Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (399)Книжкові видання та компакт-диски (27)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕЛЕКТРОЛІЗ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 65
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бондар О.І. 
Аналіз електричних кіл з нелінійними електрохімічними елементами методом перетворення змінних: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.05 / О.І. Бондар ; НАН України. Ін-т пробл. моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Удосконалено аналітичні методи аналізу нелінійних електричних кіл, з використанням яких встановлено загальні закономірності електромагнітних процесів у колах з електрохімічними елементами. Експериментально одержано вольт-амперні характеристики нелінійних електрохімічних елементів та виконано їх аналітичну апроксимацію. Побудовано електричні схеми заміщення електролізерів та розроблено їх математичні моделі. Удосконалено метод перетворення двох змінних для аналізу кіл з нелінійними електрохімічними елементами й обгрунтовано методику його проведення. За допомогою методу перетворення двох змінних одержано аналітичні розв'язки рівнянь електромагнітного стану, що описують процеси у колах з нелінійними електрохімічними елементами за умов дії вхідних струмів та напруг різної форми. Встановлено загальні закономірності зміни у часі прикатодного спаду напруги у даних колах та струму осадження металу. Виконано розрахунки для кіл з електролізерами електроосадження міді, заліза, нікелю. Досліджено стійкість електромагнітних процесів в електрохімічних колах з елементами, що мають N-образну характеристику електрохімічного елемента. Одержано залежності, що пов'язують максимальне значення прикатодного спаду напруги з параметрами несинусоїдного джерела живлення. Виконано досліження впливу зміни параметрів імпульсних джерел живлення на максимальне та мінімальне значення прикатодного спаду напруги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З211.513 +
Шифр НБУВ: РА344092

Рубрики:

      
2.

Попіль Ю.С. 
Використання воднево-кисневого полум'я для напилення покриттів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / Ю.С. Попіль ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано кінетичні та теплові характеристики продуктів горіння суміші, яка виробляється електролізно-водяним генератором для нанесення покриття газополум'яним способом. Досліджено газодинамічні та теплові характеристики струменя продуктів горіння чистої воднево-кисневої суміші, а також з домішками парів вуглеводних сполук. Визначено межі переходу від ламінарного до турбулентного характеру течії продуктів горіння суміші, яка виробляється електролізно-водними генераторами залежно від домішок у суміш парів вуглеводневих сполук. Вивчено розподіл температури та швидкості течії струменя продуктів горіння за довжиною факелу полум'я у разі різних характерів течії та складів продуктів горіння. Визначено умови одержання покриттів з матеріалів з різною температурою плавлення за умов газополум'яного плавлення з використанням воднево-кисневого полум'я, одержаного під час спалення суміші, що виробляється електролізно-водяними генераторами. Наведено технологічні параметри процесу за умов газополуменевого нанесення покриття з використанням воднево-кисневого полум'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.033 +
Шифр НБУВ: РА341724

Рубрики:

      
3.

Дев'яткін С.В. 
Високотемпературний електрохімічний синтез боридів перехідних металів з іонних розплавів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / С.В. Дев'яткін ; НАН України. Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено процеси електрохімічного синтезу диборидів перехідних металів з хлоридно-фторидних і кріолітно-глиноземних розплавів. Визначено термодинамічний критерій можливості високотемпературного електрохімічного синтезу. Розглянуто умови електрохімічного синтезу диборидів титану, цирконію, гафнію, ніобію і танталу з хлоридно-фторидних розплавів. На підставі електролізу одержано покриття диборидів титану, цирконію, гафнію, ніобію і танталу на нікелі, молібдені, вольфрамі з хлоридно-фторидних розплавів. Описано хімічну та електрохімічну поведінку оксидів бору, титану та їх оксидних комплексів у розплавленому кріоліті і на межі з вуглецевими матеріалами. Доведено, що процес синтезу дибориду титану відбувається в одну стадію, отримані покриття на нікелі та вольфрамі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г123.15-4 + Г573.8
Шифр НБУВ: РА319424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Скіп Б.В. 
Вплив просторового дисипативного структурування на процес електролізу системи твердий електрод - розчин електроліту: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / Б.В. Скіп ; НАН України. Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено режими просторового дисипативного структурування в електрохімічних системах, їх вплив на швидкість транспорту електроактивних компонент. Вивчено поведінку системи з Релей - Бенарівською нестійкістю залежно від величин кутів нахилу електродів до горизонту, а також від міжелектродної відстані. Визначено кореляцію електричних параметрів з умовами проведення електролізу; дію магнітного поля на процеси самоструктурування шару електроліту; вплив складу електроліту та орієнтації електродів у концентрованих ваннах на процес сольової пасивації анода. Побудовано математичну модель електрохімічної системи з певними реальними граничними умовами, яка дозволила адекватно встановити поріг появи нестійкості механічно-рівноважного стану з утворенням просторових дисипативних структур, а також отримано кореляції між прикладеними до системи зовнішніми силами та деякими електрохімічними параметрами системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.4
Шифр НБУВ: РА313221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Сінкевич І.В. 
Електродні процеси на діоксидсвинцевих титанових анодах у водних кислих розчинах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / І.В. Сінкевич ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л352-51-041-02

Рубрики:

      
6.

Нефедов В.Г. 
Електроліз води: механізми утворення та руху газових бульбашок; роль електричних та гравітаційних факторів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.03 / В.Г. Нефедов ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 1999. — 26 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.8

Рубрики:

      
7.

Рожицький М.М. 
Електролізна радикал-рекомбінаційна люмінесценція складних органічних сполук: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05; 01.04.17 / М.М. Рожицький ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечнікова. — О., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено теоретичному та експериментальному дослідженню фізичних і хіміко-фізичних механізмів електролізної радикал-рекомбінаційної люмінесценції - електрогенерованої хемілюмінесценції (ЕХЛ) складних органічних сполук у конденсованих середовищах, визначенню, обгрунтуванню, розробці і дослідженню новітніх методів застосування явища ЕХЛ. Здійснено побудову адекватних хіміко-фізичних і математичних моделей процесу, математичним моделюванням теоретично розглянуто особливості електролізної люмінесценції у розчинах із дифузією та конвекцією. Оптико-електрохімічними методами досліджено ЕХЛ-властивості нових яскравих систем із складними органічними сполуками - ароматичними вуглеводнями і гетероциклами, встановлено зв'язок між цими властивостями й електронною побудовою молекул вказаних сполук. З'ясовано механізми виникнення емітерів ЕХЛ, ідентифіковано ці частки, вплив на їх утворення внутрішніх і зовнішніх для системи факторів. Запропоновано й обгрунтовано застосування результатів у оптиці, фізичній електроніці, електрохімії, люмінесцентному аналізі, екології, медицині тощо. Розроблено і створено нові ЕХЛ-методики, пристрої та електронно-оптичну апаратуру "ЕЛАН-2", які забезпечують таке застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.9,022 + В372.9,022

      
8.

Шейкіна О.Г. 
Електроосадження цинку із розбавлених слабокислих електролітів імпульсним струмом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / О.Г. Шейкіна ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці і впровадженню нових технологічних процесів електроосадження цинку із низькоконцентрованих, зокрема, слабокислих, електролітів. Вивчена кінетика катодних процесів електроосадження металу із розбавлених електролітів при сумісному використанні поверхнево-активних речовин типу "ДХТІ" та імпульсного поляризуючого струму. Встановлені закономірності впливу параметрів поляризуючого струму різних форм на основні технологічні показники процесу осадження одношарових (масивних) цинкових покриттів. Одержано із одного електроліта і електролізера та досліджено багатошарові мікрошарові цинкові осади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.232.5

Рубрики:

      
9.

Слабоспицька О.О. 
Електрохімічна регенерація водних розчинів перйодату натрію у синтезі діальдегідкрохмалю: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / О.О. Слабоспицька ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі створення замкненої безвідходної за окислювачем технології в синтезі діальдегідкрохмалю. Визначено основні технологічні параметри електрохімічної регенерації водних розчинів перйодату натрію. Доведено можливість багаторазової регенерації перйодату натрію без зниження технологічних показників як на стадії електролізу, так і в синтезі діальдегідкрохмалю. Спосіб забезпечує необхідну чистоту одержуваних продуктів при багаторазовій регенерації водних розчинів перйодату натрію та дозволяє створити замкнену безвідходну за окислювачем технологію синтезу цільового продукту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л662.91
Шифр НБУВ: РА307810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Охремчук Є.В. 
Електрохімічне одержання напівпровідникових плівок CdS і CdTe: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / Є.В. Охремчук ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні основи та технологічні засади електрохімічного одержання тонких полікристалічних плівок напівпровідникових сполук CdS і CdTe. Досліджено нові напрямки електрохімічного синтезу тонких плівок CdS і CdTe з електролітів на основі неводневого органічного апротонного розчинника, зокрема, диметилсульфоксиду (ДМСО). Визначено оптимальні параметри електролізу та фотоелектричні показники одержаних плівок. Запропоновано новий метод електрохімічного одержання CdTe, який базується на пошаровому осадженні окремих компонентів (кадмію та телуру) сполуки з ДМСО розчинів, високу ефективність якого обгрунтовано теоретично та підтверджено практично. Відзначено, що синтезовані таким способом, плівки CdTe мають високий ступінь стехіометричності та фазової однорідності. Запропоновано та досліджено використання нестаціонарного (імпульсного) режиму електролізу, в результаті якого одержано рівномірні дрібнокристалічні гладкі покриття кадмію. (порошкоподібних, гладких і блискучих). Запропоновано принципову технологічну схему та визначено оптимальні технологічні режими процесу електрохімічного синтезу напівпровідникових полікристалічних плівок CdS, CdTe і системи CdS / CdTe.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж619 + З843.395 +
Шифр НБУВ: РА360670

Рубрики:

      
11.

Сидоренко О.В. 
Електрохімічне формування напівпровідних та надпровідних шарів на основі германію з неводних розчинів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / О.В. Сидоренко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.63 + К663.054 +
Шифр НБУВ: РА348071

Рубрики:

      
12.

Каздобін К.О. 
Електрохімічні процеси за участю псевдозріджених шарів часток різної природи провідності: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.05 / К.О. Каздобін ; НАН України. Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Досліджено електрохімічні процеси за участю псевдозріджених шарів гранульованих часток різної природи провідності: металевих, неелектропровідних, вуглецевих та іонообмінних матеріалів (ІОМ). Запропоновано теорію, що кількісно описує внески в масоперенос до електрода в псевдозріджених шарах часток, обумовлені потоком і співударяннями часток. Відзначено, що за умов псведорозріджених шарів інертних часток внески дифузійних потоків змінюються. Наведено єдине електрохімічне обгрунтування процесів адсорбції та іонного обміну на вуглеводневих матеріалах і окисненому вугіллі. Доведено, що адсорбцією електроліту можна керувати як завданням заряду поверхні вуглеводного матеріалу під час його синтезу та впливом на хемосорбцію кисню компонентами розчину або поляризуючим струмом. Показано, що накладення струму на шари часток неорганічних ІОМ із протонною провідністю дозволяє ефективно поглинати, десорбувати та розділяти іони кольорових металів у розведених розчинах електролітів. Висвітлено модель розряду іона на границі розділу електроліт - електрод - шар ІОМ, де роль ІОМ зводиться до транспорту частки, що розряджається, за естафетним механізмом, а кристалізація металу - за механізмом імпульсної доставки реагенту, сконцентрованого в ІОМ. Сформульовано критерії застосування псевдорозріджених шарів часток в інтенсивному електролізі, електросинтезі та електрохімічно керованих процесах поглинання речовин різної природи. Розроблено наукові основи технологій з їх застосуванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.63
Шифр НБУВ: РА316079 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Галушкін О.В. 
Енергія активації стадій процесу електрохімічного осадження міді: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / О.В. Галушкін ; НАН України. Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено вплив окремих стадій, що складають електродний процес, на його протікання в цілому, проаналізовано роль температури на швидкість взаємодій, що відбуваються в зоні контакту електрода та електроліту під час електролізу: як модель електродного процесу використовується електрохімічна реакція розряду-іонізації міді в електролітах різного складу та змінних температурних умов. Виявлено, що в сірчанокислому електроліті залежність логарифмів струмів обміну від зворотної температури має злам, згідно з яким енергія активації електрохімічної реакції у різних температурних інтервалах приймає різні значення, тобто відображає явища відмінної природи. У пірофосфатних комплексних електролітах механізм розряду іонів міді залежить від концентрації лігандів, а підвищення температури допомагає дослідити реакції, які відбуваються на межі електрод-електроліт, за тенденцією зміщення вольтамперних кривих. Встановлено, що в усіх пірофосфатних розчинах електрохімічна реакція ускладнюється утворенням хімічної сполуки пірофосфатних іонів з поверхневими атомами металу електрода. Досліджено вплив температури на електровідновлення міді в присутності поверхнево-активних речовин (ПАР). Доведено, що ПАР аніонного та катіонного типів сповільнюють електрокристалізацію міді. Обчислення енергії активації адсорбції показало більш міцне утримання ПАР катіонного типу на катоді, ніж ПАР аніонного типу, що є ознакою електростатичної взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.63міді
Шифр НБУВ: РА319422 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Павлов В.В. 
Інтенсифікація електролітичного методу переробки відходів титану та його сплавів: автореф. дис... канд. техн. наук : 05.16.02 / В.В. Павлов ; Запоріз. держ. інж. акад. — Запоріжжя, 2009. — 23 с. — укp.

Висвітлено проблему інтенсифікації електролітичного рафінування відходів титану та його сплавів у титанвмісних розплавах. Визначено недоліки відомих процесів рафінування відходів титанових сплавів, зокрема, низьку тривалість циклового процесу, малу продуктивність і підвищений вміст домішок у катодному металі. Запропоновано інтенсифікувати процес рафінування за рахунок вторинних окисно-відновних реакцій, що відбуваються на неполярізованій поверхні рафінованого матеріалу та вуглецовому аноді. Встановлено, що окиснення іонів двовалентного титану відбувається за анодної щільності у 4 - 5 разів більшій, ніж у разі електролізу з подачею струму на рафінований матеріал. Доведено, що швидкість розчинення титанових сплавів залежить від середньої валентності, масової частки іонів титану та температури розплаву. Розкрито можливість інтенсифікації електролітичного рафінування за рахунок збільшення щільності струму на допоміжних анодах і використання вторинних окисно-відновних реакцій. Показано, що циклова тривалість процесу рафінування може бути збільшена втричі. Наведено інформацію про результати випробувань одержаного катодного металу у процесі виплавки зливків промислових сплавів і у виробництві конструкційних виробів методами порошкової металургії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К345.16 + К390.134 +
Шифр НБУВ: РА367119

Рубрики:

      
15.

Павлов В.В. 
Інтенсифікація електролітичного методу переробки відходів титану та його сплавів: автореф. дис... канд. техн. наук : 05.16.02 / В.В. Павлов ; Запоріз. держ. інж. акад. — Запоріжжя, 2009. — 23 с. — укp.

Висвітлено проблему інтенсифікації електролітичного рафінування відходів титану та його сплавів у титанвмісних розплавах. Визначено недоліки відомих процесів рафінування відходів титанових сплавів, зокрема, низьку тривалість циклового процесу, малу продуктивність і підвищений вміст домішок у катодному металі. Запропоновано інтенсифікувати процес рафінування за рахунок вторинних окисно-відновних реакцій, що відбуваються на неполярізованій поверхні рафінованого матеріалу та вуглецовому аноді. Встановлено, що окиснення іонів двовалентного титану відбувається за анодної щільності у 4 - 5 разів більшій, ніж у разі електролізу з подачею струму на рафінований матеріал. Доведено, що швидкість розчинення титанових сплавів залежить від середньої валентності, масової частки іонів титану та температури розплаву. Розкрито можливість інтенсифікації електролітичного рафінування за рахунок збільшення щільності струму на допоміжних анодах і використання вторинних окисно-відновних реакцій. Показано, що циклова тривалість процесу рафінування може бути збільшена втричі. Наведено інформацію про результати випробувань одержаного катодного металу у процесі виплавки зливків промислових сплавів і у виробництві конструкційних виробів методами порошкової металургії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К345.16 + К390.134 +
Шифр НБУВ: РА367119

Рубрики:

      
16.

Японцева Ю.С. 
Кінетика та механізм електроосадження міді, олова та їх сплавів із цитратних комплексів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / Ю.С. Японцева ; НАН України. Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено кінетику та механізм електровідновлення міді (II), олова (II) та олова (IV) за їх осадження окремо та сумісно з цитратного електроліту. Досліджено стан іонів у системах мідь (II) - цитрат і олово (II) - цитрат за рівноважних умов та у разі проходження струму. Виявлено вплив параметрів електролізу на кількісний склад та якість покриття, що одержується. Визначено їх кінетичні параметри та механізм розряду цитратних комплексів міді (II) та олова (II). Вивчено вплив аліфатичних спиртів на кінетику, якість і вихід за струмом олова під час розряду з цитратного електроліту. Установлено, що у цитратному електроліті за pH 8.0 розряд міді (II) та олова (II) окремо відбувається практично на одному потенціалі, а за відновлення цих металів до сплаву поляризація виділення міді зменшується, а олова - збільшується, за цього потенціал відновлення сплаву має менш негативне значення. За сумісного розряду міді (II) та олова (IV) з лужного електроліту через різницю у лімітуючих стадіях найбільшою мірою впливає на кількісний склад покриття перемішування електроліту. Показано, що у процесі відновлення до сплаву спостерігається деполяризація виділення міді та збільшення поляризації олова. Досліджено вплив температури, густини струму та концентрації компонентів електроліту на склад осаду. Запропоновано два цитратних електроліти для одержання покриттів білих і жовтих бронз. Визначено швидкість корозії у розчині сірчаної кислоти бронзових зразків, які були осаджені з лужного цитратного електроліту. Показано, що електролітична жовта бронза має антикорозійні властивості, які можна порівняти з металургійним сплавом. Знайдено закономірності розчинення фаз з поверхні бронзового покриття за анодного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.3 + Г124.32 + Г576.6 +
Шифр НБУВ: РА338842

Рубрики:

      
17.

Русак О. Б. 
Комплексне хірургічне лікування ускладнених форм епітеліальних куприкових ходів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / О. Б. Русак ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено результати лікування пацієнтів із різними формами епітеліальних куприкових ходів. Одержано дані, які свідчать, що основним збудником, який персистує в перифокальних тканинах є золотистий стафілокок та ешерихії. Встановлено, що антисептик октенідин дигідрохлорид + 2-феноксиетанол має високу антибактеріальну активність щодо основних мікроорганізмів, які викликають запалення у хворих з нагнійними формами епітеліальних куприкових ходів. Розроблено спосіб лікування нагнійних форм епітеліальних куприкових ходів шляхом мікродренувальної електролізисної санації гнійної порожнини з використанням розчину антисептика октенідин дигідрохлорид + 2-феноксистанол і внутрішньотканинного електрофорезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.760.14-5
Шифр НБУВ: РА373085 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Іванов В.Г. 
Литі чавунні контакти з низьким перехідним електроопором для алюмінієвих електролізерів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.04 / В.Г. Іванов ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено питання підвищення якості литих чавунних контактів, зменшення їх перехідного електроопору та покращання експлуатаційних показників алюмінієвих електролізерів за рахунок вдосконалення технологічних параметрів чавунного лиття у комбіновані вуглеграфітові форми. Встановлено закономірності впливу хімічного складу, модифікування та технології виробництва чавуну на перехідний електроопір контакту чавун - вуглеграфіт і комплекс його ливарних і фізико-хімічних властивостей. Вдосконалено хімічний склад і технологію виробництва модифікованого чавуну, що забезпечують підвищення надійності та експлуатаційної стійкості алюмінієвих електролізерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К343.144-51-04 + К722.3
Шифр НБУВ: РА313831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Лабяк 
Локальне вилучення нікелю та цинку із промислової води гальвановиробництв імпульсним електролізом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / Оксана Володимирівна Лабяк ; Український держ. хіміко- технологічний ун-т. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К342.244.1 + К342.544.1 + К663.086.9
Шифр НБУВ: РА311479

Рубрики:

      
20.

Олійник О.І. 
Математичне моделювання дифузійних процесів в електрохімічних системах з мікроелектродами різних геометричних форм: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / О.І. Олійник ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено ефективні підходи щодо числового моделювання дифузійних процесів у електрохімічних комірках з мікроелектродами з застосуванням конформних і квазіконформних відображень. Розглянуто математичні моделі дифузійного транспорту речовини, що описують реакцію простого переносу електрона та електрогенерованої хемілюмінесценції (ЕХЛ) за різних методів збудження електролізу - хроноамперометрії та лінійної вольтаметрії. Запропоновано метод виводу перетворення координат за умови відомого аналітичного розв'язку для розподілу концентрації речовини у стаціонарному режимі. Одержано квазіконформні та конформні відображення для моделювання процесів масоперненосу в системах з дисковим, кільцевим і двома напівциліндричними мікроелектродами. Досліджено послідовність перехідних дифузійних режимів в електрохімічній комірці з кільцевим мікроелектродом. Одержано аналітичний розв'язок для режимів генератор - колектор та ЕХЛ у системі з двома напівциліндричними мікроелектродами у стаціонарному режимі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.515,0 + Г576.2,0 +
Шифр НБУВ: РА334328

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського