Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Наукова електронна бібліотека (37)Реферативна база даних (2615)Книжкові видання та компакт-диски (312)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>K=ВИЗНАНН$<.>+<.>K=ДОКАЗІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 498
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Крижна В.М. 
Ліцензійний договір - правова форма реалізації патентних прав: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.М. Крижна ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню ліцензійного договору в патентному праві. Дається його поняття, види та правова характеристика. Показується співвідношення добровільних і примусових ліцензій, а також викладається визначення юридичної природи зазначеного договору і його місця в системі цивільно-правових договорів. Проводиться розмежування між ліцензійним договором в патентному праві, аналогічним йому договором в авторському праві і договором про передачу "ноу-хау". Розглядається предмет і об'єкт зазначеного договору, правове положення сторін, можливі види винагороди. Особлива увага приділена ризикам, яких можуть зазнати контрагенти, і долі договору у випадку припинення чинності патенту або визнання його недійсним. Сформульовані пропозиції по вдосконаленню чинного законодавства, зокрема, відносно прав та обов'язків патентовласника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)012.1

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ткачук О.С. 
Судовий розгляд кримінальних справ про порушення статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями Збройних Сил України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.С. Ткачук ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Автор проаналізував найбільш характерні ознаки діяльності військових судів України по здійсненню правосуддя та предмет доказування в кримінальних справах, пов'язаних із злочинами проти порядку підлеглості та військової ввічливості. При цьому конкретизовано перелік обставин, які підлягають доказуванню в кримінальних справах цієї категорії і, виходячи з даного переліку, прослідковано порядок та особливості дослідження доказів під час судового слідства, шляхи усунення суперечностей та неповноти попереднього слідства. На підставі вивчення 1280 кримінальних справ, пов'язаних з порушенням статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями, проаналізовано діяльність військових прокурорів та захисників адвокатів як під час судового слідства військових судів, так і в ході судових дебатів. Визначено, які проблеми виникають в процесі обгрунтування та мотивування обвинувачувальних вироків військових судів і запропоновано рекомендації по їх вирішенню. Містяться пропозиції по вдосконаленню чинного кримінально-процесуального, кримінального та військового законодавства України щодо правового становища військовослужбовців, розширення прав підсудних, потерпілих, цивільних позивачів та цивільних відповідачів, захисту потерпілих і свідків від неправомірного впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.74

      
3.

Демченко Н.С. 
Договір купівлі-продажу об'єктів приватизації (на матеріалах арбітражної практики України): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Н.С. Демченко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Міститься комплекс теоретичних і практичних питань, пов'язаних з відчуженням державного майна в процесі приватизації. Досліджуються проблеми договірних відносин купівлі-продажу об'єктів приватизації та їх правового регулювання. Проводиться аналіз суб'єктивного складу, об'єкту, змісту договору купівлі-продажу в процесі приватизації, розглядаються проблеми укладення договорів купівлі-продажу об'єктів приватизації та визнання їх недійсними. Визначаються і обгрунтовуються поняття договору купівлі-продажу в процесі приватизації та його особливості. Розроблено ряд науково-теоретичних положень стосовно участі у договірних відносинах купівлі-продажу в процесі приватизації фінансових посередників, порядку укладання договору купівлі-продажу об'єктів приватизації при викупі, на аукціоні та за конкурсом, визначення підстав та застосування наслідків визнання недійсними вказаного договору. На основі аналізу законодавчих та інших правових актів з питань приватизації, практики розгляду арбітражними судами спорів, пов'язаних з продажем державного майна в порядку приватизації, сформульовано конкретні пропозиції по вдосконаленню правового регулювання договірних відносин купівлі-продажу в процесі приватизації та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)110.41 + Х892.19(4УКР)189.4

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Заєць А.П. 
Правова держава в Україні: концепція і механізми реалізації: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / А.П. Заєць ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 36 с. — укp.

Робота присвячена дослідженню поняття, сутності правової держави, проголошеної Конституцією України, гарантування правового характеру держави і державної влади в сучасних умовах. Вивчається природа права та вплив на його формування суспільства і держави. На основі ідеї народного суверенітету та визнання народу єдиним джерелом влади обгрунтовується розуміння права як норм, легітимованих суспільством, в силу чого держава набуває вигляду публічно-правового союзу народу, а право стає основою такого союзу. Аналізуються принципи правової держави, у т. ч. верховенства права, поділу влади, зв'язаності держави правами й свободами людини й громадянина, юридичної форми діяльності органів державної влади та інституціоналізованості влади. Досліджується рівень реалізації принципів правової держави у реальній державно-правовій практиці. Оцінюється правовий характер Конституції та законів держави, які складають нормативно-юридичну основу суспільства. На основі нормативного і фактологічного матеріалу розглядаються правові, організаційні, процедурні і техніко-юридичні форми утримання влади в рамках закону, у тому числі, пов'язані з відповідальністю держави та її органів перед особою і суспільством, правом громадян на оскарження рішень, дій чи бездіяльності посадових осіб. Увага зосереджується також на напрямах подальшого розвитку українського парламентаризму, обгрунтуванні необхідності розширення демократичних форм участі населення у прийнятті рішень органами державної влади та посилення громадського впливу на вироблення цих рішень, вдосконаленні демократичних процедур підготовки та прийняття актів державних органів, гарантування незалежності суду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)64 + Х003(4Укр)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Докашенко В.М. 
Профспілки України в умовах тоталітарної системи (70-ті - 80-ті рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.М. Докашенко ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1999. — 31 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню теоретичних аспектів діяльності професійних спілок на кінцевому етапі панування в Україні радянської моделі тоталітаризму. На основі широкого кола опублікованих та неопублікованих архівних документів, більшість з яких вводиться до наукового обігу вперше, розглядається механізм політичного, ідеологічного та організаційного підпорядкування професійних спілок волі та інтересам держави. Відзначається, що в основі зазначеної підпорядкованості лежало беззастережне визнання профспілками керівної та спрямовуючої ролі правлячої партії, що призвело до видозміни всієї функціональної діяльності масової громадської організації трудящих. Доведено, що в результаті партійного впливу невиправданих масштабів досягла виробничо-масова діяльність професійних спілок, яка разом із викривленою виховною функцією, спрямованою на подальшу ідеологізацію суспільства, заперечувала функцію захисту соціальних інтересів широких верств населення. В результаті зазначених процесів відбулася метаморфоза захисної функції, яка набула яскраво вираженого формального характеру. На підставі статистичних даних з'ясовано кількість працівників, які отримали травми на виробництві та загинули на ньому внаслідок аварії, а також загальну кількість втрачених робочих днів унаслідок захворювань протягом майже двадцятирічного періоду. Розглядається процес виходу професійних спілок з-під партійного впливу. Доводиться цілковита невиправданість і неприпустимість використання усталеного для тоталітаризму типу взаємовідносин між державою та громадською організацією в процесі розбудови демократичної держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф72(2)193(2УК)3

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Туганова А.В. 
Взаємодія екдистерону та інших Csub27/sub - стероїдів із мембранами еритроцитів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / А.В. Туганова ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*669.343.1*551.7*73-642:Г293.3,022 + Е60*60*801.1-642:Г293.3,022
Шифр НБУВ: РА309672 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Самойлов О.В. 
Автор та герой як суб'єкти поетичного буття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / О.В. Самойлов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2000. — 16 с. — укp.

Теоретично висвітлено суперечності, що виникає у разі традиційного приписування автору можливості завершення та створення "цілого" поетичного буття. Ця суперечність полягає в тому, що сам автор залишається принципово незавершеним, тому що він не входить у простір, який завершується. Але позиція автора є постійно мінливою і виключає саму можливість створення ним "цілого" поетичного буття, передбачає, водночас з цим, створення "цілого" самого автора. Це означає вихід зі сфери естетичного, цілком включеного в кореляцію "я - інший", тобто, добровільну відмову від продовження акту уявлення, здатного в суттєвій формі явити через судження про "прекрасне" предмет цього судження і, водночас, здатного в чуттєвій формі створити через судження про "високе" предмет цього судження. Якщо предмет судження про "прекрасне" займає позицію "іншого", пояснюваного судженням з позиції "я", що повністю вписується у кореляцію "я - інший", то предмет судження про "піднесене" і саме судження про нього одне і те ж, що порушує закономірності кореляції "я - інший". За відсутності наявних доказів існування предмета судження про "піднесене", можна повірити в його існування, тим самим вийти за межі кореляції "я - інший", віднести предмет "піднесеного" до предметів віри, що існують поза кореляцією "я - інший". Це дозволяє говорити про архітектоніку віри, як про надархітектоніку, що містить у собі архітектоніку естетичного об'єкта (кореляції "я - інший") і дозволяє автору, зберігаючи свою тілесну обмеженість, завершувати поетичне буття: створювати "ціле" героя та "ціле" автора. Тобто, автор, втілений в образ, стає автором-творцем, що займає позажиттєву/позазнаходжувану позицію щодо хронотипів зображуваного і зображувального світів, а не з'являється відразу як автор-творець, минаючи стадію автора, втіленого в образ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.12 + Ш401.131
Шифр НБУВ: РА311553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Сироїд Т.Л. 
Захист жертв злочинів у міжнародному праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Т.Л. Сироїд ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Вивчено правовий статус жертв злочинів на міжнародному і національному рівнях. Досліджено ступінь визнання міжнародно-правових норм у галузі захисту прав жертв злочинів державами та їх імплементацію у внутрішньому праві, розкрито особливості предмета регулювання і змісту норм, а також проаналізовано міжнародні і національні механізми правового захисту даної категорії осіб. Вперше в українському правознавстві на теоретичному рівні розглянуто зміст правового статусу жертв злочинів, здійснено критичний аналіз його закріплення в міжнародному і національному праві, а також практики правозахисної діяльності стосовно даної категорії осіб. Це дало можливість запропонувати цілісну концепцію міжнародного та внутрішньодержавного захисту жертв злочинів як складового елементу загальної системи захисту прав людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.36 + Х916.8(2/8)
Шифр НБУВ: РА308429 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Скляренко Д.Є. 
Україна і Ризька мирна конференція (1920 - 1921 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Д.Є. Скляренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

На основі сучасних методологічних підходів до вивчення архівних матеріалів, частину яких вперше введено у науковий обіг, опублікованих джерел, проаналізовано місце України у складному процесі врегулювання стосунків між УСРР, РСФРР та Польщею, найважливішим наслідком якого стало припинення радянсько-польської війни і укладення в Ризі у березні 1921 р. тристоронньої мирної угоди. Висвітлено хід переговорів, взаємні претензії та пропозиції політичного, економічного, правового, територіального характеру, особливо ті, що безпосередньо стосувалися України, їх втілення у статтях договору, протоколах та інших документах, які підписано у Ризі. Визнання УСРР самостійним державним утворенням, її міжнародно-правовий статус досліджено в контексті поступового усунення з європейської арени зовнішньополітичних інтересів УНР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)612.311.7 + Т3(4УКР)612-6
Шифр НБУВ: РА308854 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Гришкова Р.О. 
Педагогічні умови реалізації особистісно орієнтованого навчання іноземної мови студентів нефілологічних спеціальностей вищих закладів освіти: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Р.О. Гришкова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему особистісно орієнтованого навчання іноземної мови студентів нефілологічних спеціальностей вищих закладів освіти. Визначено педагогічні умови реалізації особистісно орієнтованого навчання іноземної мови: створення особистісно спрямованих навчально-педагогічних ситуацій, які спонукають студентів до усвідомлення власного позитивного образу "Я" та адекватної самооцінки; визнання пріоритету діалогу в навчанні іншомовному спілкуванню; створення ситуацій успіху на заняттях; забезпечення освітнього середовища в процесі навчання іноземної мови; переорієнтація на суб'єкт-суб'єктний стиль спілкування викладача та студентів. Обгрунтовано шляхи впровадження визначених педагогічних умов у навчально-виховний процес вищих навчальних закладів. Запропоновано особистісно орієнтовану модель навчання іноземної мови студентів нефілологічних спеціальностей вищих закладів освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-913.0
Шифр НБУВ: РА312121 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Швидкий О.Г. 
Планування та організація початкових слідчих дій при розслідуванні квартирних крадіжок: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.Г. Швидкий ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

На підставі вивчення й аналізу кримінальних справ стосовно крадіжок з проникненням у житло класифіковано різноманітні дії крадіїв - підготовка до крадіжки, безпосереднє проникнення у помешкання, заволодіння матеріальними цінностями, а також приховування слідів злочину. Визначено ефективну роль інформаційної бази про крадіжки у порівнянні з оперативними повідомленнями для встановлення подібності й особи крадія. Проаналізовано типові помилки, яких припускаються працівники слідчих та оперативно-розшукових органів під час першочергових слідчих дій. Значну увагу приділено послідовності та способу огляду місця крадіжки у залежності від обставин вчинення злочину. З'ясовано роль спеціальних знань експерта-криміналіста та використання їх у виявленні, закріпленні та вилученні доказів на місці події, застосування технічних засобів у процесі виявлення та фіксації слідів проникнення у житло. Висвітлено питання про процесуальні дії слідчого у складі слідчо-оперативної групи. Досліджено тактичні прийоми та дані психології допиту потерпілих, свідків квартирних крадіжок відповідно до конкретних обставин справи. Обгрунтовано виправданість невідкладного пошуку необхідних суб'єктів без санкції прокурора, процесуальні особливості його проведення та оформлення, а також застосування техніко-криміналістичних засобів з метою виявлення викрадених речей та фіксації слідів. Конкретизовано особливості узгодження та співпраці слідчого з іншими оперативними працівниками та спеціалістами під час проведення першочергових слідчих дій. Доведено конкретну користь висунення різних версій, а також планування конкретних слідчих дій на всіх етапах розслідування справи. Запропоновано методи усунення умов, обставин, причин, мотивів учинення крадіжок особистого майна з помешкань громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)122.1 + Х893.9(4Укр)722.07 + Х894.9(4Укр)3
Шифр НБУВ: РА309747 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Кузьменко С.Г. 
Особливості судового розгляду та вирішення справ за позовами про звільнення майна з-під арешту: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / С.Г. Кузьменко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Проаналізовано проблеми співвідношення та застосування загальних і спеціальних правових норм, висвітлено вплив матеріальних правовідносин на особливості розгляду та вирішення цивільних справ. Досліджено питання, пов'язані з визначенням підвідомчості суду справ за позовами про звільнення майна з-під арешту, розглянуто особливості участі сторін і третіх осіб, доказування та доказів, порушення, підготовки, судового розгляду та винесення рішень за вказаною категорією справ. Розроблено науково обгрунтовані пропозиції щодо вдосконалення інституту судового розгляду справ за позовами про звільнення майна з-під арешту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)18
Шифр НБУВ: РА315441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Жук Н.В. 
Формування мотивів природоохоронної діяльності у молодших школярів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Н.В. Жук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено джерела та спонукання охоронного ставлення до природи учнів початкових класів. Виявлено, що таким джерелом виступає цілісне та істинне "Я" молодшого школяра, яке характеризується розумінням і відчуттям школярами своєї спорідненості з природою, визнанням природи часткою себе самого, а себе самого - часткою природного оточення. У такому випадку учень, із мотивованими потребами самозбереження та самоствердження, стає на шлях збереження та примноження природи як умови існування власного "Я". Становлення та розвиток "Я" молодших школярів та їх "Я - концепції" мають безпосереднє відношення до формування мотивів їх охоронного ставлення до природи, цим утворенням самосвідомості належить вирішальна роль під час вибору учнем форм практичного ставлення до неї. Представлено методику формування мотивів природоохронної діяльності молодших школярів та доведено її перевагу над традиційною. Основою даної методики є збагачення та поглиблення знань школярів про природу, правила і норми практичної взаємодії з нею.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.27 + Ю983.723
Шифр НБУВ: РА313846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Іщенко В.М. 
Протоколи слідчих і судових дій та інші документи як джерела доказів у кримінальному судочинстві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.М. Іщенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Визначено сукупність найбільш значущих теоретичних положень, що стосуються поняття протоколів слідчих і судових дій та інших документів як джерел доказів, розроблено практичні рекомендації щодо його вдосконалення. Розглянуто особливості формування, перевірки й оцінки протоколів та інших документів як доказів у кримінальному процесі в світлі проектів КПК України, країн СНД, які містять низку нових, принципових положень, а також міжнародно-правових документів у галузі доказового права. Досліджено специфіку збирання доказів на різних стадіях кримінального судочинства, зокрема, документів, умови визнання їх допустимими доказами та особливості використання у кримінально-процесуальному доказуванні окремих видів документів. Сформульовано пропозиції, спрямовані на вдосконалення кримінально-процесуального законодавства, що регулює поняття протоколів слідчих і судових дій та інших документів як джерел доказів і висвітлено особливості використання їх у доказуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)414
Шифр НБУВ: РА313054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Швидкий В.П. 
Громадсько-політична, культурно-освітня та наукова діяльність О.Г.Лотоцького (1890-і - 1930-і рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.П. Швидкий ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вперше в українській історіографії комплексно досліджено громадсько-політичну, культурно-освітню та наукову діяльність О.Г.Лотоцького. Простежено вплив діяльності видатного науковця на розвиток українського визвольного руху кінця XIX - початку XX ст., на формування державної політики у сфері релігійних відносин. Висвітлено заходи, спрямовані на визнання автокефалії Української православної церкви. Визначено роль публіциста у розвитку української освіти і науки за кордоном, у формуванні організаційних основ наукових інституцій і політичної діяльності української еміграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)5/6 + Т3(4УКР)61-8 Лотоцький О.Г. + Э372.27 г Лотоцький О.Г.
Шифр НБУВ: РА313017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Дзера І.О. 
Цивільно-правові засоби захисту права власності в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / І.О. Дзера ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено поняття, специфіку та види цивільно-правового захисту права власності. Надано характеристику основним засобам захисту права власності: віндикаційним і негаторним позовам, позовам про визнання права власності та звільнення майна з-під арешту, визнання угод недійсними, а також позовам, що грунтуються на положеннях окремих інститутів цивільного права. Внесено пропозиції щодо вдосконалення відповідних норм Закону України "Про власність", чинного Цивільного кодексу України, проекту нового Цивільного кодексу України та практики його застосування арбітражними судами та судами загальної юрисдикції, сформульовано наукові висновки стосовно окремих теоретичних проблем цивільного та цивільно-процесуального права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)110.6
Шифр НБУВ: РА313813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Орловська Н. А. 
Осудність та її види (порівняльний аналіз законодавства України та інших держав): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Н. А. Орловська ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто неосудність і види осудності - обмежену та вікову, проблему спеціальної осудності. Проаналізовано вчення про осудність-неосудність у його історичному розвитку. Основну увагу приділено концепції обмеженої осудності: поняттю, природі, ознакам, співвідношенню з іншими кримінально-правовими поняттями та інститутами, правовим наслідкам визнання особи обмежено осудною. Розглянуто вікову осудність неповнолітніх правопорушників, які досягли віку кримінальної відповідальності, однак внаслідок затримки психофізіологічного розвитку не відповідають формально своїй віковій групі. Під час розгляду особливостей відповідальності осіб похилого віку акцентовано увагу на можливості реалізації покарання у вигляді позбавлення волі строком до 3 років у поєднанні з примусовим лікуванням у спеціальних інтернатах. Вирішення проблеми спеціальної осудності має полягати не в площині встановлення особливих критеріїв для осіб певних професій, а у застосуванні злочинної недбалості або казусу. Наведено нормативні положення законодавчих актів Канади, США, Англії, ФРН, Польщі, Угорщини, проаналізованих на засадах вітчизняної кримінально-правової доктрини, положень чинного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)011.1 + Х999.88
Шифр НБУВ: РА313007 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Романюк Р.Й. 
Ідея відродження української державності в європейській політичній думці початку ХХ ст. (1900 - 1918 рр.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / Р.Й. Романюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено європейську політичну думку в прикладному аспекті проблеми відродження української державності. Вивчено підстави постановки та розробки проблеми в європейській політичній думці. Визначено основні площини розгляду проблеми: геополітичну доцільність відродження української державності та ствердження національної окремішності українського народу як майбутнього суверена (зовнішні та внутрішні передумови для створення та існування української держави), які були засадними в опрацюваннях українського питання європейською політичною думкою. З'ясовано їх взаємозв'язок. Висвітлено іноземне бачення місця незалежної України на європейському континенті. Виявлено та використано компоненти, необхідні для комплексного дослідження європейської політичної думки - від теоретичних пошуків шляхів відродження української державності до фактичного визнання України на міжнародному рівні під час укладення Берестейського мирного договору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4)5 + Ф((4УКР)508
Шифр НБУВ: РА314603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Лавринович О.В. 
Виборче законодавство України та проблеми його вдосконалення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.В. Лавринович ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Комплексно досліджено чинне виборче законодавство України, історичні аспекти його становлення та обгрунтовано необхідність вдосконалення законодавчого врегулювання виборчого процесу. Виборче законодавство розглянуто в аспекті історичного розвитку, вивчено вплив на цей розвиток суспільних процесів. Досліджено значення виборчого законодавства для процесу становлення та розвитку політичних партій, структурування Верховної Ради. Зроблено висновок: влада народу є головною правовою категорією сучасного конституціоналізму. Обгрунтовано необхідність участі суду на всіх стадіях виборчого процесу. Доведено наявність правового конфлікту між конституційним правом громадян обирати і бути обраними та можливість визнання виборчими комісіями виборів недійсними. Відзначено неконституційність, а отже, необхідність усунення відсоткового бар'єра участі громадян у виборах, як обов'язкової умови для визнання виборів чинними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)5-30
Шифр НБУВ: РА313323 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Кудря Г.М. 
Художні пошуки Валер'яна Підмогильного: концепція людини, риси національної ментальності: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Г.М. Кудря ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Комплексно проаналізовано художню концепцію людини у творчості Валер'яна Підмогильного, яка грунтується на визнанні неповторності людської особистості, на взаємодії духовного та тілесного начал, а також на запереченні всевладдя розуму. Встановлено: вчення З.Фрейда значною мірою визначає художньо-естетичне мислення автора, що впливає на формування художньої концепції людини, реалізованої у його творах. Особливо виразно ідеї З.Фрейда відображалися у таких творах митця, як "Смерть", "Остап Шаптала", "В епідемічному бараці". Серед рис національної ментальності, найбільш яскраво відображених у прозі В.Підмогильного, виділено архетипічні риси національної вдачі українців - індивідуалізм, кордоцентризм, антеїзм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Підмогильний В. 45
Шифр НБУВ: РА313467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського