Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (3047)Книжкові видання та компакт-диски (74)
Пошуковий запит: (<.>K=ДОДАВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 321
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Миронова Н.Г. 
Розроблення технології сухих сніданків профілактичного та дієтичного призначення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.01 / Н.Г. Миронова ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 1998. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розроблення технології сухих сніданків з додаванням пшеничних зародків, спіруліни, порошку топінамбуру. Визначений оптимальний вміст цих добавок в різних зернових сумішах та запропоновані раціональні параметри екструдування. Досліджено біохімічні перетворення компонентів сировини в процесі екструзійного оброблення. Визначено вплив кверцетину, вітамінного преміксу та рослинних добавок на швидкість процесу самоокислення сухих сніданків при зберіганні. Продукти із спіруліною пройшли клінічну апробацію. Основні результати роботи знайшли промислове впровадження на Бориспільському заводі продовольчих товарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л823.047

Рубрики:

      
2.

Біленчук Р.В. 
Фізіолого-біохімічна характеристика організму корів та їх телят і ветеринарно-санітарна оцінка молока за мікроелементної корекції раціону: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / Р.В. Біленчук ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Представлено результати досліджень, пов'язаних із мікроелементною корекцією раціонів корів шляхом додавання дефіцитних мікроелементів у формі солей і хелатних комплексів (з амінокислотою метіоніном) до раціону та їх вплив на обмінні процеси в організмі, молочну продуктивність і ветеринарно-санітарні показники якості молока. Комплексними дослідженнями встановлено вміст мікроелементів (заліза, міді, цинку, марганцю і селену) у кормах, воді, крові та молоці, на основі чого виявлено рівень забезпеченості корів вищезгаданими мікроелементами. Зокрема, раціони були дефіцитні за вмістом заліза, міді та марганцю. Встановлено оптимальні дози мікроелементів (солей та хелатних сполук), які забезпечували нормалізацію обмінних процесів, підвищення молочної продуктивності та покращання ветеринарно-санітарних показників якості молока. Балансування раціонів лактуючих корів хелатними сполуками мікроелементів (заліза, міді та марганцю) сукупно з метіоніном більш ефективне, ніж застосування неорганічних солей. Розроблено рекомендації щодо використання метіонатів як кормової добавки коровам під час лактації і сухостою залежно від біогеохімічних зон України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.232,022

Рубрики:

      
3.

Медведєв М.Г. 
Дослідження та розробка обчислювальних схем, базованих на комутаційних елементах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.03 / М.Г. Медведєв ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація орієнтована на дослідження та розробку обчислювальних схем, базованих на комутаційних елементах (КЕ) та на їх застосування при розробці функціональних моделей апаратних схем. Вводиться поняття комутаційного елемента, досліджуються його функціональні властивості, доводяться переваги використання КЕ замість логічних елементів при розробці цифрових схем. Запропоновано алгоритм побудови обчислювальної схеми на КЕ, яка реалізує довільну арифметичну та логічну функцію. Досліджено роботу схем багаторозрядного додавання, множення та порівняння на КЕ. Наводиться використання КЕ при побудові багатостанових мереж та розв'язку задач маршрутизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-042

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Гарбузенко О.Б. 
Вплив механічного навантаження на синтез колагену, еластину та в'язко-пружні властивості сполучної тканини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04. / О.Б. Гарбузенко ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111.32-62,022

Рубрики:

      
5.

Нікончук О.А. 
Наукове обгрунтування і розробка технології підвищення біологічної цінності хліба: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.01 / О.А. Нікончук ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанню розробки технології підвищення біологічної цінності хліба з додаванням L-лізину монохлоргідрату та вітамінного преміксу. Визначено оптимальний вміст цих добавок у хлібі. Вивчено вплив добавок на біохімічні та мікробіологічні процеси при виготовленні тіста, на його структурно-механічні властивості, на вміст ароматичних речовин, збереження свіжості хліба. Досліджено вплив технологічних факторів на збереженість L-лізину та вітамінів в преміксі в процесі випічки. Встановлено ступінь забезпечення добової норми вживання лізину та вітамінів внаслідок збагачення хліба цими добавками. Розроблено нові рецептури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л83-32

Рубрики:

      
6.

Мірошниченко Д.С. 
Вплив неньютонівських властивостей дисперсних систем на реологічну поведінку розбавлених суспензій: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.05 / Д.С. Мірошниченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто реологічну поведінку розбавлених суспензій, які проявляють неньютонівські властивості, що обумовлені дисперсійним середовищем або формою завислої частинки. Виявлено, що додавання у нелінійно-пружнов'язку рідину жорстких сферичних частинок за малої концентрації останніх призводить до послаблення неньютонівських властивостей суспензії. Визначено: розбавлена суспензія жорстких діелектричних еліпсоїдів обертання у ньютонівській рідині під дією електричного поля проявляє наступні неньютонівські властивості: аномалію в'язкості, анізотропію фізичних властивостей, пружнов'язкість, нелінійність на несиметричність тензору напружень. Побудовано реологічні рівняння стану анізотропної рідини другого порядку, на основі яких та за результатами двох попередніх досліджень зроблено якісне припущення щодо підсилення неньютонівських властивостей розбавленої суспензії жорстких еліпсоїдів обертання у нелінійно-пружнов'язкій рідині, що моделюється рідиною другого порядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.342.2,022 + Г661
Шифр НБУВ: РА307930 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
7.

Завадський І.О. 
Дослідження логічних схем з використанням шинних та комутаційних елементів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.01 / І.О. Завадський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено логічні схеми, побудовані з використанням нетрадиційної елементної бази - комутаційних та шинних елементів. Введено поняття шинних функції та елемента. Формально побудовано моделі обчислень, в межах яких можливий синтез обчислювальних схем з використанням комутаційних та шинних елементів, а також проаналізовано деякі граничні властивості даних моделей. Побудовано та досліджено паралельні обчислювальні схеми, призначені для виконання деяких широко вживаних операцій, зокрема, схеми таких операцій, як множення, порівняння, а також модулярне множення та експоненціювання багаторозрядних чисел; на шинних елементах - таких операцій як багаторозрядне порівняння, додавання та множення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з973-047.20 + з973-047.21
Шифр НБУВ: РА310663 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Дрозд Ю.В. 
Методи та пристрої для виконання вертикальних арифметичних операцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Ю.В. Дрозд ; Одес. держ. політехн. ун-т. — О., 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено багаторівневу модель виконання операції вертикального додавання, що підсумовує кількість одиниць паралельного коду з використанням способів перекладу чисел із однієї системи числення до іншої. Визначено операції ділення кількості та упорядкування одиниць, а також способи їх виконання на рівнях моделі. Запропоновано методи проектування пристроїв для упорядкування та ділення кількості одиниць, а також вертикального додавання. Дані методи дозволяють оцінювати відомі рішення та одержувати нові, що перевищують відомі за швидкодією та/або витратами обладнання. Результати роботи використано для розробки арифметичного блоку системи цифрової обробки сигналів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.222-01 + З973.44-018
Шифр НБУВ: РА309686 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
9.

Івасик Я.Ф. 
Зниження викидів оксидів азоту в процесі спалювання палива погіршеної якості в пиловугільних парових котлах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Я.Ф. Івасик ; НАН України. Ін-т газу. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено метод спалювання непроектного низькоякісного пиловугільного палива в парових котлах за триступеневою схемою для підвищення ефективності їх роботи, а також зниження викидів азоту в атмосферу. Встановлено, що зниження викидів оксидів азоту з димовими газами в атмосферу під час спалювання вугілля з додаванням природного газу за теплом до 20 % за умов навантаження, близького до номінального, становить близько 30 %, а зі зменшенням навантаження ефективність схеми знижується. Показано, що впровадження триступеневого спалювання палива на паровому котлі в регульованому діапазоні навантажень достатньо економічне і надійне. Досліджено вплив режимних параметрів котла, таких, як коефіцієнт надлишку повітря, паропродуктивність, подача третинного повітря на вихід оксидів азоту. Наведено методику і номограму розрахунку "паливних" оксидів азоту під час спалювання вугілля, а також методику визначення викидів оксидів азоту шляхом використання рівнянь у "малих відхиленнях". Наведено економічну оцінку "екологічного" режиму роботи котла ТП-92 за триступеневою схемою. Економічний ефект від впровадження триступеневого спалювання на даному котлі становить 151757 грн/рік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з261-042.62
Шифр НБУВ: РА310980 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Денисова Т.В. 
Застосування теорем додавання до розв'язання задач теорії пружності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / Т.В. Денисова ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2000. — 19 c. — укp.

Дисертацію присвячено удосконаленню методів розв'язання та побудові самих розв'язків нових контактних задач для пружного півпростору, просторових та плоских задач для пружних тіл, що містять порожнини, отвори, включення та розрізи. Запропоновано методи розв'язання та одержано розв'язки наступних задач: 1) контактної задачі про вплив навантаження на контактне напруження під концентричним кільцевим штампом; 2) контактної задачі про тиск без тертя на пружний півпростір ексцентричного кільцевого штампу; 3) контактної задачі для декількох, зокрема двох, кругових штампів, які без тертя втискуються в пружний півпростір; 4) задачі про рівновагу площини з круговим отвором та одним чи двома гіперболічними вирізами, зокрема, прямолінійними напівнескінченними розрізами; 5) контактної задачі кручення круговим штампом пружного півпростору з параболоїдальним пружним ядром; 6) першої основної задачі про деформацію пружного простору зі сферичною та параболоїдальною порожнинами. Метод розв'язання усіх задач базується на теоремах додавання розв'язків рівняння Лапласа та системах рівнянь Ламе. Більшість з даних теорем одержано вперше.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.1-01,022
Шифр НБУВ: РА310535 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Дідковський В.Л. 
Вестибулярна дисфункція при нейросенсорній приглухуватості (особливості діагностики та підходів до лікування): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / В.Л. Дідковський ; Київ. НДІ отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив порушення вестибулярної функції на підходи до діагностики та лікування нейросенсорної туговухості різного генезу. Розглянуто клінічні варіанти перебігу вестибулярної дисфункції у хворих на зазначену хворобу та проаналізовано слухові функції. У 20 % хворих на гостру нейросенсорну туговухість із соціально-неадекватним слухом виявлено докомпенсований варіант перебігу вестибулярної дисфункції. Для хворих на дану хворобу з компенсованим варіантом перебігу вестибулярної дисфункції прогноз відновлення слуху більш сприятливий. У 48 % пацієнтів із спадковим генезом (синдромом Ушера) хвороби з декомпенсованим варіантом вестибулярної дисфункції відмічено соціально-неадекватний слух. Методом сонографії вивчено стан кровообігу у вертебро-базилярній системі хворих на гостру нейросенсорну туговухість із симптомами вестибулярної дисфункції. Встановлено, що у даних хворих найбільш частою патологією вертебральних артерій є аномалії розвитку, зокрема, гіпоплазія. З'ясовано, що додавання ембріональної нервової тканини до культури внутрішнього вуха щурів зменшує токсичний ефект дії антибіотика на нейросенсорний епітелій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.024.2-4
Шифр НБУВ: РА310331 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Скоробогатько О.Г. 
Аміодарон та його комбінація з мілдронатом в експериментальній і клінічній фармакотерапії дилятаційної кардіоміопатії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.Г. Скоробогатько ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 15 с. — укp.

Запропоновано нову модель дилятаційної кардіоміопатії (ДКМП), яка індукується введенням карміноміцину щурам; продемонстровано її тотожність з відомими моделями та патоморфологічними змінами внаслідок ДКМП у людини. Встановлено, що використання аміодарону в експерименті та за клінічних умов, призводить до покращання метаболізму міокарда, показників його біоелектричної активності та морфологічної картини. Це відбувається на тлі оптимізації стану системи аденілових нуклеотидів еритроцитів периферичної крові. Виявлено, що модулюючий ефект аміодарону щодо відповідних показників, які вивчалися у людини, значно потенціюється додаванням мілдронату. Зроблено висновок щодо доцільності комбінованого використання зазначених препаратів у комплексній терапії ДКМП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.13-52
Шифр НБУВ: РА308494 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Сакалова Г.В. 
Розробка екологічно безпечної технології зоління шкіряної сировини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.05 / Г.В. Сакалова ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Наведено результати комплексних теоретичних та експериментальних досліджень, пов'язаних з впливом компонентів зольної рідини на структуру дерми у процесі її обробки. Встановлено залежність змін у структурі дерми від умов взаємодії колагену з лугом. Зазначено, що створена саморегульована зольна система, де застосовується гідроксид натрія, сприяє зменшенню надмірного розпушування структури дерми, деполімеризувальної дії лугу на колаген. Систему створено шляхом додавання до зольного розчину каоліну - речовини з високими іонообмінними властивостями - та устоюванням розчину. Вивчено вплив на процес зоління концентрацій гідроксиду натрію та каоліну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М520.21-1
Шифр НБУВ: РА3161313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Дунаєвська А.В. 
Вплив високих швидкостей охолодження на морфофункціональні властивості сперміїв людини при нормо- та олігоастеноспермії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.19 / А.В. Дунаєвська ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено вплив високих швидкостей заморожування: 1000, 2500 та 10000 C/хв, осмолярності кріозахисного середовища та концентрації гліцерину у ньому на цілісність сперміїв після відігріву. Показано, що краща цілісність морфофункціональних параметрів кріоконсервованих сперміїв спостерігається за швидкості заморожування 2500C/хв у разі осмолярності кріозахисного середовища 430 мОсм/кг і концентрації гліцерину 4 %. Результати досліджень показали, що додавання кордової сироватки у кріозахисне середовище збільшує виживаність і час рухливості сперміїв після відігріву. Розроблено ефективний метод виділення рухливої фракції кріоконсервованих сперміїв при нормо- і олігоастеноспермії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.61-5
Шифр НБУВ: РА313789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Могильна О.М. 
Система застосування гербіцидів на посівах цибулі ріпчастої в Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / О.М. Могильна ; УААН. Ін-т овочівництва і баштанництва. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Наведено результати вивчення системи застосування гербіцидів у посівах цибулі ріпчастої, які забезпечують зниження забур'яненості на 90 - 95 % і дозволяють зменшити пестицидне навантаження на довкілля. Встановлено, що тотрил з набу застосовують в баковій суміші у дозі (1,0 - 1,4) + 1,0 л/га. Фітотоксичність суміші підвищується через додавання до робочого розчину в якості ПАР масляно-емульсійного препарату суспензії (МЕПС) у дозі 4 л/га або рідкого комплексного добрива (РКД) - 15 л/га. Вивчено післядію гербіцидів грунтової дії (стомпу, рейсеру, зенкору, дуалу та бутизану) на наступі овочеві культури в сівозміні, які сприяли зниженню забур'яненості посівів на 10 - 61 %, і не впливали на зниження врожайності цибулі ріпчастої, томату, огірка та капусти пізньостиглої. За результатами досліджень розроблено систему смугового застосування гербіцидів, яка включає досходове внесення стомпу в дозі 3 - 4,5 л/га (розрахунок на суцільне внесення) й одно- та дворазове обприскування сходів баковою сумішшю тотрилу з набу (1,0 - 1,4) + 1,0 л/га з додаванням МЕПС або РКД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.52-468(4УКР)
Шифр НБУВ: РА314862 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Стрижак П.Є. 
Кількісні характеристики, чутливість та біфуркації складноперіодичних та детерміновано хаотичних режимів у броматних та кисневих осциляторах: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.15 / П.Є. Стрижак ; НАН України. Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського. — К., 2001. — 37 с. — укp.

Досліджено властивості детерміновано хаотичних і складноперіодичних режимів, що спостерігаються у хімічних реакціях, зокрема, у броматних осциляторах - реакціях окиснення органічних субстратів бромат-іонами, що каталізуються іонами церію (III, IV) або фероїном, та у кисневих осциляторах - реакціях окиснення різноманітних субстратів киснем повітря, що каталізуються координаційними сполуками іонів металів. Запропоновано підходи до кількісної характеристики детерміновано хаотичних режимів, що спостерігаються в хімічних реакціях за умов їх проведення у закритих або відкритих системах. Проведено всебічне дослідження явища перехідного детермінованого хаосу. Доведено, що наявність перехідних детерміновано хаотичних режимів призводить до таких явищ, як додавання періоду в перехідних складноперіодичних режимах, подвоєння періоду регулярних автоколивань, що з'являються після детерміновано хаотичних режимів, та перемежування періодичних і детерміновано хаотичних орбіт. Знайдено кількісні закономірності впливу різноманітних факторів (концентрації реагентів, температури, швидкості перемішування реакційної суміші, концентрації мікродомішок) на параметри детерміновано хаотичних і складноперіодичних режимів. Запропоновано шляхи використання детермінованого хаосу в аналітичній хімії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.512
Шифр НБУВ: РА315843 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Таран Т.В. 
Розробка та удосконалення живильних середовищ для культивування лептоспір: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Т.В. Таран ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Розроблено дешевий та зручний метод очищення культур лептоспір за допомогою фурациліну 1:84000 та фурагіну 1:26000, 10 % яких додають до середовища Кортгофа з 5 % сироватки крові овець та витримують на середовищі 2 доби. Встановлено, що антибіотик широкого спектра дії - енрофлок in vitro на лептоспір діє бактерицидно аналогічно до стрептоміцину. У фазі логарифмічного росту лептоспіри чутливіші до впливу антибіотиків, ніж у стаціонарній фазі. Висвітлено методику отримання та використання овечої сироватки крові для культивування лептоспір. Удосконалено середовище Кортгофа для культивування лептоспіру, до складу якого введено 10 % середовища Ігла як стимулятора росту та виключено пептон і вітаміни. Зменшено вміст сироватики крові овець у сироватці з 10 до 5 % та збільшено накопичення біомаси на 37,2 % на відміну від традиційного середовища Кортгофа. Доведено можливість використання середовища Ігла в 10-ти разовому розведенні для культивування лептоспір на рівні з середовищем Кортгофа. Досліджено спосіб одержання високоочищеного альбуміну методом хроматографії з застосуванням макропористих кремнеземвмісних сорбентів маски "CX-50". Модифіковано твін-альбумінове середовище EMJH шляхом зниження вмісту альбуміну до 0,25 % та твіну до 0,025 % і додаванням 1 % середовища Ігла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.94-27
Шифр НБУВ: РА316459 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Стащук В.С. 
Оптичні властивості та електронна структура металевих систем на основі перехідних елементів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / В.С. Стащук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 29 с. — укp.

На базі вивчення змін в електронній структурі перехідних і благородних (на прикладі міді) металів за умов додавання до їх складу перехідних металів, а також під час структурних та фазових перетворень даних систем досліджено вплив на їх оптичні властивості приповерхневих шарів та стан самої поверхні після різноманітних обробок і дії зовнішніх чинників. Визначено дію стимулюючих факторів (йонної імплантації) на оптичні властивості системи тонка плівка перехідного металу - піроелектрик. Встановлено загальні закономірності формування електронного спектру перехідних металів і міді під час легування їх іншими перехідними металами. На підставі експериментальних даних запропоновано модель електронного спектра невпорядкованих бінарних сплавів перехідних металів, згідно з якою їх енергетичний спектр є суперпозицією спектрів розчинників і домішок, які формують домішкові зони, розташовані вище рівня Фермі або межують з ним. У випадку бінарних сплавів міді з тими ж перехідними металами додаткові смуги, які виникають у спектрах сплавів, пов'язані з переходами електронів на рівень Фермі з домішкових зон, розташованих в цьому випадку за різних енергій нижче рівня Фермі, які, не змінюючи свого положення в енергетичному спектрі, розширюються у разі збільшення концентрації домішок. Визначено параметри s- та d-електронів провідності в чистих перехідних металах та їх зміни у разі додавання до них у вигляді домішок інших перехідних металів. Показано, що у випадку структурних перетворень аморфний - кристалічний стан оптичні властивості металевих систем на основі перехідних металів визначаються, в першу чергу, найближчим оточенням і електронна структура на зазнає суттєвих змін. У зв'язку з цією обставиною під час опромінення високоенергетичними пучками йонів інертних газів систем тонка плівка перехідного металу - піроелектрик зміни їх оптичних властивостей зумовлені, значною мірою, змінами стану самої поверхні, ніж аморфізацією приповерхневих шарів. Запропоновано схему практичного застосування виявленого ефекту різкого збільшення коефіцієнта поглинання та його стабільності в широкій інфрачервоній області спектра в чутливих елементах піроелектричних приймачів випромінювання, які, у порівнянні з існуючими, характеризуються покращеними технічними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.4,022 + В378.71,022
Шифр НБУВ: РА313540 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Константінов П.Д. 
Ветеринарно-санітарний та радіометрично-гігієнічний контроль продуктів забою тварин, отриманих у зонах посиленого радіоекологічного контролю: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / П.Д. Константінов ; Харк. зоовет. ін-т. — Х., 2001. — 21 с. — укp.

Вивчено наслідки Чорнобильської катастрофи (вплив радіонуклідів на якість м'яса забійних тварин), вдосконалено методи зниження рівня радіонуклідів у м'ясі та випуск екологічно безпечної м'ясної продукції. Проведено ретроспективний радіометричний аналіз продуктів забою тварин, забруднених радіонуклідами. Встановлено, що радіонукліди, концентрація яких знаходиться в межах допустимих рівнів ДР-97 (19 - 25 Бк/кг), впливають на біохімічний склад яловичини: знижується вміст білка, жиру, сухої речовини, глікогену, молочної кислоти; підвищується вміст летких жирних кислот, аміно-аміачного азоту.Розроблено спосіб приготування біологічно активного препарату "Лактоцидин" з культури молочнокислих мікроорганізмів (ацидофільних паличок штаму 48c). Досліджено і впроваджено спосіб виробництва вареної ковбаси з додаванням лактоцидину, який забезпечив підвищення органолептичних показників готового продукту, зменшив кількість МАФАМ, збільшив вихід ковбаси, подовжив термін її реалізації, знизив вміст радіонуклідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.1
Шифр НБУВ: РА312773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Толстих В.Ю. 
Розробка технології помадних цукерок функціональними рослинними інгредієнтами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.01 / В.Ю. Толстих ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — Одесса, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено вплив домішок соєвого згущеного молока (СЗМ), модифікованого соєвого згущеного молока (МСЗМ) та вологозатримувальних домішок (ВУД) на технологічні, структурно-механічні, біохімічні, мікробіологічні показники помадних цукерок. Вивчено процес структуроутворення помадних мас з МСЗМ, розроблено новий метод біомодифікацій СЗМ -фруктофуранозидазою хлібопекарських дріжжів, який призводить до зміни вуглеводного складу цукерок стосовно накопичення легкозасвоюваних моносахаридів. Доведено можливість повної заміни лактозовмісної компоненти - коров'ячого згущеного молока на СЗМ та частини патоки на МСЗМ, а також зниження цукроємності виробів на 10 % за умов додавання ВУД. Встановлено, що функціональні рослинні інградієнти підвищують харчову та біологічну цінність цукерок, збагачують їх біологічно активними сполуками. На підставі результатів досліджень розроблено нові технології помадних цукерок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л863.1-3 +
Шифр НБУВ: РА322472
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського