Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (460)Книжкові видання та компакт-диски (49)
Пошуковий запит: (<.>K=ВАГІНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 49
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Букін В.Є. 
Анестезіологічне забезпечення та інтенсивна терапія тяжкої прееклампсії-еклампсії: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.30 / В.Є. Букін ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2006. — 36 с. — укp.

На підставі одержаних даних про порушення системної гемодинаміки, кисневого режиму, церебрального кровообігу та розподілу рідини в організмі розвинуто уявлення про основні механізми патогенезу енцефалопатії та поліорганної недостатності за тяжкої прееклампсії - еклампсії. Удосконалено технологію анестологічного забезпечення й інтенсивної терапії. Установлено органопротективну роль аналгезії пологів у запобіганні критичним розладам гемодинаміки та кисневого режиму у роділей з тяжкою прееклампсією. Уперше доведено роль регіонарної анастезії за вагінального й оперативного розродження у зменшенні ризику виникнення пологової та післяпологової еклампсії. Уточнено особливості впливу на церебральну гемодинаміку ніфедипіну, клофеліну та лабуталолу за гіпертензивних кризів у передопераційному періоді у роділей з тяжкою прееклампсією. Обгрунтовано застосування кетамін-клофелінового та кетамін-фентанілового наркозу у разі кесаревого розтину для профілактики інтубаційного й операційного стресу у роділей з тяжкою прееклампсією. Доведено, що спінальна анестезія кесаревого розтину локальними анестетиками не запобігає розладам гемодинаміки під час найбільш травматичних етапів операції внаслідок недостатнього антиноцицептивного захисту. Показано доцільність використання опіоїдів як ад'ювантів локального анестетика для підвищення антиноцицептивних властивостей спінальної анестезії у роділей з тяжкою прееклампсією. Визначено цільовий рівень середнього артеріальнго тиску для забезпечення ауторегуляції мозкового кровообігу у разі еклампсії. Доведено церебропротективну роль екстракопорального керування водним балансом і визначено доцільність застосування ультрафільтрації для зменшення материнської летальності у разі післяпологової еклампсії. Уточнено роль порушень розподілу рідини в організмі у розладах кисневого балансу та розвитку поліорганної недостатності. З'ясовано характер змін розподілу рідини залежно від швидкості вилучення надлишкової рідини за допомогою ультрафільтрації. Обгрунтовано її застосування у комплексі інтенсивної терапії з метою профілактики критичного погіршення стану породілей з поліоорганною недостатністю за їх міжлікарняного транспортування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026-52 +
Шифр НБУВ: РА343174

Рубрики:

      
2.

Луб'яна С.С. 
Вагінози та вагініти у вагітних (фактори ризику, патогенез, діагностика й профілактика гестаційних ускладнень): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / С.С. Луб'яна ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2001. — 37 с. — укp.

Визначено диференційно-діагностичні ознаки вагінозу й вагінітів різноманітної етіології. Установлено клініко-епідеміологічні особливості перебігу вагітності, пологів, післяпологового та неонатального періодів у жінок із вагінозами та вагінітами з визначенням їх етіологічної ролі у структурі акушерських та перинатальних ускладнень. Досліджено морфоендокринний та мікроелементний гомеостази системи мати - плацента - плід у разі вагінального інфікування. Виявлено клініко-імунологічні паралелі та регуляторну роль прозапальних цитокінів у розвитку загрози переривання вагітності, недоношування: передчасного виливання навколоплідної рідини, плацентарної недостатності, гестозу, затримки внутрішньоутробного розвитку. Встановлено фактори ризику виникнення вагіноз-вагінітів у вагітних і окремої патогенетичної ланки розвитку гестаційних ускладнень за даної патології. Обгрунтовано принципи комплексної етіотропної та патогенетичної терапії вагінозів та вагінітів у вагітних. Розроблено та впроваджено комплексну програму, що включає методи скринінг-діагностики, лікувально-профілактичні заходи на різноманітних етапах надання акушерсько-гінекологічної допомоги, яка дозволила знизити частоту передчасного переривання вагітності у 3,5 рази, перинатальних втрат - у 5,2 рази та зменшити частоту післяпологових ускладнень утричі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.715.301.1-3
Шифр НБУВ: РА313191 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Голубенко М.Ю. 
Диференційоване застосування і результати відкритих та лапараскопічних гістеректомій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / М.Ю. Голубенко ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2001. — 19 с. — укp.

Проаналізовано 200 гістеректомій, виконаних методом лапароскопії та 200 випадків відкритої абдомінальної гістеректомії. Лапароскопічну гістеректомію виконано у 50 випадках, у 150 - лапароскопічну асистенцію вагінальної гістеректомії (ЛАВГ), у тому числі власну модифікацію ЛАВГ - у 50 випадках. Розроблено власний спосіб ЛАВГ, який дозволяє уникнути травмування маткових судин на вагінальному етапі операції, сприяє зменшенню об'єму інтраопераційної крововтрати, на відміну від типової методики ЛАВГ на 14,0 %, і скороченню тривалості вагінального етапу операції в 1,3 рази. На підставі дослідження методом вибору можна вважати лапароскопічну гістеректомію, яка супроводжується меншим числом ускладнень і більш позитивною динамікою психоемоційного стану хворих у післяопераційному періоді, найбільш оптимальним методом лікування. Виконання трансабдомінальної гістеректомії рекомендовано за розмірів тіла матки 14 тижнів вагітності та більше у разі вираженого спайкового процесу органів черевної порожнини, супутньої вентральної грижі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.744-86
Шифр НБУВ: РА315980 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Вощенко І.Б. 
Діагностика і профілактика неплідності основних свиноматок: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.07 / І.Б. Вощенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Удосконалено та експериментально обгрунтовано методи визначення титру спермоантитіл у сироватці крові, оцінки клітинного складу вагінальних мазків-відбитків, ректального дослідження свиноматок. Визначено біохімічні, гормональні та гематологічні показники крові основних свиноматок до та після застосування препаратів у разі аліментарної, симптоматичної та імунної форм неплідності. Досліджено терапевтичну та економічну ефективність застосування вітамінних, нейролептичних, тканинних та гормональних препаратів за даних форм неплідності основних свиноматок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.33-925 +
Шифр НБУВ: РА330381

      
5.

Пишкіна Л.В. 
Діагностика, клініка та лікування генітального ендометріозу, поєднаного з хронічними запальними процесами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Л.В. Пишкіна ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1998. — 18 с. — укp.

На підставі порівняльного вивчення гормонального гомеостазу, місцевого імунітету, вагінального біоценозу клінічно й науково обгрунтована необхідність корекції місцевого імунітету та санації хронічних очагів кандидозу. Використання в комплексній терапії жінок з генітальним ендометріозом, поєднаним з хронічними запальними процесами, поряд з гормональними та протизапальними препаратами, ВЛОК та пімафуцину дозволяє суттєво знизити клінічні прояви захворювання, сприяє нормалізації ендокринної функції гіпофіза, яєчників, показників місцевого імунітету, біоценозу піхви, підвищенню психосоціальної адаптації подружніх пар та відновленню сексуальної функції жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-3

Рубрики:

      
6.

Чекан О.М. 
Діагностика, прогнозування та профілактика післяродової патології у свиноматок: Автореф. дис... кадн. вет. наук: 16.00.07 / О.М. Чекан ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

Установлено та вивчено параметри співпадання основних клінічних, морфологічних, метаболічних показників у свиноматок до родів, під час родів і в перші дні післяродового періоду у разі фізіологічного та патологічного перебігу пуерперального періоду. Для ранньої діагностики та прогнозування післяродової патології та ефективного застосування профілактичних заходів слід враховувати показники утерограми та вагінальних мазків-відбитків, показники ректального дослідження, біохімічних, морфологічних і гормональних показників крові та характер змін гістоструктури матки. Апробовано та доведено доцільність застосування біологічно активних препаратів - тканинного препарату "ПДЕ" та "Естрофан" з метою профілактики післяродової патології за різних схем їх введення, а також метод профілактики післяродової патології у свиноматок з заcтосуванням препарату "Кобактан", який сприяє значному зниженню кількості випадків запальних процесів органів статевої системи у пуерперальному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.15-925 +
Шифр НБУВ: РА330290

Рубрики:

      
7.

Яворська О.П. 
Дослідження хелатної сполуки цинку з 2-меркаптобензтіазолом та розробка лікарських форм на її основі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 15.00.01 / О.П. Яворська ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація містить результати експериментальних досліджень щодо отримання хелатної сполуки цинку з 2-меркаптобензтіазолом, підтвердження її структури, аналізу, вивчення токсичності та біологічної активності. В роботі наведено результати досліджень по обгрунтуванню складу, технології, аналізу та вивченню фармакологічної і мікробіологічної активності лікарських засобів на основі цинкової солі 2-меркаптобензтіазолу: протигрибкової суспензії "Меркаптодімекс" і вагінальних паличок "Меркабен" для профілактики та лікування ендометриту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р855.61,022

      
8.

Осипенко О.Д. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування комплексної терапії краурозу вульви: Автореф. дис... канд. мед. наук.: 14.01.01 / О.Д. Осипенко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне, з використанням кольпо- та вульвоскопії, цитологічного дослідження мазків, бактеріоскопії виділень, визначення рівня статевих гормонів у сироватці крові, імуноглобулінів крові та вагінального слизу, обстеження 103-х жінок з краурозом вульви (КВ). На основі комплексного вивчення місцевих і системних змін в організмі розкрито нові аспекти механізму розвитку КВ, а також доведено, що захворювання супроводжується зменшенням рівня IgG, IgA та підвищенням рівня IgM у сироватці крові, значним зниженням рівня SIgA вагінального слизу. На підставі порівняння клінічної ефективності різних схем лікування КВ доведено доцільність використання препаратів з імуномодулювальною дією (на прикладі препарату "Солко Триховак") у комплексній терапії захворювання.Зазначено, що даний комплекс лікувальних заходів, що включає препарат "Солко Триховак", дозволяє підвищити ефективність та скоротити термін лікування, знизити частоту рецидивів захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.711-5 +
Шифр НБУВ: РА324475

Рубрики:

      
9.

Берегуляк О.О. 
Клініко-патогенетичні аспекти профілактики та лікування постоваріоектомічного синдрому: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.О. Берегуляк ; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено етапний метод гормональної та фітотерапії посткастраційного синдрому для ефективної адаптації гіпоталамо-гіпофізарної системи до хірургічної менопаузи та профілактики порушень гемостазу, ліпідного, кальцієво-фосфорного обміну, атрофічних змін урогенітального тракту, остеопенічних змін у кістках. Виявлено, що хірургічна кастрація у післяопераційному періоді призводить до посилення клінічних проявів постоваріоектомічного синдрому, змін гормонального статусу, гіперкоагуляції, атерогенних зсувів у ліпідограмі, розвитку порушень кальцієво-фосфорного обміну з вірогідними змінами мінеральної щільності кісткової тканини й урогенітальних порушень. З'ясовано, що у разі застосування традиційної гормонотерапії (за індексом Купермана) утричі зменшуються ранні клінічні прояви посткастраційного синдрому. Її проведення запобігає урогенітальним розладам (динаміці кольпоцитограми, індексу "вагінального здоров'я") й остеопенічним змінам у кістках, але спричиняє гіперкоагуляцію та атерогенні зміни у ліпідограмі. Використання розробленого методу дозволяє нормалізувати ранні (психоемоційні та нейровегетативні), а також пізні (урогенітальні розлади й остеопенічні зміни кісткової тканини) прояви постоваріоектомічного синдрому. За цього мають місце позитивні зміни гормонального балансу, кальцієво-фосфорного обміну, розвиток гіперкоагуляційного синдрому, не відбуваються зміни у ліпідограмі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.765-5 +
Шифр НБУВ: РА356699

Рубрики:

      
10.

Гребеник Н. П. 
Комплексна діагностика кістозних уражень яєчників у свиноматок та методи терапії при даній патології: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.07 / Н. П. Гребеник ; Сум. нац. аграр. ун-т. — Суми, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше застосовано комплексну діагностику кістозних уражень яєчників у свиноматок і розроблено диференційні діагностичні тести фолікулярних і лютеїнових кіст яєчників у свиноматок. За умов м'ясокомбінатів Сумської області проведено післязабійну діагностику патологічних змін в яєчниках основних свиноматок і ремонтних свинок, а за умов свинарських господарств вивчено клініко-морфологічні показники фолікулярних і лютеїнових кіст свиноматок за анафродизії та німфоманії. Вдосконалено методи оцінки клітинного складу вагінальних мазків-відбитків і досліджено біохімічні та гормональні показники крові та кістозної рідини у разі фолікулярних і лютеїнових кіст. У порівняльному аспекті вивчено терапевтичну й економічну ефективність лікування свиноматок у разі фолікулярних і лютеїнових кіст яєчників і динаміку змін метаболічних показників крові до і після застосування фармакологічних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.622.2-925
Шифр НБУВ: РА379273 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Головкін А.В. 
Комплексна терапія хворих на трихомоніаз етіотропними засобами з корекцією всмоктування у поєднанні з місцевими лікарськими формами (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / А.В. Головкін ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 14 с. — укp.

Досліджено особливості лікування хворих на трихомоніаз, зокрема, із супутньою патологією шлунково-кишкового тракту. Під час поглибленого клініко-лабораторному обстеження хворих на трихомоніаз виявлено патологію шлунково-кишкового тракту - у 57,4 % від загального числа зареєстрованих супутніх захворювань. Фармакокінетичними дослідженнями виявлено, що у процесі проведення метронідазолтерапії зниження концентрації цієї речовини у фізіологічних рідинах найбільш значні у хворих з порушенням всмоктування у тонкому кишечнику. Для обгрунтування місцевої терапії трихомоніазу опрацьовано магістральні прописи супозиторіїв, паличок і вагінального крему з мефенаміна натрієвою сіллю та мебетизолом, які відзначаються протистоцидною, протимікробною та протизапальною активністю. Порівняльний аналіз клінічних особливостей і перебігу трихомоніазу, наявності супутніх захворювань, ступеня функціональних порушень шлунково-кишкового тракту дозволив об'єднати хворих у дві клініко-терапевтичні групи, для яких розроблено диференційовану комплексну терапію метронідазолом з корекцією всмоктування та місцевим застосуванням м'яких лікарських форм, що сприяло скороченню терміну лікування, запобіганню рецидивів, нормалізації функції шлунково-кишкового тракту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.301.7-52
Шифр НБУВ: РА313662 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Голубнича В.М. 
Мікробіологічна характеристика кандідозної інфекції у вагітних жінок: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / В.М. Голубнича ; Держ. установа "Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено поширеність кандидозної інфекції серед вагітних, породіль і новонароджених Південно-Східного регіону України. Доведено, що C. albicans займає провідне місце серед етіологічних чинників кандидозної інфекції у вагітних і новонароджених. Встановлено, що у разі вагінального кандидозу відбувається пригнічення фагоцитарної ланки, зростання рівня IgA, IgM і зниження рівня IgG. Виявлено, що кандидоносійство викликає пригнічення клітинного імунітету та зниження рівня IgG та IgM. Запропоновано імунологічні діагностичні критерії, які дозволяють розмежувати кандидоз і кандидоносійство. Вперше вивчено чутливість грибів роду Candida, виділених від вагітних і новонароджених, до нативного хітозану, йодиду хітозану й одержно дані щодо їх чутливості до окремих протигрибкових препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.215 +
Шифр НБУВ: РА362902

Рубрики:

      
13.

Лясковський Т. М. 
Мікрофлора вагітних жінок і шляхи її корекції при дисбіозах: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.07 / Т. М. Лясковський ; Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України. — К., 2010. — 20с. с. — укp.

Проведено ідентифікацію пробіотичних штамів молочнокислих бактерій з використанням фенотипових ознак і полімеразної ланцюгової реакції з видоспецифічними праймерами, що дозволяє чітко ідентифікувати штами видів Streptococcus thermophilus, Enterococcus faecium і Lactobacіllus plantarum. Запропоновано схему тестування бактерій, яка дозволяє підняти на якісно новий рівень визначення біологічної цінності пробіотиків. Вивчено адгезивні властивості молочнокислих бактерій. Встановлено, що ступінь адгезивної активності до вагінального епітелію видо- та штамо- специфічна. Показано, що резистентність щодо антибіотиків варіює від умов культивування, видової та штамової належності. Виявлено антивірусну дію пробіотичних штамів молочнокислих бактерій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.215-5 + Р264.869
Шифр НБУВ: РА372303 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
14.

Лозовська Ю.В. 
Морфологічні особливості інтерфазних ядер букального епітелію у людей з дисгормональними порушеннями і загальносоматичною патологією, пов'язаною з інтоксикацією: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.11 / Ю.В. Лозовська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Досліджено залежність морфологічних характеристик букального та вагінального епітелію у жінок з синдромом полікістозу яєчників від концентрації лютеїнізувального, фолікулостимулювального гормонів та пролактину. За результатами аналізу ядер букального та вагінального епітелію даних жінок виявлено взаємозв'язок функціональної активності епітеліоцитів від гормонального статусу жінки та може слугувати важливим критерієм під час формування груп ризику за критерієм дисгормональних патологій. Доведено різнонаправлений характер змін морфології інтерфазних ядер букального епітелію в жінок з синдромом полікістозу яєчників та хронічною нирковою недостатністю III стадії, який проявляється у зниженні кількості ядер з інактивованим хроматином у першій групі хворих та їх значною кількістю у другій. У букальному епітелії дорослих та дітей з нирковими патологіями виявлено однонаправлений характер змін морфології інтерфазних ядер до та після гемодіалізу, у дорослих - вони більш глибокі. Визначено однотипність змін морфології епітеліоцитів букального епітелію в дітей з гемолітико-уремічним синдромом та хронічною нирковою недостатністю III стадії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.52-3 +
Шифр НБУВ: РА325771

Рубрики:

      
15.

Вагіна Н.С. 
Навчальна практика як засіб реалізації прикладної спрямованості навчання математики в основній школі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н.С. Вагіна ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано методичну систему організації та проведення навчальної практики з математики в основній школі (у межах щорічної навчальної практики учнів V - VIII класів). Розроблено теоретичну модель змісту практики та методичні засади педагогічного управління даним видом навчально-пізнавальної діяльності школярів, а також орієнтовану програму й інші компоненти навчально-методичного забезпечення, які можуть використовуватися вчителями математики під час основного навчального процесу (методичні рекомендації щодо планування та проведення практикумів з техніки обчислювань, модулювання просторових фігур, проведення вимірювальних робіт на місцевості, навчально-практичних занять інтегрованого характеру, лабораторних робіт і предметних екскурсій). Значне місце у розробленому змісті практики належить використанню комп'ютерних технологій навчання. Теоретично обгрунтовано та практично підтверджено вплив навчальної практики на формування практичних компетентностей, інтересу учнів до математики та впевненості в її використанні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В1 р21-32 +
Шифр НБУВ: РА348705

Рубрики:

      
16.

Малецький М. М. 
Обгрунтування складу, технології та дослідження вагінальних лікарських форм з полігексаметиленгуанідину фосфатом: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.01 / М. М. Малецький ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Вперше на підставі технологічних, фізико-хімічних, біофармацевтичних і мікробіологічних досліджень науково обгрунтовано раціональний склад і технологію вагінального гелю та супозиторіїв з полігексаметиленгуанідину фосфату (ПГМГФ) для лікування та профілактики інфекційних уражень сечостатевої системи жінок, які мають високу антимікробну активність й стабільність. Вперше всебічно вивчено фізико-хімічні, технологічні, мікробіологічні та біофармацевтичні властивості даних вагінальних засобів. Досліджено вплив допоміжних речовин на показники фармацевтичної доступності ПГМГФ. Експериментально встановлено високу антимікробну активність даних засобів з ПГМГФ, відсутність алергізуючої та місцевоподразнювальної дії за їх застосування. Досліджено стабільність даних вагінальних лікарських засобів, умови зберігання та термін їх придатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.811.1 + Л663.22
Шифр НБУВ: РА369739 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Зейдо Фірас 
Опрацювання складу, технології та дослідження вагінальних супозиторіїв противірусної дії з протефлазідом: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Зейдо Фірас ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено склад і раціональну технологію виробництва лікарського засобу у формі супозиторіїв на гідрофільній основі, діючими речовинами яких є рослинний екстракт Протефлазід, призначених для лікування вірусних інфекцій урогенітальної системи, експериментально встановлено його ефективність. Досліджено показники якості нового лікарського засобу, запропоновано методики ідентифікації та кількісного визначення діючих речовин, вивчено стабільність супозиторіїв у процесі зберігання. На підставі результатів імунофармакологічних досліджень встановлено, що Протефлазід має виражений імуномодулювальний вплив на лімфоцити людини, зокрема, знижує їх апоптозозалежність. З'ясовано, що на фоні фітогемаглютиніну (in vitro у процесі бласттрансформації) Протефлазід є інгібітором протизапального цитокіна beta-інтерлейкіну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 протефлазід + Л663.22 +
Шифр НБУВ: РА357057

Рубрики:

      
18.

Щербина Г.Б. 
Оптимізація хірургічного лікування передракових захворювань та раку ендометрія ранніх стадій у хворих з ожирінням: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Г.Б. Щербина ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2005. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему оптимізації хірургічного лікування ранніх стадій раку ендометрія (РЕ) шляхом розробки диференційованого підходу до вибору оперативного доступу. Проведено порівняльне дослідження результатів абдомінальних гістеректомій у хворих на РЕ з нормальною масою та з ожирінням. Встановлено, що хворі з ожирінням мають вірогідно більшу кількість ускладнень за імовірно кращого онкологічного прогнозу. Розроблено та впроваджено у практику алгоритм комплексного обстеження та вибору оперативного доступу (абдомінального, вагінального, лапароскопії) у хворих на ранній стадії РЕ з супровідним ожирінням. Показано, що застосування алгоритму у 150-ти жінок з атиповою гіперплазією та РЕ I стадії забезпечило збіг діагнозу на I стадії захворювання у 100 % випадків, вірогідне зниження кількості ускладнень і поліпшення якості життя пацієнток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-59 + Р415.202.1-3 +
Шифр НБУВ: РА345316

Рубрики:

      
19.

Гарбузов Д.О. 
Особливості клініки, діагностики та терапії змішаної кандидо-герпетичної урогенітальної інфекції: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Д.О. Гарбузов ; Держ. установа "Ін-т дерматології та венерології АМН України". — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Науково обгрунтовано підходи до підвищення ефективності лікування хворих на змішану кандидо-герпетичну урогенітальну інфекцію. Наведено дані про клініко-анамнестичні особливості, етіологічні фактори запального процесу, супутню патологію з використанням сучасних методів діагностики у 120-ти жінок, хворих на урогенітальний кандидоз, серед яких у 90-та була діагностована герпесвірусна інфекція. У групі порівняння обстежено 30 хворих тільки на герпесвірусну інфекцію. У динаміці спостереження визначено стан неспецифічних факторів захисту, активності нейтрофілів, показників клітинного та гуморального імунітету, а також рівень фактора некрозу пухлин-alpha, alpha-інтерферону, секреторного імунглобуліну класу A у крові та вагінальному вмісті, диференційовані показання до призначення терапії шляхом порівняльного аналізу клінічних особливостей, перебігу захворювання, етіологічних факторів і стану імунного статусу. Виділено різні рівні клініко-лабораторних порушень у обстежених хворих, відповідно до яких об'єднали хворих на мікст-інфекцію у конкретні клініко-терапевтичні групи. Розроблено методику індивідуалізованої комплексної терапії з диференційованим призначенням специфічних засобів, патогенетичних препаратів, а також місцевих лікарських форм, що дозволило за відсутності ускладнень і небажаних ефектів одержати у дослідній групі хворих на мікст-інфекцію на 30 - 32-й день лікування виразний терапевтичний ефект, зменшити кількість рецидивів герпесвірусної інфекції протягом року у 2,1 раза, а також тривалість з 6,7 до 3,3 днів, досягти клініко-лабораторного одужання від кандидозу у 86,9 % хворих, за цього у 3,2 раза скоротити кількість рецидивів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.016 + Р716.017 + Р696.016 + Р696.017 +
Шифр НБУВ: РА360115

Рубрики:

      
20.

Загребельна І. В. 
Особливості патогенезу ендокринного безпліддя та негормональні методи його лікування (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / І. В. Загребельна ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз механізмів регуляції овуляції у жінок, з ендокринним безпліддям з вивченням гормонального й імунологічного статусу. Вивчено фолікулотвірну функцію яєчників і трансформацію ендометрія в кролиць у разі зрошення їх піхви NO. Показано, що піхвові зрошення NO сприяють припливу крові до органів малого таза, покращують трофіку репродуктивних органів, рефлекторно нормалізують вироблення гонадотропних і статевих гормонів, а також стимулюють дозрівання фолікулів і овуляцію. Доведено здатність NO всмоктуватися через слизову оболонку піхви. Визначено дозові параметри застосування NO окремо й у поєднанні з КЦ в експерименті та клініці для одержання оптимального ефекту стимуляції овуляції та трансформації ендометрія. На підставі вивчення фолікулоутвірної функції яєчників проведено комплексний аналіз кореляційних взаємозв'язків гормонального й імунологічного статусу в пацієнток з ендокринною формою безпліддя. Показано позитивний ефект застосування NO окремо та разом із КЦ. Доведено, що вагінальне зрошення NO сприяє нормалізації стану ендокринної й імунної систем у жінок з ановуляцією та НЛФ. Одержано дані щодо впливу NO на ріст і розвиток фолікула, стан ендометрія, гормональні й імунологічні параметри дозволили розробити й обгрунтувати новий підхід до терапії жінок з ендокринною формою безпліддя. Розроблено нові схеми індукції овуляції та розвитку секреторних перетворень ендометрію у пацієнток з ановуляцією та НЛФ на підставі застосування NO окремо та в комплексі із КЦ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-5
Шифр НБУВ: РА375793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського