Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (19)Книжкові видання та компакт-диски (7)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ВАКЦИНОПРОФІЛАКТИКА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Попова О.О. 
Вакцинопрофілактика краснухи та удосконалення епідеміологічного нагляду: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / О.О. Попова ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Проведено детальний аналіз захворюваності на краснуху в різні роки в різних вікових групах. Визначено найбільш вразливі до хвороби вікові групи дітей та професійні категорії дорослого населення, а також стратегічні напрямки вакцинопрофілактики краснухи. Доведено необхідність щеплення для дівчат віком 15 - 16 років з детальним вивченням анамнезу щодо захворювання на краснуху. Вперше в Україні встановлено безпечність та імунологічну ефективність вакцинації проти краснухи серед різних вікових груп населення з використанням моновакцин і комбінованої вакцини проти кору, краснухи та епідемічного паротиту. Запропоновано заходи щодо удосконалення епідеміологічного нагляду за хворими на краснуху та з випадками вродженої краснухи за рахунок збільшення параметрів статистичної звітності та забезпечення проведення лабораторної диференціальної діагностики випадків вродженої краснухи, організації серологічного обстеження у разі необхідності вагітних жінок з метою запобігання виникненню випадків вродженої краснухи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.26-395
Шифр НБУВ: РА314410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Зубленко О.В. 
Епідеміологічна характеристика вітряної віспи в Україні та її вакцинопрофілактика: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / О.В. Зубленко ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Визначено прояви епідемічного процесу вітряної віспи в Україні та вивчено ефективність вакцини Варілрикс для її профілактики. Проведено ретроспективний епідеміологічний аналіз захворюваності на віспу, зокрема в Києві: вивчено багаторічну динаміку, сезонність, захворюваність за регіонами, інтенсивність та структуру серед різних вікових та соціально-побутових груп. Надано характеристику кількісних та якісних проявів епідемічного процесу вітряної віспи за сучасних умов. Досліджено території, групи (вікові та соціально-побутові), колективи та час ризику, тенденції розвитку даного процесу, а також ймовірні місця зараження, перебіг розвитку спалахів та особливості клінічного перебігу. Доведено імунологічну ефективність вакцини для профілактики вітряної віспи. Науково обгрунтовано рекомендації щодо проведення вакцинопрофілактики та розроблено шляхи удосконалення епідеміологічного нагляду за вітряною віспою в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.22-395(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА350705

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Голік М. О. 
Епізоотологія та пероральна вакцинопрофілактика сказу в Чернігівській області / М. О. Голік. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації, на підставі експериментальних досліджень, представлено результати аналізу епізоотичної ситуації щодо сказу тварин в Україні та просторово-часова характеристика епізоотії сказу в Чернігівській області, проведено оцінку популяції безпритульних тварин і пероральну імунізацію проти сказу безпритульних собак із використанням рекомбінантної вакцини «Броварабіс V-RG», здійснено короткострокове прогнозування поширення сказу на території Чернігівської області на 2017–2021 рр. Геоінформаційним аналізом епізоотії сказу в Чернігівській області за 2011–2016 рр. виявлено 18 просторово-часових кластерів із трендом «спорадичний» (hotspot), що є статистично достовірно доведеними стаціонарно неблагополучними зонами щодо сказу на території Чернігівської області. Крім того, виявлено три кластери із трендом «новий» в останній часовий крок, які розміщені на крайньому південному сході області, що свідчить про поширення сказу в цьому напрямку. Проведені в контрольованому експерименті та польові дослідженняоральної імунізації собак проти сказу з використанням вакцини «Броварабіс V-RG» показали можливість застосування цього методу, що є перспективним у впровадженні в систему антирабічних протиепізоотичних заходів як окремого заходу або в комбінації з парентеральним щепленням собак проти сказу.^UIn the dissertation, on the basis of experimental researches, the results of the analysis of the epizootic situation from animal rabies in Ukraine and the spatial and temporal characteristics of the epizootic of rabies in the Chernihiv region are presented; the hominid animals population and oral immunization against rabies of homeless dogs were evaluated using of the recombinant vaccine «Brovarabis V-RG», short-term forecasting of the spread of rabies on the territory of Chernihiv oblast for 2017–2021 was made. Geographic information analysis of the epizootic of rabies in Chernihiv region for 2011–2016 revealed 18 spatial cluster clusters with a «hotspot» trend, which is statistically validated by the stationary-disadvantaged areas of rabies in the territory of the Chernihiv region. In addition, three clusters with the «new» trend in the last time step, located in the extreme south-east of the region, have been identified, indicating the spread of rabies in this direction. Conducted in a controlled experiment and field researches of oral immunization of dogs against rabies using the vaccine «Brovarabis V-RG» showed the principal possibility of using this method, which is promising in the introduction of an rabies antiepizootic measures as a separate measure, or in combination with parenteral vaccination of dogs against rabies.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського