Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Наукова електронна бібліотека (41)Реферативна база даних (1187)Книжкові видання та компакт-диски (514)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=ДОСУДОВ$<.>+<.>K=СЛІДСТВО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 249
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Крилова І. І. 
Акти прокурорського реагування: правовий статус та реалізація: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.10 / І. І. Крилова ; Акад. адвокатури України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено юридичну природу актів прокурорського реагування, їх правовий статус, особливості застосування, значення в механізмі правового регулювання та місця в системі актів органів державної влади. Розглянуто основні положення теорії юридичних актів, актів органів державної влади. Запропоновано поняття юридичних (правових) актів, актів органів державної влади, актів прокуратури й охарактеризовано їх особливості. Розглянуто питання нормативності, юридичної сили, форми, сфери дії кожного з видів актів прокуратури, висвітлено елементи їх юридичної природи. Розкрито питання актів прокурорського реагування та їх особливостей, наводиться визначення поняття актів прокурорського реагування та критерії класифікації. Зазначено, що місце прокуратури в державному механізмі повинно бути пов'язано із контрольною функцією влади та підтриманням державного обвинувачення в суді, що буде важливою гарантією публічного захисту передбачених законом прав та інтересів громадян або держави. Встановлено необхідність обмежити прокурорський нагляд до нагляду за дотриманням законів в оперативно-розшуковій діяльності, дізнанні, досудовому слідстві, під час виконання судових рішень у кримінальних справах, за застосування до громадянина заходів примусового характеру, які пов'язані з обмеженням особистої свободи громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)62-30
Шифр НБУВ: РА376169 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Коваленко В.В. 
Актуальні проблеми застосування науково-технічних засобів спеціалістами при провадженні слідчих дій: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.В. Коваленко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено правові, організаційні та криміналістичні засади застосування науково-технічних засобів спеціалістами під час проведення слідчих дій та удосконалення процесу підготовки кадрів спеціалістів-криміналістів для експертної служби МВС України. Обгрунтовано положення про необхідність комплексного вивчення взаємопов'язаних процесуально-правових, організаційних і криміналістичних проблем застосування науково-технічних засобів під час розкриття та розслідування злочинів. Уточнено класифікацію сучасних науково-технічних засобів за їх фунціональним призначенням і видом, досліджено проблеми їх апробації, вровадження та використання під час проведення слідчих дій. Наведено пропозиції щодо доцільності більш чіткого розмежування функцій експерта та спеціаліста та подальшої конкретизації кримінально-процесуальних норм щодо функцій спеціаліста-криміналіста у разі його участі у слідчих діях. Обгрунтовано рекомендації щодо удосконалення структури експертної служби МВС України та техніко-технічного супроводу окремих слідчих дій, удосконалено методики застосування науково-технічних засобів. Сформульовано зміни та доповнення до кримінально-процесуального законодавства щодо поліпшення правового регулювання використання науково-технічних засобів і спеціальних знань на досудовому слідстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413 + Х894.9(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА331750

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Ковальов В.В. 
Взаємодія слідчого з працівниками експертної служби МВС України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.В. Ковальов ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено сучасну наукову концепцію взаємодії слідчого з працівниками експертно-криміналістичних підрозділів МВС України на етапі досудового провадження. Розкрито сутність, принципи, форми та напрями взаємодії слідчого з працівниками експертної служби. Наведено характеристику експертів-криміналістів як осіб, що володіють спеціальними знаннями і залежно від мети та їх участі у досудовому слідстві, набувають процесуального статусу спеціаліста, експерта, фахівця, визначеного чинним КПК України. Розкрито зміст поняття координації та здійснено її відмежування від взаємодії. Встановлено процесуальний статус слідчого як основної фігури й організатора взаємодії на досудовому провадженні. Наведено пропозиції щодо удосконалення чинного КПК України, зокрема, обгрунтовано необхідність проведення судової експертизи до порушення кримінальної справи з метою підвищення ефективності процесу розкриття та розслідування злочинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413 + Х893.9(4УКР)722.013-96 + Х819(4УКР)113.042 +
Шифр НБУВ: РА355385

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Волобуєва О.О. 
Взаємодія слідчого з фахівцями під час збору інформації про особу, що скоїла злочин: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.О. Волобуєва ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено сучасну наукову концепцію взаємодії слідчого з фахівцями (ВСзФ) під час збору інформації про особу, що скоїла злочин, а також практичні рекомендації, спрямовані на вдосконалення організаційно-методичного та правового аспектів даної взаємодії. Запропоновано класифікацію форм ВСзФ, в основу якої покладено наявність обов'язкового процесуального закріплення результатів спільної діяльності слідчого та фахівців з урахуванням положень чинного кримінально-процесуального законодавства. Показано провідну роль фахівця в процесі підготовки та проведення слідчих дій під час досудового розслідування у контексті необхідності збору інформації про особу, що скоїла злочин. Обгрунтовано практичну доцільність реалізації принципу постійності ВСзФ за допомогою залучення до слідчих дій фахівця, який раніше брав участь (як спеціаліст або експерт) у слідчих діях з даної кримінальної справи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)4 + Х893.9(4УКР)72 +
Шифр НБУВ: РА342897

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Калачова О.М. 
Визначення слідчим процесуального статусу осіб, що беруть участь у досудовому провадженні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.М. Калачова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми визначення слідчим процесуального статусу осіб, що беруть участь у досудовому провадженні, зокрема, інформаційну невизначеність щодо фактичного становища особи, можливу наявність подвійного статусу суб'єкта. Запропоновано алгоритм дій слідчого у разі вирішення питання щодо наділення особи кримінальним процесуальним статусом, за яким розглянуто процесуальний порядок визначення правового становища окремих суб'єктів кримінального судочинства. Проаналізовано особливості визначення слідчим процесуального статусу його учасників на різних стадіях досудового провадження. Запропоновано зміни та доповнення до чинного КПК і проекту КПК з метою вдосконалення правової регламентації дій слідчого у разі визначення процесуального статусу учасника кримінального судочинства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)1 + Х893.9(4УКР)720.1 +
Шифр НБУВ: РА360600

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Петечел О.Ю. 
Використання спеціальних психологічних знань щодо неповнолітніх учасників досудового розслідування: автореф. дис... канд. юрид. наук: 19.00.06 / О.Ю. Петечел ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Комплексно вивчено теоретичні та практичні проблеми використання спеціальних психологічних знань під час розслідування злочинів щодо неповнолітніх учасників. Розглянуто питання щодо психологічних особливостей неповнолітніх, причини їх девіантної поведінки. Досліджено питання психологічної характеристики особи неповнолітнього, встановлення психологічного контакту з такими учасниками досудового слідства, види психологічного впливу й обмеження використання методів цього впливу на неповнолітніх, використання психологічних знань під час проведення слідчих дій за їх участі. Наведено науково обгрунтовані пропозиції щодо вдосконалення чинного кримінально-процесуального законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.1-72 + Ю947.212.2-734 + Х893.9(4УКР)413.2 +
Шифр НБУВ: РА362067

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Астапенко О.В. 
Витребування та подання предметів і документів як способи збирання доказів на досудових стадіях кримінального процесу: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.В. Астапенко ; Нац. акад. прокуратури України. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження проблем витребування та подання предметів і документів на досудових стадіях кримінального процесу. Сформульовано визначення понять витребування та надання предметів і документів, розкрито їх юридичну природу. Проаналізовано правовідносини, які виникають під час реалізації цих процесуальних дій, визначено права й обов'язки сторін. Доведено, що відсутність правової регламентації досліджуваних способів збирання доказів негативно впливає на судову та слідчу практику. Зроблено висновок про універсальність витребування та подання як окремих способів збирання доказів. Показано відмінність витребування від подання, розкрито роль у кримінальному процесі даних способів збирання доказів. Наведено пропозиції щодо удосконалення норм чинного кримінально-процесуального законодавства про регулювання проблемних питань збирання доказів. Розроблено зразки процесуальних документів, які доцільно складати за результатами провадження даних процесуальних дій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.071 + Х894.9(4УКР)24 +
Шифр НБУВ: РА368154

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Гультай М.М. 
Виявлення і виправлення слідчих та судових помилок у кримінальному процесі України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / М.М. Гультай ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розкрито суть поняття слідчих і судових помилок і наведено їх класифікацію. Розглянуто проблемні питання виявлення та виправлення слідчих помилок у стадіях досудового розслідування попереднього розгляду справи суддею, судового розгляду й апеляційного провадження. Приділено увагу питанням активності суду апеляційної інстанції і межам судового розсуду під час виправлення помилок, яких припустився суд першої інстанції. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства, а також проекту Кримінально-процесуального кодексу України (реєстраційний номер 1233) у частині виявлення та виправлення слідчих і судових помилок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.073 + Х893.9(4УКР)740.781 +
Шифр НБУВ: РА361434

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Ніжинська І.С. 
Відшкодування шкоди, завданої незаконними діями службових осіб дізнання і досудового слідства в системі органів внутрішніх справ України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / І.С. Ніжинська ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 16 с. — укp.

З'ясовано актуальні проблеми компенсації шкоди, завданої незаконними діями службових осіб дізнання та досудового слідства у системі ОВС України, галузевої природи цих правовідносин, досліджено конкретні проблеми та перспективи розвитку інституту відшкодування такої шкоди. Наведено рекомендації щодо удосконалення законодавчої регламентації та компенсації шкоди, завданої незаконними діями службових осіб дізнання та досудового слідства в системі ОВС України. Обгрунтовано правову суть обов'язку держави стосовно відшкодування зазначеної шкоди. Визначено джерела формування державних коштів, за рахунок яких проводиться відшкодування. Внесено пропозиції щодо вдосконалення інституту правовідносин, що виникають у результаті відшкодування моральної шкоди, завданої незаконними діями службових осіб дізнання та досудового слідства в системі ОВС України, визначення її мінімального розміру. Обгрунтовано необхідність розширення переліку підстав відшкодування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.1 + Х892.19(4УКР)182
Шифр НБУВ: РА326687

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Смоков С.М. 
Внутрішнє переконання слідчого і його роль при прийнятті процесуальних рішень: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / С.М. Смоков ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано роль слідчого для оцінки доказів у кримінальній справі. Обгрунтовано точку зору, що процесуальні рішення слідчого це форма реалізації внутрішнього переконання. Розглянуто роль внутрішнього переконання та процесуальної самостійності у разі прийняття найважливіших рішень, у ході порушення кримінальної справи, затримання підозрюваного, обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту, пред'явлення обвинувачення, складання обвинувального висновку та закриття кримінальної справи. Розроблено шляхи подолання перешкод, що негативно впливають на процес формування переконання слідчого. Доведено необхідність підпорядкування слідчого апарату органів внутрішніх справ безпосередьо Головному слідчому управлінню МВС України. Внесено пропозиції до чинного КПК та проекту нового КПК України щодо підвищення ролі органів досудового слідства, зміцнення процесуальної самостійності слідчого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.071 +
Шифр НБУВ: РА321318

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Андрушко О.В. 
Дізнання в органах прикордонної служби України: процесуальні та організаційні аспекти: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.В. Андрушко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні правові, теоретичні та практичні питання організації та проведення дізнання органами прикордонної служби. Розкрито сутність дізнання у кримінальному процесі України, виявлено перспективи його розвитку. Розглянуто існуючі види та зміст кримінально-процесуальної діяльності Державної прикордонної служби України. Проаналізовано сучасний стан і тенденції розвитку кримінально-процесуального вітчизняного законодавства, що регламентує правовий статус суб'єктів кримінального процесу, які реалізують повноваження органу дізнання. Досліджено особливості взаємодії прикордонної служби з іншими правоохоронними структурами (органами дізнання, слідчим, прокурором, судовими організаціями) у сфері кримінально-процесуальних правовідносин. Проаналізовано теоретичні положення щодо інституту порушення кримінальних справ, провадження та закінчення дізнання у кримінальному процесі України й особливості реалізації повноважень органів прикордонної служби на досудових стадіях кримінального процесу. Встановлено взаємозв'язок процесуальних і непроцесуальних форм діяльності органів Державної прикордонної служби України під час виконання завдань кримінального судочинства. Визначено процесуальні умови використання оперативно-розшукових та інших даних у розслідуванні злочинів, пов'язаних з порушенням державного кордону України. Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства та розробки проекту КПК України (реєстр N 3456-1), спрямовані на поліпшення ефективності кримінально-процесуальної діяльності органів дізнання та здійснення даного процесу Державною прикордонною службою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)721.01 +
Шифр НБУВ: РА336681

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Негодченко В.О. 
Діяльність органів внутрішніх справ щодо попередження злочинів у сучасних умовах: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.О. Негодченко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано генезис кримінологічного вчення про попередження злочинів, його понятійний апарат, рівні та заходи цієї діяльності. Досліджено сутність та правову природу діяльності щодо попередження злочинів, визначено суб'єкти профілактичної діяльності, їх класифікацію. Значну увагу приділено розгляду теорії та практики правових і організаційних засад профілактичної діяльності Міністерства внутрішніх справ України та його структурних підрозділів: кримінальної міліції, міліції громадської безпеки, органів досудового слідства та інших підрозділів. Розглянуто ефективність діяльності органів внутрішніх справ щодо запобігання злочинів, внесено пропозиції щодо основних напрямів удосконалення її правового регулювання, а також перспективи взаємодії з громадськістю в цій сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)7 + Х819(4УКР)112.011 + Х881.9(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА327062

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Ліщенко В. М. 
Доказування на досудових стадіях кримінального процесу у справах про одержання хабара: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / В. М. Ліщенко ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано визначення статусу "запідозрена особа" щодо особи, яка безпосередньо затримана на місці давання - одержання хабара до порушення щодо неї кримінальної справи та є суб'єктом доказування в стадії порушення кримінальної справи. Удосконалено процесуальний статус особи, до якої порушено кримінальну справу і яка є суб'єктом доказування. Сформовано пропозиції щодо внесення змін й доповнень до КПК України, законів України "Про оперативно-розшукову діяльність" і "Про боротьбу з корупцією". Розглянуто особливості провадження слідчих дій у справах цієї категорії, зокрема, огляд місця події, допит підозрювального, обвинуваченого, свідків, призначення та проведення експертиз. Розкрито важливість речових доказів, протоколів слідчих дій та інших документів під час доказування вини хабарника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)127.4 + Х893.9(4УКР)722.07 + Х893.9(4УКР)4
Шифр НБУВ: РА379138 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Конюшенко Я. Ю. 
Доказування на досудовому провадженні у кримінальному процесі України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / Я. Ю. Конюшенко ; Акад. упр. МВС України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми доказування на досудовому кримінальному провадженні. Проаналізовано його сутність і особливості, досліджено стан розробки в юридичній літературі. Визначено поняття доказів, доказування та його суб'єктів, розроблено нові критерії їх класифікації. Вивчено етапи, завдання, функції та мету кримінально-процесуального доказування на досудовому провадженні. Встановлено особливості доказування, його предмету та меж на стадіях порушення кримінальної справи та досудового розслідування, висвітлено шляхи спрощення кримінального провадження на цих стадіях. Визначено основні шляхи оптимізації прокурорського нагляду, судового та відомчого контролю за доказуванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)4 + Х893.9(4УКР)722
Шифр НБУВ: РА376566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Бабій І.В. 
Досудове провадження у кримінальних справах щодо окремих службових осіб, які обіймають особливо відповідальне становище: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / І.В. Бабій ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Вивчено актуальні правові, теоретичні та практичні проблеми досудового провадження у кримінальних справах про злочини окремих службових осіб, які обіймають особливо відповідальне становище. Розглянуто види впроваджень у кримінальному судочинстві. Досліджено правовий статус зазначених осіб, а також їх імунітет. Проаналізовано процесуальний порядок порушення кримінальної справи, проведення процесуальних дій і застосування заходів процесуального примусу щодо них. Наведено пропозиції з метою вдосконалення законодавчого врегулювання досудового провадження щодо окремих службових осіб, які обіймають особливо відповідальне становище, покращання слідчої та судової практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.014 +
Шифр НБУВ: РА363030

Рубрики:

      
16.

Солдатенко О.А. 
Досудове слідство в Україні: становлення та перспективи розвитку: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.А. Солдатенко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2006. — 16 с. — укp.

З'ясовано історичні передумови виникнення та розвитку вітчизняного досудового слідства. Розглянуто питання стосовно понять, суті та процесуального порядку його провадження. Визначено місце досудового слідства у кримінальному процесі України та тенденції розвитку. Проаналізовано та вивчено особливості функціонального призначення органів досудового слідства, їх правового статусу. Установлено, що дане слідство є специфічно самостійною галуззю державно-правової діяльності. Обгрунтовано переваги створення нового правоохоронного органу - Слідчого Комітету України, який забезпечить проведення єдиної кримінальної політики на всій території країни. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення чинного кримінально-процесуального законодавства щодо деяких аспектів кримінально-процесуальної діяльності органів досудового слідства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)72 +
Шифр НБУВ: РА341973

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Гуртієва Л.М. 
Етичні основи діяльності слідчого: автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.09 / Л.М. Гуртієва ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні проблеми етичних підстав діяльності слідчого щодо порушення та розслідування кримінальної справи. Висвітлено суть поняття, природу та предмет теорії слідчої етики, а також поняття, зміст і структуру етичних засад даної діяльності. Установлено специфіку взаємодії етичних підстав і норм кримінально-процесуального права у правотворчому та правозастосовному аспектах щодо діяльності слідчого. З використанням аксіологічного підходу та на підставі порівняльно-правового аналізу досліджено достатність правового забезпечення моральних цінностей особи на досудових стадіях кримінального процесу відповідно до вимог норм міжнародного права та визначено напрями вдосконалення механізму їх правового забезпечення. Визначено морально-правові критерії підстав, умов і меж можливого обмеження права особи на свободу й особисту недоторканість під час проведення слідчих дій та у разі застосування запобіжних заходів, зокрема затримання. Визначено систему морально-правових критеріїв допустимості застосування тактичних прийомів проведення слідчих дій вербального характеру. Наведено науково обгрунтовані пропозиції, спрямовані на вдосконалення чинного законодавства та розробку нового Кримінально-процесуального кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)721.01:Ю7 + Ю752.1:Х +
Шифр НБУВ: РА358959

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Пепеляєв С.Г. 
Європейський правовий гуманізм як чинник реформування кримінально-процесуального права України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / С.Г. Пепеляєв ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Розроблено шляхи удосконалення методології кримінально-процесуальної законотворчості, а також філософсько-правовий і концептуально-методологічний апарат у сучасній філософії права. Визначено зміст і соціальну цінність правового гуманізму як чинника реформування українського кримінально-процесуального права. Доведено, що правовий гуманізм є головним принципом юриспруденції. Проаналізовано взаємозв'язок правових і гуманістичних засад у кримінальному процесі. Розроблено практичні рекомендації щодо втілення провідних ідей європейського гуманізму під час удосконалення сучасного кримінально-процесуального права України, зазначено, що такий підхід має важливе практичне значення, може сприяти теоретичному забезпеченню та практичному насиченню гуманістичним змістом положень кримінально-процесуального законодавства та діяльності органів дізнання, досудового слідства, прокуратури й суду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)-2 + Х002.01 +
Шифр НБУВ: РА338169

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Сімонович Д. В. 
Європейські стандарти забезпечення прав людини у досудових стадіях кримінального процесу України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Д. В. Сімонович ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено європейські стандарти (ЄС) забезпечення прав людини (ЗПЛ) у досудових стадіях (ДС) кримінального процесу (КП) України. Визначено поняття ЄС ЗПЛ у КП, їх природу, систему та функціональне призначення. Проаналізовано правову регламентацію та реалізацію ЄС ЗПЛ у ДС КП. Розкрито зміст права на "розумні" строки досудового слідства як складової права на справедливий судовий розгляд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3-3 + Х915.232.4-3 + Х893.9(4УКР)72 + Х809(4УКР)3:Х89
Шифр НБУВ: РА381925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
20.

Бірюкова А.М. 
Забезпечення адвокатурою конституційного права обвинуваченого на захист у кримінальному процесі України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / А.М. Бірюкова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення законодавства України про забезпечення адвокатурою права обвинуваченого на захист у кримінальному процесі. Встановлено публічно-правовий характер адвокатури та визначено вимоги щодо нормативного регулювання діяльності адвокатів. Розкрито зміст поняття правових гарантій забезпечення адвокатської діяльності, визначено сутність права на захит та права на одержання правової допомоги у кримінальному процесі. Запропоновано нові підходи щодо вирішення питання про розмежування правового становища адвоката-представника та адвоката-захисника у кримінальному процесі. Визначено критерії розмежування правових гарантій адвокатської діяльності під час здійснення захисту у кримінальному процесі за ознакою суб'єкта, для якого ці гарантії передбачені. З'ясовано причини невдалого нормативного регулювання підстав та умов участі адвоката у кримінальному процесі на досудовому розслідуванні, зокрема, на етапі вирішення питання про порушення кримінальної справи. Розроблено проекти змін і доповнень до вітчизняного законодавства про забезпечення права обвинуваченого на захист у кримінальному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)16 + Х891.9(4УКР)8-5 +
Шифр НБУВ: РА345878

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського