Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (35)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (108)Реферативна база даних (2858)Книжкові видання та компакт-диски (793)Журнали та продовжувані видання (44)
Пошуковий запит: (<.>K=ДІЛОВІ$<.>+<.>K=ПАПЕР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 305
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Євсєєнко О.Ф. 
Статистичне забезпечення процесу регулювання фондового ринку в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.01 / О.Ф. Євсєєнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто методологічні та практичні підходи щодо адаптації статистичного моделювання з урахуванням особливостей функціонування фондового ринку. Обгрунтовано доцільність використання системного підходу щодо вивчення фондового ринку на базі фундаментального та технічного видів аналізу та фондових індексів як основних індикаторів його розвитку. Проаналізовано економіко-статистичні моделі визначення тенденцій розвитку інтегрального фондового індексу України та вплив на нього прибутковості корпорацій "блакитних фішок". Запропоновано шляхи удосконалення регулювання фондового ринку на регіональному та галузевому рівнях з використанням методів багатовимірного статистичного дослідження, включаючи компонентний та кластерний види аналізу. Визначено вплив факторів розвитку фондового ринку на соціально-економічні показники економіки країни. Розроблено трендову модель розвитку фондового ринку на базі обсягів торгівлі цінними паперами на організаційно оформленому ринку з урахуванням сезонних коливань та прогнозною оцінкою показника на найближчу перспективу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.29 в611.32 +
Шифр НБУВ: РА331621

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Єфімов О.М. 
Правовідносини в сфері обігу векселів в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.М. Єфімов ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено вексельне право та вексельні зобов'язання, наведено загальну характеристику правовідносин з приводу обігу векселів. Визначено сутність вексельного права як комплексного утворення в законодавстві у складі правового інституту цінних паперів, до сфери регулювання якого належать цивільні, фінансові, адміністративні, процесуальні та інші відносини з приводу векселя у площині приватного та публічного права. Доведено відсутність у публічних векселів ознак і функцій векселя як цінного паперу. Встановлено, що підставою виникнення вексельних правовідносин є складання (оформлення) та видання векселя як одностороннього правочину. З'ясовано, що для вексельних правовідносин характерна єдність етапів, в процесі розвитку яких відбувається поетапна зміна їх структурних елементів. Доведено неможливість застосування механізмів визнання векселя та вексельного зобов'язання недійсними як таких, що суперечать сутності вексельних правовідносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.2 + Х839(4УКР)212.2
Шифр НБУВ: РА340590

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Ісаєва А.А. 
Методологія та організація обліку і аудиту цінних паперів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / А.А. Ісаєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано фондовий ринок за кордоном. Розкрито суть цінних паперів. Запропоновано визначення поняття "цінні папери" як обліко-економічної категорії та класифікацію цінних паперів для цілей бухгалтерсього обліку. Проаналізовано законодавчо-нормативну базу регулювання операцій з цінними паперами в Україні та за кордоном, запропоновано порядок її гармонізації. Досліджено актуальні питання методології та організації обліку й аудиту ціних паперів підприємств переробної промисловості. Запропоновано субрахунки обліку цінних паперів і порядок розкриття інформації за операціями з даними паперами в обліковій політиці підприємств переробної промисловості та у фінансовій звітності. На підставі проведеного дослідження методики й організації аудиту цінних паперів підприємств переробної промисловості уточнено джерела формування аудиторських доказів у разі перевірки цінних паперів. Запропоновано програму аудиту даних паперів та форми робочих документів аудитора, що сприяє ефективності аудиторського процесу та наданню адекватного аудиторського висновку. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення методології й організації обліку й аудиту цінних паперів шляхом використання комп'ютерних інформаційних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.51,0-149.311 + У052.9(4УКР)830.51,0-149.31 +
Шифр НБУВ: РА366610

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Авілов А.О. 
Інституалізація ринку цінних паперів перехідної економічної системи в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / А.О. Авілов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Розкрито суть інституціалізації ринку цінних паперів (РЦП) перехідної економічної системи як процесу еволюційного формування сукупності організацій, формальних і неформальних норм і правил, спрямованого на забезпечення ефективного руху капіталу. Обгрунтовано необхідність кількісного оцінювання процесів інституціалізації РЦП за умов ринкової трансформації та запропоновано систему показників його інституційного стану. Визначено чинники інституційної невпорядкованості інверсійного РЦП. Доведено наявність і боротьбу двох протилежних тенденцій розвитку РЦП в інверсійній економіці - кланово-орігархічної та цивілізаційно-демократичної. Виявлено парадокс впливу глобалізації на інституалізацію РЦП, що формується в інверсійній економіці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.621.2 +
Шифр НБУВ: РА353031

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Авраменко Н.Л. 
Еколого-економічна оцінка ефективності технології промислового водоочищення (на прикладі ЦПВ): Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Н.Л. Авраменко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 21 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан способів оцінки ефективності технології промислового водоочищення. Установлено основні недоліки сучасної системи екологічного нормування впливу господарської діяльності на стан водних екосистем. Розроблено методологію еколого-економічної оцінки ефективності технології промислового водоочищення, яку можна застосовувати для аналізу впровадженої технології очищення стічних вод та визначення оптимальної технології водочищення у період реконструкції чи становлення виробництва. Уперше запропоновано визначення екологічної ефективності цієї технології шляхом установлення асимілюючої здатності водних об'єктів за полютантами фізико-хімічного складу стоків підприємств. Розроблено методику еколого-економічної оцінки ефективності технології промислового водоочищення для підприємств ЦПП. Визначено екологічну й економічну ефективність даної технології для Київського картонно-паперового комбінату (ККПК). Показано низьку ефективність установлення норм ГДС згідно з чинним законодавством. Розроблено пропозиції стосовно підвищення ефективності водоочисних заходів, зокрема технічні рішення (удосконалення технології очищення) та економічні методи (систему екологічного оподаткування). За результатами проведених досліджень показано, що використання радіальних відстійників на локальних очисних спорудах не забезпечує ефективного освітлення стоків ЦПВ. Доведено, що застосування флотації та фільтрування для доочищення стоків ЦПВ забезпечує повторне використання води, зниження втрати волокнистої сировини, що призводить до зниження водоємності виробництва, об'єму стоків і зменшення навантаження на загальнозаводські очисні споруди. На підставі результатів дослідження фракційного складу скопу доведено, що середньоволокниста фракція є суттєвішою, яку можна повертати у виробництво, не погіршуючи паперотвірні властивості макулатури. За даними моделювання екологічного стану р.Дніпро внаслідок скиду ПСВ, результатів досліджень процесів флотації, фільтрування та зневоложення осадів розроблено принципову технологічну схему ресурсоощадної технології очищенням зворотних вод ЦПВ на локальних очисних спорудах ККПК, що дозволяє підвищити її екологічну ефективність і є найбільш оптимальною для модернізації типових локальних очисних споруд ЦПВ. Розглянуто основні шляхи вдосконалення екологічного оподаткування на скиди у водні об'єкти як чинника стимулювання до охорони та раціонального використання водних ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.220.4 +
Шифр НБУВ: РА339823

Рубрики:

      
6.

Аксьонов Р.А. 
Формування капітальних вкладень в розвиток агропромислового виробництва (теоретичні і практичні аспекти): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Р.А. Аксьонов ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 2000. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням, які науково обгрунтовують напрямки додаткового залучення капітальних вкладень і ефективнішого їх використання шляхом реконструкції діючого виробничо-технічного потенціалу агропромислового виробництва. Розглянуто організаційно-економічні аспекти капітальних вкладень, їх місце і роль у процесі відтворення. Досліджено джерела капітальних вкладень, динаміку та причину скорочення їх обсягу у сільське господарство, розраховано потребу аграрного виробництва Полтавщини у капітальних вкладеннях. Оптимізовано шляхи додаткового залучення капіталу у розвиток виробництва завдяки виходу підприємств на ринок цінних паперів і емісію акцій. Обгрунтовано сутність, об'єктивну необхідність, мету та принципи сучасної реконструкції аграрного виробництва. На основі аналізу технологій виробництва молока, інженерно-будівельних рішень скотарських ферм, системи машин молочного скотарства здійснено комплексне техніко-економічне обгрунтування використання виявлених резервів підвищення ефективності капітальних вкладень шляхом реконструкції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)320-56
Шифр НБУВ: РА309732 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Аксьонова О.О. 
Механізм забезпечення діяльності інвестиційно-посередницьких організацій на фондовому ринку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / О.О. Аксьонова ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 1999. — 24 с. — укp.

Вміщено теоретичні узагальнення та нові методичні підходи в галузі використання інформаційного забезпечення як засобу підвищення ефективності діяльності інвестиційно-посередницьких організацій на фондовому ринку України. Проведено дослідження стану розвитку українського фондового ринку, визначено характерні риси діяльності інвестиційно-посередницьких організацій. Встановлено найбільш дійові принципи і критерії побудови ефективної інформаційної системи, які можуть бути застосовані на ринку цінних паперів в контексті інвестиційної політики держави. Розроблено інформаційно-адаптивну модель механізму забезпечення діяльності інвестиційно-посередницьких організацій на фондовому ринку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.295в61
Шифр НБУВ: РА307156 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Андреєв Д.О. 
Адміністративно-правові засоби захисту прав власників цінних паперів: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Д.О. Андреєв ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретичні та практичні питання адміністративно-правових засобів захисту прав власників цінних паперів. Визначено суть даних засобів, установлено їх взаємозв'язок з заходами адміністративно-правового примусу на ринку цінних паперів. Досліджено компетенцію Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку та визначено її статус як провідного органу державної виконавчої влади зі спеціальними повноваженнями, який повинен розв'язувати завдання захисту прав власників цінних паперів, запропоновано їх класифікацію, що має важливе науково-теоретичне та практичне значення, а також досліджено компетенцію та діяльність саморегулювальних організацій щодо застосування адміністративно-правових засобів захисту прав власників цінних паперів. Досліджено проблематику протиправних захоплень і поглинань акціонерних товариств ("рейдерства") в Україні та шляхи протидії "рейдерському" захопленню акціонерних товариств за випадків втягнення до конфлікту навколо підприємства професійних учасників ринку цінних паперів (реєстраторів, зберігачів) та/або посадових осіб акціонерного товариства. За результатами дослідження запропоновано шляхи вдосконалення законодавства з цінних паперів у частині регламентації застосування адміністративно-правових засобів захисту прав власників цінних паперів. Запропоновано зміни та доповнення до Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 + Х839(4УКР)921.263 +
Шифр НБУВ: РА357730

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Андронов О.М. 
Управління фінансами міста в умовах обмеженості інвестиційних ресурсів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.М. Андронов ; Укр. акад. банк. справи. — Суми, 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено питання управління фінансами міста за відсутності достатніх обсягів інвестиційних ресурсів для його розвитку. На підставі всебічного аналізу системи формування та використання місцевих фінансів визначено цілі та функції управління фінансами міста, обгрунтовано теоретичні засади реформування даної системи та вдосконалення механізму формування доходів міцевих бюджетів. Запропоновано ефективну систему фінансового вирівнювання як додаткового джерела інвестиційних ресурсів міста. Сформульовано пропозиції щодо розвитку ринку муніципальних цінних паперів, створення у периферійних містах за рахунок розвитку місцевих банків розвиненої банківської структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.0-93-21
Шифр НБУВ: РА316528 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Андрущенко І.Г. 
Державний контроль діяльності учасників фондового ринку України (організаційно-правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.Г. Андрущенко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено проблеми визначення ролі контролю за діяльністю учасників вітчизняного ринку цінних паперів у системі державного управління. Вивчено організаційно-правовий механізм здійснення контрольної функції. Проаналізовано питання щодо формування та розвитку системи органів державного контролю у зазначеній сфері за умов формування демократичної правової держави. Наведено висновки, пропозиції та рекомендації щодо розв'язання організаційно-правових проблем побудови системи даних органів, а також проблем забезпечення ефективності їх контрольної діяльності. Висвітлено комплекс теоретико-методологічних і практичних питань стосовно удосконалення інституту юридичної відповідальності за порушення чинного законодавства, що регулює сферу діяльності учасників ринку цінних паперів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.121.12 + Х829(4УКР)0 +
Шифр НБУВ: РА333050

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Антонець Ю.П. 
Метод і комплекс апаратури оперативного контролю параметрів ізоляції кабельних виробів в процесі виробництва: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / Ю.П. Антонець ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Доведено можливість контролю процесу імпрегнування паперової ізоляції шляхом вимірювання струму діелектричної абсорбції та порядку величин часу релаксації та струму міжшарової поляризації шаруватого діелектрика кабелю на напругу 10 кВ. Теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено положення про наявність діапазону значень радіусів закруглення ребер секторної жили, які характеризуються максимальною тангенційною складовою напруженості електричного поля в кабелі з поясною ізоляцією на напругу 10 кВ. Розроблено методику розрахунку максимальної ймовірності виходу параметра, що контролюється, за нормативну межу та контрольну карту максимальної ймовірності виходу параметра за нормативну межу (КМВ); аналітично встановлено дві межі регулювання на КМВ, використання яких не передбачає умовних припущень щодо вірогідності оцінювання максимальної ймовірності виходу параметра за нормативну межу; виявлено співвідношення максимальної вибіркової дисперсії та величини технологічного допуску, що забезпечує максимальну чутливість контролю. Запропоновано метод визначення технологічних допусків для параметрів, який використано під час розробки системи контролю. Створено комплекс апаратури для оперативного контролю параметрів паперової імпрегнованої ізоляції силових кабелів на напругу 10 кВ та розроблено систему оперативного контролю параметрів ізоляції кабельних виробів для всього комплексу технологічних процесів кабельного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З232.32-07 с +
Шифр НБУВ: РА330292

Рубрики:

      
12.

Атаманюк Ю.А. 
Формування валютно-фінансових відносин України з Європейським Союзом: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Ю.А. Атаманюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти формування валютно-фінансових відносин України з ЄС. Виявлено основні закономірності глобалізації даних відносин, економічних передумов і чинників включення економіки України в міжнародні інтеграційні процеси. Визначено шляхи оптимізації ітеграційної стратегії України у сфері валютно-фінансових відносин з ЄС. Проаналізовано позитивні та негативні наслідки фінансової лібералізації. Досліджено валютно-фінансовий потенціал європейської інтеграції України. Розглянуто грошово-кредитні засади зовнішньоекономічної стратегії України за умов господарського зближення з ЄС. Обгрунтовано практичні рекомендації щодо застосування сучасних механізмів залучення фінансових ресурсів на європейському ринку боргових цінних паперів і титулів власності. Установлено позитивні та негативні наслідки лібералізації доступу філій іноземних кредитно-фінансових установ на ринок банківських послуг України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.66 + У9(4УКР)826 +
Шифр НБУВ: РА361048

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Бєлікова О. В. 
Фінансово-правове регулювання ринку цінних паперів в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. В. Бєлікова ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Визначено фінансово-правовий інститут ринку цінних паперів на сучасному етапі. Розвинуто категоріальний фінансово-правовий апарат у сфері ринку цінних паперів. З метою вдосконалення фінансово-правового регулювання ринку цінних паперів розроблено пропозиції щодо внесення змін до чинного законодавства України. Досліджено особливості фінансового контролю на ринку цінних паперів. Удосконалено класифікацію видів фінансово-правової відповідальності. Розроблено пропозиції щодо законодавчого забезпечення фінансово-правової відповідальності у сфері ринку цінних паперів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.263
Шифр НБУВ: РА384967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Бєлікова О.Ю. 
Промислові підприємства в системі функціонування фондового ринку (на прикладі промислових підприємств Донбасу): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.Ю. Бєлікова ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2000. — 24 с. — укp.

Розроблено економічні методи щодо подальшого розвитку вторинного обороту фондового ринку. Розглянуто історичні етапи та особливості становлення акціонерних промислових підприємств в Україні. Виявлено роль фондового ринку у системі взаємодії з промисловими суб'єктами. Проаналізовано стан ринку цінних паперів в Україні та інформаційне забезпечення вітчизняного фондового сегмента. Подано рекомендації щодо вдосконалення вторинного розміщення акцій промислових суб'єктів. Сформульовано принципи запропонованої методики розміщення акцій другої емісії. Розроблено галузеву технологію розміщення акцій і правову основу її впровадження. Визначено роль інвестиційного посередника у процесі реалізації галузевої технології та ефективність запропонованого шляху вдосконалення вторинного розміщення акцій промислового підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.295 + У9(4УКР)301-93 + У9(4УКР55)262.295 + У9(4УКР55)301-93
Шифр НБУВ: РА307868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Бідюк О.О. 
Облік і аналіз діяльності спільних підприємств (на прикладі підприємств целюлозно-паперової промисловості): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.О. Бідюк ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення методики обліку та економічного аналізу діяльності спільних підприємств (СП) у контексті структурованого подання інформації про фінансовий стан та розкриття у фінансовій звітності СП, згідно з вимогами Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ) доречної інформації для широкого кола користувачів під час прийняття економічних рішень. Висвітлено особливості та передумови створення і діяльності СП як форми об'єднання інтересів засновників, проведено порівняльний аналіз та доведено розбіжності між МСФЗ та Господарським кодексом України під час класифікації форм об'єднання інтересів засновників СП, розкрито сутність СП та визначено обліково-аналітичні аспекти його діяльності відповідно до МСФЗ. Удосконалено методичні підходи щодо розкриття інформації про фінансовий стан, показники діяльності та зміни у фінансовому стані СП у консолідованій фінансовій звітності. Обгрунтовано нові підходи щодо забезпечення правдивого подання у фінансовій звітності додаткової інформації про ризики та непевності, що можуть вплинути на діяльність спільного підприємства у майбутньому. Запропоновано модель прогнозування тенденцій динаміки фінансового стану СП на основі методики аналізу часових рядів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.616.52 + У053.9(4УКР)306.165.2 +
Шифр НБУВ: РА342459

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Білоус О.А. 
Операції відкритого ринку центрального банку та їх вплив на грошову пропозицію: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / О.А. Білоус ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади, суть операцій відкритого ринку центрального банку та їх вплив на грошову пропозицію. Розкрито економічну природу операцій зазначеного ринку, їх місце в регулюванні ліквідності банківської системи та показано, що операції центрального банку з цінними паперами на відкритому ринку є важливим інструментом грошово-кредитної політики, за допомогою якого можна на базі ринкових методів дієво впливати на термін та види кредитування, розширювати кредитування на довгостроковій основі у реальний сектор економіки, а також здійснювати стабілізацію макроекономічної ситуації у країні з застосуванням інструментів фондового ринку). Показано особливості реалізації операції відкритого ринку у процесі здійснення грошово-кредитної політики центральним банком, а також їх проведення Національним банком України. Проаналізовано вплив операцій даного банку на цьому ринку на показники грошово-кредитного ринку. Обгрунтовано необхідність активного проведення операцій відкритого ринку в Україні як дієвого інструменту коригування грошової пропозиції, а також інструменту, що сприятиме розвитку ринків міжбанківського кредитування, короткострокових позикових операцій і подальшому розвитку фондового ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.100 + У9(4УКР)262.5 +
Шифр НБУВ: РА358760

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Білоус К. І. 
Управління вартістю заставного портфеля цінних паперів.: автореферат дис. ... д.філософ : 072 / К. І. Білоус. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації поглиблено теоретико-методичні засади та розроблено науково-практичні рекомендації щодо управління вартістю заставного портфеля цінних паперів. В межах теоретико-методичних засад управління вартістю заставного портфеля цінних паперів удосконалено визначення заставного портфеля цінних паперів. В роботі було розглянуто основні функції, через які реалізується економічна сутність заставного портфеля цінних паперів. Було проаналізовано еволюцію формування та регуляції заставного менеджменту в управлінні вартістю заставного портфеля цінних паперів, в результаті чого визначено три етапи формування системи заставного менеджменту в управлінні вартістю заставного портфеля цінних паперів, що були підтверджені аналізом динаміки та структури світової торгівлі деривативами. Розглянуто законодавчі засади формування заставних відносин та використання заставного портфеля цінних паперів залежно від типу утворюваних кредитних відносин при операціях репо, кредитування цінних паперів та торгових операціях з деривативами. Сформовано методичні підходи щодо визначення ринкової вартості маржинальних вимог і вартості заставного портфеля цінних паперів та розглянуто різни типи маржинальних вимог кредитної підтримки, особливості їх розрахунку та застосування. В дослідженні сформовано механізм управління вартістю заставного портфеля цінних паперів як етапів формування та управління заставним портфелем цінних паперів через визначення розміру маржинальних вимог, вибору оптимальних та придатних для конкретної угоди фінансових активів та підтримці вартості заставного портфеля цінних паперів на достатньому рівні для мінімального покриття маржинальних вимог до моменту його ліквідації. У роботі розглянуто елементи механізму управління вартістю заставного портфеля цінних паперів. Проаналізовано кількісні методи заставної оптимізації. В межах дослідження практичних аспектів управління заставним портфелем цінних паперів було проаналізовано сучасний стан заставного менеджменту та перспективи його розвитку у світі у сферах традиційного банківського сектору, ринку деривативів, фінтех-індустрії та індустрії криптовалют, що дозволило своєю чергою дослідити вплив пандемії COVID-19 на зростання маржинальних вимог та підвищення попиту на високоліквідні фінансові активи (HQLA). Розглянуто тенденції використання послуг третьої сторони (TPA) зі стороннього адміністрування та управління заставними портфелями цінних паперів для оптимального забезпечення маржинальних вимог контрагентів. Проаналізовано міжнародні системи регуляції в розрізі забезпечення маржинальних вимог в питаннях введення централізованого клірингу та Правил щодо неочищеної маржі (UMR) для учасників світових ринків деривативів. Досліджено існуючі очікування щодо перспектив посилення міжнародної регуляції маржинальних вимог у світі, а саме посилення міжнародного регулювання позабіржових операцій з деривативами та державного регулювання криптовалют. В межах дослідження напрямів удосконалення системи управління заставним портфелем цінних паперів надано науково-методичні рекомендації щодо оптимального розміщення активів у заставних портфелях з метою ефективного забезпечення маржинальних вимог. Було сформовано умови оптимізації заставного портфеля цінних паперів та запропоновано п'ять оптимізаційних моделей формування заставних портфелів цінних паперів в розрізі мінімізації сум заставних пріоритетів, оптимізації ліквідності, мінімізації транзакційних витрат, мінімізації альтернативних витрат та мінімізації портфельної волатильності. Кожній моделі надано математичне вирішення та приклади програмного розв’язання. Рекомендовано стратегії ризик-менеджменту для зменшення операційних витрат при управлінні портфелем цінних паперів. Проаналізовано процес впровадження заставного менеджменту в України, в ході якого виявлено проблеми у функціонуванні ринку деривативів та систем заставного менеджменту через відсутність працюючої та життєздатної інфраструктури українського фондового ринку. Запропоновано напрями удосконалення інфраструктури фондового ринку України в контексті заставного менеджменту в управлінні вартістю заставного портфеля цінних паперів. Рекомендовано визначити та розширити критерії придатності застави для формування заставних портфелів цінних паперів, впровадити регламентацію правового оформлення та реєстрації заставних портфелів цінних паперів, процесу вирішення маржинальних суперечок, адаптувати Правила щодо неочищеної маржі (UMR) для регламентації заставного менеджменту через узгодження регулювання торгівлі позабіржовими (OTC) деривативами та забезпечення кредитного ризику заставними портфелями цінних паперів, провести ряд заходів щодо заохочування учасників фінансових ринків до використання централізованого клірингу (CCP) та використання систем автоматизації заставного менеджменту, забезпечити правову інфраструктуру для вільного надання послуг агентів третьої сторони (TPA) з оптимального управління заставними портфелями цінних паперів.^UThe dissertation advanced the theoretical and methodological principles, presenting scientific and practical recommendations for managing the value of the collateral portfolio of securities. Within the framework of the theoretical and methodological principles of managing the value of a collateral portfolio of securities, the definition of a collateral portfolio of securities has been improved, which is considered the central object of collateral management. The study examined the primary functions that elucidate the economic essence of the collateral portfolio of securities, namely liquidity provision, risk minimization, asset management flexibility, operational expenditure optimization, credit rating support, economic activity stimulation, transparency, and financial control, which made it possible to investigate the management mechanism of the value of the collateral portfolio of securities. The dissertation formed methodical approaches for determining the market value of margin requirements and the value of a collateral portfolio of securities. Also, it considered various types of margin requirements for credit support. The work considered the elements of the mechanism for managing the value of the collateral portfolio of securities, namely, monitoring the market value of assets in the collateral portfolio of securities, regular revaluation of financial assets in the collateral portfolio, strategic planning to optimize the composition of the collateral portfolio of securities, control over compliance with normative and regulatory requirements, timely reservation of financial assets, development of stress testing scenarios, support of communication with counterparties, effective management of disputes, verification of the effectiveness of placement of financial assets as part of collateral portfolios, optimization of collateral portfolios of securities and rehypothecation of financial assets. Quantitative methods of collateral optimization, such as linear programming, mixed-integer linear programming, and nonlinear programming, were analyzed to form scientifically methodical recommendations for optimizing the value of collateral securities portfolios. As part of the study of the practical aspects of managing a collateral portfolio of securities, the current state of collateral management in Europe and the U.S. was analyzed, as well as the prospects for its development in the areas of the traditional banking sector, the derivatives market, the fintech industry, and the cryptocurrency industry which made possible to analyze the impact of the COVID-19 pandemic on the growth of margin requirements and the increase in demand for highly liquid financial assets (HQLA). The study analyzed trends in using tri-party agent (TPA) services for third-party administration and management of collateral portfolios for optimal provision of counterparty margin requirements. The work analyzed the international regulatory systems for ensuring margin requirements by introducing Central Counterparty Clearing (CCP) and Uncleared Margin Rules (UMR) for participants in global derivatives markets. The existing expectations regarding the prospects of strengthening the international regulation of margin requirements in the EU were studied, namely the strengthening of the international regulation of over-the-counter operations with derivatives and the state regulation of cryptocurrencies. The importance of regulating digital assets was emphasized due to their growing popularity and use as components of collateral portfolios of securities to limit excessive credit leverage, reduce systemic risk, encourage responsible trading practices and behavior among market agents, and protect those investors whose digital assets were borrowed. The main collateral characteristics of financial assets are analyzed in terms of their suitability for use as part of a collateral portfolio of securities according to the characteristics of liquidity, volatility, and credit risk of the issuer. These characteristics determine the assessment and quality of the collateral portfolio of securities. The structure of the aggregate composition of collateralized securities portfolios of tri-party agents (TPA) in the European Union and Great Britain was analyzed by type and credit rating of financial assets, which made it possible to formulate recommendations for the formation of diversified collateralized portfolios of securities. The study provided ways to improve the system of management of the collateral portfolio of securities and scientific and methodical recommendations regarding the optimal placement of assets in collateral portfolios to ensure margin requirements effectively. The study scrutinized the process of collateral management implementation in Ukraine, underscoring challenges in the derivatives market and collateral systems due to the deficient infrastructure of the Ukrainian stock market.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Білошапка В.С. 
Банки України на ринку цінних паперів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / В.С. Білошапка ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням діяльності банків на ринку цінних паперів. Проаналізовано сучасний стан ринку цінних паперів України, перспективи та шляхи його розвитку. Значну увагу приділено проблемі місця і ролі Національного банку України на ринку державних цінних паперів. Проаналізовано перший досвід використання цінних паперів при реалізації заходів монетарної політики центрального банку. Розширення спектру банківських послуг, в свою чергу, обумовлює необхідність проведення операцій на ринку цінних паперів комерційними банками України. Складність проведення цих операцій і ті високі вимоги, які ринок цінних паперів пред'являє до банківських спеціалістів, визначили необхідність дослідження функціонування основних механізмів зарубіжних ринків цінних паперів та практики діяльності західних банків у цій сфері. Розкрито досвід діяльності на ринку цінних паперів, напрацьований українськими банками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.59

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Бірюков В.І. 
Правовий режим іменних пайових цінних паперів за законодавством України і Республіки Польща (порівняльно-правовий аспект): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.І. Бірюков ; НДІ приватного права і підприємництва Академії правових наук України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено ознаки іменних пайових цінних паперів, що дозволяють виділити їх серед інших видів цінних паперів. Обгрунтовано необхідність закріплення норми, згідно з якою правопричини щодо цінних паперів підлягатимуть укладенню в письмовій формі, недотримання якої робить їх недійсними. Зазначено, що всі пайові цінні папери засвідчують майнову участь їх власників у юридичній особі або в інвестиційних фондах чи фондах операції з нерухомістю. На підставі аналізу законодавства, судової практики та доктрини України та Республіки Польща, порівняння вирішення вказаних проблем в обох правових системах визначено правову природу й описано особливості даних об'єктів, виявлено недоліки правового регулювання в українському праві. На основі цих результатів розроблено пропозиції щодо реформування чинного вітчизняного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02 + Х839(4УКР)211.121.12 + Х839(4ПОЛ) + Х999.83 +
Шифр НБУВ: РА368544

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Барило О.Г. 
Вогнебіозахист тканин і паперу просочувальною композицією: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / О.Г. Барило ; Укр. НДІ пожеж. безпеки. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Установлено умови захисту тканин та паперу від загоряння та біологічного руйнування з застосуванням просочувальної композиції на основі фосфату сечовини з полігексаметиленгуанідинфосфатом (ФСГ-1). Теоретично встановлено й експериментально підтверджено межові умови переведення легкозаймистих тканин і паперу у важкозаймистий стан шляхом їх обробки вогнебіозахисною композицією ФСГ-1. Проведено розрахунок швидкості вигоряння матеріалів та оцінювання зміни інтенсивності теплового потоку на матеріал за наявності вогнезахисних речовин. За методом інфрачервоної спектроскопії встановлено та морфологічними дослідженнями підтверджено, що вогнебіозахисна композиція являє собою нову комплексну сполуку фосфату сечовини з полігексаметиленгуанідином. З використанням методу газової хроматографії встановлено, що під час термодеструкції вогнебіозахищених тканин і паперу зменшується кількість горючих газів. На підставі даних експериментальних досліджень підтверджено результати розрахунку оптимальної концентрації компонентів у водному розчині просочувальної композиції. Одержано залежність ефективності вогнезахисту від вмісту просочувальної композиції та хімічної природи тканин і паперу та встановлено, що така композиція забезпечує необхідний рівень їх біостійкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.073.83 + Л779.78 +
Шифр НБУВ: РА340849

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського