Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (26)Реферативна база даних (1520)Книжкові видання та компакт-диски (138)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ГЕНОМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 165
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Івашура М.М. 
Поліморфізм гетерохроматинових районів акроцентричних хромосом свиней: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.15 / М.М. Івашура ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

Вивчається поліморфізм районів структурного гетерохроматину на хромосомах свиней, а також зв'язок варіабельності С-гетерохроматину з репродуктивними функціями тварин. Визначено, що носії структурно гетерогенних по С-гетерохроматину гомологічних хромосом характеризувались підвищеною життєздатністю нащадків. На клітинному рівні виявлено зв'язок структурного С-поліморфізму акроцентричних хромосом з нестабільністю генома в лейкоцитах крові свиней. Підвищена варіабельність С-гетерохроматину пов'язана з реалізацією певних типів хромосомних порушень, а також з формуванням асоціацій хромосом. Розроблено метод та обладнання для дослідження хромосом комп'ютерним способом. Для візуального аналізу С-поліморфізму акроцентричних хромосом свиней запропоновано критерії напівкількісної оцінки поліморфних С-блоків за 5-бальною шкалою. Розроблено модифікацію С-методу, яка забезпечує стабілізацію хромосомного матеріалу при С-забарвленні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*551.231.2,022

Рубрики:

      
2.

Шевчук І.М. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування ефективності антиоксидантів та дезагрегантів при хронічному гепатиті: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І.М. Шевчук ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 1998. — 18 с. — укp.

Подані про особливості терапевтичного лікування 245 хворих на хронічний гепатит. Вивчені зміни стану перекисного окислення ліпідів, антиоксидантного захисту реологічних властивостей крові, печінкового кровоплину, функціональних властивостей геному та морфо-функціональних змін у хворих на хронічний гепатит в залежності від варіанту перебігу захворювання та в процессі лікування із застосуванням тіотриазоліну та пентоксифіліну. Показано оптимальну корекцію патогенетичних ланок захворювання при поєднанні вказаних медикаментозних середників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.116-52

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Кучук М.В. 
Використання прийомів генетичної інженерії і клітинної біології для отримання нових форм у видів з родини бобових і деяких інших рослин: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.22;03.00.15 / М.В. Кучук ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 1998. — 32 с. — укp.

Розроблено методику культивування протопластів і регенерації рослин у люцерни, конюшини, гороху і у Oenothera hookeri. Протопласти сої, люпину, голубиного гороху при використанні розроблених методів культивування здатні до утворення клітинних колоній з високим ступенем ефективності. Отримано канаміцинстійкі рослини люцерни і клітинні лінії сої та гороху шляхом електропорації протопластів. Запропоновано метод, що підвищує ефективність трансформації у гороху та люцерни - "подвійна трансформація", що включає 1) отримання лінії рослин, які здатні до регенерації в культурі in vitro, за рахунок трансформації мутантом "shooty" A. tumefaciens pGV2206; 2) - трансформація ліній, які здатні до регенерації, селективним геном. Таким шляхом було отримано регенераційні лінії люцерни і гороху і далі трансгенні рослини гороху з Ds транспозоном кукурудзи та з геном стійкості до фосфінотрицину. Присутність генів в геномі рослин було доказано за допомогою методів полімеразної ланцюгової реакції, блот-гібридизації за Саузерном, NPT II аналізу, аналізу GUS активності, імуноферментного аналізу (ELISA). Міжвидові соматичні гібриди Medicago sativa_+ M.varia і M.borealis+ M.lupulina були отримані за допомогою асиметричної гібридизації. Хромосомний аналіз та блот-гібридизація рибосомальної ДНК підтвердили гібридну природу отриманих ліній. Було проведено гістологічний аналіз процесу регенерації у конюшини, гороху та цукрового буряка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*440.4,022

Рубрики:

      
4.

Терновська Т.К. 
Перебудова геному м'якої пшениці (ITriticum Aestivum L/I) для її генетичного аналізу та інтрогресії генів: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.15 / Т.К. Терновська ; НАН України. Ін-т клітин. біології і генет. інженерії. — К., 1999. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-31,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Лукаш Л.Л. 
Вплив екзогенних вірусів і ДНК на спонтанний та індукований мутагенез в соматичних клітинах ссавців: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.26 / Л.Л. Лукаш ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 1999. — 34 с. — укp.

Сформульовано і експериментально обгрунтовано концепцію регуляції мутагенезу під впливом екзогенних нуклеотидних послідовностей вірусного та клітинного походження. Первинним чинником індукованого мутагенезу в системі аденовірус - клітина є експресія ранніх регуляторних генів, відповідальних за стимуляцію реплікації та злоякісну трансформацію клітин. Вторинним чинником дестабілізації є перепрограмування клітинного геному (зміна активності та мутації клітинних генів, транспозиції мобільних генетичних елементів) під впливом експресії вірусних генів та інтеграції їх з хромосомною ДНК. Додатковим чинником мутагенезу, який підвищує ймовірність прояву мутацій, є відтягування репаративних ферментів клітини на взаємодію з молекулами генетичної матриці екзогенного походження. Вперше доведено, що аденовірус є комплексним мутагеном, мутагенна активність якого в непермісивних клітинах визначається взаємодією ранніх оперонів Е1А, Е1В та Е4. Показано корелятивну зміну мутагенної та трансформуючої активності вірусних та клітинних генів під впливом генетичних регуляторних елементів та пухлинного промотору ТРА. Часткова інактивація екзогенної ДНК призводить до зниження, а повна - до втрати мутагенності. Присутність молекул екзогенної ДНК або О6-бензилгуаніну, що інгібують репаративну активність АГТ, призводить до підвищення мутагенного ефекту нітрозогуанідину. Молекулярний аналіз мутацій, індукованих нітрозогуанідином за умов активної та пригніченої репарації, дозволив виявити деякі особливості роботи ферменту АГТ: однакову ефективність стосовно ниток ДНК, що транскрибуються і не транскрибуються, і підвищену точність виправлення пошкоджень на ГЦ-багатих ділянках, які мають більш високу температуру плавлення і довше зберігають двониткову структуру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*440.224,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Крисан К.В. 
Перебудови структури плазміди pATV 8 у трансгенних мишей: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.03 / К.В. Крисан ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*443.1,022

Рубрики:

      
7.

Будзанівська І.Г. 
Дослідження циркуляції фітовірусів в грунтах різних регіонів України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / І.Г. Будзанівська ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Наведено результати вивчення розповсюдженості та циркуляції РНК-геномних фітовірусів різних таксономічних груп (таких як Tobamovirus - ВТМ; Cucumovirus - ВОМ; Potyvirus - УВК, ВМБ; Potexvirus - ХВК; Luteovirus - ВСПБ, ВЖКЯ, Hordeivirus - ВШМЯ) в грунтах у різних екологічних умовах України та оцінено можливість виникнення епіфітотій, викликаних цими вірусами. Вперше обстежено грунти різних регіонів України на наявність антигенів фітовірусів та створено карту розповсюдженості антигенів фітовірусів різних таксономічних груп. Показано нерівномірність розповсюдження фітовірусів у обстежених областях та її залежність від характеристик грунту та ступеню антропогенного навантаження агро- та природних ценозів. Запропоновано схему відбору зразків грунту для визначення антигенів фітовірусів. Розроблено методику підготовки та проведення імуноферментного аналізу грунту. Показано, що в грунтах агроценозів спостерігається коливання концентрацій антигенів вірусів рослин з року в рік, яке залежить від рослин, що культивуються. Сформульовано загальні закономірності впливу забруднення оточуючого середовища важкими металами на віруси рослин. Така дія може призводити до виникнення нових штамів вірусів або зміни інфекційності вже існуючих. Доведено, що збільшення концентрації важких металів у грунті призводить до підвищення контамінації рослин вірусами, розвитку вірусної інфекції та, як наслідок, вторинної контамінації грунту вірусами або їх антигенами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.2-1(4УКР),022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Кожухова Н.Е. 
Дослідження молекулярно-генетичного поліморфізму геному кукурудзи методом полімеразної ланцюгової реакції: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.26 / Н.Е. Кожухова ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології та генетики. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням використання основних підходів ДНК-профілювання (довільно праймована полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР) та SSR-ПЛР ) для дослідження молекулярно-генетичного поліморфізму кукурудзи, зокрема, для ідентифікації та диференціації генотипів. Проведено порівняльний аналіз дискримінаційної сили біохімічних та молекулярних маркерів. Вивчено характер успадкування ампліконів, отриманих різними методами ПЛР. Запропонована тест-панель із шести SSR-локусів для визначення "гібридності" простих гібридів кукурудзи. Проведено кореляційний аналіз ампліконів і агрономічно важливих ознак за кількісними показниками двох років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-31,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Оболенська М.Ю. 
Регенерація печінки у щурів: молекулярно-біологічні процеси, їх регуляція та часова шкала: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.03 / М.Ю. Оболенська ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 1999. — 34 с. — укp.

Досліджено синтез ДНК, внутрішньоклітинний розподіл і кількість новоутвореної РНК, кінетичну складність ядерної РНК, експресію окремих генів (c-fos, c-myc, Р4502Е1, ЯФГ-1 alpha, фактору некрозу пухлин та його рецепторів) і синтез окису азоту в регенеруючій печінці щурів. Запропоновано часову шкалу процесу. Сформульовано положення про часткове обмеження експресії геному в перехідний період регенерації, про синергізм між проліферативною і клітиноспецифічною активністю клітин печінки різного типу і про взаємне обмеження клітиноспецифічної і проліферативної активності в клітинах печінки одного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*335.9*694.6,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Радчук В.В. 
Генетична трансформація хрестоцвітних генами біосинтезу лантибіотику нізину з метою їх ефективного комбінування у трансгенних рослинах: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / В.В. Радчук ; НАН України. Ін-т клітин. біології і генет. інженерії. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Розроблено методи отримання трансгенних рослин у родині хрестоцвітих, а також досліджено взаємодію перенесених генів у трансформованих лініях. Оптимізовано методику генетичної трансформації за допомогою агробактерії трьох сортів рапсу і трьох сортів білоголовкової капусти. Запропоновано методику прямого переносу генів у мезофільні протопласти цвітної капусти з наступною регенерацією трансгенних рослин. За допомогою полімеразної ланцюгової реакції, саузерн-, нозерн-, вестерн-гібридизацій встановлено наявність і експресію сторонніх генів у трансформованих рослинах. Апробовано метод одночасного переносу кількох генів у геном арабідопсису шляхом трансформації in planta.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*440.4,022
Шифр НБУВ: РА311313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Гостєва О.В. 
Каріотипова різноманітність деяких видів роду Crepis L: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / О.В. Гостєва ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Розроблено метод виявлення різноконденсованих ділянок хромосом на стадії прометафази, а також способи вимірювання оптичної щільності індивідуальних хромосом та внутрішньохромосомних ділянок шляхом денситометричного сканування на системі аналізу зображень. Метод дозволяє об'єктивно оцінювати розподіл у кожній хромосомі ділянок різної оптичної щільності - умовних сегментів, що суттєво відрізняються оптичною щільністю, послідовність яких специфічна для індивідуальних хромосом і може бути використана для їх ідентифікації. Встановлено відмінність між кріотипами давніх та сучасних видів Crepis за величиною оптично-щільного матеріалу на геном та хромосому, за кількістю, а також об'ємом сегментів. З'ясовано, що давні види роду Crepis відрізняються від молодих значно ширшим розмахом міжвидової мінливості хромосом за величинами й кількістю сегментів. Запропоновано новий підхід в індивідуальному типуванні хромосом. Показано можливості реєстрації індукованих числових та структурних перебудов хромосом. Основні результати роботи знайшли застосування у вирішенні питань внутрішньо- та міжвидової диференціації каріотипів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*551.234.3*22,022 + Е522.927.22*55,022
Шифр НБУВ: РА310655 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Аджаміян Фарзам 
Вивчення функціональної активності гена інсуліну людини в складі аденоасоційованого вірусу як вектора для генної терапії інсулінозалежного цукрового діабету: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.26 / Аджаміян Фарзам ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології та генетики. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Розглянуто вплив різних рекомбінантних молекул, у складі яких присутній ген інсуліну людини, на зміну рівня глюкози у різних біологічних системах, а саме - у культурі клітин ссавців із штучно викликаним діабетом. За результатами проведених досліджень сконструйовано рекомбінантні молекули, які містять ген інсуліну людини та різні регуляторні послідовності - промотори, енхансери, сайти, що сприяють тривалому існуванню вектора у клітинах тощо. Визначено вплив різних молекулярних конструкцій на рівень глюкози у культурі та на рівні організму діабетичних мишей. Доведено: регуляторні послідовності геному вірусу гепатиту В здатні посилювати ефект за умов введення у модельні об'єкти гена інсуліну людини, що виражено у більш значному зниженні рівня глюкози та у зростанні тривалості даного ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-5
Шифр НБУВ: РА307769 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Спірідонова 
Вивчення особливостей геномної мінливості культивованих клітин раувольфії зміїної Rauwolfia serpentina Benth: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Катерина Василівна Спірідонова ; НАН України; Інститут клітинної біології та генетичної інженерії. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.39 раувольфія зміїна
Шифр НБУВ: РА311732

Рубрики:

      
14.

Новосельська Т.Г. 
Зданість популяції ILeptinotarsa decemlineata Say/I долати бар'єри стійкості картоплі різної природи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук / Т.Г. Новосельська ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Встановлено структуру популяції колорадського жука Київщини за феноформами на різних за харчовими якостями біотопах. Визначено здатність феноформ популяції колорадського жука долати бар'єри різних за природою стійкості генетично-модифікованих сортів картоплі за умов живлення бульбами та листям. Встановлено чутливість популяції до хімічного інсектициду залежно від феноформи імаго колорадського жука. Обгрунтовано механізми спрямованого добору в популяції колорадського жука під впливом стійких генотипів та інших захисних чинників. Уперше в Україні проведено вивчення здатності популяції колорадського жука долати бар'єри стійкості генетично-модифікованих сортів картоплі Russet Burbank g. m., Superior g. m., з геном B.t.t. Установлено, що моніторинг структури популяції за феноформами, статевим співвідношенням та масою особин є ключовим для прогнозування агресивності шкідника та рівня резистентності до будь-якої системи захисту культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.63(4Укр)колорадський жук + П491.215.1 колорадський жук
Шифр НБУВ: РА315882 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Метлицька О.І. 
Застосування молекулярно-генетичних маркерів різних класів при визначенні внутрішньо- та міжпородної мінливості свиней: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.15 / О.І. Метлицька ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с.Чубинське (Київська обл.), 2001. — 20 с. — укp.

Створено технології типування свиней за геном гормону росту і ріанодин-рецепторним геном та охарактеризовано вітчизняні породи свиней за цими локусами. Встановлено зв'язок генотипів RYR1-гена з життєздатністю поросят раннього віку. Досліджено мікросателітні локуси ДНК свиней полтавської м'ясної та миргородської порід. Модифіковано метод виділення ДНК з м'язової тканини свиней. Оцінено генетичну диференціацію полтавської м'ясної породи та порід-засновників, ступінь внеску кожної з них у формування її генетичної структури з застосуванням імуногенетичних маркерів і статистико-математичних моделей. Розглянуто мікроеволюційні процеси в генофондному стаді миргородської породи свиней. Проведено зіставлення генетичної інформативності систем мікросателітних маркерів із традиційними імуногенетичними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-33 + Е623.362.443.1 Sui*440.2
Шифр НБУВ: РА315484 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Лівшиць Л.А. 
Природа, походження та шляхи розповсюдження мутацій, що спричинюють моногенні спадкові захворювання: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.26 / Л.А. Лівшиць ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології і генетики. — К., 2001. — 35 с. — укp.

Досліджено природу, походження та механізми розповсюдження мутантних генів (ТРБМ, SMN, NAIP, FMR-1, дистрофіну та AZF) у популяції населення України та ролі гетерогенності геному в патогенезі тяжких моногенних спадкових захворювань: муковісцидозу, спінальної м'язової атрофії, синдрому Мартіна - Бела, м'язової дистрофії Дюшена, необструктивних форм чоловічого безпліддя. Вперше у хворих на дані захворювання в Україні встановлено характер асоціації між мутантним генотипом і клінічними проявами фенотипу. На базі аналізу даних про походження та розповсюдженість мутацій генів цих спадкових захворювань встановлено основні закономірності процесів підтримання частоти окремих генних мутацій у популяціях населення України. Розроблено стратегію використання ДНК-аналізу мутантних генів для діагностики та профілактики тяжких спадкових захворювань в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*441.221.33 + Е70*441.221.33
Шифр НБУВ: РА313542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Щербак О.В. 
Порівняльний аналіз ооцитів, яйцеклітин та ембріонів великої рогатої худоби і свині, що були отримані в умовах Iin vivo/i та Iin vitro/i: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / О.В. Щербак ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Проведено детальний аналіз жіночих гамет і ембріонів великої рогатої худоби та свині, отриманих за умов організму та поза ним. Встановлено, що дозрівання в культурі in vitro ооцитів свині до метафази II триває майже вдвічі довше, ніж ооцитів великої рогатої худоби. Виявлено, що у разі культивування поза організмом, кількість аномалій хромосомного апарату яйцеклітин знаходиться на однаково високому рівні. Досліджено морфологічні та цитогенетичні особливості процесів запліднення яйцеклітин і раннього ембріонального розвитку великої рогатої худоби та свині поза організмом. Встановлено, що поліспермне запліднення вірогідно частіше спостерігається у свині. З'ясовано, що геномні аномалії в ембріонах корів накопичуються (на рівні тенденції) з просуванням стадії розвитку ембріона, а в ембріонах свиней такої тенденції не спостережено. Проведено порівняльний аналіз ембріонів великої рогатої худоби, отриманих за умов in vitro та in vivo. Висунуто гіпотезу про різні механізми дегенерування таких ембріонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П527.396.32 + П60-341 + П65-341
Шифр НБУВ: РА313455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Ронкіна Н.І. 
Генетичні відмінності в мінливості кількісних ознак шовковичного шовкопряда і дрозофіли під впливом фізичних факторів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Н.І. Ронкіна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено на модельних об'єктахBombyx mori L. та Drosophila melanogaster Meig. генетичні відмінності у мінливості ряду кількісних ознак під впливом мікрохвильового опромінення та температури, зміни біоелектричних властивостей клітинних ядер об'єктів. Проведене дослідження доповнило уявлення про роль заряду клітинних ядер у функціонуванні ядерного геному та вказало на можливість використання методу внутрішньоклітинного мікроелектрофорезу для оцінки впливу зовнішніх чинників на біологічні об'єкти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*44
Шифр НБУВ: РА312154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Злацька А.В. 
Значення специфічності генетичного матеріалу для успішної інтрогресії у геном м'якої пшениці (на прикладі інтрогресивних ліній ITriticum aestivum/i L./T. Imiguschovae/i Zhirov): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / А.В. Злацька ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено лінії пшениці, які за цитологічною стабільністю не відрізнялись від рекурентних сортів м'якої пшениці Кавказ і Безоста 1. Інтрогресію чужинного генетичного матеріалу до геному цих ліній представлено невеликими ділянками хромосом (транслокації та рекомбінації). Для з'ясування того, які хромосоми T. miguschovae передавали свій генетичний матеріал до геному досліджених ліній було залучено ідентифіковані біохімічні та морфологічні маркери хромосом T. miguschovae. Показано, що успішність інтрогресії чужинного матеріалу залежить від способу його включення до геному м'якої пшениці та належності його до певної гомеологічної групи. Виявлено лінії-носії господарсько-важливих ознак - стійкість до борошнистої роси та підвищений вміст білка в зерні (ВБЗ). Стійкість до борошнистої роси контролюється кількома генами з різним типом міжалельних взаємодій. Генетичний аналіз геномно-доданих форм з різними субгеномами D і однаковою частиною субгеному AABB показав участь у контролі ознаки ВБЗ двох генів, що взаємодіють за типом дублікатного епістазу за умов домінування низького ВБЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-317 + Е522.912.25*440.23
Шифр НБУВ: РА313843 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Гриценко В.І. 
Особливості клінічних, ендоскопічних і морфофункціональних проявів гастропатій у хворих ревматоїдним артритом та їх лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / В.І. Гриценко ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2001. — 21 с. — укp.

Встановлено, що у хворих на ревматоїдний артрит (РА) на фоні лікування нестероїдними протизапальними препаратами (НПЗП) є характерним формування запально-дистрофічних і ерозивно-виразкових уражень слизової оболонки (СО) шлунка та дванадцятипалої кишки. Показано, що ці ураження протікають атипово з ослабленням маніфестності клінічних проявів та є резистентними до лікування. На їх перебіг суттєво впливає інвазія пілоричних хелікобактерій (НР), які у даних пацієнтів здебільшого володіють підвищеними токсигенними властивостями за рахунок індукції синтезу антитіл до НР, з'єднаних з IgG, та наявністю в геномі бактерії ланок, відповідальних за продукцію CagA та VacA. Обгрунтовано підходи до лікування ГДП, обумовлених вживанням НПЗП залежно від стану кислотоутворювальної функції шлунка та наявності НР. За НР-позитивних форм ГДП запропоновано використовувати "потрійну" антихелікобактерну терапію в поєднанні з блоківниками кислотності (фамотідин, омепразол, ланзапрозол), НР-негативних форм - протизапальну та цитопротекторну терапію (колоїдний субцитрат вісмуту, вентер).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1-37 + Р419.180.11-37
Шифр НБУВ: РА314260 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського