Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (1185)Книжкові видання та компакт-диски (153)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=ДОБРОБУТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 143
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Болотнік В.Ю. 
Євроінтеграційний вимір в політиці соціал-демократії (на прикладі Німеччини, Франції та Великобританії): автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.04 / В.Ю. Болотнік ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено характер, напрями еволюції та перспективи розвитку політики європейських соціал-демократичних партій за умов європейської інтеграції. На прикладі партій соціал-демократичного спрямування Німеччини, Франції та Великобританії проаналізовано ставлення соціал-демократів до процесів поглиблення та розширення європейської інтеграції. Основну увагу приділено концепціям і процесам періоду постбіполярності (з 1991 р.). Розкрито специфіку підходів соціал-демократичних урядів до питання реформування та розширення Європейського Союзу (ЄС), яка полягає у досягненні балансу між основними політичними стратегіями сучасної Європи. Розглянуто процес модернізації соціал-демократичної моделі держави добробуту у напрямку подолання крайнощів неолібералізму та постмодернізму. Проведено порівняльний аналіз позицій європейських соціал-демократів щодо інтеграції у межах ЄС, які варіюються у широкому діапазоні між моделями федералізму, більш поміркованими конфедеративними проектами та концепцією вільного союзу національних держав. Визначено умови та причини зменшення впливу соціал-демократів у країнах ЄС, пов'язані з іделологічними трансформаціями та з конкуренцією між лівими та правими і правоцентристськими політичними течіями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф06 + Ф69(4)2 +
Шифр НБУВ: РА367026

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Швець О.Є. 
Ідейні та політико-практичні засади діяльності соціал-демократії: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / О.Є. Швець ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне політологічне дослідження феномену соціал-демократії, визначено її теоретико-концептуальну парадигму та методологічні засади в контексті сучасних політологічних досліджень. Показано суть і особливості соціал-демократії як особливого соціополітичного утворення з урахуванням нового політичного дискурсу - онтологічного, феноменологічного, аксіологічного, політико-юридичного, системного, структурного, діалектичного, що дає змогу зробити висновок щодо міждисциплінарного характеру даного феномену. Проаналізовано складові становлення соціал-демократії: політичну та економічну демократію як основу добробуту народу, основні тенденції розвитку та етичні витоки соціал-демократії та сенс основних цінностей. Досліджено європейський досвід соціал-демократії в контексті глобалізації. Здійснено перегляд традиційних підходів на походження та суть соціал-реформізму. Репрезентовано гуманістичну спрямованість соціал-демократії. Визначено передумови її виникнення в Україні, її національні особливості та здійснено порівняльний аналіз західноєвропейської та української соціал-демократії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф036 + Ф055.22 +
Шифр НБУВ: РА324421

Рубрики:

      
3.

Шевченко В. В. 
Інвестиційний механізм управління соціальними процесами на регіональному рівні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / В. В. Шевченко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Визначено теоретичні засади формування та функціонування інвестиційного механізму управління соціальною сферою регіону. Проаналізовано інвестиційний механізм управління соціальними процесами в регіонах на прикладі Дніпропетровської області та м. Дніпропетровськ. Запропоновано систему заходів з вдосконалення інвестиційних методів у процесі управління соціальними процесами в регіоні. Охарактеризовано існуючі інвестиційні методи управління соціальними показниками регіону, такими як регіональний індекс людського розвитку, рівень та якість життя. Встановлено, що соціальна політика - це система заходів, спрямованих на мінімізацію соціальних ризиків з метою підвищення добробуту громадян, посилення соціальної солідарності в суспільстві та соціалізації. Запропоновано концепцію інвестиційного механізму управління соціальними процесами на регіональному рівні, яка базується на основній місії - створенні цілісної комплексної системи управління соціалізацією в регіоні. Визначено основні проблеми сучасної вітчизняної соціальної сфери регіонів і запропоновано шляхи їх вирішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ДНІ)270-56-21
Шифр НБУВ: РА382736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Квактун О. О. 
Інвестиційно-екологічна стратегія сталого розвитку регіону: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / О. О. Квактун ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні та практичні засади збалансованого відтворення соціо-еколого-економічної системи регіону на базі стратегії реальних екологічних інвестицій. Обгрунтовано методичні підходи до формування інвестиційно-екологічної стратегії за допомогою логіко-семантичної моделі "тиск-стан-реакція". Визначено сутність реальних екологічних інвестицій як основного чинника відтворення соціо-еколого-економічної системи регіону. Розроблено методику розрахунку показника справжніх заощаджень на регіональному рівні та проаналізовано якість сталого розвитку регіонів із застосуванням даного показнику. Здійснено прогноз реалізації програми реальних екологічних інвестицій до 2022 р. із застосуванням циклічної моделі справжнього добробуту регіону. Встановлено організаційно-економічний механізм реалізації інвестиційно-екологічної стратегії сталого розвитку регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60 + У9(4УКР)280-56
Шифр НБУВ: РА377532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Нетудихата К.Л. 
Інноваційні аспекти регіонального розвитку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / К.Л. Нетудихата ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2004. — 20 с. — укp.

Доведено вплив нерівномірності у рівнях регіонального розвитку на економічне зростання країни перехідного періоду. Систематизовано сучасні теорії інноваційного регіонального розвитку. Узагальнено теоретичні концепції підприємств (фірм) у контексті базових уявлень та моделей їх поведінки. Розкрито суть інновації - цілеспрямовану реакцію на дійсну або очікувану зміну зовнішнього середовища. Виявлено закономірність циклічного інноваційного розвитку регіонів і визначено роль організаційно-управлінських інновацій наприкінці XX ст. Теоретично обгрунтовано структуру моделі інноваційного регіонального розвитку, яка дає змогу встановити вплив факторів інноваційної активності на нерівномірність у рівнях регіонального розвитку та добробуту. Висвітлено фактори інноваційної активності, які сформульовано в системах детермінант інноваційної активності та інструментів економічної, науково-технічної та освітньої політик. Побудовано економетричні просторово-часові моделі інноваційного регіонального розвитку та виявлено його закономірності, характерні для України. Обгрунтовано пріоритетні напрямки та заходи регіональної перспективної інноваційної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА329508

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Кавценюк Н.А. 
Інтеграційні процеси у країнах з перехідною економікою: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Н.А. Кавценюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та науково-практичні аспекти міжнародної економічної інтеграції. Розкрито сутність, охарактеризовано форми, структуру та розроблено типологізацію міжнародної економічної інтеграції з використанням основних положень економічної теорії. Розглянуто структуру інтеграційного процесу, виділено горизонтальну та вертикальну інтеграцію. Досліджено та зіставлено теоретичні підходи щодо визначення сутності міжнародної економічної інтеграції. Сформульовано нове визначення категорії "міжнародна економічна інтеграція". На підставі вивчення генезису й еволюції економічних концепцій вітчизняних і зарубіжних учених виявлено, що збільшення (зменшення) конкурентних структур виробництва країн-членів інтеграційних угрупувань обумовлює збільшення (зменшення) імовірності підвищення добробуту в результаті створення митного союзу. Доведено, що ефект добробуту також залежить від величини ринку країн-учасниць. Досліджено методологічні засади інтеграційної стратегії України. На підставі результатів компаративного аналізу проведено порівняльне вивчення основних макроекономічних показників країн-членів ЄС та України. Розглянуто процес формування інтеграційної стратегії України, розроблено теоретичні та практичні рекомендації щодо удосконалення подальшого розвитку інтеграційних процесів в державі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580.3 +
Шифр НБУВ: РА357272

Рубрики:

      
7.

Демиденко Л.М. 
Інтеграція податкової системи України до європейського економічного простору: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Л.М. Демиденко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання інтеграції податкової системи України до європейського економічного простору. Розкрито економічну суть податків за умов сучасних інтеграційних процесів, що відбуваються в світогосподарських зв'язках, яка полягає в посиленні впливу податків на темпи і пропорції економічного розвитку. Досліджено організаційно-економічні основи гармонізації податкових систем у розвинутих країнах - учасницях Європейського Союзу з метою забезпечення захисту національних економік і добробуту громадян окремих країн від необгрунтованого міждержавного перерозподілу ВВП. Обгрунтовано необхідність розширення бази оподаткування, зниження податкового навантаження, урахування сучасних тенденцій розвитку податкових систем зарубіжних країн. Доведено доцільність збереження єдиної ставки податку на додану вартість та скорочення пільг з одночасним широким застосуванням адресних компенсацій окремим категоріям населення. Сформульовано вихідні позиції щодо трансформації прямого і непрямого оподаткування в Ураїні, визначено її етапи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413
Шифр НБУВ: РА310783 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Герцег В. А. 
Інфраструктурний розвиток сільських територій на державному та регіональному рівнях: автореферат дис. ... д.філософ : 051 / В. А. Герцег. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертаційній роботі узагальнено теоретико-методичні й науково- прикладні основи дослідження інфраструктурного розвитку сільських територій в умовах сучасних викликів і трансформаційних змін. Проведено аналіз підходів до процесу забезпечення інфраструктурного розвитку територій сільської місцевості на державному та регіональному рівнях, а також обґрунтовано сутнісне розуміння досліджуваних понять. З урахуванням зазначеного, сформовано власне бачення стосовно інфраструктурного забезпечення розвитку сільських територій з окресленням заходів державного і регіонального рівнів.На основі аналізу теоретичних підходів до сутнісного розуміння інфраструктурного розвитку сільських територій як на державному, так і регіональному рівнях обґрунтовано його змістову наповнюваність, що зумовлюється системним підходом до забезпечення розвитку сільської місцевості з урахуванням його багатогранних складових, як економічної, так екологічної й соціальної, у взаємодоповнюваності з наявним природно-ресурсним, людським потенціалом, розбудовою інфраструктурної сфери з метою формування комфортного життєвого середовища села.Узагальнено теоретико-методичні підходи до дослідження інфраструктурного розвитку сільських територій, у межах якого активізуються взаємовідносини у сфері виробництва, розподілу і споживання вироблених товарів, продукції й надаваних послуг, реалізуються інтереси зацікавлених осіб, передусім суб’єктів аграрного господарювання, підприємців, бізнесменів, інвесторів, започатковуються процеси відродження сільської місцевості, що супроводжується підвищенням рівня життя населення, його добробуту і благополуччя. Дослідженням підтверджено, що інфраструктурний розвиток сільської місцевості повинен відбуватися випереджальними темпами, оскільки зворотність процесів призведе до гальмування реалізації програм відродження села.^UThe dissertation summarizes the theoretical-methodical and scientific-applied foundations of the research infrastructural development of rural territories in the conditions of modern challenges and transformational changes. The analysis of approaches to the process of ensuring the infrastructural development of rural areas at the state and regional levels was carried out, and the essential understanding of the studied concepts was substantiated. Taking into account the above, our own vision was formed regarding infrastructural support for the development of rural territories with an outline of measures at the state and regional levels.Based on the analysis of theoretical approaches to the essential understanding of the infrastructural development of rural territories at both the state and regional levels, its content is substantiated, which is determined by a systematic approach to ensuring the development of rural areas, taking into account its multifaceted components, both economic, ecological and social, in complementarity with the available natural resources, human potential, development of the infrastructural sphere with the aim of forming a comfortable living environment of the village.The theoretical and methodological approaches to the study of the infrastructural development of rural areas are summarized, within which relations in the field of production, distribution and consumption of manufactured goods, products and services are intensified, the interests of interested persons, primarily subjects of agricultural management, entrepreneurs, businessmen, investors, are realized. The processes of the revitalization of rural areas are being initiated, which is accompanied by an increase in the population’s standard of living of the population, and its well-being and prosperity. Research has confirmed that the infrastructural development of rural territories should take place at an anticipatory pace since the reversibility of processes will lead to inhibition of the implementation of rural revitalization programs.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Кмін А. О. 
Історичний досвід функціонування системи підготовки фахівців військово-гуманітарного профілю у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (1991–2020 рр.).: автореферат дис. ... д.філософ : 032 / А. О. Кмін. — Б.м., 2024 — укp.

У дисертаційній роботі на основі теоретичного аналізу досліджено підготовку курсантів – майбутніх фахівців з військово-гуманітарного профілю, вказано на основні чинники, які саме впливали на розвиток цієї підготовки. Також досліджено особливості підготовки та дій фахівців військово-гуманітарного профілю зарубіжних країн світу, а саме: Сполучених Штатів Америки, Федеративної Республіки Німеччини, Франції, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Республіки Польща.У роботі вперше відтворена історична хронологія розвитку підготовки військово-гуманітарних фахівців у Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що завдяки дослідженню запропоновано рекомендації щодо використання набутого досвіду у підготовці фахівців з морально-психологічного забезпечення у Збройних Силах України. Матеріали дослідження можуть бути використані в освітньому процесі ВВНЗ – для підвищення якості професійної підготовки фахівців з військово-гуманітарного профілю. У вступній частині обґрунтовано актуальність теми дисертації, визначено мету, об’єкт, предмет дослідження, завдання та методи, подано наукову новизну та практичне значення, а також список публікацій за темою дисертації, структуру та обсяг дослідження.У першому розділі досліджено стан наукової розробки теми, джерельна база дослідження та методи, які були використанні під час дослідження. Джерельна база дисертації охоплює низку офіційних документів, архівних матеріалів, інформації інтернет-ресурсів, публікацій у ЗМІ та інші. Цей різноманітний масив джерел сприяв всебічному аналізу та системній організації фактичного матеріалу, історичних подій та загальних процесів, пов'язаних з підготовкою військово-гуманітарних фахівців. Крім того, ці джерела надали цінну інформацію про досвід іноземних військових навчальних закладів та практичних стратегій, які застосовувались українськими та іноземними військовослужбовцями, які були відповідальні за забезпечення морально-психологічного добробуту особового складу в умовах воєнних дій.У другому розділі досліджено реорганізацію системи підготовки військово-гуманітарних кадрів у Львівському вищому військовому навчальному закладі після набуття Україною державного суверенітету, концептуальні та організаційні засади професійної підготовки військово-гуманітарних кадрів (на прикладі вищого військового навчального закладу у Львові).У третьому розділі досліджена трансформація організації та змісту навчально-виховного процесу під час підготовки фахівців з військово-гуманітарного профілю з урахуванням нових загроз національній безпеці та обороні України, досвід участі фахівців з морально-психологічного забезпечення у бойових діях під час російсько-української війни.У четвертому розділі досліджено систему підготовки фахівців з військово-гуманітарного профілю провідних країн світу, зокрема: Сполучених Штатів Америки, Федеративної Республіки Німеччини, Франції, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Республіки Польща); особливості практичних дій фахівців, які відповідали за підтримання високого рівня морально-психологічного стану особового складу у локальних війнах та збройних конфліктах другої половини ХХ початку ХХІ століття.Актуальність теми дослідження. Дослідження підготовки фахівців з військово-гуманітарного профілю, а саме акцентуючи увагу на фахівців з морально-психологічного забезпечення є надзвичайно актуальним. Ефективне морально-психологічне забезпечення відіграє важливу роль у підтримці добробуту, стійкості та боєздатності військовослужбовців. Вивчаючи та вдосконалюючи підготовку фахівців в цій галузі, відбувається отримання необхідних навичок, методів, які допоможуть ефективно вирішувати психологічні проблеми і задовольняти потреби військовослужбовців. Це, в свою чергу, сприятиме підвищенню загальної військової ефективності, результативності та успішності під час проведення бойових дій. Однак, враховуючи вагомі доробки вчених з огляду сучасного ведення бойових дій, варто зазначити, що з кожним роком постають нові завдання перед фахівцями з військово-гуманітарного профілю, змінюється характер бойових дій, а також відбувається розвиток аспектів педагогіки та психології. Тому, зміст та система підготовки майбутніх офіцерів з морально-психологічного забезпечення особового складу ЗС України постійно удосконалюється, з урахуванням нових тенденцій у розвитку теорії і практики військової справи, педагогічної та психологічної науки.^UThe theoretical analysis of the training of cadets - future specialists in the military-humanitarian field – is used in this dissertation to identify the main factors that influenced the development of this training. The article also examines the peculiarities of training and actions of military and humanitarian specialists from foreign countries, namely: The United States of America, the Federal Republic of Germany, France, the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, and the Republic of Poland.The paper is the first to reproduce the historical chronology of the development of military humanitarian training at the National Army Academy named after Hetman Petro Sahaidachny. The practical significance of the results obtained is that the study offers suggestions for the use of the experience gained in the training of military and humanitarian specialists in the Armed Forces of Ukraine. The research materials can be used in the educational process of higher military educational institutions to improve the quality of their professional training.The introductory part substantiates the relevance of the dissertation topic, defines the purpose, object, subject of research, tasks and methods, presents the scientific novelty and practical significance, as well as the list of publications on the dissertation topic, structure and scope of the research.The first chapter examines the state of scientific development of the topic, the source base of the study and the methods used in the research. The source base of the dissertation includes a number of official documents, archival materials, information from Internet resources, media publications, and others. This diverse array of sources contributed to a comprehensive analysis and systematic organization of factual material, historical events and general processes related to the training of military and humanitarian specialists. In addition, these sources provided valuable information about the experience of foreign military educational institutions and practical strategies used by Ukrainian and foreign military personnel responsible for ensuring the moral and psychological well-being of personnel in the context of hostilities.The second chapter examines the reorganization of the system of training military and humanitarian personnel at the Lviv Higher Military Educational Institution after Ukraine gained state sovereignty, the organizational, scientific and pedagogical foundations of the system of professional training of future military and humanitarian officers for the Armed Forces of Ukraine, the conceptual foundations of professional training of military and humanitarian personnel (on the example of a higher military educational institution in Lviv).The third section examines the transformation of the organization and content of the educational process in the training of military and humanitarian specialists in view of new threats to the national security and defense of Ukraine, the experience of participation of specialists in moral and psychological support in combat operations during the Russian-Ukrainian war.The fourth section examines the system of training of military and humanitarian specialists in the leading countries of the world, in particular: The United States of America, the Federal Republic of Germany, France, the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, and the Republic of Poland), the peculiarities of practical actions of specialists who were responsible for maintaining a high level of moral and psychological state of personnel in local wars and armed conflicts of the second half of the twentieth and early twenty-first centuries.Relevance of the research topic. The study of the training of specialists in the military-humanitarian field, namely, focusing on specialists in moral and psychological support, is extremely relevant. Еffective moral and psychological support plays an important role in maintaining the well-being, resilience and combat capability of military personnel. By studying and improving the training of specialists in this field, the necessary skills and methods are acquired that will help to effectively solve psychological problems and meet the needs of military personnel. This, in turn, will help to increase overall military efficiency, effectiveness and success during combat operations. However, given the significant achievements of scientists in the field of modern warfare, it is worth noting that every year new challenges arise for military and humanitarian specialists, the nature of combat operations changes, and aspects of pedagogy and psychology develop. Therefore, the content and system of training of future officers for the moral and psychological support of the personnel of the Armed Forces of Ukraine is constantly being improved, taking into account new trends in the development of the theory and practice of military affairs, pedagogical and psychological science.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Романський І. В. 
Адміністративно-правові засади забезпечення територіальної оборони України органами місцевого самоврядування: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / І. В. Романський. — Б.м., 2024 — укp.

У дисертації наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення наукового завдання, яке полягає у визначенні сутності та розкритті особливостей адміністративно-правових засад забезпечення територіальної оборони України органами місцевого самоврядування, розроблені пропозицій та рекомендацій щодо вдосконалення норм адміністративного законодавства у відповідній сфері.Аргументовано, що забезпечення територіальної оборони – це комплексна, спільна діяльність спеціально уповноважених суб’єктів, яка спрямована на створення умов та гарантій для найбільш ефективної та повної реалізації суспільно та національно важливих заходів, які зумовлюють виникнення правовідносин щодо захисту державності, територіальної цілісності, політичної стабільності та підтримки добробуту українського населення. Відмічено, що особливостями забезпечення територіальної оборони України як об’єкта адміністративно-правового регулювання є: здійснюється спеціально уповноваженими суб’єктами, функціонування яких регулюється нормами адміністративного законодавства; у процесі відповідної діяльності використовується спеціальний набір адміністративно-правових форм та методів; передбачає реалізацію низки специфічних адміністративних процедур.Доведено, що метою забезпечення територіальної оборони в Україні, зокрема органами місцевого самоврядування, є створення сприятливих правових, організаційних, економічних, управлінських та інших умов для ефективної реалізації системи загальнодержавних, воєнних і спеціальних заходів, здійснюваних у мирний час та в особливий період, а також функціонування механізму управління силами та засобами територіальної оборони. Відповідно до вказаної мети до завдань забезпечення територіальної оборони віднесено: організацію та управління територіальною обороною; контроль у сфері територіальної оборони; удосконалення територіальної оборони. До ключових принципів забезпечення територіальної оборони віднесено: 1) принцип територіальності; 2) принцип компетентності; 3) принцип законності; 4) принцип співпраці та взаємодії; 5) принцип доцільності.Встановлено, що систему суб’єктів забезпечення територіальної оборони України становлять: 1) Верховна Рада України – створює законодавчу основу забезпечення територіальної оборони України, а також здійснює парламентський контроль щодо стану виконання вимог законодавства в цій сфері силами комітетів Верховної Ради України; 2) Президент України та Рада національної безпеки і оборони України – відповідають за керівництво та контроль за функціонуванням всього сектору оборони і безпеки України, частиною якого є територіальна оборона; 3) Кабінет Міністрів України, міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, діяльність яких спрямована на: побудову організаційно-управлінської архітектури територіальної оборони; визначення вектора розвитку та реалізації державної політики у сфері оборони та територіальної оборони України; 4) цільові суб’єкти реалізації територіальної оборони – обласні державні адміністрації, органи військового управління та правоохоронні органи; 5) органи місцевого самоврядування.Визначено, що органи місцевого самоврядування займають самостійне та особливе місце в системі суб’єктів забезпечення територіальної оборони України, оскільки саме вони забезпечують формування середовища для ефективної та дієвої реалізації завдань територіальної оборони на місцях у межах визначеного правового статусу та території відання, а отже, від ефективності роботи місцевого самоврядування безпосередньо залежить те, як оперативно буде здійснюватися територіальна оборона, її комплектування тощо.Обґрунтовано, що в системі правового регулювання забезпечення територіальної оборони України органами місцевого самоврядування важливе місце відводиться нормам адміністративного права, адже саме за їх допомогою: а) визначають адміністративно-правовий статус органів місцевого самоврядування взагалі та в контексті здійснення територіальної оборони зокрема; б) врегульовують адміністративні процедури забезпечення територіальної оборони України органами місцевого самоврядування; в) закріплюють адміністративні форми та методи здійснення відповідної діяльності; г) встановлюють межі та напрями забезпечення територіальної оборони України органами місцевого самоврядування.Ключові слова: територіальна оборона, органи місцевого самоврядування, воєнний стан, адміністративно-правове регулювання, адміністративно-правовий статус, взаємодія, адміністративне законодавство.^UThe thesis provides a theoretical generalisation and a new solution to the scientific task of defining the essence and revealing the specific features of the administrative and legal framework for ensuring territorial defence of Ukraine by local self-government bodies, and develops proposals and recommendations for improving the administrative legislation in the relevant area.It has been argued that ensuring territorial defence is a complex, joint activity of specially authorized entities aimed at creating conditions and guarantees for the most efficient and complete implementation of socially and nationally important measures which give rise to legal relations for the protection of statehood, territorial integrity, political stability and support for the welfare of the Ukrainian population.It has been noted that the peculiarities of ensuring the territorial defence of Ukraine as an object of administrative and legal regulation are as follows: it is carried out by specially authorized entities whose functioning is regulated by administrative law; in the course of the relevant activities, a special set of administrative and legal forms and methods is used; it involves the implementation of a number of specific administrative procedures.It has been proved that the purpose of ensuring territorial defence in Ukraine, in particular by local self-government bodies, is to create favourable legal, organisational, economic, managerial and other conditions for the effective implementation of the system of national, military and special measures carried out in peacetime and in a special period, and also to function the mechanism of management of forces and means of territorial defence. In accordance with this goal, the tasks of ensuring territorial defence include: organisation and management of territorial defence; control in the field of territorial defence; improvement of territorial defence. The key principles of territorial defence include: 1) the principle of territoriality; 2) the principle of competence; 3) the principle of legality; 4) the principle of cooperation and interaction; 5) the principle of expediency.The author has established that the system of entities responsible for ensuring the territorial defence of Ukraine consists of: 1) the Verkhovna Rada of Ukraine - creates the legislative basis for ensuring the territorial defence of Ukraine, as well as exercises parliamentary control over the implementation of the requirements of the legislation in this area by the committees of the Verkhovna Rada of Ukraine; 2) the President of Ukraine and the National Security and Defence Council of Ukraine - are responsible for managing and controlling the functioning of the entire defence and security sector of Ukraine, of which territorial defence is a part; 3) the Cabinet of Ministers of Ukraine, ministries and other central executive authorities whose activities are aimed at: building the organisational and administrative architecture of territorial defence; determining the vector of development and implementation of the state policy in the field of defence and territorial defence of Ukraine; 4) target subjects of territorial defence - regional state administrations, military administration and law enforcement agencies; 5) local self-government bodies.The author has determined that local self-government bodies occupy an independent and special place in the system of entities ensuring territorial defence of Ukraine, since it is they who ensure the formation of an environment for effective and efficient implementation of territorial defence tasks on the ground within the limits of their legal status and territory of jurisdiction, and therefore, the efficiency of local self-government directly affects the promptness of territorial defence, its manning, etc.It has been substantiated that in the system of legal regulation of territorial defence of Ukraine by local self-government bodies, an important place is given to administrative law provisions, since they are used to: a) determine the administrative and legal status of local self-government bodies in general and in the context of territorial defence in particular; b) regulate administrative procedures for ensuring territorial defence of Ukraine by local self-government bodies; c) fix administrative forms and methods of carrying out relevant activities; d) establish the boundaries and directions of ensuring the territorial defence of Ukraine by local self-government bodies.Keywords: territorial defence, local self-government bodies, martial law, administrative and legal regulation, administrative and legal status, interaction, administrative legislation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Зайкіна Г. М. 
Адміністративно-правовий механізм управління залізничним транспортом загального користування в Україні: питання теорії і практики.: автореферат дис. ... д. ю. н. : 12.00.07 / Г. М. Зайкіна. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації на основі аналізу теорії та практики адміністративного права, норм національного та інтегрованого законодавства, практики діяльності суб’єктів управління, розкрито адміністративно-правовий механізм управління залізничним транспортом загального користування в Україні та визначено напрямки побудови нової моделі управління залізничним транспортом загального користування в Україні. Основними з яких є такі:Сформовано, що залізничний транспорт загального користування України є складною інфраструктурною системою, що становить предмет публічно-правових відносин, які виникають між державою, як регулятора виду діяльності, та суб’єктами таких специфічних правовідносин (залізничні підприємства, оператори, пасажири, вантажовласники тощо), та включає в себе залізничні мережі, станції, рухомий склад і пов’язані з ними елементи, які призначені для забезпечення пасажирських та вантажних перевезень на території України. Публічно-правові відносини у сфері управління залізничним транспортом загального користування України ґрунтуються на відповідних нормативно-правових актах, які визначають права та обов’язки суб’єктів, участь держави у регулюванні та нагляді за залізничним транспортом як гаранта дотримання загальних інтересів в галузі залізничного транспорту, а також мету цієї діяльності, включаючи забезпечення безпеки, зручності пасажирів і ефективності вантажних перевезень. Визначено, що залізничний транспорт загального користування України являє собою предмет публічно-правових відносин, що стосуються організації та функціонування залізничної інфраструктури та послуг на залізничному транспорті в Україні, а також регулювання відносин між державними органами, операторами залізничного транспорту, іншими учасниками ринку та громадськістю з метою забезпечення безпеки, доступності, якості та ефективності залізничного транспорту, а також здійснення контролю та нагляду за цією сферою.Встановлено, що державне управління залізничним транспортом загального користування в Україні, як функція держави, – це специфічний державно-регуляторний вплив держави, що полягає у планомірній та владній управлінській діяльності щодо формування, забезпечення функціонування та захисту транспортної галузі як окремої соціально-економічної системи, яка забезпечує публічний інтерес та економічний розвиток країни. Основними ознаками державного управління залізничним транспортом загального користування в Україні, як функції держави є: 1) спрямованість на забезпечення публічного інтересу та економічного розвитку; 2) використання владних повноважень та ресурсів; 3) систематичність та стратегічна плановість транспортної політики; 4) планування та координація дій системи суб’єктів забезпечення управління залізничним транспортом загального користування в Україні; 5) вплив на інші соціально-економічні системи з метою забезпечення їх якісної та кількісної визначеності для спільного добробуту суспільства; 6) підзвітність та відповідальність системи суб’єктів забезпечення управління залізничним транспортом загального користування перед суспільством.^UThe dissertation, based on the analysis of the theory and practice of administrative law, the norms of national and integrated legislation, and the practice of management entities, reveals the administrative-legal mechanism of public rail transport management in Ukraine and defines the directions for building a new model of public rail transport management in Ukraine. The main ones are the following:It has been established that the public railway transport of Ukraine is a complex infrastructure system that is the subject of public-law relations that arise between the state, as the regulator of the type of activity, and the subjects of such specific legal relations (railway companies, operators, passengers, cargo owners, etc.), and includes railway networks, stations, rolling stock and related elements, which are intended to ensure passenger and cargo transportation on the territory of Ukraine. Public-legal relations in the sphere of management of public railway transport of Ukraine are based on the relevant normative legal acts, which determine the rights and obligations of subjects, the participation of the state in the regulation and supervision of railway transport as a guarantor of the observance of general interests in the field of railway transport, and the purpose of that activity, including ensuring safety, passenger convenience and freight efficiency.It was determined that public rail transport in Ukraine is a subject of public-law relations concerning the organization and functioning of railway infrastructure and services on railway transport in Ukraine, as well as the regulation of relations between state bodies, operators of railway transport, other market participants and the public with the aim of ensuring safety, accessibility, quality and efficiency of railway transport, as well as control and supervision of this area.It has been established that the state management of public railway transport in Ukraine, as a function of the state, is a specific state-regulatory influence of the state, which consists in planned and authoritative management activities regarding the formation, ensuring the functioning and protection of the transport industry as a separate socio-economic system, which ensures public interest and economic development of the country. The main features of state management of public railway transport in Ukraine, as a function of the state, are: 1) focus on ensuring public interest and economic development; 2) use of power and resources; 3) systematic and strategic planning of transport policy; 4) planning and coordination of actions of the system of entities providing management of public railway transport in Ukraine; 5) impact on other socio-economic systems in order to ensure their qualitative and quantitative certainty for the common welfare of society; 6) accountability and responsibility of the system of entities providing management of public railway transport to society.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Подсолонко М. В. 
Актуалізація маркетингу в кластерній організації рекреаційного підприємництва: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / М. В. Подсолонко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. — Сімф., 2010. — 21 с. — укp.

Проведена актуалізація маркетингу в процесах формування рекреаційних кластерів обгрунтована як мультиплікатор у створенні та розвитку малих підприємств і посиленні зайнятості у них місцевого населення, в освоєнні нових рекреаційних територій та розвитку на них підприємництва у сільських районах Криму. Сформована на підставі узагальнення світового досвіду парадигма випереджального маркетингу кластерної організації рекреаційного підприємництва має основну стратегічну мету соціальної спрямованості - покращання якості життя, підвищення добробуту та зростання продуктивної зайнятості місцевого населення. Запропонована графічна модель взаємодії мереж спеціалізованих малих підприємств у складі рекреаційних кластерів дозволяє органам місцевого самоврядування та населенню обгрунтовано вибирати види діяльності у загальній системі рекреаційного підприємництва. Запропоновано змістовно структуру кадрового та компетенційного забезпечення процесів створення та функціонування малих підприємств у складі спеціалізованих мереж рекреаційних комплексів і кластерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРИ)291.9
Шифр НБУВ: РА376326 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Романенко Л.Ф. 
Банківський маркетинг: теорія, методологія, організація: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.02 / Л.Ф. Романенко ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2002. — 33 с. — укp.

Здійснено комплексне теоретико-методологічне дослідження банківського маркетингу за умов реформування фінансово-банківської системи України з метою вирішення проблем удосконалення функціонування комерційних банків. Висвітлено еволюцію розвитку маркетингу у суспільстві з ринковою економікою, визначено місце маркетингу у системі економічних наук. Розглянуто організаційну, дослідну та заключну стадії процесу маркетингової діяльності, які характеризують маркетинг як динамічну систему економічних знань про діяльність суб'єктів господарювання, що розкривають суть явищ господарської діяльності з метою оптимізації їх у суспільстві з ринковою та соціально орієнтованою економікою для підвищення добробуту людей. Комплексно представлено банківський маркетинг як методологію формування політики, стратегії та тактики банку, призначену ефективно задовольняти та вирішувати проблеми клієнтів шляхом реалізації на ринку банківських продуктів, управління активами та пасивами, прибутками та витратами, ризиком, ліквідністю з використанням комп'ютерних технологій. Стратегічний маркетинг та його економіко-математичне моделювання у банківській діяльності висвітлено з залученням досвіду діяльності українських банків. Розроблено рекомендації щодо запровадження економіко-математичних моделей і запобігання ризикам і банкротству фінансових закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)262.181.3-211.1
Шифр НБУВ: РА318835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Славко Т.О. 
Взаємодія неурядових організацій з органами місцевого самоврядування в Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Т.О. Славко ; Чорномор. держ. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2010. — 16 с. — укp.

Зазначено, що мережевий підхід відкриває можливості для створення якісно нової моделі соціально-політичної комунікації. Встановлено, що аналіз основних аспектів взаємодії неурядових організацій з органами місцевого самоврядування дозволив зробити пропозиції щодо налагодження співпраці між ними, оскільки у них майже схожі цілі - захист інтересів і сприяння добробуту населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф79(4УКР) + Ф3(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА372056 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Саєнко А.А. 
Взаємозв'язок відносин власності і управління в процесі ринкової трансформації державного сектора: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / А.А. Саєнко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 15 с. — укp.

Досліджено взаємозв'язок відносин власності й управління у процесі ринкової трансформації державного сектору економіки від держави загального добробуту до ефективної держави. У контексті взаємозв'язку відносин власності та вартості вивчено закономірності розвитку відносин управління як форми розв'язання протиріччя між правом власності й економічною владою у системі держава - корпоративний сектор. Розкрито зміст і умови формування публічного сектору економіки як форми реалізації моделі ефективної держави. Охарактеризовано моделі корпоративного управління. Виявлено можливості їх реалізації за умов ринкової трансформації інверсійного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.332 +
Шифр НБУВ: РА356861

Рубрики:

      
16.

Леванда О. М. 
Визначення впливу соціально-економічних чинників на розвиток споживчого ринку України / О. М. Леванда. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено подальшому розвитку теоретичних положень, розробціметодичних і практичних рекомендацій щодо стимулювання розвитку споживчого ринку шляхом впливу на соціально-економічні чинники. Здійснено аналіз сучасного стану та розвитку споживчого ринку та соціальноекономічних характеристик населення України та виявлено нестійку уповільнену його динаміку через низький рівень доходів населення. Розроблено науково-методичний підхід до визначення впливу соціально-економічних чинників на розвиток споживчого ринку України. Доведено взаємозв'язок «доходи – тривалість життя – умови харчування». Виявлено як головні чинники розвитку споживчого ринку матеріальний добробут, демографічний розвиток і розшарування населення. Обґрунтовано стабілізуючу та стимулюючу роль середнього класу та гальмуючий обмежувальний вплив бідності та нерівності на розвиток споживчого ринку. Виявлено роль системи державних соціальних стандартів і гарантій, зміст і функції прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення для забезпечення нормативного рівня життя та розвитку сектора споживчого ринку у частині забезпечення базових потреб. Проведено порівняльне дослідження та виявлено переваги, недоліки та суперечності нормативно-правового забезпечення життєвого рівня населення в України та Польщі. Запропоновано удосконалення механізмудержавного стимулювання розвитку споживчого ринку шляхом диференційованого впровадження нових соціальних стандартів життя населення України при формуванніспоживчого кошику, оцінці прожиткового мінімуму та застосування сімейних нормативів залежно від економічної активності та зайнятості.^UThe thesis is devoted to further development of theoretical positions, development of methodical and practical recommendations on stimulation of development of the consumer market by influence on social and economic factors.The analysis of the current state and development of the consumer market and socioeconomic characteristics of the population of Ukraine is carried out. Unstable slow dynamics of consumer market development due to the low level of income of the population, increase of relative and absolute poverty, high level of import dependence of consumer demand was revealed. A scientific and methodical approach is formed to determining the impact of socioeconomic factors on the development of the consumer market of Ukraine, which takes into account indicators of food and demographic security, inequality and the structure of income and consumption. The positive impact of income and food security on life expectancy has been proven. Due to the application of factor analysis it is shown that material well-being, demographic development and stratification of the population are the main factors in the development of the consumer market of Ukraine. The stabilizing and stimulating role of the middle class and the inhibitory limiting effect of poverty and inequality on the development of the consumer market are substantiated. A hierarchical structure of the concepts of "level" and "quality" of life of the population with the allocation of normative, objective and subjective components is proposed, which allows to determine the influence of social norms on the formation of consumption patterns and dynamics of consumer market development. A methodical approach to the stratification of the middle class has been developed, which takes into account the peculiarities of middle class consumption and allows to identify ways to 20eliminate the deformation of the consumer market in terms of providing universal and expanded needs of economically active population. Defined the role of the system of state social standards and guarantees, also the functions of the subsistence minimum for the main social and demographic groups to ensure the standard of living and the development of the consumer market sector in terms of providing basic needs. A comparative study was conducted and the advantages, disadvantages and contradictions of the normative and legal provision of the living standards of the population in Ukraine and Poland were revealed. Scientific and methodical support for the formation of social standards has been developed as a means of stabilizing the consumer market, which provides for the delimitation of the population on the basis of economic activity and employment. It is shown that the introduction of such an approach helps to reduce differentiation, increase the purchasing power of the employed population and prevent dependent types of behavior. It is proposed to improve the mechanism of state stimulation of consumer market development through differentiated introduction of new social living standards of the population of Ukraine in the formation of the consumer basket, assessment of the actual subsistence minimum and application of family standards to prevent poverty.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Шаранова Ю. В. 
Виховання громадянськості студентів у закладах вищої освіти США / Ю. В. Шаранова. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації вперше представлено наукове осмислення проблеми виховання громадянськості студентів у контексті вищої освіти США. Виявлено, що виховання громадянськості студентів на основі поваги до прав кожної людини, визнання влади закону, свідомого добровільного виконання громадянами своїх обов'язків та піклування про загальний добробут є ключовою концепцією філософії вищої школи США. Наукова новизна одержаних результатів полягає в тому, що вперше у вітчизняній педагогічній науці здійснено комплексне дослідження проблеми виховання громадянськості американських студентів у єдності цілей, організаційних форм і методичних засад її реалізації в закладах вищої освіти США, зокрема: вивчено і систематизовано наукові погляди на педагогічний феномен «громадянськість особистості» у контексті вищої освіти США; досліджено й узагальнено широку типологію досліджуваного феномену; виокремлено і схарактеризовано когнітивний, емоційно-ціннісний і праксеологічний компоненти громадянськості американських студентів; визначено і схарактеризовано організаційно-педагогічні умови виховання громадянськості студентів та форми і методи їхньої практичної реалізації у вищій школі США; проаналізовано стан розробленості проблеми виховання громадянськості студентської молоді в Україні; узагальнено американський досвід з виховання громадянськості студентів у форматі рекомендацій, які доцільно враховувати в українському освітньому середовищі; введено у вітчизняний науковий обіг маловідомі директивні документи урядових і недержавних громадських організацій США щодо громадянського навчання і виховання студентів бакалаврату та доповіді національних комісій США про стан, тенденції і перспективи розвитку громадянської освіти.У дослідженні уточнено зміст і сутність поняття «громадянськість» та укладено глосарій базових понять дослідження проблеми виховання громадянськості студентів закладів вищої освіти США.^UThe dissertation is the first attempt to give a scholarly insight into the problem of shaping students' citizenship in the context of the U. S. higher education.It has been found that shaping students' citizenship based on respect for the rights of everyone, recognition of the rule of law, conscious voluntary performance of the duties, and concern for the common good is a key concept in the U.S. higher education philosophy. This concept presupposes the priority of preparing students as responsible members of a democratic society for conscious activity for the benefit of the community.The novelty of the study results lies in the fact that for the first time in the Ukrainian pedagogical science comprehensive research into the problem of shaping students' citizenship in the unity of goals, organizational forms and methodological principles of its implementation in the U. S. higher education institutions is carried out, in particular: scholarly views on pedagogical phenomenon “citizenship of a personality” in the context of the U. S. higher education are studied and systematized; a wide typology of the phenomenon under scrutiny is researched into and generalized; the cognitive, emotional-value and praxeological components of the U. S. students' citizenship are singled out and characterized; the organizational and pedagogical conditions of shaping students' citizenship, as well as forms (interactive lectures, Socratic seminars, tutorials, problem-solving classes, demonstration classes to present the results of community service, practical classes in real conditions, field-based learning classes) and interactive methods (discussion methods (Socratic conversation, debate, discussion, “world café” method, “barometer” method, story method), project methods of organizing and gaining experience of socially significant activity (problem-based learning, experiential learning, case method, place-based learning); role play methods) of their practical realization in the U. S. higher education institutions are defined and characterized; the state of elaborating the problem of shaping students' citizenship in Ukraine is analyzed; the U. S. experience in shaping students' citizenship is generalized and elaborated in the format of recommendations worth implementing in the Ukrainian educational environment; little-known documents of the U. S. governmental and non-governmental organizations on the policy of civic education of youth, as well as reports of the U. S. national commissions on the state and trends of civic education are put into the academic circulation in Ukraine.The research clarifies the content and essence of the concept “citizenship”, and provides a glossary of basic terms of the research.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Биченко С. М. 
Внесок сільськогосподарської кооперації у зміцнення добробуту селянства України (1921 - 1929 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / С. М. Биченко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б. Хмельницького. — Черкаси, 2010. — 20 с. — укp.

З'ясовано характер, сутність і форми діяльності сільськогосподарської кооперації України з інтенсифікації сільського господарства та підвищення прибутковості селянських господарств шляхом прискореного розвитку широкої мережі підприємств з переробки всіх видів сільськогосподарської продукції. Розкрито органічну еволюцію спрямованості системи спеціальної сільськогосподарської кооперації в напрямку від нарощення обсягів виробництва сільськогосподарської сировини до організації її максимально ефективного використання. Висвітлено роль кооперативної громадськості, її економічний внесок і вплив на розвиток найбільш ефективних видів кооперативного підприємництва. Охарактеризовано особливості господарсько-економічної діяльності з переробки продуктів сільського господарства. Показано соціально-економічний ефект діяльності кооперативних переробок підприємств. З'ясовано, що активна діяльність мережі кооперативних переробок підприємств суттєво сприяла налагодженню фінансово-грошовому обігу в аграрному секторі національної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-205 + Т3(4УКР)614-205
Шифр НБУВ: РА369532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Борщ О. О. 
Вплив глобальних змін клімату на окремі елементи технології виробництва молока / О. О. Борщ. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційну роботу спрямовано на обґрунтування основних елементів й удосконалення ресурсозберігаючих технологій виробництва молока в умовах глобальних кліматичних змін шляхом дослідження впливу зміни клімату на продуктивність, якість і безпечність продукції, здоров’я тварин, енергоресурсовитратність й екологічність виробництва молока за різних технологій утримання корів.Вперше на основі аналізу й урахування широкого комплексу екологічних факторів науково обґрунтовано і розроблено енергоресурсоощадні технічні та технологічні рішення з підвищення ефективності виробництва молока і побічної продукції за утримання худоби у легкозбірних та капітальних будівлях і спорудах з урахуванням впливу на довкілля. Проведені дослідження доповнюють концепцію впливу погодних факторів на добробут та продуктивність молочної худоби.Здобувачем вперше доведено ступінь впливу кліматичних коливань в Лісостеповій зоні України за умови використання комплексних технологій молочного скотарства та їх окремих елементів на рівень продуктивності, відтворення та якості продукції, добробуту тварин, сукупних витрат ресурсів, стану екологічної безпеки. На основі аналітичних та експериментальних даних обґрунтовано оптимальні технологічні рішення ведення скотарства з урахуванням отриманого ефекту.Виявлено, що спільний спосіб видалення, зберігання та переробки гною з відпрацьованими від миття і дезінфекції доїльно-молочного обладнання відходами у біореакторі-ферментері та у лагунах відкритого типупідвищують рівень концентрації хлоридів, сульфатів та фосфатів (Р≥0,999) у питній воді водозбірного басейну ферми, порівняно з технологією глибокої довгонезмінюваної підстилки, за якої вода і відходи утилізуються окремо.^UThe dissertation aimed at substantiating the basic elements and improving resource-saving technologies of milk production in global climate change by studying the impact of climate change on productivity, quality and safety of products, animal health, energy consumption and environmental friendliness of milk production by different technologies.The first time on the basis of analysis and consideration of a wide range of environmental factors scientifically substantiated and developed energy-saving technical and technological solutions to improve milk production and by-products for livestock in prefabricated and capital buildings and structures. The conducted research complements the concept of the influence of weather factors on the welfare and productivity of dairy cattle.For the first time, the applicant proved the degree of influence of climatic fluctuations in the Forest-Steppe Zone of Ukraine under the condition of using complex technologies of dairy farming and their individual elements on the level of productivity, reproduction and quality of products, animal welfare, aggregate consumption of resources, and the state of environmental safety. On the basis of analytical and experimental data, the optimal technological solutions for cattle breeding are substantiated, taking into account the obtained effect.It was found that the joint method of removal, storage and processing of manure with waste from washing and disinfection of milking equipment in a bioreactor-fermenter and in open lagoons increases the concentration of chlorides, sulfates and phosphates (Р≥0.999) in the drinking water of the farm catchment basin, compared to the technology of deep, long-term unchanged bedding, in which water and waste are disposed of separately.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Савка А. П. 
Вплив міжнародної торгівлі на добробут населення трансформаційних країн: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / А. П. Савка ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2010. — 21 с. — укp.

Систематизовано концептуальні підходи до визначення змісту категорії "добробут населення", узагальнено механізми впливу міжнародної торгівлі на добробут населення, методи його аналізу. Проаналізовано особливості участі трансформаційних країн у міжнародній торгівлі, які визначають її вплив на добробут населення, проведено оцінювання негативного соціального потенціалу міжнародної торгівлі у поглибленні просторової нерівності в східноєвропейському регіоні. Запропоновано концептуальні засади покращання впливу міжнародної торгівлі на добробут населення трансформаційних країн, виокремлено напрями удосконалення глобальної системи торговельного регулювання в інтересах підвищення добробуту їх населення. Обгрунтовано економічні й організаційні засоби посилення позитивних і мінімізації негативних соціально-економічних наслідків участі України у міжнародній торгівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-94 + У584.30 + У9(4УКР)843
Шифр НБУВ: РА375786 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського