Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (7)
Пошуковий запит: (<.>K=ДИСТИЛЯЦІЙНИЙ$<.>+<.>K=ОПРІСНЮВАЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Щербань О.П. 
Рафінування кадмію, цинку і телуру дистиляційними і кристалізаційними методами: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.13 / О.П. Щербань ; НАН України. Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін- т". — Х., 2008. — 18 с. : рис. — укp.

Досліджено закономірності поведінки домішкових елементів у кадмії, цинку та телурі за умов рафінування їх за дистиляційними та кристалізаційними методами. На підставі проведених досліджень розроблено нові процеси одержання кадмію, цинку та телуру високої чистоти. Дослідження здійснено за розрахунковими методами процесів рафінування Cd, Zn і Te дисциляцією у вакуумі. Обгрунтовано поетапний відгін легколетких і важколетких домішок за дистиляційного очищення Cd, Zn і Te. Розроблено дистиляційний пристрій, що дозволяє проводити відгін легколетких домішок з фільтрацією та дистиляцією основного металу у водному циклі рафінування. Для глибокого очищення Cd, Zn і Te від домішок впровадження (N, O, C) запропоновано спосіб їх рафінування з застосуванням хімічно активних металевих гетерів. За результатами комп'ютерного моделювання визначено оптимальні умови їх рафінування за кристалізаційним методом. Розроблено комплексний процес одержання Cd, Zn і Te високої частоти, який полягає у поєднанні дистиляційних і кристалізаційних методів рафінування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К337
Шифр НБУВ: РА358979

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
2.

Тюрін В.І. 
Удосконалювання робочих процесів і характеристик суднових електромембранних опріснювальних апаратів із криволінійними каналами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.04.15 / В.І. Тюрін ; Укр. держ. мор. техн. ун-т ім. С.О.Макарова. — Миколаїв, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено удосконаленню робочих процесів і характеристик суднових електромембранних опріснювачів води з криволінійними каналами. Проведено математичне моделювання процесів, що протікають в комірках з чергуванням криволінійних і прямолінійних ділянок. З використанням чисельних методів розроблено алгоритм розрахунку тривимірної стаціонарної течії нестисливої рідини в таких комірках. Шляхом розрахунків показано, що в криволінійних ділянках відбувається генерація вторинних течій у вигляді парних вихорів. У діапазоні швидкостей потоку, що використовуються в електромембранних опріснювачах, досліджено зміни характеру течії від витрат. Побудовано алгоритм вирішення рівняння конвективної дифузії для апаратів із такими каналами. Показано, що макровихори збільшують масоперенос. Розглянуто питання можливості використання апаратів даного типу в системі очищення води. Проведено аналіз режимів роботи і вироблено критерій вибору параметрів для забезпечення стійкої роботи системи. Розроблені методики розрахуків дозволяють провести детальне дослідження процесу опріснення в комірках електромембранних апаратів із макровихоровими течіями і вибрати найбільш раціональні параметри комірки і робочі режими при проектуванні систем опріснення води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О464.411-01

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського