Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (42)Тематичний інтернет-навігатор (396)Наукова електронна бібліотека (126)Реферативна база даних (1774)Книжкові видання та компакт-диски (1463)Журнали та продовжувані видання (419)
Пошуковий запит: (<.>K=ВЕРХОВН$<.>+<.>K=РАДА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 731
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Міняйло М. П. 
Адміністративно-правове забезпечення реалізації права громадян на звернення: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / М. П. Міняйло ; Акад. праці і соц. відносин Федер. профспілок України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено адміністративно-правові проблеми забезпечення суб'єктами владних повноважень реалізації права грамадян на звернення. Розглянуто соціально-правові аспекти інституту права громадян на звернення, особливості становлення системи державних органів уповноважених на його реалізацію у контексті правопорушень, злочинності та корупції у сфері економіки як підстав для виникнення звернень громадян. Розкрито сутність адміністративно-правових відносин і надання адміністративних послуг органами виконавчої влади у сфері розгляду звернень громадян. Проаналізовано складові адміністративного провадження за скаргами громадян і проблеми застосування юридичної відповідальності за порушення прав громадян на звернення. Досліджено практику розгляду звернень громадян Верховною Радою України, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, Державною судовою адміністрацією України та Державною податковою службою АР Крим. Проаналізовано ефективність розгляду звернень громадян обласною радою, органами місцевого самоврядування та Новобузькою райдержадміністрацією Миколаївської області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)328 + Х819(4УКР)072.3
Шифр НБУВ: РА380915 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Рябець К.А. 
Адміністративно-правове регулювання екологічної діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / К.А. Рябець ; Ін-т законодавства Верховн. Ради України. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання адміністративно-правового регулювання природоохоронної та природоресурсної частин екологічної діяльності. Проведено дослідження історичного процесу формування сучасних державних органів управління в галузях охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів. Проаналізовано чинне адміністративне, природоохоронне та природоресурсне законодавство і практику адміністративно-правового регулювання природоохоронної та природоресурсної діяльності. Визначено основні тенденції регулювання відносин у досліджуваних галузях, розроблено науково-практичні рекомендації щодо удосконалення адміністративно-правового регулювання природоохоронної та природоресурсної діяльності на основі внесення відповідних змін до чинного законодавства, а також прийняття нових нормативно-правових актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)124 + Х859(4УКР)03 +
Шифр НБУВ: РА350940

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Гончаренко О.В. 
Адміністративно-правові засади діяльності Вищої ради юстиції: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Гончаренко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито адміністративно-правові засади діяльності Вищої ради юстиції (ВРЮ). Проаналізовано статус, повноваження, структуру, організаційно-правові форми діяльності ВРЮ, природу актів, які видає даний державний орган. Обгрунтовано новий підхід у визначенні ВРЮ як конституційного, державного, самостійного колегіального органу з особливим статусом і спеціальною компетенцією, який здійснює державне управління у сфері формування суддівського корпусу (СК). Вивчено передумови виникнення спеціалізованих органів управління формуванням СК. Наведено рекомендації щодо внесення змін до Конституції України, Закону України "Про Вищу раду юстиції", "Про судоустрій України", Регламенту ВРЮ, розробки положень про постійного представника ВРЮ у Верховній Раді України, при Президенті України, прийняття Кодексу професійної етики суддів, Закону України "Про адміністративні посади в органах судової влади".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)111.21-9 +
Шифр НБУВ: РА370011 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Гусаров С.М. 
Адміністративно-юрисдикційна діяльність органів внутрішніх справ: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / С.М. Гусаров ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження адміністративно-юрисдикційної діяльності органів внутрішніх справ (ОВС) у сфері забезпечення громадської безпеки й охорони громадського порядку. На підставі аналізу зовнішньої та внутрішньої компетенції ОВС щодо адміністративно-юрисдикційної діяльності запропоновано заходи щодо удосконалення зовнішніх актів юрисдикційного впливу у сфері застосування норм адміністративного права, а також адміністративно-правового механізму реалізації юрисдикційних повноважень. На підставі вивчення позитивного світового досвіду надання адміністративних послуг населенню у процесі здійснення юрисдикційної діяльності розроблено нові теоретичні та практичні підходи щодо структурної будови системи МВС України, які б дозволили забезпечити громадський порядок в Україні на рівні світових стандартів, з урахуванням перспективи проведення на її території чемпіонату з футболу "Євро-2012". Розроблено законопроекти з питань юрисдикційної діяльності ОВС, частина яких прийнята Верховною Радою України та набула чинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01-5 +
Шифр НБУВ: РА368000

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Хромова О.І. 
Анархія як соціально-культурний феномен (аксіологічний аспект): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / О.І. Хромова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто анархію як соціокультурний феномен з позицій аксіології. Анархію як певний стан суспільства, в якому цілком відсутня або ослаблена центральна державна рада, вперше розглянуто з точки зору системи її сенсожиттєвих орієнтирів, верхівкою ієрархії якої є Свобода. Здійснено систематизацію анархічних цінностей на підставі творів теоретиків анархізму класичного періоду, зроблено аналіз змісту основних складників суспільного ідеалу анархізму. Встановлено, що навіть за умов існування ряду суперечностей та невідповідностей, анархія не стає абсолютною утопією: ці суперечності стимулюють розвиток анархічних ідей. Це набуває важливого значення у зв'язку з тим, що аналіз функціонування сучасних розвинутих західних суспільств показує - в ряді країн реалізувався так званий "оксамитовий" варіант анархії (анархічні тенденції можна простежити і в пострадянських суспільствах). Рішення сучасної футурології частково збігаються з рішеннями анархістів, а це означає, що анархізм класичного періоду - тенденція поступового ослаблення втручання держави в соціальне життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*32в055 + Ю6*622.221 + Ф055.255
Шифр НБУВ: РА310598 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Олещенко О.М. 
Антимонопольне регулювання в системі економічної безпеки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 21.04.01 / О.М. Олещенко ; Рада нац. безпеки і оборони України, Нац. ін-т пробл. міжнар. безпеки. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Висвітлено теоретичні проблеми підвищення конкурентоспроможності національної економіки та проаналізовано заходи антимонопольного регулювання, які адекватні умовам транзитивної економіки України. Розглянуто питання забезпечення економічної безпеки та формування конкурентоспроможної національної економіки за допомогою антимонопольного регулювання. Наведено рекомендації щодо удосконалення антимонопольної політики та діяльності антимонопольних органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-13 +
Шифр НБУВ: РА336404

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Прус О.М. 
Бенчмаркінг у підвищенні конкурентоспроможності молокопереробних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.М. Прус ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено можливості застосування бенчмаркінгу для вдосконалення діяльності підприємств на ринку молочної продукції, зокрема підвищення їх конкурентоспроможності. Розкрито зміст і розглянуто еволюцію поняття "бенчмаркінг", а також принципи та методи його здійснення та взаємозв'язок з іншими інструментами вдосконалення діяльності. Визначено структуру процесу бенчмаркінгу. Здійснено детальний аналіз кон'юнктури ринку молочної продукції України. Проведено бенчмаркінгове оцінювання конкурентоспроможності певних підприємств. Визначено основні тенденції розвитку світового ринку даної продукції. Наведено досвід Польщі щодо реформування молочного сектору у контексті її приєднання до ЄС. Удосконалено методичні підходи до здійснення бенчмаркінгу. Запропоновано використання DEA-моделі та методу побудови радару конкурентоспроможності з метою визначення підприємств-партнерів з бенчмаркінгу. Розроблено концептуальну модель організації процесу бенчмаркінгу на молокопереробних підприємствах. Визначено й обгрунтовано стратегічні напрямки подальшого розвитку підприємств молокопродуктового підкомплексу. Запропоновано використання інтегрованих систем управління якістю та безпечністю молочної продукції з включенням до їх складу процесу бенчмаркінгу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353.1-13 +
Шифр НБУВ: РА360637

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Панасенко С.В. 
Варіації статистичних характеристик радіосигналів радара часткових відбиттів, викликаних динамічними процесами в мезосфері: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / С.В. Панасенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Удосконалено методику одержання параметрів вітру за допомогою повного кореляційного аналізу. Розроблено два нових радіофізичних методи виявлення хвилевих збурень у мезосфері. Запропоновано адаптивне перетворення Фур'є з застосуванням статистичного підходу, що грунтується на теорії оптимального виявлення й оптимального оцінювання параметрів сигналів. Установлено регіональні залежності вектора швидкості вітру та хвилевих збурень у мезосфері від часу доби, сезону та рівня магнітної активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-019 +
Шифр НБУВ: РА356207

Рубрики:

      
9.

Верховська А.О. 
Вдосконалення взаємодії процесів грохочення та сходу шихти на колошнику для підвищення ефективності роботи доменної печі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / А.О. Верховська ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено підвищення ефективності функціонування доменних печей великого об'єму на підставі оперативного керування відсівом дрібної фракції компонентів шихти за рахунок регулювання товщини їх шару в процесі грохочення у взаємозв'язку зі швидкістю сходу матеріалу на колошнику. Проведено теоретичні й експериментальні дослідження процесів формування порцій шихти та визначення рівня засипу шихти на колошнику показали, що є можливість підвищення ефективності відсіву дрібних фракцій матеріалу за рахунок збільшення часу його насівання. Зазначено, що радарне зондування забезпечує оперативну оцінку зміни рівня засипу в кожен момент часу. Розроблено та введено в промислову експлуатацію на ВАТ "Арселор Міттал Стіл Кривий Ріг" алгоритм обробки сигналів радіолокатора та визначення епюр відносних швидкостей сходу шихти по двох діаметрах колошника. Встановлено взаємозв'язок між прогнозованою висотою шару матеріалу, що транспортується по грохоту, кількістю матеріалу, що залишилася, до набору дози у вагову воронку, прогнозованими часом закінчення дозування матеріалу та часом досягнення шихтовим матеріалом заданого рівня під час його опускання в доменній печі, об'ємною масою матеріалу, що транспортується, а також параметрами та кількістю грохотів, що працюють на одну вагову воронку. Проведено математичне моделювання адаптивної системи керування ефективністю грохочення матеріалу, яка в оперативному режимі оперативно регулює ефективність відсіву некондиційної фракції залежно від зміни швидкості сходу матеріалів наколошнику, що дозволяє забезпечити піч в періоди "тихого ходу" якіснішою до гранулометричного складу сировиною, а також призведе до зменшення технологічного навантаження на агрегати шихтоподачі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К323.101 +
Шифр НБУВ: РА369198

Рубрики:

      
10.

Малахова С.О. 
Вдосконалення державного земельного кадастру для організації використання і охорони земель у населених пунктах (на матеріалах Львівської області): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / С.О. Малахова ; Рада по вивченню продукт. сил України НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність державного земельного кадастру, його компонентну структуру, функції й основні особливості реалізації в населених пунктах України. Поглиблено науково-методичні засади якісної оцінки земель у межах населених пунктів на підставі використання нових критеріїв і принципів, що характеризують складність і багатофакторність території населених пунктів. Проаналізовано забезпечення державного земельного кадастру як інформаційної бази організації використання земель населених пунктів і функціонування ринку земель на регіональному рівні на прикладі Львівщини. Визначено наукові напрями використання даних державного земельного кадастру для організації використання й охорони земель у населених пунктах. Розглянуто особливості формування міського кадастру для цілей містобудівного розвитку як передумови раціонального управління земельними ресурсами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛЬВ)320-517
Шифр НБУВ: РА374923 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Шпік Н.Р. 
Вдосконалення економічних важелів організації використання земель населених пунктів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Н.Р. Шпік ; Рада по вивч. продукт. сил України НАН України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розроблено методологічні, методичні та практичні підходи до вдосконалення економічних важелів організації використання земель населених пунктів. Обгрунтовано перспективи їх розвитку за умов реформування земельних відносин на засадах сталого розвитку. Розроблено концептуальну модель прогнозування соціально-економічного розвитку населених пунктів для містобудівельних і землевпорядних потреб і визначено напрями вдосконалення системи взаємодії місцевих органів виконавчої влади з питань землеустрою та земельного кадастру. Обгрунтовано організаційно-економічні принципи та правові засади вдосконалення економічних важелів організації використання земель населених пунктів, виділено основні ієрархічні рівні, структурні компоненти територіальної організації використання цих земель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.0-511.2 +
Шифр НБУВ: РА347796

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Корнійчук О.П. 
Вдосконалення економічного механізму розвитку фондового ринку в національному господарстві України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / О.П. Корнійчук ; Рада по вивченню продукт. сил України НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розвинуто теоретико-методичні засади розвитку фондового ринку та вдосконалено економічний механізм його розвитку в національному господарстві України. У теоретичному аспекті висвітлено методику вдосконалення організаційно-економічних відносин і відносин власності на фондовому ринку. Визначено суть механізму регулювання фондових ринків та вплив їх регіоналізації на стан управління національним господарством. У методичному аспекті визначено конкурентоспроможність зазначеного ринку та його роль у капіталізації даного господарства. Охарактеризовано розвиток фондового ринку у національному господарстві, зокрема, його інформаційної складової. Визначено особливості функціонування економічного механізму окремих регіональних і національних фондових ринків. Розроблено концепцію розвитку даного ринку у системі національного господарства. Обгрунтовано стратегічні напрями та пріоритетні шляхи вдосконалення механізму розвитку фондового ринку й особливості їх інституційного забезпечення у національній економіці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.295 +
Шифр НБУВ: РА362717

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Костюк У.З. 
Вдосконалення механізму розвитку ринку екологічних послуг в Україні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / У.З. Костюк ; НАН України, Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито економічну сутність екологічних послуг, наведено їх класифікацію. Визначено зміст, структуру, функції й особливості формування ринку екологічних послуг в Україні, виявлено фактори, що впливають на його розвиток, досліджено їх дієвість за умов переходу до ринкових відносин. Розглянуто чинники, які визначають попит і пропозицію на ринку екологічних послуг, проаналізовано рівень участі держави у процесах його формування. Удосконалено економічні та фінансові інструменти функціонування ринку екологічних послуг. Розроблено рекомендації щодо удосконалення системи екологічного оподаткування. Визначено перспективні напрями розвитку ринку екологічних послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)280
Шифр НБУВ: РА371115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Черниш І.В. 
Вдосконалення природоохоронної діяльності промислового підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / І.В. Черниш ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Проаналізовано розвиток економіки України та промислового сектору зокрема щодо стійкості економічних, соціальних та екологічних показників. Удосконалено інструменти природоохоронної діяльності промислових підприємств. Досліджено процес формування економічного механізму екологічної політики України та існуючі в міжнародній практиці екологічні стратегії та інструменти для їх реалізації на рівні промислового підприємства. З'ясовано особливості впровадження системи управління навколишнім середовищем згідно з ДСТУ ISO 14 000 для окремих промислових підприємств, а також здійснення аудиту та оцінки ефективності даної системи. Розглянуто теоретичні аспекти можливості та доцільності поєднання результатів фінансового аналізу проекту з оцінкою його впливу на навколишнє середовище. Обгрунтовано рекомендації щодо удосконалення процедури оцінки впливу проекту щодо організації природоохоронної діяльності на навколишнє середовище в Україні на прикладі Пасичнянського нафтогазового родовища в Івано-Франківській області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-28 +
Шифр НБУВ: РА344022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Ткаченко Ю.О. 
Вдосконалення розвитку і управління банківською діяльністю в регіоні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Ю.О. Ткаченко ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність банківської діяльності та ризику банків, показано вплив даних чинників на розвиток ризиковості регіону. Сформульовано максимально можливе аналітичне визначення основних ("типових") банківських ризиків. З'ясовано передумови, екзо- й ендогенні фактори, що суттєво впливають на діяльність сучасних регіональних банків, які функціонують на відносно відокремленій території та впливають на ризиковість регіону. Наведено класифікацію ризиків сучасної банківської системи. Обгрунтовано необхідність формування механізму управління банківською системою регіону на базі системного підходу. Запропоновано шляхи удосконалення сучасного науково-практичного інструментарію за рахунок використання інтегрального показника ризику регіонів. Розроблено систему економіко-математичних моделей, які є теоретичною базою методичних підходів щодо вирішення проблем управління прямими ризиками регіональних банків. Визначено характер взаємозв'язку інструментарію фінансово-кредитної діяльності регіону з банківськими ризиками. Запропоновано методику оцінки банківських ризиків. Охарактеризовано сучасний стан і показано специфіку розвитку регіональних кредитних організацій. Створено цінову стратегію з урахуванням ризиків на кредитні ресурси. Запропоновано заходи щодо регулювання ризиків за допомогою цін у регіоні. Наведено алгоритм розробки моделі оцінки ризикованості об'єкта розміщення ресурсів банку. Визначено ступінь припустимості загального розміру ризику. Розроблено алгоритм моделювання оцінки регіональних банківських ризиків. Обгрунтовано напрями удосконалення розвитку банківської системи регіону на підставі управління регіональними банківськими ризиками, їх прогнозування та моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)682.621.0 + У9(4УКР)262.10-99-21 +
Шифр НБУВ: РА347217

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Чернюк О.В. 
Вдосконалення системи адміністративно-територіального устрою в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / О.В. Чернюк ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні проблеми системи адміністративно-територіального управління в Україні й обгрунтовано шляхи удосконалення місцевого самоврядування. Проаналізовано особливості формування міжбюджетних відносин органів управління, розглянуто тенденції їх подальшого розвитку. Розроблено нову модель відносин між державою та органами місцевого самоврядування. Запропоновано новий шлях розвитку територій. Наведено універсальну класифікацію регіонального поділу в Україні. Визначено економічні проблеми територій, відцентрові тенденції об'єктивного та суб'єктивного характеру регіонів. Узагальнено міжнародний досвід розвитку адміністративно-територіального устрою, наведено оцінку діючої системи управління територіями в Україні. Запропоновано шляхи реформування адміністративного управління. Визначено перспективи розвитку та закономірності формування адміністративних одиниць на території України. З використанням методів кластерного аналізу розроблено нову схему соціально-економічного розвитку держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)8 +
Шифр НБУВ: РА352993

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Лавейкіна Є.С. 
Вдосконалення управління регіональною системою екологічної безпеки населення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Є.С. Лавейкіна ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні та прикладні аспекти формування системи сталого еколого-економічного розвитку на підставі вдосконалення управління екологічною безпекою населення регіонів України. Проаналізовано нормативно-методичний апарат природоохоронної діяльності та запропоновано економічні й організаційно-управлінські механізми вдосконалення використання природно-ресурсного потенціалу України, формування збалансованої стратегії екологічно безпечного розвитку, підвищення ефективності нормативної та правової бази регіональної екологічної політики. Обгрунтовано принципи управління якістю навколишнього середовища, досліджено основні тенденції макроекономічного розвитку держави з урахуванням екологічного фактора. Запропоновано модель оптимізації розподілу наявних ресурсів з метою формування екологічної безпеки зі збереженням основних бюджетних витрат регіонального рівня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)28
Шифр НБУВ: РА309914 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Пінькас С. В. 
Вдосконалення управління розвитком сільських територій: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / С. В. Пінькас ; Полтав. держ. аграр. акад. — Полтава, 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Обгрунтовано теоретичні та практичні засади вдосконалення управління сільськими територіями (СТ) у контексті посилення ресурсозбереження, соціальної спрямованості та комплексності їх розвитку. Запропоновано управління СТ здійснювати за ресурсно-сировинною, інноваційно-інвестиційною, соціально-орієнтованою та комплексною стратегіями відповідно до рівня, проблем, тенденцій і пріоритетів їх розвитку. Удосконалено методичні засади соціально-економічної оцінки рівня розвитку СТ з урахуванням у сукупності традиційних показників перцепційних характеристик - привабливості місцевості, вартості житла й іншої нерухомості, доступності до соціально-побутових благ і культурних надбань, престижності сільського способу життя у цілому. Доповнено рівні управління СТ шляхом розподілу змісту політики сільського розвитку й аграрної політики, делегування функцій екологічного та соціального моніторингу, стратегічного аналізу та планування сільським, селищним і районним радам народних депутатів, дорадчим службам. Набув подальшого розвитку фінансово-економічний механізм управління СТ шляхом залучення місцевих позик та облігацій як джерел інвестування їх розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-96-21
Шифр НБУВ: РА383316 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Авсєєвич В.П. 
Верховна Рада у конституційному процесі в Україні. 1990 - 1996 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.П. Авсєєвич ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано роль і діяльність Верховної Ради України у процесі розробки та прийняття Конституції України в 1990 - 1996 рр. Висвітлено основні етапи конституційного процесу в Україні, політичну боротьбу навколо основних положень нової Конституції, формування ключових конституційних положень, взаємодію та боротьбу різних гілок влади щодо основних положень Конституції. Доведено вирішальну роль парламенту та сформованих ним робочих органів у розробці та прийнятті положень Основного Закону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)62 + Т3(4Укр)64-5
Шифр НБУВ: РА318615 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Коляструк О.П. 
Верховна Рада України у системі владних відносин 1994 - 2002 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.П. Коляструк ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Уперше проведено комплексний історико-політичний аналіз діяльності Верховної Ради (ВР) України другого та третього скликань (1994 - 2002 рр.), розглянуто її взаємозв'язок з іншими інститутами влади за умов політичної структуризації суспільства. Досліджено становлення інституту фракцій і депутатських груп у парламенті, розглянуто їх еволюційний розвиток і внесок у діяльність вищого законодавчого органу. Визначено основні фактори впливу на формулювання й ухвалення парламентських рішень. Проаналізовано еволюцію виборчого законодавства в Україні, висвітлено його позитивні здобутки та недоліки. Розглянуто питання унормування стосунків між законодавчою та виконавчою владою шляхом чіткого структурування та збалансування їх повноважень і відповідальності. Розкрито динаміку взаємозв'язку ВР України з політичними партіями та їх лідерами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-5 + Х809(4УКР)62 +
Шифр НБУВ: РА359274

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського