Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (9)Наукова електронна бібліотека (136)Реферативна база даних (2667)Книжкові видання та компакт-диски (663)Журнали та продовжувані видання (39)
Пошуковий запит: (<.>K=ВАЛЮТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 217
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ніколенко О. В. 
Аналіз торговельних валютних операцій банків: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / О. В. Ніколенко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Узагальнено теоретичні підходи щодо визначення поняття валютного ринку та механізму його функціонування. Розроблено класифікацію факторів, які впливають на ефективність торговельних валютних операцій банків. Надано критичну оцінку методичним підходам щодо аналізу та прогнозування коливань валютних курсів. Розкрито концепції оцінки валютного курсу на базі фундаментального аналізу. Запропоновано процедури фундаментального аналізу валютного ринку для динамічного налаштування на поточну кон'юнктуру. Визначено методику вибору оптимальних параметрів системи генерації сигналів для здійснення банківських операцій з торгівлі іноземною валютою на базі технічного аналізу. Доповнено перелік інформаційних продуктів, які дозволяють враховувати реакцію учасників міжбанківського валютного ринку на новини торговельно-інформаційних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)262.10-93
Шифр НБУВ: РА371078 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Овчарик Р.Ю. 
Аудиторський ризик в АПК: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Р.Ю. Овчарик ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Уточнено теоретичну суть аудиторського ризику, його зміст, об'єкти та суб'єкти. Вперше запропоновано методику визначення кількісного впливу властивого ризику на підставі кореляційного аналізу, яка дає можливість концентрувати увагу на суттєві зони ризику під час планування аудиту, більш об'єктивно й обгрунтовано визначати основні об'єкти та напрями аудиту економічної діяльності сільськогосподарських підприємств і підвищувати його ефективність. Удосконалено методику визначення вартості аудиторських послуг, з урахуванням витрат аудиторської фірми на проведення аудиту, розмір валюти балансу, попиту і пропозиції на аудиторські послуги, фінансового стану підприємства та рівня аудиторського ризику, що забезпечує об'єктивне формування вартості даних послуг. Наведено методику визначення суттєвих зон ризику у разі проведення аудиту з використанням методів економічного аналізу (горизонтального, вертикального, аналізу взаємопов'язаних показників статей балансу з іншими показниками фінансової звітності), зокрема, аудиту балансу на базі комп'ютерних технологій, що дає можливість скоротити витрату часу на проведення підготовчої стадії аудиту. Запропоновано ввести в Національний норматив аудиту N 12 новий параграф, суть якого полягає у методиці проведення паспортизації підприємств, що підлягають зовнішньому аудиту. Це забезпечить аудитора інформацією про рівень аудиторського ризику та його складових під час попереднього аудиту та дозволить знизити рівень невиявлення помилок у випадку проведення аудиту. Визначено шляхи зниженння аудиторського ризику та його компонентів на сільськогосподарських підприємствах Тернопільщини, основними з яких є: розширення номенклатури аудиторських послуг за рахунок консалтингу з питань обліку та оподаткування, обслуговування сільськогосподарських підприємств із складання фінансової та податкової звітності, інформаційне, методичне та нормативне забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)232.0-218
Шифр НБУВ: РА319521 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Боришкевич О.В. 
Банки на валютному ринку України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.В. Боришкевич ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням діяльності банків на валютному ринку. Коло питань, які розглядаються у роботі, включає аналіз сучасного стану валютного ринку України та види операцій, які на ньому проводяться, питання формування валютного курсу. Значна увага приділена валютному регулюванню і валютному контролю як елементам макроекономічних перетворень в Україні. Проаналізовано перший досвід використання фінансових інструментів з метою забезпечення управління валютними ризиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.61

Рубрики:

      
4.

Лисюк С.В. 
Банки у зовнішньоекономічних відносинах України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / С.В. Лисюк ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Висвітлено генезис та еволюцію банківської діяльності у сфері розвитку зовнішньоекономічних відносин України. Сформульовано економічно-правові засади удосконалення валютного регулювання та контролю в Україні. Наведено рекомендації щодо вдосконалення практики проведення комерційними банками операцій з купівлі - продажу іноземної валюти. Проаналізовано форми та умови міжнародних розрахунків, різні види фінансування міжнародної торгівлі, систематизовано класифікацію акредитивів за різними критеріями. Виявлено недоліки в системі управління зовнішнім боргом України, досліджено його макроекономічні позиції. Обгрунтовано основні передумови підвищення кредитного рейтингу України, запропоновано шляхи удосконалення механізму залучення іноземних інвестицій у грошовій формі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843 + У9(4УКР)262.10
Шифр НБУВ: РА308691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Делас В. А. 
Банківська діяльність на валютному ринку України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / В. А. Делас ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено сутність та механізм функціонування валютного ринку (ВР) України. Доведено, що серед суб'єктів ВР провідне місце належить банкам, та обгрунтовано їх роль і місце у функціонувані ВР. Розкрито теоретичні засади вітчизняного валютного регулювання та місце банків у агрегованій системі валютного контролю. З'ясовано функції банків у здійсненні посередницьких операцій у реалізації економічних інтересів суб'єктів валютних відносин. Розкрито особливості валютних конверсійних операцій банків та операцій з організації міжнародних розрахунків. Досліджено необхідність та основні засади управління валютним ризиком банківської установи та розроблено комплексну схему аналізу результативності діяльності банку у валютній сфері. Обгрунтовано доцільність прогнозування обсягів портфеля валютних ресурсів на основі врахування прогнозних даних основних макроекономічних чинників та запропоновано модель побудови таких прогнозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6-18
Шифр НБУВ: РА382510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Шора О. Є. 
Банківські валютні операції при обслуговуванні суб'єктів аграрної сфери: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / О. Є. Шора ; ННЦ "Ін-т аграр. економіки". — К., 2010. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розглянуто та узагальнено теоретичний інструментарій здійснення банківських валютних операцій і з'ясовано специфіку його застосування за обслуговування суб'єктів аграрної сфери. Виявлено панівні тенденції та закономірності розвитку банківських валютних операцій за обслуговування суб'єктів аграрної сфери та означено контур їх доцільного здійснення у сучасному вимірі. Виділено й оцінено основні чинники формування та зміни сучасних валютних процесів в Україні з метою вдосконалення валютної політики за умов кризових деформацій економічного простору. Визначено стимулювальні й обмежуючі сегменти механізму здійснення банківських валютних операцій, виявлено витоки й оцінено рівень загроз та ефективності здійснення валютних операцій банками за обслуговування суб'єктів аграрної сфери. Розглянуто інструменти державного й ринкового впливу на валютні операції банків, обгрунтовано структуру цілей валютної політики з метою визначення емпіричним шляхом векторності модернізації валютного регулювання. Розкрито передумови активізації й ефективності та визначено траєкторію розвитку банківських валютних операцій за обслуговування суб'єктів аграрної сфери. Розроблено та умотивовано методичне забезпечення щодо декомпозиції ризиків банківських валютних операцій за обслуговування суб'єктів аграрної сфери. Обгрунтовано методично-організаційні рекомендації щодо гармонізації здійснення банківських валютних операцій за обслуговування суб'єктів аграрної сфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.5
Шифр НБУВ: РА377147 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Колот О.А. 
Борговий портфель держави: управління ризиками та оптимізація структури: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / О.А. Колот ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження проблематики управління ризиками, пов'язаними із сферою боргових запозичень держави. Розкрито питання економічної сутності боргового портфеля держави, проаналізовано об'єктивний вплив ризиків макроекономічного, макрофінансового та ринкового характеру на його вартісні характеристики. Висвітлено особливості прояву взаємозв'язку основних видів ризику та запропоновано їх класифікацію. Доведено, що за сучасних реалій борговий ризик-менеджмент стає дедалі актуальнішим і практично необхідним інструментом ефективного управління борговим портфелем держави. Охарактеризовано вирішальну роль боргового ризик-менеджменту для проведення зваженої боргової політики, націленої на зменшення залежності від впливу зовнішніх і внутрішніх факторів, обмеження зростання обсягів боргових платежів. Визначено суттєвий вплив валютної компоненти ринкового ризику на борговий портфель уряду України та запропоновано оптимізаційну модель для мінімізації потенційно негативних наслідків. Надано загальні пропозиції щодо першочергових заходів для розбудови в Україні якісної та повноцінної системи управління ризиками в сфері боргових запозичень держави. Доведено потребу комплексної реалізації боргового менеджменту способом оптимізації структури боргового портфеля та через збалансування характеристик грошових потоків на рівні держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.61-99-21 +
Шифр НБУВ: РА352516

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Жиглей І.В. 
Бухгалтерський облік валютних операцій: порядок визнання та методи оцінки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / І.В. Жиглей ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2003. — 19 с. — укp.

Уточнено економічну сутність поняття "валютні операції" та доведено, що бухгалтерський облік необхідно розглядати як цілісну систему. Обгрунтовано необхідність уведення додаткового критерію визначення валютних операцій в бухгалтерському обліку - дати здійснення операцій. Визначено поняття та класифікацію курсових різниць, методику їх розрахунку, відображення на рахунках даного обліку та в звітності. Показано ефективність застосування валютно-цінових застережень у зовнішньоекономічних договорах (контрактах). Запропоновано порядок відображення операцій за такими контрактами в бухгалтерському обліку, у зв'язку з чим введено поняття "сумові різниці" та розроблено їх класифікацію, алгоритм розрахунку. Розглянуто порядок оцінки монетарних і немонетарних статей, виражених у іноземній валюті та розроблено положення, які слід передбачати в наказі про облікову політику. Наведено напрямки удосконалення діючих нормативних актів, що впливають на порядок відображення в бухгалтерському обліку валютних операцій з метою їх узгодження. Доведено необхідність та установлено методичні підходи щодо організації та ведення обліку й контролю валютних операцій на базі комп'ютерних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.210.0-149.312 +
Шифр НБУВ: РА325688

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Сидоренко О. О. 
Бухгалтерський облік формування та розміщення страхових резервів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / О. О. Сидоренко ; Нац. акад. статистики, обліку та аудиту. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано та поглиблено теоретичні та методичні підходи, а також надано практичні рекомендації щодо обліку формування та розміщення страхових резервів. Запропоновано формувати резерв відкладених зароблених страхових платежів зі страхування фінансових ризиків та страхування кредитів. Удосконалено методичні засади обліку формування страхових резервів, розрахунку зароблених страхових платежів, резерву заявлених, але не виплачених збитків, що сформований в іноземній валюті, резерву коливань збитковості, розрахунку та обліку сум, які повертають страхувальнику у разі дострокового припинення дії договору страхування. Розроблено концептуальні засади організації обліку розміщення страхових резервів з урахуванням особливостей страхового законодавства. Удосконалено класифікацію дозволених активів для розміщення страхових резервів з метою ведення обліку та складання повної та достовірної звітності. Створено модель організації управлінського обліку у страховиків. Удосконалено засади управлінського обліку страхових резервів і витрат. Розширено класифікацію витрат страховика для цілей управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)226.17
Шифр НБУВ: РА380643 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Перебийніс М.Г. 
Валютний контроль в системі економічних відносин: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / М.Г. Перебийніс ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано еволюцію валютних відносин в Україні та їх стан в розвинених країнах світу, на основі якого визначено, що існуюча національна модель валютного контролю потребує суттєвого коригування з позицій вирішення проблем конвертованості гривні, інтеграційних процесів і чіткого визначення місця та ролі України у світовій економіці, поступової відмови від практики жорстокого обмеження валютних операцій з одночасним його збереженням для операцій, пов'язаних з вивозом валюти за кордон та інших незаконних дій суб'єктів економічних відносин, доцільність укладання багатосторонніх узгоджень між банками й органами валютного контролю, доцільність вступу України до міжнародних органів контролю за валютними операціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.661-218 + У9(4УКР)262.6-18
Шифр НБУВ: РА372051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Ярова О.В. 
Валютний контроль в системі протидії "втечі капіталу" в країнах з перехідною економікою: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.В. Ярова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретико-методичні аспекти "втечі капіталу" та засади функціонування системи валютного контролю у країнах з перехідною економікою. Визначено суть понять ввезення, експорту, відтоку та "втечі" капіталу з країни, описано специфіку їх проявів. Проаналізовано негативні наслідки цього явища та світовий досвід введення контролю за відтоком капіталу. Систематизовано основні способи "втечі капіталу" з України та запропоновано найбільш доцільний для українських умов підхід для визначення його обсягів. Оцінено масштаби "втечі капіталу" з України. Побудовано економічну модель, яка дозволяє оцінити її вплив на макроекономічні показники країни. Розроблено практичні рекомендації щодо напрямів протидії "втечі капіталу" та стимулювання його репатріації, вдосконалено систему валютного контролю стосовно протидії даному явищу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.26 +
Шифр НБУВ: РА339918

Рубрики:

      
12.

Блащук Ю.О. 
Валютний контроль операцій на світовому фінансовому ринку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Ю.О. Блащук ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2001. — 21 с. — укp.

Висвітлено проблеми розвитку системи валютного контролю за банківськими операціями на світовому фінансовому ринку. Вивчено розвиток цієї системи на національному та міжнародному рівнях, їх сучасний стан. Визначено основні тенденції її розвитку за умов глобалізації фінансових ринків. Досліджено теоретичні та методологічні засади створення та функціонування високоефективного валютного контролю. Надано оцінку основних кроків органів валютного контролю та визначено шляхи модифікації системи валютного контролю України в напрямку її адаптації до світових стандартів. Одержані результати використовуються в процесі вдосконалення валютного законодавства, а також у практичній діяльності Національного банку України та комерційних банків, у відносинах з Міжнародним валютним фондом та іншими міжнародними спеціалізованими організаціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.66
Шифр НБУВ: РА314289 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Жмурко Н. В. 
Валютно-курсова політика в умовах відкритої економіки України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Н. В. Жмурко ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено економічну суть валютно-курсової політики України, розроблено класифікацію чинників валютного курсоутворення, розглянуто теорії регулювання обмінного курсу держави. Визначено рівень неофіційної доларизації вітчизняної економіки загалом, і в розрізі кредитного та депозитного секторів відкритої економіки України. Встановлено особливості проведення валютно-курсової політики за умов режиму інфляційного таргетування, запропоновано поетапний перехід від наявного змішаного режиму валютного курсоутворення до керованого плавання обмінного курсу гривні, що відповідатиме потребам і реаліям національної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6-18
Шифр НБУВ: РА379611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Барамія В.Н. 
Валютно-курсова політика країн з перехідною економікою (приклад України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / В.Н. Барамія ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано економетричну модель формування механізму валютних курсів трансформаційних економік, параметрами якої є платіжний та торговельний баланси, рахунок руху капіталу, національний доход, заробітна плата, ціни, сукупний попит; на її підставі формалізовано фактори довгострокового характеру, що впливають на валютно-курсову політику за умов непередбачуваності економічних і політичних подій. Обгрунтовано алгоритм встановлення номінальних обмінних курсів у довгостроковому періоді на підставі поєднання теорії довгострокового реального валютного курсу та теорії визначення довгострокових рівнів цін національними монетарними факторами з урахуванням позитивних змін у економіці України. Проаналізовано динамічний ряд руху валютного курсу; на його основі побудовано теоретичну криву, яка найбільш адекватно відображає динаміку валютного курсу; відхилення від емпіричного ряду показує наявність циклічних коливань періодом у 8 - 10 кварталів. Розроблено методику, що точніше та ефективніше передбачує валютний курс з урахуванням інфляції, вимірюваної індексом споживчих цін, монетарних ефектів, відсоткових ставок, динаміки ВВП і рівня безробіття на підставі комплексних методик прогнозування фінансових показників. Виявлено закономірності впливу макроекономічних критеріїв на тенденції зміни валютного курсу на підставі визначення особливостей формування обмінного курсу гривні на різних етапах і фазах економічної динаміки. Встановлено взаємозв'язок макроекономічних критеріїв із структурними елементами фінансово-кредитної системи для формування фалютного курсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6 +
Шифр НБУВ: РА322315

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Мелих О. Ю. 
Валютно-курсова політика та її вплив на фінансову безпеку держави: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / О. Ю. Мелих ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано та розкрито основні науково-емпіричні гіпотези щодо проблеми проведення валютних інтервенцій як одного із домінуючих інструментів реалізації валютно-курсового регулювання. Охарактеризовано основні теорії валютного курсу. Розкрито сутність фінансової безпеки, з'ясовано її місце в системі економічної безпеки держави. Досліджено причини виникнення загроз фінансовій безпеці держави у процесі реалізації валютно-курсової політики. Проведено системний ретроспективний аналіз валютно-курсової політики НБУ у практичній площині макроекономічної стабілізації та фінансової безпеки держави. Визначено стратегічні вектори мінімізації загроз фінансовій безпеці держави у процесі реалізації валютно-курсової політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6-18
Шифр НБУВ: РА372987 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Пасічник О.В. 
Валютно-курсова політика та механізм її реалізації в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.В. Пасічник ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Визначено суть, зміст, цілі, методи та інструменти валютно-курсової політики, розроблено методологію прогнозування валютного курсу в Україні. Проведено грунтовний аналіз динаміки та визначено вплив основних чинників на формування валютного курсу гривні. Розроблено та апробовано модель його прогнозування, яка враховує вплив макроекономічних чинників курсоутворення. Доведено необхідність переходу від установлення індикаторних показників на базі розробки сценарних прогнозів до таргетування курсу гривні, що дасть змогу підвищити ефективність валютно-курсової політики за умов стабільного економічного розвитку України. Визначено основні принципи встановлення цільового орієнтиру валютного курсу, а також розроблено й апробовано методику визначення темпів приросту грошової маси, яка узгоджується з цільовими показниками валютного курсу гривні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.613.2-18 +
Шифр НБУВ: РА328388

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Барсєгян А.Г. 
Валютно-курсова політика України в системі макроекономічного регулювання: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / А.Г. Барсєгян ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено загальні та специфічні закономірності функціонування валютно-курсових процесів в Україні. Розглянуто основні сучасні теорії валютного курсу, їх види, методи визначеня рівноважного валютного курсу. Наведено визначення основних понять, що характеризують досліджені процеси. Проведено аналіз становлення та еволюції валютної системи України та розглянуто сучасну практику валютного регулювання. Установлено основні закономірності взаємовпливу валютного курсу й основних макроекономічних показників в Україні. Побудовано модель курсоутворення в Україні, яка враховує основні макроекономічні особливості формування валютного курсу. Визначено основні напрями оптимізації механізмів валютно-курсової політики та розроблено рекомендації щодо вдосконалення системи валютного регулювання в Україні. Розроблено методику створення системи підтримки прийняття рішень у валютно-курсовому регулюванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6-18 +
Шифр НБУВ: РА353931

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Волковинська Т.В. 
Валютно-фінансові відносини в західноєвропейському інтеграційному процесі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Т.В. Волковинська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Проаналізовано наявну теоретичну базу процесу європейської економічної інтеграції, систематизовано знання щодо закономірностей та особливостей її розвитку за умов глобалізації світогосподарських процесів. Розкрито економічну сутність валютно-фінансових відносин у процесі інтеграції країн-членів Європейського Союзу (ЄС), об'єктивні передумови й етапи їх розвитку, вплив на систему сучасних міжнародних економічних відносин. Досліджено умови, причини, цілі та завдання створення Економічного і Валютного союзу країнами-членами ЄС, ефективність його функціонування, економічні та соціальні наслідки для кожної окремої країни-учасника єврозони, а також регіонального угруповування у цілому. Розглянуто механізм формування та розвитку європейської валютно-фінансової інтеграції, його інституційно-функціональну структуру, елементи, проблеми та напрямки удосконалення. Охарактеризовано регіональні та міжнародні наслідки, перспективи і проблеми європейської валютно-фінансової інтеграції, її вплив на процес формування майбутньої міжнародної фінансової архітектури, а також процес трансформації та адаптації валютно-фінансових систем східноєвропейських країн - майбутніх членів ЄС. Визначено основні форми та напрямки подальшого поглиблення співробітництва України з ЄС у валютно-фінансовій сфері для реалізації стратегічного курсу нашої держави на поступову повномасштабну інтеграцію в європейський економічний, а також валютно-фінансовий простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)826
Шифр НБУВ: РА312634 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Гулей А. І. 
Валютно-фінансові стратегії в системі економічної безпеки суб'єктів господарювання: міжнародний досвід: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 21.04.02 / А. І. Гулей ; Ун-т економіки та права "КРОК". — К., 2010. — 19 с. — укp.

Вперше обгрунтовано методологію дослідження проблематики валютно-фінансової й економічної безпеки суб'єктів господарської діяльності за умов інформаційної економіки. Запропоновано системні характеристики об'єктивних і суб'єктивних підходів, оцінки щодо безпеки валютно-фінансової стратегії суб'єктів господарської діяльності, її параметрів і необхідності у запровадженнівідповідних заходів, комплексу дій антикризового змісту. Удосконалено класифікацію загроз фінансової безпеки суб'єктів господарської діяльності, які запропоновано структурувати відповідно до джерел їх виникнення. Обгрунтовано шляхи формування ефективного валютно-фінансового механізму в контексті глобальної кризи, наведено інноваційні пріоритети інституційного валютно-фінансового регулювання в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.66 + У9(4УКР)262.6-18
Шифр НБУВ: РА373734 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Кабанець О.І. 
Вдосконалення валютного регулювання та контролю в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.І. Кабанець ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено теоретичні та організаційні основи системи валютного регулювання, етапи її формування в Україні, проблеми курсоутворення. Визначено провідну роль валютного контролю в цій системі та висвітлено методи його організації за кордоном. Здійснено аналіз валютних операцій суб'єктів підприємницької діяльності України та надано оцінку ефективності валютного контролю з боку державних органів. На підставі проведеного аналізу сформульовано й обгрунтовано низку пропозицій щодо вдосконалення нормативно-правової бази з питань валютного регулювання та контролю, запропоновано нову організаційну структуру контролюючих органів. Розроблено комплексну методику здійснення контрольно-перевірочної роботи з питань дотримання вимог валютного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6 + У9(4УКР)262.8
Шифр НБУВ: РА313934 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського