунків з Українською Державою та правлячих кіл РРФСР. Досліджено ставлення до "російського питання" основних течій політичної еліти Української Держави. Розглянуто хід українсько-російських мирних переговорів та встановлення дипломатичних стосунків між обома сторонами, а також роль економічних і політико-ідеологічних факторів у розвитку переговорного процесу. Досліджено основні засади та форми відносин Української Держави з російськими нерадянськими територіальними утвореннями. Визначено рівень впливу міжнародних чинників на реалізацію Гетьманатом зовнішньої політики стосовно РРФСР. З'ясовано причини кардинальної зміни політичного курсу Української Держави на федеративну спілку з російськими монархічними колами та роль у цьому процесі П. Скоропадського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-6 + Т3(2)612 +
Шифр НБУВ: РА327647

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського